Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být tyto rybky spolu?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 39 Přejít na další stránku   1  
Mohou být tyto rybky spolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 14:30 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: fajfmen
Myslím, že jsi to napsal moc hezky a velmi přesně s těma rybama z jedné země. A LiborSprysl tobě i nám ostatním moc hezky připomněl, co je to biotop. Já si myslím, že každý člověk má právo si vybrat. Já jen uživatelce navrhl, co by mohla dát místo pancíků, jen na ní je, jak se rozhodne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.11.2012 13:53 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Já netvrdil,že spolu! Právě naopak. Poukazoval sem právě na onu podobnost (např krmení)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   08.11.2012 12:33 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Ičin
Nepřu se o možnost společného chovu, ale s tím tvarem a chováním jseš úplně vedle... To jsou prostě úplně jiné ryby ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.11.2012 10:15 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Hejnová rybka podobných rozměrů, tvaru,chování. Mřenky mají radši o něco vyšší ph a tvrdší vodu,ale pořád dost podobná (na chov).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   08.11.2012 09:28 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Ičin
Ten rozdil mezi mrenkou a pancikem je vlastne jenom v tom kde ziji. Jinak je to skoro stejna ryba
coze
Jako že maj obě ryby ploutve? :-D
hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   08.11.2012 08:41 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
ono je to přece celkem jedno. Tem rybkam je jo celkem jedno odkud jsou pokud maji podobne naroky. A vlastnegi kdyz nemaji. Ale kdyz uz clovek resi co dat k sobe,tak ma tu moznost si vybrat. Ten rozdil mezi mrenkou a pancikem je vlastne jenom v tom kde ziji. Jinak je to skoro stejna ryba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   08.11.2012 05:27 Muž LiborSprysl [9015] Re: fajfmen
fajfmen napsal: Nějak asi tu módu "biotopů" nechápu a nerad bych vypadal jako hnidopich, jak ale lze určit, že se ryby ze stejné země původu v přírodě doopravdy běžně potkávají? Třeba u nás lín a pstruh také mohou plavat pouhý kilometr od sebe, přitom ale v úplně jiném prostředí... Nebylo by lepší dát dohromady ryby z různých končin (i když náhodou stejného složení vody) které se v nádrži bezvadně doplňují? Např. co asijskému rájovci upadne od tlanky jihoamerický pancík s chutí zchřoupe?
Jako hnidopich vypadáte, pokud pokládáte otázky typu jako je ta vaše, když navíc je na ni tak jednoduchá odpověď...Biotop není země původu, nýbrž jakýsi pokus o výřez určitého místa v nějaké vodě v té zemi. Takže pak lze celkem snadno zjistit, zda se ty ryby mohou potkat třeba v Rio Negro, protože se tak zhruba ví, které ryby na kterém místě toku žijí. Tedy samozřejmě z těch objevených a v akváriu chovatelných a chovaných. Dogmatičtí ctitelé biotopních akvárií to prostě ví a pokud se ptáte, zda by nebylo lepší dát dohromady ryby z různých končin...No chce to cit a určité znalosti. V případě běžných ryb je to i jednodušší v tom, že se jedná zpravidla o ryby nevyžadující vyloženě stejné podmínky jako v přírodě, jsou tolerantní. Takže asi klidně rájovce a pancéřníčky... Dělají to tak všichni, kteří nelpí dogmaticky na tom, že chtějí mít v nádrži jen ryby z jednoho biotopu...smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.11.2012 00:34 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: Beilis
Nějak asi tu módu "biotopů" nechápu a nerad bych vypadal jako hnidopich, jak ale lze určit, že se ryby ze stejné země původu v přírodě doopravdy běžně potkávají? Třeba u nás lín a pstruh také mohou plavat pouhý kilometr od sebe, přitom ale v úplně jiném prostředí... Nebylo by lepší dát dohromady ryby z různých končin (i když náhodou stejného složení vody) které se v nádrži bezvadně doplňují? Např. co asijskému rájovci upadne od tlanky jihoamerický pancík s chutí zchřoupe?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 23:21 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Beilis
A co kdybys místo těch pancéřníčků dala skutečně ty prťavé mřenky? Pak by to Asie byla a ty mřenky jsou fakt pěkné, doporučuji ti kouknout na tyto: rybicky.net/atlasryb/mrenka_mala a rybicky.net/atlasryb/mrenka_annamska . Ty čichavce určitě neber modré ani cosby či zlaté, jsou dost agresivní v tak malém akva, spíše bych se kouknul na medové nebo trpasličí, z velkých pak 1 samce a 3 samice čichavců perleťových, když tak toužíš po velké klidné rybě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 20:03 Žena Beilis [34] - Asie
Díky za nápady, nad čichavcema jsem taky přemýšlela, ale místo mřenek dám sekavce, jsou to moje top ryby :) dál bych chtěla razborky hengeli a na dno ještě ty malé pancéřníčky. Takže to úplně Asie nebude, ale to neva, i tak to bude bezva hop
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 19:47 Boris123 – Môžu byť spolu?
Čaute , mám doma prázdnu 80litrovku a chcel by som vyskúšať Pelvicachromis pulcher alebo nigeria red + gupky a corydorasy... Aký počet by ste mi odporučili? Aké corydorasy ? ( mne sa pozdávajú pygmeus )

Dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 19:41 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Beilis
Pokud už máš něco za sebou, tak tím lépe:-)Jak píše Ičin, čichavci + mřenky k sobě jdou, tahle kombinace se mi taky líbí!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 19:34 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Docela důležitý je taky rozměr. Jestli je spíš delší a širší nebo vyšší. Pak taky co se ti líbí za typ akvária. Pokud máš ráda zeleň tak třeba udělat nějakej kousek asie - pořádně zarůst a nasadit pár čichavců nebo rájovců a k nim na dno třeba nějaké menší mřenky a je to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 18:57 Žena Beilis [34] - AsieRe: romant
Cichlidkám jsem nějak nepřišla na chuť stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.11.2012 18:56 Žena Beilis [34] - AsieRe: Ivoš
Nejsem žádný profík, ale začátečnice taky určitě ne! První akvárko jsem měla 11 let, pak povolily spoje a vyteklo. Teď se chystám na zařizování 20litrovky na koleji, to 120 litrové čeká, takže nadšeně dumám, plánuju. Nedovedete si představit jak se těším hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 18:42 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Beilis
Já bych ti naopak cichlidky nedoporučoval, zvláště pokud by byla řeč o ramirézkách, borelkách či jiných apistogrammách protože to jsou poměrně dost náročné rybky a ty jsi podle všeho začátečnice. Nejlépe uděláš, když zsčneš klasikou -živorodkama, které můžeš doplnit třeba čichavci - např. modří čichavci nejsou až tak nároční a dokáží pěkně vyrůst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 18:25 R Muž romant [27987] Re: Beilis
Podíval bych se třeba na nějaký cichlidky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 18:20 Žena Beilis [34] - AsieRe: romant
Akvárko má necelých 120l, chápu že to není nic moc a že si do něho nemůžu pořídit 9 skalár, říkala jsem si, že možná jeden pár by šel-jak říká Ičin. No ale byla to jen varianta, která jak vidím není moc optimální....vyberu něco jiného. hop Když už jsme u toho, co byste doporučili
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.11.2012 17:25 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Tak tak. Pár na vytírání by ještě šel v menším, ale jinak nedoporučuji. Je to velká a hlavně hejnová ryba. Pokud je v malém prostoru nebo je jich málo, tak jsou velice často agresivní. Ve větším hejnu taky mnohem víc vyniknou a projeví se jejich přirozené chování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 17:18 R Muž romant [27987] Re: Beilis
Jak je to akvárko vlastně velký, buď jsem to špatně četl, nebo to není uvedeno. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 17:13 Žena Beilis [34] - AsieRe: grunda
Tak skaláry teda asi nee sad budu muset vymyslet nějakou jinou variantu, chtěla bych k razborkám a k těm pancéřníčkům nějakou větší a výraznější rybku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 15:31 Muž grunda [1781] - Cichlidy
100 litrů pro skaláry, to už hraničí s trápením, jsou to hejnové ryby, hejno je cca 10 ks a na jednu rybu počítej tak 40 litrů, mínus štěrk, dekorace a jseš na 500 litrech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 15:16 Žena Beilis [34] - Asie
Děkuji za reakce! To jsem ráda, myslela jsem, že mi tady skoro vynadáte, že mi je skaláři jasně sežerou :-D Jinak 300 litrů minimum.....není to přehnané, nechci v žádném případě trápit rybičky, ale 300 litrů??? To už by je nemohl mít skoro nikdo, znám spousty lidí, co je chovají ve stovce a míň a množí se jim. Každopádně, to je jenom postřeh, nezežerte mě teď za to, prosím ne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   06.11.2012 15:08 Muž grunda [1781] - Cichlidy
těch 300 litrů a 50cm výšky je opravdu minimum, raději 500 litrů a 60cm výšky, to je na hejno skalárů akorát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.11.2012 14:22 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Beilis
Skaláry potřebují velké akvárko, to je třeba mít na mysli. Velké myslím velké, nejméně 120x50x50, alty ještě větší. Ale pancéřníčky trpasličí ani malé ani jiné malé druhy pancíků se nemusíš bát s nimi mít. Skalár si vezme potěr, ale dospělého pancíka ne. Ani dospělého Otíka. Takže pokud máš dostatečně velké akvárko, tak chutě do nich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 13:47 Žena Beilis [34] - Asie
Ahoj, chtěla bych se zeptat jak se díváte na soužití skalárů a pancéřníčků trpasličích nebo malých, asi to není moc dobrý nápad....ale říkala jsem si když budou spolu vyrůstat odmala...... spíš asi nee, že? Ale chtěla bych slyšet i názory zkušených akvarisků ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 18:08 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: pavelka
Spíše večeře, ale thorakát by si na nich rád pochutnal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.10.2012 16:50 R Muž romant [27987] Re: pavelka
Zbytečně drahý krmení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 16:44 pavelka Re: malyLibor
asi hloupá otázka, ale nemáte zkušenost thorakát a krevetky (red cherry)?? - asi by to byl oběd co??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.10.2012 15:02 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Ičin
Jak jsem psal. Každá ryba je jiná a u kančíků a velkých cichlid to platí dvojnásob... Popisoval jsem mou zkušenost s konkrétníma rybama. Vím, že jiní chovatelé mají zkušenosti jiné.. ale většinou když jsem kančíky zelenooké viděl, tak v akváriích s většími cichlidami jako nejmenší druh... a nikde se neztratily.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 14:59 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Tak to bude asi hromadnější otázka ke které by se mělo vyjádřit víc lidí. Neměl jsem je sice nějak dlouho, ale bez potěru plavali spokojeně pohromadě a jen se naparovali. Ostatních ryb si nevšímali vůbec. Když měli potěr, tak samozřejmě se hlavním nepřítelem stávali jedinci jejich druhu, ale proháněli samozřejmě kohokoli kdo se pohyboval moc blízko.
Při vhodném uspořádání nádrže by to snad mohlo fungovat, ale těžko říct
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 14:55 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: katka
Asi je to kus od kusu, ale já kančíky zelenooké poznal jako velmi nesnášenlivé ryby, které napadaly i o dost větší, ale taky klidnější kančíky červenooké. Neumím si představit, co by udělaly s ramirézkama... ale jak říkám, každá rybka je jiná. Já osobně bych k nim ale ramirézky nedal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 14:31 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Kančíků bych nechal jenom jeden pár. Jsou to poměrně snadno se množící rybky a taky pečlivý rodiče, kteří dokáží udělat v nádrži živo. Pokud by se vytřely dva páry kančíků zaráz, tak ramirézkám moc místa nezbude a budou dost proháněné a bité. Jinak nevidím problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 14:02 katka – kančík zelenooky
ahojky rosím o radu
mám 260l akvárium a mám v něm 6 kančíků zelenookých jsou to hezké ryby ale chtěla bych akvárium trochu oživit, přemýšlela jsem o ramirézkách. Prosím o radu zda tyto ryby mohu dát dohromady a nebo jakou rybku ke kančíkům dát
díky Katka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.10.2012 09:47 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Beastie
Pokud je to možné, tak vyměnit za správný druh. Líp jim bude v jednodruhovém hejnu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2012 09:11 Žena Beastie [318] – hengelova+klinoskvrna
Zdravim, včera jsme měla v akvaristice asi mrtvici nebo něco takového, protože jsem si v akvaristice objednala razbory klínoskrvné místo razbor hengelových které již v akváriu mám. Mám tyto 4 ryby radši vyměnit za tu co mám, nebo se dokážou začlenit do hejna těch hengelek? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2012 12:43 lap – brambora k bramboře, Uno je na dvoře
Co akvarista, to názor, že? Představme si nádrž 180l, 140 čistého. V ní 20-30 razbor hengeli, do deseti otíků, do deseti pancéřníčků corydoras nanus. A k nim nějakou dominantní výraznou rybu. Nejlépe pár. Přemýšlel jsem o Cichlidce ramirezově electric blue, jen se trochu bojím, že na světlém písku v popředí mé nádrže bude barevně méně výrazná, než kdybych měl všude jen samé tmavé dno. Rád se nechám inspirovat Vašimi nápady, díky X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.10.2012 18:09 jake98
to bude nejlepší :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.10.2012 17:56 R Muž romant [27987] Re: jake98
Nech to jenom pro beťáka, nebo jenom pro krevetky, možno si vybrat, ale nekombinovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 17:51 jake98
20 litrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 17:37 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: jake98
jak je to akvárko velké?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 16:36 jake98
aha tak dík horší je že teď nevím co koupit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 16:22 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: jake98
není to zrovna nejvhodnější kombinace, pravděpodobně si na nich bojovnice pochutná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 16:15 jake98 – bojovnice a krevety
přemýšlím o založení malé nádrže kde jsem už jednou měl samce bojovnice pestré a poslední dobou se mi čím dál tím víc líbí i krevety a nejsem si jist jestli jim ta bojovnice něco neudělá ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 16:22 jake98
a nechcete ji někdo kdo má větší akvárko. mě je 13 tak že by asi bylo nejlepší kdyby byl případný zájemce z Jindřichova Hradce a okolí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 16:17 jake98
aha tak dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 16:08 R Muž romant [27987] Re: jake98
Pokud nemáš akvárium alespoň 100 litrů, tak bych na ní zapoměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 15:54 jake98
rád bych se zeptal dostal jsem od kamaráda přísavku thajskou. Chtěl bych se zeptat jak moc je agresivní a jsetli jí mužu mít v akváriu třeba s čichavci a neonkami ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 17:40 R Muž Silent [5949] Re: Taňa
Je to ryba z jezera Tanganika tak proč ne. Tedy pokud je nádrž dostatečně velká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 17:31 Taňa – Peřovec kukaččí
Dostala jsem Peřovce kukaččího může být v akva s tlamovci?Dík za odpoveď. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [39] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 72696x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11849-mohou-byt-tyto-rybky-spolu?od=1901