Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být tyto rybky spolu?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 41 Přejít na další stránku   1  
Mohou být tyto rybky spolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 10:21 R Muž romant [27987] Re: lakystar
Dobrá, pořeš tu osádku a nikam nespěchej, doplň rostliny, těch není nikdy dost a event. další rybky přidávej postupně ne všechny najednou. Ty akcíky jsem doporučoval dát pryč, že to jsou taky bordeláři a mít akvárko postavený jenom na špindírách, to se mě nezdá jako dobrý řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.08.2012 10:17 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: lakystar
Já teda s živorodkama každej tejden i odkaluju, někdy jen zlehka a někdy důkladněji. Pouhá výměna vody se mi při živorodkách nezdá dostatečná, i když i to je lepší než nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 10:15 lakystar
1/3 týždene mením vodu, tú to vec dodrzujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.08.2012 10:13 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: yenya
Aha, já se dívala jen, jestli má prezentaci. Ale je to psaný v jiným vlákně, už to vidím ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 10:13 R Muž romant [27987] Re: lakystar
Asi jsi toho zatím moc nepřečet. :-O Jednou týdne měnit 1/3 objemu akvária, to je dobrá zvyklost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 10:11 lakystar Re: romant
romant napsal: O.K. Pořeš tu mřenku a přísavky thajský, ty ancíky pokud to postavíš na těch živorodkách bych tam taky nenechával. Měň jim tu vodu aby nedocházelo k dalším úhynům a čti, čti a čti a když to bude třeba tak se ptej.
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…

už som to prečítal, kpec veci by som sa dozvedel. S tými ancíkmi keď budú zo živorodkami môže dačo nastať alebo kde je problém že by nemali byť spolu?
Ako často meniť vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 10:11 R Muž romant [27987] Re: yenya
Sice znovu, ale žene se zase do průseru, tak proto jsem upozornil na ten včerejší dotaz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 10:10 yenya Re: lakystar
lakystar napsal: čom som si ja nekúpil 100l akvárium, koľlko staroti by som si ušetril
To jo hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 10:09 yenya Re: ivaha
On už tam "něco" má a vybírá asi znovu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   19.08.2012 10:09 lakystar
čom som si ja nekúpil 100l akvárium, koľlko staroti by som si ušetril
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 10:09 R Muž romant [27987] Re: lakystar
O.K. Pořeš tu mřenku a přísavky thajský, ty ancíky pokud to postavíš na těch živorodkách bych tam taky nenechával. Měň jim tu vodu aby nedocházelo k dalším úhynům a čti, čti a čti a když to bude třeba tak se ptej.
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 10:07 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: lakystar
Teprve je vybíráš nebo už je tam máš? Romant má pravdu. Já tak nějak počítala se 60 l (i to je na molly a mečovky málo, ale při důkladný údržbě by ty molly mohly bejt).

Jestli mermomocí chceš živorodky, co si vybrat nějaký menší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 09:59 lakystar Re: romant
romant napsal: Takže to 60 litrový akvárium je ve skutečnosti těch 45 litrů? Rozumím tomu správně? Pokud ano, tak bych se spíš než řešením co dalšího novýho zaobíral tím, jak naložit se stávající rybí osádkou. rybicky.net/forum/3116-postupny-uhyn-ryb…
to som vypočítal čistí objem už pre ryby , som odpočítal objem ktorý zaberá štrk

inač včera takto písal že ancistrus nemôže byť v takom akváriu, pozeral som atlas ta sú naňho požiadvky na nádrž min.50l. Tak ako to potom je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 09:59 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: lakystar
Já bych vybrala jeden druh a jen pár kousků, namnoží se, tak ať jich tam nemáš za chvíli mraky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 09:58 lakystar
kupím im antikoncepciu smich nie ale vážne možu by5 10?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 09:56 R Muž romant [27987] Re: lakystar
Takže to 60 litrový akvárium je ve skutečnosti těch 45 litrů? Rozumím tomu správně? Pokud ano, tak bych se spíš než řešením co dalšího novýho zaobíral tím, jak naložit se stávající rybí osádkou. rybicky.net/forum/3116-postupny-uhyn-ryb…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 09:52 yenya Re: lakystar
Ze začátku asi hej, ale oni se brzy začnou množit hmm . Na vánoce budeš mít možná přerybněno :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 09:49 lakystar
aký by bol optímálny počet tých živorodiek v 54L (čisty objem 46l) resp. max. počet? môže ich tam byť 10?
poradte mi nejakú rybu na dno akvária ktorá môže byť v takých rozmeroch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.08.2012 09:36 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: lakystar
Pánové přede mnou ti už výborně poradili. Já bych jen připomněl pravidlo pro živorodky - 1 samec na 3 samice, jinak ti samci ty samice uštvou.
A také bych ti doporučil podívat se nahoru na této obrazovce. Pod obrázkem je černá lišta s tlačítky. A pod tlačítkem ryby se kupodivu neskrývá rybí kuchařka (miluju ryby i na talíři), nýbrž atlas ryb. Poměrně rozsáhlý co do počtu ryb a poměrně stručný co do informací u jednotlivých druhů ryb. I vzhledem k tomu, že máš tak malé akvárko, tak velmi doporučuji pozorně si pročíst info o každém druhu ryb, který zamýšlíš chovat. Stojí to za to, ušetříš si spoustu zbytečných problémů. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.08.2012 09:11 yenya Re: lakystar
Spíš bych volil jednodruhové složení. Nádrž velká není a třeba ty molly mají velký "apetit" a i výdej. Mečovka i molla, ty bych choval ve větší nádrži ano . A jak je to u mě obvyklé, zase mi z toho vyšlo paví očko :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.08.2012 05:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: lakystar
Pokud se oprostím od obvyklého konstatování, že jsou to živorodky a je třeba jim častěji měnit vodu, pak tedy proč ne. Jen to má ještě jedno úskalí, pokud snad byste chtěl rybky množit. Brzy budou BM černožluté a GM žlutočerné...Jedná se o stejný druh, jen jinou barvu. Takže to bych promyslel... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 02:29 lakystar
Chcem sa spýtať či môže byť táto kombinácia rýbl 54l akvárium:
2xBlack Molly
2xGold Molly
2xgupka
2x Mečovka mexická Cometa

e šte môžno dačo co sa iba pri spodku pohybuje, ale neviem či dačo take do 54 akvária sa hodí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 21:18 Luky89 Re: malyLibor
Tak Pancéřníčkové jsou už jen dva (jeden spáchal harakiri výskokem z nádrže). A co se týká těch Pavích oček, tak mám jen tři dospělé a 8 mláďat, proto jsem napsal těch šest. Takový průměr prostě. Nezdá se mi, že by to bylo nějak katastrofálně přerybněné. Souhlasim, že těch pancéřníčků je sakra málo. Budu to muset napravit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2012 20:13 michall7 – Malawi
Prosím Vás o pomoc pre ďalšie kamaráta.....jeden chlapík mu na inzerát napísal tri druhy malawi cichlíd, ktoré sú vraj najmenej agresívne : pseudotropheus elongatus,labidochromis caeruleus yellow,cynotilapia afra red top likoma.... je to pravda? ďakujem za pomoc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   10.08.2012 22:51 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Luky89
Luky, nerad to píšu, ale už teď máš přerybněno. Navíc máš rybky ve špatných počtech. Pancéřníčci jsou hejnové rybyky, mělo by jich být minimálně 5, aby se dobře cítily. Teter by mělo být nejméně 8, aby vynikly, a navíc by měly být v podstatně větším akváriu. Stejně tak pro dania je tvoje akvárko malé.... ach jo. Takže neuvažuj nad přidáváním rybek, ale šetři raději na větší akvárko, nejlépe tak 100x40x40 cm... ať je tvým rybkám lépe.
A do té doby, než si pořídíš větší akvárko, nezapomeň na kvalitní údržbu, aby ti ty rybičky v tom miniakvárku ještě neonemocněly. Držím palce palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2012 21:56 Luky89 – mix
Mám 54 litrové akvárko. V něm 2x obyčejný Ancistrus, 3x pancéřníček zelený, 5x tetra černá, 6x danio pruhované a 6x paví očko. Můžu k tomu dát ještě jednoho samce bojovnice pestré, 2 cichlidky Ramirezovy a 2x černou molly? pH mám lehce nad 7 cca 7,2. Tvrdost nevim. Nebude to přerybněné? Vůbec nevim jestli se takhle snesou. Díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2012 21:34 michall7 – Malawi
Prosím Vás o pomoc pre ďalšie kamaráta.....jeden chlapík mu na inzerát napísal tri druhy malawi cichlíd, ktoré sú vraj najmenej agresívne : pseudotropheus elongatus,labidochromis caeruleus yellow,cynotilapia afra red top likoma.... je to pravda? ďakujem za pomoc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2012 21:32 michall7 – Malawi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2012 17:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: michall7
michall7 napsal: Farská je ešte otvorená, ale mám ten pocit, že to tam končí..mali tam snáď 20 rýb...vy to tu poznáte? :-)
Inu poznám, pocit to není, končí...Je snad na prodej. Nevěděl jsem, jak to aktuálně vypadá....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2012 13:07 michall7 Re: LiborSprysl
Farská je ešte otvorená, ale mám ten pocit, že to tam končí..mali tam snáď 20 rýb...vy to tu poznáte? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2012 13:06 michall7 Re: romant
Ďakujem Vám, idem sa pozrieť na tú stránku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2012 07:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: michall7
Farská už je zavřená?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 22:59 R Muž romant [27987] Re: michall7
Zkusil bych se mrknout sem. www.cichlidportal.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 22:50 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: michall7
Do stovky by se hodily spíše cichlidky než velké cichlidy. Nebo akarky, to jsou taky krasavice, ale ty se shánějí asi ještě hůř než velké cichlidy. Chce to kouknout po chovatelích v okolí, na akvaristiky nespoléhat, tam mívají jen módní ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 20:54 michall7 Re: malyLibor
tak dik :-) ja som si chcel kúpiť tiež nejaký párik menších cichlíd do tej mojej stovky, len tu u nás v Nitre nie je žiadny výber, doslova sa tu nedajú kúpiť žiadne americké cichlidy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 18:42 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: michall7
Může tam dát cichlidy, ale maximálně 1 pár kančíků příčnopruhých, místo akar potočních by bylo lepší dát menší druh cichlid a zase jen jeden pár. A nebo dát jen ten pár akar potočních... Ve větším akvárku bych s touto kombinací neviděl problém, ale 150 litrů, to bude sotva metr délky... Já bych tam viděl spíše akary hnědé a pár kančíků červenookých - prostě menší a klidnější cichlidy.
O krunýřovce (prisavnikov) bych se v jejich společnosti nebál, pokud tam bude pro ně dostatek úkrytů, které mají rádi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 17:14 michall7 Re: katterinecka
nie, to som sa pytal pre kamarata :) ten má myslím 150L
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 17:12 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: michall7
jestli máš pro ně větší akvárko než tu stovku, tak proč ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 16:12 michall7 – j
Mozem dat k obycajnym prisavnikov cichlidy? (akara potocna, kancik priecnopruhovany ) dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.08.2012 10:45 Muž Ad@m [1051] Re: tosomja
NIE

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.07.2012 08:39 Žena lucie.aqua [511] Re: tosomja
Pokud čekáš, že ti někdo napíše, že ano, tak na to zapomeň! Tenhle mix je vražedný a jestli to tak necháš, budeš se brzy dívat na to, jak ti rybky umírají. Pokud jenom hloupě provokuješ ty, co ryby opravdu mají rádi a snaží se poradit, tak si laskavě najdi lepší zábavu! Nejlépe bez živých tvorů!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.07.2012 08:13 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: tosomja
Nemůžou být v tomhle počtu a hlavně ne v tak malým akvárku - už jsme Ti to včera psali v diskusi Ryby do miniakvária (do 20 l).
Hejnový rybky máš po jednom či dvou kusech - potřebujou společnost, např. přísavka thajská klidně může být sama, ale minimálně ve 100 litrech. Přečti si o těch rybách a hned budeš vědět, na čem jsi a co by bylo záhodno napravit. rybicky.net/atlasryb/slovensky/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   31.07.2012 08:13 R Muž romant [27987] Re: tosomja
Na to se nedá napsat nic jinýho než nečteš nevíš. hmm Atlas, jednotlivý rybky, jejich nároky a bude Ti to jasnější, z Tebou vyjmenovaných ryb tam nepatří ani jedna, snad až na ty paví oka. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 07:06 tosomja – Moze ist tato rybka k tejto?
Mam 20 l akvarko s tymito rybkami: 1 molly black 1 molly gold 1 mecovka 2 dania 2 tetry neonove 6 gupiek 1 prisavku thajsku 1 parcievnicek 1 labeo bicolor, mozu ist ku sebe? coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 12:24 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: fiona901
Na řasy stačí nezanedbávat údržbu, dostatečná filtrace a pár řasožroutů (k velkým cichlidám nějací větší L-sumci). Kvítka nejsou potřeba! Mi se to takto osvědčilo, řasy kromě kousku skla kde každý den dopadá přímé sluneční světlo nemám.
Ono v nádrži s cichlidami vadí řasy jenom na skle a od tama jde většina druhů řas lehce sundat.Na dekoracích je beru jako potravu pro ryby a v písku by se tvořit neměly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 12:06 fiona901
ne ne dám tam jen anubius
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 11:27 R Muž romant [27987] Re: fiona901
Další obyvatele doplňovat postupně, ne po velkých skupinách. Kytky to jsou dobří pomocníci se stabilizací nádrže, samozřejmě podle skladby ryb úměrně tomu volit jednotlivé druhy.
Edit: U té afriky bych viděl jako důležité nekombinovat jednotlivé druhy rostlino a masožravých ryb. Nejsem na ně odborník, nechť mě ten kdo tomu opravdu rozumí opraví, ale tuto poučku si ze svých občasných návštěv kolegů afrikánců pamatuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 11:25 fiona901
Nedávali jsme živé kytky protože nám řekli že afrikám živé kytky dát nemůžem protože je spasou ale když jsme byli pro druhou várku ryb tak nám řekl že můžem dát anubiusy takže se na ně chystám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 11:21 R Muž Silent [5949] Re: fiona901
Jen nespěchat. Měsíc a půl ještě není nijak dlouhá doba na dokonalé usazení nádrže. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 11:19 fiona901
ještě to není v konečné fázi chceme dát živé kytky a dokoupit ryby.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [41] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 72696x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11849-mohou-byt-tyto-rybky-spolu?od=2001