Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být tyto rybky spolu?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 62 Přejít na další stránku   1  
Mohou být tyto rybky spolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 16:15 Žena Verča.D [3] – Re: Argo
To já právě nepoznám a zajímalo by mě to, navíc mi přijdou ještě mladí. Jak to poznám ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 16:11 Muž Argo [6] - Rostliny
A jsou to oba samci??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 16:09 Žena Verča.D [3] – Re: Argo
V akva mám 2 kusy a akva má cca 100 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 16:08 Muž Argo [6] - Rostliny
Kolik jich tam je?? Jak je velké akvárium?? pokud je akvárium menší než 60l tak si myslím že dva samci by spolu rozhodně něměly být. Nejlepší je 1samec+2-3 samice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 16:02 Žena Verča.D [3] – Námluvy nebo nenávist ?
Zdravím všechny,
ve školním akváriu máme problém:

Před pár dny jsem si do akvária koupili pár čichavců zlatých
a dnes jsem si všimli, že jeden z nich toho druhého docela
často prohání po akváriu, takže by mě zajímalo, jestli se jedná
o námluvy nebo nenávist. Nepřemýšlela jsem nad tím, jestli by
si třeba dva samci navzájem vadili nebo naopak samice, neboť
tento druh chovám poprvé :-O Zítra jdeme do zverimexu, takže
bychom mohli vzít toho agresivního zpátky. Poraďte, co máme prosím
dělat coze . . .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 12:25 Muž RadekCX [219] – Re: Sirah
mam vcelku neskodne slozeni osazenstva - 10 danii, 10 kardinalek, 4 parmicky purpurove (jeden samec), nekolik ruzne starych pavich ocek a 3 SAE

nedavno jsem zjistil, ze jednomu daniu chybi oko (zrejme to prezije) a pouze nejstarsi a nejpomalejsi pavi oko (samec) ma ozranej ocas

neverim ze to delaji parmicky - dle meho to delaji dania samotna - pri krmeni byvaji naprosto nepricetne a chnapaji po cemkoliv co vypada jako zradlo nebo se u zradla hejbe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 11:55 Žena Sirah [11]
byt tebou, tak rybky peclive pozoruju a sleduju, dania jsou dost strestena, treba se zebricka vazne poranila sama...
pokud bych zaznamenala ze strany teter nejakou agresivitu, tak je dam pryc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 11:52 hanuša – Re: Sirah
kazdopadne urcite s tebou souhlasim v tom, ze nez aby trpely vsechny rybky v aqa a byly utiskovane, tak je rozumejsi je ozelit a dat je do dobrych rukou ke vhodnejsimu slozeni ryb :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 11:50 hanuša – Re: obok
no jo, jenze zas bych nerada, aby se pak baly vsechny rybky, schovavaly se a nekdo jim to sefoval :-) libilo se mi jak to bylo doted, vsichni si tam spolecne rozumeli a nebyly problemy a ted najednou tohle tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 11:49 Žena Sirah [11]
i moje tetry si v klidu plavaly par dni po vpusteni do akva...ted samec utoci dost tvrde na ostatni rybky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 11:47 obok
zalezi,ale ja jsem cetl ze kdyz das k tem tetram nejakou rybku ktera je bude prohanet a oni se budou "bát" tak nebudou nikoho ozirat.jinak jsem normalne vydel jak behem chvylky ozraly pavi ocku ploutev,byl to okamzik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 11:46 hanuša – Re: Sirah
no na pohled se mi prave vubec nezda, ze by byly utocne, plavou si spolecne s tema petipruhyma parmickama sem a tam, ale mozna me jen chteji oklamat a působi nevinne ;-) takze opravdu nevim :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 11:46 Žena Sirah [11]
mam taky 112 l akva a teter mam 8, k tomu neonky, pancernicky a ted i otiky. I me bude lito dat tetry cisarske pryc, ale nez aby mi utiskovaly zbytek osazenstva, tak to se jich radeji vzdam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 11:44 hanuša – Re: obok
tak to by me mrzelo, jsou fakt moc krasne, uplne to aqa ozivily, ale zas aby utocily na jine rybky to nechci. Jinak aqa mam 112 l a teter je tam sedm, takze myslim, ze to uz hejno je.... kazdopadne dik za nazor a zkusenost ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 11:44 Žena Sirah [11]
ja mam tetry cisarske...samec si zabral pres polovinu akvaria a dost tvrde utoci na vse co se dostane jen k hranici jeho teritoria. Nedavno jsem lovila z aqua mrtveho pancernicka. Takze tetry pujdou pryc.
Nevim jak utocne jsou tetry krvave, ale samec moji tetry je teda tyran...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 11:35 obok – Re: hanuša
No ono ja si myslimze to byly ty tetry krvave.mnel jsem je taky a 3 tetry vs. 12 pavich ocek a zbylo tech pavi ocek jenom 5...musel jsem je dat pryc.kdyz tetry krvave tak hejno o 10 rybkach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 11:26 hanuša – poraněné danio - může za to tetra?
Ahoj, mam aqa, v němž máme dania pruhované, parmičky pětipruhé, pancéřníčky pandy a ancistruse, všechny tyhle rybky jsou naprosto v poho, neútočí na sebe a spokojeně mezi sebou žijí. Před třemi dny jsme k nim přidali ještě tetry krvavé, které přítel předtím koupil a včera jsem našli jednu zebřičku uhynulou a když jsem ji vylovili, byla poraněná na břiše. Zajímalo by mě, jestli by to mohli mít na svědomí tetry? když je sleduju, tak nepozoruju ze by byli vůci ostatním rybkam utocne, ale jeste se nam ani nestalo, ze by se nejaka rybka o neco v aqa poranila, ani nevim o co, mozna jedine o koren, ale to se mi nezda, protoze zebricky se zdrzuji vetsinu casu nahore, tak nevim, co se mohlo stat. mate na to nekdo nejaky nazor? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 19:37 Žena basa1313 [18] - Parmičky
nechem zakladat novu temu tak sa chcem spytat ... mam 10cm clariasa ale aj tak je dost divoky v 200 litrovom akva... mam jazierko ... dost velke chcem sa spytat kedy by sa tam clarias mohol dat...teda ak s tym niekto mate skusenosti...prirastol mi k srdcu nechcem ho dat prec a mozem ho aj zazimovat ... mam kde v jazierku je 8 karasov a pribudnu aj lien, jesetery a koi kapri?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 13:28 Muž mailo [14] - Rostliny – Re: Jakubqo814
No jasne ze mozu, ja som mal jednu asi mesiac v 45 litrovom akva. akurat sa mi zdalo ze sem tam zautocila na mladatka gupiek. Teraz je uz vo velkom aj z dalsimi. Jakubqo814 sa mi zda ze tu riesis strasne vela problemov. Proste ich kup a uvidis ak sa jedna naozaj len o 1-2 mesiace tak v tom nevidim problem. Kolko ich chces kupovat? Ak ti mozem poradit tak ich kup viacej naraz zo dve daj do tej 50tky a ostatne do "800ky" je to hufova rybka a dst richlo rastie takze keby si kupil len dve do tej pedesiatky a az neskor by si dokupoval dalsie do"800ky" tak by uz nemusely behat spolu lebo tie skor kupene budu vacsie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 13:22 R Muž Silent [5949] – Re: Jakubqo814
Pokud budou malá a na omezenou dobu tak můžou. Ony ostatně dospělé SAE jsou vůči řasám poměrně vlažné.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 13:18 Jakubqo814
a v 50 možu byt spolu ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 13:04 R Muž Silent [5949] – Re: Jakubqo814
Pokud ji hodláš dát do své 800 litrové nádrže tak se snesou. Jde jen o to jestli ta 800 litrová nádrž není pouze imaginární.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 13:01 Jakubqo814
dat do mojej 800L akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 13:00 R Muž Silent [5949] – Re: Jakubqo814
A co s tou SAE hodláš udělat potom?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 12:56 Jakubqo814
hahhah smiešne....ja to len chcem len 1 a na 2mesiace aby odst. riasu ale možu byt spolu ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 11:24 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Jakubqo814
projdi si atlas ryb... treba SAE (rybicky.net/atlasryb/parmicka_cernopruha ) by potrebovala vetsi nadrz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.03.2010 10:45 miso21
kup uvidis :-D :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 10:42 Jakubqo814 – SAE,GUPKA,PARACHEIDON,CORYDORAS ?
Hodia sa tieto rybky k sebe ??????? v AQ mám gupky,neonky,pancerničky, a chcem pridat ,mrenky siamské ? može to tak byt ? ahoj ahoj ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 14:44 Žena Imii [45] – Re: Pavol
Ramirezky jsou celkem drobný a tak se můžou dostat i do úkrytů ... no zkus to a uvidíš ... záleží na kusu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 13:28 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetky
a keby tam bolo dost ukrytov
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 11:51 Žena Imii [45] – Re: Pavol
Může ... nemusí ... záleží na její náladě ... někdy jsou Ramirezky bezproblémové, jindy můžou mít chuť do krevetky ďobat ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 11:49 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetky – Cichlida ramirezova+tetra neonova+krevetka japonska?
moze byt
nebude cichlida zrat krevety?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 15:36 maio777 – Re: TommySMASH
tych skalarov by som vymenil radsi za dalsi neonky,nakolko mne ich zlikvidovali... ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 12:35 andrejik – otázka
pliss poradte mi jake rybky mozem chovat s mrenkami ružovími???
vopred diki palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 21:40 Muž SAA [9] – Re: ellinka
Tak pokud vím, je Petr vedený v prodejcích, ale opakuju, vyznám se v ostravské burze, na té brněnské jsem byl jednou. Girardinusky jsou ke krevetkám skvělá volba, nemusely by v tak velkém množství j
likvidovat ani mladé krevetky, samci mají malou tlamku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 21:19 ellinka – Re: SAA
Ten metallikus je moc pěkný. Co by k tomu bylo lepší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 21:15 ellinka – Re: SAA
Takže jestli budu chtít Štikovce, mám hned k Bojanovskému? Kdo dřív přijde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 20:53 Muž SAA [9] – Re: ellinka
Mně se líbily metallikusy, proto jsem si nějaké vzal. Udělal jsem s nimi ale chybu - dal jsem je dohromady s divokými pavími očky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 20:44 ellinka
Tak doufám, že jsi v sobotu něco domů odvezu a nebude to z nouze cnost.Živorodky mě taky nějaké napadají. Bohužel, mám mini akvárko takže rybičky vybírám prvoplánově hodně na efekt, ve 30 l to nemůže být žádný velký projekt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 20:03 Muž SAA [9]
Já bych řekl, že annulatové nejsou špatnou volbou. Bývá těžší je sehnat. Petr na brněnské burze předpokládám bude, na podzim jsem u něj nějaké kousky viděl, ale nevím, jestli je donese na burzu. Brněnský sortiment neznám, já tam jen studuju, moc si v Brně nepobudu:-). Soudě podle burzy v Ostravě, která se bohužel s brněnskou kryje, doporučuju různé živorodky. Ty tam bude mít určitě pan Tomanec...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 19:39 ellinka
ráda si nechám poradit.Která rybka je pěkná pro oko a má delší trvanlivost? Radši bych měla nějakého smělce než plašana. Ale zdá se mě, že většina minirybek je plachost sama... Chci jet na burzu do Brna, tak musím mít do soboty jasno. Stejně asi rozhodne nabídka na místě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 18:39 Muž SAA [9]
Měl jsem spolu Cherry, Crystaly a Epiplatys annulatus "Monrovia" v jedné nádrži. Dospělá krevetka je větší než štikovec, nedovedu si představit jak by štikovci krevetky požírali. Je to druh který tak tak sežere koretru, není problém je držet společně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 17:44 Silvan
No do malých akvárií se dávají celkově hlančíci... nevím jak se ale budou chovat ke krevetám. Snad koupit nějaké větší druhy ;-). Halančíci jsou jedny z nebarevnějších druhů ryb, kteří se ale moc neprodávají protože jsou krátkověcí ;-) Dobře si to promysli :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 17:15 ellinka
to si asi mám zatím pořídit spíš levnější variantu krevetek? Moc se mi líbí zbarvení těchdle Štikovců,nenapadá tě nějaká jiná volba - Miniakvárko + atraktivní barva rybek + nebojácnost rybek + krevetky.Není to požadavek spíš z říše snů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 12:37 Silvan
No pokud jde o tuto kombinaci tak nevím zda je to dobrý nápad, pač štikovci byly odjakživa dosti agresivní... i když teneto je poměrně malý. No za pokus nic nedáš ( až na ty krevetky) ;-) . Počet bych volil standartní 1 samec na 2-3 samice ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 11:39 ellinka – Pseudoepiplatys annulatus a krevetky
Hodí se k sobě Pseudoepiplatys annulatus a krevetky? Mám 30l akvárko, jaký počet těchto rybek a k tomu krevetek by měl být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 19:03 Žena basa1313 [18] - Parmičky
ahojte chcela by som sa opytat co by ste mi poradili do 22O litrovaho akva k tymto rybkam :
3X ancistrus sp.
4x mrenka siamska
1X labeo cervenoplutve
1x prisavka thajska
1X sumcek velifer
3X mrenka nadherna
a chcela by som niake do strednych a vyssich vrstiev a este aby nerobili zle ostatnym...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.01.2010 13:31 Inkognito – Re: March
Už jich tam je dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 13:16 March
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jaké další rybičky by mohly být v akvárku 50l s 1 parmičkou červenoocasou a 19 neonkami. Děkuji moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 22:30 Žena ustavprochore [567] – Re: Petra
Nápadů by bylo spousta, ale akva je vaše, tak to zkuste nějak poskládat, omrknout i v akvaristikách v okolí, co je k dipozici, a pak sem napsat. On už vám to tu někdo schválí nebo poupraví. :-)

Tohle by mohlo trochu pomoci:
rybicky.net/rady/hodi-se-k-sobe-tyto-ryby
www.horacovoakvarium.cz/…

A věřte, že vám rybky za ten rozvážný přístup budou vděčné a nebudete tu za pár týdnů volat o pomoc v tématu "Pomoc, umírají mi ryby". ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [62] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 72696x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11849-mohou-byt-tyto-rybky-spolu?od=3051