Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být tyto rybky spolu?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Mohou být tyto rybky spolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2019 20:39 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tommo
Fotka k příspěvku Akarky zelené jsou podstatně větší ryby hlavně samec. Samičky snůšku ubrání proti daleko větším rybám ale ancík jim to klidně sežere a když se přesto něco vylíhne zbaští to další osazenstvo nádrže. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2019 20:36 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: HanysOV
Ano, ony sice nejsou typické hejnovky, ale z příkladu neonek obecných vím, že jakmile je počet tak nízký, rybky jsou velmi stresované a začínají hynout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2019 20:33 Muž Tommo [828] Re: NHKG
Samice kakadu obsadila pravou stranu akvária, kde jsou úkryty z břidlice. Plánuji udělat úkryt i na levé straně. Samec rejdí po celém akváriu. Předpokládám, že případné problémy by mohly nastat v době tření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2019 20:23 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Tommo
Pokud budou mít oba páry dost místa na svá teritoria, tak by to neměl být problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2019 19:30 Muž HanysOV [54] Re: zelenakapusta
A co třeba 25 těch ozdobných a k tomu harémek o 5 kusech tetry císařské, která není typická hejnovka? Jako náhradu těch mečovek. V té džungli by se jim mohlo líbit a nemusely by v tomto počtu strádat. A u hejnových ryb bude vždy ku prospěchu větší hejno. Jen takový nápad ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2019 15:51 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zelenakapusta
Nech jim ve předu místo a budou držet hejno já mám takhle Tetru červenohlavou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2019 11:28 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: RAP
Původním záměrem bylo vytvořit společenství - 1 druh hejnová rybka, 1 druh majestátní rybka a 1 druh rybka na dno.
Výhledově ale očekávám, že akvárium hodně zaroste což se mi velmi líbí, ale tím odpadá původní záměr, protože hejno nebude pohromadě, ale rozlezlé všude možně :-D
Proto jsem se rozhodla přidat do vodního sloupce ještě jeden druh, aby tam byla nějaká pestrost, ale ne přehršel křiklavosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.09.2019 11:11 Muž RAP [1553] Re: zelenakapusta
Někdy je lepší 2x se "blbě" zeptat než udělat hloupost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2019 09:41 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: RAP
Ano, budou 3 druhy ve vodním sloupci a jeden na dno přičemž všechny druhy budou 'Amazonky', mečovka mi do toho nezapadala.

Edit: Je mi jasné, že jsem tady už otravná, ale ráda bych dala do kopy co nejlepší sestavu.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2019 09:28 Muž RAP [1553] Re: zelenakapusta
Ty akary bych nechal na 4. Máš naplánované další druhy a né málo. Ikdyž, jak jsem četl, uvažuješ dát místo mečovek tetry.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2019 09:21 Muž RAP [1553] Re: jarovo
jarovo napsal: ... a potom akary - 6ks.....
Ten počet si vypálil od oka nebo si přečetl celou diskuzi, která probíhala od cca 2týdny zpět?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2019 08:37 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: Hanumana
Však tak nějak to i bude. Naprosto jisté jsou akary hnědé, ty jsou jasné. Pak pancéřníčci, ale konkrétní druh vyberu až na místě.
Co se týká teter, potřebuju znát spíš možné kandidáty než konkrétní druhy, právě proto, co píšeš, ale hlavně proto, abych věděla, z jakých vybírat, protože nemám chytrý mobil, abych se mohla podívat na rybičky.net přímo v obchodě.

Proto potřebuju nějaký seznam konkrétních druhů, které by přicházely do úvahy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2019 08:18 Žena Hanumana [71] Re: zelenakapusta
Tak si vezmi sebou ručník nebo nějakou menší deku a zábal do ní pytlík.... Já ho v zimě strčila pod bundu stydim . Jinak já bych moc neplánovala vše do puntíku, ale nechala bych to až na návštěvu akvaristiky. Třeba padne do oka něco jiného podobného a nebo neonky nebudou v dobré kondici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2019 05:44 Muž Lewran [2] Re: _ucx_
Dík tak to se asi vyprdnu na ty tetry a nechám tam ty ramirezky a něco ke dnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2019 05:40 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: jarovo
Díky za tip. Považuju za velmi důležité, aby u mě rybky přezimovaly, takže je chci stihnout nakoupit do konce podzimu, přesněji do té doby, dokud bude přes den docela teplo, ponesu je v batohu.

Takže máš za to, že bych mohla vzít těch akar 6?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.09.2019 22:32 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Lewran
Pamatuješ si na film "Vesničko má, středisková", scénu "to neděláš dobře, Jaromíre, s těma sirkama" ?

Předně k tomu ancistrusovi. Pokud tě fascinuje, fajn. Pořiď si jich šest nebo deset a k nim nějaké rostliny, co jim moc nechutnají (vallisnerie, anubiasy, cabomby apod.) -- a k nim do těch 80 litrů vody tak maximálně těch šest pancéřníčků. Pokud ho chceš "aby žral řasy", tak na to radši zapomeň a tuhle práci nech na malých šnecích rodů okružák, levatka, kružník apod.

Pancéřníčci jsou fajn. Ale opět -- šest je minimum, raději si jich pořiď deset.

12 ks teter krvavých nebo neonek je na tu nádrž ok. Čtyři ramirezky plus mínus taky. Ale buď jedno, nebo druhé, pokud chceš obojí, zajeď si do Hornbachu, mají tam za 1350 Kč 160l akvárium, ramirezky a pancíky dej tam, 20 teter nebo neonek nech v tomhle.

Jasně, jde to i v jedné nádrži, pokud budeš denně měnit 10 - 15 litrů vody. Ale to nevydržíš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2019 22:15 Muž Lewran [2]
Ahoj, postupně plánuji rybky, ale úplně 100% si nejsem jistý zda můžou k sobě. Mám zhruba 80l AQ, mám tu i prezentaci. Chtěl bych si pořídit 4 x Cichlidka Ramirezova var. Electric blue dále asi tetry krvavé tak 12 ks nebo neonky , na dno 5x Pancéřníček sp. černý (venezuelský) a chtěl bych pro mne jedna z nejzajímavějších ryb co jsem viděl na Akva burze - 1x Širokohlavec nautský . Co myslíte ? a ještě dcery chtějí rybu "cucače" - ancitruse, ale to nevím zda by už AQ nebylo moc ryb. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.09.2019 22:02 R Muž Anthrax [4757] Re: Elie
Pokud bettu, tak jednu. To jméno (bojovnice) nemají nadarmo. ;-)
Neonky bych volil spíš modré.
rybicky.net/atlasryb/neonka_modra
U živorodek je problém, že ti rozhodně nezůstanou v původním počtu a rozmnoží se. Což vzhledem k tomu že to nejsou moc čistotné ryby není ideální. Takže ty bych je vynechal.
Naopak ti tam chybí něco na dno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.09.2019 22:02 Králík Re: Elie
Je to malá nádrž i pro samotné neonky a bojovnice by se mohli prát. Já jsem dřív měl v podobně velké nádrží samce a dvě samice a nedopadlo to dobře. Pokud se nechceš snažit o odchov tak nikdy nedávej k sobě samce a samici/e.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2019 21:42 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Elie
Možná bude beťák útočit na gold molly, pokud to bude dlouhoploutvá varianta. Teplotně dejme tomu. Neonka červená chce o něco kyselejší a měkčí vodu než gold molly. Ale hlavně: ta nádrž je pro takové množství ryb příliš malá.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2019 21:22 Elie
Ahoj, potřebovala bych radu. Chci si pořídit akvárium, které má 54 l a rybičky do něj mám tak trochu vybrané. Chtěla bych tam umístit 10 neonek červených, 2 bojovnice pestré (1 samec + 1 samice) a 4 gold molly (2 samci + 2 samice) hodí se k sobě tyto rybky? Budu ráda za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2019 20:47 Muž RAP [1553] Re: Tommo
Úkrytů není nikdy dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2019 20:41 Muž Tommo [828]
Ahoj, přemýšlím o pořízení páru Akary zelené. Jen se chci zeptat, jestli by to dělalo dobrotu s párem Cichlidky kakadu? Nějaký úkryt tam mám, ten obsadila samička kakadu. Ale určitě bych ještě něco přidal např. skořápku kokosového ořechu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2019 19:38 Muž jarovo [1695] Re: zelenakapusta
Ahoj, do prvej várky by som dal aj panciernikov a potom akary - 6ks. No a som za tri týždne minimálne - veď to poznáš - chce to čas ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2019 16:25 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: ZDRI
Díky za tipy.

Budu rybky brát na dvakrát, jako první bych vzala tetry jako průzkumnice a ve druhé várce akary a pancéřníčky. Momentálně si pohrávám s myšlenkou, že bych si pro první várku zajela už v pátek, ale nejspíš to fakt nechám až za tři týdny.

Ty 4 akary jsou dobrý počet?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.09.2019 15:01 Muž ZDRI [1415] Re: zelenakapusta
Bezproblémová sestava. Těch neonek klidně i více. A chceš-li něco jiného, než okoukané neonky - třeba tetra ohnivá/žhavá/měděná (opět malé hejno cca 20 ks).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2019 14:09 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Obsádka akvária nově
Ahoj všem,

jsem otravná, já vím.
Po úvaze jsem se rozhodla, že mečovky bych tedy do akvária nekupovala, protože mi neladí do jinak amazonské sestavy.

Takže když zvolím-

akary hnědé - 4(6?)ks
tetry ozdobné - 15 ks
neonky obecné - 15 ks
pancéřníčky - 10 ks

Je to přijatelnější volba? Mám pocit, že ano, protože jsou to všechno 'amazonky'. Jen tedy ty počty dát nějak dohromady. Vzhledem k tomu, že nejspíš mečovky brát nebudu a to jsou velké rybky, snad by nevadilo, kdybych vzala náhradou 15 neonek červených, ne?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.09.2019 21:29 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: RAP
Nene, najednou ne, nejdříve mečovky a tetry a za další dva týdny akary a pancéřníčky.

Edit: Tak nějak mi přijde, že 4 druhy jsou do společenského akvária tak akorát při rozdělení 3 druhy do prostoru a jeden na dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2019 21:21 Muž RAP [1553] Re: zelenakapusta
Cichlidy já beru v sudém počtu, zatím se mi to vyplatilo.
Takže 4 akary, 15 teter, 10 pancíků a 9 mečovek by mohlo jít. Určitě to nebudeš dávat najednou a přidat můžeš kdykoliv. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2019 20:35 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: zervajs
Když si vezmu, že ve stávajícím akváriu mám 1 Ancoura(11 cm) + cca 6 kardinálek + 4 velké samičky xenotok(5-6 cm) + cca 15 dospělých malých samečků xenotok(3-4 cm) + cca 30 dospělých dunajek a neznámo kolik potěru; a když jsem se před chvilkou na akvárium několik minut dívala, viděla jsem - a to nekecám! - 3 rybky včetně Ancoura přicuclýho na skle :-D

Takže ano, máš pravdu, v té džungli je úplně jedno, jestli jich bude 15 nebo 30, stejně nebudou moc vidět. Je tedy v pohodě když jich bude 15 :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.09.2019 20:16 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: zelenakapusta
hejno v "pralese" stejně nebude 15 stačí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2019 20:04 Silviebaris Re: zelenakapusta
tak to nechej tak jak to máš a vezmi jen mín těch teter...pracně jsi si to sestavovala,tak už si to nekaž... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2019 19:53 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: silviebaris
Tato varianta se mi líbí ze všeho nejvíc palec

Ten počet - 30 - není moje tvrdohlavost, ale spíš to, že naprosto, ale NAPROSTO netuším, od jakého počtu rybek se takové hejno cítí komfortně. Já bych jich nejraději měla takových 15, ale není to málo? Vesměs čtu, že čím víc rybek v hejnu, tím lépe.

Edit. Méně rybek pro mě jsou i menší výdaje což taky není k zahození když se podívám na ty finanční pecky, co to všechno stojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2019 19:43 Silviebaris Re: zelenakapusta
A byl by problem nechat tu sestavu takovou,jaká je,jen ubrat na počtu těch teter... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2019 19:41 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: zelenakapusta
A proč ne jen akary a pancéřníčci? Cichlidy obecně taky nejsou zrovna úzkostlivě čistotné ryby, takže hnojivo bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2019 19:38 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: HanysOV
Ano, vesměs tomu tak je, že je chci kvůli hnojení rostlin, ale jak jsem psala, ten seznam není konečný. Nebo přesněji, chtěla jsem to uzavřít, ale nějak se to nevede.

Momentálně sestavuji seznam nových potenciálních adeptů - nemění se jen akary a pancéřníčci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.09.2019 19:32 Muž HanysOV [54]
Ahoj, chvilku to tu čtu. Detailně metodu Walstadt nastudovanou nemám, ale co jsem tak vypozoroval, tak předpokládám, že ty živorodky chceš kvůli hnojení. Je to tak? Mě napadá proč? To to neutáhnou ty akary? Nebo je Maroni jediná čistotná cichlida s dokonalým trávením? Budu rád, když mi to někdo zkušenější objasní. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2019 19:31 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: RAP
Sestavuju novou partu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2019 19:26 Muž RAP [1553] Re: zelenakapusta
A co ten můj příspěvek o hrubém objemu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.09.2019 18:56 Silviebaris
Těch teter by stačilo i 20... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2019 18:55 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry
Nějak nechápu, ten počet jsem uváděla už ráno a nikdo proti tomu nic neměl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.09.2019 18:51 Muž ZDRI [1415] Re: zelenakapusta
... A není to moc, Antone Pavloviči? ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.09.2019 18:47 Muž RAP [1553] Re: zelenakapusta
To je na dvoustovku slušné přerybnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2019 17:58 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry
Takže abych to uzavřela.

Obsádka bude následující:
Akara hnědá - 5 ks
Mečovka zelená - 9 ks(3+6)
Tetra ozdobná - 30 ks
Pancéřníček (konkrétní druh vyberu přímo ve Sklorexu) - 10 ks
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2019 14:03 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: lacewings
Áha, beru na vědomí X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.09.2019 13:48 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: zelenakapusta
-u samců mečovek, je ideální mít lichý počet ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2019 13:21 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: lacewings
To je pro mě zajímavá informace, ale co se toho týká, uvidím až přímo ve Sklorexu, jaký budou mít výběr. Primárně mě zajímají přírodní formy živorodek což právě mečovka zelená splňuje.

Pro ZDRI: Do toho akvária mám v plánu mít větší množství Ceratophyllum demersum, který se mi jako "ubytovna potěru" osvědčil už ve stávajícím akváriu. Jako plovoučku chci dát Limnobium laevigatum.
Že jsou tetry lovci vím podle neonek obecných, které hned napoprvé dokázaly lovit komáří larvy zatímco xenotoky se jich bály. I mezi sebou se mi neonky rvaly jako koně.

Co se týká stávajícího akvária, tak za rok a půl jeho existence jsem ani jedinkrát neodkalovala a to jsou tam skoro výhradně živorodky a je to skoro poloviční objem než bude to nové.
Takže mám za to, že sestava, která v akváriu bude, by mohla být úplně v pohodě.

Kolik tedy by mělo být samiček na dva samečky mečovek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.09.2019 12:58 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: zelenakapusta
-guppy nejsou pouze v závojové formě, ale třeba s mečíkem dole, jako je tomu u mečovek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.09.2019 12:56 Muž ZDRI [1415] Re: zelenakapusta
Mám prakticky vyzkoušené - ve velké, zarostlé nádrži se spoustou plovouček vždy nějaké mladé živorodky přežily a vyrostly. Efektivněji než Akary hnědé je kupodivu lovily Tetry krvavé/ozdobné. Dá se pomoci i tak, že čerstvá mláďata (drží se u hladiny) se dočasně přeloví do malé zelené low-tech nádržky a vrátí až povyrostou. Poměr mečovek byl myšlen 2 samci + více samic, takto mi bez problému fungovaly a množily se. Vždy přežily i nějací šneci - tedy pokud tam nebyl zlomyslný Pestřenec červený, nebo Rájovec... Celé to krásně dlouhodobě fungovalo - přirozená selekce a redukce X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2019 12:48 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: vaclav
Když jsem vybírala obsádku, tak první druh živorodek, které jsem jednoznačně zamítla, jsou právě paví očka. Nemůžu si pomoct, ale ty šlechtěné variety se mi prostě strašně nelíbí, nemám zálibu v závojových druzích - proto mám dunajky, které takové nejsou, ale jsou příliš malinké i v dospělosti na to, aby mohly být ve společnosti akar.


+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 72696x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11849-mohou-byt-tyto-rybky-spolu?od=201