Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být tyto rybky spolu?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 71 Přejít na další stránku   1  
Mohou být tyto rybky spolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2008 09:32 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Sam
Fotky to chce urcite.Pravdepodobne je tam spatny slozeni ryb a bude mezi nima nejakej agresor kterej tam nepatri.Cim driv budou fotky tim lip pro ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2008 08:54 Sam
Bohužel jsem se přepsala, to akvárium má 100l. Ještě jsem to včera měřila. Vyměnila jsem asi 1/3 vody a ubrala písek. Bylo ho po celém dně asi 10 cm - rovnoměrně. Vzadu jsem ho dala více. Filtr je nový odpovídá velikosti našeho akvária. K tomu je přidán obyčejný molitanový filtr a ještě jsou tam dva vzduchové kameny. Rostlinky dnes dojdu koupit. Máme tam nějaké kameny a kořen. Zkusím ryby nafotit a spočítat. Ale bude to problém, je jich tam fakt hodně a všechny neznám. Včera jsem si všimla, že jeden čichavec modrý má na boku nějaké modřinky. Nebo to vypadá, jako by mu tam lezl parazit. Asi je to hloupost, ale uvidím, jestli ho vyfotím. Děkuji za rady. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 23:53 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Sam
Asi bych nejdriv vymenil toho pritele.Pokud si domu poridi takovej koncentrak a jeste se rozciluje tak co to muze bejt za cloveka :-| .Nechci te nejak nastvat ale tohle neni normalni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 23:18 Usine – Re: Sam
Rada je jednoduchá. Ryby zredukuj na polovinu nebo ještě drobet víc. Rostlin bych naopak hodně přidal. Vyměňuj 1/3, 1/4 vody v akváriu týdně. Závojnatku určitě dej někam do jezírka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 14:32 Lorsson – Re: Yirka
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 13:17 Muž Yirka [9118] – Re: Sam
Přesně jak říká kolega Lorsson, ten problém je dost velký a řešení určitě bude trochu bolestivé. Nicméně s těmi 200l se určitě dá něco dělat. Než bude k dispozici více informací, jednu radu si přece jen dovolím. Když už nejde obrátit počet rybek a rostlin, tak by to chtělo alespoň co nejvíce rostliny navýšit. Pak se vrhnoutna ostatní dle poskytnutých informací a budoucích rad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 12:49 Lorsson – Re: Sam
Sam, jste uprostred velkeho problemu a tezko tu nekdo streli radu od boku. Nicmene neco pro to udelat muzete, bud si zde zalozte prezentaci, a nebo se snazte dat dohromady vice udaju k akvariu, jeho technickemu vybaveni, udrzbe, a pak ke slozeni rybicek. Tohle muzete udelat dohromady s pritelem, a pak to sem nahodte a muzeme se pidit co udelat dale. Takhle to proste nejde. :-O K te prezentaci se daji prilozit i fotografie a ty by asi hodne pomohly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 12:39 Sam – Rybičky bez očí
Ahoj, chtěla bych poradit. Přítel si pořídil akvárium a podle mého je skoro vše špatně. Nakupuje rybičky bez rozvahy, kdo mu co poradí.Plácá tam pátý přes devátý. Rybek tam má fakt moc, což i mne jako laika děsí. Průběžně pořád něco chcípá. Teď jsem zjistila, že asi třem rybičkách chybí oko. Máme tam jednu závojnatku (byly 4) a ta je chudák posledních 10 dní schovaná za filtrem. Žere normálně, ale také ji chybí oko. Je možné, že je to množstvím ryb? Mimo jiné tam máme 8 rybek, které mají na ocase velkou tmavou skvrnu, jinak jsou světlé. A ty, jak jsem si všimla útočí. Ale nikde na internetu jsem je nenašla. Ty jsme nekupovali, dostali jsme je. Občas se tam po závojnatce ožene i čichavec. Akvárium má 200l, rostlinek 6 a rybek nevím. Ale odhad bude tak 80-90. Už jsem uvažovala o koupi druhého akvária, protože těch rybek je mi líto. A přítel se naštval, že se mu doho pletu, tak to nechal na mě, prý ať se starám. Proto potřebuji poradit, jak začít postupovat a dát to do pořádku. Když už ty rybičky máme. Hlavně ta agresivita, tu bych chtěla vyřešit první. Pak je tam čichavec se skvrnama a jeden z nich má na boku velké bílé fleky. Jiné rybičky to nemají a tahle ryba to má už dlouho. Děkuji za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2008 23:09 marsz
Reprodukční schopnosti gupek bohužel asi i vypovídají o jejich šancích na přežití a odolnosti. Má tu s nimi snad nejvíc lidí potíže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2008 15:29 Muž dajos [10]
taky bych řek že to umželo samo a dorazit to mohlo cokoliv. Milý soude byla to nešťastná náhoda potlesk smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2008 15:25 Agent FISH
Jojo já to blbě napsal má to být že mám u rájovců i bojovnic od každé 3kusy a z toho jeden samec a 2 samice.
Až odhalím vraha, bude soud. rozzureny Tyhle očka mám už půl rioku, nikdy žádný problém, všechna byla a jsou čilá, jedí - testy vody nic neodhalily...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2008 14:30 Žena sharon [126] – Re: ElDiablo
Takhle to zní o poznání lépe :-), otázkou je, jestli sameček bojovnice nebude věčně potlučený bojovník :-(. Očko určitě někdo prvoplánově nezabil, to je pravda, buď chcíplo samo, nebo se někde začlo povalovat, jak to očka dělají, když jim není dobře, a bojovničky a rájovky ho dorazily. Jsou v téhle činnosti poměrně aktivní :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2008 14:02 marsz
Spíš bych si vsadil, že prostě umřel jen tak. To snad ani rájovci nemají zapotřebí honit se za nějakým gupákem. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2008 13:57 ElDiablo
Bojovnice 3 samec a 2 samice

je podle mě "mám 3 bojovnice, jeden samec a 2 samice" ;-) Pro autora je to snad poučení pro příště, že to chce psát česky, včetně čárek ve větách, občas mají smysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2008 13:07 Beddy
Nojono i v koncentráku se to občas porve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2008 13:05 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: miro03
Já sázím na rájovce! :) Můj šampión... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2008 12:31 miro03 – Re: zira
Ten zo samcov bett ktorý ostane posledný tomu to pripíš na triko. smich Treba si najprv niečo o rybách prečítat až tak zarybnit akvárium,vyhneš sa takýmto situáciám. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2008 12:03 zira
Kdo je vrah? Že by sám zahradník? :-| tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2008 11:48 Muž ghostik [81]
To bude masakrrrrrrrr ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2008 10:59 Muž Martafix [12] - Rostliny
Koukám že se v tvém akváriu chstá východní fronta :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2008 10:08 R Muž Mrakoplash [1776]
tak to ocekavej dalsi ztraty

rajovci vs betty a oboje vs gupky
nehlede na to ze se ti porvou samci bett mezi sebou hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2008 10:04 Marki – Re: Agent FISH
Ty máš tři samce bojovnice v jednom akvárku? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2008 09:47 Agent FISH – Námořní vyšetřovací služba
Dobré dopoledne,
vážení mám opět dotázeček, potřebuji vypátrat viníka a prosím Vás o Vaše názory.
Mám v akva ( 7Ol ) Rájovce dlouhoploutvé - 3 samec a 2 samice, Bojovnice 3 samec a 2 samice, Parmičky zlaté - 8, Neonky _8 a Pancéřníčky - 5 z mého předchozího akva mi zbyla 4 paví oka ( 2 samci a 2 samice ) a dnes ráno jeden ze samců byl nalezen bez ploutví, bez žáber, bohužel jsem musel konstatovat smrt, a teď pátrám po viníkovi. Když jsem akva teď pozoroval, dělají ryby jakoby nic, jen Betty a Rájovci se občas pohoní po akva, ale asi nejde o nic vážného.
Kdo si myslíte, že je vrah???
A nemůže zaútočit příště trabas na neonky ( i když to si nemyslím ).

Velice děkuji za každou odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2008 20:47 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: silvie
ne! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2008 20:45 silvie – Hodí se k sobě?
Mám v akva 2 závojnatky, 8 razbor klínoskvrných a 1 ancistruse, akva má 54 litrů. Nevím, jestli se ksobě tyto rybky úplně hodí, prosím poraďte mi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2008 22:27 Muž Killer [133] - Sumci – Re: Nobody
já už neměřim ani pH,ale mam v akvárkách s pavíma okama pH od 6,5 - 7,5 co si pamatuju že sem to změřil naposled..abych předešel dotazum proč neměřim - stejně sem vodu nikdy neupravoval - nebylo potřeba..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2008 22:03 Nobody – Re: Killer
Divné to je.Např.mečovky nebo platy žijí déle.Ale taky nic moc.
Voda UT 1-1,5 , CT 4-4,5 , pH 6,5-7 - pro ně nic moc.Už to raději nezkouším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2008 20:41 Muž Killer [133] - Sumci – Re: Nobody
to je divný,my nemáme tvrdou vodu..já to teda neměřim,ale..jaký sou parametry dešťovky?Já myslim že je celkem měká..v jednom akvárku dávam už dlouho dešťovku a sou přemnožený takovym způsobem, že nestačim odkalovat,tak je házim tlamovcum,skalárám,kančíkům a perlovkám na přilepšenou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2008 20:31 marek – Re: nebody
Naozaj , prehodil som to. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2008 20:27 Nobody – Re: Killer
Nesnesou.U mě ne.Bohužel to nefunguje.
Já si je pořídím,krásně narostou obě pohlaví,hrají barvami-první porod(občas druhý)-a vše umírá,jak dospělí,tak mladí(ve velikosti 1-1,5cm). :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2008 20:22 Muž Killer [133] - Sumci – Re: Nobody
gupky snesou asi každou vodu, je to takovej plevelnej zdroj krmení :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2008 20:21 Nobody
marek napsal: panc. s gupkov ano ale s naonkami nie lebo neonky potrebuju mat tvrdsiu vodu a gupky meksiu

Nějak jste to přehodil.Gupky tvrdší,neonky a pancéři měkkou až polotvrdou. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2008 20:18 R Muž Silent [5949] – Re: marek
Trochu jsi pomotal tu tvrdost vody. Je to přesně obráceně. Neonky jsou z měkkých vod a Gupky snesou tvrdší vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2008 20:10 Muž Yirka [9118] – Re: jakub
Pancéřníček s neonkami a gupkami si v pohodě vyhoví, pochopitelně záleží kolik jich bude a v jakém prostoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2008 20:08 marek – Re:Jakub
panc. s gupkov ano ale s naonkami nie lebo neonky potrebuju mat tvrdsiu vodu a gupky meksiu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2008 20:02 jakub
ahoj ahoj mám otázku hodíse k sobje paví očko a pancéřovníček s nelonkama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2008 11:08 lipli
vybrala bych jen jedny živorodky. Za chvilku budeš mít akva plný.Kvůli barevnosti bych spíše volila black molly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 22:38 Muž Killer [133] - Sumci – Re: Onddattra
nech tu kombinaci, kterou si napsal..taky sem to takle kdysi měl..u živorodek zůstaň, jsou to snadno množitelný ryby;-) budeš z nich mít aspoň radost. Navíc díky mladejm budeš mít dobře krmený blackmolly i tetry,který je sezobnou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 21:28 Onddattra – Re: aradan
Abych řek pravdu tak je to akvárko hlavně pro sestru já by sem si časem chtel pořídit nějaký větší aspon tak 250 litrový ale musí mi to dovolit rodiče chtěl by sem si udělat biotop malawi ten se mi docela zamluvá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 21:21 aradan
Onddattra napsal: Atlas ryb znam už skoro na spamět ale dík za rady ješte si to rozmyslim
Já teď kompletně rekonstruuji akvárium a zamiloval sem se do "mini" rybyček. Jako základní hejno bude drobnoústka trpasličí (je náročnější na vodu) + párek akary tečkované.
Možná bys mohl rozmyslet i pořízení většího akvária (jestli už to malé nemáš moc vybavené technikou). S 100-200 litrovým akváriem si můžeš dovolit už mnohem zajímavější ryby a celková kvalita vody se také lépe hlídá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 21:14 Onddattra – Re: aradan
Atlas ryb znam už skoro na spamět ale dík za rady ješte si to rozmyslim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 21:09 aradan
Onddattra napsal: No já to akvárko ješte nezaložil tak se ptam a myslíš že si tam mam dát třeba místo těch pavích oček ty tetry třeba ty černý???
Díval ses tady do atlasu ryb?
rybicky.net/atlasryb/tetra_cerna
Vyber hlavně podle náročnosti a podle toho jak se ti líbí. Když dáš 8 teter černých a jednoho ancistruse, tak si kapacitu akvária vyčerpal až dost.
Hlavně si projdi reakce lidí na tvoji vybranou rybu. Jaké měli problémy a potíže s chovem a tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 20:57 Onddattra – Re: aradan
No já to akvárko ješte nezaložil tak se ptam a myslíš že si tam mam dát třeba místo těch pavích oček ty tetry třeba ty černý???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 20:54 aradan
Onddattra napsal: No ješte jedno jak ste mi sem všichni psali ty odpovědi tak se mi zdá že se v tom dost dobře vyznáte tak když říkáte že to neni moc dobrá konbinace(aspon tak sem to pochopil)tak mi poradt prosim nejakou lepší kombinaci ryb a fakt všem dík za odpovědi
Nejsem zas tak velký odborník. Mám jen svoje zkušenosti + co jsem načetl v knížkách.
Jako první fakt musíš vzít to, že máš velmi malé akvárium, kde může být jen málo ryb. Velmi zjednodušeně můžeš počítat na jeden centimetr ryby tak 1-3 litry vody. Proto bych zvolil rybičky co nejmenší (drobnoústky, tetry, dania, nějaké malé kaprovité). Projdi si atlas ryb tady na stránkách a vyber si. Dej pozor jak je rybka náročná a kolik cm dosahuje. Co se týče vzhledu, tak je to hlavně na tobě. Když jsou ryby hodně příbuzné, tak "hejno" uděláš i z různobarevných ryb. Vždy se dívej na latinské jméno, to ti napoví, jak hodně si jsou rybky příbuzné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 20:46 aradan
Onddattra napsal: No já s rybama teprv začínam a jakýho toho predátora by sem si tam měl pořídit??? smich ?
Jestli máš nějakého kamaráda akvaristu, tak bych ty paví očka nastěhoval k němu a živorodky vynechal. Většina ryb jsou hejnovité a jsou spokojené a čilé až tak od 6ti kusů. Když jich je míň, tak jsou bázlivé, plaché a nervózní. Jasně, že tohle neplatí pro teritoriální ryby typu tlamovci a cichlidy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 20:43 Onddattra – Re: Onddattra
No ješte jedno jak ste mi sem všichni psali ty odpovědi tak se mi zdá že se v tom dost dobře vyznáte tak když říkáte že to neni moc dobrá konbinace(aspon tak sem to pochopil)tak mi poradt prosim nejakou lepší kombinaci ryb a fakt všem dík za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 20:39 Onddattra – Re: aradan
No a jaký ty tetry třeba tetry černý a nebo mi nejakej druh poradte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 20:35 Onddattra – Re: aradan
No já s rybama teprv začínam a jakýho toho predátora by sem si tam měl pořídit??? smich ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 22:30 aradan
Killer napsal: dovolím si nesouhlasit - blackmolly je nahuntí a když ne blackmolly tak neonky
Asi jo, máš pravdu. Já sem měl kdysi paví očka (když mě bylo 14) a bez predátora jich bylo brzo plné akvárium, tak je ve mě zakořeněná nechuť k živorodkám. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 21:45 Muž Killer [133] - Sumci – Re: aradan
dovolím si nesouhlasit - blackmolly je nahuntí a když ne blackmolly tak neonky

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [71] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 72694x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11849-mohou-byt-tyto-rybky-spolu?od=3501