Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být tyto rybky spolu?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 40 Přejít na další stránku   1  
Mohou být tyto rybky spolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.09.2012 16:03 Žena majka0007 [108] - Amerika
Nooo, jasne, ja sa s tými rybkami nijak zvlášť neponáhľam... možno aj ten výber rýb premyslím ešte a i zmením... Ale neonky ma napadli tak nejak podvedome a spontánne, tak ma to zaujímalo. Dám na vaše rady a s nasadením rýb určite aspoň mesiac počkám... Možno napokon po tom mesiaci si to rozmyslím a žiadne iné ryby tam dávať nebudem. Ono nakoniec mi v akva ostáva ešte asi 30 malinkých gubiek a zo 10 mini pidi mollyniek. A keď tie vyrastú... :-P No neviem... popozerám, čo majú ľudia tak v nádržiach mojej veľkosti a zhruba podobného zarastlinenia a čo by šlo k molám, gupkám a tým 2 mrenkám :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 10:21 lap Re: majka0007
Ahoj Majko, souhlas s romantem. Gupky i black molly jsou velcí bordeláři a hejno neonek bych k nim nedával. Pokud řešíš výkonější filtraci, tak to je jen dobře. Až bude akvárium vyčištěné a nový filtr zaběhnutý, klidně bych hejno teter přidal. Hezké jsou taky razbory a přijdou mi akčnější než neonky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   05.09.2012 06:46 R Muž romant [27987] Re: majka0007
Prozatím bych s neonkama počkal. Moje doporučení má ten důvod, že nemáš moc dobrou filtraci(tu řešíme) a tudíž by neonky šly zbytečně do vody po živorodkách, nebo-li trošku špindírách a nemuselo by to pro ně bejt moc dobrý. Neonky bych dával až bude v akvu nová řádně zaběhnutá filtrace a akvárium bude řádně vypláchnutý, odkalený dno od těch bordelářů, prostě ne dřív jak za měsíc a déle. Jinak neonky Ti potěr pavích ok redukovat moc nebudou, to spíš ten beťák. Ty molly bych dal taky pryč, to je stejná situace jako s pavíma okama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 05:17 Žena majka0007 [108] - Amerika
Ahojte :-)
Zredukovala som počet gubiek na toľko, že mi v akva ostali len malinké + zo 6-7 samcov... Rada by som úrešla na chov (nie odchov) neóniek, len ešte neviem ktorý presne druh, jedne z Paracheirodon popísaných na tejto stránke. Zaujímalo by ma, či nasadenie húfu tak 15 kusov veľkosti bežne predávaných v akvaristikách mi zlikviduje osádku mladých, alebo nie. :-O

Ďakujem pekne za radu.
Majka :-)

PS: V akva ešte ostávajú dve mrenky siamské a dve dospelé a viac mladých black molly. (+ beťák, ktorý je momentálne v karanténem lebo vyzerá akosi divne...)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2012 11:26 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: nerf
v tak velkém akvárku to bude v naprosto v pohodě, i v menším by se snesli. Pokud máš v plánu pancíky jako třeba panda, zelení a nebo jiní obdobní, je možné že jim budou žrát jikry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2012 11:03 lap – kombinace
Zdravíčko fšem,

když pominu přítomnost nekonfliktního hejna razbor hengeli, hodí se dát dohromady druh nějakých menších panceřníčků s cichlidkou kakadu, či ramirezi? Nebou pro cichlidky pancéřníčci moc otravní narušováním jejich teritoria? V plánu 1 pár cichlidek. Akva 180l, 140l vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 15:17 Luky89 Re: Gerrik
Mečouna pryč. Ty pancéřníčkové jsou moc veliký. Raději pancéřníčky zelené když už. Ancistruse bych nechal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.08.2012 14:05 Čtverzubec – Pancéřníček a sekavec.
Dobrý den. Zakládám nové akvárium a chci se zeptat jestli spolu mohou být tyto ryby: pancéřníček drobný a sekavec příčnopásý. Ptám se proto abych věděl jestli nebude velká aktivita pacéřníčků rušit sekavce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 14:01 R Muž romant [27987] Re: lakystar
Hej, z vnútornej, to bude taková náhrada toho reflektoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 06:49 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Gerrik
Kropenáče určitě pryč. Ten chce o 100litrů víc než máš. Jelikož máš Paví oka, tak bych dal pryč i mečovku. Neonkácm by se taky líbilo větší akvárko. Ty bys třeba mohl nahradit razborkama. Tettry krvavé potřebují kolem 80 litrů. Hele, jednoduše řečeno, projdi si atlas a o rybách co máš, si něco aspoň přečti a budeš chytřejší.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 21:01 Muž sakic [7]
Mně se poslední dobou moc rostlinám nedaří...měl sem dřív jeden echinodorus,krásně rozrostlej po celý ploše ale hodil mi květ a od tý doby žádná kytka nic moc...mám tam Šípatka širokolistá, Šípatkovec bleherové, Šípatkovec „Jan Harbich“,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 20:56 R Muž romant [27987] Re: sakic
Já bych do toho šel, alespoň nabrousíš ostruhy na relativně nenáročnejch rybkách, poznáš možný úskalí podceněné údržby, čímž nenabádám k nějakýmu pokusnýmu starání se o akvárium. Pokud se Ti bude dařit týdně měnit alespoň 1/3 vody, tak to bude fungovat i při o něco delších intervalech odkalování. Chce to moc nepřekrmovat a mít hodně rostlin. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 20:50 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: sakic
S relativně snazším chovem, ale většími nároky na údržbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 20:48 Muž sakic [7]
zatim je léto takže údržbu dělám týdně,velkou měsíčně ale pak začne škola,práce takže od října nevim...spíš se asi uchýlím k těm pavím očkům přeci jenom sou to rybky s relativně snažšim chovem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 20:30 R Muž romant [27987] Re: malyLibor
Přesně tak je to myšleno. Když se u živorodek zapomene na údržbu, tak se třeba ukáže nějaká plíseň a ta se vcelku rychle dostane výměnou vody pod kontrolu, ale na cichlidky by to mohlo mít horší dopady, tam je čerstvá a čistá voda nutností pro to, aby rybky dobře prosperovaly. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 20:25 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: romant
No, je fakt, že živorodky i ancistrusi jsou dost prasátka... Muselo by se tam hodně dbát na čistotu... ale kdyby tam nebylo moc živorodek.... Jinak ale s tebou musím souhlasit. My jsme taky nakonec živorodky chovali zvlášť :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 20:19 R Muž romant [27987] Re: malyLibor
Ty cichlidky bych do toho živorodko-ancistrusího doupěte nedoporučoval. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 20:16 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: sakic
Je fajn, že jsi upustil od skalárů, na ty je to malé. Chtěl jsem ti místo nich doporučit akaru hnědou, ale i na tu je to malé. Ale když se ti líbí cichlidy, tak co akarka zelená? To jsou taky docela pohodové rybky, a jsou moc pěkné... a ty bys ve svém akva mohl mít, když tam uděláš úkryty.. nebo pestřenec červený, nádherné africké cichlidky... Případně cichlidka Thomasova, ty jsme kdysi chovali, jsou to nádherné rybky vhodné do společného akva, ale musel bys poctivě měnit vodu, nemají rády vysoké NO3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 18:18 Muž sakic [7] Re: yenya
O pavích očkách sem taky přemejšlel co se náročnosti a barevnosti týče sou perfektní...možná jich tam tak deset zkusim dát třeba se chytnou...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 17:20 yenya Re: sakic
To si musíš vybrat podle sebe a podle nároků co která ryba má a jsi schopný jí to zabezpečit, aby se u tebe měla přibližně stejně jako v přírodě ano . Já za sebe doporučuji paví oko, nenáročná, značně variabilní co do tvarů a barev, ale rozhoduješ se ty palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 17:10 Muž sakic [7]
No asi poslechnu je to přeci jenom škoda pak těch ryb...a nějakou živorodku by někdo doporučil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.08.2012 16:18 R Muž romant [27987] Re: sakic
Ono to máš jedno, jestli kluci nebo holky. Měl jsem jednu náruživou samici a ta postavila do latě co chvilku celý akvárko a třela se pokaždý s jiným samcem a měla na výběr ze 4 kousků. ;-) Prostě bych to nedělal, už jsem pár podobných příkladů(případů) zažil a konce nemusí být příliš radostný. To Tě nestraším, to rozhodně ne, jenom informuji co může nastat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 16:06 yenya Re: sakic
Většinou mají mladé rybky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 16:00 Muž sakic [7] Re: romant
Já vim toho se taky bojim...kdyby to vyšlo aspoň na dvě samičky ale nevim jak by tam vydrželi dva kluci...s timhle asi ani v akvaristice nebudou mít stopro trefu na pár co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 15:54 R Muž romant [27987] Re: sakic
Na ty skaláry je to dost vejšková a prostorová hrana a je docela problém trefit pár ze dvou mladejch ryb. U skalár je nejlepší když se pár vybere z větší skupiny a na to Tvoje akvárko není moc stavěný. Tu jistotu páru má člověk obvykle až když dojde k výtěru a jednoznačně se ukáže, kdo je kdo. Osobně bych do toho nešel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 15:42 Muž sakic [7]
Zdravim, mohl bych ve 120l akváriu mít: pár skalár amazonských,pět mečovek,šest black moll a čtyři ancitrusy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 09:58 yenya Re: souky
Já nevím, ale i při živé žerou, pak "zvolní", ale je fakt, že už to pomalu začíná odcházet a začnou se "docpávat" :-D . To že někdy sotva "dýchají", to jo ano, ale k smrti "užranou" jsem viděl asi jen Black mollu u kamaráda, nebo alespoň to tvrdil hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 09:42 Muž souky [592] - Rostliny
mě se povedlo parmičku čtyřpruhou přežrat komárama k smrti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 06:10 yenya Re: Cosmogagy
Mám paví oka a žerou hodně. Dám toho miň a podle potřeby přidám. Nenechávám nic spadnout na dno a i paví oko, když má dost, tak už do toho jen ťuká. To je právě potřeba odlišit, hlad a ťukání :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 23:42 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: yenya
to se mi nezdá jako dobrá rada, vzhledem k tomu že ryby jsou žravé, a živorodky dokonce hodně žravé.. já kdybych "přisypával" dokud ryby budou žrát a vypadat hladné, tak tam toho nasypu půl kila a ryby puknou :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.08.2012 23:14 Muž souky [592] - RostlinyRe: Cosmogagy
i čtvrt je poměrně dost a bacha na prsty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 22:31 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: lakystar
jojo, to známe :-)

dávej toho míň, čtvrt kostičky vážně musí stačit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 22:18 lakystar
to ju mám porezať?ň
www.sera.sk/…
tu máte tu potravu čo im dávam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 21:04 Muž Cosmogagy [592] - Amerika
já dávám jednu mraženou kostku do 250tky, a stačí jim to :-) 4 T.meeki, 4 velifery, 5 malabarek, momentálně 2 mečovky, 2 SAE, nějaké tetry a pancéřníčci..

na 54L akvo s živorodkama musí uplně stačit čtvrt kostičky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 19:36 yenya Re: lakystar
Nevím jak velký kostky myslíš ty, ale já dával "kupovanou" kostku na čtyřikrát. Možná fakt hodně krmíš hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 14:24 lakystar
kúpil som im Kombo -4 , ktoré obsahuje 30 kociek ( 12x červená a 6 biela komária larva; 6x dafnia;6x artémia.
podávanie: mrazenú kocku im rovno z mrazničky hodím do vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 14:10 R Muž romant [27987] Re: lakystar
Nevím co jim jako mražený dáváš, ale přimlouval bych se za sušený. Z toho mraženýho rozhodně ne nítěnky. Patenkty a komáry nechat rozmrazit a propláchnout ve studený vodě a teprve potom podávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 14:01 lakystar
Ak im hodím jednu mrazenú kocku stači?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 13:54 R Muž romant [27987] Re: lakystar
Choré je hlavně to akvárko, tak zamakej na kvalitě prostředí, těma výměnama vody a obavy nebudou na místě.
Edit: Krmil bych jenom velmi, velmi střídmě a to obden jednou denní mini dávkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 13:52 lakystar
Teraz bojím že ak niekomu dám tie prísavky a mrenku aby nenakazili ich ryby. Lebo čo keď sú choré?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 13:49 R Muž Silent [5949] Re: lakystar
Jak jsem psal, dokud se situace nestabilizuje, to je dokud neskončí úhyny. Pak lze frekvenci výměn snížit. V každém případě je třeba něco udělat s osádkou nádrže tak aby tam byly jen druhy pro které je tato nádrž vhodná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 13:49 R Muž romant [27987] Re: lakystar
Přimlouvám se za týden a v dalším týdnu obden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 13:46 lakystar
aké dlhé obdobie im treba meniť denne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 13:39 R Muž Silent [5949] Re: lakystar
Třeba denně než se situace stabilizuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 13:38 lakystar
dobre, tak ju napúšťam cez sprchu. Ako často im teraz meniť?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.08.2012 13:36 R Muž Silent [5949] Re: lakystar
Pokud budeš měnit cca 30% tak to nevadí. Navíc lze vodu do kýblu napouštět přes sprchu čímž se uvolní i to málo chloru co tam bývá a navíc se vody prokysličí.
Edit: jsem pomalej :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.08.2012 13:35 R Muž romant [27987] Re: lakystar
Natoč jí pře sprchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 13:34 lakystar
pomôže to? nevadí že nieje ostatá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 13:12 R Muž romant [27987] Re: lakystar
Měnit, měnit a zase měnit vodu, denně, či obden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 13:08 lakystar
Fotka k příspěvku zabudol som, samozrejme že odkalujem. Inač ďalšia ryba sa vystrela, som trochu už zúfali či už niektorá z nich je zdravá. Ráno som ich kŕmil teraz som prišiel domov a na dne ležala, ráno vyzerala ešte v poriadku.

P.S.:že obidve živorodky ( black molly, tá dnes)boli samci
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [40] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 72696x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11849-mohou-byt-tyto-rybky-spolu?od=1951