Mohou být tyto rybky spolu?
Nevím sice kolik klidu vyžadují, já je mám v kuchyni a když skotačím s nádobím, tak vypadají, že chtějí skotačit se mnou - neskutečně zvědavé, přilepené na skle, dle jejich chování ze mě opravdu strach nemají, kdyby mohly, tak doplavou až ke dřezu...

Já čet že Ramirezky chtějí klid,tak nevim jestli jim nebudou vadit s tím skotačením?!
Neonek 10 stačí (myslím nevím, jestli by už 15 nebylo moc - dokoupit se dají vždy lépe, než se jich zbavit), jak jsem jich měl míň jak 8, tak se chovaly uplně jinak - schované, bojácné...
Pandíků si myslím, že 5 ks stačí - tyto jsem taky choval, když byly 3 tak skotačily po celém akva, potom byly 2, to už nebylo ono, ale byly stále spolu. Tak jsem je daroval ke kamarádům - je jim líp!
Bude tam:1.Ancistus(zlatý-už tam je-7-10cm)),10-15 Teter neonových(bude množství stačit?) a Panceřníčci Panda,ale nevim kolik kusů,10?A náku Cichlidek neuspechám!Jako první tam mam koupit panceřníčky,pak neonky a pak Ramirezky,nebo vše najednou,
Pancéřníčci - viz zdejší atlas:
rybicky.net/atlasryb/pancernicek_maly
rybicky.net/atlasryb/pancernicek_nejmensi
rybicky.net/atlasryb/pancernicek_panda
rybicky.net/atlasryb/pancernicek_venezuelsky
Nebo se podívej sám, je jich tam spousta, určitě si vybereš!
Neonku bych volil raději klasickou, Neonku obecnou:
rybicky.net/atlasryb/tetra_neonova
A to z toho důvodu, že oproti červené je menší. Jinak tetrovité rybky jsou celkem čistotné, nedělají mnoho odpadu, takže se v jejich případě nemusíš držet toho 1 cm na litr, ale počítal bych tak asi 2 litry na Neonku obecnou.
Cichlidka Ramirézova: Nevím sice, kde je v okolí Plzně koupit, jen chci upozornit na to, že jejich nákup není vůbec dobré uspěchat. Jsou to párové rybky a je výhodné koupit si už hotový párek. Už v akvaristice poznáš, že sameček a samička se k sobě mají tak nějak víc a spolu jim to klape... Kolikrát se prodávají cca 2 měsíce staré (myslím) za cenu okolo 40,- Kč, u kterých jde sotva poznat kdo je samička a kdo sameček. U takto mladých rybek jsem nepozoroval párování. Proto, když jsem si tyto rybky pořizoval já, tak jsem koupil už spárované za cenu sice asi 120,- Kč, ale myslím, že se investice vyplatila. Plavaly si tak v akvaristice s ostatními Ramirézkami mezi neonkami... Jinak Ramirézky Ti budou tvořit dominantní rybky v akvárku, mají zájem o dění mimo akvárium - je s nima sranda! No a od té doby, co je mám se neonky chovají konečně jako hejnové rybky - do té doby byly strašně flegmatické...
Jrk napsal: Jestli se jedná o akva v prezentaci a vypadá tak, jak je tam nafoceno (fotografie jsou zřejmě neaktuální), tak bych si nejdříve s tím akvišem trošku pohrál: Nějaký velký členitý kořen, dosadil rostlinky,... A potom přemýšlel o rybkách...
K tomu výběru:
1 x Ancitrus
0 x Parmička krásnoploutvá - je to relativně velká rybka
10 x Neonka černá - minimálně 10 ks, je to opravdu hejnová rybka
(10 x Fantom červený - hejnová rybka)
2 x Cichlidka Ramirézova - velice vnímavé rybky
5 x Pancéřníček drobný - je menší jak ten zelený a opět hejnová rybka
To akva je fakt malý, na daný počet rybek, takže Parmičku ne, vybrat si mezi Neonkama a Fantomem, pancéřníčky nějaké malé...
Tento návrh se mi líbí nejvíc,ale nešel by ňákej jinej Panceřníček?A co místo neonek černých tam dát neonku červenou,nebo ňákou jinou?Akvarium je hodně zarostlé a kořen už s emáčí,až to bude dam fotky!A nevíte kde koupit Cichlidku Ramirézovu v PLzeňským kraji?
Nejedná se o akvárko na mém profilu,jedná s eo jiné!
Já osobně bych tam dal párek ancistrusů, 10 neonek, 10 pak ty fantomy dobrý jsou třeba kardinalky byď mi každej říká že jsou to čistě studenovodní ryby velmi dobře snáší teplotu i 25 stupňů hold něco říká teorie a něco zase praxe. Možná bych to doplnil nějakou živorodkou. Ale vždy bych se držel zásady 1 l na 1cm ryby.
Jestli se jedná o akva v prezentaci a vypadá tak, jak je tam nafoceno (fotografie jsou zřejmě neaktuální), tak bych si nejdříve s tím akvišem trošku pohrál: Nějaký velký členitý kořen, dosadil rostlinky,... A potom přemýšlel o rybkách...
K tomu výběru:
1 x Ancitrus
0 x Parmička krásnoploutvá - je to relativně velká rybka
10 x Neonka černá - minimálně 10 ks, je to opravdu hejnová rybka
(10 x Fantom červený - hejnová rybka)
2 x Cichlidka Ramirézova - velice vnímavé rybky
5 x Pancéřníček drobný - je menší jak ten zelený a opět hejnová rybka
To akva je fakt malý, na daný počet rybek, takže Parmičku ne, vybrat si mezi Neonkama a Fantomem, pancéřníčky nějaké malé...
Bez těch parmiček krásnoploutvích, a místo cichlidek Ramirezových třeba Cichlidka kakadu tak by to šlo

Ahoj,
Mam 54l akvárium a je v ňom jen 1krunýřovec a ještě bych tam chtěl dát:3xParmičku krásnoploutvou,7xneonku černou,5fantomů červených,3panceřníčky zelené a 1 pár cichlidky Ramirezovy.Půjde to tak?
Starší reakce
Cynik by řekl že tam máš v těch 56 l tolik ryb, že nějaký úbytek nádrži jen prospěje. (Ta závojnatka se tam vůbec, ale vůbec, nehodí).
Hm, ale kdyby prostě umřeli, tak by tam někde byli. Ale oni tam nejsou, všechno jsem prohledala. Tak je možný že si je Dorothy (závojnatka) dala asi k večeři

.Měli jsme ji chvilku v jiným akvárku a je pravda že se nám rozmnožili šneci, co tam nebyla

. Asi je žrala, tak co by si nemohla dát nějakou tu rybku, co?

no podle me ne jen si nejsem jiste s tou závojnatkou jelikož tu bych dal i tak pryč ale ryby ti mužou zamřít a ty si toho většinou ani nevšimneš hlavně u krunířovců.
Zdravím....
chtěla bych se zeptat někoho zkušeného. Máme asi 5 měsíců akvárko 56l a v něm :razbory klínoskvrnné, tetry průsvitné-měděné-citronové, black molly, ancistruse, neonky obecné a zlatou závojnatku. Problém mám v tom že se strácí rybičky. Chybí mi jeden ancistrus, jedna razbora a dvě neonky. Nemůže je tam někdo požírat?

Starší reakce
Nie,je to trápenie rýb.Kúp si porodničku a daj ju do do vačšieho aqa.

A jak bys tam chtěl zajistit stejné podmínky jako v nádrži? Kyž už, tak daleko levnější než pořizovat topítko a pod. je koupit porodničku.
stačí dát paví očka na porod do okurkáče?
Původně jsem uvažoval o dvou párech Mikrogeophagus ramirezi. Ale mám z téhle varianty dost velké obavy. Takže buďto 1+3 Apistogramma viejita (případně macmasteri nebo cacatuoides) nebo párek Laetacara dorsigera. 70 l bude čistý objem (
rybicky.net/nadrze/6869).
Take jsem byl moc zvedavy na tipy. Kdyz nic, prozrad na co si myslel.
Ja tohle nikdy nemel, premyslim o necem. Ale do 50-ky, a urcite jednodruhove, nejake Apistogrammy, asi 3ks, tam mam pocit, ze by dva druhy bylo uz moc.
Po koupi už může být pozdě.
U živorodek je to závislé na teplotě vody. Čím vyšší tím častěji. Ale je to minimálně jednou za měsíc - spíš po 5 týdnech. Alespoň u mě tomu tak je.
Mam ještě jeden dotaz? jak často maj rybky mladé? třeba paví očka,blackmoly atd..
já mám parmičku červenoploutvou a u ní závojovou formu rybky mám a nic se neděje..
To je rozumný

.
Jo chcel sem to kvúli šnekúm tak budu muset zehnet Helenu na ne.Ď

Mřenky nádherné jsou hejnové ryby. Je třeba chovat alespoň 4 ks. Další potíž je, že 100 litrů je pro ně dost málo. Potřebují minimálně nádrž o objemu 200 litrů lépe i víc.
Mám 2ks Mrenky štyrpruhové a chcel by sem Mrenky nádherné kvúli šnekúm znesú sa a kolko bych je mnel mít. 100L akva
Dík vám moc.
Žádné tipy?
Malý průzkum pro "cihlidáře": Jaké jihoamerické "prcky" byste dali do malého akvária (70×30 cm, 70 l netto)? Předpoklad: 3-5 kusů, 1-2 druhy, celé akvárko mají jenom pro sebe, je zarostlé a celkem členité. Apistogramma, Mikrogeophagus, Nannakara... Paví očka a Molly jsou zárukou, že mladé mít budeš. Skaláry a Čichavci se zase postarají abys jich většinu neodchoval.
Mýt je můžeš hned, stačí měnit vodu a budou ti za to vděčné.
Pokud ti však jde o to mít nějaké mladé, i toho se zřejmě dočkáš. Otázka je kdy a na jak dlouho. Pokud jsi dal všechny tyto rybky do nádrže naráz, moc ti jich asi nepřežije. Pokud některé přežijí a živorodky budou rodit, mladé ti sežrou skaláry.
Pokud chceš opravdu dobrou radu tak si přečti:
www.akvarijni.cz/…
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria
a pak pořizuj rybky. (Ale to už je asi pozdě...)
Malý průzkum pro "cihlidáře": Jaké jihoamerické "prcky" byste dali do malého akvária (70×30 cm, 70 l netto)? Předpoklad: 3-5 kusů, 1-2 druhy, celé akvárko mají jenom pro sebe, je zarostlé a celkem členité. Apistogramma, Mikrogeophagus, Nannakara...
(Mám už své dvě varianty mezi kterými si hodím korunou, ale chci znát další tipy a názory.)
Pořídil jse si 120L akvarium a koupil jsem si do něj 2x sklára,2x čichavec,4xpár pavého očka,4xblackmola,4xancitrus(přísavka),potom takový malí trojůhelníkový červený rybyčky a ještě nějaký 4x podobný samičkám pavých oček jenom maj červený ocásky mam nějakou šanci že bych mohl mýt nějaký mladý rybyčky??? Předem děkuji všem za odpověd
dekuji ja mozna kropenace nabudu kupovat
Snesou se spolu bez problémů. Molly mají sice proti ostatním trochu jiné požadavky na vodu, ale všechny uvedený druhy jsou natolik nenáročný a odolný, že to není nutné nijak dramatizovat.
Otázkou tak jenom zůstává do jak velkého akvárka je chceš dát: P. kropenatý není žádný střízlík a Molly jsou zase tak trochu čuňátka. Neonkám a Pandíkům stačí nějakých 50 l, pro Molly bych doporučoval raději něco kolem 100 l, pro Kropenáče by to chtělo půdorys alespoň 100×40 cm.
Doufám ale, že ty čísla 4 a 2 neznamenají počty - až na Kropenáče jsou to všechno více či méně hejnový rybky: 5-6 kusů minimálně, raději 10 a víc.
jo,sou to míro milovný rybky
Jdou neoky asi 4 ,pak gold molly 2 Pancernicek panda a kropenaty Dekuji
Starší reakce
no ještě to zvážím, nijak na to nespěchám, takže uvidím, ty razbory se mi taky hodně líbí... díky za radu
pokud bys přece jen trval na tom, že s kardinálkami končíš, můžu doporučit nenáročné a hezké razbory klínoskvrnné. Nejsou tak moc divoké jako kardinálky.
To by neměl být problém...
no o tom jsem taky uvažoval, ale teplota se mi i přes zimu drží nad 25stupňu,tak nevím zda by jim vyšší teplota nevadila,jinak se mi docela líbí, uvažuju o tom, že dam do krytu naky větrák...
Tak proč nedoplníš ty Kardinálky? Jsou to nenáročný rybky a je na ně fajn pohled...
Ahoj, mohli byste mi poradit jaké ryby do 54l akvárka, mám tam 2x ancistruse, dvě kardinálky čínské, které tam jsou na dožití, chtěl bych asi nake hejno malých ryb, jsem začátečník tak nake ne moc náročné, nádrž viz. prezentace
rybicky.net/nadrze/6638 ... díky

Starší reakce
panceřníčky ani black molly určitě ne.jedině tak kárásky.
Ahoj, chystame se zakladat vetsi akva pro nasi zavojnatku. A premyslime co k ni. Libi se nam treba pancernicek panda nebo balck molly. poradte prosim. Diky
Botia kubotai je hejnová ryba,kterou je třeba chovat alespoň v počtu 4-5 kusů,jinak si zaděláváš na problémy s okusováním ploutví.Nádrž by měla být velká minimálně 200 l,lépe 250 l.Jsou to jedny z nejkrásnějších ryb z Myanmaru.
Na okružáky bych poradil spíše něco jiného,měnit a odkalovat častěji vodu,nepřekrmovat ryby,protože když nebudou mít okružáci z čeho žít,tak nebudou.

nebo čichavec zakrslý a mřenka "kubotai". Můžou být tyto ryby spolu?
Chci nasadit do akvária nějaké ryby na okružáky, mřenky se mi moc líbí, ale nevím jak by se zachovaly k zakrslíkům. Akvárium je 160 litrů (100x40x40).
Starší reakce
Když nedáš alepoň velikosti těch nádrží tak nečekej odpovědi.
Přidat reakci
1 ...... [66] ...... 82
Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 73236x