Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být tyto rybky spolu?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 42 Přejít na další stránku   1  
Mohou být tyto rybky spolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 11:12 R Muž Silent [5949] Re: fiona901
K momentálnímu stylu nádrže se vyjadřovat nebudu (nějak mi to nesedí), ale já bych to "zaskalnil" a osadil tlamovci. Mohlo by to být nádherné africké jezerní akvárium. Tedy podle hodnot vstupní vody jak správně dodal Roman.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 11:07 fiona901 Re: romant
Fotka k příspěvku Máme 540 litrů zhruba měsíc a půl.Asi před dvěma týdny jsme se zbavily nálevníka,máme tam 7 cichlid a 1 ancistruse Zatím :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.07.2012 10:48 R Muž Silent [5949] Re: fiona901
Na to stačí škrabka s žiletkou. A pokud se nedělají na pohledových plochách tak bych je ani neřešil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 10:48 R Muž romant [27987] Re: fiona901
Tak jak píše kolega. Jsou zde příslušná vlákna problematikou řas se zabývající a určitě by nebylo od věci si zřídit prezentaci předmětný nádrže a uvést tam co nejvíce údajů, aby ten kdo bude chtít a umět poradit měl lepší výchozí pozici. :-)
Edit: Slovo "zatím" dává tušit čerstvě založenou nádrž a tam je výskyt řas mnohdy velmi častý. Až se více zorientuješ a zaměříš na konkrétní vlákna, tak se tam bude velmi často vyskytovat slovo rovnováha, tak zde jedno lehké připomenutí www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 10:46 fiona901
zatím máme zelené tečky na pozadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.07.2012 10:43 R Muž Silent [5949] Re: fiona901
Ruce, kýbl, odkalovač a pobíhání mezi zdrojem vody a nádrží. Prostě kvalitní údržba, kvalitní filtrace a dostatek zdravých rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 10:40 fiona901
Dobře děkuji a co by jste mi doporučili proti řasám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 10:31 R Muž romant [27987] Re: Haimdol
Lehce Tě Honzo doplním, prostě vědět jakou vodu mám k dispozici a s tím posléze pracovat a ve svém rozhodnutí k tomu přihlédnout, což bych viděl jako nejschůdnější cestu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.07.2012 10:28 R Muž Silent [5949] Re: fiona901
Nedoporučuji. Jihoamerické druhy mají odlišné nároky na vodu. Středoamerické sice žijí ve vodách s podobným pH, ale i tak si myslím, že by to nedělalo dobrotu. Navíc jsou to všechno silně teritoriální ryby. Raději bych se rozhodl buď pro Afriku nebo Ameriku. Tedy pokud myslíš africkými cichlidami jezerní tlamovce. Ryby jako pestřenci červení, hrbohlavci, nebo perlovky se s Amerikou kombinovat za určitých okolností dají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 10:20 fiona901
Ahoj lidi může mi někdo poradit,nebo jesti máte někdo zkušenosti s chovem afrických cichlid s kančíkama?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2012 20:52 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: romanekp
25l je opravdu jen pro ty Halančíky.
Zapomeň že je budeš krmit sušeným a granulemi. Tyto ryby si vezmou jen živé nebo max. mražené.

Dají se chovat i ve velké nádrži s jinýma rybama, ale počítej s tím, že je možné, že některým rybám budou z hladu okusovat ploutvičky. Hlavně těm menším rybkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2012 20:41 Muž Ad@m [1051] Re: romanekp
Nie nie, tam už nič nepridávaj. Radšej by si mal pouvažovať, či by neónkam nebolo lepšie vo väčšom akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2012 19:01 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: romanekp
sušený krmivo a tablety není zrovna vhodná strava pro halančíky. Ani nádrž v tom stavu a složení ryb nebude nic pro ně. Spíš se zamysli nad tím co tam máš teď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2012 18:58 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: romanekp
Na tohle byl měl mít větší akvárko než těch 25l, tam nic nedávej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2012 18:35 Muž romanekp [-3]
Ahoj
Chtěl bych se zeptat jestli někdo nemá zkušenosti s Halančík pestrý Hjerresenův(pár) ??? A jestli se snesou s Bettou(samice), neonkama(5), paví očko+endler ... Díky :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 19:57 R Muž romant [27987] Re: MarekSimonka
Ty čichavce zlatý někomu podaruj a polepši se s rostlinstvem a nezapomínej na pravidelnou týdenní výměnu vody a můžeš to těm ramirézám třeba vylepšit o nějakej ten rašelinovej výluh, nebo použít listy mandlovníku mořského, či olšový šištičky. Začti se do příslušných vláken. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 19:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: MarekSimonka
V šedesátilitrové nádrži se vůbec nedivím... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 19:49 MarekSimonka – guramy a ramirezky
Prosím Vás, môžu byť 2 Guramy zlaté a 2 ramirézky závojové spolu? zdá sa mi, že Guramy uháňajú ramirézky..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 17:07 R Muž romant [27987] Re: walris
To darování bych viděl, jako nejlepší řešení pro všechny zůčastněný strany. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 17:06 Žena walris [0] - Sumci
Děkuju všem, nechám ji teda v "karanténě" aspon ten týden, a pak zkusím vrátit zpět. Dala jsem také inzerát, že ji klidně do dobrých rukou daruji, tak se třeba do té doby i někdo ozve.. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.05.2012 15:30 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Kamilstrom
zvyknout si nemusí nikdy, vždycky bude silnější než ti medoví. U ryb nikdy nevíš aď ti radí kdo chce, můžou mít různou povahu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 15:24 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Cosmogagy
A nebo nekde zjistit jak dlouho si takova samicka Cichavce zlateho muze neco pamatovat :-) a modlit se,ze ma sklerozu!!! smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 11:52 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: walris
aby to fungovalo tak že se role trochu otočí a ona v tom akváriu bude "nováček", tak to chce ji umístit jinam na delší dobu, řekl bych tak minimálně týden.. jeden den je málo, to je jak kdyby jen jela na výlet ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 11:04 Žena walris [0] - Sumci
Tak jsem ji vrátila a do 5 min po nich začala vyjíždět přesně jako předtím, nemůže jim něco udělat? :/ Mám ji dát vedle a nechat ji tam déle?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 10:34 Žena walris [0] - Sumci
No ona je ted taky ve 112, úplně stejných rozměrů, ale voda, je tam jenom do poloviny, kvůli těm krunýřovcům nebyl potřeba větší sloupec vody. A ano, přiznávám, čichavec zlatý byl trochu omyl. Šla jsem původně pro zakrslého, toho neměli a tento se mi zalíbil, ale nenapadlo se mě zeptat na velikost. Myslela jsem, že když mi ho prodavačka nabídla, tak to bude podobné, ale bohužel - no z chyb se člověk učí, navíc mi samec po necelém měsíci uhynul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 10:20 R Muž romant [27987] Re: walris
Tak než jí trápit někde v malým, to jí radši dej zpátky do té 112 aby v tom malým nezačala ještě více blbnout, přecijenom jsou to ryby do větších akvárií a ani těch 112 litrů bych pro zlatý čichavce neviděl jako zrovna ideální, ale jak jsem pochopil scháníš jí jiný ubytování. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 10:10 Žena walris [0] - Sumci
A už tedy můžu samici vrátit? Nebo to chce několik dnů? Je totiž v té odchovně pro krunýřovce a ta pro ni není vhodná, tak nechci aby byla zbytečně vystresovaná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 07:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: walris
Ne to asi ne, zřejmě to byl skutečně teritoriální boj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 07:48 Žena walris [0] - Sumci
Jsou tam jeste dve hejna - jedno tetry černé a neonky červené cca 9ks od každého. Ty čichavci budou menší i v dospělosti.Pravidelně měním vodu a odkaluji..tak myslím, že to je na 112 litrů akorát.. nebo se pletu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 07:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: walris
walris napsala: Děkuji za názory.
Tak hodně se mi do akvária bohužel zasahovat nechce, jak to tam teď je se mi líbí a moc se na tom měnit ani nedá. Je tam ještě spousta dalších ryb. Jak dlouho mám tu samici mít asi vedle, než ji tam zkusím vrátit? Momentálně je ve vytírací nádrži u páru ancistrusů totiž :)

Jestli nebude problém v "Je tam ještě spousta dalších ryb." Nevím co je to spousta...ale 112 litrů je 112 litrů....agresivita ryb v závislosti na stoupající dusíky....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2012 23:14 Žena walris [0] - Sumci
Děkuji za názory.
Tak hodně se mi do akvária bohužel zasahovat nechce, jak to tam teď je se mi líbí a moc se na tom měnit ani nedá. Je tam ještě spousta dalších ryb. Jak dlouho mám tu samici mít asi vedle, než ji tam zkusím vrátit? Momentálně je ve vytírací nádrži u páru ancistrusů totiž :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2012 21:05 - Re: walris
Vylov ryby, prestavaj dekorácie v akva.Takto budú na začiatok všetci ako nováčikovia.Potom ich vpusť.Praktizuje sa to podobne u cichlíd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2012 20:30 R Muž romant [27987] Re: walris
U čichavců nic neobvyklýho. Ta samice jako domácí dávala najevo nováčkům, kdo je pánem na hřišti. To, že jsi jí odlovila, to bylo dobře a za nějakej čas jí budeš moci zkusit vrátit zpátky, kdy budou role lehce otočený. Někdy to zabere, někdy ne, zkusit to můžeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2012 20:20 Žena walris [0] - Sumci
Zdravím, už jsem se dříve ptala asi na jiném vlákně, zda můžou být různé druhy čichavců spolu a bylo mi řečeno, že ano. Tak jsem dnes koupila 4 menší cca 3cm čichavce medové a v akva už jsem měla asi 5cm samici čichavce zlatého. Okamžitě je začala prohánět a jakoby kousat, pokaždé když jí byly nablízku. Dopadlo to tak, že se pak jenom schovávaly v rozích nádrže a vůbec neplavaly. Dala jsem samici teda vedle a už jsou čilejší a plavou všude.
Ale ta samice tam nastálo být nemůže, nevím co s tím dělat, asi ji budu muset někomu darovat :/ Je takové chování normální? Myslela jsem, že spolu budou v pochodě spolužít.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2012 23:52 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Semtex
Semtex napsal: .. u těch štikovců pozor, ne všichni jsou z Asie, jsou i Afričtí X-)

Vím,ale asi jsem nevyléčitelný optimista,a stále si myslím,že člověk je tvor inteligentní,dopátrá se informací,umí i číst,dá si dohromady,že 1 a 1 jsou 2,a nedá dohromady ryby asijské s těmi africkými...
I když... hmm :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2012 13:23 Muž půlpy [2131] Re: walris
Vůbec bych se toho nebál, nechat je spolu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2012 09:54 Žena walris [0] - Sumci
Dobrý den,
zbyla mi samička čichavce zlatého. Nemám ji komu dát, ale velikostně by se mi do akva spíš hodil třeba čichavec medový, kdybych koupila pár tohoto druhu tak by to asi nedělalo dobrotu, že? Není nějaká možnost, že by se z nich udělala skupina 2 samic a 1 samce? Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2012 09:29 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: dblazeks
To by muselo být pořádné akvárium!! :-D
rybicky.net/atlasryb/pangas_dolnooky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2012 09:26 Muž dblazek [16] - Cichlidy
a co kdyby místo toho křížovce byl pangas dolnooký?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2012 08:42 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Romy
.. u těch štikovců pozor, ne všichni jsou z Asie, jsou i Afričtí X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2012 01:24 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: dblazeks
Absolutně nevhodná kombinace ryb.Litráž je malá i na jednodruhovou nádrž,,parametry vody dost rozdílné,řekl bych zásadně...XX to už vysvětlil...
Křížovci jsou do malého hejna,tak 4-6 kusů,to při jejich velikosti do 300 l není možné.U ocelátů snad ani nemá cenu diskutovat...
Podle tvých dotazů jsem usoudil,že jsi začátečník(nevím,kdo by jiný dal pestřence,čichavce,neonky a hlavně rájovce do stejné vody...)
Po přečtení všech tvých dotazů,bych doporučil do 300 l:
1)JA-jako dominantu,skaláry,k tomu trochu teter,pár sumcovitých,možná i třeba akarku zelenou.
2)Asie-jako dominantu čichavce,k tomu trochu rasbor nebo dánií, na dno sekavce,k hladině třeba štikovce.Je možná i bojovnice,ale.........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2012 19:43 xx Re: dblazeks
Jakou tam budeš udržovat salinitu? Nebo plánuješ do budoucna variantu, že ty ryby budeš chovat odděleně, až budou křížovci větší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2012 19:42 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: dblazeks
Vrubozubec by si zasloužil aspoň 400 litrové akvárium. Jinak se sumcovitými rybami by měl vycházet dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2012 18:45 Muž stromca [5] - LabyrintkyRe: dblazeks
nevím nejsem žádnej profík ale vrubozub je pěknej hajzlík..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2012 18:34 Muž dblazek [16] - Cichlidy – křížovec seemanův a vrubozubec paví
Dobrý den mám 300L akvarium a chtěl bych si do něj pořídit tyto dva druhy ryb myslíte že by mohli bít spolu? byli by od malička Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 05:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: mateson
Já jo, ploutvička po něm zbýt nemohla, páč to je také tkáň jako tělo. Kdybyste řekl, že jste nenašel kostřičku, tak bych řekl, že jste ji přehlédl. Ale všechny tkáně se časem rozpadají a pokud se začnou rozpadat, pak si ten beťák vůbec hubu nemusel trhat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 23:49 mateson Re: RadioactiWe
no to by byla ta lepší varianta :-O protože si technicky neumím představit,jak by ho do té tlamy nacpal...nezůstala po něm nikde ani ploutvička..hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 23:39 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: mateson
Možno ti niekde umrel a bojovnica si len odkusla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 23:38 mateson – betta a otík
dobrý den,jsem tu prvně,tak se ještě moc neorientuji
je možné,aby mi beta snědla krunýřovce jednopruhého?jednoho postrádám a beťák má podezřele velké bříško,nejde mi to do hlavy,protože přece nemá tak velkou tlamu aby ho slupnul :-( coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 19:06 Muž Mejlan [2]
děkuju za odpovědi :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [42] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 72696x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11849-mohou-byt-tyto-rybky-spolu?od=2051