Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být tyto rybky spolu?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 37 Přejít na další stránku   1  
Mohou být tyto rybky spolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 16:52 Muž Surdo [35]
mam akva s objemom vody cca 90L su tam
2KS-Čichavec modrý
chcel by som tam pridať neake to hejno Neonky červenej koľko kusov by som jej tam mohol dať alebo poradte nejakú inú hejnovitu rybu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   06.05.2013 16:45 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Edit
co takhle tetry císařský? Ty můžou být klidně i v 6ti kusech, nejsou to zrovna hejnovky ale jsou zajímavé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 15:57 R Muž romant [27987] Re: Edit
Tři hejnový druhy bych nuž, i když máš akvo slušného objemu, nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 14:31 Žena EditHa [91] - TetryRe: romant
Mám hejno 20ks neonek a některé se mi honí navzájem, což jsem ještě u neonek neviděla, vždycky bývaly pospolu a pohromadě a hodné tyto si plavou každá kam se jim zachce- což mě přijde takové zvláštní. To červenohlavky ty jsou pořád spolu.Chtěla bych ještě aspoň 6ks nějakých ryb co trochu více vyrostou zaujala mě - asi Tetra černá. Mám totiž tvrdou vodu tak nemůžu mít třeba terčovce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 19:44 R Muž romant [27987] Re: Edit
Ta povaha a nesnášenlivost je dána tou partou v jaký jsou v akváriu přiměřeného objemu přítomny. Prostě čím větší počet, tím lépe, protože se tolik nenudí a zabývají se samy sebou a nepokukují po ostatních. Považuji je za ryby spíše středních a větších akvárií, tak aby bylo možný splnit tu podmínku jenž jsem popsal. Jako další věc na kterou je třeba pamatovat, aby se nacházely ve společnosti spíše temperamentnějších a pohybově nadaných ryb. S klidnějšíma rybama to soužití nemusí probíhat uspokojivě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 19:13 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Edit
nikdy jsem s nimi neměla problém, dohromady byly s čichavci, neonkami, dánii, pancéřníčky apod., jedině to neustála bojovnice a potěr živorodek (jejich redukce ale byla žádoucí)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 18:47 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Mamutos
Dej lorikálii ramirézky a ty tetry a to bude stačit ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 18:47 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Mamutos
Nemíchal bych v tak malém rozměru 2hejna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 17:46 Žena EditHa [91] - TetryRe: Mamutos
Chtěla bych se zeptat na ty parmičky čtyřpruhé. Nevzala jsem je kvůli jejich povaze a nesnášenlivosti. Jak funguje 10ks mezi ostatními?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 17:35 Muž Mamutos [0] Re: Kryštof
Tak to vidím na 2 Ramirezky a 12 Teter modrých, nebo 10 Razbor klínoskvrnných, nebo nějakých jiných malých hejnových rybek. Dík za pomoc palec .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 17:09 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Mamutos
Cichlidky, to je dominantní ryba do páru, a místo těch ctyřpruhejch, třeba tetry a to uz závísí na vkuse ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 17:08 Muž Mamutos [0] Re: Kryštof
Lorikárie mi příjde zajímavá, tak proč ne X-) . Ale nevím, co si pořídit místo těch dvou SAE, nejraději bych měl nějaký páreček ryb, který by byl dominantou akvária a přitom by ustál rejdění parmiček čtyřpruhých. Co bys mi doporučil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 14:51 Muž Ad@m [1051] Re: Mamutos
Čo sa týka mreniek súhlasím s Kryštofom. Tiež by som si premyslel 2 SAE, lebo keď narastú do plnej veľkosti v 112l AQ sa nebudú cítiť najlepšie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 14:48 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Mamutos
Já bych s tím souhlasil bez ancistruse, to je taková běžná ryba, zkus na burze koupit třeba loriikáli nebo nejake Lko, a k tem parmičkám, já osobn bych je tam vůbec nedával, narostou a budou dělat ne plechu, můžes je tam dát ale fakt vyrostou a budou okupovat rybky, zkus tretry třeba ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 14:15 Muž Mamutos [0]
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli je ve 112l akvárku vhodné toto osazenstvo:
- 1 Ancistrus
- 8 Pancéřníčků panda
- 10 Parmiček čtyřpruhých
- 2 Parmičky černopruhé

Hlavně bych rád věděl, jestli nebudou dělat Parmičky čtyřpruhé v takovém počtu a objemu akvária dělat problémy ;-) .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 21:50 verdisek Re: Tonda
tak to my chováme paví očka s betynama opravdu jen pro potěšení z lovu a spestření jídelníčku :) a i pro jiné dravečky potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   12.04.2013 09:15 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Veronika
:-D nebo krevetky, ale je fajn že se ptáš, protože dát tam ty 4 čichavce to by bylo velmi špatné X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.04.2013 09:12 R Muž romant [27987] Re: Veronika
Viděl bych to na jednoho beťáka a dost. rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 09:10 Veronika – Jaké rybky do 18l akvária?
Máme 18l akvarium, nevíme kolik a jaké rybky!!! Uvažovali jsme o 4ks čichavců a 1ks panceřníčkovi, je to pro syna nic extra náročné,... Prosím o každičkou radu!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   06.04.2013 00:20 Muž Cosmogagy [592] - Amerika
To je teda dobrá polívka :-D

Abych to shrnul - dal bych buď cichlidky a nebo jedny bojovnice.. pro Terče je to malý, takže ty vynechat..

Buď bych zvolil cichlidky a doplnil hejnem teter, a nebo bojovnice, a klidně dal hejníčko těch praecoxů... (i když, oni jsou Duhovky/Gavůnci docela akční ryby, a nevím esli by klidnějším bojovnicím nezpůsobovaly moc stresu)..

A pomčík?? to byl doufám jenom fór, protože pokud ne, tak kašli na zakládání akvárka a raděj ještě chvíli studuj a studuj ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 21:58 Muž Kryštof [314] - Amerika – Re: boss
zkus porovnat hodnoty s parametrama druhych :) asi nee. Dal bych tam jen cichlidky nebo bojovnice :) snažil bych se nemichat ruzne svetadily, pak mas jednodušší sladit ryby a naroky ktere potřebuji, a třeba se i neco povede rozmnožit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   05.04.2013 21:51 R Muž romant [27987] Re: boss
Zkus ještě jednou mrknout do atlasu a nemíchat sladkovodní s mořskejma, řekl bych že to vybíráš podle barev. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   05.04.2013 21:48 boss – akvarko
prosím vás budu zařizovat nové akvárko objem cca 200l múžou být tyto rybky spolu:cichlidka ramirezova,pomčík žlutohlavý,bojovnice lezounovitá a nebojovná,terčovec leopard gávúnek diamantový.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 14:25 Muž t1tomas [10] Re: romant
Děkuji pane, Torben tam dám dnes navečer po výměně vody. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 14:03 R Muž romant [27987] Re: t1tomas
Tak to potom přeji hodně štěstí s cichlidkama a ať dělají jenom radost. Možná že by ještě stálo za to, sem tam cmrndnout nějakej ten rašlinovej výluh. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 13:53 Muž t1tomas [10] Re: romant
Zatím je tam jenom mix červených a modrých neonek asi 17 rybek. A dále již jen 6 otíků. Rybky jsou v pohodě, řasa se mi zatím žádná nedělá. Vodu měním nejpozději jednou za týden, na filtr zatím šahat nemusím. Teplota je 26stupňů. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 13:36 R Muž romant [27987] Re: t1tomas
Podle Tvých stávajících prezentací se zdá, to co mluvíš, to taky děláš. X-) Když bude to akvo dle popisu členěný, tak by to neměl bejt problém. Jinak jaká další osádka je, bude?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 13:33 Muž t1tomas [10] – mohou být spolu?
Ahoj, mám akvárko o objemu 126l, něco přes 100l vody. Chtěl bych pořídit párek kakaďáků, moje drahá polovička by zase ráda ramirézky. Mohli by být případně v této společné nádrži? :-) Mám tam celkem dost kytek, kořen a nějaké kameny. Prezentaci zatím nemám, byl nám ukraden foťák. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 15:34 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Maurik
Thorakáti jsou krásné rybky, ty máš dostatečně velké akvárko, myslím že můžeš... Ale pořídil bych si je teprve až ti rostliny pořádně zakoření. Jinak ti je vybagruje :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 10:14 Maurik – Pancéřníček Kropenatý
Zdravím.
Chtěl bych zřejmě "poslední" dva obyvatele mého 240 litrového akva. Ale radši se na to chci zeptat zkušených. Mohu si tedy do mého akva pořídit 2x Pancéřníčka kropenatého? Stávající obyvatelé viz. profil. Děkuji
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.02.2013 18:28 R Muž romant [27987] Re: zuzinka
Pokud to není čichavec zakrslý, nebo medový, tak to vhodný není a i tak to bude chtít dbát na hygienu akvária a nepodceňovat výměny vody, dno odkalovat dle potřeby a mít výkonnou a hlavně účinnou filtraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.02.2013 18:27 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: zuzinka
rybicky.net/atlasryb/cesky/4 Koukni sem a hned budeš vědět :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 18:24 zuzinka
50 litru 1 cichavec jenom jeden nevim o jakeho jde mama uz nevy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 18:18 R Muž romant [27987] Re: zuzinka
Jak je to akvo velký, o jaký čichavce jde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 18:10 zuzinka – hodi se k sobe ?
ahoj mam 2 black molly a mamka koupila čichavce . hodí se tyto rybi k sobe do akvarka???? diky zuzinka ( 1 molly je tehotná) :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.02.2013 12:30 Žena Kač [131] Re: Sheen
A co takhle zkusit pořídit místo těchto rybek pár ostnáče červeného?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.02.2013 11:13 Muž Ad@m [1051] Re: Sheen
25l je tak max pre bettu. Uvažoval by som však nad krevetárkom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 18   08.02.2013 20:39 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Žádná z těch rybek tam nepatří!! Až tam nebudou, tak se dá vymýšlet něco dál
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2013 20:21 Sheen – Neonky a Halančici
Mam akvarko 25.l.mám 9.neonek,1.Ancitruse,a chtela bych vědět jestli můžu a kolik můžu jiných rybiček. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.02.2013 14:29 Muž Ad@m [1051] Re: VIKI
Iné tetry, parmičky a malé cichlidky z Južnej Ameriky, živorodky, pancierničkovia, ancistrusy a ohol by som takto pokračovať veľmi dlho, ale bez popisu akvária sa dá poradiť len takto všeobecne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.02.2013 15:22 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: t1tomas
Jak sem řešil před pár dny v jiném vlákně, moje drahá polovička má páreček Bett společně s Endlerkama a dokonce krevetkama :-) a žadné problímy nejsou takže taky myslím že neonky budou v poho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.02.2013 15:18 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: t1tomas
mohli by se snést, ale když tam je ten beťák první, bude je minimálně zpočátku považovat za potravu. Záleží to taky na povaze betty, jestli si jich bude všímat nebo ne. Ale modré neonky jsou docela mrštné, takže by je snad sežrat neměl, možná se budou schovávat. Kdyby je beťák nenechal napokoji, tak ho zkusit na čas dát jinam, nebo ho případně zas podarovat někomu dalšímu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 14:21 Muž t1tomas [10] – Betta a modré neonky?
Ahoj, neplánovaně u mě v akva skončil sameček betty kterého chtěl soused vyhodit. Akva se zajíždí pro modré neonky, které si přeje manželka. Mohou být tyto rybky pohromadě? Po delším zajetí by tam mělo přijít ještě pár otíků. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   05.02.2013 13:30 Muž souky [592] - RostlinyRe: VIKI
zásadní dotaz: do jakého akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 13:10 VIKI – neonky
Neví nějaký odborník na akvaristiku jaké druhy rybek se hodí k neonkám červeným aby se navzájem např. nepožrali? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 12:46 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
V prvé řadě jim budou kazit vodu tak,že nevydrží
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 12:31 VIKI – DOTAZ
Mohou závojnatky sežrat malé neonky červené? Mohou být závojnatky s cichlidkou ramirezovou? :-) smich :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 12:56 JoMaKr Re: JoMaKr
Fotka k příspěvku JoMaKr napsal: Tak o skalárách jsem si to myslel a a ni v čichavce jsem moc nedoufal. Akvárko mám 40cm vysoké. Vodu neberu z řádu ale vlastní studny. Parametry nevím jaké máme ani kde je sehnat, leda se ještě zkusím zeptat táty jestli je nemá. Na ty menší krunýřovce jsem koukal a vzhledem k drobnějším rostlinám to bude asi lepší volba. Filtr mám vnější EHEIM 2211, tak snad to na tohle akva stačí. Jen proud se mě zdá docela silný, když se rostliny na dně klátí jak ve větru, to budu muset ještě dořešit. Děkuji za info palec
Tak táta mě dal tyhle rozbory, jestli z toho něco vyčtete ......
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 11:31 JoMaKr Re: půlpy
Tak o skalárách jsem si to myslel a a ni v čichavce jsem moc nedoufal. Akvárko mám 40cm vysoké. Vodu neberu z řádu ale vlastní studny. Parametry nevím jaké máme ani kde je sehnat, leda se ještě zkusím zeptat táty jestli je nemá. Na ty menší krunýřovce jsem koukal a vzhledem k drobnějším rostlinám to bude asi lepší volba. Filtr mám vnější EHEIM 2211, tak snad to na tohle akva stačí. Jen proud se mě zdá docela silný, když se rostliny na dně klátí jak ve větru, to budu muset ještě dořešit. Děkuji za info palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 05:12 Muž půlpy [2131] Re: JoMakr
tak abys v tom měl bordel, tak ne docela souhlasím co Ti psal Malý Libor ;-)
nevíme jak vysokou máš nádrž, litry nejsou vše, takže skaláry(jeden pár) jen s podmínkou, že je to atypická nádrž s výškou nad 50 cm?
nesouhlasím se zavrhnutím ančíků sp. ve svých 120litrových nádržích mám jich několik a v poho, jen jsou to podobný prasátka jako živorodky, takže častěji měnit vodu a dobrou filtraci :-)
parmičky čtyřpruhé nebo mechové by neměl být problém, ale taky nedoporučím, nemám dobré zkušenosti, ale u mně šlo o vodu a ne o velikost nádrže :-(
u čichavců zakrslých bych doporučil jen jeden pár palec
co se týká oček, jen doporučuji, jsou to nádherné rybičky, ale jak jsem se už zmínil živorodky jsou prasátka a tím pádem aqwa potřebuje zvýšenou péči o čistotu(častější výměna části vody)ale na druhou stranu jsou to vděčné rybičky a budou se Ti množit bez obtíží potlesk
ale nejdřív bych na netu zjistil jakou maš vodu,kterou čerpáš z vodovodu a až pak podle zjištěnych hodnot bych vybíral rybičky a ne podle rybiček upravovat vodu, s tím mají problémy mnohem zkušenější a zdatnější akvaristi než mi ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [37] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 72696x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11849-mohou-byt-tyto-rybky-spolu?od=1801