Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být tyto rybky spolu?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 51 Přejít na další stránku   1  
Mohou být tyto rybky spolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 12:12 R Muž romant [27987] – Re: Kocajs
Ano, požírat je bude, ale jenom ty malý prcky. Těm dospělejm by neměl nic udělat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 12:08 Kocajs
takze v tom spolecnym by mohly byt spolu teda?Aby me je nepozral
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 11:44 R Muž romant [27987] – Re: Kocajs
Tak tam Ti ten beťák bude redukovat počty těch mladejch pavích oček, který se tak jako tak budou rodit, takže bych je tam dal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 11:35 Kocajs
a ve spolecenskem akvarku by nemohhly byt spolu?? mam 60 litru v nich 10 neonek 5 razborem H.a toho bettaka 1 a 2 cichavce ale ty budu darovat takze snema nepocitam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 11:34 R Muž romant [27987] – Re: Kocajs
Tak o toho zájem jevit nebude. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 11:30 Kocajs
ok jenom sem se zeptal mozna mu tam hodim nejaky snecka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 11:04 R Muž romant [27987] – Re: Kocajs
Tak pokud mu je tam přihodíš, tak to bude pro něho zpestření jídelníčku. Jako první zmizí ten sameček. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 11:02 Žena Kajka99 [229] – Re: Kocajs
paví očka k Beťákovi snad ani ne, a do 12l už vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 08:45 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Kocajs
Ja bych to nedelal. 12l je malo a kdyz se samecek Paviho oka bude natrasat pred Betakem, podle konkretni natury toho Betaka muze dopadnout hodne spatne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 08:37 Kocajs
*prihodil*
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 08:37 Kocajs – pavy oka
ahoj mam takovy dotaz chci dat jednoho bettaka do 12 litru a premyslel sem otom jestli bych jim tam neprihodil 1 par pavich ocek?Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2011 08:27 Žena stetinka [270]
romant napsal: já mám v podobným akvárku těch skalár 8. Normálně se snesou se všema obyvatelema co tam s nima jsou. Občas nějaká ta potyčka, ale žádný krvelačný souboje. ;-)
Já mám asi problém, že mám 5 kluků a ta jedna samice se nějak nemůže rozhodnout. Potřebovala bych to moje stádo někomu podarovat a začít znou s malejma, aby se mi vyloupli lépe spárované. (Kdyby někdo chtěl tak na vzkazy)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 20:34 RAP
lch napsal: Zdravím, budu zakládat 250l akvárium, kde bych měl zájem chovat tyto druhy rybek:
20 ks ( možná i 30 ks ) neonka obecná
5 - 6 ks skalára amazonská ( zlatá, nebo Koi )
4 ks cichlidka papouščí ( 1 samec, 3 samice )
6 ks panceřníčků ( asi druh panda )
Snesou se tyto rybky v tomto akváriu. Nejsem přímo začátečník, několil let jsem měl 40l akvárium, ale např. skalárky a cichlidky jsem si dovolit nemohl.

Taková posádka je v pořádku ;-)

lch napsal: Dotaz navíc...
jaká je šance, že cichlidka papouščí se mi rozmnoží ve společenským akváriu? Přečteno o tomto druhu něco mám ( jak z literatury, tak i z webových stránek ).

Pokud bude dostatek úkrytů a houštin rostlin, dokonce i něco vyroste do dospělosti. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 19:47 R Muž romant [27987] – Re: lch
já mám v podobným akvárku těch skalár 8. Normálně se snesou se všema obyvatelema co tam s nima jsou. Občas nějaká ta potyčka, ale žádný krvelačný souboje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 19:45 lch
stetinka napsala: tak to jo X-)
Hale, bála bych se ale aby ta 250 těm skalárám stačila, mám jich šest v téměř čtyřstovce a bojujou jak lvi, semtam vidím vyškublou šupinu ;-)
A pozor na přerybnění (20-30 neonek...)

Kolik těch sklarárů nakonec do akvária mám dát? Max. počet, nebo mám se těmto rybkám vyhnout? Neonek chci tam dát min. 20 a myslím si, že to bude i maximum...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 19:45 bystro – tetry čierne
Ahojte, chcem sa spýtať na váš názor na rybky v 40 l akvarku. Mám tam 3 tetry čierne a 3+1 pávie očká (gupky). Mali by to byť mierumilovné rybky, ale nevyzerá to tak. Po hodine spolužitia bola jedna gupka obhryzená, a dnes po 12 hodinách bez dozoru bola tetra mŕtva, samček gupky mal obhryzené plutvy (teraz mŕtvy) a jedna samička mŕtva. Je to normálne? Mám tie tetry vyhodiť, aby som gupky nemusel každý deň dokupovať? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 19:40 Žena stetinka [270] – Re: lch
tak to jo X-)
Hale, bála bych se ale aby ta 250 těm skalárám stačila, mám jich šest v téměř čtyřstovce a bojujou jak lvi, semtam vidím vyškublou šupinu ;-)
A pozor na přerybnění (20-30 neonek...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 18:43 lch
stetinka napsala: ty papouščí, to myslíš apistogrammy nebo parroty? coze
mylslel jsem tím apistogrammu;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 18:36 Žena stetinka [270] – Re: lch
ty papouščí, to myslíš apistogrammy nebo parroty? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 18:32 lch
Zdravím, budu zakládat 250l akvárium, kde bych měl zájem chovat tyto druhy rybek:
20 ks ( možná i 30 ks ) neonka obecná
5 - 6 ks skalára amazonská ( zlatá, nebo Koi )
4 ks cichlidka papouščí ( 1 samec, 3 samice )
6 ks panceřníčků ( asi druh panda )
Snesou se tyto rybky v tomto akváriu. Nejsem přímo začátečník, několil let jsem měl 40l akvárium, ale např. skalárky a cichlidky jsem si dovolit nemohl.

Dotaz navíc...
jaká je šance, že cichlidka papouščí se mi rozmnoží ve společenským akváriu? Přečteno o tomto druhu něco mám ( jak z literatury, tak i z webových stránek ).

Díky za případnou odpověď a radu:), pokud by se Vám zdál, že počet rybek je přehnaný, tak mi napište, trochu ty počty ks snížím:).

S pozdravem
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 18:26 Žena stetinka [270] – Re: GabrisDavid
mně při okalování nevyskakovaly,ale jinak jsem je měla pod krytem. Potřebují čistější vodu, tak nezapomínat měnit vodu a nepřerybňovat. Měla jsem ty stříbrný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 17:05 R Muž romant [27987] – Re: Marek
To je slušný počinek. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 17:04 Marek – Re: romant
Tak nakonec mám 11 mladých, přeživších. K ostatním je dám po 2-3 týdnech ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 15:09 GabrisDavid – Re: stetinka
tak by som sa spytal ci moc nevyskakuje?napr.:pri udrzbe...dost sa toho bojim :)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 15:04 Žena stetinka [270] – Re: GabrisDavid
sem je mívala, nijak zvlášť náročná rybka to nebyla. jen je potřeba při krmení přemýšlet, aby měla něco, co na hladině plave. Třeba koretry, nebo krmit přes krmítko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 15:02 GabrisDavid – Re: stetinka
nad nou som uvazoval. ale ze sa neodporuca zaciatocnikom.
na nu si zatial netrufam, aspon podla toho co som o nej cital, ale dakujem za typ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 14:53 Žena stetinka [270] – Re: GabrisDavid
třeba sekernatka,ale zkušenost s akarou společně nemám, tak nedokážu posoudit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 14:42 GabrisDavid – Re: romant
len ten vrazedny vyraz akary ma tak trochu miatol :)
dakujem za povrdenie
popripade neviete o nejakej rybky z juz.am. do horneho stlpca.
nikde som taku nenasiel :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 12:17 R Muž romant [27987] – Re: GabrisDavid
To složení ryb, mě příjde jako rozumný a neviděl bych v tom nějakej problém, když se to nepřežene s množstvím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 11:46 GabrisDavid
Dostanem nove 200 L AQ (100x40x50)
Chcem si ju zariadit raslinami a rabkami z Juz.Ameriky
Chcem sa spytat. ze ci sa mi pomestia vedla seba v harmonii tieto rybky:
Akara hneda alebo zelena
skupinka panciernickov
1 par prisavnikov
skupinka tetier
z kniziek som sa dozvedel ze by to nemal byt problem. ale chcel by som poznat aj nazory skusenych ludi z fora
Dakujem
p.s.:popripade napisem konkretny druh prisav. a panc.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 13:20 R Muž romant [27987] – Re: Marek
Svoje mladý obvykle samice nepožírají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 13:10 Marek – Re: romant
Dík moc. Odlovil jsem i samici a během 2 minut z ní vypadli dvě mladý. Tak počkám do večera a uvidím, kolik jich nakonec bude. Snad je samice nesežere. Pro jistotu jsem jí dal trochu krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2011 13:06 R Muž romant [27987] – Re: Marek
To, že ostatní ryby sežraly ty mladý, je velmi pravděpodobný. Samice pavích ok jsou těhotný permanentně, když jsou se samečkama. Mezi ostaní rybky se můžou dát tak po třech týdnech, když už mají nepozřetelnou velikost, jsou dost žravý, takže vyžadují časté krmení a rostou opravdu jako z vody. Samice může klidně rodit na víckrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 12:58 ahoj – tyto rybky:
Já jsem zkléroza a k těm rybkám fantom,neonka a pancéřníček mohu tam dát ještě paví očka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 12:55 ahoj – tyto rybky?
Ahoj,
Nyní jsem se zde přihlásila a mám otázku:Mohu dát spolu tyto rybky?:fantom černý,neonka obecná a pancéřníček leopardí.Děkuji Vám za odpověď.Jestli to bude možné budu ráda když mi odpověď napíšete do pošty tady na rybičky.net.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 12:49 Marek – Re: romant
Díky. Ještě mám jeden dotaz. Včera jsem si přinesl ze zverimexu pouze jeden pár pavích ok a samice byla těhotná, což jsem zjistil doma. Dneska ráno jsem měl v akvárku už 4 mladé rybky. Jedná byla mrtvá, tak jsem ji v akvárku nechal a zbytek jsem odlovil. Za jak dlouho budou dost velké, abych je mohl dát do společného akvária, ve kterém jsou, kromě pavích ok, platy a ancistrusi? Je možné, že samice bude ještě rodit během dneška a dalších dnů? Ještě by mě zajímalo, jestli třeba mohla porodit více mladých a ostatní ryby je mohly sežrat. Děkuji za odpověď. S rybami začínám, tak se vám možná mé dotazy budou zdát hloupé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 16:45 R Muž romant [27987] – Re: Marek
V atlasu ryb, když klikneš na tu lupu nalevo, tak si tam můžeš stanovit parametry výběru i dle velikosti rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 16:42 Marek – Dotaz
Ahoj, potřebuji poradit. Chci si do akvárka přidat rybky, ale sháním ty nejmenší. Dám je k pavím očkům. Neonky vylučuji. Potřebuji nějaké nenáročné rybky, které se snesou s pavími očky a jsou opravdu malé. Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 22:01 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy
Bude žrát jen mladý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 21:56 Žena Tesinka [0]
Ale na burze mi řekli, že mi to žrát nebude tone Potvorák jeden.. takže by to pro něj bylo luxusnější krmení? A ostatní menší ryby do velikosti pavího očka taky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 21:21 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Tesinka
Moc ráda. Hlavně s mladými. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 21:08 Žena Tesinka [0]
Ahoj, snese se bojovnice pestrá s endlerkama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 20:23 R Muž romant [27987] – Re: MarekP
Tak to potom jooo. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 20:21 MarekP – Re: romant
Ale jo, budu vědět co s mladejma, protože mám 2 vodní želvy a těm můžu dát ryby k jídlu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 12:31 R Muž romant [27987] – Re: MarekP
Dal bych je v poměru 1:3. Oni se začnou množit a nebudeš vědět co s mladejma. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 12:20 MarekP – Re: romant
Dík moc. Ty Black mollyny tam nakonec dávat nebudu. Tak tam nakonec dám 6 rybek od pavích oček a 6 rybek od Plat. Vždycky 2 samce a 4 samice. Doufám, že to je vyhovující počet i co se týče výběru pohlaví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2011 23:50 R Muž romant [27987] – Re: MarekP
Jeden sameček a 2-3 samičky od každýho druhu a za nějakej čas nebudeš vědět co s mladejma. :) To je jedna varianta a nebo se zamyslet nad osádkou a dát tam jenom jeden z těch druhů živorodek a doplnit to dalšíma rybkama. Přeci jenom živorodky jsou dost prasátka a bude to vyžadovat opravdu nepodcenit péči o akvárko. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 23:45 MarekP – Mohou být tyto rybky v akvárku
Zařizuji si 60 litrové akvárium. Chci tam mít živorodky duhové, platy skvrnité a black molly. Chci se zeptat, jestli je vhodné chovat tyto druhy pohromadě, kolik jich můžu v takovém akva mít a kolik jakého pohlaví. Taky mě zajímá, jestli se v takovém akvárku s třemi druhy ryb dajé odchovat mláďata. Díky za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 19:53 R Muž romant [27987] – Re: Raeda
Upřesněme si o jakých čichavcích se bavíme? Jde o ty zlatý co jsou v prezentaci? Co se týká těch sumců, tak možná teď, když jsou malý, tak mají místa tzv. dost, ale až se budou snažit vyrůst, tak toho místa bude opravdu málo, stačí se podívat do toho atlasu a bude jasněji. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 19:38 Muž Raeda [4] - Živorodky – Re: romant
čichavci s rájovcema mi vychází. Sumci maj taky místa dost. Pryč dám ty parmičky, ale místo nich si chci dokoupit hejno menších ryb.. Myslím že nemám přerybníno jak jsem koukal tak někdo má třeba 6 čichavců v takové nebo menší nádrži jako já.
A nevím co bude za pár let třeba vyhraju miliony pořídim si barák a velké akvárko kam je přemístim :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [51] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 72696x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11849-mohou-byt-tyto-rybky-spolu?od=2501