Přihlásit se RYBICKY.NET »

Mohou být tyto rybky spolu?

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

rostlinna-akvaria.cz
Přejít na předchozí stránku 51 Přejít na další stránku   1  
Mohou být tyto rybky spolu?
 Reagovat na tento příspěvek 0  - R romant – Re: MajkaK
Obecná poučka u těchto rybek říká, že to chce převahu samic nad samci, to je základ. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Pepan – Re: MajkaK
Počítejte s tím, že se Vám mohou křížit.
 Reagovat na tento příspěvek 0  - MajkaK – Živorodka širokoploutvá X živorodka ostrotlamá
Dobrý den,
možná se ptám zbytečně - ale přece jen, jistota je jistota. Bude nějak vadit, když místo 5 ks black molly udělám kombinaci ve stylu: páru black molly a 3 ks (2 samičky a jeden samec) Sailfin molly (živorodky širokoploutvé?). Jde mi o to, jestli se nebudou pak rybky cítit špatně, stranit se apod. Ale neměly by, ne? Přece jen jde o podobný druh...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek 0  - Designer – Re: Koldy
Skalary jsou ve vyvinu, potrebuji dobre krmit, takze pred jakoukoli delsi cestou mimo domov doplnit Neonky. Neonka stoji od 10ks 8Kc/ks v maloobchode, to je mene nez nejaka prazdninova tableta, hezky se hybe a jeste se pred konzumaci nekazi - navic ma pro krmeni vhodne umistene navadeci svetlo.

Asi uz vim co pres dovolenou poridim Tercovcum.

PS. Neprijemna je u koupenych Neonek karantena pred zkrmenim.

Prosim nebit, humor... ale na kazdem sprochu... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Koldy – Re: romant
Spíš bych řekl že ne.
 Reagovat na tento příspěvek 0  - R romant – Re: Koldy
Tak to už jsou dorostenci, kde by se ty lovecký pudy mohli aktivovat. Co ostatní osádka? Nemůže si na těch neonkách pochutnávat ještě někdo jiný?
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Koldy – Re: romant
Jak jsem je koupil měly asi 7 cm
 Reagovat na tento příspěvek 0  - R romant – Re: Koldy
A velikost těch skalár? 5,8,10 cm?
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Koldy – Re: romant
Já je koupil na burze tak tam přišly stejně
 Reagovat na tento příspěvek 0  - R romant – Re: Koldy
Kdo byl v akvárku jako první?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Koldy – Re: romant
Má objem 220l
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Kajka99 – Re: Kocajs
bylo mi řečeno jednou akvaristkou, že když dala Bettu do nádrže s očkama, že Betta začal vyjíždět po samcích. V mém akváriu mi druhý Betta útočil na trpasličí razborky.
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Kocajs – re
ja sem nemyslel Skalary ale jestli ve spolecenskem akva muzou byt spolu gupky a bettak
 Reagovat na tento příspěvek 0  - R romant – Re: Koldy
Jak velký je to akvárko kde se Ti strácejí ty neonky?
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Koldy – Re: lch
Dej si pozor ať ti ty skaláry ty neonky nesežerou.Já měl 30 neonek se skalárama (4) už od začátku ať si na sebe zvyknou, ale do měsíce tam zbylo 10 neonek a skaláry krásně povyrostly. smich Ale třeba to u tebe bude jinak.
 Reagovat na tento příspěvek 0  - R romant – Re: Kocajs
Ano, požírat je bude, ale jenom ty malý prcky. Těm dospělejm by neměl nic udělat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Kocajs
takze v tom spolecnym by mohly byt spolu teda?Aby me je nepozral
 Reagovat na tento příspěvek 0  - R romant – Re: Kocajs
Tak tam Ti ten beťák bude redukovat počty těch mladejch pavích oček, který se tak jako tak budou rodit, takže bych je tam dal.
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Kocajs
a ve spolecenskem akvarku by nemohhly byt spolu?? mam 60 litru v nich 10 neonek 5 razborem H.a toho bettaka 1 a 2 cichavce ale ty budu darovat takze snema nepocitam...
 Reagovat na tento příspěvek 0  - R romant – Re: Kocajs
Tak o toho zájem jevit nebude. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Kocajs
ok jenom sem se zeptal mozna mu tam hodim nejaky snecka
 Reagovat na tento příspěvek 0  - R romant – Re: Kocajs
Tak pokud mu je tam přihodíš, tak to bude pro něho zpestření jídelníčku. Jako první zmizí ten sameček. hmm
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Kajka99 – Re: Kocajs
paví očka k Beťákovi snad ani ne, a do 12l už vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Designer – Re: Kocajs
Ja bych to nedelal. 12l je malo a kdyz se samecek Paviho oka bude natrasat pred Betakem, podle konkretni natury toho Betaka muze dopadnout hodne spatne.
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Kocajs
*prihodil*
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Kocajs – pavy oka
ahoj mam takovy dotaz chci dat jednoho bettaka do 12 litru a premyslel sem otom jestli bych jim tam neprihodil 1 par pavich ocek?Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek 0  - stetinka
romant napsal: já mám v podobným akvárku těch skalár 8. Normálně se snesou se všema obyvatelema co tam s nima jsou. Občas nějaká ta potyčka, ale žádný krvelačný souboje. ;-)
Já mám asi problém, že mám 5 kluků a ta jedna samice se nějak nemůže rozhodnout. Potřebovala bych to moje stádo někomu podarovat a začít znou s malejma, aby se mi vyloupli lépe spárované. (Kdyby někdo chtěl tak na vzkazy)
 Reagovat na tento příspěvek 0  - RAP
lch napsal: Zdravím, budu zakládat 250l akvárium, kde bych měl zájem chovat tyto druhy rybek:
20 ks ( možná i 30 ks ) neonka obecná
5 - 6 ks skalára amazonská ( zlatá, nebo Koi )
4 ks cichlidka papouščí ( 1 samec, 3 samice )
6 ks panceřníčků ( asi druh panda )
Snesou se tyto rybky v tomto akváriu. Nejsem přímo začátečník, několil let jsem měl 40l akvárium, ale např. skalárky a cichlidky jsem si dovolit nemohl.

Taková posádka je v pořádku ;-)

lch napsal: Dotaz navíc...
jaká je šance, že cichlidka papouščí se mi rozmnoží ve společenským akváriu? Přečteno o tomto druhu něco mám ( jak z literatury, tak i z webových stránek ).

Pokud bude dostatek úkrytů a houštin rostlin, dokonce i něco vyroste do dospělosti. :)
 Reagovat na tento příspěvek 0  - R romant – Re: lch
já mám v podobným akvárku těch skalár 8. Normálně se snesou se všema obyvatelema co tam s nima jsou. Občas nějaká ta potyčka, ale žádný krvelačný souboje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek 0  - lch
stetinka napsala: tak to jo X-)
Hale, bála bych se ale aby ta 250 těm skalárám stačila, mám jich šest v téměř čtyřstovce a bojujou jak lvi, semtam vidím vyškublou šupinu ;-)
A pozor na přerybnění (20-30 neonek...)

Kolik těch sklarárů nakonec do akvária mám dát? Max. počet, nebo mám se těmto rybkám vyhnout? Neonek chci tam dát min. 20 a myslím si, že to bude i maximum...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek 0  - bystro – tetry čierne
Ahojte, chcem sa spýtať na váš názor na rybky v 40 l akvarku. Mám tam 3 tetry čierne a 3+1 pávie očká (gupky). Mali by to byť mierumilovné rybky, ale nevyzerá to tak. Po hodine spolužitia bola jedna gupka obhryzená, a dnes po 12 hodinách bez dozoru bola tetra mŕtva, samček gupky mal obhryzené plutvy (teraz mŕtvy) a jedna samička mŕtva. Je to normálne? Mám tie tetry vyhodiť, aby som gupky nemusel každý deň dokupovať? :)
 Reagovat na tento příspěvek 0  - stetinka – Re: lch
tak to jo X-)
Hale, bála bych se ale aby ta 250 těm skalárám stačila, mám jich šest v téměř čtyřstovce a bojujou jak lvi, semtam vidím vyškublou šupinu ;-)
A pozor na přerybnění (20-30 neonek...)
 Reagovat na tento příspěvek 0  - lch
stetinka napsala: ty papouščí, to myslíš apistogrammy nebo parroty? coze
mylslel jsem tím apistogrammu;)
 Reagovat na tento příspěvek 0  - stetinka – Re: lch
ty papouščí, to myslíš apistogrammy nebo parroty? coze
 Reagovat na tento příspěvek 0  - lch
Zdravím, budu zakládat 250l akvárium, kde bych měl zájem chovat tyto druhy rybek:
20 ks ( možná i 30 ks ) neonka obecná
5 - 6 ks skalára amazonská ( zlatá, nebo Koi )
4 ks cichlidka papouščí ( 1 samec, 3 samice )
6 ks panceřníčků ( asi druh panda )
Snesou se tyto rybky v tomto akváriu. Nejsem přímo začátečník, několil let jsem měl 40l akvárium, ale např. skalárky a cichlidky jsem si dovolit nemohl.

Dotaz navíc...
jaká je šance, že cichlidka papouščí se mi rozmnoží ve společenským akváriu? Přečteno o tomto druhu něco mám ( jak z literatury, tak i z webových stránek ).

Díky za případnou odpověď a radu:), pokud by se Vám zdál, že počet rybek je přehnaný, tak mi napište, trochu ty počty ks snížím:).

S pozdravem
 Reagovat na tento příspěvek 0  - stetinka – Re: GabrisDavid
mně při okalování nevyskakovaly,ale jinak jsem je měla pod krytem. Potřebují čistější vodu, tak nezapomínat měnit vodu a nepřerybňovat. Měla jsem ty stříbrný
 Reagovat na tento příspěvek 0  - R romant – Re: Marek
To je slušný počinek. palec
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Marek – Re: romant
Tak nakonec mám 11 mladých, přeživších. K ostatním je dám po 2-3 týdnech ;-)
 Reagovat na tento příspěvek 0  - GabrisDavid – Re: stetinka
tak by som sa spytal ci moc nevyskakuje?napr.:pri udrzbe...dost sa toho bojim :)

 Reagovat na tento příspěvek 0  - stetinka – Re: GabrisDavid
sem je mívala, nijak zvlášť náročná rybka to nebyla. jen je potřeba při krmení přemýšlet, aby měla něco, co na hladině plave. Třeba koretry, nebo krmit přes krmítko
 Reagovat na tento příspěvek 0  - GabrisDavid – Re: stetinka
nad nou som uvazoval. ale ze sa neodporuca zaciatocnikom.
na nu si zatial netrufam, aspon podla toho co som o nej cital, ale dakujem za typ
 Reagovat na tento příspěvek 0  - stetinka – Re: GabrisDavid
třeba sekernatka,ale zkušenost s akarou společně nemám, tak nedokážu posoudit
 Reagovat na tento příspěvek 0  - GabrisDavid – Re: romant
len ten vrazedny vyraz akary ma tak trochu miatol :)
dakujem za povrdenie
popripade neviete o nejakej rybky z juz.am. do horneho stlpca.
nikde som taku nenasiel :(
 Reagovat na tento příspěvek 0  - R romant – Re: GabrisDavid
To složení ryb, mě příjde jako rozumný a neviděl bych v tom nějakej problém, když se to nepřežene s množstvím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek 0  - GabrisDavid
Dostanem nove 200 L AQ (100x40x50)
Chcem si ju zariadit raslinami a rabkami z Juz.Ameriky
Chcem sa spytat. ze ci sa mi pomestia vedla seba v harmonii tieto rybky:
Akara hneda alebo zelena
skupinka panciernickov
1 par prisavnikov
skupinka tetier
z kniziek som sa dozvedel ze by to nemal byt problem. ale chcel by som poznat aj nazory skusenych ludi z fora
Dakujem
p.s.:popripade napisem konkretny druh prisav. a panc.
 Reagovat na tento příspěvek 0  - R romant – Re: Marek
Svoje mladý obvykle samice nepožírají.
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Marek – Re: romant
Dík moc. Odlovil jsem i samici a během 2 minut z ní vypadli dvě mladý. Tak počkám do večera a uvidím, kolik jich nakonec bude. Snad je samice nesežere. Pro jistotu jsem jí dal trochu krmení.
 Reagovat na tento příspěvek 1  - R romant – Re: Marek
To, že ostatní ryby sežraly ty mladý, je velmi pravděpodobný. Samice pavích ok jsou těhotný permanentně, když jsou se samečkama. Mezi ostaní rybky se můžou dát tak po třech týdnech, když už mají nepozřetelnou velikost, jsou dost žravý, takže vyžadují časté krmení a rostou opravdu jako z vody. Samice může klidně rodit na víckrát.
 Reagovat na tento příspěvek 0  - ahoj – tyto rybky:
Já jsem zkléroza a k těm rybkám fantom,neonka a pancéřníček mohu tam dát ještě paví očka?
 Reagovat na tento příspěvek 0  - ahoj – tyto rybky?
Ahoj,
Nyní jsem se zde přihlásila a mám otázku:Mohu dát spolu tyto rybky?:fantom černý,neonka obecná a pancéřníček leopardí.Děkuji Vám za odpověď.Jestli to bude možné budu ráda když mi odpověď napíšete do pošty tady na rybičky.net.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [51] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 73236x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11849-mohou-byt-tyto-rybky-spolu?od=2501