Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být tyto rybky spolu?

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Hodí se tyto rybky k sobě ? 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Mohou být tyto rybky spolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2017 08:43 Muž @ Wanderer [188] - Skaláry a tetry.
Neublíží nějak Clea helena malým skalárám 1cm velikost, případně menším? Např. v noci, když spí u dna?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2017 14:37 R Muž @ afc1886 [1948] Re: Januk17
Jenom bych doplnil LeRiho, že už teď tam máš pěknou rybí polívku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.09.2017 12:40 Muž @ LeRi [86] Re: Januk17
Už jen na fotky ve tvé prezentaci je hrozný pohled,divím se že té žumpě ty ryby ještě žijí,prodej ten plastový hrad vyhoď většinu těch kamenů a kup rostliny,pokud to nemá být akvárium ve stylu Malawi nebo Tanganika.Tak jako tak to vidím na nedostatečnou filtraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2017 10:28 Muž @ Anthrax [394] Re: Januk17
Nemíchal bych africké cichlidy s těmi z Amazonie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2017 10:07 Muž @ Jifi [532] Re: Januk17
V jak velkém akvárku a v jakých počtech?
Jak se dívám, tak jsi to ve svém akvárku namíchal opravdu pořádně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2017 09:49 Muž @ Januk17 [0] - Cichlidy – Male cichlidky
Moju byt tieto rybicky spolu avarku akara hneda , thomasova , ramirerova , raganova ,kakadu , labeo . botia pakistanska ,
:-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2017 21:19 Žena @ JarkaSJ [0] Re: vaaclav
Díky:) Máte luxusní akvo palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2017 21:12 Žena @ JarkaSJ [0] Re: Zagzig
;-) Díky, šlo mi o to, že Ancíci i Pandy jsou ryby dna a Akary jsou ve střední a opět dolní části nádrže. Čili, abych neměla přerybněné dno a zbytek nádrže prázdný. Jsem holt začátečník hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2017 15:15 Zagzig Re: JarkaSJ
No myslím, že máte s takovou velikostí nádrže opravdu hodně možností. Mít ten prostor na to, tak panceřníčků bych si do takové nádrže dala minimálně 10 kusů :-) Jsou super, jen to chce jemné dno. Dokoupila bych jen jeden druh neonek, stejně většinou nedrží hejno, tak ať aspoň jdou poznat, že patří k sobě, když bude každá jinde. :-) Paví očka asi ničemu nevadí, záleží jakou barevnou variantu máte. S akarou nemám osobní zkušenosti, tak nevím jak se snáší s ostatními, ale velikostně do toho akva určitě nebude problém. Dejte pak fotky až budou všichni plavat společně! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2017 12:23 Muž @ NHKG [2353] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: Wanderer
Jasně že můžou. Ale ramirezky jsou cítě, potřebují top kvalitu vody.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2017 11:47 R Muž @ vaaclav [6566] - EchinodoryRe: JarkaSJ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2017 14:30 Žena @ Morticia [31] Re: Lei
Já se podělím se svou zkušeností: mám ve spol. akva. 1 samce a 2 samice bojovnic a jednu,tu menší samičku ti dva občas prohánějí. Má záhryz i v ocásku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2017 14:22 Muž @ Wanderer [188] - Skaláry a tetry.
Jen takový výhledový dotaz na názor.
Dá se přidat pár Cihlidka ramirezova do mého akvária se skalárami a tetrami?
rybicky.net/nadrze/26262

Uvažuji spíš tak do budoucna, až něco ubude. Nejde mi ani tak o počet ryb (teď je jich mám myslím bohatě), ale ta kombinace. Hlavně se skalárami jestli se snesou. Třeba to nebude vůbec pravda a zaměřím se v budoucnu jenom na skaláry. Spíš to beru jako možnou variantu.
Díky

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   20.04.2017 10:37 Žena @ drvi [1366] - RostlinyRe: Lei
Betty s takovým množstvím živorodek opravdu nedoporučuji. Záleží ale také na tom, jak velké máte akvárium, jakou filtraci, jak často plánujete dělat údržbu...ale míchat neonky s množstvím živorodek a ještě betty, to je rybí guláš. O ancistrusech ani nemluvě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2017 10:07 R Muž @ ctibum [1457] - Snažím se to nezahubit...Re: kleopatracz, Lei
Ono to asi platí o všech rybách, viz moje Parmička červenoploutvá, která byla sólo a v pohodě a najednou mi začala jen tak vraždit ostatní osádku...

Nicméně Betta se nejmenuje bojovnice jen tak pro srandu... :) Projdi si vlákno o Bettách, zkus zajít i na splendenspower.cz , třeba něco vyčteš, nebo vybereš jiný vhodnější druh Betty, jestli je tolik chceš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2017 09:51 Žena @ kleopatracz [50] - LabyrintkyRe: Lei
Je to o tom, na jakou povahu máš štěstí. Ty moje se občas pošťuchuji ale nic si neudělaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2017 09:49 R Muž @ ctibum [1457] - Snažím se to nezahubit...Re: Lei
Můj názor určitě neber jako zákon. Zkus se spíš poptat ve vlákně o betách...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2017 09:42 Lei - Snažím se to nezahubit...Re: ctibum
Já jsem dřív měla jednu samici bojovnice v menším společenském a bylo to ok,ale o snášenlivosti samic mezi sebou to všude píšou různě,ale jestliže můžou být až takhle agresivní jak píšete i samice,tak do toho radši nejdu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2017 09:33 R Muž @ ctibum [1457] - Snažím se to nezahubit...Re: Lei
Ještě teplotu vody jednotlivých druhů si projdi. Bojovnice vyžadují minimálně 26-27°.

Jinak to složení mi přijde trochu přeplácané.

A o bojovnicích se tu někde rozepisoval Maq. Že nejsou vysloveně milovnice velkých nádrží a sociálních kontaktů, vzhledem k jejich přirozeným podmínkám. Ale spousta lidí tu naopak tvrdí, že to je ve velkým společenským "v pohodě".
Mně bojovnice přijde jako docela potížista do společenský nádrže. Jednak podmínkama (teplota a kvalita vody, nutnost krytu) a potom povahově. Nikdy nevíš, na jakýho rapla narazíš. Expert na ně vysloveně nejsem, ale měli jsme v "61" samce a dvě samice. Jedna samice samci nejdřív ohlodala ploutve, pak ho nechala pár měsíců být a potom ho během dopoledne zavraždila, ze dne na den. Pak chtěla zavraždit i tu druhou, což se jí nepodařilo a teď nahání druhá první. Mezitím mi vyžraly kolonii okružáků, až si z toho jedna natrhla hubu... Prostě magoři. 5-10 bych si společenskýho určitě nedal... Ale každý svého štěstí strůjcem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.04.2017 08:55 Žena @ kleopatracz [50] - LabyrintkyRe: Lei
Já teda nejsem odborník, ale beta má rada čistou vodu a živorodky jsou špindíři
EDIT-Mám v 19ol 5 samic a myslím, že je to akorát
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2017 08:04 Lei - Labyrintky – Mohou být bojovnice a tyto rybky spolu?
Chtěla bych si pořídit tyto druhy (do asi 160l akvária):
13 neonek obecných
9 plat
9 black molly
9 mečovek
9 pavích oček
(z živorodek jen samice)
2 ancistruse

a k tomu nějaké bojovnice-přemýšlela jsem o několika samičkách,v naší akvaristice mají hezky zbarvené,ale jestli se snesou s těmito druhy a mezi sebou?
A pokud to nepůjde tak jen jednoho samce.
EDIT- Ale tím počtem si ještě nejsem úplně jistá-nejvíc jsem chtěla neonek,aby to bylo hejno aspoň min. o 10 kusech,a ty živorodky mi stačí po 5-7ks.Ale jde mi hlavně o tu snášenlivost-jestli spolu vyjde třeba 5-10 samic bojovnice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2017 14:55 Žena @ JarkaSJ [0] – 450 l
Dobrý den, zakládám akvo 450l( 180x50x50cm ) Pátrám po vhodné kombinaci rybek - druh i počet.
Nastěhovala bych osádku stávajícího akva:
2x ancistrus
8x tetra neonová
?x paví očka
?x šneci (okružáci, piskořky, levatky).

Tetry bych dokoupila na cca 30ks nebo neonky červené pokud by šly do jednoho hejna.
Můžu přidat Pancéřníčky pandy 8ks a Akaru hnědou 4ks (2páry poku se mi podaří sehnat)?
Paví očka bych i oželela nebo počet zredukovala.
Na dně bude jemný písek, nějaké kameny, kořeny, filtr mám Eheim Classic 600.
A samozřejmě nasázím nějaké rostlinky, zatím nevím jaké, možná nějaké echinodory.

Budu ráda za všechny rady, připomínky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   17.04.2017 07:54 R Muž @ romant [25296] Re: Ebik
Tak v první řadě je třeba to akvo vhodným způsobem založit, dostatečně osázet rostlinama, podporovat prostředí odpovídající technikou atd. Ovšem na to aby se dalo reagovat a usměrnit v daných směrech je třeba to akvo nejdříve vlastnit a popř. zřídit prezentaci již založenýho akvária a vůbec nejlepší je před tím, než se tak bude dít se v jednotlivých vláknech k tomu určených klidně dotázat, jak a co udělat, pořídit, vymyslet tak, aby se to posléze nemuselo předělávat. Určitě je dobrý se začíst do některého z odkazů který ti byl společně při registraci doručen formou Soukromé Zprávy(SZ) do tvojí schránky.
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
Ono kombinovat a vybírat vhodnu osádku do tvého akvária se bude dát hodně dlouho a možností bude spousta, ale chce to vědět "kam" ta osádka vlastně půjde, aby akvárium bylo k radosti a ne ke starosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2017 06:54 Muž @ Roli [13] - CichlidyRe: fogy51
Severum, ocellatus ani managuensis by som nekombinoval ani medzi sebou, ani s ostatnými. Bolo by dobré vybrať si buď juhoamerické alebo stredoamerické cichlidy. IMHO do reštaurácie by sa dalo spraviť jednodruhové ocellatus akvárium. Sú to nenáročné a interaktívne. Hostia "neakvaristi" aj tak neocenia druhy typu managuensis. Okrem samozrejme, keď sú už obrovské, ale vtedy prakticky nič nevydrží s nimi v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   16.04.2017 21:51 Muž @ Pepan [4171] - RostlinyRe: Ebik
Podívej se do svého seznamu. Hejnko dánií pruhovaných společně s pár pancéřníčky skvrnitými by šlo. Pokud bys chtěl ty pestřence, jak navrhuje Ctibum, tak vynechej pancéřníčky. Obojí jsou ryby dna a pestřenci by pancéřníčky asi vymlátili. Ale jak navrhuje Ctibum - nejdřív si o tom něco přečti a pamatuj si, že ryby se pořizují až naposled. Pokud totiž změníš pořadí a dáš ryby do nezaběhaného akvárka, asi brzy se Tvoje sdělení objeví v některém z vláken popisujících problémy ryb. A obvykle je to ta nejdražší varianta, protože než se stav v akvárku stabilizuje, spousta ryb to nepřežije a exne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   16.04.2017 21:41 R Muž @ ctibum [1457] - Snažím se to nezahubit...Re: Ebik
No jelikož vybíráš do stovky Skaláry, Mřenky nebo Tlamovce (mimochodem, koukni se tady v nádržích (Malawi), v čem se chovají Tlamovci), tak bych řekl, že to bude tvoje první akvárko, tak bych spíš doporučil začít ve vláknech pro začátečníky, zakládání apod. ;-)
Mezitím si ujasni, co chceš. Jestli hejno (třeba to Danio pruhované), nebo nějaký sólisty (třeba jeden pár Pestřenců)...
Toť můj názor...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2017 20:53 Ebik - Snažím se to nezahubit...Re: ctibum
A co by si mi tak doporučil za ryby??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2017 17:59 R Muž @ ctibum [1457] - Snažím se to nezahubit...Re: Ebik
Na skaláry zapomeň, i kdyby tam byly samy...
A v atlasu nevybírej podle fotek, ale taky si něco přečti.
Jak radí Pepan, lepší centrální hejno, k tomu něco na dno, případně něco na doplnění, třá čichavec.
Ale zas tak velký akvo nemáš, tak vybírej s rozmyslem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2017 17:43 Muž @ Maq [1892] Re: Ebik
Udělej si akvárko. A na výstavu vem děcka někdy o víkendu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.04.2017 16:00 Muž @ Pepan [4171] - RostlinyRe: Ebik
Ebik napsal: Čichavec perleťový, Krunýřovec obyčejný, Tlamovec, Panceřníček skvrnitý, Danio pruhované, ML-Paví oko, Pestřenec červený, Krunýřovec jednopruhý, Mřenka nádherná, Skalár amazonský, Skalár zlatý, Skalár mramorový, Skalár koi, Skalár jaguár, Skalár dalmatin, Skalár černý, Tetra vláknoploutvá, Měchýřovka východní a krevetka Red Cherry a kolik by jich mělo být na 112 litru?

I kdybys dal od každého druhu jedinou rybu, to akvárko bude přeplácané. Zkus si nejdříve něco nastudovat o jednotlivých druzích a pak uber na požadavcích. A drž se zásady že než takový guláš, raději menší hejnko jednoho druhu. Jednak to v nádrži vypadá líp a ryby se většinou v hejnu cítí lépe a podle toho se i chovají a nejsou vystresované.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2017 15:53 Ebik - Rostliny – Hodí se k sobě
Čichavec perleťový, Krunýřovec obyčejný, Tlamovec, Panceřníček skvrnitý, Danio pruhované, ML-Paví oko, Pestřenec červený, Krunýřovec jednopruhý, Mřenka nádherná, Skalár amazonský, Skalár zlatý, Skalár mramorový, Skalár koi, Skalár jaguár, Skalár dalmatin, Skalár černý, Tetra vláknoploutvá, Měchýřovka východní a krevetka Red Cherry a kolik by jich mělo být na 112 litru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2017 13:18 Muž @ fogy51 [2] - Amerika
Dobrý deň. Chystám sa zariadiť 3000l akvárium (300x100x100) do reštaurácie a chcel by som tam chovať Americké cichlidy. Chcem sa poradiť či tieto ryby môžu byť spolu: kančik červenohrdlý
Akara potočná
Heros severum
Kančik managujský
Astronotus ocellatus
Cichlida salvini

Ak by ste vedeli lepšie obsadenie akvária kľudne píšte :-)

Ďakujem za odpoveď

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 08:23 Muž @ kromkac [0]
Pôvodne som mal tetier modrých viac,ked somzakladal toto akvárium boli už len štyri. V 54-ke takéto problémy s okusovaním neboli. Takže môže byŤ, že sú to ony. Teraz sú už len tri, okusanu som muselul utratiť, bolo to úplne do masa - až z masa,nemohlo to byť nič iné.
Ktovie či ich nebudem musieť vyloviť. Každopádne ich teraz musím viac sledovať aby nenarobili viac škody. Len zatiaľ neviem čo s nimi potom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.03.2017 19:21 R Muž @ romant [25296] Re: kromkac
Kdyby byla fotka, možná by se z toho vyklubala ještě jiná možnost "okusu" než jenom od ryb. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2017 17:00 R Muž @ LiborSprysl [8666] Re: kromkac
Součet je jasný ...
...vzájemná řevnivost ... dělá to hodně druhů teter.
...tetra neonová ... druhová řevnivost...
... no a nakonec ... labeo ... občas to bývají pěkné sviňky... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2017 13:24 Muž @ Maq [1892] Re: kromkac
Dívám se na Tvoji prezentaci, a máš docela hustý mix. Neznám tyhle ryby, ale myslím že ve větším hejnu by se ty agresivní projevy "zředily".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2017 12:45 Muž @ Pepan [4171] - RostlinyRe: JirkaSkalnik
Možná agresivita u tohoto druhu byl důvod, proč jsem si tyto rybky nepořídil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.03.2017 12:34 Muž @ JirkaSkalnik [6] - AmerikaRe: kromkac
Mám jednodruhovku s tetrama modrýma a ty si v hejnu udělaly takové partičky. Jedna je dominantní a útočí na ty ostatní. Už tam mám dvě tetry bez ocasu, takže to jsou nejspíše ony.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2017 11:31 Muž @ kromkac [0] – tetra modra
Neviete niekto, ktoré z týchto rybiek (tetra neonová, tetra červenohlava,razbora klinoskvrna,mrenka nadherná, SAE,prisavka thajska) možu okúsať chvost až do masa tetre modrej? Alebo vlastný druh medzi sebou? Pretože ked som ju videl včera bez chvosta, druha tetra modra jej tam kusla.ZO začiatku sem tam neonka mala trocha kusnuté, ale vposlednej dobe su O.k. a momentálne som videl dvom razboram malý kusanec.tetry červenohlavé nemali nikdy kusanec. Ani ostatne druhy.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 21:04 Žena @ Morticia [31]
Asi su úchylná na pruhovaný ryby či co, ale už delší dobu pokukuju po Parmičce siamské-Crossocheilus siamensis a dneska jsem je objevila ve SkloRexu na prodej (nejen v ukázkovém akva) - šly by k Danio rerio (D.pruhované) a Corydoras panda (pancéřníček),co už mám vybrané?Danio bude základ-tedy nejpočetněji zastoupené. Dle nároků by myslím nemusel být problém..?
Pak mě ještě zaujala neonka černá (jistě-pruhy!) a Garra ruffa..a milion jiných (hlavně pruhovaných..) ryb,hehe. smich
A ještě bych nutně potřebovala černou rybu,nejlíp aby mohla být sama. Nějaké typy..?Líbí se mi parmička červenoocasá,ale dle atlasu zde nevím, jestli je to nejlepší volba...?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2017 13:55 Muž @ Dan [0]
Ahoj,
plánuji založit 240 litrů akvárium.Hledal jsem druhy ryb,které se mi líbí a které by sem snad šly dát. Moje sestava by byla:nějaké razbory klínoskvrné, čichavci, krunýřovec nebo něco na zem a terčovci(ty bych přidal jen po zhruba roce, pokud by se akváriu dařilo).
Prosím napište mi jestli by se tato sestava nesežrala,případně mi prosím doporučte nějaké ryby které by s těmito rybami šly dohromady. Jak jste asi poznali, nejsem úplný profík :).
Popřípadě mi doporučte i akvárium a rostliny. Předem dík
DAN

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2017 17:05 Žena @ FishWoman [7] - Tetry
Omlouvám se za zpožděnou odpověď stydim
Nemám hlavní fotku, protože ještě nemám akvárium založené, ale brzy už bude. AQ je 112 litrů, osádka, kterou jsem nedavno napsala, neplatí, hned to opravím. Ale myslím že tahle nová kombinace je lepší. AQ má sice 112, ale čistý objem bude cca 90l, takže bude asi lepší to nechat podle plánu a už nic nepřidávat. Čichavce dokoupím až poslední a kdybych si to s nimi náhodou rozmyslela tak dokoupím několik teter a pancíky :-D
A nebo jaké rybky by jste doporučily místo čichavců, jenom k tetrám měděním a pancíkům?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2017 15:06 R Muž @ afc1886 [1948] Re: FishWoman
Měla by jsi nahrát hlavní fotku,aby všichni viděli tvé akvárium,do kterého rybky plánuješ.A ta stávající osádka platí? 2xČichavec perleťový 10xNeonka obecná 6xPancéřníček skvrnitý 15xRazbora klínoskvrnná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2017 15:02 Žena @ drvi [1366] - RostlinyRe: FishWoman
Tam chybí nejdůležitější údaj: do jak velkého akvárka to plánuješ? Pokud tam chceš ty čichavce, tak by to mělo být nejméně 100 litrů, ale radši ještě víc. Pak samozřejmě můžeš těch měděnek dát jednou tolik, i těch pancéřníčků víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2017 14:52 Žena @ FishWoman [7] - Tetry
Dobrý den,
pořád do svého plánovaného akvária zkouším vymýšlet různé kombinace ryb. A myslím, že nakonec si pořídím následující kombinaci: cca 15x tetru měděnou + 2x čichavce perleťového a na dno cca 8x pancéřníčka skvrnitého. Myslíte že je to akorát nebo bych mohla těch teter ještě trochu přidat, když to bude "hlavní" rybka?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   15.01.2017 17:25 R Muž @ romant [25296] Re: MikeCZ
Pokud si je tam stejně dáš a nebo už tam plavou, jeden druh bych řekl že ano, tak až se ukážeš ve vláknech o nemocech, udělám z tebe modelový příklad, jak se to nemá dělat. ;-) ano ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 18   15.01.2017 17:25 Muž @ Pepan [4171] - RostlinyRe: MikeCZ
Od té doby, co Praotec Janeček na tomto fóru vynalezl atlasy, podobných dotazů by mělo být minimum. Registrovaný uživatel by měl být tak vzdělaný, že by měl vědět, kde si ty informace může najít a teprve doplňující informace, které v atlasech nejsou, by měl shánět na fóru. V současné době je to naopak. Líný uživatel, kterému se nechce plýtvat časem (často je to jenom pár vteřin) se radši bude donekonečna dotazovat na fóru, přičemž si neuvědomuje, že redaktoři, správci, či náhodní přispěvatelé, nejsou povinni mu ty informace poskytnout. A největší průšvih je v tom, že záporné odpovědi bere dotyčný jako osobní újmu, přičemž by měl být spíše vděčný dotyčné osobě za to, že nechce nechat trápit ryby a tazateli vlastně šetří i peněženku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 17   15.01.2017 17:06 Žena @ Wendy2 [398] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: MikeCZ
nemáš co řešit, protože do toho objemu ani jeden druh nepatří ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2017 17:05 Muž @ MikeCZ [0] Re: MikeCZ
skaláři mají cca 5cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2017 17:04 Muž @ MikeCZ [0] Re: Yirka
Jedná se o čichavce modrého, akvarium 54l, středně zarostlé
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 68 69

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby Přidat příspěvek • Zobrazeno 53999x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/11849-mohou-byt-tyto-rybky-spolu