Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být tyto rybky spolu?

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě ? 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Mohou být tyto rybky spolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.12.2019 19:41 Muž mikig [111] Re: 321
I pokud pomineš rozdílné nároky na chov, tak čtverzubci jsou rapli a i trpasličí může být nakonec "těžká váha" pro poměrně mírného, byť většího čolka. Já bych do takové kombinace nešel,nebyla by to pohádka o pejskovi a kočičce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2019 19:56 Žena 321 [0] - ŽivorodkyRe: Anthrax
Děkuji za odpověď. Nebylo by možné udržet teplotu na průniku 22°C-24°C? A snášenlivost by jinak šla? V nádrži Masožravka byl dokonce čtverzubec zelený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.11.2019 17:46 R Muž Anthrax [2783] Re: 321
Nepřijde mi to jako dobrý nápad. Koukni např. na teplotní nároky čolka a čtverzubce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2019 22:36 Žena 321 [0] - Živorodky – 321
ahoj, snesl by se čtverzubec trpasličí s čolkem východním a/nebo s drápatečkou v 54l akvárku?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2019 21:24 Muž Kawa [147] - TetryRe: DavidB7
Chovatelé mívají cichlidky buď v páru nebo více samiček na jednoho samečka. V přírodě sameček obhajuje teritorium s několika samičkami. Neplatí u všech druhů. Méně koukat na obrázky více číst. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.11.2019 20:22 R Muž Anthrax [2783] Re: DavidB7
Souhlas s Wandererem. Já jen dodám, že tyhle malé cichlidky moc páry netvoří. Bude vhodnější pořídit skupinu jedněch či druhých, než „pár“.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   20.11.2019 20:17 Muž Wanderer [1742] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: DavidB7
Máš toho moc. Vyber si buď tetry nebo razborky. Kompaktnější jednodruhové hejno je lepší. Vyber si buď kakadu nebo ramirezky, ale kakadu budou jednodušší na chov. Ancistrusy ne, menší hejno pancéřníčku bude fajn. Víc jak tři druhy ryb bych tam nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2019 20:12 Muž DavidB7 [0]
Ahoj, zakládám rostlinné akva 110l a přemýšlím nad osadkou. Chci se zeptat co si myslíte o tomto složení.
Hejno tetry křivopruhé a razborky klinoskvrnne a k tomu pár cichlidek ramirezovych a pár cichlidek kakadu a na dno nějaký panceříček nebo ancitrus?
Jaký na to máte názor? Děkuji za odpověď :)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2019 22:06 Muž Atomret [30] Re: Xbourn
Tetra krvavá je nádherná :-)))Mám v 240 30 hlavý hejno, v kombinaci s hejnem červenotlamek:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2019 18:03 Muž Xbourn [222] Re: RAP
Myslíš že bych mohl vyměnit tetry krvavé za razbory espei .Viděl jsem je u kamaráda a jsou fakt nádherný ?????????
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2019 20:35 Muž RAP [401] Re: Xbourn
Jj, mohlo by to fungovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2019 17:27 Muž Xbourn [222] Re: RAP
Jasně ,zůstanou jenom Akary,Tetry a Pandy.Myslím že to bude v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2019 00:20 Muž RAP [401] Re: Xbourn
Ty rhodostomy a otíci půjdou pryč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 23:00 Muž Xbourn [222] Re: RAP
Myslíš že to bude přerybněné 2 akary 20 krvavek a 7 pand ????? Myslím že je to v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 22:30 Muž RAP [401] Re: Xbourn
Můžeš. Záleží, jestli tu 120 nepřerybníš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 22:09 Muž Xbourn [222] – ryby
Ahoj , mám v plánu výměnu rybí osádky. Moje představa je pár Akar hnědých 20x tetru krvavou a na dně nechám stávající pandy.Nevím jestli můžu dát dohromady Akary a krvavky. Máte někdo zkušenosti s touto kombinací .Díky za info

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.09.2019 14:35 Muž RAP [401] Re: zelenakapusta
Je spousty nepřesných informací, které se v akvaristice tradují.
Velká hejna tvoří např. piraně, některé druhy Corydorasů. Je fajn, že jsou dnes k dispozici videa z domoviny ryb. Člověk si udělá celkem jasnou představu o společenstvech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2019 14:02 Žena zelenakapusta [690] - TetryRe: RAP
Však to tam vidím taky ;-) smich
Zdá se, že když mi utkvěla v paměti zmínka o velkých rybích hejnech, zcela zjevně mi už vypadl konkrétní druh :-D

Takže pod tíhou argumentů ustupuji a uznávám svůj omyl (uklánějící se smajlík).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2019 11:12 Muž RAP [401] Re: zelenakapusta
No, já na tě videích z přírody viděl většinou pár desítek kusů, nikoliv stovky nebo tisíce. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2019 09:49 Žena zelenakapusta [690] - TetryRe: RAP
Ne, nejsem si tím jistá, jen jsem to kdysi četla, že docílit tak velkého hejna, na která jsou akvarijní rybky navyklé ze své domoviny, je nereálné.

Edit: Krásné záběry :-) palec
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.09.2019 09:40 Muž RAP [401] Re: zelenakapusta
zelenakapusta napsala: Jenomže hejno jako takové - tedy přírodní - čítá stovky možná i tisíce jedinců....
Jsi si tím jistá? Podívej se na videa z domoviny např. červených neonek.
youtu.be/…
youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2019 08:17 Žena zelenakapusta [690] - TetryRe: HanysOV
Jenomže hejno jako takové - tedy přírodní - čítá stovky možná i tisíce jedinců, to je hejno, všechno ostatní je chabá napodobenina. Toho se ale v akváriu běžných rozměrů nedá docílit, proto místní moudrý lexikon nabízí nějaký ten minimální počet, při kterém je zjištěno, že se skupinka daného druhu už cítí vesměs komfortně.

Já třeba měla roky skupinu neonek - 2 červené a 6 obecných, v takové sestavě jsem je prostě už koupila a ještě se k nim u mě přidala neonka černá, kterou jsem měla na dožití. Tahle sestava mi fungovala roky než rybky začaly hynout věkem a pak stresem, protože jich už bylo málo. Neonky obecné se dokonce několikrát vytřely, nic z toho nebylo, ale i to se počítá.

Tím chci říct, že I když podle tebe 15 rybek není hejno, může to fungovat i v mnohem nižším počtu a i s příměsí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2019 21:16 Muž Tommo [230] Re: RAP
Díky za rady. Ještě to zvážím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2019 21:16 Muž zervajs [200] - RostlinyRe: HanysOV
je to prostě i o prostoru, hejno je od 7ks ? kdo určil, že od 15ks ? A kdo mi radil, že hejno je až od 100 ks?
V 650 litrech "hejno" 7-15( 20-30) není hejno, kdežto v 120litrech...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2019 21:08 Muž HanysOV [34] Re: zelenakapusta
Ok, ale neonka obecná se chová úplně jinak. Ta to hejno potřebuje. A 15 ryb podle mě není hejno. Císařské by to mohlo vyhovovat i v pěti, narozdíl od neonek a ozdobných v patnácti. Tak si vyber jeden druh a dej jich třicet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2019 21:06 Muž RAP [401] Re: Tommo
Jde o to, že možná budeš muset samce kakadu na čas odlovit a trochu přeházet vnitřek. Až se akarky zabydlí, může samec kakadu zpátky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2019 20:55 Muž Tommo [230] Re: vaclav, RAP
Samec kakadu není také žádný mrňous, neskutečně vyrostl.
Nejsem ještě tak zkušený, abych znal fígle. Budu rád za poučení. To že samec považuje celé akva za své je asi pravda. Občas prožene i skaláry, hlavně při krmení, když skaláry žerou krmení, které spadne na dno. To nemá rád :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2019 20:42 Muž RAP [401] Re: Tommo
Tommo napsal: ... Samec rejdí po celém akváriu...
V tom by mohl nastat problém, pokud samec kakadu považuje celé akva za své teritorium. Možná se budeš muset uchýlit ke znamým fíglům pro přidání nových ryb do fungujícího společenství. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2019 20:39 R Muž vaclav [10891] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tommo
Fotka k příspěvku Akarky zelené jsou podstatně větší ryby hlavně samec. Samičky snůšku ubrání proti daleko větším rybám ale ancík jim to klidně sežere a když se přesto něco vylíhne zbaští to další osazenstvo nádrže. :-)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2019 20:36 Žena zelenakapusta [690] - TetryRe: HanysOV
Ano, ony sice nejsou typické hejnovky, ale z příkladu neonek obecných vím, že jakmile je počet tak nízký, rybky jsou velmi stresované a začínají hynout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2019 20:33 Muž Tommo [230] Re: NHKG
Samice kakadu obsadila pravou stranu akvária, kde jsou úkryty z břidlice. Plánuji udělat úkryt i na levé straně. Samec rejdí po celém akváriu. Předpokládám, že případné problémy by mohly nastat v době tření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2019 20:23 Muž NHKG [3744] - Hadohlavci, zeměžrouti a eLkaRe: Tommo
Pokud budou mít oba páry dost místa na svá teritoria, tak by to neměl být problém.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2019 19:30 Muž HanysOV [34] Re: zelenakapusta
A co třeba 25 těch ozdobných a k tomu harémek o 5 kusech tetry císařské, která není typická hejnovka? Jako náhradu těch mečovek. V té džungli by se jim mohlo líbit a nemusely by v tomto počtu strádat. A u hejnových ryb bude vždy ku prospěchu větší hejno. Jen takový nápad ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2019 15:51 R Muž vaclav [10891] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zelenakapusta
Nech jim ve předu místo a budou držet hejno já mám takhle Tetru červenohlavou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2019 11:28 Žena zelenakapusta [690] - TetryRe: RAP
Původním záměrem bylo vytvořit společenství - 1 druh hejnová rybka, 1 druh majestátní rybka a 1 druh rybka na dno.
Výhledově ale očekávám, že akvárium hodně zaroste což se mi velmi líbí, ale tím odpadá původní záměr, protože hejno nebude pohromadě, ale rozlezlé všude možně :-D
Proto jsem se rozhodla přidat do vodního sloupce ještě jeden druh, aby tam byla nějaká pestrost, ale ne přehršel křiklavosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.09.2019 11:11 Muž RAP [401] Re: zelenakapusta
Někdy je lepší 2x se "blbě" zeptat než udělat hloupost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2019 09:41 Žena zelenakapusta [690] - TetryRe: RAP
Ano, budou 3 druhy ve vodním sloupci a jeden na dno přičemž všechny druhy budou 'Amazonky', mečovka mi do toho nezapadala.

Edit: Je mi jasné, že jsem tady už otravná, ale ráda bych dala do kopy co nejlepší sestavu.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2019 09:28 Muž RAP [401] Re: zelenakapusta
Ty akary bych nechal na 4. Máš naplánované další druhy a né málo. Ikdyž, jak jsem četl, uvažuješ dát místo mečovek tetry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2019 09:21 Muž RAP [401] Re: jarovo
jarovo napsal: ... a potom akary - 6ks.....
Ten počet si vypálil od oka nebo si přečetl celou diskuzi, která probíhala od cca 2týdny zpět?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2019 08:37 Žena zelenakapusta [690] - TetryRe: Hanumana
Však tak nějak to i bude. Naprosto jisté jsou akary hnědé, ty jsou jasné. Pak pancéřníčci, ale konkrétní druh vyberu až na místě.
Co se týká teter, potřebuju znát spíš možné kandidáty než konkrétní druhy, právě proto, co píšeš, ale hlavně proto, abych věděla, z jakých vybírat, protože nemám chytrý mobil, abych se mohla podívat na rybičky.net přímo v obchodě.

Proto potřebuju nějaký seznam konkrétních druhů, které by přicházely do úvahy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2019 08:18 Žena Hanumana [57] Re: zelenakapusta
Tak si vezmi sebou ručník nebo nějakou menší deku a zábal do ní pytlík.... Já ho v zimě strčila pod bundu stydim . Jinak já bych moc neplánovala vše do puntíku, ale nechala bych to až na návštěvu akvaristiky. Třeba padne do oka něco jiného podobného a nebo neonky nebudou v dobré kondici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2019 05:44 Muž Lewran [1] Re: _ucx_
Dík tak to se asi vyprdnu na ty tetry a nechám tam ty ramirezky a něco ke dnu.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2019 05:40 Žena zelenakapusta [690] - TetryRe: jarovo
Díky za tip. Považuju za velmi důležité, aby u mě rybky přezimovaly, takže je chci stihnout nakoupit do konce podzimu, přesněji do té doby, dokud bude přes den docela teplo, ponesu je v batohu.

Takže máš za to, že bych mohla vzít těch akar 6?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.09.2019 22:32 Muž _ucx_ [159] - Symphysodon + CorydorasRe: Lewran
Pamatuješ si na film "Vesničko má, středisková", scénu "to neděláš dobře, Jaromíre, s těma sirkama" ?

Předně k tomu ancistrusovi. Pokud tě fascinuje, fajn. Pořiď si jich šest nebo deset a k nim nějaké rostliny, co jim moc nechutnají (vallisnerie, anubiasy, cabomby apod.) -- a k nim do těch 80 litrů vody tak maximálně těch šest pancéřníčků. Pokud ho chceš "aby žral řasy", tak na to radši zapomeň a tuhle práci nech na malých šnecích rodů okružák, levatka, kružník apod.

Pancéřníčci jsou fajn. Ale opět -- šest je minimum, raději si jich pořiď deset.

12 ks teter krvavých nebo neonek je na tu nádrž ok. Čtyři ramirezky plus mínus taky. Ale buď jedno, nebo druhé, pokud chceš obojí, zajeď si do Hornbachu, mají tam za 1350 Kč 160l akvárium, ramirezky a pancíky dej tam, 20 teter nebo neonek nech v tomhle.

Jasně, jde to i v jedné nádrži, pokud budeš denně měnit 10 - 15 litrů vody. Ale to nevydržíš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2019 22:15 Muž Lewran [1]
Ahoj, postupně plánuji rybky, ale úplně 100% si nejsem jistý zda můžou k sobě. Mám zhruba 80l AQ, mám tu i prezentaci. Chtěl bych si pořídit 4 x Cichlidka Ramirezova var. Electric blue dále asi tetry krvavé tak 12 ks nebo neonky , na dno 5x Pancéřníček sp. černý (venezuelský) a chtěl bych pro mne jedna z nejzajímavějších ryb co jsem viděl na Akva burze - 1x Širokohlavec nautský . Co myslíte ? a ještě dcery chtějí rybu "cucače" - ancitruse, ale to nevím zda by už AQ nebylo moc ryb. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.09.2019 22:02 R Muž Anthrax [2783] Re: Elie
Pokud bettu, tak jednu. To jméno (bojovnice) nemají nadarmo. ;-)
Neonky bych volil spíš modré.
rybicky.net/atlasryb/neonka_modra
U živorodek je problém, že ti rozhodně nezůstanou v původním počtu a rozmnoží se. Což vzhledem k tomu že to nejsou moc čistotné ryby není ideální. Takže ty bych je vynechal.
Naopak ti tam chybí něco na dno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.09.2019 22:02 Muž Králík [44] Re: Elie
Je to malá nádrž i pro samotné neonky a bojovnice by se mohli prát. Já jsem dřív měl v podobně velké nádrží samce a dvě samice a nedopadlo to dobře. Pokud se nechceš snažit o odchov tak nikdy nedávej k sobě samce a samici/e.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2019 21:42 Muž _ucx_ [159] - Symphysodon + CorydorasRe: Elie
Možná bude beťák útočit na gold molly, pokud to bude dlouhoploutvá varianta. Teplotně dejme tomu. Neonka červená chce o něco kyselejší a měkčí vodu než gold molly. Ale hlavně: ta nádrž je pro takové množství ryb příliš malá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2019 21:22 Muž Elie [0]
Ahoj, potřebovala bych radu. Chci si pořídit akvárium, které má 54 l a rybičky do něj mám tak trochu vybrané. Chtěla bych tam umístit 10 neonek červených, 2 bojovnice pestré (1 samec + 1 samice) a 4 gold molly (2 samci + 2 samice) hodí se k sobě tyto rybky? Budu ráda za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2019 20:47 Muž RAP [401] Re: Tommo
Úkrytů není nikdy dost.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 78

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby Přidat příspěvek • Zobrazeno 65768x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/11849-mohou-byt-tyto-rybky-spolu