Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výkonné LED čipy, CREE, COB, apod.

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 85 Přejít na další stránku   1  
Výkonné LED čipy, CREE, COB, apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 22:44 Muž colaps [0] Re: Barakainus
toho roku som akva prerobil, mam tam uz cichlidy a z rastlin iba anubias, tak predpokladam ze bude stacit aj menej svetla, len nemam zatial ziadne skusenosti s LED, tak neviem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 22:41 Muž colaps [0] Re: Barakainus
momentalne tam mam:
1x www.akvariumonline.sk/…
1x www.akvariumonline.sk/…

cize 2x54W = 108W, netusim kolko lm ale predpokladam ze nie viac ako 8000lm
rastliny som musel strihat aspon raz mesacne, lebo ryby uz nemali kde plavat ;-) a to nemam ani CO2 ani nehnojim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 15:41 exix
Nn šlo mi o to že třeba naladím barvu podle nálady a bude to tam svítit v té barvě celou dobu, žádný blikačky jak v herně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2013 15:30 Muž sasula [274]
Nebude jim to vadit vubec, pokud tedy nebudes pouzivat prepinani barev ve stylu disco...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 15:20 exix – RGB osvětlení jako doplnění zářivkového osvětlení
Zdravím,
chtěl bych si u svého 60 litrového akvária doplnit k původní 18W/T16 zářivce také 2 RGB led pásky s dálkovým ovladačem. Chtěl bych vědět jestli stým má někdo zkušenost, nebude to vadit rybičkám a rostlinám? nechci mít zapnuté rgb osvětlení furt ale jen třeba na hodinu či 2 denně max. Byl by to takový designový prvek pro mé akvárium :).Prosím o připadne rady, jestli to má smysl nebo to je úplná kravina.
Zde jsou odkazy na led pásek:http://eshop.tron.cz/led-pasky/barevne-svitici/201407
zde na ovladač:http://eshop.tron.cz/ridici-elektronika/stm%C3%ADva%C4%8De%20a%20moduly/200833


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2013 05:19 laKatos Re: colaps
Určitě lepší řešení než nějaký led pásek. Ale počet kusu bych zvýšil. Xm-l jsou výborná muzou jít až na 10w ale tam je problém s chlazením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2013 03:27 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: colaps
to zalei co v tom akva mas.
ja budu davat ty same na 100x42x42 celkove 6000lm and bojim se ze to nebude dost.Ted svitim sroubovacima CF 200W, tak si myslim, ze nejakych 10000 lm z dobrych LED by bylo tak akorat. ale ja mam co2 a jen stonkovky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 20:09 Muž colaps [0]
www.lck-led.com/…
malo by 12ks stacit na akva 150x50x50 ?
napajanie by bolo prudovym zdrojom 1.5A cize 590 lumenov * 12 = 7080 lumenov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 19:57 Muž ViktorX [474] Re: Erwen
Řekl bych na 20W chladič na můj vkus dost nepatrný, a je nutné dokoupit napaječ, protože tenhle driver vypadá, že vyžaduje DC napájení. Může být dobrý pro toho, kdo si chce hrát s regulací jasu přes ON/OFF 5V pin (nevím, snad pulsně šířkovou modulací?).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 19:11 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Erwen
já mám ty 10W varianty od jiného prodejce, posuď dle fotek. Dle mých zkušeností je lépe dát dvě paralelně aby jeli na poloviční výkon každá a ani jedna nevypadá dobře sama ale kombinace 6-6500K + 3-3500K je ok
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 17:51 Muž Erwen [17]
Zdravim Vas.

Dnes sem nahodou narazil na tuto ledku www.ebay.com/… Rekl bych ze to nevypada vubec spatne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 12:12 Vlado Re: Tony2013
Ahoj chcel by som sa opytat na tu LED trubicu na vacsie aqva. Mam 120 cm aqva s 2x39 W ziarivkami a uvazujem o setreni el energie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 15:14 Muž ViktorX [474] Re: threat
Stručná odpověď - laciné krabičky na měření NE.
Delší odpověď - v příkladu komplexní zátěže dole máme rozdíl ca 30%, takže na hrubě orientační odhad ano, když není nic jiného, např. procentuální srovnání rozdílu spotřeby obdobných spotřebičů, nebo třeba žárovku a topení, tedy odporovou zátěž, to změří přesně :-). Dám vám příklad, první přístroj s manuálem, na který jsem na google narazil, Digitální měřič spotřeby el. energie DT21, "zobrazení doby měření, velikost napětí a proudu, celkové spotřeby energie v kWh a celkovou cenu za měřený časový úsek". Nahlédněme do manuálu :
Rozsah zobrazení napětí : 200V - 250V
Rozsah zobrazení proudu : 0A - 16A
Rozsah zobrazení výkonu : 0VA - 4000VA
Jenomže ve VoltAmpérách (VA) se udává zdánlivý výkon, zatímco vás zajímá činný výkon ve Wattech (W), který získáte až po vynásobení účiníkem cosφ, o kterém tahle krabička nemá ani páru. Tudíž ani nezjistíte spotřebu v kWh, když jste se nedostal k těm W. O nějakém TrueRMS měření se už ani nemá smysl zmiňovat.
Nicméně na chodbě máme digitální elektroměr, takže když je krabička hodně drahá, zvládne i to :-D.
Edit tak tohle našel laKatos, Voltcraft Energy Logger 4000, měření činného výkonu, TrueRMS, účiník cosφ, www.suntech.cz/… takovému Wattmetru rozhodně ANO
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 13:05 threat Re: ViktorX
Zdravím,pro orientační měření používám už dlouho digitální měřič spotřeby,co se dává do zásuvky a do něj spotřebiče-měří po nastavení i cenu za spotřebu,dělám si podle něj "dlouhodobější" představu o spotřebě-dá se tomuhle věřit v případě měření-když je na to určen?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   03.02.2013 11:42 Muž ViktorX [474] Re: kami
kami napsal: ...Nahradil jsem dvě zářivky Philips 865 36W. ...Digitálním měřákem měřena spotřeba. Zářivky 2x 36 W si braly 65W.
To co jste naměřil je pravděpodobně nesmysl :-).
1) napětí na zářivkách jsou nesínusová, takže digitál vám naměří nesmysly, pokud nemáte měřák TrueRMS
2) pro spočítání činného výkonu je nutné naměřené proudy a napětí vynásobit účiníkem cosφ, který vyjadřuje fázový posun mezi napětím a proudem, s tlumivkami bez kompenzace kondenzátorem ca kolem 0,5
Tlumivka si bude brát kolem 20%, takže s novými zářivkami by měl být činný výkon kolem 85W, co udělají staré trubice nevím.
Kdybych dneska kupoval měřák, vzal bych TrueRMS, našlo se pár zákazníků, co nám chtěli vracet off-line UPS, že prý je výstup uplně mimo toleranci. Po změření s TrueRMS sedělo 230V přesně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2013 18:48 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostliny
já bych je do série nedával, při poruše jednoho by mohly nastat problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 18:06 Muž EiFFeL [39]
jooo... pravda.... představil sem si jak leží pásky vedle sebe a omyl byl na světě :-D omlouvám se...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2013 18:03 Muž kortezhugo [983] Re: EiFFeL
Seriovo. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 18:01 Muž EiFFeL [39]
v tomto pripade bych zapojil pasky paralelne a použil 24V výstup...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 18:00 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Radim
jo, teď už jen pohlídat polaritu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 16:04 Radim Re: dair
V elektrice se vůbec nevyznám. Šlo mě o to jestli je možné nabíječku použít, zůstala mě doma od noťasu s upálenou koncovkou a s možností nastavení výstupního napětí v krocích 12V/15V/16V/18V/19V a 24V. Nabíječka má výstupní výkon max.90 W. Led pásek bude mít kolem 50W. Takže v tomto případě je ji možno použít, když nastavím výstupní napětí na 12V?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 15:10 Muž dair [29] - AsieRe: Radim
Ahoj. Podle toho jake zvolis napeti na pascich. Nabijccky mivaji povetsinou 18v, coz by standartni 12v pasek neprezil. Pak zalezi jaky vykon ma dana nabijecka a jaky prikon potrebuji pasky. Zkus se poohlidnout po informacich ohledne led pasku a jejich napajeni. Celkem zcestna otazka.

Edit: kofejn rychlejsi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 15:09 Muž kofejn [963] Re: Radim
Pokud má 12V, tak ano. V současnosti jsou ale zdroje spíš na 19V a to by pásek zničilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 15:01 Radim
Můžu použít nabíječku na noťas k napájení led pásků ? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 18:45 Muž kami [0] Re: laKatos
Fotka k příspěvku Po přestěhování se a znovuzaložení akvária už 12 let staré zářivkové osvětlení v rytu dosluhovalo. Tzn. potřebovalo by kompletní rekonstrukci a nakoupení nových zářivek, reflektor, a tlumivky by potřebovaly vměnit předřadníky. Navíc v novém umístění mi vadilo, že zářivky, které jsou o kousek delší, mi lezly z krytu nabok z akvária.

Takže jsem chtěl zkušebně použít LED osvětlení. Nahrává mi taky to, že mám na světlo velmi nenáročné rostliny. Jako Anubias, Cryptocoryne affinis a mech.

Poznatky: Nahradil jsem dvě zářivky Philips 865 36W. Další 30W už byla delší dobu mimo provoz.
Nyní tam mám 2 x 1m 60 LED 5630 14/4 W/m studená bílá a 2 x 1m 60 LED 5050 teplá bílá neznámých parametrů.
Subjektivně bych řekl, že to svítí jen o málo méně, než ty pět let staré dvě zářivky 36W.
Digitálním měřákem měřena spotřeba. Zářivky 2x 36 W si braly 65W. LED, jeden pásek 5630 měl opravdu spotřebu 14W. Po spojení dvou pásků, ukazoval měřák jen 20W.
Po připojení dalších dvou noname pásků 5050, které mi jednotlivě měřák nechtěl vzít mám celkovou spotřebu 24W. Zdroj je 36W.
Svítím zatím druhý den ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2013 15:38 Muž ViktorX [474] Re: RadekH1
Víte, na to vám s jistotou nikdo neodpoví. Jediné, co můžu říct je, že IP68 je jistota. Jenže už se pár lidem stalo, že silikon zežloutl, ale pásek bez krytí jim jede dál, takže podstatná je taky kvalita provedení (a chlazení).
Edit upřímně řečeno taky jsem uvažoval dát tam vykuchanou LED trubici (zdroj jinam), ale netuším, zdy bych jí zvládl dokonale utěsnit, a co by udělal malý, stále se měnící rozdíl tlaku uvnitř mezi stavy zapnuto/vypnuto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 13:32 Muž RadekH1 [129]
Mám vyhlídnutý ledky 19,2w a 2100 lumenů na metr. Cena 400 kč za metr, ale IP55.
Když budou v chladící liště s průhledným plexi, je to IPx5 problém?
Vím že se to tu řeší pořád dokola a někdo je proti a někdo ne. ale když ten kryt přejedu silikonem a ucpu všude dirky aby se tam nedostala vlhkost, bude to v pořádku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 13:03 laKatos Re: kami
No není to drahe ale me ztrácí smysl kupovat led když 14,4w vyprodukuje 1000lumenu. tzn necelých 70lm na 1w. Za rok spálite 256kW. S lepšími ledkami by to byla polovina. Ale to je už každého vec co uprednostnuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 10:52 Muž kami [0] Re: Daren
Daren napsal: Jen mala poznamka k led paskum - koupil jsem na e-bay za $12 5m 5050 teple bile, 14.4W/m, novy. Za tri tydny jsem ho mel ve schrance. Myslim, ze pri cene 50Kc na cca 1000 lumenu uz netreba resit, ze je to drahe :)

Chapu, ze nase e-shopy jsou ve fazi ze to kupuji za tuto cenu v Cine a cekaji, kolik % jim lidi hodi na hlavu, takze maji ceny sileny. Hadam, ze do roka to opadne, komu se nechce cekat, za tech par dolaru to stoji myslim za vyzkouseni.

PS: Do diskuze zda to ma to spravne spektrum se poustet nebudu, pouzil jsem ho primarne na osvetleni linky :)


Nakonec jsem od stejného prodejce vzal Waterproof 5050 verzi. Moc to nesvítí, teda aspoň oproti už dříve na Ebayi koupené studené bíle 5630. Nevadí použiju to asi jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.01.2013 22:21 Muž ViktorX [474] Re: JackDaniel
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 21:36 JackDaniel
ahoj.chci se zaptat na využití led pásků na osvětlení akva.Jaké pásky,jakou teplotu světla,zkrátka vaše zkušenosti.Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2013 22:10 Muž ViktorX [474] Re: laKatos
Spíchnul jsem si jí :-D, abych měl nějaký odhad k LED osvětlení. Posouzení návratnosti investice do LED svítidla je součást novější verze souboru, co mám v profilu, počítá světelný tok zářivky s reflektorem, světelný tok LED ze svítivosti a úhlu (z datasheetů), pracovní bod a světelný tok čipů LED svítidla (aby bylo srovnání s daty v katalogu, zda je reálný), ale ještě jsem jí tam neuložil, protože jsem ještě někde neošetřil dělení nulou :-). Pokud bys jí využil, zkusím jí tam zítra hodit, vyplňují se modrá pole.
Edit Tak je tam, po kliknutí na můj nick se dostaneš do profilu a můžeš ho vyzkoušet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2013 19:47 laKatos Re: ViktorX
Odkud je ta excelovska tabulka? To je supr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 19:36 Muž ViktorX [474]
Fotka k příspěvku Pro srovnání moje uvažovaná minimalistická verze, žluté řádky, na čistých 100 litrů vody (ale mám míň) 12x CREE 1W / 1915 lm/25°C, podle mé teorie je minimum 1500 lm, takže budu regulovat 8W, 10W, 12W. Zářivky T8 60cm nemají víc než 2700 lm, byť dolů jde něco přes polovinu, ale nechal jsem schválně rezervu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2013 18:16 laKatos Re: ViktorX
Díky moc. Zkoušel jsem ten navrh taky tady vložit a nějak se mě to nedařilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2013 15:54 Muž ViktorX [474] Re: laKatos
Fotka k příspěvku laKatos napsal: Škoda dál bych tu pdf jak to bude vypadat ...

Zkouším hodit alespoň obrázek laKatosova světla.
Koukám server kvalitu lehce pomršil...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2013 10:58 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: dair
no oni to srovnání s klasickou halogenkou trochu nadsazují. Dělají se i ve verzi 10W. Já mám v 160l (35cm vysoké) tyhle reflektory dva, spolu s 2*40W zařivkama.
Jo a to srovnání se 100W není 100W zářivkových, ale žárovkových, halogenových:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 09:49 Muž dair [29] - AsieProsim o pomoc.
Karlos : No nevypada to zle. Bude polozene na hornim krytu. Ale co mne zarazi, ten prepocet na normalni waty. 100W? Nebude to trosku moc? A 120 vyzarovaci uhel, no snad by mohl stacit.

A jeste pro ostatni. Do svetla chci dat cca 1200kc a potrebuji rozmer 15x15cm ci podobne rozmery nebo kruh o prumetu 11,5cm. Jakou mam zvolit teplotu barvy? Kolik lumenu? a je lepsi jedno cipove ci vice? wataz tak 20W. ci si mam priplatit na 30W? bude dostacujici na prosvetleni 60L s 50cm vodnim sloupcem? Uhel co nejvetsi, osvetluji hladinu ze 7cm. Dekuji za rady... ahoj

PS. je vyhovujici neco takovehoto?: aukro.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.01.2013 20:53 Muž ViktorX [474] Re: slavko - Příběh s ponaučením
1) srovnával jsi rizikovost zóny 1 s akváriem, a v další větě hovořil o riziku pádu světla do akvária. Výmluvu že „se bavíme o páscích napájených 12V“ neberu, zvlášť když ve stejném příspěvku reaguješ na patice zářivek, na to je to příliš vážné téma.
2) nevím, zda si nechceš přiznat chybu, nebo to myslíš vážně, ale pokusím se ti naposledy vysvětlit, proč do akvária není u LED pásku IPX5 víc než dostačující volbou, jak říkáš, ostatní čtenáři mohou přeskočit na předposlední odstavec.
S normou máš naprostou pravdu - IP68 poskytuje jiný typ ochrany než IP65, líbí se mi to převelice a nemám s tím problém, jestlipak víš proč? Stačí normě porozumnět pivo, uvedu ti názorný příklad.
Požárníci staví novou cvičnou nádrž pro každoroční cvičení, ale jejich elektrikář je popleta. Nádrž je trvale napuštěná vodou, v nádrži těsně pod hladinou na vzdálené straně osazené svítidlo IP66 :-(, u nádrže testovací stěna, osazená světlem IP68 :-(, jenomže testy nedopadnou dobře.
Po příjezdu světlo v nádrži nesvítí (nebylo chráněno proti potopení do vody), tak alespoň otestují nový model stříkačky. Zapnou čerpadla a začnou na stěnu chrlit vodu 12,5 mm tryskou ve všech úhlech při průtoku 100 litrů za minutu při tlaku 100 kN/m2 po 3 minuty ze vzdálenosti 3 metry, ale světlo na stěně hned zhasne (nebylo chráněno proti vlnobití).
To jsem tomu dal, řekne si elektrikář, a osadí nová světla, tentokrát do nádrže IP68 a na stěnu IP66. Po roce přijeli požárníci zase, ale nyní již vše dopadlo dobře. Světlo v nádrži svítilo, a stěnový test nyní již osvědčené stříkačky dopadl také na jedničku.
Poučený elektrikář si řekne : "chci si koupit LED pásek do akvária, aby odolal trvale kondenzované vodě pod deklem, vezmu raději provedení v IP68, protože je odolné nepřetržitému potopení, na rozdíl od IP66, které ho nevydrželo".
Jenomže pak elektrikáře napadne : "nojo, ale co to udělá se světlem v požární nádrži, když bude poloprázdná, a proud vody trefí světlo?"
A protože si na rybicky.net přečte, že existuje i provedení vyhovující oběma normám, v nádrži umístí dražší svítidlo IP68/IP66 a má jistotu, že pokud požárníci nepřekročí normovanou délku testu, světla v nádrži i na stěně spolehlivě vydrží i při nižší hladině vody.
Mění se tím něco pro jeho akvárium? Ne, přestože pouhé IP68 nemusí být obecně oproti IP66 lepší volbou, v jeho případě tomu tak je. Filtr má kvalitně provedený a pod deklem akvária mu tudíž nehrozí, že bude LED pásek vystaven stříkající či tryskající vodě.
Tímto pokládám téma za zcela vyčerpané a již se k němu nebudu vyjadřovat, u slavka jsem udělal vyjímku. Howk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 20:49 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: dair
třeba tohle, ale vypadat to bude asi strašně:
www.mshop.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 17:45 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: ViktorX
ViktorX napsal: V oblasti zóny 1 do 225cm sice stačí IP44, ale jen v bezpečném napětí
Ak sa nepletiem, bavíme sa o pásikoch napájaných 12 V, čo bezpečným dotykovým napätím je, i keby to bolo oveľa viac ako tých 12 V.

ViktorX napsal: Stupeň krytí (IPX) udává odolnost elektrospotřebiče
Áno, máte pravdu, nechal som sa uniesť myšlienkou o ochrane pred vlhkosťou...

ViktorX napsal: chtěl jen říct, že IP 65 není na rozdíl od IP68 odolná proti nepřetržitému působení vody (IP67 do zóny 0 je odolná jen 30 minut).
Nakoniec som si našiel normu ČSN EN 60 529 (k STN som sa nedostal, ale keďže je to európska norma, malo by to byť jedno), ktorá tieto stupne krytia popisuje. Nebol som si celkom istý, mal som len pocit, ale je to tam (voľne preložené) v Článku 6:

Kryt označený druhou číslicou 7 alebo 8, nie je vhodný na vystavenie tryskajúcej vode (číslice 5 alebo 6 na druhom mieste) a nemusí vyhovovať požiadavkom stanoveným pre číslice 5 a 6, pokiaľ nie je použité dvojité označenie (napr. IPX8/IPX5)
Inými slovami, LED pásik s označením IP68 poskytuje úplne iný typ ochrany ako pri IP65 a nemusí byť lepšou voľbou, bez toho, či sa Vám to páči alebo nie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 16:16 Muž ViktorX [474] Re: dair
Tady máš vlákno rybicky.net/forum/18179-led-reflektory-v-sladkovodni-akvaristice , ale zkušenosti zdá se rozporupné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 16:02 Jack
Tohle vypada docela zajimave... www.luxo.cz/…-/ nejaky nazory k tomu, zkusenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 15:42 Muž dair [29] - Asie
Zdravim akvaristi. v led technologii prozatim tapu, chtel bych se informovat zdali existuje nejaky led reflektor o velikosti cca 15 x 15cm,ktery se da polozit na kryci sklo s dostatecnym vykonem na osvetleni 50cm vodniho sloupce?co by jste mi doporucili?bylo by to pro biorb co mam v prezentaci. diky za pomoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 15:31 laKatos Re: ViktorX
Mělo to řídit arduio ale ten borec má svůj řídící systém podobny ale cenově vychází mnohem levněji.
V jedné řadě nebudou ale ve třech. Škoda dál bych tu pdf jak to bude vypadat ale neumím to.
Uchladit by se to mělo on dělá i hustejsi zástavbu a stíhá to. U mě to bude bez krytu takže budu moci pálit na plno ale budu si muset pořídit sekacku na rostliny. :-) raději jsem zvolil silnější osvětlení než dostatečně dodělávat další.
Abych neklamal přesněji rozdělení počtu a teploty si přesně nepamatuji myslím že to bylo 30ks 6500k, 30ks 4900k, 15ks 3000k, 15ks royal blue,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 11:52 Muž ViktorX [474] Re: laKatos
Omlouvám se, ten "maxistroj" jsem si nepřiřadil k tobě. Jsem zvědavý, jak to bude vypadat, jak to bude osvětlené nahoře, když to bude namíchané, pokud tomu dobře rozumím, v jedné lajně. 0,5W CREE LED/litr je setsakra dost, aby nestačilo :-), na max. to asi pojede málokdy, při plném výkonu ca 10W/10x11cm chladiče. Bude venku, nebo pod deklem, bude to řídil nějaké Arduino?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 11:07 laKatos Re: ViktorX
Již jsem to tu jednou psal.
No celkově bude 90led xté, Tzn 45ks (6500k),15ks (4900K), 15ks (2900k) a 15 ks Royal blue (vyzarovane spektrum čiste jen 450nm). VŠE to bude řízene šesti na sobě nezávislými kanály(1kanal=15led). Teplota 6500 a 4900 ma ctyri rizene kanaly a jsou postupne rozdeleny po cele délce akvaria. Takze treba budu svítit beru-li to z leva akva v 1/4 na 30procent výkonu v 2/4 na 100%, 3/4 na 60% a vpravo 4/4

ruznou

treba vypnuto. Mohu si tak nastavit

intenzitu v v ruzne casti akvaria pro osvetleni narocnejsich popr nenarocnych rostlin. Teplota 2900 (paty rizeny kanal) bude rovnoměrně rozdělen po cele délce. (to je jen pro dobarveni at akvárium nepůsobí chladne a je koukatelne) A royal blue (sesty rizeny kanal) taktez rovnomerne rozdeleny po cele delce hlinikoveho chladice 0610. Což je 2,6 m. Jako pasivní tak dlouhý chladic přes cele akvárium bude dostačující. Celkový max výkon bude cca 270w. Vyzarovanych v úhlu 120 stupnu. snad to pro akvárium o rozměrech 2,65 x 0,6 x 0,35 m bude stačit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 11:02 Muž ViktorX [474] Re: mamlasos
Ten spektroskop je super, překvapilo mně, že spektrum LED vyšlo o dost bližší denímu světlu než spektrum zářivek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.01.2013 23:27 mamlasos
Hezké počtení na naše téma: rayer.g6.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 23:18 Muž ViktorX [474] Re: laKatos
Jakou máš kombinaci a jaký výkon, a obsah akva?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [85] ...... 160 161

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 256424x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4030-vykonne-led-cipy-cree-cob-apod?od=4201