Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výkonné LED čipy, CREE, COB, apod.

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 81 Přejít na další stránku   1  
Výkonné LED čipy, CREE, COB, apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 19:39 boban35
nemáte někdo návrh zdroje pro napájení čipu s proudovým omezením 0,9A,nemám namysli odkaz na koupi,ale návrh řešení jak to vyrobit mam čipy 10W 9-11V max.1000mA potřebuji napájet dva čipy v seríovém zapojení předem děkuji BOB
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 14:23 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: slavko
To je dost možné. Mě to jaksi navlhlo asi a nebylo to dobré. Ale tou tavkou se nic nezkazí. Ta drží spolehlivě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 14:19 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: MichoCZ
MichoCZ napsal: Na pásku nic není ... Jen to jejich lepidlo drží na dobré slovo
Mne drží dobre, už skoro rok. Ono to môže závisieť od kvality ako takej, ale napr. aj od odmastenia povrchu a dobrého pritlačenia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 13:41 laKatos Re: lojzalojzovic
Fotka k příspěvku Mě se teď dodelava toto. Čekám už než to prijde ke mě. Tobě by stačilo podstatně menší. Borec to udělá komplet. Stačí se sním domluvit.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 13:35 Muž lojzalojzovic [327] Re: MichoCZ
supr, vratimov znam dokonale, napiš mi do vzkazu jak se jmenuje bratranec jestli ho neznam ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 13:25 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: lojzalojzovic
prodávají se i spojky , rozdvojky , napájecí koncovky a pak to stačí jen nastříhat na konce dát ony spojky apod. a svítíš, pro inspiraci se koukni sem
www.t-led.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 13:14 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: lojzalojzovic
Ve čtvrtek nebo v pátek budu dělat dva kryty. Můžu ti to nafotit a uvidíš jestli pořád potřebuješ pomoc;) Jinak ti tam pošlu bratránka aby to dal dohromady:-D Je z Vratimova. Je tu i téma s páskama. Myslím, že se tam nějakého závěru co instalovat dobrali. Já bral z ebay pásky za pár korun, uvidím co životnost a jak se bude dařit rostlinkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 13:08 Muž lojzalojzovic [327] Re: MichoCZ
na nějakém vlákně se to už řešilo, každému co jeho jest rád zaplatím za hotový výrobek někomu kdo má zkušenosti, můžu podělat cokoliv od špatného nákupu přes pájení až po lepení (teda to lepení bych asi dal) a bude mě to stát 2xtolik. jelikož sem tady četl příspěvky spousty schopných kutilů chtěl bych jít touhle cestou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 13:03 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: lojzalojzovic
Na pásku nic není;) Seženeš nějaký pásek, zdroj (většinou 12V, 24V jsou méně obvyklé), nastříháš si pásky podlé délky co potřebuješ (jsou tam rysky - tu stříhej), připájíš vodiče, nalepíš na kryt a hotovo. Jen to jejich lepidlo drží na dobré slovo. Já to pojistil tavnou pistolí (byla zrovna po ruce). Ne že bych ti to nechtěl udělat, nebo někdo jiný, ale podle mě je to škoda, když to snadno zvládneš i sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 12:58 Muž lojzalojzovic [327] – výroba led
mám dotaz a zároveň prosbu: napadlo mě že bych přidal do setového krytu nějaký led pásek (nebo dva) a pak sem si uvědomil že sem úplně gramlavý a když čtu vlákna o výrobě osvětlení zdá se mi že jsou psané maďarsky. tak sem si řekl že se tady najde někdo šikovný kdo by to byl za bakšiš ochotný vyrobit. zkuste mi pisnout do vzkazu nebo tady ať se domluvíme na detailech ;-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.03.2013 10:53 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Vlnkar
Takto vypadají na začátku většina nádrží. Až se kytky rozrostou a zabydlí se to tam tak to bude vypadat dobře a budeš rád když najdeš světlé místo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 10:03 Muž Voky [23] - CichlidyRe: Vlnkar
ja bych to nechal. pokud se ti zda ze to moc sviti tak kup nejake plovouci rostliny a uvidis jak to hezky zastini
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 09:45 Muž Vlnkar [15] – LED osvetleni a jeho zmena barvy pomoci filtru
Zdravim, mam nove osvetleni LED. Ale je to svetlo na muj vkus prilis silne, ci do neprirozene bile. Neni to ten prijemny meky pohled do prirody. Tak premyslim, ze koupim nejake barevne folie a zkusim upravit odstin bile. Prestava je, ze na LED pasky budu postupne prekryvat nejakyma zlutyma a cervenyma foliema a pomalu vytlacit jen bilou. Odhauji, ze modra a zelena bude zastoupena jiz v tomto spektru. Nema s tim nekdo zkusenost?

PS:Na me pofilove fotce nadrze je videt me dno...docela barva na fotce odpovida.Je to normalni ricni pisek vhodny do betonu....a ume. Hnus :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2013 20:38 Muž ViktorX [474] Re: ViktorX
ViktorX napsal: Pročti si tohle a stáhni soubor, spočítáš si to. rybicky.net/clanky/1167-led-osvetleni-akvaria-s-cipy-cree
Dnes updatováno, především doplněn výpočet chladiče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2013 18:27 karfik – Šikula na Kladně a okolí
Hledá se šikula, který by mi poradil jak udělat, co nakoupit a třeba namalovat plánek zapojení na akvarium 180x45x45. Chtěl bych samostatné diody kombinované s nočním osvětlením. Nejsem milionář, jinak bych si najal firmu, ale zase zadarmo to nechci. Předem děkuji za pomoc. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2013 16:35 Muž ViktorX [474] Re: DeNNI85
Pročti si tohle a stáhni soubor, spočítáš si to. rybicky.net/clanky/1167-led-osvetleni-akvaria-s-cipy-cree
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2013 15:24 Muž DeNNI85 [16] - Amerika – Propočet k zářivkám
Fotka k příspěvku Zdravím, když bych chtěl spočítat kolik led osvětlení mi nahradí zářivku např. osvětlení o technické specifikaci viz obrázek?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 21:00 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Treeman
Je ke zkouknutí, Osmančík je má i v obchodě nad akvárkama, dá se na ně kouknout. Jak říkám, kupovat světlo teď, šel bych do něj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 20:58 Muž Treeman [249] Re: malyLibor
Diky za info škoda že není ke zkouknutí v nějakém kameném obchodu jelikož sem zkoušel různý ledy ale vodní sloupec to je prevít ten dokáže světlo z ledek polknout jako malinu:-) a pak si člověk připadá jako že spíš usiluje o noční osvětlení:-)Píši zde o vodním sloupci cca 43cm po odečtení dna a hladiny od okraje akva u výšky akva 50cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 16:12 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: s43
Člověče, vždyť jsem to tady psal v předchozím příspěvku Treemanovi. ne A jinak je taky hodně důležité, do jakého akvária s tím chceš svítit, především jaký má objem a jak je hluboké.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 12:32 s43 – led osvetleni
Dobry den,chci se vas zeptat jestli nekdo nemate zkusenosti stim to led osvetlenim LED Intenso 27,4W 91-100cm.Dik za radu.Lukas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 11:37 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Treeman
Zeptej se uživatelky ivaha, ta má lampičku z této řady, sice menší na menší akvárko, ale byla s ní velmi spokojena. Má ji už nějakou dobu, tak se zeptej na zkušenosti. Já se na tuto lampičku díval u Osmančíka, svítí pohledově moc hezky, ale bylo to před tím, než si ji koupila ivaha a já konzerva jsem dal přednost klasické zářivce. Kdybych se rozhodoval dnes, poté, co mi ivaha napsala, šel bych do této.
Jinak se moc těším na tu nudli, snad dáš prezentaci. Takové akvárko mne už dlouho láká, jen bych chtěl ještě delší.... udělat ho jako potůček někde z pohraničí Vietnamu, Laosu a Thajska...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 15:16 Muž ViktorX [474] Re: pajca
Nebudu ti opisovat excelovou tabulku, vlož si tam počet (a proud, na kterém je pohoníš) a dozvíš se, jak ti budou svítit. Nezapomeň, že při 75°C teplotě jádra a proudu 700mA poklesne svítivost o ca 10%, tak si případně celkovou svítivost přiměřeně navyš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 15:00 Muž pajca [0] Re: ViktorX
takže dát 20kusu jenom viewitem.eim.ebay.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 14:49 Muž ViktorX [474] Re: pajca
Nevím, proč mixovat XM-L ze dvou různých Cool binů o stejné(?) teplotě, ale proti vkusu... K svítítku z třetího odkazu se nevyjadřuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 14:28 Muž pajca [0] Re: ViktorX
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 14:07 Muž ViktorX [474] Re: pajca
Tragédie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 13:52 Muž pajca [0] Re: pajca
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 19:22 Muž Treeman [249] – LED osvětlení do akvária 27.4W INTENSO DIVERSA
Fotka k příspěvku Má někdo zkušenost s tímt osvětlením?? Uvažuji o tom použít ho v nové nudličce 100x35x35.

www.vyprodeje.net/…


Díky za cenné info a pomoc.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 18:06 Muž pajca [0] Re: ViktorX
ok dik
palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 17:49 Muž ViktorX [474] Re: pajca
Jak to mám vědět :-) ? Záleží kolik potřebuješ světla, jak máš velké akvárko... Zjednodušeně největší efektivitu mají na základním proudu, ale pak jich potřebuješ víc. Přečti si tohle rybicky.net/clanky/1167-led-osvetleni-akvaria-s-cipy-cree a stáhni si soubor, třeba ti to pomůže. Zdroj též na e-bay, search.eim.ebay.cz/…= podle toho, jak je budeš chtít honit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 17:31 Muž pajca [0] Re: ViktorX
kolik kusu a jaký zdroj?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 17:03 Muž ViktorX [474] Re: pajca
Z 12$ nic moc, má mizernou účinnost, při katalogových 430LM/350mA, tj ca 4,34W, má bídných 99 lm/W, kdyby měla inzerovaných 490lm/350mA, je to pořád nic moc 113lm/W. To už snad raději 2x XM-L U3 po 6,4$, sečteno dohromady 2 kusy - 12,8$, 640lm/700mA tj 4,06W, 157lm/W. www.ebay.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 15:05 Muž pajca [0] – led
co tento čip
viewitem.eim.ebay.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 02:15 amrtin – moje led osvětlení
Fotka k příspěvku Koukněte se do mé presentace - mě jednou napadlo dát pásek těsně nad hladinu v 45st. úhlu,tak jsem koupil L 20x20mm z hliníku doslova za pár kaček,na něj přilepil jeden kus pásku a komplet přetěsnil silikonem.To celé je kolem celého obvodu akva a svítí to víc než dostatečně.Jasně,že nějaké opravdu náročnější rostlinky by nešly,ale to nebyl účel.Dosvěcuji občas 20w zářivkou aquaglo(ale nelíbí se mi její barva).Krycí skla mám až nad páskem,led jsou 3528,denní bílá,zalité v silikonu.Nějaké lm nebo watty neřešim.Prostě jsem to zkusil a ono to vyšlo stydim :-D
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 12:25 Muž SlavekB [168] - ŽivorodkyRe: ViktorX
tak podle toho, co píšou u těch pásku, tak to vypadá že při 180cm budu mít 23,5 lm/litr. A to ještě vše nasměrováno dolů na rozdíl od usporek, kde část světla jde jinam. Tak to už by snad mohlo stačit i pro naročnější kytičky :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 12:14 Muž ViktorX [474] Re: SlavekB
Stáhni si soubor z mého profilu ;-), tu tabulku tam mám, a můžeš si spočálat i světlo zářivek a kolik jakých čipů LED použít (teda jen výkonové CREE), ale zjednodušeně mi vyšlo 15 lm/litr = 0,25 W/litr, jak jsem řekl, vycházel jsem z fousatých pravidel, při dnešních třeba 100lm/W by to bylo víc lm/litr, tedy stačil by o něco nižší příkon. Ale jako základní srovnání to řekl bych stačí.
Edit Nojo, standardy, uteklo mi písmenko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 11:48 Muž SlavekB [168] - ŽivorodkyRe: ViktorX
:-) když tak hezky určuješ standardy, nenašel by se nějaký přepočet typu
15lm/litr = 0,3 W/litr ? Aby se dalo určit, kolik LED pořídit pro ruzně náročné rostlinky.
A dotazek 2: teď používám úsporky se svítivostí 3750 lm dohromady, viz moje prezentace.
Pořídil jsem LED pásky se svítivostí 2100 lm/m a mám dilema, jestli tam dát 2x 90CM nebo 3x90cm, abych to zase se světlem moc nepřehnal.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.02.2013 10:56 Muž duko1995 [32] Re: ViktorX
promiňte :-) moje chyba neprečetl sem si o čem je reč :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 10:04 Muž ViktorX [474] Re: KarlosS
Stanovuju jeden standart za druhým :-D, jako těch minimálních 15 lm/litr, vycházel jsem z "fousatých" pravidel o zářivkách a odhadu jejich tehdejší "průměrné" účinnosti a množství světla bez reflektoru, které mohly poslat dolů, zdá se, že to zatím +/- funguje.
U toho hrubého oběmu to asi bude trochu jiné u prcků a u "bazénů", ale nějak se holt člověk orientovat musí. Proto to vlastně dělám, abych měl z čeho vycházet.
Ale samozřejmě obojí neberu jako dogma, spíš jako námět k diskuzi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 09:07 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: ViktorX
No vida, stanovil jsi standard - 20% z hrubého. Budu se tím řídit, hodí se to furt. Jak jednoduché. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 21:45 Muž ViktorX [474] Re: KarlosS
Tak jsem zkusil ten tvůj výpočet a se svou setovkou 112l bych se dostal "s odřenejma ušima" přesně o 20% dolů, hladinu 1,5 cm pod, dno jen 5cm a bez filtru a dekorací. Ale když uvážím, že je to dno stejně nasosané (zvlášť u nás Liaporistů :-)) tak si k tomu ten (nasosaný) filtr + kamínek přihodím a pořád to sedí možná i s vyšším dnem, ale vyzkoušel jsem si, že odečíst těch 20% je fakt rozumné minimum, díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 19:44 Muž ViktorX [474] Re: jezour
Vypadá to na na něco přes 15 lm/litr čistého oběmu, kterážto hodnota zdá se zatím jako rozumné zdůrazňuji minimum funguje, takže by to mohlo stačit, pokud pásek nelže, ale nejsem "rostlinář", třeba se k tomu nějaký vyjádří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 19:14 jezour – akva 120L
Může mi někdo říct jestli na 120L akvárko bez CO2, bude stačit 2m pásku: Teplota bílé: 5500 - 6000 K, Typický světelný tok: 780 lm/m, Typický ztrátový výkon: 9,6 W/m, Velikost LED: 3528 (1210 / PLCC2)
mohl bych to třeba doplnit zářivkou ? díky moc za rady ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 07:28 Muž ViktorX [474] Re: karfik
Nebo trochu dražší variantu ale s o 1/2 vyšší účinností www.ebay.com/… a k tomu si stáhni a vyzkoušej soubor z mého profilu, udělá ti nabídku na míru ;-).
Edit driverů je dost... www.ebay.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 00:47 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Johan
jo, to je fakt, ja mam taky pařák na 15l 10W LED, asi to rozdělím, pač akva jsou vedle sebe a nechám tam jen 5W (kdyžtak zapojím 4 paralelně, snad to nebude moc, což předpokládám že bude)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 23:56 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: matlala
Proto tam je ten "slabý" driver.
Mě se ta studená docela líbí. Se žlutou to je optimální, ale kombinovat dvě takovéto ledky u menšího akvária mě akorát komplikovalo život.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 23:49 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Johan
hele ty už doporučuješ to co jsem prvně zkoušel já :-D
K tomu jen poznámku, za 3-3500K je dle mě v mém do hned laděném akvu spíš s nádechem zelené, 6-6500K zas moc ostrá a ponurá, nejvíc se mě líbí obě dohromady a taky není špatné na jeden driver dát dvě paralelně (třeba od každé jednu) paralelně a před každou nějaký malinký výkonový rezistor v řádu max jednotek ohm, kvůli stabilizaci proudů v obou větvích. Nebudou pak tak hřát a budou svítit optimálněji (viz články, provozovat LED je nejlépe na střední výkon a ne na max) a taky životnost bude optimální deklarovaná a delší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 23:29 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: karfik
led www.ebay.com/…
driver www.ebay.com/…

A třeba chladič www.ebay.com/… nebo silnej plech apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 23:23 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: karfik
zalezi ja mas velke akva, ja bych mrknul na toto, mohlo by to byt dostacujici dx.com/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [81] ...... 160 161

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 256424x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4030-vykonne-led-cipy-cree-cob-apod?od=4001