Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výkonné LED čipy, CREE, COB, apod.

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 69 Přejít na další stránku   1  
Výkonné LED čipy, CREE, COB, apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 19:59 Muž kofejn [963] Re: Lucky005
88.34€ , tři diody mám náhradní, zdroj z ebay ještě není, provizorně jedu na slabší a musel jsem mu dobaslit chlazení - holt není na DIN lište a vypínal po 20ti minutách.
To amrtin: Ano, od března bojuju z hnilobou a projevy jsou podobné suchozemskému houbovému onemocnění ( rybicky.net/forum/18833-houbove-onemocneni-rostlin , rybicky.net/forum/3947-uhnivajici-rostliny )
To Designer: Tak nějak to asi bude:-|. Jen jsem zvědav, jak to teď dopadne. Měl jsem opravdu slabé světlo, kytkám se dlouho dařilo a s řasami jsem problém neměl. Teď budu znovu těžce hledat rovnonováhu. A CO2 nechci stydim .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 19:22 Muž Lucky005 [197] Re: kofejn
na kolik to vyslo sumasumarum i s postovnym?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 17:49 amrtin Re: kofejn
Vypadá to úžasně ano palec Akorát mi není jasná ta uv lampa a hnědovky...ta má snad sterilizovat vodu,ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 17:45 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kofejn
Obcas se uvadi parametry neceho pro ruzne stavy pohromade, coz je pochopitelne zavrzenihodna praxe, predevsim obchodniku. Takze kolik to sviti se uvede pri nejakem maximalnim pripustnem napeti na LED pasku a ne pri 12V, ale proud uz se uvede pro tech 12V, vsechno hned vypada lepe a vlastne ani nikdo nelze. Vyberou si z parametru to co se jim zda nejhezci a to predlozi zakaznikovi, ktery mnohdy nema ani sanci zjistit, kdo ten noname produkt vyrabi a co je to vubec zac. A pak kdyz nekdo koupi znackovy produkt s podrobnym katalogovym listem, muze dost kroutit hlavou, kdyz ma najednou sanci toho srovnani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2013 20:38 Muž kofejn [963] Re: Designer
Fotka k příspěvku Dneska jsem si vyzvednul z poštu UV lampu, ta hnědovkám spíš pomůže. Snad ji v noci zapojím.
Jinak světlo svítí dost, už jen zatřít čipy.
EDIT: Už jsem to rozvítil nad nádrží a svítí to až moc. Podle zásuvkového wattmetru je odběr 35W, zkratuju-li ledku ampermetrem, proud je 330mA. Takže pokud mi teď svítí 14lm/l, tak ty předchozí pásky měly datashit vycucaný z prstu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2013 17:33 Muž Toník [396] Re: Designer
Myslíte? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2013 16:55 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kofejn
A bude po problemu s rostlinami palec .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2013 16:27 amrtin Re: kofejn
Tak tohle se mě opravdu líbí palec ,kdybych neměl hotové to co už mám,takhle nějak bych do toho šel asi taky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2013 16:22 Muž kofejn [963] Re: ViktorX
Fotka k příspěvku Tak v noci přilepeno silikonem, ale protože to ještě neuschlo, zafixoval jsem star ještě z boku vteřiňákem. Letování byl "porod", s mikropájkou jsem se nechytal, hrot hned vystdl. Musel jsem si pujčit trafopájku a dát tenké očko. Ale i tak bych si to na výstavku nedal stydim . Desky se 70um mědi jsou proti pájení "star" pohoda. Pokračování večer, synátor mě tahá na kolo.
PS: Ale svítí to pěkně
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 21:32 Muž kofejn [963] Re: ViktorX
Jestli je to přímo on, to nevím, ale na pinckovi to drží 20let a natíral jsem estediénem i žlábky před cca 10ti lety a ty už se budou muset obnovovat. Pixla s barvou je u rodičů. Každopádně to vydrží lázeň HCL s H2O2.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 21:18 Muž ViktorX [474] Re: kofejn
"ESTEDIEN EK 90 Je polystyrenový penetrační a impregnační lak s izolačními účinky na savé podklady. ...Používá se zejména pro úpravu betonu a betonových výrobků"
To je ono? S tím se dají natírat podběhy? To zírám... No pokud to bude držet, pro rybičky to bude lepší než Antirezin, protože "lze použít i na plochy, které přicházejí do krátkodobého přímého styku s pitnou vodou."
Ten styk s akvarijní vodou měl být v tom smyslu, že bude na chladiči kondenzovat voda a skapávat do akva, moc masivní to nebude, ale kdo ví, co to udělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 20:00 Muž kofejn [963] Re: ViktorX
Dobrý nápad, mám tu estedien, kterým jsem natíral podběhy a používal jsem ho i při kreslení tišťáků. Zůstáva pořád pružný. S akvarijní vodu LEDky doufám do styku nepřijdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 16:01 Muž ViktorX [474] Re: kofejn
To nemám dořešené, ale mám v plánu to máznout disperzní "chytrou barvou" a nechat jen okénko pro čip. AntiRezin, nebo jak se to jmenuje, mělo by to držet jak na laku Star tak i na kovových částech včetně připájeného drátu, "muška" tkví v tom, že není určený ke styku s pitnou vodou, na druhou stranu rybičky jsou už určitě mou péčí dostatečně zocelené :-).
Edit :
Silikon na přetření mně taky napadnul, ale kdybych to musel přepájet, líp škrábnout lak než odřezávat silikon, o znovuošetření ani nemluvě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 15:38 - Re: kofejn
Skús vynechať ten nočný útlm,len temperuj na tých 21C do miestnosti.Mohlo by to pomôcť.
3C útlm je cez noc dosť v porovnaní s teplotou v akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 14:54 Muž kofejn [963] Re: prasan
Nevzduchuju, jen mám rampu. Topení v akvárku mám na 22 nebo 24°C (musel bych se podivat), místnost vytápím na 21°C a noční útlum je tuším o 3°C.
EDIT: 22°C :) rybicky.net/fotogalerie.php… . Ale tuším, že tenhle teploměr o 2°C kecá a topení je nastavené na 24°a druhý teploměr je ukazoval taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 14:43 - Re: kofejn
kofejn napsal: Protože netěsní a v zimě je v akvárku tepleji než v místnosti. Dekl nevětrá a pekně prochládá. Holt je to chladič pro světlo.
Ak vzduchuješ,tak obmedziť.Inak je to na ....V zime sa nič nestane ak aj v akvárku trocha znížiš teplotu.Normálne máš v zime koľko pri neonkách?Rastlinkám to neuškodí,len tie ryby. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 14:27 Muž kofejn [963] Re: amrtin
Protože netěsní a v zimě je v akvárku tepleji než v místnosti. Dekl nevětrá a pekně prochládá. Holt je to chladič pro světlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 14:13 amrtin Re: kofejn
Jak se může krycí sklo rosit z obou stran?Asi mi něco uniklo hmm .Ale zamázni je silikonem(led pásky jsou taky tak řešené),ještě je možno použít tavnou pistoli(ale to bych nedával přímo přes čip).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 14:01 Muž kofejn [963] Re: amrtin
Odvzdušnění fakt ne, to jsem tam, kdy jsem byl. Buď lak, nebo zasklít (ten rámeček či petriho misky) a vzduch vyhnat CO2. Jak bude vlhkost kondenzovat zevnitř, je to v řiti.
To prasan: Krycí skla mám už teď ( rybicky.net/fotogalerie.php… ), bohužel se rosí z obou stran.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 13:56 - Re: kofejn
Krycie sklo na akvárium.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 13:40 amrtin Re: kofejn
Nejlepší by bylo na ně vyrobit kryt,ale zase by byl problém s odvodem tepla.Takže asi zamáznout silikonem(ale zase pozor na to teplo).Nebo pod ně vyrobit nějakou průhlednou přepážku s odvzdušněním... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 13:34 Muž kofejn [963] Re: ViktorX
Fotka k příspěvku Měl bych ještě jeden dotaz: čím chránit čipy proti vlhkosti? Stačí je zakápnou polyuretanovým lakem, kalafunou v lihu, nebo je nutný zamazání silikonem? Na víku mi kondenzuje vlhkost a díky tomu mi asi i odešly pásky. Myslel jsem i na řešení jako na obrázku, ale komplikuje se výměna a kontrola LED.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 21:06 amrtin Re: kofejn
Fotka k příspěvku Aha.Tak je(led) normálně přimázni tim silikonem(což ostatně stejně chceš udělat),mělo by to držet.A zajisti i přívodní drátky třeba lepící páskou.Já to mám takhle na miníčku(ještě mám pod nima hliníkovou samolepicí pásku-viz foto) X-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 20:43 Muž kofejn [963] Re: amrtin
Proč sem dáváš odkaz na fotku zesilovače? amrtin napsal: Proč sem dáváš odkaz na fotku zesilovače? :-D Ale to víko vypadá zajímavě.Jaké budou přesně ty ledky?Nejlépe foto(stačí odkaz).
Protože jsem všechno ve stojanovce vrtal a řezal, takže už která bije a co mě čeká. Silikon to jistí palec .
Diody budou XT-E www.maritex.com.pl/… (bohužel bin Q5 neměli), 27 až 30 kusů, podle toho, co zvládne zdroj ( www.ebay.com/… ) a 3 drivery ( www.maritex.com.pl/… ).
Add vrut: Mám jen 5mm plech - vem si 3mm vrták, vrut a třeba i závitník do slepé díry a prohlídni si to. To prostě moc nevychází.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 18:22 amrtin Re: kofejn
p.s.:proč provrtávat zkrz?Vždyť by stačily malinké vruty do železa... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 18:20 amrtin Re: kofejn
Proč sem dáváš odkaz na fotku zesilovače? :-D Ale to víko vypadá zajímavě.Jaké budou přesně ty ledky?Nejlépe foto(stačí odkaz).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 17:38 Muž kofejn [963] Re: ViktorX
Přilepím to silikonem, zásilka z Polska už je u kámoše.
To RadekCX: Bohužel chladičem je víko ( rybicky.net/fotogalerie.php… ) a skrz to prohnat nechci, bylo by to hnusné. Slepých děr jsem se nadělal dost, ale chladič měl základnu 10mm. Do 5ti mm se to mi to dělat nechce, stejně by to drželo na "pár" závitech. Nejlepší "mazání" pro hliník je líh. Aspoň pro amatéra. picasaweb.google.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 10:25 Muž ViktorX [474] – Re: kofejn
Jojo, nebál bych se toho, černý hliníkový chladič mi tak léta drží, obě plochy čistý hliník mám zatím krátce, takže bez záruky ;-).
Edit
Čip na star se nelepí ale pájí, u hliníkové střed i anoda a katoda na plošňák a u měděné střed čipu přímo na měď (proto lepší odvod tepla) a anoda a katoda zas na plošňák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 09:09 Muž RadekCX [219] Re: kofejn
prilepene star-led beznym silikonem provozuju uz nekolik let - koneckoncu izolacni podlozky pod vykonove tranzistory se take delaji silikonove - ma to jen jednu vadu - pokud se to odlepi tak je po ledce

jinak ale tech 60 der do hliniku nevidim nijak tragicky - to musi byt nejdyl za hodinu hotove - ostrej vrtak a reznej olej, zavitnik do akusroubovaku a neni co resit

nereknu kdybys to mel rezat do nerezu

kofejn napsal: Anebo. Vrstvička bude tenká, to by mohlo klapnout. Máš to vyzkoušené?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 09:03 Muž RadekCX [219] Re: Designer
no ale o to "ne/spravne" jde - tak jak to prezentujes to vypada, ze neni spravne pajet bezolovnate soucastky olovnatou pajkou, ale ze v domacich podminkach to je prijatelne

to ale neni pravda - bezolovnate soucastky je mozne naprosto strandardne olovem pajet - nijak jim to nevadi, neposkozuje je to a je to pro ne dokonce setrnejsi

koneckoncu v tech aplikacich majici vyjimku z predpisu ROHS (vojaci, lekarske pristroje atd.) jsou uplne stejne bezolovnate soucastky, ale jsou prave pajeny olovnatou pajkou

Designer napsal: Vytrzeno z kontextu, tohle myslim bylo o tom, co by se melo a nemelo "spravne", kdyz se resilo, na co se muze a nemuze sahat rukou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 19:54 Muž kofejn [963] Re: ViktorX
Anebo. Vrstvička bude tenká, to by mohlo klapnout. Máš to vyzkoušené?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 19:48 Muž kofejn [963] Re: ludvik
To mi vyplivlo mezi prvními, ale přijde mi to jako jít s kanónem na vrabce. Z Viktorova excelu mi vychází 2,2W na diodu, když budu smažit do akvárka 25lm/l. Světlo bych rád provozoval lehce nad 15lm/l (360 nebo 480mA). Kdybych lepil čip ke "star" tam by to opodstatnění mělo.
Ale našel jsem ještě jednu alternativu s podobnými parametry a nepodonou cenou :-) . www.elektro-hofman.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 19:20 Muž ViktorX [474] Re: kofejn
Lípnul bych to akvarijním silikonem a řádně vytlačil, epoxid bych třeba při opravě odloupávat nechtěl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 16:27 Muž ludvik [1082] Re: kofejn
Zkus něco jako www.conrad.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.08.2013 13:43 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: RadekCX
Vytrzeno z kontextu, tohle myslim bylo o tom, co by se melo a nemelo "spravne", kdyz se resilo, na co se muze a nemuze sahat rukou.

Urcite bys nekde tady nasel, ze take doporucuji olovnatou, bezolovem to pro mnohe muze byt nocni mura, pricemz nejspis si o bezolovu budeme myslet neco podobneho ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 13:34 amrtin Re: prasan
Aha :-D ,já to pochopil tak,že to píšeš obráceně stydim :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 13:32 - Re: amrtin
amrtin napsal: To je sice v podstatě pravda,ale mě rostlinky pod studenou bílou rostou jak o život ano
A čo píšem?
Aby použil studenú bielu prípadne v kombinácii s teplou. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 13:18 Muž kofejn [963] Re: amrtin
A mně se nechce vrtat a řezat těch skoro 60 děr a závitů do chladiče (víka), proto se ptám na lepidlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 13:10 amrtin Re: prasan
To je sice v podstatě pravda,ale mě rostlinky pod studenou bílou rostou jak o život ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 13:09 amrtin Re: kofejn
Vždyť výkonové led maj dírky pro vruty/šrouby a pak stačí použít tepelně vodivou pastu(na procesory) a prostě přišroubovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 12:57 - Re: Dejmon
Studená biela, rastlinstvo využíva červené a modré spektrum.Prípadne kombináciu studenej a teplej.Žlté a zelené spektrum príjemnejšie na oko pre človeka je v podstate pre rastliny nevyužiteľné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 12:09 Muž RadekCX [219] Re: Designer
ehmm a proc?

jinak nereste jakou pajku - pro to co se zde "provadi" staci jakakoli bezna olovnata pajka 40/60 (nekupujte si v zadnem pripade bezolovnatou)

hlavne je treba pouzivat slusne tavidlo - treba MTL 468 www.ges.cz/…

Designer napsal: Spravne je to, co je spravne pro soucastku. Nemel bys napriklad soucastku v bezolovnatem provedeni pajet olovnatou pajkou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 12:00 Muž Dejmon [64] – LED reflektory
Přemýšlím o tomto, www.led-produkty.cz/…, má někdo zkušenosti s tímto LED osvětlením. Co se týče na spotřebu za Kwh to nemá konkurenci. Ale teď, aby to stačilo rostlinám a rybám. ;-)
tady podle této stránky www.led-produkty.cz/… je lepší teplá bílá nebo studená bílá do AQ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 11:20 Muž kofejn [963] Re: souky
To je hnus netechnický :). Ono ale i to lepidlo stydim
EDIT: Co tohle? www.loctite.as/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 11:04 Muž souky [592] - RostlinyRe: kofejn
do hliníku snad ani závit dělat nemusíš, ne? vrtni rozumnou dírku a dej to toho vrut
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 09:29 Muž kofejn [963] – Lepení hliník-hliník
Co používáte za lepidlo k lepení diod (na tepelném rozvaděči) k chladiči? Dělat 60 slepých děr se závitem do 5mm plechu se mi fakt nechce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 18:27 amrtin Re: Betkolog
Jasně,tohle by se hodilo tak na osv. kuchyňské linky... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 18:07 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: amrtin
Pánové ok, beru na vědomí že je to krám a už to nechcu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 17:23 amrtin Re: Betkolog
Aha a někdo známý v okolí by se nenašel?Protože pak už jedině chytit něco slušnýho na aukru.Já s pásky taky obchoduju a čekám dodávku přesně toho,co ty potřebuješ.Jestli máš zájem,napiš mi na email. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 17:10 amrtin Re: Designer
Tak nějak... hmm coze :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [69] ...... 160 161

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 256427x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4030-vykonne-led-cipy-cree-cob-apod?od=3401