Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výkonné LED čipy, CREE, COB, apod.

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 41 Přejít na další stránku   1  
Výkonné LED čipy, CREE, COB, apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   19.01.2015 19:03 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Designer
jo to sedí. Nemusíš to posílat "do ruky", kde je garance doručení do druhého dne, ale stačí jako cenný balík. Dobírka je drahá, no ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 18:41 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: lhajek
Ta dobirka mela 136g (komplet, cely balik). Posilal jsem dnes i obycejny balik s rostlinami "do ruky", 117Kc, udana cena 1000Kc (stejne jako u te dobirky), vazil 325g.

EDIT: Ale to nerika nic o tom, ze bych se mel podivat, jestli by to fakt neslo lacineji, jestli si nevedomky neobjednavam u posty nejakou sluzbu navic, kterou nepotrebuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.01.2015 18:36 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Designer
OT: Proboha to je pozlacený balík, ne? Za takovou cenu .... coze Vždyť to skoro nic nemůže vážit (krabice je možná těžší) a rozměrově to také nebude nic obřího .... to by mělo jít poslat kolem stovky, do 130,- s dobírkou ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 18:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: mirekJI
Ja to sem jeste nepsal, AQPWM uz jsou k mani, 900Kc za kus + cena dobirky 174Kc (aspon tolik mi dnes posta nauctovala), tedy uz zajemcum rozesilam. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.01.2015 17:28 Muž mirekJI [51] Re: lhajek
lhajek napsal: No já počítám i s focením ... na focení pustím světla na max a pak zase hezky stáhnu na provozní úroveň :-) Že bych se hrnul do té simulace východu a západu slunce nevím .... to už mě přijde jako zbytečné hračičkování ....
Od toho snad koníčky jsou, abychom se hračičkováním s drobnostmi které nepřinesou až tolik užitku nepřinesou, ale potěší, zabývali a doma nezlobili smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 17:15 Muž mirekJI [51] Re: Designer
Díky za radu, jako základ tedy vezmu 11ks XM-L, když do nich v případě potřeby vetšího světla pustím 1A, tak se dostanu na cca 4200lm, což by na moje "zahrádkářské" pokusy bohatě stačit. :) pokud si to nerozmyslím a nevezmu o 2ks víc abych tolik netopil.

PS: Hlásím se mezi zájemce o Tvůj regulátor osvětlení :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 17:04 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kofejn
Tak to ano. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.01.2015 17:02 Muž kofejn [963] Re: Designer
Myslel jsem to, jak píše KarlosS: při 350mA je 100lm/W, při 1,5A už je to jen 60lm/W. Když výkon oříznu PWMkem a jen pro focení nechám plných 1,5A, jsem s učinností na štíru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 15:56 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Designer
no ono je to tak, že třeba 10W čip XML má např. při příkonu 1W 160lm/W ale při 2W už jen 150lm/W, a při 8W už jen 90lm/W. Prostě s příkonem a teplotou je účinnost menší. Jen takový dodatek k upřesnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2015 15:45 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kofejn
Pri PWM spinani proudoveho zdroje maji LED stale stejne lm/W, to se nemeni. Rekneme, ze ma LED 130lm/W a ja ji necham polovinu casu s plnym proudem a polovinu s nulovym. Vysledek je, ze pulku casu jsem z 1W svitil 130lm a polovinu casu z 0W 0lm, takze jsem vlastne z 0.5W dostal 65lm, a 130/1=65/0.5 ;-) . Jiste ze pri zmenach proudu behem spinani je to trosku slozitejsi, LED nema stejnou ucinnost pro ruzne proudy, ale klidne bych to zanedbal, protoze spinani se snazime mit co nejkratsi, z vice duvodu. Kondenzator paralelne k LED se nekdy pouziva, ale pomerne mala hodnota, vetsi funkcnosti beznych reseni spise skodi.

Co se tyce celkove ucinnosti, ta je ruzna pro ruzne pomery napeti na vstupu spinaneho proudoveho zdroje a na jeho vystupu (na LED), ale take podle proudu LED. Pri hodne malych proudech se klidne muze stat, ze spinane reseni samo o sobe sezere vic energie, nez ji doda, ale jak pisu, to uz se bavime o hodne specialni situaci, ze si svitim spinanym resenim malickou bludickou a to jiste neudelam.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 15:03 Muž kofejn [963] Re: Designer
Chci se ujistit, že když reguluji pomocí PWM, tak účinnost led odpovídá jmenovitému proudu driveru? Mám driver 1,5A kdy učinnost LED je 8lm/W tak tuhle učinnost bude i při regulaci PWM, Je to tak?
Když dám na výstup driveru kondík, tak učinnost led bude při regulaci lepší, je má domněnka správná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 14:53 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Designer
Mimochodom neviete, prosím, ako dlho trvá také brieždenie (rozsvecovanie) v trópoch reálne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 14:08 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: lhajek
Foceni mne zrovna nenapadlo ;).

Ale plynule rozsveceni a zhaseni, mimo to ze je to hezke, kdyz jde akvarium z uplne tmy do svetla, ale i opacne, myslim ze to ryby oceni (vim jak mi vecer cichlidka uklizela mlade, ze uz bude tma, ona ma nejake hodiny v sobe, ale tohle ji dava lepsi moznosti posbirat i zatoulane prcky). Zit se bez toho jiste da, ale proc ne, kdyz to jde a nestoji to tolik, aby si to nemohl dovolit kazdy, to i kus hezkeho korene nekdy prijde draz. A dokonce jsem se dival, ze za nektere koreny by se dalo koupit i ojete auto :) , takze kdyz tohle, proc ne to dalsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.01.2015 14:02 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Designer
Designer napsal:Regulace osvetleni jsou fajn, navic s rozumem udelane to pak i min zere, ale na druhou stranu jak si clovek najde kolik toho svetla jeho akvarium snese, uz moc regulovat nepotrebuje a to hezke na regulaci se smrskava na moznou simulaci vychodu a zapadu slunce.
No já počítám i s focením ... na focení pustím světla na max a pak zase hezky stáhnu na provozní úroveň :-) Že bych se hrnul do té simulace východu a západu slunce nevím .... to už mě přijde jako zbytečné hračičkování ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2015 10:37 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: lhajek
Zatim zalep reflektor cernou folii, nebo jestli to jde ho sundej, a mas pokoj. Dokonce se da i stelovat svetlo reflektorem, nemusis ho zacernit cely, muzes na nej udelat cerne pasky :-) . A cernym centrofixem jde pocmarat i zarivku a to jeste tak, ze se svetlo zrovnomerni ve stredu a na krajich akvaria.

Regulace osvetleni jsou fajn, navic s rozumem udelane to pak i min zere, ale na druhou stranu jak si clovek najde kolik toho svetla jeho akvarium snese, uz moc regulovat nepotrebuje a to hezke na regulaci se smrskava na moznou simulaci vychodu a zapadu slunce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 07:30 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Designer
Tak teď mám potvrzeno proč se té vláknité bestie ne a ne zbavit .... pořád mám moc světla ikdyž už jsem ubíral co to šlo na zářivce. Prostě 1x24w T5 na 54L je moc. Už to chystám na předělání na LED s regulací intenzity světla, takže nebude problém si podle potřeby ubrat nebo přidat ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 22:51 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: mirekJI
2x 30W T8 zarivek s reflektory dostane do akva okolo 3200lm, nad 200l akvarekem to staci pro nenarocne rostliny a v dobrych podminkach roste uz i neco, co by teoreticky ani nemuselo. Nad 180l neni 3000lm az tak moc, a ubrat muzes vzdycky, pridava se hur.

On se dost rychle projevi jakysi skok nad nejakou hranici, pak je klidne dvojnasobek svetla treba uz dvacetinasobek rasy. Kdyz zapnu nad 200l ke 2x 30W zarivek naplno pomocnych 18W LED 130lm/W, tedy rekneme 2300lm navic, muzu zelenou vlaknitou rasu sklizet vidlema a delat co chci aby nerostla, roste, ja tohle proste uz neukociruju smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 22:40 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: mirekJI
I to vim kolik je, 15W T8 840 bezne se slusnym reflektorem do akvaria dopravi okolo 600lm, mam totiz nad tim akvariem dve a reflektory musely pryc :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 21:44 Muž mirekJI [51] Re: Designer
Tak to svítíš o něco víc než já. V současném akvárku 60x30x25 mám 1x 15W/840, dolů bych cca 400lm mohl dostat, ikdyž letitý "reflektor" už něco pamatuje :-) Když řeknu, že měním vodu cca 1x za měsíc, tak přeháním :).
V novém akvárkum 100x45x40 bych chtěl zkusit i o chlup náročnější rostliny na světlo, něž jen Kryptokoryny, Anubiasy,... Po mnoha přepočítávání jsme skončil na 11ks čipů XM-L (při 700mA cca 3000lm). Mám obavu jestli to nebude už moc, když na ně přidělám reflektory (90° nebo 60°). Myslím, že bych vystačil i s 9ks, ale tak nějak mám pořád potřebu mít trochu rezervu, kdybych časem nechtěl mít klasický Low Tech a nemusel kvůli zvýšení počtu čipů přeorganizovávat rozvržení na chladiči :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 19:39 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: mirekJI
V low-tech (obcas malinko prihnojim, ale fakt minimalne) nadrzi 54l klasickych 60x30x30cm je 600lm dopadajicich do akvaria u mne strop, kdy s jistotou nejsou problemy. Pri dvojnasobku mam problemy s rasami s jistotou a uz bych to jako low-tech provozovat nemohl. Jenze ono se i akvarium nejak vyviji, treba bych ted zjistil, ze je ta hranice o neco vys a navic ta hranice souvisi i s tim, jak casto se vymenuje voda a rasam tim zneprijemnuje pobyt v akvariu. V tomto akvariu vodu tak casto nemenim, on toho betak tolik nenadela, takze mozna pri castejsich vymenach vody by to sneslo i tak 900lm, ale uz by to nebylo uplne to klasicke low-tech.

Takze muzu rict, bezproblemove low-tech 54l, kde rostou nejake Echinodory a Anubiasy jsou bez ras, 600lm - pocitano jen co jde dolu do akvaria, rekneme ve 120° uhlu, at to muzeme nejak prirovnat k beznym LED.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 18:23 Muž mirekJI [51]
Máte vyzkoušeno jaký světelný tok (lm/l) se dá zvládnout ve středně zarostlé nádrži bez přídávání CO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2015 20:46 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Gogi
Svojho času som kdesi čítal, že kvôli dostatočnej distribúcii tepla má mať chladič telo asi 3 mm hrubé - aby sa to teplo stihlo rozviesť na celú plochu, ale úspešne mi slúžia i tenšie ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2015 13:20 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Gogi
Teplo se pochopitelne siri vsemi smery a kdyz mas odvod tepla vic 3D, pri rozumnem usporadani je to samozrejme plus, dostanes ho lepe pryc ;-) . Nicmene v elektronice se nekdy chladi i jen plochou medi na plosnaku (pochopitelne rozumne ztratove vykony), ktera je bezne 18um tlusta (muze byt silnejsi, ale nejbezneji co uvadim), a u mensich ploch ma kazdy maly kousicek dost velky efekt. Proste o plochu povrchu chladice jde nejvic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.01.2015 08:34 Muž Gogi [25] - Cichlidy
Osobne nemam rad ked hlinik v mieste styku LED a chladica je tenky - to ze ma www.ehlinik.cz/… velku po bokoch je fajn ale vsetko to teplo tam najskor musi prist cez tu tenku plochu kde dam LED, opacnym pripadom su napr. chladice pre LED od fisher-a napr. www.fischerelektronik.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2015 19:22 Muž mirekJI [51] Re: Designer
K/W i obvod výrobce uvádí. Ať se bavíme konkrétně :-) Porovnávám chladič www.ehlinik.cz/… který má vetší plochu přes kterou může předat teplo do okolí, ale oproti tomu má vyšší K/W než chladič www.ehlinik.cz/… který je naopak o něco masivnější, tak se ptám, čemu dát při výběru přednost jestli K/W a nebo ploše? Podle několika pokusným výpočtům se přikláním k odporu chladiče ikdyž je problém jednoduše zjistit jeho hodnotu pro jakoukoliv délku. Mění se K/W s délkou podle nějakého vzorečku nebo je závislý na jeho tvaru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2015 18:25 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Designer
Samozřejmě K/W nezpochybnuji , jen se mi nepozdává tento výrok Ve výpočtech je uváděná jako výsledná plocha chladiče plocha jedné strany.
pak mi teda řekněte která strana se počítá u tohoto chladiče ?
www.ehlinik.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2015 17:24 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MonterMonty
U spravneho chladice je uvedeno K/W, u jakehosi profilu uriznuteho spis z leknuti, to bude k nalezeni tezko. Ono mnohdy jde o pokus. Delal jsem vec do hlinikove krabicky, kde chladic na trech MOSFETech sestaval z hlinikoveho plechu, ktery se do krabicky napruzeny zasunul jako cast jednoho patra, at na ni prenasi teplo, coz byl ale vic alibismus a prani zakaznika, nez ze by to bylo potreba. Jak to pak funguje, to uz chce opravdu zkusit, co se o kolik ohreje nad teplotu okoli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2015 00:24 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: mirekJI
Nemyslím si , koukni se na popis chladiče , většinou je tam uveden obvod profilu ,takže to chápu že se počítá celá plocha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2015 22:29 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: mirekJI
záleží jak jsou ta žebra velká ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2015 21:49 Muž mirekJI [51] – Plocha chladiče
Mám dotaz ohledně plochy chladiče... Ve výpočtech je uváděná jako výsledná plocha chladiče plocha jedné strany. Pokud použiji jako chladič rovnou desku, tak je to jasné, vezmu plochu jedné strany, ale pokud použiji žebrovaný chladič, tak se uvažuje jen polovina z celkové plochy chladiče?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2015 13:52 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: grupyk
Ano, půjdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2015 12:06 Muž grupyk [20]
Zdravím, plánuji led osvětlení pomocí pásků v profilech o studené bíle (6000k) 20W/m a to 2x50cm pásek. Doplněn teplou bílou (2900K) 4,8W/m 1x50cm pásek. Přišel jsem velmi levně k tomuto zdroji www.ebay.com/…

Otázka zní půjdou s ním napájet ty pásky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.01.2015 21:43 Muž mirekJI [51] Re: Designer
Myslím, že to tak můžeš nechat palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.01.2015 20:36 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: mirekJI
No ale mas pravdu, ze je vhodne to pridat, uvazovani zda ano nebylo na dlouho, je to uz v poslednim dokumentu, cislovani jsem kvuli tomu nemenil. Je to tak pochopitelne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 18:51 Muž mirekJI [51] Re: Designer
Ok, tak to by mělo být v pohodě :-) Vycházel jsem ze z kušeností z práce, kdy jednotky s jednořádkovým nebo dvouřádkovým displejem májí nespočet nastavení a ještě se neustále větví podle toho jaký snímač k nim chceš připojit, takže stačí jednou neuváženě kliknout a už nevíš kde jsi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 18:30 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: mirekJI
Ono to jde polozku za polozkou poporade, takze nic nevynechas, co chces zmenis +/-, stisknes ENTER a jsi dal. Menis co blika, a podpolozky vyjedou samy jako pokracovani, kdyz se maji nastavit (to jsou ty dva prubehy).

To schema by bylo jedna cara, jednou zkusis a je jasno, ale uvazim to, diky za namet ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.01.2015 18:15 Muž mirekJI [51] Re: Designer
Ještě mně napadlo, jestli do manuálu nepřidat jednoduché schéma menu, aby bylo na první pohled patrné, jak jsou jednotlivé položky seřazené a co je potřeba stiknout, abych se dostal, tam kam potřebuji. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 17:10 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: zervan
Jsou to pokusy o pohodli, jak nastavit neco hezkeho par stisky. Ale zname se, vzdyt co akvarista to nazor (at uz jde o cokoli), takze stejne si myslim, ze si kazdy uzivatel vymysli spis to "svoje" :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2015 17:04 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Designer
Paráda, aj graf vyzerá sľubnejšie ako ten prvý! :-D palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.01.2015 16:51 Muž Designer [5695] - Cichlidy – AQPWM
Inspiroval mne jeden zdejsi dotaz. Pri sviceni s poledni pauzou, co na to ryby, kdyz maji tmu. Odpovidal jsem, ze ji nemaji diky okolnimu svetlu, ale co kdyz je akvarium v mistnosti, kde uplna tma zustane?

A tak jsem pridal jedno experimentalni nastaveni "eclipse", tedy zatmeni, ktere zachova pekne plynule zmeny svitu v ramci dne, ale udela poledni pauzu, kde je svit stazen na 22%, at maji ryby nejake svetlo. Proc 22%? Je to cele jen experiment, proste jsem si se svetlem hral, kolik bych asi tak chtel, a 22% je okometricky vysledek. Nakonec to nikdo nemusi pouzit, nicemu to nevadi, ani to nezvysuje pocet stisku tlacitek k nastaveni, a ruzne prubehy se daji vyrobit i rucne v parametrech (kazdy jak je mu libo), tak proc ne? :)

Upraveny manual (s novym grafem na konci a drobnymi upravami v textu) je zde: www.bezstarosti.cz/…

Nenajdu-li pri dalsich testech nejaky prusvih ci nesrovnalost, je to uz komplet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   09.01.2015 14:20 Muž Designer [5695] - Cichlidy – AQPWM
Slibil jsem na vikend manual k automatickemu stmivani, v pristim tydnu budou prvni kousky, tak tedy zde:
www.bezstarosti.cz/…
Zatim predbezna verze, ale zmeny uz budou maximalne v detailech, pripadne vzhledu dokumentu, ci formulacich.

A je to venku :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 14:45 Muž Aquasky [35] Re: mirekJI
já osobně mám tento www.ehlinik.cz/… je masivní a má hezké rozměry na přidání větráčku :) teplota je na chladiči něco kolem 48°C ale čip nemám jak změřit ale už s tím svítím dost dlouho a není problém :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 20:22 Muž JirkaH [0] Re: mirekJI
Jo, tak přesně takovej tam budu mít, už mám objednáno 72cm. Jen teda doufám, že mi to uchladí, dyžtak přidám větrák :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 20:07 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: aldab
S elektronikou je problem, ze i drobne opomenuti dokaze totalne doje..kazit vysledek, a nikdo z nas neni vic nez clovek. Snaha je, a prece jen delam vyvoj elektroniky peknou radku let, ale i tak nechval dne pred vecerem, s tim pockej, az Ti to nejaky cas pobezi v realu doma ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 19:44 Muž mirekJI [51] Re: JirkaH
Na jaký chladič to máš v plánu přidělat? Já mám zatím vyhlídnutý tento www.ehlinik.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 19:08 Muž Legioix [574] – Jen tak
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Něco z aukra za 13 kč + nějaká stará nabíječka z mobilu, AMD chladič a 5 minut práce. Nabíječka 12v 500 mA.
Akva na množení šnečků + tam bude 1 anubias. 40x20x30x 24l.

aukro.cz/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 18:17 Muž aldab [3] Re: Designer
jsi správnej detailista a tak to má být když už si člověk s něčím "hraje" (velmi pracně)...dotahuješ roz/stmívač k velké dokonalosti a už se na něj těším
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.01.2015 17:31 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: JirkaH
Sikovnej, tohle chodit bude ;-) . A az se Ti to rozsviti (LDD chodi s nezapojenym PWM vstupem), muzes pripojit uplne naprimo muj ovladaci panylek, tady fakt jen draty, nic vic, a muzes blbnout do aleluja. Pripojis to na tech 36V, a vyvedes PWM k tem PWM vstupum LDD, tot cele, tedy mimo nastaveni cudlikama, co od toho chces. LDD chodi od nuly, to rozsveceni vypada bajecne (zkousel jsem slabsi LDD, ale to bude obdobne), tohle by mohlo vypadat opravdu profi ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 15:38 Muž JirkaH [0] Re: Designer
Tak já mám objednáno zdroje od Meanwellu, 2x LDD-700HW a 1x LPV-100-36. Bude to na 20ks XP-G2, 2x po 10ti. Mělo by to tak fungovat ne? na napěťový připojim dva proudový a na každý 10 ledek. Až bude, tak tam přihodim stmívač přes PWM. Bohužel, když nebudou nepájivý ledky, tak si s tím budu muset pohrát, měl bych to zvládnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2015 15:14 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: KarlosS
Ovsem nekterym proudovym zdrojum k LED je beh naprazdno fuk. Vyberu proudoveho zdroje je potreba venovat peci minimalne stejnou, jako vyberu LED. Problem ovsem je, ze je casto vyber drasticky omezen pozadovanou cenou, a u vyrobku, kde nekdo opravdu premyslel a nesetrily se deseticenty, si za to taky necha zaplatit. Pak bohuzel u nekterych nepriznivych jevu muzeme rikat "vetsinou", protoze vetsina lidi pouzije to nejlevnejsi, co jeste nejak vyhovi ;-) . Je mi jasne, ze akvaristika neni jen hobby pro bohate, takze to chapu, ja jen ze "lepsi" veci delaji ten rozdil mezi "vetsinou" a "vzdy" :-) .

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [41] ...... 160 161

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 256423x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4030-vykonne-led-cipy-cree-cob-apod?od=2001