Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výkonné LED čipy, CREE, COB, apod.

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 76 Přejít na další stránku   1  
Výkonné LED čipy, CREE, COB, apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2013 21:59 Muž Surdo [35] – LED osvětlení
Mam 98 litrové akva o rozmeroch 70x35x40 (š x v x h)osadenstvo budu len nejake tie pávie očka + rastlinky. Chystám sa na osvetlenie pomocou LED pásku chcel by som sa uistiť či by mi tam stačilo dať 3x 60cm tohto pásku shop.ledco.sk/…
alebo radšej niečo iné lebo už fakt nevie skúste mi niečo navrhnúť sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2013 14:50 Muž Ragdas [4] – LED osvětlení
Tak jsem hledal všude možně a nakonec jsem došel k závěru, že než abych něco bastlil sám nebo koupil LED rampu už hotovou za třeba 2tis., tak jsem raději objednal tu samou zářivku, kterou tam teď mám www.rybicky-rybky.cz/… .Těch dohromady 22w by mohlo stačit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2013 14:44 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Ragdas
Existují jak varanty jednotivých led, tak pásků. Pásky se dají připravit dopředu a ty to jen pospojuješ, dáš do elektriky a frčíš. Všude musíš hledět na chlazení a zajistit adekvátní zdroj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2013 14:28 laKatos Re: Ragdas
Dívej hledej takové světlo které se ti bude líbit a zároveň ať má v přepočtu na jeden wat minimálně 80lm. Pak tu dej odkaz a my ti to zkritizujeme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2013 14:22 Muž Ragdas [4] Re: laKatos
Fajn, šlo to docela jednoduše stornovat i když to bylo zaplacený, takže tuhle bludičku mít nebudu :-D ... prosím nějaká lepší alternativa? Nedá se koupit něco podobného ale silnějšího? Já nejsem moc kutil a dělat si vlastní osvětlení, nevim nevim... :-D Jako třeba tohle není špatné zarovky-akvaria.heureka.cz/… ale já nechci tuhle zářivku na klips, protože je horzně vysoko a svítí všude okolo a stejně by se mi ten klip nevešel mezi horní dekl a stěnu akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2013 14:06 laKatos Re: Ragdas
Dat tam jiný zdroj jiné ledky nebude problém. Pak to svítit určitě bude ale je otázka zdá je tam nějaké chlazení. Zkus napsat o zrušení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2013 13:51 Muž Ragdas [4] Re: laKatos
Aha, škoda, že jsem vám nenapsal už dřív :-D ... už je to na cestě, tak já to kdyžtak prodám :/ Myslíte, že by to šlo nějak předělat a dát tam jiné diody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2013 09:03 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Ragdas
To je nějaká bludička ne? 15 lm/W je sakra málo. Kdybys tomu svítil svíčkou tak je to účinněší snad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2013 08:50 laKatos Re: Ragdas
To světlo neber maš tam pokud dobře chápu 32kusu 3528 a jedna svítí 6 lumeny. Hooodne slabe osvetleni i na tvou nadrz. Tvá zárivka teď svítí cca 650lm a ty ledky jen 192

www.karavan.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2013 08:18 Muž Ragdas [4] – LED White Light z dx.com
Zdravím, včéra jsem si objednal tohle dx.com/… . Na mém akva 30x30x35 (30l) mám 11W zářivku a myslím, že je to málo. Když budu svítit tímhle i zářivkou nebude to zase moc?

Moc díky za rady :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 19:32 laKatos – Optika na Ledky
Používá někdo optiku/reflektor na Ledky. Mám zálusk na uhel 60 stupňů a potreboval bych inspiraci nebo nejake info.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 18:46 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: slavko
Myslim, ze vsichni vime o co jde, jak vypada spojite spektrum, jak se skladaji barvy z RGB, a dohadujeme se, jestli chceme bilou videt, nebo jestli to ma byt spojite spektrum reprezentujici bilou ;-) .

Ale o cem se dohadujeme? Vzdyt na te wiki je to napsano jasne. A dava to myslim i predstavu, co je realne a co nikoli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 18:45 Muž ViktorX [474] Re: slavko
Bílá, jako barva? Víš stejně dobře jako já, že taková neexistuje :-D. Podle tvojí teorie by ale nemohly existovat ani žádné bílé LEDky nebo zářivky hmm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 18:24 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: ViktorX
ViktorX napsal: Musíš si uvědomit, že mezi R,G a B dochází k interferencím, takže opravdu dostaneš bílou, jen nebude mít takový gamut, jako širokospektrální zdroj.
Inými slovami, nie je to biela, pretože neobdahuje všetky zložky viditeľného spektra, len nedokonalé ľudské oko tieto zložky ako bielu vníma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 18:15 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: ViktorX
Pulmetr RGB pasku mam na stole, takze klidne mohu testnout i na rostlinach. Ale chtel jsem tim jen pridat trosku modre a zelene casti spektra do sve teple bile nad akvarkem, jak to bude vypadat. Mohl jsem koupit B a G pasek zvlast, ale ono se to nijak extra nevyplatilo a takhle si muzu vic pohrat, kdyz si tremi PWM primicham ceho kolik chci a... no proste si chci hrat, to asi pochopis :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 18:10 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: ViktorX
Tak jsem zase o něco chytřejší palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 17:49 Muž ViktorX [474] Re: davidek75
Fotka k příspěvku Jsou 2 varianty : 1. varianta - UV + luminofor = bílé světlo, pokud vím, už se tolik nepoužívá, dále 2. varianta - modrá + žlutý luminofor = bílé světlo. U CREE se potom 2. varianta bez žlutého luminoforu prodává jako Royal Blue.
Edit
tady je to hezky vidět
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 17:42 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: ViktorX
Bílé světlo z bílích LED není tvořeno složením barev, bílá LED je ve skutečnosti UV LED a pomocí luminfloru se neviditelné UV světlo přetváří na viditelnou bílou , stejně jako zářivky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 17:21 Muž ViktorX [474] Re: Designer
Fotka k příspěvku Píšeš o ...teoretické maximum, ke kterému se mohou blížit umělé zdroje bílého světla. Já ty LEDky ani pásky nevyrábím ani nepoužívám :-D, ale ať se ti to líbí nebo ne, RGB LED vydávají bílé světlo, ověř si to u páskařů, pár si jich už RGB pořídilo. A rovnou se jich můžeš zeptat, jak se daří kytičkám ;-).
Edit
Musíš si uvědomit, že mezi R,G a B dochází k interferencím, takže opravdu dostaneš bílou, jen nebude mít takový gamut, jako širokospektrální zdroj. Je to podobné jako u "normální" LED, tam taky nevidíš svítit modrou a žlutou, ale složí se to do bílé, jen tam je nižší maximální teoretická účinnost, kolem 300lm/W, pokud se nepletu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 16:57 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: ViktorX
Pisu o bilem svetle, slozeni 3 vlnovych delek, RGB, nemuzes brat za plnohodnotne bile svetlo. A kdyz budes s takovou bilou mimo chlorofyl rostlin, bude zcela k nicemu. Bezne 625nm - to je myslim tak na okraji vyuzitelnosti rostlinami, 470nm - to by slo, 530nm k nicemu... Nemyslim, ze by se tohle uplne hodilo nad akvarko.

Ale zase se mohu plest ;-) .

EDIT: U Tveho grafu je ta cervena pro chlorofyl jeste horsi...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 16:53 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Fotosynteza
Vzhledem k tomu, ze rostliny stejne z bileho svetla velkou cast nevyuzivaji, nebylo by asi spatne svitit jen dvemi az ctyrmi vlnovymi delkami. Tim by i 10W LED osvitilo pro rostliny 100l akvarko tak, ze by se totalne zazelenalo... no vlastne nezazelenalo, pac zelena by tam nebyla zadna :-) .

Nicmene stejne je spousta z nas cely den v praci, takze by slo svitit bile jen rano a vecer, pres den vyberem spektra pro rostliny. Uz jsem se po tom pidil, vhodne vykonove LED existuji.

Ted jen jestli by to nemohlo byt brano za tyrani ryb, svitit jim touhle "ruzovou" smesi. Ovsem kdyz vezmu, co se u lidi v praci jako tyrani nebere, tohle by se tak brat taky nemuselo.

Takze jake by to melo vyhody? Uspora energie? U mne s malym akvarkem asi nepodstatna. Takze kde hledat ty vyhody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 16:46 Muž ViktorX [474] Re: Designer
Fotka k příspěvku Tak to se pleteš ;-), to se týká "plnospektrálního" zdroje, jenže lidské oko je prevít, a "očůráš" ho 3 barvami RGB, které ti na barevných čípcích poskládají bílou, takže u bílých RGB LED to teoreticky dotáhneš přes 400lm/W.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2013 16:36 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Mimochodem
Cituji z wiki:
"Kdyby bylo možné zabránit tomu, aby zdroj vyzařoval na jiných vlnových délkách než viditelných, dostali bychom světelnou účinnost 251 lm/W. Tato hodnota představuje teoretické maximum, ke kterému se mohou blížit umělé zdroje bílého světla. S bílou barvou lze tedy dosáhnout jen 37% maximální účinnosti monochromatického zdroje 683 lm/W."

A 1400lm/4.8W=291.7lm/W, a to proste fyzikalne nelze ani kdyby se vsechna energie premenila na sveto a vubec to netopilo... to proste fyzikalne neni mozne, aby ten pasek svitil kolik je udano na metr, je to s jistotou na cele baleni, nebo je to kachna ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 16:29 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: aivenhov
Pouzil jsem tento:
www.ges.cz/…
Neni ani nejlevnejsi, ani nejlepsi, ale mohl jsem ho koupit rano a vecer uz svitit.

Sviti 1200lm/m, ale ma 4x vyssi prikon (jo, je teple bily, to vim, studenejsi je zde: www.ges.cz/… a sviti 1440lm, tedy teoreticky). Moc se mi nezda, ze by uvedeny pasek svitil na ctvrtinovy prikon stejne. Takze asi to opravdu, jak pisi kolegove, nebude na metr... Hezka finta :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 15:57 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: aivenhov
Pokud to má takový světelný tok, tak tím nahrazuju všechny světla nad akva. Spíš to bude na celé klubko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 15:50 Muž sasula [274] Re: aivenhov
ja bych odpovedel asi takto:
www.ebay.com/…
hruby odhad 7,6€ za 5m (300Led na 5m)

www.ebay.com/…
cca 11,5€
600LED na 5 metrech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 15:36 threat Re: aivenhov
Za mě dobré,ale můj názor je,že svítivost je udaná na celé klubo-5m.,pokud je myšleno svítivost-světelný tok-v Lumenech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 15:21 Muž aivenhov [16] – Nové LED
Čo vy na tieto LED:
Farba svetla: studená biela/teplá biela 6500 K
Krytie: IP65, TUBA
LED: 60 LED/m, SMD 3528
Napätie: 12V, jednosmerné
Svietivosť: 1200-1400
Uhol svietenia: 120°
Výkon: 4,8 W / m
Cena: 5,94€/1m

Myslím že pomerne slušný výkon a nízka spotreba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   10.04.2013 12:13 Muž sasula [274] Re: Designer
V pohode, jen jsem upozornil ze to chapu. Nebral jsem to jako poucovani, jen jsem chtel predejit dalsi zbytecne debate o necem co oba chapeme, aby jsme v tom nekomu neudelali jeste vetsi bordel nez ma ted.

tim prispevkem predtim jsem chtel jsen pomoci SlavekB s pochopenim ze nemusi mit nutne cree led aby mohl osvetlit akvarko.

tim ze mam nad akvarkem jak pasek i bodovky, tak jsem rikal svuj nazor a zkusenost. s tim ze pasek si bere predni dlouho cast na starost, bodovky zadni cast akvarka. a prosvetli to az na dno.

s tim rozptylem pokud nekdo bude mit jen bodove svetlo tak musi nutne pocitat ze kdyz mu budou plavat ryby u hladiny budou prechazet ze stinu do svetla. pod bodovkama s malym vyzarovacim uhlem velmi markantni prechod do kuzelu svetla.
jen aby nekdo nepocital ze mu voda to svetlo stoprocentne rozptyli do celeho akvarka rovnomerne. bohuzel foceni nasvetleneho akvarka ma sve aspekty a i presvetlene akva se da vyfotit ze temer nesviti a nedosvicene akva tak ze se zda hrozne presvicene...

i kdyz i treba pohyb ryb se da zamrazit s pouzitim ext. blesku na druhou zaverku s tim ze akvarko bude vypadat jako perfektne nasvicene i kdyz tam bude mit bludicku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 23:24 Muž ViktorX [474] Re: SlavekB
SlavekB napsal: A tady na foru jsem narazil na to, že se tu i psalo, že pro větší hloubku muže být problém větší množství slabých led.
Asi bychom měli být více skeptičtí k tomu, co si tu všechno přečteme :), taky by mně zajímalo, proč by to tak mělo při rovnoměrném osvětlení být.
Edit
dovedu si představit rozdíl mezi jedním či několika bodovými zdroji, kdy si každý "prokousává" svůj kužel a páskem, který překonává odpor prostředí po celé délce, ale mezi slabšími a silnějším páskem bude asi marginální.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 23:12 Muž SlavekB [168] - ŽivorodkyRe: Designer
tak uhel jsem chtěl řešit, ale ono moc těch pásků, co svítí aspoň trochu líp a přitom mají menší uhel než 120° zas tak moc není. :-)
Pak taky mam jen 3 pásky na šířku akva 40 cm, takže s malým uhlem bych měl neosvětlená místa těsně pod hladinou. A tady na foru jsem narazil na to, že se tu i psalo, že pro větší hloubku muže být problém větší množství slabých led.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 22:51 Muž pajca [0] Re: Designer
TO SEDÍ SOUHLASÍM
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.04.2013 22:29 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: sasula
Nemyslel jsem to urcite ze bych Te chtel poucovat, ale jak to (nejen tady) obcas ctu, rozsirit obzory neni asi na skodu a treba to nekomu pomuze, kdyz se to vysvetli tim polopatistickym zpusobem. Ty to vis, ale jak to sam obcas muzes cist, nekdo si koupi LED se silenymi Lumeny, protoze chce prosvitit vysoky vodni sloupec a vyzarovaci uhel treba ani neresi.

Prosim, neberte to nikdo osobne, nebo ze chci poucovat, nemuzeme vsichni vedet vsechno, to by byl svet smutne misto. Lidi dela stastnym delat neco, co ne vzdy uplne umi, rikaji tomu konicek, a to je dobre, kdo si hraje nezlobi. Ale je take par lidi, kteri se snazi zivit necim, o cem nic nevi, a pak je to nestesti, mnohdy spise pro jine, nez pro ne same. A tak se snazme, at to nestesti se netyka nikoho z nas, vzdyt tady jsme kvuli spolecnemu, moc fajn konicku ;-) .

A vite jak toho dosahneme? Nebudu se pohorsovat nad tim, ze mi nekdo radi neco, co prece samozrejme vim, ale budu rad, ze ma zajem mi pomoct, ackoli mne nezna, a tak ani nemuze vedet, co muzu a nemuzu vedet ja.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 22:10 Muž sasula [274] Re: Designer
To mi nemusis vysvetlovat. Chapu velmi dobre problematiku led. Pasek je to klasicky 120st vyz. Uhel je tak polozeno ja krycim skle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 21:21 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: sasula
Kdyz je mensi vyzarovaci uhel, pochopitelne to dosviti do vetsi vzdalenosti se stejnou intenzitou osvetleni, nez pri uhlu vetsim. Kdyz si rozsvitim petrolejku, moc parady s ni nenadelam, ale kdyz za ni dam kus dobre ohnuteho plechu, bude sice svitit jen nekam, ale mnohem lepe to osvetli.

Baterkou si take nesvitite vsude okolo, to by bylo moc malo, ale kdyz si posvitite jen kam je potreba, najednou je to na te male plose svetla docela dost ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 21:12 Muž sasula [274] Re: SlavekB
Ja 12w prosvetluju 65xcm vody.
Ted tam mam 12w pasek a 2x 3w bodovka. A to mam rohovy akva s 350l vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 21:01 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: SlavekB
Kdyz na tom neudrzis ruku, je to vice nez 40°C, coz Ti dokazu tim, ze na cloveku s poradnou horeckou ruku udrzis a 40 muze mit taky (39 dost bezne). Ten prilozeny teplomer ma samozrejme dost spatny tepelny kontakt a navic je take sam chlazen, takze jedine co Ti takto muze rict, mene nez 40°C tam nemas. Nemyslim, ze je to dobre, chtelo by to vetsi kus chladice (vetsi plochu). Vetrak by taky pomohl, pripojit paralelne k LED pasku, kdyz sviti, rovnou se i vetra... Ja bych ale radeji sel do vetsiho kusu hliniku, nakonec vzdyt jsem to taky udelal ;-) .

EDIT: A ze teplotu LED nemam presne takhle podcenovat... Takhle jsem sahnul, zvykly z elektroniky, to je jeste dobre... nebylo, za mesic jsem sel pro novy LED pas.

Ty "vyhrate" LED ukazovaly o co jde uplne samy. Na krajich, kde koncil hlinikovy profil, a kde uz nebyly dalsi LED, svitilo par LED jeste slusnym svitem, a smerem doprostred pasu bylo videt, jak sly do kopru. Proste na kraji se jeste nejak uchladily, ty uprostred nemely jak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 20:29 Muž kofejn [963] Re: geralt
Fotka k příspěvku Tam nic neni, jen madlo a panty.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 20:21 Muž ViktorX [474] Re: SlavekB
Jen upřesním, dosahuje toho asi odrazem, citace z vlákna LED pásek
Josef Vávra napsal: ... pokud již má někdo pásek který vyzařuje 120 a nemá chladič pro vhodnou optiku pak postačuje paprsek s odrazem zužit a tím pádem protáhnout do stejného uhlu
tyto optické difuzory nejsou lupy pozor na zmateční nabídky některých prodejců :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 20:09 Muž geralt [11] Re: kofejn
a nebolo by aj foto ako to zhora vyzerá úplne uzavreté?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 20:05 Muž ViktorX [474] Re: SlavekB
No jasně, když zanedbám ztráty v optice, teoreticky při zůžení vyzařovacího úhlu ze 120° na ca 83° vychází dvojnásobná svítivost v candelách, jinak řečeno při daném zmenšení vyzařovacího úhlu si vystačíš s polovičním výkonem. Jenomže o tolik světla pak ubude kolem. Tohle je cesta, co prosazuje Josef Vávra, dole je nějaká fotka 07.04.2013 23:35, ale jak by to vypadalo bez odrazu z bílého dna, nebo jak je rozptylem osvětlená rybka, co není přímo pod diodou, to nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 19:31 Muž ViktorX [474] Re: sonetka
Bál bych se, že to neuchladím, zvlášť nějakou "lištičkou". Ale možná se to chladí vodou *chlazení pásku teplovodním podkladem :-D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 19:21 Muž SlavekB [168] - ŽivorodkyRe: ViktorX
myslíš, že toto www.luxo.cz/… může mít opravdu nějaký významný nárust svitu, jak uvádějí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 19:05 Muž RadekH1 [129] Re: sonetka
No jo, ale ta watáž. Už těch 20W jde blbě chladit, nevím co bych dělal s 36w. a navíc mají o 400lm více a stojí o 450 kč na metr víc. Takže nevím jestli jsou lepší :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 19:02 Žena sonetka [136] - ŽivorodkyRe: RadekH1
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 19:00 Muž RadekH1 [129] Re: ViktorX
No jo, ale zase 20W a 2100lm. Lepší pásek sem nenašel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 18:50 Muž SlavekB [168] - ŽivorodkyRe: ViktorX
asi jsem předpokládal (asi chybně) že pro hlubší akva je lepší výkonnější pásek než hodně bludiček. Mám akva 50 cm vysoké :-( a to nasvítit je docela problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.04.2013 18:42 Muž ViktorX [474] Re: SlavekB
Tak ten bez vrtačky nezreguluješ :-). Já bych při koupi pásku šel spíš cestou nižších výkonů na metr, co jdou snadno uchladit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 18:22 Muž RadekH1 [129] Re: SlavekB
Tak to já ho měl o něco dražší :-)
www.t-led.cz/…
310 je super cena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 18:16 Muž SlavekB [168] - ŽivorodkyRe: ViktorX
ja jsem pořídil k těm 3 x 90 cm páskum tenhle.. www.dvelektro.cz/… .. ještě tam mám rezervu 18W a byl docela levnej - 310 Kč

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [76] ...... 160 161

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 256426x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4030-vykonne-led-cipy-cree-cob-apod?od=3751