Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výkonné LED čipy, CREE, COB, apod.

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 124 Přejít na další stránku   1  
Výkonné LED čipy, CREE, COB, apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 20:02 Usine Re: Petr
IP X7 chráněno proti ponoření do vody. Ponoření na 30 minut do hloubky 1 metr.
cs.wikipedia.org/…
To jsem si mohl myslet že to bude nějaký nesmysl. Ochrana by musela být IP 68 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 17:59 Petr Re: vaclav
IP67, takze je lze ponorit do vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 16:44 Usine Re: Petr
Trochu by mně zajímalo co myslíte tím vodotěsné zářivky. Jaký stupeň ochrany mají? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 15:36 Muž afinko [27] Re: Petr
Z mojho pohladu by to malo 2 vyhody:
1) Ak by sa ponorila zarivka tesne pod hladinu nevznikali by straty odrazom svetla od hladiny.
2) V pripade vysokej nadrze by sa zarivka dala umiestnit nizsie a tym padom by mohli rast aj narocnejsie kobercove rastliny. Otazka je ako by sa komu podarilo zamaskovat zarivku, aby to neposobilo dekoracne "divne".

Tiez by mohlo byt zaujimave umiestnit zarivky tesne pod hladinu, aj nad hladinu, tym padom by plavajuce rastliny mohli zatienit celu hladinu a aj tak by zvysok rastlin mali dostatok svetla :)

Je to skor pre "fajnsmekrov".
Ja by som do toho asi nesiel, neviem ako ostatny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 15:16 Petr – vodotěsné LED zářivky
Ahoj, uvažuji přidat do sortimentu vodotěsné LED zářivky. Zářivka se může plně ponořit do vody. Myslíte, že by o to byl zájem ? Děkuji za reakce.
www.almicra.com
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2011 17:19 Muž Tudy [330] - Krevetky
Tak mám vše objednáno, pán byl velice ochotný a dokonce se nabídl mi vše sestavit na míru a pospojovat. LED páska voděodolná, 2x 60 cm (celkem 17,3 W/1080 lm) se zdrojem a propojením, konektorem + poštovné mě vyšlo na 752 Kč,-.

www.led-market.cz

Po instalaci dám vědět. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2011 13:57 Muž afinko [27] Re: Tudy
Nie je na skodu si zohnat regulovatelny zdroj. U LED sa da napatim celkom dobre regulovat ich vykon. Ak by sa LEDky prilis hriali, da sa ubrat vykon. Len pozor na nekvalitne regulovatelne zdroje, ich ucinnost moze byt nizka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2011 13:54 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: afinko
Mám to jen jako doplněk ke stávajícímu krytu, takže osvětlení zvýším z 0,4 na 0,6 W/litr, což mi bude plně vyhovovat a máte pravdu, raději půjdu do LED pásku něž překopávat kryt kvůli instalaci T5. Ale mám objednáno jinde, za 1 m u almicry dostanu jinde 1,2 m a zdroj seženu o 2 stovky levnější (12V / 2,5A / 30W).

Edit: reflektory mám snad kvalitní, profilované od Juwelu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2011 13:43 Muž afinko [27] Re: Tudy
Tento LEDkovy pasik ma ucinnost 62.5 lm/W (900lm / 14.4W) za 432 Kc + cena zdroja.
T5 zarivka s kvalitnym reflektorom by tuto ucinnost asi trosku prekonala, no cena reflektoru tiez nieje zanedbatelna.

Nebal by som sa do toho ist, namontovat LED pasik bude jednoduche.
Ale usporu energie voci T5 zarivke necakaj.

Uprava:
Ked to das namiesto T8, tak ucinnost bude asi na rovnako, mozno LED trochu lepsie, zavisi aky tam mas reflektor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2011 13:41 Muž RadekCX [219] Re: Tudy
pokud si to vyrobce nevycucal z prstu tak uvidite ze tech 1080lm je vyrazne vic nez co dostanete z te zarivky (byt papirove silnejsi)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2011 13:39 Muž Tudy [330] - Krevetky
Upřesnění - srovnání bylo s T8 840 18 W.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2011 13:26 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: RadekCX
15 lm na čip, takže 900 lm/metr délky, studená bílá 4000-5000 K. T8 840 má 1350 lm. U zářivky 1cm = 22,5 lm, u LED pásku 1 cm = 9 lm. Takže méně než 60%...
Vzhledem k tomu, že nacpu dva 60 cm dlouhé pásky vedle sebe, bude svítiovost 1080 lm, což je pro mě přijatelné. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2011 13:01 Muž RadekCX [219] Re: Tudy
to prece zalezi jake LED (jak ucinne) budou osazene ne? kouknete se na deklarovany svetelny tok (pokud bude srovnatelna teplota svetla) a pokud bude cca 60% konkretni zarivky a vyssi tak zcela urcite
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2011 12:43 Muž Tudy [330] - Krevetky
Pokud si pořídím 1 m LED pásky (o příkonu 14,4 W), bude užitek pro rostliny srovnatelný jako u hypotetické 14,4 W zářivky ? Podle toho co jsem se tu dočetl, tak ano...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2011 09:06 Muž afinko [27] – Re: RadekCX
RadekCX napsal: energie ve forme tepla se potom nepredava jen elmg. zarenim (salanim), ale take treba vedenim nebo proudenim (obe jsou v realnem svete velmi podstatne) - takze to tvrzeni, ze se vetsina svetla dopadajiciho zpet na zarivku premeni zase na svetlo, povazuji za prinejmensim odvazne

Kludne tu moze niekto iny zacat pliest do toho este napriklad ze ista cast svetla sa urcite premeni na radiaciu, ved preco by nie. Urcite tam prebieha mnozstvo chemickych reakcii ktore spotrebuvavaju energiu a kopu inych pekne vedecky znejucich procesov.

Hej, teplo okrem toho ze sa vyzaruje salanim sa urcite predava vedenim a proudenim. Ale co toma spolocne s mojim tvrdenim ze vacsina SVETLA dopadajuceho spat na zarivku sa bud od nej odrazi, alebo nou prejde a dopadne do vody. Preco by tomu tak nemalo byt? Nepovazujem to za "odvazne" tvrdenie.

Kazdopadne povazujem tuto debatu uz dost za off topic.
Este by sme sa mohli zacat bavit o tom kolko zo svetla dopadajuceho na vodnu hladinu sa od vody odrazi spat a ako to zavisi od cerenia hladiny
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 23:52 Muž mita [58] Re: Ondra
Ono nejde o svítivost na jednu diodu ale účinnost - L/Watt. CREE XM-L, který používám mají 100 lumens na watt při 3 A, 150 lumens per watt na 700 mA a 160 lumens na watt při 350 mA. Já je používám při 1,5A a celkem 55W (ještě 6x modrá a 6x červená) a teplota hliníkového těla (žádné žebrování) pod krytem je do 45°C. Čím vyšší účinnost tím nižší tepelné ztráty. Nevím čím by se musel chladit ten pásek o stejném příkonu. Ale pásky beru jako výpomoc tam kde neni místo a je třeba posílit světelný tok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 22:51 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Petr
OK, díky. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 22:51 Petr Re: Tudy
tusim, ze mj001 tady psal nejaky slevovy kod, tak to budes mt za lepsi cenu :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 22:48 Petr Re: Tudy
kdyz to objednas na almicra , tak tam uz konektor k napajeni je primo na pasce. staci dokoupit konektor na prime propojeni led pasek tech kterych chces (5050 nebo 3528).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 22:13 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Ondra
Díky za odkaz, jsou to v podstatě stejné pásky (výkonově), které jsem našel jinde. K pásku musím objednat příslušenství, ale nevím jaké a kolik ks.
Jasné je mi tohle: 130 cm pás rozdělím na 2 ks, k tomu trafo 12 V/30W. Ale nevím kolik mám koupit dalších dílů - Spojka pro jednobarevné LED pásky 3528 ? Napájecí konektor 2,1x5mm ?
Krytka zakončovací pro vodotěsný LED pásek 5050 (10mm) IP68 ? Kolik kusů od čeho, nechybí ještě něco (nebo něco nepřebývá) ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 22:03 Ondra Re: Tudy
O Ledky už se zajímám dlouho a vím, že je velký rozdíl v použitých diodách. Já jsem si pásky pořídil tady: www.almicra.com/…
Předem jsem si zjistil, že značka diod je Qimei, což je podobná kvalita jako Epistar (oba výrobci z Taiwanu). Aspoň mám jistotu, že tam nejsou nějaké levné neznačkové didody, které rychle ztrácí na svítivosti a k tomu mají krátkou životnost.

K diskuzi o počtu lumenů na 1 Watt: pokud vím, tak sice jsou Cree diody, které mají daleko vetší svítivost na jednu diodu, ale problém je v praktickém využití ve svítidle. Na dosažení vysoké svítivosti se musí zvýšit proud a nastává větší problém s chlazením. To výrazně zkracuje životnost.
;-) potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 21:42 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: mj001
Uvažuji o koupi LED pásku tady:

www.led-market.cz/…

Vzal bych 120-140 cm délky (musím změřit), rozdělil napůl a tyto 2 ks nalepit zevnitř na kryt mezi trubice (na kryt předřadníku). Jak se tyto pásky poté spojí a napojí na trafo ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 20:31 mj001
Tudy: nejjednodušší myslím bude nalepit tam LED pásek popř. lištu s LED páskem, trafo do zásuvky a konektory zvládne zapojit každý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 19:49 Muž Tudy [330] - Krevetky
Tak něco k tématu. Mám klasický plastový kryt 80x 35 cm, v něm zářivky 2 x T8 18 W (60 cm). Nejsem nijak manuálně zručný, nerozumím elektřině. Může mi někdo poradit, zda a čím je možné jednoduchým způsobem posílit osvětlení tohoto krytu, aniž bych ho musel celý překopávat/posílat někam k odborné firmě ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 19:43 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: afinko
Ja vim co je svetlo a co je EM zareni velmi dobre. Proto jsem psal to co jsem psal.
Svetlo je jen cast energie ktera je vyprodukovana zarivkou ve forme fotonu. Z toho velmi dobre vyplyva, ze svetlo a energie neni to same. A to je vse co jsem se vam snazil vysvetlit.
Vam se to nemusi libit a muzete s tim nesouhlasit, ale to je asi tak vsechno co s tim muzete delat :)

V kazdem pripade je to tak off topic, ze bysme s tim uz mohli skoncit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 18:30 Muž RadekCX [219] Re: afinko
to jsou perly teda..."teplo nevidime"...teplo neni zadne elmg. zareni - pojmem teplo se rozumi ciste energie, ktera nema zadnou vlnovou delku - energie se udava v J
takze
energie ve forme tepla se potom nepredava jen elmg. zarenim (salanim), ale take treba vedenim nebo proudenim (obe jsou v realnem svete velmi podstatne) - takze to tvrzeni, ze se vetsina svetla dopadajiciho zpet na zarivku premeni zase na svetlo, povazuji za prinejmensim odvazne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 17:37 GP Re: afinko
uz v nadpisu je prenos energie elmag. zarenim, ne vyzarovani energie. obavam se, ze tu v tom ma nekdo trosku hokej, uz jen tim ze vidi rozdil mezi svetlem a infra zarenim... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 16:06 Muž afinko [27] – Re:josma
josma napsal:Tady si koukam nejak nerozumime. Je treba si uvedomit, jak jsem napsal, ze energie a svetlo (tedy to co my lide vidime) jsou rozdilne veci. Takze kdyz neco natres na cerno a svetlo se nedostane ven, tak proste zmizi. To je fakt. To uz zjistili Kocourkovsti davno :)
Fotony pochopitelne nezmizi, ale vyzari se ve forme neviditelneho zareni. Takze zarivka bude zarit, ale mi to neuvidime (jelikoz bude tma ;)


Svetlo JE forma energia, konkretne elektromagnetickeho ziarenia v urcitom rozmedzi vlnovych dlziok. Ak na teleso dopada svetlo (elektormagneticke ziarenie vo viditelnom spektre), tak cast sa odrazi, cast nim prejde a cast sa pohlti. To co sa pohlti sa nestrati, ale absorbuje sa vo forme tepla. Tato nestratena energia vo forme tepla sa potom vyziari vo forme tepla. Ano teplo nevidime, ma vacsinou vacsiu vlnovu dlzku ako svetlo. Bavili sme sa ale o svetle ktore sa odrazi od reflektoru a dopadne naspat na plochu zarivky. Zarivka nieje cierna a preto pohlcuje (premiena na teplo) iba velmi malo svetla. Podla mna, tak ako som pisal, sa vacsina tohto odrazeneho svetla od zarivky spatne odrazi, alebo nou prejde. Nakoniec tak ci tak skonci vo vode, mala cast z neho sa premeni na teplo.

Tu je to trosku rozpisane:
oei.fme.vutbr.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 15:18 Muž josma [0] Re: afinko
Jak mam osobne LED rad, tohle se mi nejak nezda. Provozni teplota je jen 25°C?! Kam se tech 180W ztrati? Ucinnost to ma jako moje CREE-XP, ktere pri 3W (1050mA) a nepomerne vetsi relativni velikosti chladice, hrejou jak svine.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 15:13 Muž josma [0]
afinko napsal: Barakainus napsal: Zakon zachovani energie neni zakonem zachovani viditelneho svetla. Kdyz natres zarivku cernou barvou, energie se neztrati, ale svetlo nebudes mit zadne...
Aj tu plati zakon zachovania energie a to ze nieco natries na cierno, znamena ze velku cast svetla pohlti, resp neodrazi. Pohltene svetlo sa premeni na teplo, proste len tak nezmizne. Reflektor vacsinu svetla odrazi, nepohlti. Svetlo ako forma energie sa nemoze stratit.


Tady si koukam nejak nerozumime. Je treba si uvedomit, jak jsem napsal, ze energie a svetlo (tedy to co my lide vidime) jsou rozdilne veci. Takze kdyz neco natres na cerno a svetlo se nedostane ven, tak proste zmizi. To je fakt. To uz zjistili Kocourkovsti davno :)
Fotony pochopitelne nezmizi, ale vyzari se ve forme neviditelneho zareni. Takze zarivka bude zarit, ale mi to neuvidime (jelikoz bude tma ;)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 15:09 Muž afinko [27] – CITIZEN LED
Dnes sa ako keby roztrhlo vrece s LED novinkami:
www.zive.sk/…
Jedna LED ma svetelny tok 17 675 lm a prikon 183,9W.
Ucinnost 96 lm/W, pri nizsom vykone ucinnost az 117 lm/W.

Osvetlit akvarium s tymto, no neviem ci rybky neoslepnu :-D
Este zistit cenu takej LEDky :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 14:00 Muž afinko [27] Re: afinko
Inac aby to nevyznelo zle, ja som zastanca LED, aj preto som si spravil LED osvetlenie akvaria:
rybicky.net/nadrze/13374
Podrobne je to rozpisane tu:
rybicky.net/forum/4030…

Snazim sa iba poukazat na fakty, pretoze LED su v dnesnej moderne komercnej dobe niekedy precenovane. Maju svoje vyhody, aj nevyhody.

Je ale pravda ze cena kvalitneho reflektoru je zrovnatelna s cenou poriadnej LEDky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 13:55 Muž afinko [27] – Reflektor
Barakainus napsal: Zakon zachovani energie neni zakonem zachovani viditelneho svetla. Kdyz natres zarivku cernou barvou, energie se neztrati, ale svetlo nebudes mit zadne...
Aj tu plati zakon zachovania energie a to ze nieco natries na cierno, znamena ze velku cast svetla pohlti, resp neodrazi. Pohltene svetlo sa premeni na teplo, proste len tak nezmizne. Reflektor vacsinu svetla odrazi, nepohlti. Svetlo ako forma energie sa nemoze stratit.

RadekCX napsal: uvadi se, ze jen 20-30% svetla pohlti sama zarivka (tim ze zakryva cast reflektoru - se svetlo odrazi zpet na jeji povrch)
A co myslis, kde ide potom to svetlo ktore sa opat nasmeruje na zarivku? Strati sa? Proste sa cast svetla pohlti a premeni na teplo, ale kedze zarivka nieje cierna tak vacsina svetla sa rozne poodraza, polame cez zarivku a nakoniec sa, tak ako som pisal, aj tak dostane do vody.

RadekCX napsal: uspora 40% nakladu na sviceni neni nezanedbatelna
Odkial toto cislo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 13:43 Muž RadekCX [219] Re: afinko
no odhadl jsi to skoro spravne - uvadi se, ze jen 20-30% svetla pohlti sama zarivka (tim ze zakryva cast reflektoru - se svetlo odrazi zpet na jeji povrch)

no pokud si vezmu ze k levne zarivce bych mel pripocitat jeste ten drahy reflektor tak mi to uz neprijde zas tak skvele

vyhody LED jsou ale i jine:
-zdroj muze byt umisten uplne mimo svetelnou rampu (v podstate bez omezeni delky) na rozdil od predradniku, ktere jsou vetsinou omezeny delkou privodu na cca 1-1.5m
-jsou bezpecne - neni nutne resit to ze na ne splichne voda a zacne to probijet
-svetla muzou byt velmi subtilni - v podstate neviditelne
-teplem z led je mozne vytapet akvarium cimz se zvysuje ucinnost celeho systemu
-uspora 40% nakladu na sviceni neni nezanedbatelna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 13:35 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: afinko
Zakon zachovani energie neni zakonem zachovani viditelneho svetla. Kdyz natres zarivku cernou barvou, energie se neztrati, ale svetlo nebudes mit zadne...

Ale k prakticke strance. Na Plantedtank.net jsou mereni s a bez reflektoru (uzivatel Hopi) a nekde na reef foru (az to zase najdu, dam to sem) je srovnani ruznych reflektoru, cistych a spinavych a ruznych predradniku (mag vs el.) a ruznych vyrobcu zarivek (levny vs drahy) a jsou to obrovske rozdily, kde ciselne (wattaz) stejny system da klidne 2x vic svetla nez jiny.

A abych se drzel LED vlakna, tady je zajimave srovnani www.advancedaquarist.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 12:44 Muž afinko [27] Re: RadekCX
Ako pises, ucinnost zdroja pre LED sa da porovnat s ucinnostou kvalitneho predradnika pre zarivku.

Ano, aj reflektor nad zarivkou ma svoju ucinnost a ked sa zaspini je to horsie. Kolko to je, neviem, snazil som sa najst nejake realne merania ucinnosti takychto reflektorov, nic rozumne som nenasiel. Netusim aka je realna ucinnost napr. takehoto reflektoru:
www.akvarista.cz/…

Na druhej strane, stale plati zakon zachovania energie. To svetlo sa stratit nemoze, takze bud sa roznymi odrazmi nakoniec odrazi do vody, alebo sa premeni na teplo (alebo sa stane ina "chemicko" "elektromagneticka" reakcia, ktora ale asi nebude pohlcovat viac ako 1% vyziareneho svetla). Ako sa taky reflektor hreje vplivom pohltenia svetla netusim.

Osobne by som to skusil silno orientacne odhadnut na mozno 80%, kym reflektor nieje zaspineny. Potom mozno na 50%. Tolko moj subjektivny nazor.

Bohuzial, LED stale vyrazne stracaju na zarivky svojou cenou ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2011 11:05 Muž RadekCX [219] Re: mj001
no tak i LED potrebuje nejaky zdroj, ktery muzes pocitat ze ma stejnou nebo podobnou ucinnost jako slusny predradnik pro zarivku

takze v tom to neni - uz pred rokem a pul kdyz jsem zde byl za exota, ktery nevi co s penezma, jsem okamzite videl, ze hlavni rozdil je v te smerovosti - cast svetla (a ne malou) bezny reflektor neni schopny vubec usmernit (protoze je blizko zarivky a zarivka neni bodovy zdroj) a dalsi vec - driv nebo pozdeji se reflektor zaspini a nebo oslepne, to vubec nemluvim o to ze ve vetsine svetel neni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 10:28 mj001
2 afinko: ono sice když to takhle přepočítáš, tak má zářivka lehkou převahu, ale když si do toho započítáš ztráty na startéru nebo předřadníku, tak získá lehkou převahu LED.
A jak píše RadekCX, zářivka svítí všemi směry, což jsou další ztráty. Samozřejmě, pokud jsou zářivky umístěny v krytu se zakulaceným zrcadlem, ztráty se minimalizují, ale většina svítidel je bez zrcadla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2011 09:39 Muž RadekCX [219] Re: afinko
pripadam si pomalu jako idiot

uz to tu pisu po nekolikate - muzete mi ukazat nejakou zarivku, ktera sviti jen v uhlu 120-140st jako bezne LED (tedy do akvaria) - a pak to cele znovu prepocitat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 08:47 Muž afinko [27] – CREE
CREE je uplna spicka v LED technologii:
www.zive.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 08:46 Muž afinko [27] Re: Tudy
Tento metrovy pasik ma svetelny tok 900 lm a zerie 14.4W.
Ma teda ucinnost 900/14.4 = 62.5 lm/W.

Obycajna 18W zarivka ma svetelny tok 1300lm.
Ma teda ucinnost 1300/18 = 72.2 lm/W.

Mne z toho plinie ze sa tieto LED neoplatia.
Jedine v pripade ze zarivka sa ti nezmesti do krytu a LED pasik ano.

Treba si vyberat kvalitne LEDky, s ucionnostou okolo 100 lm/W, tie su uspornejsie ako zarivky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 00:53 Muž Tudy [330] - Krevetky – Kombinace LED a zářivek
Dá se tohle (po zkrácení) nacpat do standardního krytu se zářivkami (80 x 35 cm) ? Zkoušel jste to někdo ? Má to vůbec smysl ?

www.almicra.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 00:26 mj001
Fotka k příspěvku LED lze použít jako náhradu za zářivky i klasické žárovky, jen se toho nebát. Sice se počáteční investice může zdát vysoká, ale úspora energie to při intenzivním svícení vrátí relativně brzy. Např. při svícení 24h denně u zářivek je návratnost cca 15 měsíců. Důležité je u všech LED žárovek a zářivek chlazení, jinak se snižuje životnost. Pásky si poradí i bez chladiče, nicméně umístění do hliníkové lišty jim neuškodí. Kdyby někdo chtěl LED pásky, trafa a ovladače k tomu, tak s tímto kódem 8NJCZ5NMJ na eshopu www.almicra.com dostanete 15% slevu, platí to jen na pásky, trafa a ovladače. Pokud má někdo jiný dotaz ohledně LED osvětlení, rád poradím. Pro porovnání LED vs zářivka přikládám fotku garáže, vlevo je LED zářivka 17W, vpravo zářivka 36W, uprostřed normální bodovka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 12:17 Muž afinko [27] Re: roberto33
V zalozke "Informace o produktu" mas PDFko "Technical Data Sheet".
Tam mas vsetky podrobne informacie o LEDke, aj jej rozmery.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 12:17 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek
Fotka k příspěvku Chtěl bych aby to bylo takhle viz foto.Co si o to m myslite akavrko by melo mit vysku asi 20 cm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 10:48 roberto33

to afinko mohol by si mi napísať rozmery týchto LED diód chcem si ich objednať a neviem aké mi treba.
:http://cz.farnell.com/bridgelux/bxra-c2002-00000/array-cool-white-2000lm/dp/1787309?crosssellid=1787309&crosssell=true&in_merch=true&
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 09:11 Muž souky [592] - Rostliny
rostliny zelenou barvu odráží, proto jsou zelené, být vámi neexperimentoval bych a pořídil si nějaké osvědčené světlo(zářivku T5 s el. předřadníkem) s dostatečným výkonem(doporučuji si o tom něco přečíst, ušetříte čas i peníze, všechno tu už padlo),
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 23:05 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek
Zdravím,ctěl bych se zeptat.Chěl bych si udelat osvetlení na akvarko 20x50x18cm.Chtel bych tam ledky ( www.led-tech.cz/… )asi 36 kusů na 50x20cm.Co si o tom myslíte?Slysel sem ze to nedava rostlinam co potrebujou a ze dost podpoujou rust ras?PORADTE PROSIM
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2011 09:34 Muž afinko [27] Re: mita
mita:
velmi pekne :)
Este by si sa mohol pohrat s tym, ze rano je svetlo viac zlte, na obed viac biele a vecer opat viac zlte, co v praxi suvisi s hrubkou atmosfery cez ktoru slnecne svetlo prechadza ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 22:35 Žena sivon [1694] - PlžiRe: PepaV
O tom by se dalo uvažovat. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [124] ...... 160 161

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 256423x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4030-vykonne-led-cipy-cree-cob-apod?od=6151