Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výkonné LED čipy, CREE, COB, apod.

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 125 Přejít na další stránku   1  
Výkonné LED čipy, CREE, COB, apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 22:17 Muž Spiike [63]
Zdravím,

Vy tu všichni s těma ledkama tak blázníte že začínám mít chuť jít do nich taky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.10.2011 18:24 Muž mita [58] Re: afinko
afinko, automatizací si vydělávám, tak jsem hledal co doma vylepšit a odskákalo to akva. Světlo se zapíná 6:30 na 10% abych před odchodem do práce moh nakrmit a zkontrolovat stav. Kolem 9h stoupá na 35% a ve 11h na 100%. V 18:30 zpět na 35% v 10:15 na 10% a v 10:45 vyp. Přechod z 0 na 100% trvá zhruba hodinku a půl. Toš tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 18:16 Muž mita [58] Re: filipsi
filipsi, kampak by chodily :-D . Dva měsíce jsem svítil jen 30W bílou a rostliny v pohodě tak pochybuju že teď po přidání modré a červené, vlnových délek nejvíce potřebných pro fotosyntézu, budou protestovat. Uvidíme za pár měsíců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 17:43 Muž PepaV [30] Re: Laduschka
Toto by mohlo stačit www.gme.cz/… , k tomu napájecí zdroj www.gme.cz/… . Jedna lišta je ekvivalentem přibližně 7W zářivky. Ke zdroji můžeš připojit dvě takovéto lišty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 14:19 Žena sivon [1694] - PlžiRe: AndrewT
3 ledky na 10 cm je málo, to by se jich do stávajícího krytu muselo nacpat hodně a to není kam. Víko setu je uvnitř velmi členité. Lepší by určitě byl nějaký vodotěsný pásek přilepený silikonem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 13:23 Muž Chem [837] – RE: AndrewT
A neni to nejak malo? 60 lm na 10cm? To je 600 lm/m. To tam tech pasku budes muset dat docela dost na akvarko.. Samozrejme, na mech hodne nenarocne kytky to staci v akva s vodnim sloupcem do 30cm to asi staci..

Co se zda, ze hezky sviti u televize zdaleka nemusi staci kytkam k fotosynteze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 12:24 Muž afinko [27] Re: mita
mita:
Velmi dobry vyber LEDiek, CREE vyraba LEDky s vybornou ucinnostou, hoci su drahsie.
Na moj vkus zbytocne zlozite riadenie cez jednocipak a PWM zdroj.
V dnesnej dobe kupis regulovatelny spinany zdroj za zopar stovak:
www.gme.cz/…
Ale ked chces pocas dna plynule a automaticky menit vykon osvetlenia, tak riadenie jednocipakom je idealne ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 12:20 Muž afinko [27] Re: AndrewT
AndrewT:
jeden modul:
www.gme.cz/…
ma svetelny tok 60 lumenov.
Na porovnanie, 18W zarivka ma svetelny tok 1350 lumenov.
To len aby si mal predstavu kolko asi svetla ti taky LED modul do akvaria doda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 11:10 Muž AndrewT [0] - CichlidyRe: sivon
Plánuji použít toto :
www.gme.cz/…
a k tomu
www.gme.cz/…
Mám to vyzkoušené jako světlo za TV, ale nevidím problém to umístit do krytu akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 10:46 Žena Laduschka [120] Re: sivon
Zdravím :) no, do krytu jsem samozřejmě dala i kus alobalu, aby mi většina světla nesvítila jen tak nazmar nahoru do krytu, ale myslím, že pro můj záměr tohle bohužel nestačí ... :-O sázku na LED osvětlení jsem celkem považovala za jistotu, tak mě to teďka docela překvapilo, že to zase není taková sranda, pořádný sehnat... coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 10:24 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Laduschka
Mám stejný rozměr krytu a také jen 15 W zářivku na 54 l. Tak jsem měla podobný nápad - přidat dozadu samolepící LED pásek. Také nejsem žádný elektrikář, i když vše ostatní si sama udělám.
Většinou se zde řeší osvětlení větších akvárií na téměř profesionální úrovni. Několik podnětů v tomto nekonečném vláku je - např. LED pásek s nabíječkou k mobilu, ale do toho se mi moc samotné nechce a tobě asi také ne.
Zatím asi nic hotového kvalitního za rozumnou cenu neexistuje.
Poradím ti ale drobnou úpravu, kterou si můžeš udělat sama a pomůže.
Vylepila jsem kryt zrcadlovou fólií a roslinky si docela lebedily - viz má prezentace Šnečkárium. Pokud zvolíš vhodnou zářivku (840, 860 ...) a nebudeš mít přehnané nároky na kytky, bude to stačit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 10:19 filipsi Re: mita
Jo, az ty kytky postupne odejdou, klidne uber :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 22:38 Žena Laduschka [120] Re: PepaV
rozměry 60x30x30, osvětlení 1x 15W zářivka. Chtěla jsem nějaký pásky ve studený bílý barvě, ale to asi jak tak koukám stejně nic moc neposchánim.. nechce se mi nějak rozbagrovávat kryt :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 22:09 Muž mita [58]
LED osvětlení 390l akva rybicky.net/nadrze/13593 , časem přidám lepší fotky. Spotřeba 50W ale zdá se mi to přesvícené a možná budu ubírat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 20:02 Usine Re: Laduschka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 19:56 Muž PepaV [30] Re: Laduschka
Jak jsem se díval, jsou vhodné tak na světelnou dekoraci, ale jako osvětlení nádrže hmm .
Aspoň rozměry aq waterhome a příkon setového osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 18:17 Žena Laduschka [120] Ještě fotka
Fotka k příspěvku Tady ještě fotka výrobce, kdyby to náááhodou někomu něco říkalo... coze
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 18:16 Žena Laduschka [120] – Osvětlení LED diodovými páskami
Fotka k příspěvku Zdravím X-) Pořídila jsem si aq waterhome a samozřejmě jedna zářivka v krytu je jakž takž nedostačující ... myslela jsem, že to dořeším vlepením několika proužků s LED diodami, který se momentálně celkem hojně prodávaj, ale zdá se, že asi nebude zrovna dvakrát prdča vybrat ten správnej ... hlavně mě zajímá aspekt přilepení (přeci jen to jsou "lepící pásky), popř. jinýho upevnění a taky odolnost proti vodě - u těch, co jsem našla výrobce tak nějak odolnost neuvádí, takže to asi extra moc nevydrží. Každopádně přidávám foto toho, co jsem objevila (omlouvám se neněmčinářům, nějak mě v tý rychlosti nenapadlo vyfotit popis v AJ, už tak na mě lidi divně koukali :-D ). Vlastní sestavu si snad ani radši kutit nehodlám, neb mý elektrotechnický znalosti čítaj v podstatě nulu a nerada bych tu něco zmršila... Dík moc předem za rady!! :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 10:55 Muž xOB [83] - CichlidyRe: Masoxik
Tyto ledky jsem mel nad dvema 54 litrovyma akva. Nad jednim mi tak tretina ledek zoxidovala a zdechla. Nad druhym zatim OK.
Nad prvnim akva jsem nahradil temito www.dealextreme.com/… (samozrejme mensi mnozstvi) a ty jsou zatim OK. Temi svitim i do 300litrovyho akva a v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 15:35 dan Re: shedlo
zdroj je dělaný na 10w diodu,takže 10w. ten chladič je zbytečně velký, jen jsem zkoušel jak to topí a at se mě nespálí. Psal jsem si s pánem který to prodává a je možné led dát na menší chladič ,ale s ventilátorem... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 14:57 Žena shedlo [0] Re: dan
supr! kolik ten zdroj utahne? takze ty ledky stale dost topi, tudiz na plastovy kryt neradno pridelavat.. ja jakozto elektro diletant si asi budu muset zakoupit svetlo uz zabudovane v ochranem obalu, resp. snad najdu nejaky shop, kde mi ho vyrobi dle mych parametru..

dik moc za ukazku!

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 11:47 dan – led
Fotka k příspěvku Tak vyfotil jsem vám zdroj+led, zdroj je napájen síťovým napětím (efektivita zdroje je 91%), no a ze zdroje napájím led, kterou jsem přišrouboval na chladič od CPU, tímto se nemusí chladit. Jsem z toho nadšen ,uvažuji o koupi led i do domu, jelikož při spotřebě 10w svítí úžasně :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 11:24 dan Re: shedlo
Ahoj, určitě mu napiš bude mít i jiné spektrum ,ale co jsem se díval na led tak kolem 5000-6000K rostliny "rostou" no a kolem 3000K rostliny "kvetou". Kombinace těchto dvou barev jsou ideální. ;-) foto připojím za chvíli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 11:01 Žena shedlo [0] Re: souky
to vis, uz je to dlouho, co jsem mela fyziku, to mi pri psani prispevku nejak vypadlo:)
nicmene pro pestovani je lepsi pouzit i nejake ciste cerveny ledky plus par modrych ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 10:57 Žena shedlo [0] Re: Masoxik
Vypada to pekne, jak nemusis resit kytky, tak je to vetsi pohoda.

Ja bych rada pokracovala v pestovani, takze potrebuju nakombinovat i cervene a modre ledky. Neosvedcil se nekomu nejaky pomer? Jinak jeste lama dotaz zase- kdyz si chci dat v ledkach do akva zhruba stejnou svitivost a svoje stavajici zarivky prepocitat na ledky, mam se ridit lumeny nebo radeji jeste jinym ukazatelem? Nekde jsem zas cetla, ze lumeny jsou prilis zjednoduseny parametr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 10:51 Muž souky [592] - Rostliny
a víš že bílá je složena ze všech barev?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 10:43 Žena shedlo [0] Re: dan
Urcite hod foto, to mne zajima, jak to mas zapojene apod. Mas jen bile spektrum, takze nepestujes kytky jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 21:40 Muž Masoxik [12] - Cichlidy
Doporucuji tyto led:
www.ebay.com/…

jelikoz je mozne mit jeden balicek pod 30$ neplati se DPH.
akva v mem profilu je nasviceno vyhradne temito ledkami. mam jich tam 78 ale jelikoz to bylo moc svetla, ztlumil jsem je na 1/2vykonu a porad je tam svetla dost.


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 20:12 dan – dodavatel
Ahejte,
Podělím se s dobrou zkušeností jednoho "obchodníka".
Stránky: www.wix.com/…

Kupoval jsem od něho 10w led diodu a zdroj.
Supr domluva, rady jak to mám zapojit (stačí pájka), sám se nabízel že skonstroluje součástky sám. Doporučuji, za ten set 10w led a zdroj se cena pohybovala kolem 400kč, to si myslím že je dobré. zítra sem hodím nějaké foto palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 18:13 Žena shedlo [0] – sloupec
Ja mam sloupec asi 60 cm (pak jeste 10 cm dno), zarivky to prosviti, ale na travnicky to neni (nemam zatim ani co2 bombu).. dohromady mam 320 w na asi 750 litru vody (akvarko samotne ma objem 900), chtela bych zkusit alespon dve zarivky nahradit LEDkama a zkusit co to udela. Pochopila jsem dobre, ze u LEDek neni takova svetelna ztrata? Myslite, ze na takovou hloubku neco sezenu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2011 19:59 Muž Chem [837] Re: afinko
Ja osobne pouzivam nad par akvarkama ledky s temito parametry. Aby to bylo dobre srovnavatelne, prevedu vse na 1 metr diod.
13W/h na jeden metr.
1050lm/m
cca 500Kc/m
U te ceny zalezi, zda chci diody vodeodolne a davam je pod kryt, ci je umistuji primo do vody nebo je jen polozim na sklo apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2011 16:01 Muž afinko [27] Re: Flid ®
Tych 1500 Lumenov na 27w nieje teda nic moc na LED.
Ucinnost 55.5Lm/W

To uz by som mozno radsej bral toto:
eko-tube.cz/…
2470 lm pri 26W cize ucinnost 95Lm/W co uz je porovnatelne s modernymi LEDkami.
Aj cena je nizsia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2011 15:51 Muž Krevetkov [1] - NeocaridinaRe: Chem
Já jsem nakoupil tady a ted čekám na doručení X-)
led.eshop-zdarma.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2011 14:31 Muž Chem [837] Re: hawok
Zalezi na mnoha faktorech. Prvni, na co bych se ptal je, kolik to sviti lm/m . Pokud aspon 700, tak se to v akvarku o hloubce do cca 35cm na bezne mechy, kryptokoryny, anubiasy, valisnerky a jine nenarocne druhy pouzit da. Cena tedy neni nikterak nizka (zase zalezi, zda maji velkou ci mensi svitivost), ale predpokladam, ze uz je to asi zapojene, vlisovane do nejakeho drzacku a se zdrojem, cimz se cena stava trochu pochopitelnejsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2011 11:19 Muž hawok [64] - Čtverzubci
a co rikate na tohle dilo od sousedu z polska?
akvarko.eu/…
akvarko.eu/…

Mate nekdo osobni zkusenosti, pokud by to nebylo zas tak spatne, pro laiky dobra alternativa sehnat kupovane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2011 11:00 Muž xOB [83] - CichlidyRe: shedlo
Pouze ledkama svitim do 300 litrovyho akva a do dvou 54 litrovych akva a jako doplnek do devitistovky (Na dalsi neni cas :-( ). Nicmene, ne kazda ledka je vhodna pro osvetleni akva. Aby to melo smysl ohledne spotreby, tak se musis poohlidnout po vykonovych diodach a ty zas musis uchladit. Ledky si nechavam posilat z dealextremu, ale pokud jak rikas nerozumis, tak nema smysl se do led osvetleni poustet. Zatim, je to spis pouze pro hobbiky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2011 09:51 Žena shedlo [0] – LED osvetleni vetsi akvarium
Ahoj, omlouvam se za lama dotaz:)
Je tu nekdo, kdo ma vetsi akvarko, i treba s vetsim vodnim sloupcem, a resil LED osvetleni? Neznate nejaky shop, kde se daji zakoupit akvarijni LED svetla a kde cloveku i poradi?:) Nejsem zadnej elektrikar, prd tomu rozumim, diskuzi jsem cetla, ale moc mi to tez nedalo:)
Nechci ledky uplne komplet na cele akva, ale jen nakombinovat se zarivkami, nebavi me EONu cpat do chrtanu tolik penez:)
Dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2011 09:06 Muž Spiike [63] Re: dair
Jo jo to chápu to jsme na tom dost podobně :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2011 08:43 Muž dair [29] - AsieRe: Spiike
To vis. Dalo by se to udelat i lepe ale zase v tom nechci nechat celou vyplatu. Zas takovych moznosti nemam:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2011 19:54 Muž Spiike [63] Re: dair
Zajímavý nápad, ale když jsem viděl to provedení tak jako elektrikář bych to raději neviděl :-D I když na MADE IN HOME slušná práce. Já teď přemýšlím o LED páskách nějaký se mi válí doma i se zdrojem :-D Až budu předělávat osvětlení udělám fotky. ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2011 19:32 Muž dair [29] - Asie
Fotka k příspěvku osvetleni pouze led. pouzivane jako nocni v rozich.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2011 19:31 Muž dair [29] - Asie
Fotka k příspěvku Tady jsou taky 3.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2011 19:30 Muž dair [29] - Asie
Fotka k příspěvku ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2011 19:28 Muž dair [29] - Asie
Fotka k příspěvku Ahoj. kdyz uz je rec o led systemu taky pridam svou trosku do mlyna. led bodovky pouzivam na osvetleni temnych rohu v aq. Pridavam fotku. Svitivost vyborna. Jedna bodovka ma dohromady 1w- chlazeni zadne. Vice foto v mych profilech.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2011 09:01 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: afinko
pekna prace, jen tak dal palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.09.2011 20:04 Muž afinko [27] LED OSVETLENIE
Fotka k příspěvku Takto vyzera porovnanie LED vs Ziarivky v jednom obrazku.
Fotky boli robene so stativom a manualnym modom. Na manual bola nastavena uzavierka, clona, ISO, aj zaostrovanie a to rovnako pre vsetky 3 fotografie, ktore boli spravene v rozmedzi jednej minuty. Mali by byt preto priekazne.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2011 19:58 Muž afinko [27] – LED OSVETLENIE
Fotka k příspěvku Tak pridam aj ja svoju skusenost s LED osvetlenim pre akvarium.

Pouzil som 2 kusy LED: BRIDGELUX - BXRA-C1202
cz.farnell.com/…
Jedna LED ma 1320lm pri 12.8V a 1.05A = 13.44 Watov.
Ucinnost 98.2 lm/W.
Namontoval som ich do krytu, k dvom 18W ziarivkam.

Ako zdroj som pouzil spinany regulovatelny 60W:
www.gme.cz/…
Zdroj ma rezervu, ak by som chcel dodat dalsie LED.
Ako chladic som pouzil kus plechu.

Celkova cena aj s kablami je 1500 KC, neratam cenu prace.

Svietelny tok jednej LED je zhodny s jednou 18W T8 ziarivkou typu 8xx = 1350 lm. LED ale svieti vylucne smerom "dole", preto takmer vsetko svetlo svieti do vody. Ziarivka by musela mat idealny reflektor.

Svetelny tok LED sa da plynule regulovat napatim zdroja v rozmedzi 0.4 az 2 nasobku nominalneho svetelneho toku 1350 lm (pozri datasheet). V pripade zvysovania svetelneho toku nad nominalnu hodnotu sa proporcne zvysuje aj tepelna strata LED (je treba vediet LED uchladit).

Urobil som fotografie pri zapnuti iba Ziarivky, iba LED a spolu LED + ZIARIVKY:
rybicky.net/nadrze/13374

Akvarko je zalozene na novo, takze sa iba zabieha (2 tyzdne). Preto zatial svietim iba Ziarivkami (postupne za 2 tyzdne som zvysil cas osvetlenia zo 7 hodin na 12 hodin). Mam v nom rastlinky z Akva Daho, rastu velmi dobre. Dodavam CO2 a hnojim PMDD. Dnes som musel kopu rastlin ostrihat. Postupne zacnem pomaly pridavat vykon osvetlenia pomocou LED.

Budem informovat ako to ide ano
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2011 07:44 Muž infernus [12] Re: afinko
Ano, díky za rady. Bohužel doby, kdy jsem měl digitální zrcadlovku Olympus E500 a stativ jsou pryč. Momentálně mám jen iPhone 4 :p Jestli mi řekneš kde se tam toISO dá nastavit rád to udělám :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 09:06 Muž afinko [27] Re: infernus
Super, len tie fotky su dost nepriekazne.
Skus fotak prepnut na manualny mod, nastavit napevno uzavierku, clonu, ISO, proste vsetko co moze ovplivnit jas vyslednej fotky.
Potom sprav fotky bez pohnutia fotakom pre LED, pre Neonove trubice a spolocne.
Potom z toho bude nieco videt ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 21:41 Muž infernus [12] – LED pásek SMD 5050
Ahoj, do krytku mezi dvě zářivky 18W Philips jsem přidal asi 3 metry SMD led pásky ve 4 řadách vedle sebe. Tady na fotkách můžete vidět provedení i to jak to svítí.
rybicky.net/nadrze/10553

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [125] ...... 160 161

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 256424x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4030-vykonne-led-cipy-cree-cob-apod?od=6201