Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výkonné LED čipy, CREE, COB, apod.

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 138 Přejít na další stránku   1  
Výkonné LED čipy, CREE, COB, apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 12:00 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: xOB
Nesouhlasim. 55lm/W ma cely ten pasek, tedy pocita se i vykonova ztrata na odporech umistenych na tom pasku. LED maji klidne 90lm/W, jenze pasek je konstruovan pro napajeni 12V a tak se proud musi necim omezit - nejsnaze pomoci odporu primo na tom pasku. Samotne LED maji lepsi pomer lm/W, alespon co jsem videl v tom letaku a pokud to jsou ony, pak okolo tech 90lm/W, coz je mimochodem bezna hodnota u zarivkove trubice - jenze POZOR, bez predradniku a cehokoli okolo. Hodnota 55lm/W odpovida bezne usporce. Na rozdil od jinych zdroju svetla ten pasek ale sviti predevsim kam ma, takze by nemusel potrebovat reflektory (jeho vyzarovaci uhel neznam) a do akvaria se potrebne svetlo lepe dostane.

Kdyz to vsechno vezmu tak nejak zhruba (vsechny plus i minus), bez naroku na superpresnost, pouziti tohoto LED pasku nad akvarium je rovnocenne s pouzitim zarivkovych trubic stejneho prikonu, jako ma uveden pro ten LED pasek. Neresim potrebu predradniku k zar. trubicim a 12V zdroje, rekneme ze v tom jsou si ta dve reseni plus minus podobna.

Prusvih je tedy hlavne v tom, ze je to drahe, protoze dat 86 Euro za neco, co sviti jako usporka za 50Kc, to si sakra rozmyslim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2011 11:00 Muž xOB [83] - Cichlidy – Re: kortezhugo
Zrovna tento pasek ma ucinnost o nicem. 800lm/m a prikon 14,4W/m, to je cca 55lm/W to je hruza, takovou diodou nic neusetrite (krome mista).
Je potreba hledat diody s ucinnosti zacinajici na 90lm/W, to uz je o trochu lepsi nez zarivka a diky smerovosti se tak ziska vice svetla dopadajiciho do akva pri stejnem prikonu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 16:38 Coyote
Ta cena není moc sympatická :-O Snad to časem klesne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2011 16:25 Muž kortezhugo [983] – Re: Coyote
tu je s toho LED pas...

ledstar.sk/…

14.4W/m -celkom v pohode -len nech to este klesne cenovo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 16:24 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Coyote
A nebo ne, at jsem hodnej, nahradi tu 20W usporku i mene kusu, rekneme mozna uz i 80ks, protoze temi smerovymi LED dostanu do akvaria vice svetla, z usporky to jde na vsechny strany a diky usporadani usporek se to svetlo reflektory smeruje hure. Nicmene stejne je to stale dost kusu a to jsme u slabsiho osvetleni tak max. 40l akvaria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 16:20 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Coyote
BTW, 165ks tech nejvice svitivych z toho letaku mi nahradi jednu vcelku prumernou 20W usporku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 16:17 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Coyote
Tenhle letak ukazuje jen to, ze LED mohou mit stejne parametry jako zarivkove trubice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 16:04 Coyote
www.tron.cz/…
Co na to odborníci?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 17:43 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky – Re: kevin00
Pancierničky sú húfové rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 17:31 R Muž romant [27987] – Re: kevin00
Neuklidí, protože mu to zapadne mezi ty větší kamínky a on už se k tomu nedostane. Ty rostlinky bych trochu povytáhl, ať nejsou tak utopený v tom štěrku a pokud jsou zasazený i s těma košíčkama, tak z nich vyndat(z toho fota to nejde poznat) a zasadit do substrátu. Ten test s octem se rozhodně vyplatí. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 17:27 kevin00
Mám jednoho Pancéřníčka, který by ten bordel měl částečně "uklidit". Zajímalo by mě jak mám tedy rostlinky zasadit, když jsou nyní zasazeny špatně.
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 15:43 Usine – Re: kevin00
Do příliš hrubého štěrku zapadne spoustu krmení a bordelu a protože se to špatně odkaluje začne dno zahnívat. Vyzkoušel bych ho v octě jestli nešumí protože ti klidně mohli prodat mramor. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 13:29 Muž avast [49] – Re: Stenly
Pár vyjímek je, ale myslím si, že se dají spočítat na prstech ruky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 13:10 Muž Stenly [44] – Re: avast
Naprostý souhlas... jsou ale mezi nima i vyjímky, kde poradí k opravdové spokojenosti zákazníka, jako např. Sklorex (velice dobrá osobní zkušenost).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 13:07 Muž avast [49] – Re: kevin00
Na akvaobchody, akvaristiky a jim podobně dávejte pozor, chtějí prodat, ne poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 13:00 kevin00
Sid napsal: Ty šutry tvořící dno jsou nejen esteticky, ale i funkčně hodně vzdálené "optimu". :-O
A rostlinky máte špatně zasazené. hmm
Tady se bude kytkám sotva dařit, a to bez ohledu na nějakou LEDku.


Kamínky my byli doporučeny v místním akva obchodě, k rostlinkám mi bylo řečeno, že je mám pouze takto "zahrabat" a ony se chytnou. Co se týče estetična, tak to je věc názoru, takže spíše mě trápí funkčnost.
Jak bych měl tedy rostlinky zasadit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 20:32 Muž bonsator [1] - Jezírkové ryby – Re: Lucky005
Čína to není,je to s MG Elektronic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 20:29 Muž Lucky005 [197] – Re: bonsator
na to se neda odpovedet, pokud je to made in cina tak na barvy neni zadny spoleh, jedine testnout multimetrem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 20:25 Muž bonsator [1] - Jezírkové ryby
Prosím o radu!Koupil jsem moduly LED osvětlení,kablíky jsou šedá-bílá,můj napájecí zdroj mají černá-bílá.Ptám se bílá na bílou a šedá na černou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 19:40 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: kevin00
Ty šutry tvořící dno jsou nejen esteticky, ale i funkčně hodně vzdálené "optimu". :-O
A rostlinky máte špatně zasazené. hmm
Tady se bude kytkám sotva dařit, a to bez ohledu na nějakou LEDku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 18:46 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: kevin00
Aha, to jsme se nepochopili. Potrebovali bychom znat svetelny tok, ktery produkuji ty LED (jestli to bude svitit pro rostliny dost), nebo i jejich spektralni chrakteristiku (kdyz uz sla rec o vhodnosti svetla), pri nejhorsim aspon prikon pro nejaky hruby odhad (i kdyz ten by byl opravdu dosti hruby), proste technicke udaje k te LED nahrade zarovky.

Nebyl by treba link na prodejce te LED lucernicky, kde by byly nejake technicke parametry?

Akvarecko hezke, pokud udaje nejsou, nezbyva nez zkusit a uvidi se. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 18:16 kevin00
kevin00 napsal:Přikládám tedy fotku akvária, jeho obsah je 17l, rozměry 32 x 25 x 21.



Omlouvám se, nepovedlo se mi vložit fotku, tak zde je odkaz dl.dropbox.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 18:12 kevin00
Designer napsal: Vidime fotku, nezname zadne parametry, tezko muzeme odpovedet. Co ale vime, ze to co je na LED pro nektere ucely hezke, ze sviti smerove, je tady udelano tak, ze se ta vyhoda totalne setrela.

BTW, da se spravne odpovedet na otazku jestli je ve sklenici voda nebo vodka, kdyz poslu jeji fotku? A zrovna totez vidime na te fotce.




Přikládám tedy fotku akvária, jeho obsah je 17l, rozměry 32 x 25 x 21.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 18:02 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: kevin00
Vidime fotku, nezname zadne parametry, tezko muzeme odpovedet. Co ale vime, ze to co je na LED pro nektere ucely hezke, ze sviti smerove, je tady udelano tak, ze se ta vyhoda totalne setrela.

BTW, da se spravne odpovedet na otazku jestli je ve sklenici voda nebo vodka, kdyz poslu jeji fotku? A zrovna totez vidime na te fotce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 17:54 Muž hero [7] – Re: kevin00
Vadit by jim to nemělo. Akorát je hloupost kupovat "všesměrovou" LED žárovku když chceš stejně svítit jenom do toho akvarka. Většina lidí spíš řeší, jak světelný tok usměrnit jenon jedním směrem do akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 17:05 Usine – Re: kevin00
U odkazů musíš mít na začátku a na konci mezeru jinak nefungují. Pokud jde o led osvětlení tak to prostě musíš vyzkoušet, zatím s tím moc lidí nesvítí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 16:59 kevin00 – LED žárovka
Ahoj,
nechci zakládat nové téma, tak to hodím sem, snad se nikdo nebude zlobit. Mám 17l akvárium a v něm 2 rostlinky /Šípatka Šídlatá (Sagittaria Subulata) a Pupečník Bílý (Hydrocotyle Leucocephala)/ a 2 rybičky (Pancéřníček zlatopásý a Čichavec stříbřitý). Sehnal jsem LED žárovku ( sphotos.ak.fbcdn.net/… ) a chtěl bych se zeptat, jestli bych mohl osvětlovat akvárium touto žárovkou. Akvárium krásně prosvítí, protože je malé, ale nevím, jestli tento druh světla bude vadit rybičkám a rostlinkám či nikoliv.
Děkuji za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 13:59 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Designer
...Takze u nekterych specialek, ktere produkuji treba takove podivne ruzove svetlo, muze byt hodnota v lumenech spatna, ale presto pod nimi mohou rostliny rust, protoze vyuzivaji urcitou cast spektra svetla lepe nez jinou...
Já bych naopak jako přednost "obyčejných" zářivek (např. 8xx, 9xx) viděl v tom, že je v jejich spektru "dostatečně" zastoupena (neboli - není potlačena jako u "speciálek") právě i ona část fotoaktivního světla, která je "od přírody" předurčena některým vedlejším fotosyntetickým barvivům. A tato barviva nejsou pro kytky nevýznamná... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 13:11 GP – Re: RadekCX
s tim nepochopenim souhlasim. chapu, ze se nemeri z 1m2 ale musi to byt nakalibrovano prave na ten nejaky pokud mozno infinitne maly kousek plochy, ovsem pokud si udelame primku rovnobeznou s osou trubice ve vzdalenosti 1 m, tak vsechny body na ni nebudou stejne osviceny, proto jsem se predtim ptal na to misto mereni. pokud je pravidlo, ze se to meri v pulce, da to alespon tomu, kdo to vi nejakou predstavu. u hotoveho svitidla bych si treba predstavil ja, ze je to prumerny osvit na te plose na kterou to ma svitit, klidne i v tom 1 m.
ale to je jedno... myslim, ze je to tak jako tak nic moc vypovidajici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 13:02 Muž RadekCX [219] – Re: GP
ale to je prave to nepochopeni (proto jsem psal ze nezalezi na plose) - luxmetr nemeri osvetleni na 1m^2 - luxmetr ho meri v konkretnim bode

snimaci kalota luxmetru - ma plochu vetsinou par cm^2 a merici dioda radove mm^2
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 12:57 GP – Re: RadekCX
to ano problem je ze plocha 1 m od zarivky neni rovnomerne osvicena... to by ta zarivka musela byt nekonecne dlouha, aby to platilo...
edit: to bylo na ten prispevek predtim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 12:56 Muž RadekCX [219] – Re: GP
zmeri to naprosto trivialne

vezmou luxmetr - tedy jeho sondu - ktera ma difuzni kalotu - a ve vzdalenosti 1m od zarivky v jeji polovine delky odectou hodnotu

to je osvetleni ktere ta zarivka (svetelny zdroj) poskytuje

pokud se udava osvetleni treba pod nejakym osvetlovacim telesem tak samozrejme hodnota muze byt jina - protoze treba reflektor uvnitr telesa nasmeruje cast svetelneho toku tim uzitecnym smerem - z toho se odviji tzv. smerove charakteristiky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 12:51 Muž RadekCX [219] – Re: Designer
no zrejme si rozumime, ale pro jistotu - pokud ti nekdo napise, ze je neco osvetleno 100lx tak je naprosto jedno jaka plocha to je - je jedno jestli to je fotbalovy stadion a nebo nehet u palce - to je dane jednotkou lux (jak je definovana)

je to v podstate neco podobneho (pro predstavu) jako treba tlak - pokud nekdo rekne ze je tam tlak 100kPa tak se nikdo nepta na jak velkou plochu to je - tlak je definovany jako sila pusobici na plose - osvetleni jako svetelny tok pusobici na plochu

mimochodem prave luxama by bylo dobre srovnavat LED a zarivky - tedy svetelny tok dopadajici na plochu hladiny akvaria - to by totiz bralo v potaz smerovost LED a nesmerovost zarivek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 12:49 GP – Re: RadekCX
coze
jak to tedy prosim zjistuji? meri v jednom bode na ose zarivky kolmo na konec, kolmo na stred? meri osvetleni ze vsech smeru nebo pouze z nejakeho useku zarivky nebo zprumeruji osvetleni na cele plose 1m vzdalene od svitidla? mi prijde, ze je to naprosto nicnerikajici hodnota v tomto kontextu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 12:43 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: RadekCX
Takze je to hodnota v lx, kterou namerime metr daleko (plocha podstatna je, ale je tou vzdalenosti 1m dana). Dekujeme za vysvetleni, zase jsme chytrejsi ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 12:22 Muž RadekCX [219]
no osvetleni v luxech se bezne udava - tedy kdyz uz se vubec udava - a to ve vzdalenosti 1m od zdroje - pak neni plocha na kterou to sviti podstatna

Designer napsal: Ja to doplnim, mozna ne kazdy tu narazku kolegy pochopil. On lux je lumen na metr ctverecni, takze u svetelneho zdroje muzeme rici, ze sviti 670lm (produkuje tento svetelny tok, celkem, vsechno co z nej sviti), ale pokud nezname plochu na kterou tim svetelnym tokem sviti, nemuzeme rici jakoukoli hodnotu v luxech, pac to je jednotka toho, jak je neco osvetleno, kolik lumenu dopada na metr ctverecni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 11:55 Usine – Re: hf
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 11:53 Muž mori79 [6] – Re: petrpt
ak mas moznosti a cas sa stym vyhrat a trocha sa vyznas v elektrike tak by som siel do LED
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 11:40 Muž petrpt [0] – Re: hf
Popravdě se v elektrotechnice příliš nevyznám, takže o tlumivce Vám nic moc nenapíšu. :-( Předpokládal jsem, že tu LED zářivku jednoduše zamontuji místo klasické rozbité zářivky SERA FLO 18W a budu svítit. Měl bych snad něco vědět o tlumivce??? :-/ Ještě k tomu tématu. Přikláníte se tedy ke klasické zářivce nebo byste zkusili tu LED "zářivku"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 10:59 Muž hf [54] – Re: petrpt
Nevíte jak se taková LED zářivka zapojuje? Píšou, že u toho je "falešný" startér, který se asi dává místo toho původního. Jenže to pak zůstane zapojena i původní tlumivka ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 10:55 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: GP
Ja to doplnim, mozna ne kazdy tu narazku kolegy pochopil. On lux je lumen na metr ctverecni, takze u svetelneho zdroje muzeme rici, ze sviti 670lm (produkuje tento svetelny tok, celkem, vsechno co z nej sviti), ale pokud nezname plochu na kterou tim svetelnym tokem sviti, nemuzeme rici jakoukoli hodnotu v luxech, pac to je jednotka toho, jak je neco osvetleno, kolik lumenu dopada na metr ctverecni.

A k tomu svetelnemu toku. Hodnota lumen rika, jaky je svetelny tok, ale pozor, pro to co vidi clovek. Takze to ze neco sviti mene, jeste neznamena, ze z toho vychazi mene fotonu, jen my jsme schopni videt mene svetla a o tom co vidime lumen je. Takze u nekterych specialek, ktere produkuji treba takove podivne ruzove svetlo, muze byt hodnota v lumenech spatna, ale presto pod nimi mohou rostliny rust, protoze vyuzivaji urcitou cast spektra svetla lepe nez jinou. Nicmene my se chceme do akvaria divat, takze sice nesvitime do akvarii uplne nejekonomicteji ohledne energie a rostlin, ale svitime tak, aby rostliny rostly a nam se na to dobre divalo. Proto nemaji specialky pro bezne akvarium vetsiho opodstatneni a pri jejich cene a casto nizke zivotnosti je vetsina z nas nepovazuje za neco, co by se melo pouzit.

Dovolil jsem si napsat clanek, obsahuje jen stripek toho co se napsat da, zabyva se spise teorii a selskym rozumem, ale par uzitecnych informaci uz tam par lidi dle jejich vyjadreni naslo:
rybicky.net/clanky/561-osvetleni-akvaria-rostliny-a-watt-lux-lumen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 10:34 GP – Re: petrpt
by mne zajimalo, jak ty luxy pocitali....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.01.2011 09:51 Žena ustavprochore [567] – Re: petrpt
Osobně bych si za cenu okolo 400,- koupila takových 6 - 8 lineárních zářivek z řady 8xx a bavila se tím, který "odstín akvária" se nejvíc líbí mně a kytičkám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 00:50 Muž petrpt [0] – Re: Semtex
Měl jsem zářivku Flora Glo 20W speciálně pro kytky a ta měla následující specifikaci: 670 Lumenů, 125 Luxů, svítivost 9000 h, cena okolo 400 CZK.
www.zoo-hobby.cz/…
Svítil jsem s ní rok a půl (cca 6500 h.) a je po ní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 00:46 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: petrpt
pochybuji, 18W zářivka má tak nějak kolem 1200 lumenů....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 00:38 Muž petrpt [0] – LED
Fotka k příspěvku Zdravím, bohužel je pro mě časově nemožné číst celou diskuzi (23 stránek?), takže bych se Vás chtěl zeptat na použití LED-"zářivky" do akvária. Nyní v Německu prodávají 60 centimetrovou "zářivku", která je osázená 150 LED diodami, 11 W, 700-800 lumenů, cena 25 EUR (625 CZK). Myslíte, že by pod tím kytky rosli lépe než pod normální zářivkou alá Phillips 18W? Mockrát děkuji za odpovědi. Do přílohy Vám skenuji leták s LED zářivkou.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 14:12 Muž RadekCX [219] – Re: Stenly
pokud mi tady nekdo pise jak je jednoduche vyrobit reflektor (to psal D. a ty ses pridal) tak fakt nema ani predstavu jak se co dela

na bezne ohybacce reflektor fakt neohnete - musite si udelat tvarove kopyto, ten plech se musi ohybat tak aby se nepomackal a jako bonbonek musite udelat cela aby se to nekrouitilo a take musite vymyslet jak celej reflektor pridelat tak aby by ve spravne poloze vuci trubici

oproti tomu vyvrtam dve diry do plechu a prisroubuju tam LED a chladic, mensi LED lepim ani se nesroubuji

chapes v cem je asi tak rozdil? takze nez se delat s tim reflektorem to si ho radeji koupim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 14:06 Muž Stenly [44] – Re: RadekCX
Hele buď tak laskav a neurážej.. už jsem ti psal, že o mě nic ale nic nevíš, stejně tak nevíš nic o tom co umím a co dělám. Tvoje znalosti a um tady taky nikdo neshazuje.
EDIT: směšnej jsi sám, protože si dycky z diskuze jen vezmeš co se ti hodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 14:04 Muž RadekCX [219]
ty jsi fakt smesnej a jasne to rika, ze jsi nikdy nic nedelal - vyrabet reflektor na internetu (natukanim na klavesnici) je strasne fajn - vyrobit ho ale v realu uz tak jednoduche neni

i kdyby - pokud ho delat nemusim tak jsem usetril na materialu a jeste praci

clovek co tady akorat plka cobykdyby mi nebude rikat co se jak dela

ztrata casu - ja jsem dodal kalkulaci se vsim vsady - pokud delam stejny dekl na stejne akvarium tak nemusim pocitat ani praci a ani material - vypsal jsem jen veci ktere se lisily

Stenly napsal: Já o voze ty o koze... když ho vyrobím sám z dostupných nateriálů nemusím ho počítat do ceny osvětlení.. stejně tak jak to ty děláš s krytem z Al a jinými tobě dostupnými věcmi. Buď počítej opravdu všechno nebo jen to co si koupíš a to v obou případech (LED i zářivkové osvětlení) aby porovnání nebylo skreslené ve prospěch tebou prosazovaných LED.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 13:54 Muž Stenly [44] – Re: RadekCX
Já o voze ty o koze... když ho vyrobím sám z dostupných nateriálů nemusím ho počítat do ceny osvětlení.. stejně tak jak to ty děláš s krytem z Al a jinými tobě dostupnými věcmi. Buď počítej opravdu všechno nebo jen to co si koupíš a to v obou případech (LED i zářivkové osvětlení) aby porovnání nebylo skreslené ve prospěch tebou prosazovaných LED.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [138] ...... 160 161

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 256424x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4030-vykonne-led-cipy-cree-cob-apod?od=6851