Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výkonné LED čipy, CREE, COB, apod.

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 87 Přejít na další stránku   1  
Výkonné LED čipy, CREE, COB, apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 15:36 Žena čudlinka [25] - ParmičkyRe: medamedas
Od firmy Lightronic. Měla jsem od nich už ty předchozí a byla jsem velmi spokojena. Svítilo to hezky a dodání perfektní. Teď to bylo trochu komplikovanější, ale už to mám doma, včera jsem to nainstalovala. A těšila se na pořádně osvětlenou nádrž. Ale jsem, bohužel, dost zklamaná :-(. Jednak jsem udělala chybu, že jsem zvolila studenou bílou, je opravdu hodně studená (doufala jsem, že to bude něco mezi tím, co jsem měla teď a tím, jaké to ve skutečnosti je) a moc se mi to nelíbí, ale hlavně: zdá se mi, že to svítí hodně málo!!! Skoro mám pocit, že to svítí míň než ty původní a to by měly mít celkovou svítivost minimálně trojnásobnou ve srovnání s tím, co jsem tam měla předtím. Skoro jsem si říkala, jestli to nespletli a nedali tam jiný pásek, ale obrázek toho pásku, který jsem si objednala je stejný jako to, co mi přišlo. Tak nevím. Asi udělám nakonec to, že k těm lištám přilepím ještě i ty původní (teplé bílé) pásky - i když se to prý nemá kombinovat, ať mi to tam šajnuje všechno dohromady. Ale je to na prd. Už teď to tam mám provizorně všechno a není to žádná sláva. Rozhodně to není přesvětlené akvárko. Nerozumím tomu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 21:23 Muž medamedas [6] - Tetry
A zastává tu ještě někdo názor, že osvětlení akva pomocí LED je nevhdoné. Že LEDky třeba nedodávají tu správnou vlnovou délku pro rostliny, že prostě klasická T8 je nenahraditelná? Četl jsem o tom hodně diskuzí, že pod ledkama nejdou rostliny apod. Nebo tohle je už vyloučeno a ledky jsou plnohodnotnou náhradou za zářivky, či dokonce lepší? Jsou nějaké výzkumy a zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 20:59 Muž ViktorX [474] Re: medamedas
Souhlas, ještě k účinnosti zářivek, "průměrné" hodnotě 90lm/W. Editoval jsem ale už to nešlo -
Edit - Teda byla to reakce na příspěvek z 24.01.2013 19:20 :-), ale můžu tedy doplnit - ideální je mrknout do katalogu na konkrétní kus, např OSRAM T5 HE vychází ca 104lm/W, T5 HO ca 88lm/W, u T8 jsou ty čísla kolem 90lm/W, ale u krátkých T8 třeba 75lm/W.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 20:54 Muž medamedas [6] - TetryRe: mamlasos
Přesně jak říkáš to vidím taky. Já beru obecně 1W zářivky odpovídá 100lm. Neberu v potaz, kolik z toho 1W opravdu svítí do akva, to je věc reflektoru a tedy praktického využití výkonu.
A přesně stejně taky nevím právě, když se udává 0,5W/l, jestli to znamená opravdu dopadající 0,5W do akva (100% reflektor) nebo to je myšleno bez reflektoru, tedy ve výsledku 0,25W dopadajícího do vody. Či něco mezi... Snad nám někdo poradí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 20:41 Muž ViktorX [474] Re: mamlasos
Ano, tak nějak. Jak tu někde píšu, třeba SMD 5630 znamená 5,6 x 3,0 mm, a její vlastnosti dost podstatně závisí na tom, kdo jí vyrobí. Navíc, aby to nebylo tak jednoduché, u SMD LED se často uvádí místo světelného toku svítivost v candelách.
Nějakou dobu jsem uvažoval o LED T8 trubici, v kuchyni nad linkou mi svítí bombově, tak jsem si spíchnul Excelovský soubor, abych lépe odhadl pracovní bod čipů, katalogový světelný tok může být třeba uveden při 50mA, ale když čip pojede na 150mA, je to o něčem jiném. Je tam i přepočet candel na lumeny a nějaký odhad ohledně reflektoru, k vyzkoušení a stažení k dispozici v mém profilu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 20:05 mamlasos Re: medamedas
Jo v tom chybu nevidím. Akorát 1W zářivky může dělat 50lm protože půlka jde do krytu... 100lm je pro 100% účinný reflektor který neexistuje+ještě s tím že se vezme speciální, efektivní zářivka (osram HE např.). OSHE 100*0,9 superleflektor by mohlo dát 90lm/w, běžná zářivka bez refle. může být klidně na 40lm/w... IMHO
A nyní jde o to jaká sestava zářivka+reflektor se bere za samozřejmou když se říká 0,5W/l pro zářivku. To nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 19:47 Muž medamedas [6] - TetryRe: mamlasos
Dle výše zmíněného mohu teda brát jako bernou minci že 1W klasické zářivky/žárovky ~ 90lm ?

Pak tedy dle klasického doporučení 0,5W/l což pak odpovídá 36lm/l ?

Tak jsem myslel, že u mých diodových modulů není udávaná svítivost, ale je. Ale u zbylých není. Tak i tak jsem spočetl/odhadl, že moje svítivost používaná je 500lm +- 50lm. Neboli když mám akva s čístým objemem vody 16l, pak tedy mám 31,3 lm/l?
Jsou mé myšlenkové pochody správné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 19:21 Muž medamedas [6] - TetryRe: čudlinka
No jsem zvědav na výsledek. A odkud kupuješ ty lišty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 19:20 mamlasos
Podle použitých čipů v pásku vzít z webů kde udávají svítivost danou hodnotu - z rozsahu od do tu minimální. Přepočítat na wat ,dělat si průměr z několika webů a podle míry své nedůvěřivosti ještě vynásobit koeficientem barona prášila 0...1 např 0,9 :-D

Výslednou hodnotu vztáhnout k zářivkovému světelnému výkonu přepočítanému na lm/w vynásobeného koeficientem účinné plochy (zářivka svítí z půle do krytu) 0,5-x kde x je 0,5+účinnost reflektoru...

Nebo tak nějak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 19:20 Muž kofejn [963] Re: ViktorX
Ta tvoje poučka je asi správná, aspoň na moje akvárko funguje palec .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 19:08 Muž medamedas [6] - Tetry
Jaké jsou vlastně možnosti zjistit, kolik watů dávají ledky? U mých ledek si dovedu spočítat jen příkon, ten ale nic nehovoří o výkonu. Takže jaký výkon mají moje ledky nevím, jakou svítivost, to také nevím, protože nebyla údána. Nebo je nějaký přepočet z příkonu na výkon? Máme tedy možnost nějak zjistit kolik mi to svítí? Myslím teoreticky, sehnat někde nějaký drahý měřák svítivosti a změřit si to prakticky, tak tu možnost nemám :) Jak se klasicky uvádí u žárovek či zářivek jako např. vhodný výkon 0,5W/l, tak jak se to obecně/standartně měří u ledek? Pomocí svítivosti, pokud je tedy udána? Například že by 18lm/l (odpovídalo by něco kolem 0,5W/l ?)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 19:07 mamlasos
Padla tady hodnota minimálně 15lm/l. Pásek s čipama 5630 též zmíněný dává 1500lm/m.
Akvário je 200l -> 15x200=3000lm to jsou dva metry zmíněného pásku jako minimum. Pak byla zmiňována hodnota kolem 22lm/l... Já bych dal klidně dvojnásobek minima, ubrat jde nějakým stmívačem vždycky.

Žádná vysoká matematika, vše je na jedné straně. Zbytečné emoce, stačí číst...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 18:15 Žena petastastna [0]
ok, omlouvám se že nemám několik dnů čas abych pročítala 75 stránek pět let starého tématu,zapomněla sem že tady se radí jen odborníkům a ne laikům a ochota žádná. Nevadí, seženu si informace jinde. Když nechcete pomoct,nepište radši vůbec. DĚKUJI za ochotu,ale nikdo není dokonalý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   24.01.2013 13:10 Muž ViktorX [474] Re: petastastna
Souhlasím se Slavkem, navíc tvůj dotaz nedává moc smysl. Pokud tě zajímá minimální osvětlení, přečti si můj příspěvek níže, vyjde ti minimum kolem 3000lm na 200 litrů čistého oběmu, ale ten budeš mít menší; jaké má tvůj tatík pásky ví asi jenom on, nicméně stáhnout světlo jde vždycky. Kytky - čím víc tím líp :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   24.01.2013 12:45 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: petastastna
petastastna napsala: Ahoj, nechce se mi pročítat tolik stránek a tak se zeptám... Co si o to mmyslíte?
Ja tomu teda nerozumiem, vám sa nechce čítať a nám sa má chcieť radiť?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 19:19 Žena petastastna [0]
Ahoj, nechce se mi pročítat tolik stránek a tak se zeptám, táta má 200 l akvárko a chtěl by mít led osvětlení, co by na to říkali rostliny, a kolik by jich muselo být? V práci si vyrobil pásky na menší akvárium a i tak mi to přijde nedostačující... Co si o to mmyslíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 15:19 mamlasos
Jen tak mne napadá:
1)Světlo se musí rozptylovat na nehomogenitách jen tak bude zářit ze skla ven - takže leda umístit za zadní stěnu matované plexisklo nebo něco s danou funkcí. (když už, tak klidně vylejzrovaný obrázek viz jimacha.savana.cz/…)
2)Zadní/boční světlo není nic přirozeného, do akva bych to nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 13:37 Muž RadekH1 [129] – Nasvícení zadního skla.
Dobrý den.
Zajímalo by mě, jestli jste někdo přemýšlel, nebo už zkoušel, nasvítit zadní sklo skrz spodní hranu pomocí led páskem. Možná by to nemuselo vypadat zle.
Přemýšlím o tom a tak by mě zajímal názor zkušenějších. :-) Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 08:51 mamlasos
Viz rybicky.net/forum/18505-led-pasek-problem
Úplně rozmočený pásek (pásek vypadá jak vyrobený z papíru). Proto pokud použiju led pásky, vezmu hliníkovou plotnu/plech na to nalepím pásek a překryji sklem - slepím na okrajích aq silikonem. Bude to pevná součást krytu - deklík.
Led pásky bych koupil nevodotěsné protože jak vidím ten kousek umělé hmoty zvrchu na pásku je k ničemu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 23:31 Juratwin
Má někdo zkušenost s pásky EPISTAR? www.ledshopik.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 23:06 Muž jmalyska [167] Re: dusan73
jj měl jsme ty samé pásky, skoro hned byly mléčné a postupně odcházely ledky do háje, tak jsem to celé sundala je klid :) Samo, že řasa nemusela být tím (v akva byl velký kořen, přerybněno,...) Ale když jsem eliminoval skoro všechny příčiny tvorby řas, zatím je kupodivu klid, uvidíme, čas ukáže spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 21:58 mamlasos
Odjinud z tohoto webu...

"Slavomil Hejný a kol. (Rostliny vod a pobřeží) uvádí až 150 000lm/m2. U nás." To je k té intenzitě osvětlení :) To uvádím jako zajímavost bo mě napadlo kolik teda lm má reál venku, samozřejmě v přítmí našich "jeskyní" by to moc zářilo, stačí daleko míň...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.01.2013 21:41 Muž ViktorX [474] Re: čudlinka
ViktorX napsal: Někdo tady psal "Pro vysku akvarka 40-50cm, v zavislosti na rostlinach udavaji potrebu 30-60lm/l"
Těch 15lm/l jsem jen odhadl v mém akvárku podle výkonu zářivek v mém černodeklovém setu 112 litrů, a beru to jako minimum pro zařizování LED osvětlení.
Většinou se uvádí výkon zářivek nějak takto :
www.prirodni-akvaria.cz
Optimální síla osvětlení je pro stínomilné rostliny (anubiasy či cryptocoryny) okolo 0.25-0.4w/l a pro náročné kobercové rostliny hemianthus, glossostigma aj. orientačně 0.5-1 w/l
nebo www.rostlinna-akvaria.cz
0 až 0,25 W/l je velmi nízká intenzita osvětlení
0,25 až 0,5W/l je nízká až střední
0,5 až 0,8W/l je střední až středně vysoká
0,8 až 1 W/l je vysoká
1W/l a více je velmi vysoká hodnota

Takže vem tyhle údaje, vynásob orientační střední hodnotou účinnosti zářivek ca 90lm/W (80-100), pak to podle absence/přítomnosti reflektoru vynásob indexem ca 0,55 - 0,95 a vylezou ti lumeny na litr :-D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 20:16 dusan73
Fotka k příspěvku Já mám v 540l akva tento www.iwd.cz/… . Akorát jsem zrovna teď řešil problém s vlhkostí která se dostala pod samolepící páskou k čipu. Vyřešil jsem to silikonem po celé délce pásku a snad bude pokoj. Ale co se týká svítivosti tak super. Nainstaloval jsem celých 5m (3x1,65) a jeden pás jsem hned odstavil protože to bylo podle mně přepálené. coze
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 19:44 Muž Spiike [63] Re: jmalyska
Já led osvětlení kombinuju z denní bílá a teplá bílá v poměru 2:1 a nikdy sem neměl problém. A ten nástup řasy nemuselo nutně způsobit spektrum protože sem viděl i AQ jen ze studených býlích ( vypadalo to podstatně chladněji ) a měli to naprosto v pohodě. spíš bych to viděl pokud si srovnal waty tak ty ledky svítili podstatně víc než zářivka. takže doladit živiny pro kytky a mělo by to být v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 19:27 Muž jmalyska [167] – LED
Já měl LED pásek asi 2 měsíce a po nástupu řasy (výměna zářivky za LED, stejných Wattů) jsem je dal pryč. Svítily studeně bíle a asi v blbém spektru. Takže má zkušenost s LED je negativní :( ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 16:45 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: davidek75
Zdravim,zmeril jste nekdo u tech 3328 or 3528 kolik to da PAR na dne,pri jake vzdalenosti mezi svetlem a dnem? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 15:21 Žena čudlinka [25] - ParmičkyRe: ViktorX
Ahoj. Problém je v tom, že nalézt někde, kolik lm/l by vlastně mělo do akvárka optimálně svítit, není vůbec jednoduché. Kde jsi vzal to minimum 15 lm/l? Před tím víc než rokem, když jsem první LED pásky pořizovala, jsem po takovém nějakém čísle pátrala dost marně, teď už je možná k dispozici informací trochu víc, přiznám se ale, že tentokrát jsem už internet nepropátrávala s takovou pečlivostí. Pokud by ale platilo to minimum 15 lm/l, tak to by celkem sedělo. U původního 112 l aqa, u kterého počítám, že objem vody mohl být cca 80 l, by to vycházelo na nějakých 17 nebo 22,5 lm/l (záleží, která hodnota svítivosti platila) a měla jsem u toho pocit, že by o něco víc nebylo špatné. Teď u té nové nádrže (je to 200 l, tedy počítám s objemem vody cca 180 l) by to mělo vycházet na 24,5 lm/l. Takže by to, teoreticky, mělo být v pohodě. Uvidím, jak to bude vypadat, až to konečně nainstaluji. (Kdyžtak sem, prosím, hoď odkaz na zdroj, odkud máš to min. 15 lm/l. Dík.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 23:55 Muž SlavekB [168] - ŽivorodkyRe: davidek75
vypadá to fakt dobře. Když dam do svého akva 3 metry, tak mi kytky asi už utečou :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 23:33 misolo Re: amrtin
Zdravim, akurat riesim dielmu ci do mojho noveho akva o rozmeroch 60x60x15 a objeme 45l bude stacit meter LED pasu:

Výkon: 14.4 W
Uhol svietenia: 120˚
Svetelný tok: 960 lm/meter
Stupeň ochrany krytia: IP68
Rozmery produktu: 1000 x 12 x 5 mm
Pracovné napätie: DC 24V
Počet LED: 60 ks SMD5050
Materiál: lepiaca 3M páska vzadu
Hmotnosť produktu: 140 g/m
Farba svetla: Studená biela
Deliteľné po: 10 cm

Akvarko bude len chovne, ale mam v nom aj substrat v crepnikoch uzkych sklenenych a nenarocne rastliny, takze splna aj dekoracnu ulohu he :-D A chel by som dat prepinatelne aj pol metra nocne svietenie modre led :) sem tam prisvietit.
Myslite ze bude 960 lm dost ma cca 45 l pri vyske 60 cm?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 22:58 amrtin – ledky okolo celého aq
Fotka k příspěvku SuperBright 3528 SMD LED čistě bílá,Pozorovací úhel: 120 °.Z tohoto pásku + Al profilu( eshop.prodance.cz/… ) kolem celého aq těsně pod krycím sklem jsem udělal hlavní osvětlení a vypadá to docela dobře.Led svítí pod úhlem 45st.do vody.Jako další je 20W zář. aqua-glo.Posuďte sami-viz foto(jenom ledky).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 22:16 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: SlavekB
koukni na moje poslední fotky a video , tam jsou již čipy 3328
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 21:59 Muž kofejn [963] Re: Hanz3210
To zalití pásku je jen placebo efekt. Ten můj vůbec netěsní a voda navzlínala k čipům. Když zmáčknu vypnutý pásek, lehce se mi rozsvítí trojce čipů ( vidím, že čip je ze tří LED). Ale funguje už 5měsíců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 21:31 Muž aivenhov [16]
Jasne tieto som použil aj ja aj keď len pre istotu. Inak používam aj krycie sklá. Síce mám hliníkový kryt, takže pri styku s vodou nepracuje, ale tak sa mi voda vyzráža na skle a pásiky sú čisté. krycie sklá vždy pri výmene vody len očistím a je to :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 21:28 Hanz3210
hlavně použijte ne vnitřní ,ale na venkovní použití.Je tam rozdíl v tom že pro venek je pásek zalit do čirého silikonu a má krytí IP pro vodu,nevím jak vy ale já mám na krytech od akva vysráženou vodu a nekrytým ledkám by to moc dobře nedělalo... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 21:25 Muž ViktorX [474] Re: čudlinka
Promiň, bez urážky, trochu tě opravím :-), stačí vynásobit rozměry - tvoje stará nádrž má jako moje 112 l. a nová při stejné délce 140 l. To jsou hrubé oběmy, takže kdyby stará nádrž byla čistých 100 litrů, bylo by to 13,6 lm/l a jak říkáš s nově udávanou svítivostí 18 lm/l. Jen tím chci říct, že těch ca 15 lm/l asi opravdu vychází jako minimum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 21:11 Muž SlavekB [168] - ŽivorodkyRe: aivenhov
bohužel jsem je zatím našel jen v tom jednom obchodě v Praze. A že by se mi tam chtělo jet koukat jak to svítí to se moc říct nedá. Ale podle popisu by měly být dost silnější než 5050 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 20:40 Muž aivenhov [16]
Fotka k příspěvku S týmito novými ledkami nemám skúsenosti. Ja som dal ešte v Novembri do svojho l60l akvárka 3m SMD 5050 diód. Neviem teda či sú svietivejšie. Kludne by som dal aj 4m.
Záleží to od toho ako ich zapojíš. Mne svieti buď jeden pás, dva, alebo všetky 3 a to mám výšku 40cm. Typujem že u teba to bude 50cm. Všetko záleží od toho koľko dáš substrátu a čo chceš pestovať. Bolo by dobré, keby si si ich niekde mohol pozrieť zapojené a porovnať.
Tu je aj fotka môjho akvária pri zapnutých 2m LED. Krapet to skresľuje.

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 20:20 Muž SlavekB [168] - ŽivorodkyRe: čudlinka
Ja uvažuju o tomhle do svých 200l. www.t-led.cz/… Dal bych asi 3 m studených, ale aby to nebylo zase moc. Nemám totíž CO2 a moc se mi o něho nechce. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 20:14 Žena čudlinka [25] - ParmičkyRe: SlavekB
Mám zkušenosti ze svého 120 l akvárka (80 x 35 x v.40), kde jsem měla pásky teplé bílé (5060, 60 ks/m, 12W/m, celková délka 2m) s výrobcem tehdy udávanou celkovou svítivostí 1360 lm. (Teď ale koukám, že se udává víc, celkem by to podle aktuálních informací vyšlo na 1800 lm, ale nevím, jestli to oni na stránkách za tu dobu změnili nebo jsem si to tehdy, asi před rokem, špatně napsala.) Každopádně na těch mých 120 l to zpočátku nebylo špatné, postupem času se mi ale zdálo, že to začalo svítit trochu míň, za což si ale můžu sama, nevěděla jsem, že se LED pásky musí chladit a měla jsem to nalepené ne na hliníkových, ale na plastových profilech. Myslím, že to nebylo málo světla, ale sneslo by se klidně víc. Teď mám novou nádrž 200 l (výška 50 cm, o 10 cm vyšší) a objednané lišty s celkovou délkou 1,7 m a celkovou deklarovanou svítivostí cca 4400 lm. Tentokrát jsem zvolila výkonnější LED (5730 extra power, 28 w/m) a studenou bílou, tak jsem zvědavá. Právě mi dorazily, takže je nainstaluji a pak dám vědět, jak to vypadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 19:15 Muž SlavekB [168] - ŽivorodkyRe: čudlinka
dík za informaci, ještě mám chvilku čas, než se rozhoupu jít do LEDek.. pořád nevím, kolik bych si měl vlastně pořídit lumenu na to moje akva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 19:04 Žena čudlinka [25] - ParmičkyRe: SlavekB
- viz. moje předchozí reakce Re: LisourJr, SlavekB (připsala jsem i Tebe). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 18:59 Žena čudlinka [25] - ParmičkyRe: LisourJr, SlavekB
Nechala jsem si udělat osvětlení z LED pásků a také jsem uvažovala, že zkombinuji teplou bílou a studenou bílou. Při konzultaci s výrobcem, od kterého jsem to objednávala, mi bylo ale řečeno, že se to nemá kombinovat. Prý se to "bije". Kdoví, co to přesně znamená, ale možná raději neriskovat nebo si o tom něco pořádně zjistit. Já jsem se rozhodla dát na jejich radu - působilo to na mě věrohodně - a objednala jsem studenou bílou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 18:25 Muž ViktorX [474] Re: Kaplan007
Trafo bych tomu neříkal, to je zavádějící, musí to být stejnosměrné stabilizované napětí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 18:23 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: duko1995
sklo raději ne , spíš nějaký plech nebo přímo profil na LED pásky , docela to topí , a zdroj bych použil přímo spínaný zdroj který prodávají k těm páskům ,ale předimenzoval bych ho . Nedoporučuje se provozovat zdroj bez nějaké rezervy - taky topí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 18:18 Muž RadekH1 [129]
Dobrý den.
Zajímalo by mě, jestli jste někdo přemýšlel, nebo už zkoušel, nasvítit zadní sklo skrz spodní hranu pomocí led páskem. Možná by to nemuselo vypadat zle.
Přemýšlím o tom a tak by mě zajímal názor zkušenějších. :-) Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 17:57 Muž Kaplan007 [51] Re: duko1995
Já si jako hliníkové chladiče ojednám profily z alunet.cz (za pár kč). K napájení musíš mít trafo na 12V.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 17:55 Muž duko1995 [32] Re: davidek75
oo tak to je celkem pohoda dobre si pochopil :) a jake napajení ? normalne na 230v ? a ten chladič muže bejt i sklo ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 17:50 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: duko1995
možná jsem asi špatně pochopil otázku , ale ten pásek stačí nalepit na nějaký chladič a připájet k němu napájení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 17:36 Muž duko1995 [32] Re: davidek75
a napáji se to ješťe na neco ? alebo to stačí hore nalepit ?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [87] ...... 160 161

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 256426x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4030-vykonne-led-cipy-cree-cob-apod?od=4301