Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výkonné LED čipy, CREE, COB, apod.

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 92 Přejít na další stránku   1  
Výkonné LED čipy, CREE, COB, apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2012 17:28 Muž ViktorX [474] Re: laKatos
OK. Na to, že jsou přeprodané, slušná cena, řekl bych.
EDIT : Tady mají taky za dobrou cenu, $3.60, ale na můj vkus moc studené CREE XTE R4OA 130LM 8000K LED Emitter White Light Bulb dx.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2012 16:05 laKatos Re: ViktorX
Sehnal mi je borec co mi montuje osvětlení. Odkud to nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2012 13:27 Muž ViktorX [474] Re: Jirkaass
Když už je připájená na chladiči, tzv. star, pak se jen přišroubuje s teplovodivou pastou. Když je holá, pak jí musíš na tu star nejdřív připájet, je to hliníková (měděná) placka s plošňákem nahoře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2012 13:19 Muž Jirkaass [35]
omluvte jsem méne zkušený .. a chtěl bych s ezeptat když mám vysoce svítivou ledku cree tak jí stačí přídělat nákým šroubkem ?.. mylsím do AL plechu a nanést teplo vodivou pastu ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2012 10:59 Muž ViktorX [474] Re: laKatos
Můžu vědět kde jsi je objednal? Já vzal cvične XT-E R5 v čínském šopu co jsem psal níž, ale zdá se, že měli skladem jen 2 kusy a zatím dělají mrtvého brouka, tak nevím, kdy to budu řešit. XT-E R4 mají za ca 75,- taky tady www.ebay.com/… ale nevím přesně, jakou teplotu, ty tvoje jí mají přesně deklarovanou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 10:45 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: matlala
jo, to je samozřejmě lepší. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 10:16 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Barakainus
taky je mám na 15l krevetkárku, ty mechy pod tím rostou jak blbý
ty reflektory považuju zatím za zbytečné, mám nachystaný takový korýtko chladič, který celý zavěsím jako tělo.
www.ebay.com/…
Jen to musí počkat na Vánoce, pač konec semestru je hektický
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 09:28 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Barakainus
Jo jo, ty mám taky. Zdroj mám 900 mA a svítí to pěkně. Čip LED chladím chladičem z grafické karty a ovívám ho ventilátorkem na malé otáčky, aby byl naprosto neslyšný. Ještě jsem k LED dal tento reflektor:
dx.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.12.2012 04:54 Muž Barakainus [654] - Rostliny
Rok to tady ctu a porad jsem nevedel co a jestli do akvaria dat, i kdyz v laborce LED pouzivam denne... az se mi pri prestavbe akvarka (14 gallon BioCube) nejak podelalo svetlo (compact fluorescent), tak jsem koupil 10W 6500K LED z ebay za nejakych $11 za pet kusu vcetne poslani www.ebay.com/…
Vcera jsem 3ks to namontoval na chladic, napojil na regulovatelny predradnik a sviti to jak vztekly. Predradnik je max 700mA, ty LED jsou az na 900mA, takze to ani tech 30W neda, ale sviti to o moc vic nez ta puvodni trubka (coz bylo 24W). A i to svetlo vypada mnohem lip.
Je to zabudovane v krytu tesne nad hladinou, takze zadne reflektory ci cocky. Chladic je namontovany do der co zbyly po tech trubkach, pote co jsem vsechno vykuchal. A ze toho bylo - originalni svetlo melo dva predradniky, night light, dva vetraky a cele to bylo silene zadratovane. Ted to ma drat jeden a ven vyvedeny stelovaci knoflik; tot vse.
Cele to vyslo asi na $50, kde jak je videt ty LED jsou to nejlevnejsi.
Fotky dodam, az to nafotim :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 22:58 Muž Vašek [56] Re: laKatos
Doufám, že nám odpustí malé OT.

Ono ty drobné úpravy musí zvládnout každej co trochu umí s pájkou. Dávají se tyto drivery www.intl-outdoor.com/… jsou opravdu nadmíru spolehlivé. Osobně mi ani jeden neodešel a ani nikoho takového neznám. Obrovskou výhodou je, že se dá nastavit propájením hvězdiček s kostrou kolik bude mít světlo režimů. Sám nechávám 2 (10 a 100%) nebo 3 (5, 30 a 100%). Každej 1 AMC dává 350 mA, takže na ty 2100 mám driver s 6xAMC a na XML U3 na měděné star jsem na ten 8x další 2 dopájel a jedu na 3.5A

Pak už se dá "tunit" používáním sklíček anti reflexní vrstvou a když se spálí spínač, tak vyměnit za odolnější a s nižším odporem. Ale ten driver udělá moc. To je největší bolest čínských svítilen. No a ještě občas ustřelený fialový odstíny LEDek.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 22:42 laKatos Re: Vašek
Ano kutilove si DX užívají. Nekteré produkty jsou až neuvěřitelně levne stačí je mírně poupravit a jsou konkurenčně schopne kvalitním výrobkům. Chce to ale tu zručnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 22:32 Muž Vašek [56] Re: laKatos
S těma XPG souhlasím.

Já nejsem jeskyňář, ale i do jeskyně bych si klidně své čínské upravené světla vzal. Rád jezdím a kole v noci a letos jsem vozil 2 světla z DX s XPG. Vyměnil jsem driver a LEdky a za celou sezonu mě jedinkrát nenechaly ve štichu. Tlačím do nich kompromisních 2100mA. Ono bych některá jejich světla opravdu nezatracoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 22:26 laKatos Re: Vašek
To je každého věc, já když chci svítit tak nechci špičkový výkon ale staticky. To jen k tem lampickam.

Chtel jsem jen jen upozornit na zbozi co dal lucky005 ze nemusí dosahovat uváděných hodnot. To raději koupit 3ks xpg dat jim 1A a těch 1000 lumenu dostanem. Dokonce budem mít ještě rezervu (můžeme jít až na 1,5A a svitivost bude 3x450lm=1350lm - tu ale vzniká nutnost aktivního chladiče) a s cenou budem na tom stejně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 22:06 Muž Vašek [56] Re: laKatos
Tak zase na obranu ta má ledku SSC P7. Ta skutečně nedávala více jak 400lm, ale krádkodobě chvíli mohla skutečně dávat s pořádným akumulátorem více. Já mám jedno světlo s P7 a z plně nabitých akumulátorů Panasonic mi do ní teče 4.8 A potom skutečně ta LEDka umí hodnoty až někam pod 1000. Jakmile se zahřeje a proud klesne na nějaké 2A tak jsme opravdu u hodnot nepřevyšujících 500lm za sklem.

Jinak od CREE XML na tom až tak tragicky nejsou. Najde se tam i dost světel, co se blíží proklamovyným údajím. Většinou světla s XPG nekecají. U XML je to horší, ale pořád né tak jako P7 a nebo MC-E.

Já na DX objednávám už cca 3 roky. Dohromady raději ani nepočítám kolik svítilen mi prošlo rukama. Beru to jako polotovar. Vyměním driver, případně LEDku a až odejde spínač a mám spolehlivá světla za pár stovek, co dorovnají značková světla za tisíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 21:44 laKatos Re: Vašek
Jsi jim jeste polichotil. Tech procent je daleko vic. Na DX bych kupoval věci jen kdybych měl peníze na rozhazování. (Nejsem tak bohaty abych si kupoval levne veci) Dam sem odkaz a stačí se podivat do tabulky na magicshine svitilnu ktera se tam prodava ....uváděna X naměřena svitivost.
topas.speleo.cz/…

Směšné potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 21:37 Muž Vašek [56] Re: laKatos
A to si vem, že číňani ještě tak minimálně 20% přičtou. Dokonce baterky co mají kolem 600-750 lm prodávají jako 1300 atd.

Ale už jsem na to koukal před nějakým týdnem. Dlouho to na DX není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 21:28 laKatos Re: Lucky005
No nevím při deseti watech na ledku by jsem si představoval aspoň 1300lm. Ale zas za tu cenu no neber to. Pokud to tedy ma uvedenou svitivost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 21:09 Muž tajfun1 [222] Re: Lucky005
vypadá to docela zajímavě, docela by mě zajímalo, jak to bude topit, jestli by se to dalo rozumně uchladit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 20:53 Muž Lucky005 [197]
co vy na to?
dx.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 15:40 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: sasula
sasula napsal: Nic proti, ale muzes mi rict ktery HDD jsou vyrabeny v USA...
Áno, máš pravdu, v súčasnosti už žiadne. No nie je to vďaka kvalite, len kvôli peniazom... Ale ja pamätám aj doby, o ktorých som písal.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 10:11 laKatos Re: ViktorX
V přepočtu za 75kč za kus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 23:47 Muž ViktorX [474] Re: laKatos
Fotka k příspěvku Chromatičnost (barevná teplota) LED, v tomto případě 1C nebo 1D. Za kolik je máš?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 22:18 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: laKatos
Na LEDky se mne, prosím, neptejte - zatím jdou absolutně mimo mě.
Ale je v nich budoucnost, takže jakmile se jejich použití v akvaristice posune do kategorie "odzkoušeno - lepší varianta sotva existuje", rád se jimi začnu zabývat. :)
(V domácnosti si už ale na ně začínám zvykat. :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 22:02 laKatos Re: Sid
No a co označuje písmenko C nebo D. Viz níže. Chromiticnost mám poresenou. Ledky budou 30ks 6300k, 30ks 4900K, 15ks 3000k a 15 royalblue.

Prosím jaky rozdíl je v těchto ledkach?........


XTEAWT-0-1D0-R40-FB-0001
6300K 3,45x3,45mm/1,5A/130-139lm=350mA/115°

XTEAWT-0-1C0-R40-FB-0001
6300K 3,45x3,45mm/1,5A/130-139lm=350mA/115°
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 21:52 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: BR
...Ještě záleží na barvě světla jakou zvolíš. Nejvyšší účinnost mívají LED čipy při barvě 6000K modrá barva. Čím teplejší (zlutější barva) 3000K atd. tím více účinnost klesá...
Účinnost světleného toku, jesli jsem správně pochopil...
To může mít význam při pozorování akvária; jak to bude s významem pro rostliny, to ukáže až praxe. (Nebo PARmetr. :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 20:39 laKatos Re: BR
Něco jsem si o nich přečetl a jdu do tech xt-e.
V datasheetu jsou u nich psány informace na teplotu 85stupnu Celsia což je provozní teplota. A vycházejí o dost lepe. Díky za info.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 15:28 BR Re: laKatos
Od jaké společnosti budou čipy?? Pokud od CREE tak čistě čip xp-G má účinnost zhruba 132 lumenů na watt, xt-e má 148 lumenů na watt. Tudíž bych bral ty XT-E.
Ještě záleží na barvě světla jakou zvolíš. Nejvyšší účinnost mívají LED čipy při barvě 6000K modrá barva. Čím teplejší (zlutější barva) 3000K atd. tím více účinnost klesá.

Pro zajímavost:
www.cree.com/…

www.ledmania.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 12:32 laKatos – Xpg vs xte
Při objednávce osvetleni pro akvarium na zakázku jsem dostal nabídku ze místo domlouvanych ledek xpg mi daji xte. Je to posun k lepšímu nebo ne. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 17:43 Muž Tony2013 [228] Re: BR
Tak osvetleni ma nastarost sprava budov.I kdyz uz se o tom unas uvazovalo ale vzhledm k nakladum na porizeni a cene jakou ma nase firma za el. tak by navratnost byla nekolik let a to se jim zda nerentabilni.Jinak u toho zapojeni uz chapu jeho nebezpecnost.Ale vzhledem k tomu ze kdyz je clovek opatrny a nedela veci pod proudem tak by se nemelo nic stat.A vzhledem k tomu ze se s bezpectnosti potykam dnes a dene v praci (LOTO logou tagout uzamikani znaceni)tak s toho strach nemam.No a pri zivotnosti led vlastme zalezi na prvotnim zapojeni a pak uz je to v podstate navzdy.Jen bych se asi bal celohlinikoveho krytu ten bych si asi uzemnil.Ja budu mit drevenou rampu (doufam) tam bych se nebal nejakeho probijeni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 16:57 BR Re: Tony2013
JJ jak říkám to si má hlídat prodejce a ne zákazník. www.dtest.cz/…
Můžeš na to kouknout je jich tam vyřazených docela hodně.
Kdyby jste do firmy potřebovali kvalitní a certifikované LED trubice dej vědět mám kontakt na velmi kvalitní firmu z ČR která se tím zabývá a má dokonce českou certifikaci u EZU pro LED trubice. Ale dělá hlavně průmyslové objekty a velké zakázky. Internetový obchod nemají.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 14:28 Muž Tony2013 [228] Re: BR
Me taky nejak moc neslo u trubici.Chtel jsem prvotne vyzkoset jen led pasky ale to bylo nic moc,Pak jsem narazil na tuhle trubici a vyzkousel jsem ji a maximalni spokojenost(cena / vykon).Se zapojovanim cehokoli problem nemam.Pojistku mam v rozvadeci.Pred casovacem a i na kazde svitidlo.
www.elmaterial.cz/…
Myslim ze i ta jednotka ma v sobe pojistku ale to nevim urcite uz je to dlouho co jsem to mel kuchly.
Pak mam proudovy chranic 10A
Myslim ze me to nezabije.Jinak zrovna pred chvili jsem dostal v praci 24V od senzoru.Chapu bezpecnost ale o tom ze takove klasicke zapojeni je zakazane v EU jsem opravdu nevedel.Delam technika na udrzbe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 13:49 BR Re: Tony2013
Akorát je to univerzální zapojení pro trubici napájenou jednostraně druhá strana je jen propoj s pojistkou. Nevím zda to půjde na tu tvoji. Jinak když s tou tvojí budeš zacházet opatrně tak bych do ní nezasahoval. Jen příště bych objednal jinde přeci jen to nesvědčí nic dobrého o prodejci pokud prodává něco co je v EU zakázané.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 13:47 BR Re: Tony2013
Fotka k příspěvku No to už ti z ty trubice moc nezbude. Když budeš chtít při dalším nákupu LED trubic klidně napiš. Rád ti poradím zda je to ok nebo na co dát pozor . Zkus toto zapojení.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 10:49 Muž sasula [274] Re: slavko
Nic proti, ale muzes mi rict ktery HDD jsou vyrabeny v USA... kdyz temer vetsina pochazi z Thajska, minimum thajwan a cina???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 09:04 Muž Tony2013 [228] Re: BR
Tak co si tu led trubici upravit podle sebe.Da se vykuchyt zdroj dat ho do nejakyho mensiho rozvadece mimo akva.Tim zamezim vlhkosti ve zdroji.Ty spoje ledek by jsem zatrel lakem apote jeste upravil napajeni v patici.Za ty penize si to upravit po svem neni problem.Jen me zarazi ze to zapojeni maj skoro vsechny led trubice stejne.
www.barlux.cz/…
www.ledglow.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 21:42 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: David
David napsal: materiál FR 4 neboli pertinax, chlazení vůbec řešt nemusíte, ty lišty se nezahřívají.)
Tak neviem, ale tvrdenie, že sa nehrejú sa mi nezdá (tým netvrdím, že kecáte), mám momentálne oveľa menší pomer W/m a prehreje mi to 18 mm drevotriesku (či ako sa to teraz volá) tak, že zvonku dokážem dotykom rozlíšiť, kde sú pásy prilepené. Áno, tie moje majú mizernú účinnosť, ale pridaním na spotrebe tam jednoducho nemôže byť menej tepla. Kam sa stráca? Resp. kde ostáva?

David napsal: Alder patří mezi špičku ve výrobě LED, to že je tam Thajwan nemá žádný vliv na kvalitu výrobků.
Netvrdím, že nie je špička, jednoducho nepoznám a som podozrievavý. A hoci je na Thajwane kopa firiem, ale aj pevné disky tam vyrábané sú predávané výrazne lacnejšie ako rovnaké typy vyrábané v USA a myslím, že len rozdielom platov to nebude.

Každopádne vďaka za reakciu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 19:45 BR Re: Tony2013
Tak přesně toto je typ LED trubice který je "nebezpečný" a zakázaný prodávat viz RAPEX. To samozřejmě není tvoje chyba, ale chyba obchodu. Nemůžou mít platné certifikace pro ČR a koledují si o pěkný průšvih. Doporučuji nakupovat u kvalitních výrobců a né překupníků. Ale jak říkám klasický uživatel toto nemůže vědět. Bohužel ne všechny internetové obchody jsou férové.... Ale s tím odkrytováním si fakt dávej bacha aspoň to nějak utěsni silikonem tam kde by se mohla dostat vlhkost ke zdroji napájení když už nic. I když to bude na rampě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 17:11 Muž Tony2013 [228] Re: ViktorX
Vlhkost se nesrazela.Mel jsem dobre odvetrany kryt.Zapojeni mam ficko.Ted budu delat rampu tak se srazenim taky nebude problem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 17:09 Muž Tony2013 [228] Re: BR
www.ledkovezarovky.eu/…
Tak to maji i prodejci.Doporucene zapojeni.Kryt jsem vklidu sundal a strach jsem u toho nemel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2012 16:25 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: BR
...Další věc je zda nevadí rostlinám a rybám že (LED) trubice nevyzařují UV záření. Pro lidi je to přínos u rostlin netuším...
Pro rostliny také. (Jen nižší rostliny dokážou UV-A záření využít.)
Až na naprosté výjimky ani zářivky pro akvaristiku, stejně jako zářivky, určené k osvětlení interiérů (a/nebo exteriérů), UV-A záření nevyzařují a není důvod, aby tomu bylo jinak.
(Něco jiného jsou speciální zářivky určené pro teraristiku.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 15:03 BR Re: ViktorX
Bez zásahu do svítidla to lze těžko v Praxi se to dělá tak že tlumivka se odstřihne a všechno co do ní šlo se spojí např Wago spojkou (. tlumivka samo o sobě spotřebovává až 20W( s spoření energie je halvní důvod proč použít LED, navíc tlumivka rozehřívá plasty) za druhé nedává pro elektroniku zrovna ideální impulzy tudíž se zkracuje životnost LED trubice. Dobří dodavatelé dodávají zdarma k trubici speciální LED startér. (což je součástka stejná jako startér, ale uvnitř je jen pojistka sloužící jako propoj. Tudíž jedinou úpravou je vyndání tlumivky která zde byla nadbytečná.(velmi jednoduché) LED technologie má rozhodně význam a věřím že časem nahradí všechny konvenční zdroje světla, jen se k ní musí přistupovat rozumně. Čeho bych tedy nejvíce bál je právě vlhkost. je samozřejmě možné koupit kompletní LED světlo s trubicemi s krytím IP66 a dát ho pod kryt. není to o moc dražší než samotné trubice věřil bych že již bezpečné a legální. Další věc je zda nevadí rostlinám a rybám že trubice nevyzařují UV záření. Pro lidi je to přínos u rostlin netuším to je otázka na zdejší odborníky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.12.2012 12:41 Muž ViktorX [474] Re: BR
Na vlhkost jsem se ho ptal, ale už se tu asi neukázal, snad to alespoň honí přes proudový chránič, který tu doporučuji každému. Ale se zapojením LED zářivek je to zajímavé info, znamenalo by to, že by nemohly být legálně zprovozněné bez zásahu do svítidla (vyndání stratéru by nestačilo, leda ho vyzkratovat). Pro zajímavost citace Nebezpečí z RAPEXu : "Když se jeden konce trubice vloží do svítidla, hrozí úraz elektrickým proudem kvůli přímému kontaktu s částmi pod proudem na druhé straně trubice.", nechme stranou, že takhle blbě a ještě pod proudem by to tam dával snad jenom pitomec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 12:10 BR Re: Tony2013
NAITECH Jednoduché zapojení – na jeden konec zářivky se zapojí fázový vodič a na druhý konec nulový vodič. Vývody v paticích jsou uvnitř propojené.

Takto to mají opravdu zapojené? Jelikož toto zapojení je už v celé EU docela dlouho zakázáno a je i v RAPEXU (seznamu nebezpečných produktů).
Správné zapojení je pouze napájení z jedná strany (jeden pin je fáze, druhý nulák) Druhá strana LED trubice může být proskratována (lépe v ní může být umístěna pojistka)

A s tím sundáním krytu buď fakt opatrný to se opravdu nebojíš 230V v kombinaci s vlhkostí? LED trubice nejsou vodotěsné a bez krytu už vůbec ne. a uvnitř je zdroj na 230V.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 22:42 laKatos Re: David
:-). Ty jo. Dneska ale apríl není. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 22:02 Muž Vašek [56] Re: David
400lm za 790,--. To by koupil snad jedině blázen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 21:32 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: David
Vy si z nás snad děláte srandu. Tohle se tu už řešilo mockrát, stačí jít trochu do historie. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 21:23 Muž souky [592] - Rostliny
tak si projdi diskuzi co tu byla před tebou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 21:13 David – LED Alder
Málo??? na 8,5W, tak šup sem s lepšíma, rád se přiučím...

Hodnoty: 1 lišta 4,2W, 400lm, barevná teplota 8600K a 9200K, úhel 120°, cena současná 790kč.

Na fotce jsou použity 2 lišty...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.12.2012 18:14 Muž grunda [1781] - Cichlidy
to je hodně málo světla i na mě a to jsem na fóru za nesvítiče, na rozdíl třeba od Sida ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 17:51 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: David
Sice nehřejí, ale také moc nesvítí, jak je vidět z fotografie. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [92] ...... 160 161

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 256424x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4030-vykonne-led-cipy-cree-cob-apod?od=4551