Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výkonné LED čipy, CREE, COB, apod.

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 108 Přejít na další stránku   1  
Výkonné LED čipy, CREE, COB, apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.06.2012 13:40 Pavel Jak to sviti
Fotka k příspěvku A jeste jak to sviti v porovnani s peti kusy T5 HO 39W zarivek s reflektory. Nahore LED, dole zarivky - stejna citlivost a expozice; pro porovnani. Jinak prikon zarivek s el. predradniky pres 210W, prikon zdroje LED 125W - zmereno.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2012 13:36 Pavel Re: ivaha
Fotka k příspěvku Je to o tom, kolik je do toho clovek ochoten nainvestovat. Ja jsem nesetril a poridil jsem 10m pasku 13W/m (5m tepla/ 5m studena bila) a na to cele sestavil ram z L profilu. Konstrukce je pro muj zpusob uchyceni svetla, tak se nedivte :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2012 13:27 TopKonstrukt
Dobrý den, trubice se prozatím vyrábí pouze pro patice T8, což jsem v předešlých příspěvcích zapomněl dodat. Jinak co se týče bližších specifikací, které jsou plusovými vlastnostmi těchto trubic, tak patice se dají natáčet ve 180°. Což je výhodou pokud máte ve svítidle patice umístěné trošku jinak. Starší modely LED trubic mají s tímto problém protože pak svítí třeba jen na horu a nebo do zdi a je potřeba svítidlo upravit nebo koupit nové. Díky tomuto mechanismu je možno si trubici a dopad světla směřovat, pokud trubic máte několik. Trubice jsou stmívatelné, takže intenzitu si můžete libovolně regulovat. Čipy, které jsou v trubicích používány, jsou značky EPISTAR, typ SMD3528, což je v současnosti společně s CREE, BRIDGELUX a samozřejmě OSRAM, nejvíce zastoupená značka mezi výrobci LED svítidel. Pokud se vrátím k dotazu ohledně potřeby přidat pásky, tak věřím, že trubice je dostatečným zdrojem. Pásek bych zde doporučil možná jen jako dekoraci nebo noční osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2012 12:11 Muž EiFFeL [39] Re: TopKonstrukt
a ještě není napsáno jaká je to patice - jeslti G13 nebo G5? a jestli jdou trubice stmívat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2012 11:25 Muž souky [592] - RostlinyRe: TopKonstrukt
ještě jste zapomněl napsat, co to je za čipy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2012 11:20 yenya Re: TopKonstrukt
Dobrý den! Když to nabízíte, tak se zeptám. Mám patice T5, Juwel 1200mm zářivka. Jste schopni dodat v tomhle rozměru a na kolik to přijde? "Kolik by to svítilo", muselo by se tam ještě něco přidat, další pásek atp.. Předem děkuji za odpověď ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2012 11:12 TopKonstrukt Re: grunda
Přeji dobrý den a děkuji za Vaši poznámku, jak jsem uváděl v odkaze výše, tak jedna tato trubice v rozměru 120cm svítí reálně takto rybicky.net/nadrze/14380&kateg=5&typ=0 bohužel zákazník nemá moc kvalitní foto, ale pro představu osvětlení v daných rozměrech postačí.
Co se týče samotných hodnot světelného toku u těchto konkrétních zářivek (jednostranná, úhel vyzařování 120°)dostáváme se na tyto výstupy:

60cm:11W, 1200lm
90cm:20W, 2200lm
120cm:20W, 2200lm
150cm:24W, 2600lm

Než začnete hodnoty porovnávat s hodnotami fluorescenčních zářivek, je třeba brát v potaz to, že klasická zářivka svítí ve 360°, což je spíše naškodu, protože díky tomu ztrácí trubice 25-35% světelného výkonu. Světlo z LED trubice svítí pouze tam kam má a to v plném výkonu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.06.2012 21:12 Muž RpNecro [6] - AmerikaRe: TopKonstrukt
Dobrý deň
Chcel by som sa spýtať aké konkrétne LED moduly používate pre svoje svetlá (značka, označenie, bin) a od akej značky používate zdroje alebo vyrábate vlastné?
Povedzme napr. u TOP FLORA LED.
Je to myslím pomerne dôležitá informácia pre každého, kto to myslí vážne a na vašich stránkach som ju nenašiel.
Konkrétne LED svetlá vyrábate sami (pájanie modulov, návrh plošného spoja, návrh chladenia) alebo sa to rieši externe niekde mimo CZ?
Viete urobiť aj plne automatické riadenie stmievania - programovateľné a riadené z počítača s prehľadným grafický rozhraním?(časovanie stmievania u viacerých okruhov)
Majiteľom LED osvetlenia s výkonovými modulmi som už docela dlhú dobu (vlastná výroba) a do nového projektu (zatiaľ iba v plánoch - možno 1-x rokov, keď sa nájde čas) ho zatiaľ plánujem tiež. Poskladať základne svetlo totiž problém nie je ale toto sú detaily, ktoré mi chýbajú a pravdepodobne by ma presvedčili na firemné riešenie. Žial firmu, ktorá by toto dokázala splniť som zatiaľ nenašiel. Vždy to stroskotalo na neochote výrobcu zverejniť a garantovať použitie konkrétnych LED (výrobcu, model, bin, označenie) prípadne nemožnosti realizovať požadované riadenie.
Ďalšia vec je cena a to konkrétne udržanie ceny v reálnej hodnote v porovnaní so samovýrobou. (primeraný zisk výrobcu do 20% - zadarmo to samozrejme robiť nik nebude)
Ceny si viem pomerne dobre porovnať, keďže na výrobcov regulácii a riadiacich systémov mam priame kontakty. (práca v obore riadenia vykurovania)
Rád mam ale komplexné riešenia od jednoho výrobcu, ktorý vie čo robí a vyzná sa v tom.
Môžte mi kľudne odpovedať na otázky aj súkromnou správou. ;-)
Ako som písal je to skôr skúmanie trhu a o vás som zatiaľ nepočul tak by som si rád urobil predstavu do budúcna, keď sa budem rozhodovať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2012 20:47 Muž grunda [1781] - Cichlidy
možná by nebylo od věci ještě uvést jaký mají zářivky výkon - v lumenech, barva světla je fajn, ale neřekne mi, zda dokážu prosvítit 70 cm vody tak, aby mi rostly kytky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2012 15:24 TopKonstrukt Re: EiFFeL
Nejedná se zde o to, někoho LED zářivkou uchvátit. Je mi jasné, že v dnešní době o technologii LED spousta akvaristů ví a nějaké zkušenosti s ní mají. Jde spíše o to, že se už dá sehnat i kvalitní LED osvětlení a o to, jaké jsou nové možnosti, že LED zářivka už nemusí být jenom s bílým světlem. Možnosti využití jsou dnes již opravdu velké a hlavní výhodu vidím v možnosti kombinací spektra v zářivce a v nastavení přesných vlnových délek, což je i hlavní téma, kterému bych se chtěl věnovat a proto jsem prosil o názory a nápady, které všechna spektra z Vašich zkušeností mají potřebné a časté využití. V LED vidím budoucnost a i v této oblasti je potřeba to posunout někam dál
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2012 14:57 Muž EiFFeL [39] Re: TopKonstrukt
a vy si myslíte že led zářivkou někoho uchvátíte? byl jsem dost zklamán, když jsem koukl do prezentace... opravdu jsem po tom dlouhém textu čekal něco exkluzivnějšího....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2012 14:31 milda87 – LED zářivky
Na něco jsem náhodně narazil.Pokud to již zde je,tak se omlouvám za nošení dříví do lesa...

www.visiocom.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2012 14:31 TopKonstrukt
Dobrý den, ve spolupráci s panem Havlenou, který vytváří 3D pozadí pro akvária, jsme se začali zabývat profesionálním LED osvětlením a to jak pro akvária, tak i terária. Momentálně máme k dispozici několik typů zářivek s odpovídajícími spektry. Na míru jsme schopni vyrobit a sestavit teoreticky vše. Pokud by Vás tedy napadla další spektra, která používáte, a která jsou vhodná pro ten či onen druh živočichů nebo rostlinek, budeme rádi za jakýkoli Váš návrh, díky kterému budeme moci zakomponovat LED osvětlení do akvaristiky. Vice naleznete na stránkách firmy Top Konstrukt. Stránky nefungují jako e-shop, ale jsou spíše informativního charakteru. Veškeré produkty se vyrábí na míru dle potřeby. Díky Vašim radám a zkušenostem, budeme moci náš sortiment rozšířit, zdokonalit a do budoucna upravit dle Vašich potřeb. Jednu z referencí je možno nalézt i na tomto serveru rybicky.net/nadrze/14380&kateg=5&typ=0 Doufám, že zákazník brzy pořídí lepší fotografie a předvede nám svoji chloubu v plné kráse. Od Vás se budeme těšit na rady, tipy a triky. S pozdravem Tomáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2012 12:11 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: kortezhugo
ahááá, tak to jo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2012 09:55 Muž kortezhugo [983] Re: ivaha
ivaha napsala: Taky jsem myslela, jako Stefan, že se to chladit nemusí...
Tie 4,8W/m chladit netreba.Aj ked nie je na skodu ak su aj tie nalepene na niecom co dobre odvadza teplo.A pre pas cez 9,6W/m je uz vhodne pouzit chladic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 23:16 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: mj001
Děkuju za tip na konkrétní druh pásku. Taky jsem myslela, jako Stefan, že se to chladit nemusí (obzvlášt, když vystavený kus v prodejně byl opravdu hodně vlažný, skoro studený). Ale udělat profil z hliníku nebude pro manžela problém, takže v pohodě.
Taky předpokládám, že mi peníze vrátí, protože oni mi to takhle zkombinovali. Jim to výrobce neuzná, ale oni mně by měli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 18:53 mj001 Re: p7701
tak to asi budou vhodné chladiče palec
Jinak můžu nabídnout pásky, zabývám se prodejem LED osvětlení. V Praze nabízím i možnost vyzkoušení X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.06.2012 18:33 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: mj001
v televizích jsou většinou do tvaru U nebo žebrovaný dělám v servisu televizí a tam to sbíráme do sběru hliník :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 18:28 mj001 Re: p7701
Netušim, jak vypadají chladiče z televizí, ale nejlepší by bylo toto shop.fkt.cz/…, popř. alu profil tvaru U, co mají v Hornbachu nebo Bauhausu za cca 100Kč/m taky postačí. To se ovšem týká pouze standardních 3528 nebo 5050 pásků, pokud by to byly pásky s vyšším výkonem, tak by to chtělo žebrované profily, ty už jsou ale samozřejmě dražší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 18:00 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: mj001
děkuji za radu s tim chlazenim chystám se na led pásky a myslel jsem že chlazení není potřeba mužu použít alu cladiče z televizí? těch mam dost
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.06.2012 17:38 mj001 Re: ivaha
ten původní pásek je vhodný max. do koše. Jelikož nevhodná kombinace byla na doporučení prodavačky, měli by vrátit peníze. Doporučil bych rovnou koupit pásek s čipy 5050, ten má příkon většinou max. 14,8W na metr, takže i při např. 2x30cm pásku bude stačit 1A 12V zdroj a svítit to bude dostatečně. Trafo stačí toto www.almicra.com/… a bude tam ještě rezerva do budoucna. Co se týče pásků, psal jsem to už jednou, že je potřeba koupit pásek se značkovými čipy a dát ho do alu profilu, jinak to nevydrží ani náhodou udávaných 50000 hodin. Chlazení LEDek je potřeba!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2012 22:13 Muž Squit [30] Re: Lucky005
jo to nemá ani lumeny, to vim. Mam to jen jako noční osvětlení. Pojede to cca 2 hodiny po zhasnutí hlavního osvětlení a cca 1 - 2 hodinky ráno před zapnutím hlavního osvětlení. Mam to hlavněš kvůli teráriím, mam hady s noční aktivitou a potřebuju u nich aspoň trošku vidět kdyxž krmim po tmě a nebaví mě si svítit baterkou. Osvětlení akva je jen jako bonus. Nepotřebuju tam mít lumeny, to chci přes den řešit pořádnýma LEDkama, viz můj jiný příspěvek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2012 22:09 Muž Squit [30] Re: p7701
jetli chcete investovat, tak popřemýšlejte o tomdle 3000lm/m je nejlepší co v současné době existuje www.ledsvet.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2012 18:16 Muž p7701 [331] - Labyrintky
tak holt budu investovat dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2012 18:12 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: p7701
Todle ti nic neosvítí! 5W na jeden metr pásku to je nic! Musel bys mít nad jedním 100l akváriem těch 5m a mozna by to bylo jeste malo!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2012 18:08 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: Ninco
ten odkaz je supr ale já potřebuju 6 m a to je pálka mrkni na tohle jestli to mužu použíthttp://www.digiled.cz/digiled/eshop/6-1-LED-pasky/0/5/33-WE-LED-paska-vodeodolna-4-8W-m-tepla-bila-5m-07841/discussion-all/33#anch133
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   24.06.2012 18:05 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Fotka k příspěvku A tady jak vypada nad akva 1m tohoto pasku. Mechum to bude stacit bohate, mozna i stredne narocnym rostlinam =)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2012 18:03 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Fotka k příspěvku Moje osvětlení.

www.t-led.cz/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2012 18:01 Muž souky [592] - Rostliny
No tak než sem to sesmolil, tak už tu máš odpověď, možná bych to jen nepřeháněl s výkonem, pochopil sem, že ta akva budou holá, tak ať zbytečně nestresuješ ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2012 18:01 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: p7701
Hlavně se dívej po páscích s dobrým poměrem příkon/svítivost! Nebo také po vysoce svítivých. Ostatní pásky, které mají spotřebu okolo 5W na metr délky jsou pro osvětlení akvárií nedostačující.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2012 17:57 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: Ninco
tak dík nemám skušenost s led páskou ale řekl jsi mi co jsem potřeboval palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2012 17:53 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: p7701
Já použil nad své akvárium 80x30x35 dvš jeden metr (2x0,5m) led pásku 19,2W svítivost 1450lm a bohatě to stačí pro nenáročné rostliny. Doporučil bych rozdelit osvětlení nad každé patro zvlášť, tzn co patro to zdroj. Nikdy nevis, jestli budou všechna akva plná atd ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2012 17:40 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: p7701
p7701 napsal: p7701 napsal: čau lidi potřebuju poradit mam stojan 6 pater výška akvarií je max 30 cm a délka osvětlovací plochy 90 cm potřeboval bych vědět jak dlouhý pásek potřebuji do každého patra aby mi dostatečně osvětlil na kolik zdroju je třeba na připojení a jestli je lepší teplá nebo studená bílá kytky nemám ještě dodám že pásek bude 10 cm nad akva díky za rady velikost akvarii 90x25x40 DxVxS
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2012 17:30 Muž souky [592] - RostlinyRe: p7701
to my taky, bude to pro tlamovce, nebo rostlinný akvárium, jaký má objem a tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2012 17:27 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: Drahoš .
to je hezký ale já potřebuji vědět konkrétní parametry na podmínky které jsem uvedl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2012 17:10 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
Fotka k příspěvku já jsem teprve v začátcích to jsem si vyrobil koupil jsem led pasku hlinkovou lištu ve tvaru U nalepil dovnitř zapojil a bylo to každý led pasek je samolepící
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2012 13:31 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: p7701
p7701 napsal: čau lidi potřebuju poradit mam stojan 6 pater výška akvarií je max 30 cm a délka osvětlovací plochy 90 cm potřeboval bych vědět jak dlouhý pásek potřebuji do každého patra aby mi dostatečně osvětlil na kolik zdroju je třeba na připojení a jestli je lepší teplá nebo studená bílá kytky nemám ještě dodám že pásek bude 10 cm nad akva díky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2012 12:14 Muž Lucky005 [197] Re: Squit
no nevim nevim, myslim si ze to nebude zadny zazrak, vzhledem k tomu ze v datasheetu neni uvedena ani svitivost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2012 11:54 Muž Squit [30] Re: Venda
to si nekupujte, za tu cenu se dá koupit 5m pásku taky voděodolný + trafo a máte luxusní osvětlení. nebo já jsem si teď objednal www.gme.cz/… plus modrou a teplou bílou, plánuju je proložit modrá bílá modrá atd. právě jako noční osvětlení akvárií a terárií. čekám na zdroj a pak můžu nafotit jak to vypadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2012 07:07 jitkaS
Zdravím všechny a prosím o radu. Chci nahradit klasické zářivky za led zářivky nebo led pásky- pro zvíšení světelné intentity. A jelikož vůbec nerozumím elektřině, nevím co by bylo lepší. A v čem se světlo bude lišit, myslím svítivost, dopad na rostlinky a samozřejmě spotřeba, pořizovací náklady a živostnost.Ještě chci říci, že led pásky bych si musela koupit set, protože el. skutečně nerozumím, také proto se ptám těch ,co to mají vyzkoušené a rozumí tomu. Předem děkuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2012 06:27 Muž LiborSprysl [9015] Re: Venda
Venda napsal: Ahoj lidičky poradíte? Chci LED noční osvětlení pro svého prcka 1260L (d180v100h70) a na aukru jsem objevil tyto panely aukro.cz/…
Myslíte že jsou aspoň trochu kvalitní? Cena se mi zdá docela přijatelná. Bude světlo dostačující? Díky za názory

Jestli při něm chcete známkám počítat zoubky, tak ne. Pokud nechcete zakopnout ve tmě, tak ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2012 06:25 Venda
Ahoj lidičky poradíte? Chci LED noční osvětlení pro svého prcka 1260L (d180v100h70) a na aukru jsem objevil tyto panely aukro.cz/…
Myslíte že jsou aspoň trochu kvalitní? Cena se mi zdá docela přijatelná. Bude světlo dostačující? Díky za názory
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2012 21:12 Muž p7701 [331] - Labyrintky
čau lidi potřebuju poradit mam stojan 6 pater výška akvarií je max 30 cm a délka osvětlovací plochy 90 cm potřeboval bych vědět jak dlouhý pásek potřebuji do každého patra aby mi dostatečně osvětlil na kolik zdroju je třeba na připojení a jestli je lepší teplá nebo studená bílá kytky nemám ještě dodám že pásek bude 10 cm nad akva díky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2012 18:39 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Libor
Taky bych to časem chtěla i na velký akvárko (nooo, velký :-D - prostě to větší). Tam mám teď zářivky 2x18W, moc to nesvítí. Ty to máš na jak velký akvárium? Nemáš prezentaci, jinak bych se podívala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2012 18:23 Muž kortezhugo [983] Re: Drahoš .
Da sa to cca urcit podla ceny pasu alebo odmerat ampermetrom a vyratat prikon ked k tomu niesu ine informacie.Ale bezne mavaju 4.8 alebo 9.6 W/m.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2012 17:47 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
nevíte jak se to počítá koupil jsem led pasku je tam napsané 12V-DC 97 cm kolik je to w nebo svítivost. kolik to tak muže bít w
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2012 17:24 Libor – re:ivaha
nemáš zač :-) já jsem zatím spokolenej kytky rostou, dřív jsem měl 2x18 w zářivky teď 10 x 3W power ledky a světla o dost víc.spotřeba asi o polovinu menší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2012 17:11 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Libor
Mám šikovnýho manžela :-) Já se ho na to optám a on mi už řekne, jestli to zvládne udělat nebo ne. Podle toho se pak zařídím.
Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2012 17:02 Libor – re:ivaha
Ahoj pokud nemáš někoho kdo by Ti pomohl s power led čipy k tomu trafu tak radši vyměň trafo a nalep pásky Power led čipy se musej chladit já to mám a je to z alu učka naštěstí bez ventilátoru teplota cca 30-40 stupňů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2012 13:11 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: kortezhugo
Já si to poznamenám, aby si to kdyžtak vyzkoušela, protože za měsíc na to určitě zapomenu :-) Vzala si na mně telefon, tak mi pak budou volat.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [108] ...... 160 161

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 256424x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4030-vykonne-led-cipy-cree-cob-apod?od=5351