Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

LED pásek

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
LED pásek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.02.2024 20:17 Muž 4Sima [1888]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.02.2024 11:52 Muž M0RGAN [120] Re: Richiled
Dobrý den,
řekl bych, že naprostá většina akvaristů chce světlo již hotové. No a pak jsou tu exoti jako já, kteří mají těch akvárek spoustu (17) a tak experimentují s vlastním osvětlením v kombinaci led pásku z Aliexpressu, stmívače (osvědčil se mi TC420/421 s alternativním SW tc420app.ubrothers.eu ).
Za sebe bych řekl, že hlavní je mít vysoký index podání barev, CRI, aspoň těch 95. A pak kombinaci velmi teplé a normální bílé, aby bylo možno naprogramovat rozednívání a stmívání, což aktuálně uspokojivě řeším v několika akváriích CCT páskem www.aliexpress.com/… a na cestě je RGBCCT, který by měl být ještě lepší www.aliexpress.com/… , ale uvidím :-) V sedmi akváriích mám komerční světla, kde se dá měnit nastavení RGB tak, aby to lahodilo oku, což by měl zajistit ten RGBCCT pásek, tak snad :-) Aktuálně jsem zkoušel jeden levnější RGBCCT www.aliexpress.com/… , ale moc mě nenadchnul.
Do toho nějaké ty led profily z Hornbachu www.hornbach.cz/… a trafo.
Ale i tak je to řešení spíše pro zavěšení nad akvárium, do krytu by to chtělo ještě významně utěsnit a ideálně v rámci celého svítidla, protože pásky s IP67/IP68 mají horší chlazení čipů.

Někdo jako "akvaristické" prodává WRB (bílá, modrá, červená) pásky kvůli růstu rostlin, ale já mám osvětlení akvárií primárně kvůli vzhledu a tohle vypadá fakt nehezky.

Někdo totéž řeší pomocí samostatných cree čipů (třeba Tonda Školas www.facebook.com/…), ale já jsem zůstal u pásků, ty zvládne i laik jako já. :-)

Ale když si to všechno shrnu, tak toho času, co jsem věnoval zkoumání, těch peněz, co jsem vrazil do zkoušení různých pásků... Pro normálního člověka s jedním či dvěma akvárii je rozhodně levnější si koupit světlo komerční :-) Kdyby mě to nebavilo, tak to fakt nedělám. I samotné vyladění barevného podání přes TC420, aby to lahodilo oku, bude piplačka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2024 08:17 Muž Richiled [0] – LED pásek / LED trubice / hotové svítidlo
Dobrý den, hledám akvaristu, který by mi pomohl definovat vhodný sortiment osvětlení pro akvária. Deset let se zabývám LED komponenty, LED osvětlením a doposud jsem zcela míjel potřeby akvaristů. Nevím zda akvaristé upřednostňují zhotovení svítidla svépomocí - z jakých komponentů nebo zda upřednostňují nákup hotového svítidla. Díky přímé a letité návaznosti na výrobce LED, zajišťuju pro řadu zákazníků z jiných oborů dodávky materiálu upraveného na míru dle potřeb dané skupiny uživatelů. Toto bych rád rozšířil o akvaristy. Jde mi o to zda akvaristé požadují nějaké konkrétní barevné spektrum, nebo jaké typy svítidel jsou populární apod. Děkuji za případné nasměrování nebo zprávu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2022 09:43 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: razboravesmirna
razboravesmirna napsala:... jsem osvětlení vypnula úplně.Světlo teda v mém případě není potřeba?:)
Myslím si, že světlo rostliny potřebují.
Ale když nemají jiné živiny ( makro a mikro) tak nepotřebují "tolik světla".
Rostlina je "chemická továrna poháněna světlem" .( fotosyntéza)
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2022 08:42 Žena razboravesmirna [2] - Rostliny
Zdravím,

někdy v červnu jsem si pořídila USB LED pásek (4,8 W) s časovačem nastaveným na 10 hodin k 30 litrovému akváriu. Kytky v něm začaly postupně pochcípávat, tak jsem snížila osvětlení na pět hodin a zhruba dva týdny zpět jsem osvětlení vypnula úplně. Akvárium mám v rohu ložnice, kam moc světla nedorazí a přesto se mi zdá, že se kytkám zase začíná dařit. Čím to? Světlo teda v mém případě není potřeba? Použila jsem špatnou intenzitu světla... Ne, že by mi vadilo, že není akva osvícené, ale jen tak pro zajímavost bych to vědět chtěla. Předem díky.:)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2022 07:57 marvvin Re: kus
jj, to me nenapadlo, ze mluvis o akva pasku, to muzu jen potvrdit, mam ho tam jen jako treti pasek, myslel jsem, ze tim trochu pomuzu kytkam :) ale na sviceni to neni ... stejne jako ten UV co jsem nabizel, na vecer pekny, ale je potreba brat vyssi vykon, sviti to malo ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2022 21:46 Muž Krepec [46] Re: kus
Jj měl to být on. Tak to ti teda děkuji za poznatek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2022 16:18 Muž kus [200] - RostlinyRe: Krepec
No jestli je to ten akvapásek,tak ten ti to určitě neprosvítí. Ani ve třech řadách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2022 15:10 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Krepec
Proč tam nedáš jen studené bílé? Kolem 6500-7000K třeba tři řady+ stmívač?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.07.2022 13:54 marvvin Re: Krepec
ahoj, kdyz se v tom rejpes, tak predpokladam, ze mas k tomu nejaky kontroler, ne jen zapnuto-vypnuto, potom muzes popremyslet i nad upgradem, ja tam mam treba na vecer jeden pasek s UV svetlem, taky je to pekne ;)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2022 12:39 Muž Krepec [46] – LED pásek - množství
Zdravím,
chtěl bych poprosit o radu, chtěl bych vyměnit stávající LED pásky (teplá bílá) nad akváriem. chtěl bych tam dát pásky s těmito parametry:
Barevná varianta Červená + modrá + bíla
Vlnová délka 455nm
Vstupní napětí 12V DC
Příkon 12W/m
Počet LED 60/m
Úhel svitu 120°

A přemýšlím zda použít 2 pásky 80cm dlouhé jako mám teď a nebo ještě jeden přidat, když už se v tom budu "vrtat" ? Rozměr akvária délka: 85cm, šířka: 35cm, výška: 42cm

Děkuji za pomoc v rozhodování

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2021 18:15 R Muž afc1886 [14655] Re: josef
Rybám je světlo celkem buřt, když nebudou muset mít svářečské brýle aby neosleply.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2021 18:02 josef – endlerky
Mohu pooužit led pasek i pro endlerky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2021 07:31 Muž Filip_CZ [165] - Rostliny
Zkoušeli jste Philips Hue Led pásek použít jako dodatečně osvětlení akvaria ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2021 21:33 Muž peky1128 [2] Re: MartinH
Prosim ta a to mas normalne led pasik modry a led pasik cerveny? Cital som ze rastliny potrebuju aj cervenu,aj modru a zevraj aj zelenu farbu, len som premyslal ci je to normalne modry led alebo nejaky specialny :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2021 03:25 Muž MartinH [142] - L144 závojRe: peky1128
Zdar, koukni na můj profil na akvárium Obelisk 2 je skoro stejného rozměru co to tvoje a světlo musím stmívačem umravňovat, jsou tam i odkazy na všechny součástky do různých obchodů. 40cm vodního sloupce je v pohodě, pokud máš skla jako já, krytí tě nemusí zajímat, už tak svítím několik let a OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2021 16:13 Muž peky1128 [2] Re: daren
Z materialu co objednam mi vidu spravit dve svetla na 130cm. Ostane mi potom material na dve male po cca 70cm. Takze skusim to s dvoma a ked bude malo dorobil by som aj to tretie. Vsetko zdokumentujem pofotum a potom to sem hodim aj s akvariom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2021 16:09 Muž peky1128 [2] Re: Sid
Tak pripravit sa mozem jedine tym,ze kupim silnejsi zdroj,aby sa tam dal popripade dopojit dalsi pas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2021 16:09 Muž daren [408] Re: peky1128
Ja mam nad akvariem (90P) 2x 30W nejlevnejsi reflektor tak 35cm nad vodou, ucinnost led bude pravdepodobne horsi nez u tech pasku, a mne to uz staci. Naopak v kvalitnich ledkach se dava nad podobne akvarium i dvojnasobek wattaze, to je zas opacny extrem. Zkusil bych se trefit nekam mezi, a bude to myslim OK.

PS: U tech pasku tesne nad hladinou muzes narazit trochu na to, ze vrsek akvaria muze byt uz prepalenej. A kdyz je zvednes, ze to bude svitit vsude kolem (da se resit nejakyma linearnima cockama/ stinitkama). Ty vysokowatazni svetla se vetsinou davaji kus nad vodu... (15-40cm)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2021 15:00 Muž 4Sima [1888] Re: peky1128
Určitě bych nedával pouze dva pásky na akvárium. Na výšku akva by tyhle pásky mohly být dostatečné a měly by stačit i na uvažované kobercovky. Ale neosvítí ti těch 40 cm hloubky. Tam by to kvůli rozptylu světla chtělo dát třeba dva pásky dopředu a další dva pásky do zadní části. Přebytečný výkon tlumit stmívačem. Taky to bude chtít pořádné Alu profily, aby se pásky uchladily.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2021 14:56 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: peky1128
Co to vyzkoušet? A připravit se na eventualitu, že stačit nebudou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2021 14:50 Muž peky1128 [2] Re: daren
CO2 budem pridavat,to uz mam flasu nachystanu. V podstate mam vsetko uz vybrate,riesim uz len osvetlenie. Cize myslis ze by mi aj dva take dlhe led pasy stacili na to akvarium?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.03.2021 12:58 Muž daren [408] Re: peky1128
Ja bych rekl, ze svitit bude dost, navic prikoupit dalsi nebude takovy problem, ne? Osobne bych si nakoupil pasky ve vetsim mnozstvi a pridal nejake stmivani, v nejhorsim budes svitit na 50%, nejspis te to odmeni vyssi zivonosti toho pasku...

Jen pozor, ze dostatek svetla neni podminka postacujici, ale jen nutna. A ze pasmo, ve kterem uz rostou kobercovky a jeste neni treba pridavat CO2 neni uplne siroke.

Za sebe mohu doporucit treba monte carlo, to mi roste i bez prihnojovani (ikdyz o poznani pomaleji)...

PS: Absence odolnosti proti vode mi prijde jako vyhoda (pokud ti nebudou padat svetla do vody moc casto :), vodeodolne pasky byvaji zalite v nejake umele hmote a maji tendence se prehrivat/odchazet...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2021 09:56 Muž peky1128 [2]
Cawte, chystam sa vyrobit si vlastne led svetlo z led pasikov. Akvarium ma rozmery 130x40x50.
Chcel by som pouzit tento pasik:
www.ledprodukt.sk/…

Viem je bez krytia,ale bude schovany v hlinikovej liste a nad akvariom je este krycie sklo,takze nedojde ku kontaktu s vodou.
Myslite ze bude dostatocne vykonny aby mi pod nim pekne rastli aj narocne kobercove rastliny?

Premyslam o pouziti 2 az 3 takychto svetiel o dlzke cca 125-130 cm.

Dakujem za vsetky rady, pretoze takyto typ osvetlenia si idem vyrabat prvy krat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2021 21:37 Muž woodguru [0] Re: Roman.Kl
Díky, myslel jsem si to, ale už aspoň vím najisto, že stačí jeden zdroj. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2021 21:13 Muž Roman.Kl [27] Re: woodguru
120 W bude určitě málo pro obě pásky. A zřejmě není úplně v pořádku (pokud není zařazen nějaký neodpovídající stmívač, ten taky může způsobovat blikání)

Pak je na místě ten 200W a v tom případě není problém připojit obě pásky. O svítivost v tomto případě nejde. Pokud jsou obě pásky 12 V, pak jde jen o součet příkonů pásek....a samozřejmě tu rezervu navrch.
Já používám zdroj tohoto typu. Je to tuším polská výroba ale šlape bez problémů a nepřehřívá se. Najít se dá i vodotěsný, pokud je to zapotřebí.
www.smdledzarovky.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2021 20:46 Muž woodguru [0] Re: Roman.Kl
Teď mám zdroj 120W, bliká i při sebemenším zatížení (např. 12W). Vždy používám zdroj s rezervou, tady ten co mám jsem používal pouze pro ledky 60W. Po delší době jsem ho vyzkoušel a nefunguje jak má... Moje otázka zní, zda můžu na výstup jednoho zdroje dát různě svítivé led pásky. Já si myslím, že jo, nevím... Kdybych mohl, tak koupím jeden silnější zdroj např. 200W a napojím na jeho výstup oba typy led pásků. Pokud by to vadilo, tak bych koupil dva slabší zdroje a pásky s menším odběrem bych dal na jeden zdroj, pásky s větším výkonem na druhý zdroj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2021 17:19 Muž Roman.Kl [27] Re: woodguru
Ahoj, to je fajn, že sis spočítal (lepší by bylo skutečně změřit) potřebný příkon pro použité pásky. Ale ptáš na spínaný zdroj...... a ten má jaký výkon?!
Pokud je pravda 60 + 70 W , pak by byl vhodný zdroj tak 150 W a výše. A to nejspíše nebude. Co je na něm za údaje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2021 21:04 Muž woodguru [0] – kombinace pasku
Udělal jsem si osvětlení z LED pásků 7,5m x 11W/m (hodně orientační, je to z Číny a nemám to čím změřit). Mám doma ještě osvětlení stejným způsobem dělané z pásků 3m x 20W/m. Můžu to všechno připojit na výstup jednoho spínaného zdroje? Myslím, že to bude tak 70w + 60w celkově a levněji by mě vyšlo koupit jeden zdroj než dva. A můj starý zdroj v sekundových intervalech pravidělně bliká, asi už to má za sebou.. Díky za reakce

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2020 20:55 Muž Roman.Kl [27] Re: Shimi
Já to chápu jako otázku jestli může nebo musí být pod vodou.
IPx8: Chráněno proti potopení do vody. Zařízení je schopné nepřetržitého potopení do vody za podmínek, které určí výrobce zařízení. S tím souhlasím.
Ale ještě u žádné pásky jsem nečetl, že musí být pod vodou a to kvůli chlazení.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2020 19:35 Muž Shimi [682] Re: Roman.Kl
Takhle jednoduše to nestojí, záleží o jakém stupni krytí se konkrétně bavíme. Mě tenkrát zajímalo IPx8, což je varianta LED pásku, který může být permanentně ve vodě. Ptal jsem se prodejce, co to udělá, když bude pouze nalepený na hliníkovém profilu uvnitř v krytu akvária a bylo mi řečeno, že se s velkou pravděpodobností spálí, páč se neuchladí. Ono to dává do jisté míry logiku, protože pásek je vsazen do silikonové bužírky a celé je to ještě zalito dalším silikonem. Čímž se zhoršuje přenos tepla, takže za určitých podmínek se ten pásek opravdu může spálit. Proto jsem položil dotaz sem, jestli s tím má někdo dlouhodobou zkušenost. A znovu opakuji, nebavím se o páscích s krytím IPx5, které jsou pouze do vlhka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.11.2020 17:28 Muž Roman.Kl [27] Re: Shimi
krytí IPx neznamená, že světlo má být pod vodou, už vůbec ne kvůli chlazení. To jen umožňuje použití v prostředí, kde může dojít k postříkání vodou nebo ke kontaktu s vodou.
Takže použití pásků zalitých v silikonu a kvůli chlazení nalepené na hliníkovém profilu (viz Guppy) není problém. Sám to používám 3 roky jako doplň. světlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2020 14:08 Muž Honza_B [24] Re: Guppy
Mám to úplně stejně na nádrži Scarface, položené jen tak na akva, jediná ochrana je kryt nad vodou, sice jen 3 měsíce, ale úplně bez problémů a to kombinaci těchto dvou dvou pásků:

www.ledshopik.cz/…
www.ledshopik.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2020 11:26 Muž Shimi [682] Re: Guppy
Výborně, konečně někdo s praktickou dlouhodobou zkušeností. To zásadním způsobem mění situaci a ten svůj "projekt" tím pádem ještě úplně neodepisuji. Díky za info jmenovče :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.11.2020 07:46 R Muž Guppy [2277] - Rostliny, paví očka, malé cichlidy
Přidám jednu pozitivní zkušenost. Asi jsem klikař, ale mě svítí tento levný pásek www.t-led.cz/… v rampě z hliníkových profilů www.t-led.cz/… už skoro dva roky a zatím nic neodešlo. Ani nijak neztrácí na svítivosti. Pásky jen nalepené do profilu, žádná další izolace, ani difuzor. Celá rampa vypadá takto rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2020 21:30 Muž Shimi [682] Re: vlka
No ono to vypadá, že každý pásek s IPx krytím je určen do vody, kvůli chlazení. Pokud bych použil pásek bez krytí + klasický hliníkový profil, tak jedině metodou se smršťovací bužírkou a zadělání obou konců silikonem. U ostatních metod je téměř 100% jistota, že se do toho světla dostane tak jako tak časem vlhkost a to světlo odejde. Přesně jak to popisuje Brodys. Jinak já světlo mám a jsem s ním spokojený. V rampě mám ještě místo na jedno, takže stačí přiobjednat a pohoda klídek. Jen jsem tak špekuloval, že bych třeba něco zbastlil sám, ale jak tak zjišťuju, tak se na to nejspíš vykašlu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2020 21:06 Muž vlka [3441] Re: Shimi
Ten je ale pod vodu přece, co tohle ,,Z Series 45.4W 150cm,, Je tu dost AQ dlouhých 150cm tak mrkni čem svítí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2020 20:57 Brodys Re: _ucx_
To mě taky napadlo,ale pořád musím nechat prostor pro reklamací, když si věří a dávají dva roky. Vlhko tam lezlo kolem přívodního kabelu,tak jsem to cca hodinku fénoval, pěkně vše přejel silikonem a nešetřil a uvidíme,ale zatím v pořádku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2020 20:44 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Brodys
Pokud už do toho vlhkost i přes izolaci silikonem jde, je nejlepším způsobem řešení odvětrání vnitřku toho svítidla, podle hesla "nejlepší izolace je díra".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2020 20:37 Brodys Re: aivenhov
Přidám svojí trochu do mlýna, mám chihiros, který svítí dobře,ale potřeboval jsem osvítit ještě zadní část a trochu to probarvit. Nechtělo se mi moc bastlit,tak jsem si u jedné internetové firmy nechal sestavu za drobný poplatek zkompletovat. Led pásek,alu profil, krytí, včetně utěsnění silikonem, jelikož to vydávali jako vhodné do akvária. Vypadalo to náramně,ale po měsíci mi odpadávala jedna dioda za druhou, vlhkost se tam prostě dostala a byla vidět znatelná oxidace. Peníze jsem dostal zpět, takže to stálo akorát poštovné, ale už vím, že experimentovat nebudu. Když jsem v tom byl,vzal jsem původní chihiros, vysušil a preventivně přejel silikonem, protože nad tím akvárkem to ooravdu dostává co proto a i na něm bylo pod krytem trochu vlhkosti vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2020 20:35 Muž Shimi [682] Re: vlka
Samozřejmě, odkaz na něj máš v mém původním dotazu z dnešního dopoledne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2020 20:21 Muž vlka [3441] Re: Shimi
Existuje vůbec LED pásek s IPx krytím ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2020 20:03 Muž Shimi [682] Re: vlka
Úplně stejně k prdu jako všechny ostatní bez IPx krytí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2020 19:40 Muž vlka [3441] Re: Shimi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2020 19:25 Muž Shimi [682] Re: 4Sima
K dispozici jsou mnohem lepší profily, např. KLUS Multi A: www.oledshop.cz/… , který díky svému U profilu elegantně odstraní nedostatek v podobě malého vyzařovacího úhlu většiny LED. Nejde ani tak o samotnou výrobu, zručný jsem celkem dost, ale nechci se vydat cestou "žebříků" jako kolega "clay". Zaprvé se mi to nelíbí, zadruhé je to děsně nepraktické a zatřetí nepotřebuju rovnoměrně osvítit celé dno. Proto jsem se ptal na ty voděodolné pásky, protože by mi bohatě stačilo nalepit 3 kusy o délce 140 cm na současný 7 cm široký profil, který mám v krytu a bylo by vymalováno. 3 pásky, jedna dvoulinka, stmívač a zdroj, jednoduché jako facka a do 1000,- bych měl světlo jako víno. Bohužel, nejde to, pásky by to dlouhodobě nedaly. A když použiju profil, na který jsem dal odkaz, včetně bočních zátek, čirého difuzoru a klasických pásků bez IPx krytí, tak zase budu řešit voděodolnost/vlhkost a jsem opět na začátku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2020 16:25 Muž 4Sima [1888] Re: aivenhov
Anebo se může použít takovýto profil www.oledshop.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2020 16:11 Muž aivenhov [16] Re: Shimi
Upevnenie pásikov nie je problém, môžete použiť buď riešenie poslané užívateľom 4Sima, alebo tie hliníkové profily spojíte do jedného bloku vedľa seba a zlepíte ich napr. silikónom. Ide ale skôr o to, že buď sa zakúpi svetlo, kde ho len zapojíte do siete, alebo si kúpite LED pásiky, adaptér, lišty, plastové ochranné púzdra / smršťovací bužírky, káble a budete sa s tým hrať svojpomocne. čo vyjde lacnejšie, treba si prerátať.

Osobne mám ale z mnou vyrobeného svetla väčšiu radosť, aj keď som ho možno preplatil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2020 15:06 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Shimi
...vymyslet a vyrobit nějakou dodatečnou rampu a to už není cesta, kterou bych se chtěl vydat. To už je moc bastlení.
Jak je vidět i na té fotografii, není to tak velký problém. Hliníkový profil stojí pár korun, vrtačka, nějaké ty samořezné vruty... :-)
Výhodou je, že si takové osvětlení můžete udělat přesně na míru. A to včetně spektrálního složení, intenzity a dalších vymožeností...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2020 14:34 Muž 4Sima [1888] Re: Shimi
rybicky.net/fotogalerie.php…

Takhle to jde taky - foto z jedné z nejhezčích prezentací palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2020 14:29 Muž Shimi [682] Re: aivenhov
Ano, toto je taky možnost. Další možná varianta řešení pomocí smršťovací bužírky je třeba zde: www.t-led.cz/…

Problém u tohoto řešení je ten, když člověk potřebuje více pásků/profilů, aby dosáhl požadovaného výkonu. To se potom dostaneme třeba na 4 kusy pásků/profilů, které se ale musí nějak připevnit buď ke stávajícímu krytu, což je v mém případě nereálné a nebo vymyslet a vyrobit nějakou dodatečnou rampu a to už není cesta, kterou bych se chtěl vydat. To už je moc bastlení.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 60

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 72859x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18505