Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výkonné LED čipy, CREE, COB, apod.

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Výkonné LED čipy, CREE, COB, apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2017 21:29 R Muž ctibum [6923] Re: SIKI
A co ten čip pootočit tak, abys tu podložku měl na - a - ? Teda když pominu už zmíněné, že izolační podložka je od toho, aby izolovala (RoFr to má taky přes + a - viz jeho foto) a že by asi bylo lepší to svěřit někomu jinýmu (bez urážky)... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2017 21:26 R Muž ctibum [6923] Re: Driv3r
On se ale ptal na izolační podložku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2017 18:14 Muž FrantisekP [54] Re: SIKI
Já pořád nerozumím tomu, proč ty chipy nepřilepíš teplovodivým lepidlem. Já původně chtěl chipy taky šroubovat, ale když jsem si pak představil tu piplačku s tím, tak jsem je přilepil.
Dle mě to zvládne každej kdo dokázal ve školce používat lepidlo na papír :-D
V případě "odejití" chipu k němu jen přiložíš šroubovák, rukou po něm klepneš a chip je odlepenej. Sundával jsem tahle jeden, po té co jsem ho musel 2x přeletovat a to už nedal...

Je otázka jestli si neušetříš nervy i peníze, když si to necháš někde udělat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2017 17:27 Muž Driv3r [236] Re: SIKI
Na te fotce mas propojený +- tou. Plechovou podložkou! Koukni na net a dej podložky izolační a pak kup.tech par kc te nezabije jako špatné zapojení smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   21.08.2017 17:10 karci17 Re: SIKI
Clovece ale nehnevajsa, no nechces si dat radsej to svetlo urobit niekomu ? Ved bez urazky ale nemas sajnu co robis..... a to si este nezacal s elektronikou... Sadni si, precitaj cele vlakno - mas tu informacii aj na diplomovku - len to spracovat. Do bastlenie by sa mal pustit clovek s aspon minimalnymi znalostami a nie co ma dilemu " Mě jde ale o propojení +a- na hvězde. Zda přes ne mužů dát izolacni podložku a zda se to může zkratovat nebo ne".
Ver, ze pre ochranu tvojho zivota by som nad tym uvazoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2017 16:25 SIKI Re: Driv3r
Mě jde ale o propojení +a- na hvězde. Zda přes ne mužů dát izolacni podložku a zda se to může zkratovat nebo ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2017 15:56 Muž Driv3r [236] Re: SIKI
Nechci rejpat ale pokud ta podložky průchodka neni kousek po těle šroubů tak se ti to stejně ukostří.nehledě na fakt ze uz tou podložku to ukostrujes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2017 12:42 SIKI Re: slavko
To ano, ale za zeptani se přece hlava netrha, nebo snad ano. Ale i přesto děkuji za ujasneni, že izolacni podlozka se dá v pohodě přes kontakty dát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.08.2017 12:19 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: SIKI
Skúste trochu uvažovať... prečo sa asi izolačná podložka volá izaločnou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2017 11:55 SIKI
Fotka k příspěvku Když použiji serizlou izolacni pruchodku (udělám z ní izolacni podlozku). Můžu mít takto sroub - kovová podlozka - izolacni podlozka přes kontakty viz foto?
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2017 10:20 SIKI Re: RoFr
Kde se dají prosím zakoupit izolacni teflonove podložky viz Vás obrázek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2017 14:37 SIKI
Jaké se ještě dají použít izolacni podložky pod šrouby pro pripevneni čipu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2017 12:25 Jarda62 Re: SIKI
Jestli máš přístup k CNC tak se mrkni ke mě, čipy mi drží optika a další kus hliníku, zároveň, druhý kus hliníku funguje jako kryt kabelů a všechno co jde vidět.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2017 11:52 SIKI Re: RoFr
Myslíte, že šrouby M2 na uchyceni hvězdy na rozteci 16,4 mm (zavitovani na cnc) pri udelani zavitu v chladici drzet nebude?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   20.08.2017 11:38 RoFr – Jen tak
Fotka k příspěvku Pokud „hvězdičky“ s nakontaktovanými LED čipy šroubujete šrouby M3 na rozteči 19mm +0,1/-0,0mm, je vhodný jedině závit v chladiči, protože se jinak šroubek M3 s matičkou vlivem standardně používaných vůlí (kdy se vrtá otvor pro šroub o průměru 3,2mm vrtákem 3,2mm) „vyvrací“ se všemi negativními vlastnostmi takovéto montáže.
V případě použití, méně profesionálně vhodného řešení, se šroubkem a matičkou je vhodné vrtat, pro omezení zmíněných vůlí, otvory pro šroub těsné o průměru 3,0mm (takové se vrtají vrtákem o průměru 2,9mm). Pro oba případy platí, že pro dodržení rozteče (19mm +0,1/-0,0mm), je naprostou nutností si zhotovit vrtací přípravek.
Pro oba případy platí, že je zapotřebí pod hlavičku šroubku vložit plochou kruhovou kovovou podložku 3,2mm spolu s kruhovou plochou izolační podložkou 3,2mm. Pokud je uvedená izolační podložka z umělé hmoty, musí vydržet teploty do 80C. Běžně lze snadno sehnat ploché polyamidové podložky 3,2mm které nejsou příliš vhodné pro jejich menší tepelnou odolnost (použití těchto podložek je na hraně). Úspěšně lze použít upravené průchodky pro TO220 s vnitřním průměrem 3,1mm (GM, GES…), které se prodávají pod názvem „Izolační průchodka pro TO220“ (úprava spočívá v ručním odříznutí (větším vrtákem) válcové části o průměru 3,5mm). Izolační podložka je vhodná, vyseknutá, i z kvalitní lepenky („prešpánu“ 0,3 až 0,5mm (drážková lepenka), teflonu …).
Uvedená izolační podložka (pod šroubkem s kovovou podložkou) je nutná, protože by jinak došlo k proříznutí izolační vrstvy na hvězdičce dosedací plochou hlavičky šroubku, přesněji kovové ploché podložky, což by následně vyvolalo zkraty. Je excelentní a není nutné použit i ještě přídavné pérové podložky 3,2mm.
Pájení přívodů je potřeba provést před finální montáží s podsunutou dočasnou tepelně izolační podložkou (kouskem papíru) a přitom čip minimálně tepelně zatížit! Jinak se teplo při pájení odvádí do chladiče, pájení je mimořádně obtížné, tepelně zatěžuje čip a vodiče a pájené spoje vypadají tak jak jak vypadají, Kofejn.
Při finální montáži je nutností mezi hvězdičku a chladič, pro maximálně dokonalý tepelný přenos, aplikovat, k těmto účelům určenou, teplovodivou pastu (GM, GES…)!

Pokud „hvězdičky“ s nakontaktovanými LED čipy lepíte, je zapotřebí použít speciální teplovodivé lepidlo, které je určené k těmto účelům a ne „ňáký“ silikon. Lepidlo je nutno použít v naprosto minimální tloušťce a toto zabezpečíte, jestliže hvězdičku s LED čipem, po dobu než lepidlo zatvrdne, vhodným přípravkem, silou přitisknete k chladiči. Pájení přívodů je potřeba provést před lepením na tepelně izolační podložce z výše již uvedených důvodů!

Pro všechny zde navrhované způsoby připevnění hvězdičky platí, že elektrická izolace mezi hvězdičkou a chladičem není potřebná.
Propojovací lanko Cu 0,25mm2 se silikonovou izolací, které odolá i teplotám nejen při pájení lze zakoupit u GES...
Případné, přídavné chladicí otvory v hliníkovém chladicím profilu je nutno vrtat středovým vrtákem, protože to jinak dopadne ZLE.
Na obrázku uvedený profil „U“ 60x30x3mm s namotovanými čipy uvnitř profilu je vhodný při umístěním svítidla ve větší vzdálenosti od hladiny (30-ti milimetrové boky zmenšují vyzařovací úhel). Při uvažovaném nevhodném umístění svítidla blízko hladiny je nutno, na uvedený profil, montovat hvězdičky vně.
Tepelný odpor uvedeného profilu na přiloženém obrázku neuvádím, je to kontraproduktivní, laik s tímto údajem stejně neumí správně počítat (na českém internetu mi není známý, běžně dostupný, laikům srozumitelný a hlavně správný a dokonalý návod či doporučení)…
Pokud jste rozhodnuti své svítidlo nějak spráskat, tak lituji vašeho času, který jste věnovali tomuto textu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.08.2017 11:28 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: SIKI
Já jsem lepil tímto:
www.ebay.com/…
a vcelku dobrý .... v minulosti jsem šrouboval, ale tohle bylo rychlejší a pohodlnější. Demontovat čip jsem zatím nemusel, takže nevím jak to půjde.
Dával jsem malou kapku a pak pořádně přitlačil až přebytek trošku lezl bokem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2017 23:38 SIKI Re: kofejn
Jaký silikon si pouzival?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2017 09:56 Muž kofejn [963] Re: SIKI
Fotka k příspěvku V té vrstvě co tam je, ano. Každopadně je ho tam míň, než tlošťka slídové či silikonové podložky.
Kdysi jsem i měřil tepltoty termočlánkem - viz foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2017 08:27 SIKI
Máte někdo zkušenosti s www.ledgroupbuy.com/… ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2017 08:26 SIKI Re: kofejn
A silikon je dobry tepelný vodič?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2017 08:04 Muž kofejn [963] Re: SIKI
Já čipy nešrouboval, ale lepil v tenké vrstvě silikonem. Drží to už víc jak čtyři roky a k výměně stačí odletovat kabel a hvězdičku ukroutit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2017 19:28 karci17 Re: SIKI
od 0 do 100
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2017 19:08 SIKI Re: SIKI
Nevíte někdo zda meanwell ldd 700 HW lze regulovat pwm regulatorem od 0% do 100%, nebo se dá regulovat jen od 10% do 100%?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2017 15:54 SIKI
Fotka k příspěvku Tak sroubky a podložky zakoupené. M2 10 mm dlouhé + podložky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2017 07:22 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: SIKI
Fotka k příspěvku já dávám plastovou průchodku 3mm a používám šroubky M2,5.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2017 23:21 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: SIKI
Ak zoženiete sľudové alebo silikónové (presne na rozmer som nevidel), použite tie, ak nezoženiete, dajte pastu.

Podložky použite, tie hlavičky sú pomerne malé, lepšie sa to chytí a skryje to nepresnosť dierky - ani jednu som nikdy netrafil presne... Ak zoženiete pérové, bude to dokonca odolné otrasom a vibráciám. V prípade spomínaného silikónu sú pérové viac-menej nutné, pretože silikonový podklad nie je vhodné dotiahnuť na pevno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2017 21:27 R Muž ctibum [6923] Re: SIKI
Z pohledu skorostrojaře podložku určitě ano. Jinak radit nemůžu, čipařina není můj obor...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2017 20:53 SIKI Re: ctibum
A je potřeba mezi sroubek a cree hvězdu dávat podložku? A plastovou, nebo kovovou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2017 19:28 R Muž ctibum [6923] Re: SIKI
OBI je o ničem. Bauhaus nebo Hornbach, ale spíš e-shop. Např. www.s-hobby.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2017 19:04 SIKI Re: slavko
Takže podložky slidove, nebo silikonove ano, ci ne? Nebo stačí jen teplovodiva pasta? Dnes jsem byl v obi a nejmensi metricke sroubky měli M3
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2017 18:39 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: SIKI
Určite je potrebná podložka, ktorá zlepšuje prenos tepla z tej hviezdy na chladič. V podstate sa používajú dva typy podložiek - sľudové a silikónové, ale ani jeden z nich som nevidel v tvare pod LED. Silikón síce orežete, no sľudu nie a obe majú svoje záludnosti.

Ostáva teda teplovodivá pasta. Nedajte sa zmiasť pojmom teplovodivá. Je to pomerne dobrý tepelný izolant, avšak jej tepelná vodivosť je lepšia ako tepelná vodivosť vzduchu (odtiaľ pomenovanie). Aby bol dosiahnutý požadovaný výsledok (tzn. zlepšenie teplovodivých vlastností) je nutná tenká, naozaj tenká vrstva, len toľko, čo vyplní nerovnosti povrchu, ale nezabráni priamemu styku hrotov nerovností hviezdy a chladiča.

So skrutkami je trochu problém, pretože také malé nie sú (aspoň u nás) bežne dostupné. Prednedávnom tu KarloS odporúčal M2,5. Ja som použil samorezky, čo som našiel v šuflíku, ale metrické budú lepšia voľba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2017 16:11 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: SIKI
Pokud čipy šroubuješ používá se teplovodná pasta (nikoliv lepidlo) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2017 14:37 Jarda62 Re: SIKI
09.08.2017 10:46 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2017 13:20 SIKI
Zdravim vas. Dělám si svoje osvetleni z cree chipu. Tyto chipy bych si chtěl pro lehčí výměnu prisroubovat. Poraďte mi prosím jaké sroubky použít. A zda stačí chipy jen připevnit sroubky, nebo je potřeba i nějaká podložka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2017 13:05 Muž milhauscz [4] Re: KarlosS
Je to klidně možné, že jsem to nějak odpálil. Jsem laik, ale pokusil jsem se to udělat přesně podle návodu na tc420.net. Mám 4 větve LED po 10 kusech, tak jsem použil 4 kanály. Jeden mi přestal fungovat, tak jsem místo něho připojil ten pátý. Pár dní to jelo, ale když jsem občas přeprogramovával stmívání, tak už se to jednou nerozjelo.
Máš pravdu v tom, že to primárně není pro takovéto ovládání určeno. Bohužel jsem to zjistil, až když jsem to měl doma. Moje chyba :-O
Poradíš, čím světlo nejjednodušeji ovládat (myslím nějaký hotový výrobek)? Napěťový zdroj, 4 x LDD700 a 4 větve po 10 ks led XP-G2. Zatím to jedu na spínací hodiny, ale proto jsem to celé nestavěl :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.08.2017 12:11 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: milhauscz
příčin může být spousta, ale pravděpodobně se ti něco zkratlo a odpálils to.
Nechci být protivný, ale hlavní důvod vidím právě v té komplikovanosti řešení. Proč používáš 5 kanálů, proč používáš zařízení primárně určené pro něco jiného? atd, atd ...
Čím složitější si to postavíš, tím více náchylné na poruchy to bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2017 09:39 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: milhauscz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2017 09:28 Muž milhauscz [4]
Díky za rychlé reakce. TC420 mám upravenou podle toho návodu. Pár dní to jelo, jenže nejdříve mi přestal fungovat jeden z 5 kanálů a potom to přestalo fungovat komplet. Už se mi nerozsvítí ani display :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.08.2017 18:37 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: vaaclav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2017 18:34 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: vaaclav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2017 17:18 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: milhauscz
TC420 musíš upravit aby s ní bylo možné regulovat cree čipy je to poměrně jednoduché jen jsem odkaz někde založil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.08.2017 15:31 Muž milhauscz [4]
Zdar, nedávno jsem stavěl LED světlo a i díky radám z tohoto fóra se celkem povedlo (až na regulaci, ale to je asi vadným TC420 z Číny). Tak se chci podělit o zkušenosti. Třeba to někomu pomůže.
Chladič - hliníkový profil 120x40x2 mm, délka 2550 mm (cena i s dopravou 767,-Kč). Na něho přilepeno ve 3 řadách 40 ks led XP-G2 (30 bílých, 10 modrých). Když svítí všechny na 100 % a to je záře jako prase, položím ruku na chladič, tak je teplý (odhaduju to na 40 st.). Zjistil jsem, že mi bohatě stačí svítit 20 led (možná by stačilo i méně, rostlinky rostou jako divé), takže chladič je jen vlažný. Dnes už teda vím, že pro mé akvárium by bohatě stačilo 20 ks 5w led XP-G2, regulovat je a tento chladič až nad hlavu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2017 20:40 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Těhňajs
Nejen, ze zenes do extremu to svetlo, ale bohuzel i svoje chovani. Tak nejak vidim souvislost. On ti asi tezko nekdo bude chtit radit, kdyz "ty vis vsechno nejlip".
btw, moje akva je 55cm vody a svetlo je 38cm nad vodou. Takze je to vic jak 70cm. Coz by ale zase bylo uplne jedno neb jsou cocky a na malawi ti to bude svitit az moc i bez nich.
Informaci tady mas dost; ted uz zalezi jen na tobe jestli si poradit nechas nebo ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.08.2017 19:52 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostliny
udělej si pracovní světlo s např. 3-4 čipy, abys získal představu o výkonu a vyřazovacím úhlu čipů.
Postavil jsem takových světel skoro 100 a sám provozuju 60l rostlinné aq s třemi čipy, pro příklad uvedu 540l aq, které jsem osadil 9 čipy a provozovatel jej "jede" na 50% a má ho skoro 40 cm nad aq ..
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.08.2017 13:28 Jarda62 Re: Těhňajs
Taky si myslím, že to zbytečně hrotíš, pokud nemyslíš do budoucna na pěstování náročných rostlin, tak bych volil daleko jinou stavbu, dobře ti tady radí, že zbytečně vyhazuješ peníze, chápu že více čipů na menší výkon je výhoda co se týká životnosti, ale u tebe je ta rezerva hooodně velká, to chceš svítit na 5 procent, abys nesvítil pro ty ryby až na obtíž? Něco jsem si pročetl když jsem stavěl svoje světlo a jdeš fakt zbytečně za hranice tvé potřeby, ale jestli máš peněz navíc tak si klidně hrej, ale zde se vyjadřuj vždy s úctou, nikdy nevíš s kým máš tu čest. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   12.08.2017 09:54 Muž Driv3r [236] Re: Těhňajs
Na to že chce s rady se tu prezentujes jako hulvát.o všem víš a z náš,ale ani si neumiš sám najít odkazi nebo jiné,pokud se ti nelíbí rady ostatních nemusíš je poslouchat ale své postpubertalní výlevy si nech pro sebe.Chtěl si radu dostals a jen si stěžuješ,tímhle způsobem ti za chvilku nikdo neodpoví.ale jak chceš...pokračuj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2017 08:07 Muž FrantisekP [54] Re: Těhňajs
Hele moc nemám chuť se zapojovat do nějakých vyhrocených diskusí, jaká tady vzniká, ale stejně mám potřebu sem napsat, protože to vážně ženeš zbytečně do extrému.
Já dle Marcelova webu světlo stavěl, právě z XPG2 chipů a asi si dost dobře nedokážeš představit tu světelnou palbu z nich palec

Já si myslím, že když už používáš Marcelův web a kalkulátor, tak by jsi si měl nejdříve někde najít/zjistit kolik µmol PAR na malawi na dně potřebuješ. Já malawi nemám a neplánuju, tak to nevím. Myslím že nějakých 30µmol PAR by mělo být dostačující.
Ještě jsem tu nezaregistroval, jak vysoko bude světlo nad akváriem.

Když jsem to počítal, mělo by být dostatečné použít 4 řady po 10-11 chipech (bez optiky).
Chladič jsem koncipoval, dle těch parametrů a taky ho mám zbytečně předimenzovaný.

Pro představu na akva 100x50x50 s optikou 60st., 2 řady po 12 chipech zavěšeno 20cm nad akva. Papírově 55-60 µmol PAR, ale světla tam bylo reálně až moc. Chladič o podobných parametrech i po x hodinách svícení jen lehce teplý.

CO tím chci říct je jen aby jsi to zvážil. Opravdu není zbytečné pořizovat 3x víc chipů a chladič za tisíce, když realisticky toho světla na malawi zas tak moc nepotřebuješ...
Navíc jsi níže dostal odkaz na moc hezké akva, navíc ještě o něco hlubší než to tvoje a prosvícené je moc hezky.

Přeji ať se ti to podaří a je to dle tvých představ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2017 04:44 Těhňajs Pro všechny "radici"
Pro barakainus: Předpokládám, že to tvoje í ostatních akvárka má vodní sloupec 70 cm. A všichni jste si jisti a máte vyzkoušené, že to bohatě prosviti. Chápete aspoň trošku že ty čipy nemusí jet na plných 700 má . Od toho je pwm regulátor?. Pro Honcka: vyšší žebra neznamená automaticky lepsi tepelný odpor. Pro Jarry: jestli ty mi budeš radit, že akvarium pro Malawi o rozměrech 125 x 76 x 75 není pro Malawi. Ze plocha dna 125 x 76 je málo, tak nevím proč máš svoje Malawi v akváriu o rozměrech 130 x 45 x 50. Neni tvoje velikost trosku na hraje pro Malawi. U svych akvarii mas jen led pásky. O chladicich a čipech nulové zkušenosti a rádis jak to ma být. Viz chladič bude vážit 40 kg ( a to o několik málo příspěvků níže jsem dával fotku s aktuálními parametry í vahou). Pro Karloss: když bys uměl a z principu to dělat nebudeš, tak si nedělej. Raději se starej o to, aby si zbytečně na svým shopu neobiral lidi. Přece osazený cip xpg2 A prý R5 (chtěl bych vidět nějaký atest na ten cip) nestojí 88kc. Beztak nakoupeno v číně a tady se jen pakujes, tedy jestli to někdo kupuje. Lidí je tady dost co poradí, ale lidi co nemají s danou tematikou vůbec žádné zkušenosti je tady ještě víc. Jediní Váaclav a satira mají s led čipy zkušenosti, protože je sami vlastní. Pro méně zkušené bych doporučoval aby si alespoň přečetli: www.golias.net/… . Hliníkovým elektrárnám zdar.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.08.2017 23:43 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Těhňajs
Jak ti i ostatni napsali, trochu to zenes do extremu. Na ne-rostlinne akva by ti bohate stacily dve bodovky; tak 30W bych rekl a mas to za par stovek a vypadat to bude lip.
Ja mam 16 XML na 180cm restlinnem akva, jedu je na mozna 500mA a musim protrhavat kazdy mesic.
Uvedom si, ze moderni LEDs svitej jak svine.
Jo, a chladim to na 5mm Al plechu jenz soucasne slouzi jako vrch krytu. A stezi se zahreje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2017 16:10 Muž honcka [39] Re: Těhňajs
Udané to nemá, ale vzhledem k tomu, že počet žeber by byl stejný a tyhle jsou o 1cm vyšší, tak to bude teplo odvádět lépe než ten Váš, protože bude mít, jestli dobře počítám o 0,8 m/2 větší povrch.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 160 161

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 256426x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4030-vykonne-led-cipy-cree-cob-apod?od=401