Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výkonné LED čipy, CREE, COB, apod.

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 109 Přejít na další stránku   1  
Výkonné LED čipy, CREE, COB, apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.06.2012 13:07 Muž kortezhugo [983] Re: ivaha
Este nieco poradim...
Nech ta pani k tomu zdroju vyskusa 5cm toho pasu - a hadam bude tato problematika jasnejsia. :) -nie je jedno aka dlzka sa k tomu pripoji.A 5cm by malo zhoret hned.
Ak sa pouzije 12V adapter ako som pisal - tak je jedno aka dlzka pasu sa k nemu pripoji - pokial to neprekracuje vykon adapteru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2012 12:56 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: kortezhugo
Však jsem jí to taky řekla, že mi k tomu prodali nevhodný zdroj.
Pokud to nedopadne, což asi výrobce neuzná, budu to řešit s prodejnou. Buď vhodný trafo nebo ty čipy k tomu stávajícímu.

Ale prisiel som na to kde je problem.
Nieje to najvhodnejsie ale uz pouzitelne.Ak sa pouzije ten zdroj trebars na 1-1.3metra toho pasu tak by to malo pri zatazi mozno cca 12V.Preto sa asi nikto nestazoval. X-) Totizto malokto kupuje a zapaja 30cm pasu. X-)

Jo, tam bude asi zakopanej pes :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.06.2012 12:46 Muž kortezhugo [983] Re: ivaha
To co povie pani nie je podstatne.Podstatne je to co pise vyrobca "trafa".A ten pise jasne - 4...6 x 1W POWER LED.
O ziadnom pase tam nie je ani slovo.
Ale prisiel som na to kde je problem.
Nieje to najvhodnejsie ale uz pouzitelne.Ak sa pouzije ten zdroj trebars na 1-1.3metra toho pasu tak by to malo pri zatazi mozno cca 12V.Preto sa asi nikto nestazoval. X-) Totizto malokto kupuje a zapaja 30cm pasu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2012 12:32 Muž navik [908] - SumciRe: ivaha
ivaha napsala: Tak jsem to celý odnesla do elektra, paní to pošle na reklamaci. A že prý to trafo je k tomu správně, že to je přímo na LED pásky. ....

jak zde již psal kortezhugo, proudový zdroj je určený na výkonné 1 či 3W LED čipy. Na LED pásky je vhodné použít napěťový 12V zdroj... takže jsem zvědav na úspěch reklamace při této kombinaci komponent... hmm dejte vědět jak o dopadlo.
Jelikož každým dnem očekávám doručení 5m role LED pásku, taky jsem sháněj vhodný zdroj na malé akvárko...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2012 12:11 yenya Re: ivaha
Trpělivost růže (Led ovětlení) přináší :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2012 11:15 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: yenya
Čekat, čekat, čekat - zase se pocvičím v trpělivosti :-D nezbytná vlastnost akvaristy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2012 11:11 yenya Re: ivaha
Tak to jsem také zvědav, třeba jsi neměla štěstí a druhý bude dobrý ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2012 10:53 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: ivaha
Tak jsem to celý odnesla do elektra, paní to pošle na reklamaci. A že prý to trafo je k tomu správně, že to je přímo na LED pásky. Tak jsem zvědavá, jestli to bude trvat celých 30 dní a jak to dopadne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2012 10:50 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: kortezhugo
pěkný video palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.06.2012 23:34 Muž kortezhugo [983]
www.youtube.com/…
Sice ide o morske akva...-ale je jasne cim sa bude svietit. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 23:05 Muž Hejkal [0] Re: kortezhugo
Tak samozřejmě myslím v současné době. Jinak o spotřebě vím své, 70cm je sice pěkné ale prosvítit to je záhul, myslim že 140W už stačí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 23:04 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
já jsem začal se zkouškami zatím mám jenom jeden led pásek kulí malokvětce at se jí daří tak jsem troch posílil osvětlení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 22:56 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: kortezhugo
Já rovněž přemýšlím, že ve větším akváriu (112 l) nahradíme zářivky LEDkama. Nejdřív se v tom musím zorientovat, páč je to pro mě španělská vesnice (respektive nechám radši manžela, aby se v tom zorientoval on ;-) ), protože spotřeba elektřiny na osvětlení je mazec. Už tak ty účty nebyly nijak příjemný, ale co máme rybičky, radši ani nemluvím. A filtr a topítko to nedělá v hlavní míře, jsou to světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.06.2012 22:40 Muž kortezhugo [983] Re: Hejkal
Hejkal napsal: Chci se zeptat na 70cm vysoké okvárko je asi blbost uvažovat o led osvícení že?
Preco blbost? -ked pozeram vyvoj,ceny,LED technologii? -tak trubicami sa uz dlho svietit nebude.-davam tomu par rokov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 22:30 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Hejkal
Uf, páni, 70 cm výška - jak je to, proboha veliký? Upřímně závidím :-) potlesk
Tady zkušení Ti určitě poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 22:26 Muž Hejkal [0]
Chci se zeptat na 70cm vysoké okvárko je asi blbost uvažovat o led osvícení že? Mám tam 4 trubice 90 cm dlouhé T5 35W jedna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 22:23 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: kortezhugo
Hlavně jsem ráda, že to neshořelo, uf. Dneska jsem to nechala několik hodin, než jsem to vyměnila za lampičku. Ale už včera mi to bylo podezřelý, že to je tak teplý, když v obchodě to měli jen vlažný (fakt jen lehce, až po chvíli držení pásku v ruce jsem cítila, že to maličko hřeje). Měla jsem dát na instikt a už to ani ráno nezapínat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 22:21 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: kortezhugo
Fajn, rozumím. A když budu mít správný trafo, tak by ta životnost být měla, že? Dojdu tam zítra dopoledne, co mi na to poví. Prodavačky jsou v tomhle elektru 2, dnes tam byla jiná, než u který jsem to včera kupovala (na její doporučení).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.06.2012 22:15 Muž kortezhugo [983] Re: ivaha
ivaha napsala: Životnost by měly mít až 50tis hodin, což je dost dlouho...
Toto plati len ked sa dodrzia vsetky prevadzkove podmienky pasu.A toto dodrzane nebolo -bolo prekrocene napajacie napetie.To sposobuje prehriatie diod.Tie bud stratia velku cast svietivosti alebo rovno zhoria.V tomto pripade sa to prejavilo po vychladnuti pasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 22:08 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: kortezhugo
OK :-)
To maximum tam stejně dávat nebudu, ponejvíc bych se přiblížila k 1m, ale to stejně asi ani ne. Spíš max. 60 cm.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 22:06 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: kortezhugo
Jinak 30 cm pásku tam dám klidně i 3x, když bude potřeba. Ve srovnání s 20W lampičkou to pořád i tak bude "žrát" nula nula prdlajs :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 22:05 Muž kortezhugo [983] Re: ivaha
2 metre aj kusok by bol max. vykon adapteru a to uz by sa prehrieval.Tak ze preto bud menej pasu alebo silnejsi adapter.Adapter nemoze bezat na max. -resp.tiez kradkodobo. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 22:04 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: kortezhugo
Včera to svítilo, dejme tomu, 2 hodiny - ať nekecám, ale víc asi ne, spíš míň. Pak už byl večer, tak jsem to vypnula. Během tý doby se to asi teda stihlo pokazit, protože ráno už to byla katastrofa.
Snižuje se nějak rapidně svítivost těch pásků během ??? doby, nebo abych se zeptala líp - jak dlouho vydrží svítit půl dne se stejnou svítivostí? Životnost by měly mít až 50tis hodin, což je dost dlouho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 21:59 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Tony2013
No počkej, teď se zase ztrácím (vážně jsem technickej analfabet ;-) , vím to o sobě). Ten adaptér 12V a 1000mA je na 12W, 1m pásku má 4,8W - tzn. to by bylo na 2metry a kousek pásku, ne? Nebo neznale dedukuju kraviny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 21:53 Muž kortezhugo [983] Re: ivaha
Jasne 12V 1000mA sietovy adapter uplne postacuje.-kludne aj na 2 metre toho pasu.
Ide o to ze tak "pěkně" ako to svietilo vcera? -to uz svietit nebude -lepsie povedane pomerne kratko :)
Takze kludne tam pridat viac X 30cm toho pasu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 21:50 Muž Tony2013 [228] Re: ivaha
12v a minimalne 1000mA pro pridani jeste jednodo pasku to bude stacit.I kdyz ja bych radsi volil 12v 1,4A to je sice na 1m pasku ale jak ja rikam rezerva je rezerva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 21:33 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Tony2013
Takže mám požadovat SÍŤOVÝ adaptér 12V?
Výška je fakt jen 20 cm (mínus dno) a z rostlin tam mám kryptokoryny, limnophilu, vallisnerii a cabombu. Nic extra náročnýho. Včera to na dno prosvítilo pěkně.
A kdybych si to rozmyslela a chtěla ještě jedněch 30 cm přidat, tak se mi to tam taky vejde, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 21:27 Muž Tony2013 [228] Re: ivaha
Ma tech 30 cm to bude ok.Ja to zas beru tak ze delam pokusy vylepseni tuning atd proste se tim bavim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 20:52 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: kortezhugo
kortezhugo napsal: Zalezi kolko Watov pasu je potrebne pripojit -ten 1000mA staci do 12W a ten 2000mA do 24W.
A k tomu zdroju co mate? -je to tam presne napisane... www.kanlux.cz/…
4-6 ks 1W Power LED :-)

Já tomu obrázku rozumím jako koza petrželi :-D Manžel není doma, aby mi to pomohl pochopit. Ale jak už jsem psala, na to prťavý akvárko by mi, podle mě, stačilo těch 30cm pásku, což by měl být asi 1,5W (4,8W : 100 . 30)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 20:42 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: ivaha
a ten pásek, pokud má 4,8W na metru, tak mám asi stejně ještě rezervu, pokud to chápu dobře?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 20:40 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Tony2013
Tony2013 napsal: To co tam ted mas neni opravdu vhodny a pasek je ve vecnech lovistich.Radsi bych dal tento zdroj www.gme.cz/… at ma i rezervu pro pripadne dalsi pasky.
Tak pokud mi 30 cm pásku bude svítit tak jako včera (to fakt svítilo moc pěkně, jedná se o nádržku 30x20x20 cm), tak by mi stačil i ten zdroj 1000mA, ne? Tohle je u kluků v pokojíčku a jiné akvárko tam už nebude, jen tohle malý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 20:14 Muž Tony2013 [228] Re: kortezhugo
JJ.to je pravda.Ale i ja jsem si to nadimenzoval a pak zjistil ze bych to mohl jeste vysperkovat treby moryma ledkama jen tak pro okrasu ale uz nestacil zdroj tak jsem prikupil silnejsi a hned jsem vedel ze jsem mel vzit na zacatku ten silnejsi nastesti me to bez problemu vymenily. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 19:44 Muž kortezhugo [983] Re: ivaha
Zalezi kolko Watov pasu je potrebne pripojit -ten 1000mA staci do 12W a ten 2000mA do 24W.
A k tomu zdroju co mate? -je to tam presne napisane... www.kanlux.cz/…
4-6 ks 1W Power LED :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 18:54 Muž Tony2013 [228] Re: ivaha
To co tam ted mas neni opravdu vhodny a pasek je ve vecnech lovistich.Radsi bych dal tento zdroj www.gme.cz/… at ma i rezervu pro pripadne dalsi pasky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 18:47 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: ivaha
na něco takovýho www.gme.cz/… se pásky připojit dají?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 18:37 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: kortezhugo
A můžu mít ještě dotaz? Co by šlo jinýho s nízkou spotřebou připojit na tohle trafo? Když už na to manžel přidělal zásuvku, tak by možná nebylo od věci na to dát jiný (a vhodný :-) ) světýlko. I když zase, když by mi vzali zpátky i to trafo, tak ty adaptéry na 12V jsou asi podstatně levnější, bych ještě ušetřila (tohle stálo 300,-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.06.2012 18:32 Muž kortezhugo [983] Re: ivaha
No tak to je vyhoda.V tomto pripade to nebude problem reklamovat.A k tomu pasu kupit 12V sietovy adapter kolko 500-1000mA.Je to bezna a parkorunova zalezitost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 18:25 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: kortezhugo
Mě to takhle doporučila a prodala prodavačka v elektru - není to žádnej elektro řetězec, je to malá prodejna a prodavačky tam jsou zkušené, ještě takový ty z dob, kdy i prodavači na učňácích měli zaměření. Fakt jsem byla přesvědčená, že mi prodává něco, co k sobě pasuje :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 18:20 yenya Re: kortezhugo
Až na to budu mít čas a "děngy", tak se sem připomenu a požádám tě o radu. Předem dík ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 18:19 yenya Re: ivaha
Já tomu moc nerozumím a právě v tom tápu. Připájel bych to taky dobře, i jsem četl ty články o tom, ale radši.... stydim Dej vědět. Dík ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.06.2012 18:14 Muž kortezhugo [983] Re: ivaha
Problem je v tej kombinacii.To je prudovy zdroj.A ten LED pas je na 12V.
Ten zdroj nema fixne napetie a to potrebuje ten pas kedze su na nom rezistory.Ked sa taketo daco zapoji spolu? -tak zdroj chce dosiahnut 350mA a popritom stupne napetie az do 24V.
Tak ze pravdepodobne to uz ma ten pas za sebou.A toto nie je na reklamaciu ale obuchat o hlavu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 18:10 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: yenya
Taky jsem zvědavá, dám zítra vědět. Ale něco musí být s tím páskem, přiletovaný to je dobře, tvrdil manžel. Vychladlej jsem ho odlepila, zůstal lehce pokroucenej (ale to se mohlo pokřivit tím odlepováním zastudena, když to před tím bylo horký).
Buď zkusím další kus pásku nebo na to trafíčko připojíme něco jinýho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 17:54 yenya Re: ivaha
Tak to by mě zajímalo, jak to dopadne. Právě, že už tady někdo psal, že mu to nesvítilo nějak moc dlouho, tak stále váhám, ale jsou tady odborníci co s tím svítí dlouho a v pohodě. Až bude po dovolené tak to budu řešit dál ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 17:39 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: ivaha
Tak jsem se stavila v elektru a mám to donést, že by to asi mělo být k reklamaci. Manžel ještě kontroloval, jestli to správně přiletoval. Ten pásek i byl docela horký - přitom v elektru to měli vystavený na pultě a měli to úplně vlažný, skoro studený. Něco bude asi špatně v tom pásku, takže to tam zítra dopo odnesu. Zatím jsem dala zpátky k akvárku lampičku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 14:01 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostliny – LED páska - akvárko 12l
Zdravím, včera jsem pořídila LED pásku k osvětlení akvárka 12l, koupila jsem jí 30 cm (šířka akvária) s tím, že uvidím, jak to bude svítit a kdyžtak ještě přikoupím (páska je to asi tahle www.led-zarovky-osvetleni.cz/… - aspoň tahle tedy vypadá stejně). Transformátor mám tento: www.kanlux.cz/… , manžel k tomu tu pásku s dvoulinkou přiletoval a musím říct, že to včera svítilo krásně.
Ale dneska ráno jsem rozsvítila a teda žádná sláva, je to tak poloviční, možná i míň :-( Čím to může být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 16:05 mj001 – chlazení LED
Pokud použijete pásky, dejte je aspoň do nějakého Alu profilu. Každý LED čip potřebuje chlazení, ať už je použitý v pásku nebo v trubici. To že se nedotýkají přímo alu profilu, neznamená, že to neslouží k chlazení. Při svícení několik desítek minut se profil na LED trubici zahřeje, stejně jako každý chladič na každé LED žárovce. U trubic Naitech je použita technologie MCOB, která není tak náročná na odvod tepla, nicméně konkrétně u této značky je otázka, jak dlouho to vydrží, protože cena je podezřele nízká. Pokud LEDky nemají zajištěný dostatečný odvod tepla, jejich životnost se rapidně zkracuje. Stejně tak nízká cena na Ebay apod. znamená, že tam jsou použité neznačkové čipy, které mají daleko menší životnost, než značkové a např. v levných trubicích jsou většinou nekvalitní a špatně izolované zdroje, stejně jako u jiných levných čínských výrobků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2012 07:20 yenya Re: Tony2013
Tony2013 napsal: Je to takovy zkouseni ja taky vselijak bastlil az mam uspokojivy vysledek.U me by to vydalo na clanek.Ale jelikoz moje psani by potrebovalo hodne dobryho korektora tak z toho asi nic nebude.Vyfot vnitrek krytu a dej to sem.
Vyfotím a dám to sem, až budu odkalovat. Tak to napiš pro mě, já to "zkouknu" a pošlu zpět ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2012 21:46 Muž Squit [30] Re: halina
OK jsem na to zvědavý, řešim právě jak osvětlovat mojí novou 400l a pak mám ještě několik nových terárií které chci taky osvětlovat LEDkama, protože žárovky a zářivky by mě za chvíli sežrali. Už teď bych tam měl mít celkem 20 x 36W zářivky a 5 x 40W žárovky. to už by mohla být celkem zajímavá úspora. Zatim jsem nic nekoupil a studuju všechny možné fóra a eshopy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2012 21:10 halina Re: navik
mam objednany IP65...
aha, sorry asi zly odkaz..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2012 21:08 Muž Tony2013 [228] Re: halina
Tak zdroj musi davat 12v a 2A a vys . Vodeodolny kryti by se taky siklo ja si toho nevsiml ze to neni zality.Pozor zapojeni pasku nejde na 220V rozzureny :-|
Opis co je na stitku toho zdroje.
www.ledprodukt.sk/… tento je mnohem lepsi

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [109] ...... 160 161

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 256424x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4030-vykonne-led-cipy-cree-cob-apod?od=5401