Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výkonné LED čipy, CREE, COB, apod.

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 67 Přejít na další stránku   1  
Výkonné LED čipy, CREE, COB, apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 09:40 Muž kofejn [963] Re: Designer
Proč tři drivery? Vždyť by stačil pro všechny tři LEDky jeden. Nebo mi něco uniká?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 08:58 Muž Designer [5695] - Cichlidy – LED driver
Tak jsem vcera zprovoznil tyhle menice:
gme.cz/…

Pouzil jsem 3ks ke trem LEDkam (ty uz tam mam asi tyden, byly s jinym zdrojem):
cz.farnell.com/…
Napajeni z 24V:
gme.cz/…
Pod kazdou LED tento chladic:
gme.cz/…
pochopitelne po trosce dilenskeho opracovani.
Veslo se to do deklu nad 200l akvarko mezi 2 zarivky (tedy ty LED na chladicich), zamerem bylo prerazit ruzovofialovou barvu zarivek GROLUX. Ted je bilo, a dno ma vice svetla.

Chladice se jevi dostatecne.

Ty menice topi velice malo, jsou sotva vlazne (maji opravdu slusnou ucinnost).
Pridal jsem tam jeste PWM rizeni (ty menice maji vstup pro PWM), at si mohu svetlo pridat ci stahnout, ale to uz jsou nezajimave opicarnicky.

Mozna Vam to nekomu prijde, ze tak drahe sviceni by si neporidil, navic vlastne jen doplnkove, ze se to da levneji atd., ale ne kazdy jezdime Skodovkou, nekdo si muze dovolit i... tramvaj :-D . A jestli by nekdo chtel jednu LEDku nad minicko, myslim si, ze ten menic (LED driver) neni vubec spatny (v GME maji 350mA,700mA,1000mA), specialne pokud se vhodny adapter do zdi uz nekde doma vali. Nepotrebuje to kolem sebe fakt nic, staci propojit draty od zdroje k menici a od menice k LED, pricemz je jeste na pouzdre vytistene co kam patri.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 22:17 Muž sasula [274] Re: Designer
ad 1 ViktorX dekuji za podporu.

ad 2 Designer. ono jde taky o investici do ledek se kterymi chci svitit. me stalo 50ks 3w 15000K ledek neco kolem 500. A proc je zivim jen 300mA a ne 750mA dle navodu, protoze jsem co se elektro rozvodu prase a ty ledky mam primo nad vodou bez jakekoliv ochany(lepsi chlazeni) a hlavne to je o zdrojich co jsem si objednal. proste jsem se na tabletu utuknul a objednal 5ks 300mA a 2ks 650mA. A subjektivne mezi nimi ve svitivosti takovy zasadni rozdil nebyl. Hlavne ze to chladim zavratnou tloustkou hliniku 0,75mm. Kvuli tomu do toho poustim jen 300mA - nehreje se to temer vubec.

proste jsem hracicka a rad zkousim co se mi bude libit... jinak pri tech 15k K ledkach se mi 6500K zda hrozne zluty. Modry ledky jsem dal pryc kvuli fotkam ( na fotkach to bylo hrozne premodrely a na pohled jen podbarveny...

amrtin: tvou kreaci s chladicem jsem videl. taky jsem o tom uvazoval dokonce mam i par chladicu pripravenejch ale vzhled vyhral a chladic sel do skrine k dalsimu PC bordelu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 18:46 Muž ViktorX [474] Re: Designer
Tak zrovna 15W T8 mají tragických ca 63lm/W, takže holt budou při stejném světelném toku topit 2x tolik co ledky :-). Ono taky záleží na teplotě v místnosti, já zateplený paneláčník topítko v akva s 2x 18W T8 prakicky vůbec nezapínám.
Edit
sasula napsal:
je celkem k nicemu kupovat 10w ledku a jet ji na 2,5w jen aby se nehrala, to jsou podle mne vyhozeny prachy.

Abych se ho zastal, asi to myslel tak, že je rozdíl honit na 1/3 10W (20W,50W...) COB čip, kterej má stejně mizernou účinnost a prostě hřeje na fleku, kdežto u menších (CREE) čipů to smysl má (životnost vs. cena), a v tom mu dávám za pravdu, ale nikomu neberu právo na svůj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 18:07 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: amrtin
Na trubici 15W T8 udrzim ruku jak dlouho budu chtit a na 35W usporce s trubici do spiraly taktez, pochopitelne za provozu, zadna finta v tom neni. Vic mne to udivuje u te usporky, sviti mi cely den nad stolem (delam jemnou praci, potrebuji hodne svetla) a kdyz ted na ni saham, fakt pohoda jazz. A to maji tyhle veci na elektrode pres 700°C.

Kam se to teplo tak krasne ztraci, vid? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 17:43 amrtin Re: Designer
Do led jdou řádově jednotky w,do zářivek desítky.Já vím to,že si spousta lidí v létě stěžovala,jak jim světlo(zářivky) ohřívají vodu.A třeba kuchyňská minizářivka(ta co se dává pod linku) má 11W a ruku na ní neudržim.Na 10w ledce sice taky ne(na chladiči jo),ale ta svítí jako 100w žárovka-jenomže tady už zabřeháváme úplně jinam-to je na jinou diskusi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 17:37 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: amrtin
Kdyz do neceho tlacis nejaky vykon, nekde taky musi skoncit, ze?

Odklopim dekl, dam na ne ruku a jsou vlazne. Jiste ze hreji vzduch nad hladinou, ale nijak mimoradne. Jde o T8 2x15W. Zarivka ma na rozdil od LED dost velky povrch, proto nepotrebuje pridavne chlazeni, zvlada se tepla zbavit i sama jak je, chladic na zarivce jsem jeste nevidel ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 17:02 amrtin Re: Designer
Ale netvrď mi,že ty zářivky nehřejou... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 16:53 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: amrtin
Bys neveril, topitko je na 25°C a momentalne spina ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 16:43 amrtin Re: Designer
No nazdar! coze A to je máš místo topítka? :-D hop
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 16:32 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: amrtin
Bys koukal! Ja mam v deklu k 54l akvariu trubice pripajene na draty a to cele zalite a prilepene k deklu akvarijnim lepidlem. Zvladl bych to i se sklem, klidne Ti na nej zarivky prilepim :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 16:10 amrtin Re: KarlosS
No,ale těžko budu rvát zářivku pod krycí sklo... coze :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.09.2013 15:54 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: KarlosS
Nekdo si LED pasky porizuje proto, ze se mu do deklu uz nic jineho nevejde a puvodni osveleni je nedostatecne, pricemz spotreba je mu uplne fuk.

Ale jinak 100 bodu, souhlas ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.09.2013 15:46 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: amrtin
a čipy nemohu umístit rovnoměrně? Dám k nim 120° čočku a mám to plošně osvícený.
Za mě pásky nebrat, pořizujeme si LED přece kvůli úspoře emergie, ne? To už je lepší zářivka s dobrým reflektorem - co se týče lm/W.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 15:15 amrtin Re: KarlosS
Fotka k příspěvku Jasně že jsou lepší čipy,ale pásek je dobrý pro doplnění a hlavně pro rovnoměrné rozložení světla ano
edit: a taky se dá dobře udělat noční osvětlení ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 15:14 amrtin Re: kofejn
Já vždycky pásek přejedu po hranách silikonem právě proto,že origo silikon bývá místy porušený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 14:55 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: amrtin
Není. Nejlepší jsou čipy. Zatím jsem neviděl pásky s takovou účinností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   18.09.2013 14:43 Muž kofejn [963] Re: Kuba
Lepší pásky jsou čipy :-). Vyměnil jsem 3m pásků 5050 14.4W/m za 27 LED XT-E. Spotřebu mám jak se dvěma metry pásku a světla nesrovnatelně víc. Výhoda pásků je láce, ale udávané parametry jsou většinou vycucaný z prstu.
EDIT: Nicméně i s těmi pásky mi to fungovalo dobře, ale nevydržely ani rok provozu. Na začátku se dostala pod silikon vlhkost a pak ani přetření nepomohlo. Teď bych dával pásek nezalitý a izolaci si udělal svou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 14:31 Muž Tacudek [16] - RostlinyRe: Kuba
Přesně to stejný se tu snažím zjistit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 14:29 Kuba
nad půlkou akvária mám dvě zářivky HE 32 W/865 ES s reflektory dohromady 7000 lm. Udávaná spotřeba 64 w, měřená 74 w. Nad druhou půlkou mám pásky s čipy 5630,studená bílá, 60 ks na metr, udávaná svítivost 1500 lm na metr a spotřeba 14.4 lm na metr. Mám celkem 4 metry pásků, tedy svítivost 6000 lm, udávaná spotřeba kolem 58 w, měřená 65w. Akva pod zářivkami je daleko víc nasvícené než pod pásky. Čím to je? Podotýkám, že jsem tam měl i zářivky HE 32 W/840 ES dohromady 7300lm a na druhé straně led pásky zn tron 13W/1350 na metr teplá bílá a to 3 m, spotřeba 50w a svítilo to také výrazně míň než zářivky. Jde mi o to, že abych nasvítil akva led pásky stejně jako těmito zářivkami, musel bych jich tam přidat a spotřeba by byla stejná. Jsou nějaké lepší led pásky, kde bych ušetřil aspoň třetinu spotřeby při stejné svítivosti?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 14:20 amrtin Re: sasula
Fotka k příspěvku Je to sice dělaný doslova "na koleně",ale je v tom schovaný chladič z procesoru i s větrákem.
Jinak nejlepší je asi kombinace čipů a pásku stydim ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.09.2013 13:38 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: sasula
sasula napsal:
je celkem k nicemu kupovat 10w ledku a jet ji na 2,5w jen aby se nehrala, to jsou podle mne vyhozeny prachy.

...

Z toho duvodu radim radeji vic slabsich cipu (i pro chlazeni to je lepsi) a ty jet na cca 1/3 - 1/2 max a nebudou se ani moc hrat.


Muzu si rejpnout? 10W jet na 2.5W jsou vyhozene prachy, ale jet 3W na 1W je z pohledu penez vyhodne? Ja uznavam, ze 25% a 33% je rozdil, ale i tak, necitis se po techto prohlasenich trosku rozpolcen? :)

Nic ve zlem, rozprostrit svetlo i teplo je tady jiste fajn, o tom zadna ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 13:08 Muž sasula [274] Re: Designer
tak bylo to tobe, verim ze ukazana plati... proto jsem ti chtel ukazat jak tech cca 16w osvetli 240l pri dobre rozmistenych zdrojich. dokonce se tim da prosvitit i 350l ale tam to mam delany jako centralni osvetlovaci bod(test - ktery zatim slouzi)

pokusim se tam nekdy dojit(snad to najdu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.09.2013 13:02 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: sasula
Tohle malinko nechapu, proc to pises mne? Asi to po prvni vete uz bylo mysleno obecne ;-) .

Ja Ti jen argumentoval, ze 40W LEDek nenahradi nad akvariem tazatele nyni pouzitych 216W zarivek. O tech ostatnich vecech jsem nenapsal ani slovo.

Ale jinak diky, sejit se samozrejme muzeme, a nakonec by ses treba mohl stavit v patek ke Trojkam ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 12:51 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: ViktorX
Panove, ctete lepe, ja mam 2x30W zarivky GROLUX a 19W LED k dobarveni do bila nad 200l. To neni na slunecni bryle ;-) .

Tech 216W a 400l akvarko psal jako nynejsi usporadani tazatel, ze bych chtel usetrit energii pouzitim LED, tak jsem resil kolik, at je to totez.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 12:42 Muž ViktorX [474] Re: Designer
216W na 200l hrubý oběm, a ještě k tomu 19W v LEDkách... doufám, že jsi rybičkám pořídil sluneční brýle pivo. Jinak řekl bych, že při teoretických 160lm/W by při 20W tj 3200lm většině smrtelníků na "takové to domácí svícení" jako rozumný základ stačilo, ale ať si každý do akvárka pere kolik chce, o tom žádná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   18.09.2013 11:49 Muž sasula [274] Re: Designer
Jsi z Prahy... tak prijd nekdy vecer na kafe a muzes se podivat sam...

je celkem k nicemu kupovat 10w ledku a jet ji na 2,5w jen aby se nehrala, to jsou podle mne vyhozeny prachy.

nejhorsi je prepocitavat vse na litry. to jsme v obecne rovine. pokud bych treba narval klidne 100w ledku nad ten muj echinac Bleheruv tak bych pod nim mel stejne tmu protoze to vele odstini.

Z toho duvodu radim radeji vic slabsich cipu (i pro chlazeni to je lepsi) a ty jet na cca 1/3 - 1/2 max a nebudou se ani moc hrat.

Chlazeni ledek pomoci procesorovych chladicu je podle me zhyralost a vkusova degradace(a to jsem ITak...). K cemu si delat hezke akvarko kdyz na nej soupnu 1kg kus zebrovanyho hliniku treba jeste s vetrakem... vse musi byt proste krasne schovany...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 11:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: sasula
Ted jsem soupnul na 200l akvarko 3ks techto:
cz.farnell.com/…
Jsou jen jako doplnek, srovnaly ruzovou barvu z GROLUX zarivek 2x30W. A srovnaly to hezky, uz to neni jak na Marsu.

Dobry, sviti to pekne, rekneme ze 19W na ty tri pri 118lm/W, ale k osvetleni cele nadrze jako samotne je to malo. Jasne, reknes mi, ze CREE umi i 160lm/W, i jeste o zdibek vic, ale to to nevytrhne, bude to stale malo, pro rostlinne akvarko rozhodne. Rikas ze 40W bude stacit, ja rikam ze to bude malo.

Ma tam 216W zarivek, T5, takze klidne pocitejme nejakych 80 az 90lm/W. Sviti vsude dokola, reflektory to trosku vylepsi, takze je to jako by ty zarivky oproti sviceni LED v uhlu ztratily tretinu svetla (hruby odhad). Takze fajn, rekneme ze ta zarivka ve stejnem uhlu co ty LED ma okolo 55lm/W. LED, kdyz budou fajnove, budou mit 160lm/W. Potrebuji tedy prikon tretinovy. Takze jsem na 216/3=72W pro stejne osvetleni jako ma ted, pri LED misto zarivek.

Pokud pouzije nejake pasky, situace bude mnohem horsi, potreboval by jich ohledne prikonu vice nez nejakych LED "hvezdicek".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 08:23 Muž Tacudek [16] - Rostliny
V podstatě jde o to aby se zachovala či zvýšila svítivost při snížení spotřeby el. proudu (momentálně 216W) :) s chlazením v podobě Al profilů se počítá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 07:42 Muž sasula [274] Re: Tacudek
Pasky tam klidne muzes dat, a pokud chipy tak vic slabsich kvuli distribuci svetla. Jak moc to chces chladit? Pokud minimalne tak dej led pasky 3528 klidne 600 led na 5m a toho dej 10 metru a uvidis jak to bude vyhovovat. Bez fotky te nadrze se da spatne radit. Misto zastinovani plovoucimi rostlinami je lepsi v te casti stahnout osvetleni. Ja treba 240 litru rostlino/spolecenskeho akvarka osvetluju asi 16w led
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 07:30 Muž Tacudek [16] - Rostliny
:) ryby má cca 30 teter, pár parmiček, pár ancistrusu, pár skaláru, rostliny typu ludwigia atd... celkově 400l výška sloupce 50 cm má to pěkně zarostlé :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 07:20 Muž sasula [274] Re: Tacudek
Temer bez ryb... to jdi do cipu... klidne staci i jen 40w celkem na cele akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 06:22 Muž Tacudek [16] - Rostliny
Rostlinné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 06:16 Muž sasula [274] Re: Tacudek
Alo by to, ne ze ne. Nez odpovim jak ma byt akvarko koncipovane? Spolecenske, rostline, afrika,atd??? Podle toho ti doporucim pasky i teplotu barvy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 06:14 Muž sasula [274] Re: amrtin
Tak procesory maj i min i vic, ale to se bavime o maximalnim tdp. Pri beznem pouzivani ti procesor jede tak na 20 procent, ale teplota procesoru stoupa k 70stupnum, to mas uz po ledce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 05:55 Muž Tacudek [16] - Rostliny
Takhle by to taky šlo ale co těma páskama ? jakejma ? kolik ? atd ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2013 23:26 amrtin Re: Johan
Ty mnou navrhované chladiče by to zvládly taky bez ventilátorů,pc proc. mají běžně TDP kolem 70-100w.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2013 22:56 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: amrtin
Já to chladím pasivně. Váží to sice 3 kg, ale funguje to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2013 22:48 amrtin Re: sasula
Ty 50w bych chladil např.chladiči z počítačových procesorů: www.czc.cz/… .Stačí jen vyřešit mech.upevnění a navrtat dírky pro vruty na připevnění led čipu.Ideální je sehnat si chladiče ze starých pc(např.sběrné dvory...).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2013 22:14 Muž sasula [274] Re: Johan
Spatne se mu to bude chladit... sel bych cestou 3w cipu napajenejch jen 300mA a nemusi mit strach o prehrati... a kdy jedna led odejde proste pripaji novou za par korun
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2013 22:09 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Tacudek
A co třeba 3x toto: www.ebay.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2013 22:07 Muž sasula [274] Re: Tacudek
I z osobnich zkusenosti doporucuji samostatne cipy na star plate.. je to blbovdornejsi... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2013 22:05 Muž Tacudek [16] - Rostliny – Dotaz na led pásky
Kamarád řeší 400 l akva momentálně tam má 6 x 1,2m T5 trubice o cca 2380lm/m celkově 216W
a přemýšlí o LED páscích hlavně kvůli uspoře elektřiny ale ani já ani on z toho nejsme chytří ne a ne se dopočítat kolik a jakejch pásků tam dát :( poradí někdo ? případně i s nejakejma udajema ? Děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2013 18:41 Muž ViktorX [474] Re: honza
Obývák, předsíň, koupelna, WC - "spot", kuchyň LED trubice, zatím spokojenost - jen po letech začala po zahřátí jedna spotka v obýváku poblikávat a zkušební 6W "rádoby CREE" odešla po měsíci, odešel jí COB čip, který samozřejmě s CREE neměl nic společného, ale v zásadě spokojenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 21:33 amrtin Re: honza
A led žárovky?Stolní lampička-jedna sice vyhořela,ale prodejce z ebay poslal neprodleně novou,takže pohoda.Už jsem jich nakoupil pro známé spoustu a žádný jiný problém,takže spokojenost. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 21:08 Muž sasula [274] Re: honza
Kuchynska linka 5m pasek, koupelna led bodovky. Vsude kde se to hodilo tak led zarovky. Zatim nic krom jednoho pasku nad akvarkem( nebyl ani nalepenej) neodeslo, ani se nevypalilo. A v aute krom xeonu temer vse led...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 18:43 amrtin Re: honza
Já mám pod linkou půl metru pásku už skoro rok a taky bez chlazení.Předtím byl pásek chvíli pod akva krytem.Svítí beze změny nonstop.
Tyhle věci nakupuju na ebay(když něco oejde,neřešim to a koupim nový).
Mámě jsem dal pod linku metr 5050 na al profilu a ten pásek po třetím rozsvícení svítil tak pětinovým světlem(takhle odešel i zbytek co jsem měl doma),takže šunt hmm .Koupil jsem jiný a ten zatim svítí nádherně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 17:32 honza – Výměna osvětlení
Taky jsem řešil co pod kuchyňskou linku. Nakonec jsme zvolil LED pásek a je to celkem dobrý. Dal jsem to bez chladiče a snížil vstupní napětí aby se čipy tolik nezahřívali a aby něco vydrželi. Doufám že to bude fungovat dobře. Nechal jsem si i poradit a vyměnil pár žárovek v bytě a zatím jsem spokojený. Doporučuju shop nahradazarovek.cz . fakt byli dost vstřícní. A co vy a výměna osvětlení. zajímalo by mě kolik lidí už má doma všude LED osvětlení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 08:56 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: funtcz
kdyžtak danio napiš, je vstřícná a ráda se podělí. Ale na tu tvou čtyřstovku nevím, nevím ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 08:33 amrtin – Diversa
Ano,není nad zkušenosti ostatních,to je fakt palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [67] ...... 160 161

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 256426x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4030-vykonne-led-cipy-cree-cob-apod?od=3301