Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Houbové onemocnění rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Houbové onemocnění rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2013 13:35 Muž kofejn [963] Re: romant
Začal jsem při výměně vody přidávat vodovodní, kde je vápníku docela dost. Jinak problémy jsem neměl skoro 3/4 roku s alkalitou 0.3mmol/l. S Mixem studánková/vodovodní jsem se dostal na 0.9 a to už jde.
EDIT: Možná rozjezdu moribundusu pomohly vysoké teploty, v nádrži jsem měl i 27°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2013 13:25 R Muž romant [27987] Re: kofejn
Jeden vápencovej šutr Ti moc nepomůže, spíš bych šel do přidávání jedlý sody, jestli chceš stabilně zvedat alkalitu. maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2013 13:22 Muž kofejn [963] Re: romant
Bílý není vůbec, proklikni si v galerii dál, jak to rychle postupuje. Jestli myslíš odlesky, je to focené při výměně a některé listy jsou už nad hladinou a mokré. Do vody jsem dal vápencový šutr. Sice tam je jako pěst na oko, ale snad trochu zvýší kH. Mám málo draslíku, děraví mi listy anubiasu a i podle rozboru, tak přidávám K2SO4 na střídačku s feroxem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2013 13:04 R Muž romant [27987] Re: kofejn
Já bych, když už je budeš vyndávat na ně s tím savem zatím nešel a použil tu desinfekci v podobě "barevnýho" roztoku hypermanganu. Ten list je takto obílen jenom ze spodní strany, nebo je to všude? Na napadá mě biogenní odvápnění, ale na to jsi jistě myslel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2013 12:49 Muž kofejn [963] Re: romant
Na hnědovkách, anubiasech, ludwigii i liliovníčku. U alternathery taky, ale tam lupeny chcípaj tak nějak normálně. Ve čtvrtek jsem zase odstříhnul tři lupeny hnědovy kterým začínaly fleky jako tady: rybicky.net/fotogalerie.php… . Anubiasum kopinatým hnijou dva lupeny, tak je teď při výměně odstraním, kytky z akva vyndám a šoupnu na chvíli do sava. Nechci to znovu nechat rozjet. To s kořenem udělat nemůžu. Je moc velký a asi bych zničil prokel z hnědovky, kterým krásně obrostl. Je-li to opravdu houbové onemocnění, spóry budou stejně po celé nádrži...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2013 12:37 R Muž romant [27987] Re: kofejn
Aha, měl jsem v paměti že to máš na hnědovkách, proto mě napadl ten hypermangan, s tou eSHou v tomto směru nemám zkušenost, nicméně je to nic nekazící možnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2013 12:30 Muž kofejn [963] Re: romant
To bych je musel vyndat z akvárka :) . Ten sajrajt co jsem měl v akvárku (a teď vypadá, že se vrací) mi přeskakuje po všech kytkách. Myslel jsem na nějaký fungicid přímo do vody. Třeba by pomohla ESHA 2000 hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2013 12:24 R Muž romant [27987] Re: kofejn
Napadá mě roztok hypermanganu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 19:56 Muž kofejn [963] – Houbové onemocnění rostlin
Hledal jsem dlouho vhodné téma, ale nenašel. Už dva měsíce řeším problém s hnijícími rostlinami a mám podezření na "houbu" cercospora, která by mohla být spouštěčem. Alespoň podle fotek to tak vypadá, pokud existuje druh, který roste pod vodou. rybicky.net/fotogalerie.php…
Teď k mému dotazu: jsou speciální akvarijní fungicidy pro kytky? Jsou použitelná lečiva na plísně určená rybám?
Zdá se mi, že teď už je nemoc na ústupu, tak se ptám spíš do budoucna, protože druhou vlnu nákazy by hnědovky asi neustály. Už takhle z nich jsou torza sad
Problém jsem řešil od 16.4.2013 tady: rybicky.net/forum/3947-uhnivajici-rostliny

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 174x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18833-houbove-onemocneni-rostlin