Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hnojení

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 42 Přejít na další stránku   1  
Hnojení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2015 08:10 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: petm
Vyzkoušej přímo testnout hnojivo... Jestli se a v jaké koncentraci test zabarví. Podle toho odhadni množství přidávaného hnojiva aby bylo měřitelné v akváriu. Jaký máš filtr??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.09.2015 23:17 Muž ludvik [1082] Re: petm
Ač je to trochu OT - pak si dávej pozor, kam klikáš. Já si na to kliknul, mrknul se na co jsi se ptal - a následně odpovídal. Že jsi myslel úplně něco jiného nemohu tušit.
Plus je vhodné psát správně. Bez překlepů, se správnou interpunkcí, a tak. Někdy to tady luštit, to je zážitek ...

A k věci: všechny testy jsou k prdu :-) Ať už kapkové jak zmiňuje ivorybka, nebo ještě horší multitesty na papírovém štítku. A železo se měří možná ještě hůře, než ostatní hodnoty. Někdo to určitě vysvětlí lépe, ale problém je v tom, že musí rozbít vazby v chelátech, aby něco změřil. A to buď trvá, nebo díky stáří se nevede.

Trochu lepší by měly být (za předpokladu správného skladování) testy od fy HANA. Ony totiž mají přístrojek, co elektronicky zjistí barvu výsledného roztoku. Takže se tím člověk zbaví vlastní barvosleposti (či sleposti tiskaře).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2015 22:15 Muž Paxero [71] Re: petm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2015 22:08 petm Re: petm
V doporučeném dávkování nikdo přece neví kolik mám rostlin v akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2015 22:07 petm Re: ivorybka
Tak čím si mohu změřit orientačně hodnotu železa ???.Prosím.Nebo se musím spokojit s doporučeným dávkováním??.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.09.2015 21:59 Muž ivorybka [4] Re: romant
Mám stejnou zkušenost, ingredience testů kapaná přímo do akvária sad
Ale obecně k kolorimetrickým testům, všechny jsou k ničemu. Neznám žádný "hobby" test na cokoliv, který by byl faktorizován; neznám žádný test, který by byl skladován za předepsaných (a dost přísných) podmínek. Barevné vodičky vymyslel marketing, tahá z lidí prachy a efekt není žádný. Pro ty, co nesouhlasí - prostudujte si patřičné normy pro podmínky analýzy vody, řády správné laboratorní praxe pro uchovávání analytických činidel a spoustu dalšího "počteníčka". Primitivní UT test od Rataje jsem měl 100 chutí jeho dcerunce vylít na hlavu, při přípravě se sekla o 2 řády... Testy na dusičnany se musí skladovat v temnu při 4 až 7°C od faktorizace, platnost je 90 dní - tož záruka 3 roky na testy od Salifertu je jaksi k smíchu. A testy od SERY? Lidi, mějte rozum! To je firma, která jen těží z lidské hlouposti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2015 21:54 petm Re: Ciffik
Ano,pochopil jsi mne dobře.:) Tím otrávením jsem myslel hnojivem "Fe" a né testem na železo které nepřijde do styku s akvárkem. Bál jsem se dál přihnojovat když jsem dávkoval denně poloviční doporučenou dávku "Fe" a po testování pořád nulová hodnota. Optám se jinak,můžou rostliny spotřebovat za 12 hodin doporučenou poloviční dávku hnojiva železa na týden??.
Čistě teoreticky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2015 21:21 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: ludvik
ach jo, reaguji na špatného člověka, já to pochopil tak, že by nerad otrávil obyvatelstvo akva hnojením a proto se to snaží hlídat testem na Fe, i když tě chápu logika výkladu na tvé straně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2015 21:16 R Muž romant [27987] Re: ludvik
Hmm, tak to máš malou představivost, už jsem takovýho koumáka zažil. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2015 21:13 Muž ludvik [1082] Re: Ciffik
On se ptal na testy vody! Protože mu dudak zdrbnul AQUAR. Takže moje odpověď je správná a vždy platná. Tedy pokud to někdo nekape přímo do akvária ... ale to si neumím ani představit, že by to někdo kdo už umí chodit udělal.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2015 21:10 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: ludvik
krevetky otrávíš spíše mědí obsaženou v mikroprvcích příp. kompletních hnojivech, samotným železem (cheláty železa) to tak jednoduché nebude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2015 23:58 Muž ludvik [1082] Re: petm
Žádným testem si nemůžeš otrávit obyvatelstvo akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2015 22:24 petm Re: dudak
Který je vhodný?Nerad bych otrávil krevery.Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2015 22:22 petm Re: zervajs
Bohužel teď nejsem doma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2015 19:06 Muž dudak [1885] Re: petm
Zrovna tomuhle testu se nedá moc věřit. Jestli se kytky zlepšují, nelámal bych si s tím hlavu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2015 16:01 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: petm
Nějaké foto ?? Většina neumí věštit... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2015 15:55 petm – hnojení Fe
Prosím,nemá někdo zkušenosti. Mám 50 l akvárko a dost zarostlé.zeleň začala blednout.Občas přihnojím "Planta Min".Teď jsem přikoupil od Sera-"forte 2 ferro".Testuji testrem od AQAR Fe test.4 ml vody a 10 kapek přípravku.Pokaždé test s 0.Už pět dní po sobě hnojím polovičním množstvím (5ml)flore 2 ferro a pořád bez zvýšení "Fe".Mám v akvárku rybky a krevety.Bojím se abych jim neublížil.Rostlinky jsou lepší ale zaráží mne že nemohu nic naměřit????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2015 23:44 Muž ludvik [1082] Re: tube
Problém bych spíš viděl v tom, že v údajích o složení je čpavek zastoupen v podstatě stejným množstvím, jako dusičňany. To nevadí rostlinám, ale živočichům může.

Nejsem schopen posoudit skutečné množství tímto způsobem dodané do vody. Možná toho nebude tolik, aby si s tím nitrifikace neporadila. Ale možná také neporadí ... Já bych to neriskoval.
I když dlouhodobý způsob uvolňování hnojiva láká svojí jednoduchostí a stabilností.

www.bbcom.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2015 23:30 - Re: tube
Osmocote pod substrátom ok,daj ho nad a podľa tej mojej trošky pokusov riasa.Myslím,že v pančuche a vo filtrácii to skončí rovnako.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2015 22:40 Muž larix [1420] Re: zervan, tube
tube pravdepodobne myslel na pohodlnosť uvedeného riešenia. Ja by som videl problém v množstve (do stĺpca malé) a neregulovateľnom pomere uvoľnovaných živín. Zmysel by to možno malo v low-tech akváriu na "prilepšenie".
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2015 13:20 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: tube
Nestrácal by sa zmysel tohoto typu hnojiva? Ak chcem hnojiť do vody, je lepšie presne spočítané množstvo vlievať do vody a nie nechať uvoľňovať neznáme množstvo živín z tabliet. A ak chcem, aby si rastliny koreňmi "stiahli" koľko chcú, tak tablety dám do substrátu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2015 12:09 tube – osmocote do filtru
Vznáším ještě jednou tento dotaz zkoušel někdo vložit osmocote v síťce přímo do filtru?
Zajímala by mně praxe.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.09.2015 18:12 Muž Paxero [71] Re: Pepator
Pisou: přírodní minerální hnojivo PK 50-18 hnojivo

Tedy 50 dilu fosforu na 18 dilu drasliku.

Chces-li pestovat rasy, klidne syp... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2015 18:02 Muž Pepator [9] – Fosfátové sklo
Mám dotaz,
myslíte si, že by šlo hnojit v akváriu hnojivem fosfátové sklo co nabízejí v zahradnických potřebách? Na obalu píšou, že je to i pro vodní rostliny a že to pomalu uvolňuje fosfor, draslík a mikroprvky nabídka např. zde www.hruska-skolky.cz/…
Nebo je to totální nesmysl? ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2015 09:21 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Tomason
NO3 změříš jen testy od sera či JBL. Na NO2 stačí i Rataj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2015 13:35 Muž Tomason [37] Re: ludvik
Jo setrvám :-) Děkuji všem a ozvu se za nějakou dobu s naměřenými hodnotami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.09.2015 13:20 Muž ludvik [1082] Re: Tomason
Je to sice otázka pro kované rostlinkáře, ale dle mého skromného názoru jsou nějaké dva týdny prostě krátká doba, aby dokázaly rostliny brát živiny ze dna. Tedy z těch kuliček myslím. Ono dobu trvá, než se živiny trochu rozptýlí v substrátu, stejně tak rostliny nejdříve musí vytvořit kořenový systém o který v podstatě při přesazení přijdou. A musí na ty živiny "dosáhnout".
Rychlejší to bude u dohnojování již zarostlého dna. Ale u nových rostlin (a to ještě musí přelistit ...) to bude na déle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2015 12:57 jamajcan Re: Tomason
Aha. Toho, že svítíš na 25% jsem si nevšiml.S koulema Ti neporadím. Já používám do dna Osmocote :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2015 12:43 Muž Tomason [37] Re: jamajcan
Jak jsem psal, osvětlení jsem stáhl. Svítím jednak asi 7,5 hodiny na 1/4 výkon, když beru že čip je 10W. Já jen, že jsem se chtěl ujistit, že pán v akvaristice mi nepodává milné informace, že stačí koule na 4 měsíce a ať nehnojím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2015 12:37 Muž Tomason [37] Re: Jifi
Jenom pro informaci, ze starého akvária jsem zachoval asi 120 litrů vody, filtr jsem nečistil téměř dva měsíce před plánovanou výměnou a při založení (podle návodu) jsem použil Easy Life EasyStart.Živočichů tam málo není, ale přerybněno by být nemělo. Jací živočichové tam jsou je v prezentaci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2015 12:37 dami996
Jeste bych se chtela zeptat co je to CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2015 12:37 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: dami996
Téma pro začátečníky: rybicky.net/forum/15

Nahoře jsou odkazy, ty si prostuduj. Až pak se ptej na detaily, vodu většinou není potřeba nějak upravovat a pokud ano, je potřeba vzít v potaz spoustu věcí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2015 12:36 jamajcan Re: Tomason
Pokud se jedná o Děvín I.,tak tam máš veliký nepoměr mezi světlem, živinami a Co2.Jestli máš nějaké zkušenosti s kytkařením, začni hnojit a přidávat Co2, pokud ne, tak uber osvětlení klidně na polovinu a počkej, až se akvarium stabilizuje a kytky začnou vegetovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2015 12:34 dami996
Dobry den mohli byste mi prosim poradit, jak mam pripravit dobrou vodu pro chov rybicek, aby jim voda vyhovela, mam pripravek sera aquatam na upravu vody dekuji za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2015 12:27 Muž Jifi [675] Re: KarlosS
Taky je otázka, co řeknou testy u nově založeného akvárka.
Téměř určitě ještě nebude fungovat nitrifikace.
A pokud má jílové kuličky u kořenů, tak kytky živiny mít budou, ale ve vodě asi naměří nižší hodnoty.
Pokud nebude ještě fungovat nitrifikace a jestli je v akvárku málo živočichů, tak bych tipoval, že tam může být opravdu málo CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2015 12:08 Muž Tomason [37] Re: NHKG
Osvětlení mám uvedené v prezentaci nádrže. Jedu na cca 1/4 výkonu čipů (na začátku jsem jel na polovinu, ale zdálo se mi, že přichází řasa) u znovuzaložených nádrží jsem se dočetl, že se doporučuje méně svítit a postupem času přidávat, tak to zkouším. Jediný, co mi ze zakoupených testů fungovalo je test na tvrdost, kterou jsem změřil na nějakých 5 dGH. PH papírky - nejspíš 7 (z testu od rataje se nedalo nic moc vyčíst). No jak tu píšete, budu hledat testy a pokud mi do té doby kytky neodumřou, tak si přijdu pro radu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2015 11:54 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Tomason
Pokud by jsi měnil vodu ob den, tak klidně můžeš hnojit do vody. Při tak časté výměně nehrozí problémy s nahromaděním hnojiva. Pokud měníš 1x týdně, tak můžeš taky, ale v hodně malých dávkách. CO2 určitě zkus. V akvaristice se většina problémů odhaluje metodou pokus omyl.
Co se týče testů, na NO3 je dobrý od Sery a na Ph od JBL. S testy na Fe a P nemám zkušenosti.
Co osvětlení a parametry vstupní vody, v tom nemůže být problém?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2015 11:44 Muž Tomason [37] Re: KarlosS
Máš nějakou značku vyzkoušenou, kterou můžeš doporučit? (ostatní budu případně řešit v jiném vlákně)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2015 11:43 Muž Tomason [37] Re: KarlosS
ok pokusím se sehnat nějaké kvalitnější testy. Ty od Rataje nefungují. Trochu mě mrzí, že jsem do těch testů nasypal dost peněz a jsou k ničemu. Otázka, zda nové testy budou fungovat, ale chápu, že bez toho mi asi těžko pomůžete. Děkuji

Jifi: mám ještě doma soustavu na CO2 pomocí kyseliny citronové a jedlé sody, ale to mi vydrží bublat tak 8-9 dní. Tak to mohu vyzkoušet, jestli to třeba růstu pomůže. Případně koupím ten tekutý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2015 11:30 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Tomason
bez změření hodnot ti nikdo nic neporadí, změř NO3, Fe (P), ale kvalitním testem a pak se od toho může odvíjet nějaká debata ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2015 11:12 Muž Jifi [675] Re: Tomason
Raději bych měnil vodu každý druhý den.

Když jsem se podíval na bahnatku, je tady v atlasu velmi zajímavý údaj: má nízký kompenzační bod fotosyntézy. Jednoduše řečeno, stačí jí málo CO2 ve vodě k růstu. Není to zajímavé, že jako jediná ti pořádně roste? Možná množství CO2 ve tvém akvárku nestačí ostatním kytkám.
Já bych fakt zkusil aspoň to tekuté CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2015 10:54 Muž Tomason [37] Re: Jifi
Jo živočichové tam jsou (nebylo kde je měsíc uchovávat), ale probíhá pravidelná výměna vody (snažím se 2x týdně 60 litrů). Tuším, že se budou listy měnit na submerzní, jen u některých rostlin (např. šípatka, Mokřanka a zákruticha) si myslím, že by tohle probíhat nemělo. Jo koule jsem dal na místa, kam jsem umístil rostliny (hlavně pod echinodory atd.)
Bahnatka, ta jediná roste jako blázen. Po vyndání rostliny ze substrátu (jednou jsem přesazoval), tak měla krásné bílé kořeny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2015 10:25 Muž Jifi [675] Re: Tomason
Máš tam nějaké živočichy?
Já bych to CO2 dával. Třeba aspoň ve formě "tekutého CO2". Kytky líp porostou. S tím "uhníváním" listů - může to být i proto, že některé kytky se pěstují emerzně a když je dáš do akvárka, tak emerzní listy odumírají a vytváří se nové, submerzní.
Já osobně bych zatím kapalné hnojivo nedával, dokud se kytky nerozrostou. Taky jsem byl loni nedočkavý, začal jsem do vody hnojit dříve a pak jsem bojoval se zelenou řasou.
A raději bych ze začátku měnil častěji vodu.
Ještě kontrolní otázka: Dal jsi ty kuličky ke kytkám, že? Jestli ano, měly by růst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2015 10:09 Muž Tomason [37] – Hnojení
Ahoj,
chtěl bych se zeptat na váš názor. Znovu jsem zakládal akvárium (22.8.) a na dno dal terramol (1-3 mm). Do dna jsem umístil asi 11 x JBL kugeln. Bylo mi řečeno, že nemám k tomu vůbec hnojit. To, že se na kytkách a vlastně v akváriu objevila řasa přisuzuji založení akvária atd, ale nezdá se mi, že by se kytkám nějak moc dařilo. Listy jsou na několika místech hnědě, některé se zdají, že uhnívají. Nepoužívám CO2. Otázka zní, jestli mám začít hnojit i do vodního sloupce? Nebo se mám držet rady, že hnojením bych to přehnojil.
Děkuji moc za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2015 11:25 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Marcel G
Áno, s tým súhlasím. Nebol to krátkodobý pokus a ani plánovaný, trvalo to celé asi 1 a pol roka a vlastne to bolo tak, že som si len všímal, že niekedy rástla dobre a inokedy nie. Keďže si robím poznámky v denníku a zapisujem namerané hodnoty a zmeny hnojení, spätne som pozeral, kedy po akej zmene rástla dobre a vyplynulo mi to pH. Nižšie pH samozrejme môže mať vplyv na niečo iné, napr. spomínanú dostupnosť chelátov železa alebo neviem čo ešte, takže priamy dôvod môže byť iný, no prakticky je pre mňa zaujímavý a smerodajný aj tento nepriamy vplyv.

Ak sa však časom rozhodneš spraviť aj takýto riadený pokus, budem len rád ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   06.09.2015 08:46 Marcel G Re: zervan
zervan napsal: Znie to zaujímavo, ale u mňa to s Cabombou furcata bolo takto:
1. tvrdá voda a málo CO2, pH > 7: stagnovala;
2. tvrdá voda, veľmi veľa CO2, pH < 7: rástla bujne;
3. mäkká voda a málo CO2, pH < 7: rástla dobre;
4. mäkká voda a veľa CO2, pH < 7: rastie veľmi bujne.

Tyto argumenty pro ně nejsou příliš přesvědčivé. Samotné pH těžko může mít na růst nějaký vliv, protože to není nic jiného, než obsah H+ (OH-) ve vodě, a tento obsah H+, který ovlivňuje pH, je navíc opravdu hodně malý => Při pH 7 je ve vodě 0.0001 mM/L H+ iontů, tj. 0.00000007 mg/L H+; při pH 6 je to 10x více, tj. 0.001 mM/L H+ = 0.00000007 mg/L H+ => Připadá ti to jako něco, co by mělo nějak zásadně ovlivňovat metabolismus rostlin? Kromě toho, řada vědců už to zkoumala (= zda je růst rostlin ovlivňován samotným pH nebo změněnou koncentrací CO2) => vždy přišli na to, že pH v tom roli nehraje. Kromě toho, dělat podobné experimenty v zaběhnutém akváriu se substrátem, rybami, filtrací apod. bude zcela logicky znamenat, že ti budou do hry vstupovat desítky dalších proměnných. Jak si pak můžeš být jistý tím, že se ti mezi jednotlivými pokusy v akváriu něco "neviditelného" nezměnilo, co pak mohlo mít na výsledek nezanedbatelný vliv. Rostliny si třeba dokáží některé živiny ukládat do zásoby, takže v jednom pokusu ti rostlina mohla růst lépe, protože měla k dispozici živiny v zásobě, zatímco v následujícím pokusu už je mohla vyčerpat a proto mohla růst hůře. Z podobných pokusů v zaběhnutých akváriích, kde navíc používáš jedny a ty samé rostliny k řadě po sobě jdoucích pokusů, těžko zjistíš něco věrohodného. Proto je podle mě tak důležité provádět "řízené pokusy", kde máš drtivou většinu parametrů opravdu pod kontrolou, a kde zkoumáš věci souběžně (stejné výchozí rostliny v různých akváriích se stejnými parametry a jen jednou odlišnou proměnnou).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2015 22:14 hombre Re: dudak
To jsem si taky říkal,že to bude lepší nasypat navolno,bez kapslí.Vzadu bude teramolu tak 8-10 cm,tak jestli by to hnojivo nebylo moc hluboko,kdybych ho nysypal úplně na dno(na sklo).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2015 22:06 Muž dudak [1885] Re: hombre
já to u nově zakládané nádrže dával rovnou na holé dno a zasypat, pokud tam nechceš mít extra silnou vrstvu toho teramolu, tak je podle mě zbytečné dávat teramol i pod, kapsle jsou napoprvé zbytečné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2015 21:19 hombre
Tak už se mi lepí nová nádrž,ve které bude Teramol a potřeboval bych vědět,jestli mám dát Osmocote do kapslí a pod rostlinky,nebo jestli můžu nasypat zhruba polovinu toho Teramolu a posypat tím Osmocote místa kde budou rostlinky a zasypat to tím zbytkem Teramolu,abych to nemusel cpát do kapslí,když ty se během krátké doby stejně rozpustí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2015 20:25 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Jifi
No práve to som aj spravil - pH som znížil znížením alkality a celkovej tvrdosti, vtedy nebolo treba ani veľa CO2 a rástla (nedávať žiadne CO2 som si nedovolil skúšať). Vychádza mi to na to pH samotné (nestačí len znížiť alkalitu, ani len zvýšiť CO2, musím spraviť oboje tak, aby pH bolo pod 7). Na druhej strane nevylučujem, že niekomu môže rásť aj s pH > 7 (hoci čo som pozeral fotky na www.flowgrow.de s peknou Cabombou furcata, tak všetci mali pH < 7 tiež), ak má úplne iné podmienky (hnojenie, substrát). Ale v mojich podmienkach sa to správa takto.

Možno táto debata už ani nepatrí sem, ale do vlákna Cabomby... ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [42] ...... 62

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 74968x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10843-hnojeni?od=2051