Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hnojení

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Hnojení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.12.2023 07:04 Muž Lojza007 [1204] Re: Andyy
Pořád se motáme dokola. Tak to zkusím ještě jednou trochu jinak. Ty rostliny jsou malý, takže nejsou schopny v tuto chvíli spotřebovat tak velkou dávku hnojiv. Takže přebytky hnojiv spotřebovává řasa. Stejně tak si myslím, že v tuto chvíli nemá moc význam CO2, zatím ho nemá co spotřebovat.
Taky bych doporučil zvážit druhy rostlin, 60cm výška a do toho většina rostlin, která má problém dorůst vůbec půlku vodního sloupce. Té "trávy" bych se zbavil, vždycky bude problém se světlem, místo ní bych dal něco, co doroste aspoň 20cm. Dozadu stonkovky typu rotala, který se vytáhnou až k hladině. A jak to poroste, postupně bych zvyšoval dávku hnojiva i CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2023 20:23 Muž Andyy [0] Re: Lojza007
Bohužiaľ tam neni viac priestoru na viac rastlín ako ich tam je… dno je naozaj malé a akvárium je vysoké 60 cm… dno má rozmery 29x29cm

CO2 pridávam z dvôvodu koberčeku a alteranthery… chcel som nech to začne rásť… pridávam naozaj malé množstvo CO2, je to necelých 25 mg/l

Myslíte komplet odstaviť hnojivo ?

Nakoľko celkom som mal problém pri koberčeku že mal zľté listy odkedy pridávam železo problém sa eliminoval.

Následne živorodky mám ale kŕmenie som upravil aby nerobili toľko bordelu :-) kŕmím veľmi malou dávkou iba ráno, tak aby to zmizlo do jednej minúty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2023 20:15 Muž Lojza007 [1204] Re: Andyy
Předně si za pomocí skleničky a injekční stříkačky změř, že to opravdu dává 1ml a klidně se vsadím, že to tak nebude.
Dál, jak píše vaclav, v tom akváriu není co hnojit, takže akorát živíš řasy. Navíc tam máš živorodky, takže ty se o NO3 bohatě postarají. Osobně bych teď zvážil i přidávání CO2, nejsou rostliny, není potřeba tolik CO2, akorát tím teď dusíš živočichy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2023 20:11 Muž Andyy [0] Re: vaclav
Myslíte že mám dať preč ten nepodarený koberček a aj altheranheru ? a nahradiť ich stonkovkami ? alebo by stačilo len ako plávajúcu formu zvoliť Limnophila aquatica, vyriešilo by to dve veci silné svetlo a taktiež aj rýchlorastúcu rastlinu :) ak to teda tak funguje :-D

Svetlo je nastavené tak aby spĺňalo parametre pre Alterantheru a taktiež aj ten koberček na moju veľkosť je tam výstupných 14 W
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2023 19:56 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Andyy
Nemáš tam co hnojit roste ti vlastně asi jen ten pupečník. Několikrát vyměň 1/2 vody a ubral bych troch světlo a nacpal akvárium stonkovkami. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2023 19:28 Muž Andyy [0] – Hnojenie a Riasy
Fotka k příspěvku Prajem prijemný podvečer, už som tu pred pár týždňami bol s témou ako hnojiť… no bohužiaľ skúšal som odporučené dávky a myslím si že niečo na Akváriu nehrá, preto by som chcel poprosiť skúsenejších či by mi nevedeli poradiť.

Momentálne je akvárium v stave ako je na Fotke tu.

Bojujem momentálne s Dvoma riasami -
1. StagHorn
2. OEDOGONIUM

Všade na internete som sa dočítal že to značí nedostatok živín a CO2

CO2 sa dávkuje do akvária od 22.12.2023 s tlakovej fľaše pred tým bolo s kvasníc…

Použité hnojivo od Planta Activ
1. Mikroelementy
2. Makroelementy
3. FE+ Power Colour
4. Aqua Potas

Dávkovanie je nasledovné

1ml denne Makroelementy
1ml denne FE+ Powe Colour
9ml po výmene vody Aqua Potas
5ml po výmene vody Mikroelementy

Neviem či je to dostatočné a som v slepej uličke či navýšiť dávku hnojív a ako konkrétne alebo to nechať tak a počkať….

Voda výmena 1x týždenne z 65 L Akvária -30 L
Voda je z Reverznej osmózy nakoľko som urobil pár zmien kde v minulosti som mal vodu neskutočne tvrdú a po prechode na reverzný osmózu sa mi začali vyskytovať tieto dva druhý rias…. ktoré súvisia s nedostatkom živín teda aspoň na internete v rôznych článkoch je to spomenuté…

Prúd vody je upravený dostatočne na to aby sa jemne mihali lístky rostlín v prúde….

Vie mi niekto poradiť ako na to ?

V krátkosti toto sú doporučené dávky spomenuté na hnojivách. ( Ak to niekomu pomôže)

Hnojivá Dávkovanie

- Mikroelementy :
* Hnojenie by sa malo začať menšími dávkami a postupne sa zvyšovať v priebehu niekoľkých týždňov, pričom treba sledovať stav rastlín.
* Cieľová dávka pre dospelé akvária je 1 ml (jedno stlačenie dávkovača) denne na 50 litrov vody.
* Po výmene vody doplňte hladinu mikroelementov pridaním PÄŤNÁSOBKU dennej dávky hnojiva.

- Makroelementy :
* Hnojivo Planta Activ Macroelements sa dávkuje raz týždenne pridaním do vymieňanej vody v akváriu.Hlavný dôraz by sa mal klásť na hodnotu NO3 vo vode.
* Dávka 1 ml (jedno stlačenie dávkovača) na 50 litrov vody v nádržke zvyšuje hodnotu NO3- o 1 ppm.
* Mali by ste sa snažiť dosiahnuť koncentrácie NO3 10-25 ppm.
* V typických rastlinných akváriách by malo postačovať množstvo pridávané do vody menenej raz týždenne.

- Aqua Potas :
* Draselné hnojivo AQUA POTAS pre vodné rastliny podávame raz týždenne po výmene vody v množstve 3 ml (tri stlačenia dávkovača) na každých 10 litrov vody v nádrži.
* Prípravok nedávkujte súčasne s mikroživinovým hnojivom, interval by nemal byť kratší ako 15 minút.

- FE+ Power Colour :

* Každý deň vyberte dávku podľa individuálnych potrieb nádrže - napr. 1 ml (jeden stisk na dávkovači) na každých 50 litrov vody. Vždy používajte cez noc, po vypnutí osvetlenia v akváriu.


 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2023 23:33 Muž Xklop [163] - RostlinyRe: Andyy
Andyy napsal: Chcel by doma a spýtať ak máte skúsenosti z dažďovou vodou, je vhodnejšia ako z reverznej osmózy či je to na rovnako ?
Ahoj, dle mého názoru je voda z reversní osmózy lepší než dešťová. Voda z RO je nezávislá na vstupní vodě a vždy jde vytvořit stejná voda dle potřebných požadavků. Na druhou stranu je nutné počítat se vstupní investicí do RO, následně solí a též i s účinností a poměrem osmotické vody a odpadní vody.... Ale pořád lepší než dešťová voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2023 20:30 Muž Adzo [6] Re: Andyy
Treba si vybrať,či uprednostníš živorodky a vysadíš rastliny do tvrdej vody a vybodneš sa na CO2 a zháňanie mäkkej vody,alebo opačne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.12.2023 19:47 Muž Yirka [9126] Re: Andyy
Nejlepší je zjistit jaká voda je stále a bez vlastních úprav k dispozici a rostliny a rybky k ní adekvátně vybrat.
Úprava vody při každé výměně je značně obtěžující.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2023 19:26 Muž Andyy [0] Re: vaclav
Já som na základe Vás kúpil 30 Litrov Demineralizovanej vody.

Už sa mi aklimatizuje tak snáď to pomôže s mojím problémom Tvrdej vody.

Chcel by doma a spýtať ak máte skúsenosti z dažďovou vodou, je vhodnejšia ako z reverznej osmózy či je to na rovnako ?

Vy v česku máte lepšiu vodu no já plánujem pred letom robiť 300 Litrové akvárium a chcel som nabrať skúsenosti len voda mi robí ceľkom problém.

Každopádne ďakujem za Link na tekutinu do dropu určite objednám aj tú :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2023 18:56 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Andyy
Doporučuji ti si kapalinu do dropu koupit já beru u profiplans www.profiplants.cz/… Taky jsem se jí snažil dělat sám je tu i návod v článcích jak na to ale s kapkami na pH to nemá takovou výdrž jako originál. Vodu z akvária rozhodně ne. :-)
Edit: Přestěhoval jsem se z Prahy na venkov jen jsem zatím nevyřešil co s akváriem v zimě zatím bojuji z manželkou. Mám okolo chalupy 6x1000 l nádrže na dešťovku tak taky přemýšlím jak na to v zimě by musela stačit studna ale voda je v ní měkká. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2023 17:49 Muž Andyy [0] Re: vaclav
Boli ste rýchlejší :)

Počul som že vodu do dropchackeru mám dať taktiež destilovanú a upraviť hodnotu KH jednou spodu na 4 dH je to pravda či môžem použiť aj vodu z nádrže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2023 17:47 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Andyy
Koukni se v okolí po jiném zdroji vody který by nebyl tak tvrdý anebo pak musíš sehnat destilku ona je to dnes ale spíše demi voda a srazit KH na polovic nebo i více. :-)

Edit: Co třeba dešťovka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2023 17:19 Muž Andyy [0] Re: vaclav
Ahá veľmi pekne ďakujem za radi chcel som ich odstrániť ale nevedel som či môžem… Odstránim ďakujem…

Mám test na KH a bohužiaľ v akváriu je 16 a vo vodovodnej 18 dH

Neviem popravde ako upraviť vodu inak ako reverznou osmózou, tak ďaleko som v akvaristike ešte neni prippadne doplniť vodou destilovanou. Samozrejme ak existuje iný spôsob nechám si poradiť.

Vopred veľmi pekne ďakujem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2023 17:14 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Andyy
Tak liliovníček nebo co to je ti začíná růst a staré emerzní listy musíš opatrně odstranit. Ta Alternanthera to není zrovna dobrá rostlina na začátek ale pokud píšeš že máš tvrdší vodu tak si kup test KNK na uhličitanovou neboli karbonátovou tvrdost. Pokud je totiž KH větší než 10 je hnojení pomocí CO2 dost problematické. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2023 17:01 Muž Andyy [0] Re: Freedlo
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Na základe dotazov prikladám Fotky vegetácie.

1 Fotka trávničku čo ešte nepripomína ani zďaleka sú zažltnuté lišty, taktiež sú pokryté riasov.

2 Fotka netreba ani komentovať v akom stave je…

Viete mi prosím poradiť prípadne ako sa zbaviť tej riasy prípadne zažltnutia listov ?

PS: Fotka prezentácie aktualizovaná na aktuálnu. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2023 15:50 Muž Freedlo [229] Re: Andyy
Na tech par rostlinek neni treba ze zacatku hnojit vubec. Postupem casu bude nejspis stacit nejake komplexni hnojivo. Opravdzu je lepsi pockat, jestli se rostlinky chyti a pozorovat zda jim neco chybi nebo ne. Nicmene nenarocne rostlinky za me tolik hnojiva nepotrebuji - flourish by urcite stacil. Je mozne, ze se po nejakem case objevi nedostatky nejakych prvku, ktere lze pak resit dohnojovanim atd atd..

Uplne bych to s hnojenim neprehanel : )

Nicmene hnojivo co sis koupil urcite musi mit nejake doporucene davkovani dle objemu a mnozstvi rostlin. Cim vice rostlin, tim vice hnojeni . Z fotky ktere vidim, nelze hovorit o rostlinnem akvariu… zatim: )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2023 15:12 Muž Andyy [0] Re: vaclav
Vzduchovanie bolo odstránené a nahradené CO2… išlo asi týždeň…. Akvárium je zarastené viacej… toto bol prvý deň… Kamen bol kupovaný v akvaristike a ďaľšie dva boli testované a nie nesyčia.

Rozbor vody bohužiaľ musím dať spraviť nakoľko voda je studničká. Nakoľko som v Lokalite Trnavy je taktiež dosť tvrdá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2023 14:59 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Andyy
Kamení jsi vyzkoušel v octě jestli neobsahuje vápenec? Proč tam máš vzduchování když to není potřeba, předpokládám že to není CO2. Pro nějaké hnojení tam nemáš dostatek rostlin tak buď dosaď nebo nehnoj dokud nevíš co ti teče z kohoutku. Rozbor zdrojové vody by měl mít tvůj dodavatel vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2023 14:26 Muž Andyy [0] Re: Yirka
Pekný deň Ďakujem za odpoveď, Prezentácia pridaná, Fotka je zo založenia Akvária, Donahrám aktuálnu fotku len som v Práci.

Sú v prezentácií uvedené všetky informácie dostačujúce ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.12.2023 13:08 Muž Yirka [9126] Re: Andyy
No zásadně třeba proto, že bez znalosti objemu nádrže nemůžeš učinit rozhodnutí o dávkování. To je přece logické. A další údaje z prezentace by také pomohly určit priority.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2023 12:01 Muž Andyy [0] Re: vaclav
Pekný deň, ďakujem za koment, no chcem sa slušne spýtať k čomu pomôže prezentácia môjho akvária k dávkovaniu hnojív ? :-) Skvôr by som Rád vedel aké hodnoty vody by Vás zaujímali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2023 11:53 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Andyy
Založ a řádně vyplň prezentaci akvária a přidej celkové foto (hlavní fotka prezentace). Jinak to bude jen hádání problému a příčiny... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2023 09:56 Muž Andyy [0] Re: Lojza007
Pekný deň prajem, veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Rozumiem určite doplním rozbory vody. No nateraz neviem ani ako dávkovať to základné minimum, nakoľko na hnojive je napísané pri Makroelementoch že jedno stlačenie pumpičky predstavuje +1 ppm. A já som v tomto prípade trochu stratený. Taktiež aj pri ostatných je to podobne napísané, no bohužiaľ neviem čo to presne znamená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2023 09:37 Muž Lojza007 [1204] Re: Andyy
Ono to ale ani jinak než univerzálně a povrchně popsat nejde. Každý má jinou zdrojovou vodu, jiný složení rostlin a ryb. Takže přesněji se dá radit až v momentě, kdy máš rozbor zdrojové vody a akvarijní vody.
Jinak bych se držel návodu a dával minimální doporučenou dávku na daný objem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2023 09:30 Muž Andyy [0] – Aquabotanique - Hnojivá
Pekný deň prajem, bohužiaľ nikde som sa nevedel dočítať ako sa dávkujú následujúce hnojivá. Sú uvedené poväčšinou iba všeobecné informácie.

Jedná sa o Hnojivá :
Planta Activ - Makroelementy
Planta Activ - FE+ Power Colour
Planta Activ - Aqua Potas
Planta Activ - Mikroelementy

Chcel by som poradiť ako Dávkovať vyššie spomenuté hnojivá.

Veľmi krásne Ďakujem ak sa tu nájde človek ktorý mi poradí nakoľko už neviem kde by som mal nájsť správne dávky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2023 10:24 Muž hadravam [11] Re: Lojza007
Ahoj. Děkuji za tvůj čas a rozsáhlou odpověď. Nechám udělat rozbor vody u Profiplants :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2023 08:37 Muž Lojza007 [1204] Re: hadravam
Ono se ale vážně těžko radí. Strašně záleží na složení zdrojové vody i přes míchání s RO, osádce, substrátu, rostlinách. Navíc pokud se jedná o povrchový zdroj vody, tak bacha na to, že složení vody v průběhu roku kolísá podle toho, jak hnojí zemědělci, podle teploty a podobně. A vodárny se dost často neobtěžují s informací o průběžných změnách.
Taky používám Aquagrower, taky mně to roste, ale je to i díky složení zdrojové vody. Navíc nejde poradit univerzálně, kup Aquagrower, budeš spokojený. Těch hnojiv je několik, každý se hodí pro jiný účel a tady je potřeba se odrazit od složení akvarijní vody. Moje rada zní, nechat udělat rozbor u Profiplants, vyjde jako jeden nebo dva kvalitní kapkový testy, ale je řádově přesnější. Pak bude jasno, jestli něco chybí nebo přebývá a podle toho zvolit strategii hnojení a klidně od Aquagroweru nebo Rataje nebo třeba míchat vlastní PMDD.
V tuto chvíli ti můžu na otázku "Jak hnojit?" poradit opravdu blbě - opatrně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2023 19:13 Muž Freedlo [229] Re: vaclav
Aquagrower pouzivam a vsechno mi..zatim..roste paradne: ) . Otazka je - jestli by to rostlo paradne i bez nej.: ) .. nicmene cena micro a macro aquagrower, kdyz vezmu v potaz ty mini davky co tam dle navodu davam, je super. Dle meho odhadu vydrzi ty dve pullitrovky minimalne rok u me 60ky.

Takze za me aquagrower slape
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.10.2023 18:33 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: hadravam
Tak mě by zajímalo, jaká je skutečnost v akváriu a co máš za problém, fotky i když dva roky staré vypadají dobře. Jinak hnojit komerční drahou vodou kde nemůžeš ovlivnit velikost jednotlivých složek ti nemusí časem vyhovovat. Můžeš změnit značku třeba český výrobce www.aquagrower.cz/… a nebo pak přejít na jednotlivé chemikálie. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2023 13:15 Muž hadravam [11] – hnojení
Ahoj. Mám prosbu jak by jste hnojili s těmito hodnotami Předem děkuji.
PH 7,5
Celková tvrdost 20,5 něm stupnice mmol/l 3.7
Vápník mg/l 112
Dusičnany mg/l 12
mangan mg/l 0 Železo mg/l 0,06

TO CELÉ ŘEDÍM RO 50 na 50

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2023 20:03 Muž skypi [248] – Hnojiva na bázi iontové výměny
Má někdo zkušenost s hnojivy na bázi iontové výměny v akvaristice? Např. Lewatit HD50, Fleur Ami HM10?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2023 14:27 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: lubo2302
lubo2302: ...neviem, co je lepsie - pridat na zvysenie fosforu kh2po4 alebo kupit cisty fosfor od profiplants Čistý fosfor jen tak nekoupíte, takže nezbyde, než koupit klasický akvarijní zdroj fosforu - KH2PO4. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2023 13:05 Muž Jozef [311] Re: lubo2302
Fotka k příspěvku "Idealny" pomer sa uvádza
NO3 ku PO4 - 10:1
N ku P - 16:1

Tie hodnoty ti vyrátalo nejako zle, niečo si zle zadal vid obr.
akvarijni-hnojivo.cz/…

Edit: Ešte dodám, treba zadať pre oddelenie desatín bodku napr 1.4. Ak sa zadá 1,4 (s čiarkou), bez vyhlásenia chyby to vezme ako 1 a výsledok je zlý.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2023 12:59 R Muž ctibum [6926] Re: lubo2302
S tím ti už neporadím, nejsem dobrý hnojič a už vůbec ne počtář poměrů a složek.
Každopádně jak tak čtu tvůj příspěvek, přijde mi, že trochu motáš KH2PO4, PO4 a P...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2023 09:44 Muž lubo2302 [0] Re: ctibum
Dakujem. V mojom 300l akva bojujem zo sinicou. A od profiplants mi bolo odporucane odstavit mikro a kh2po4 dostat k nule. Mam davkovat len Nplus, pokial nezmizne uplne riasa. Potom mam zacat opäť davkovat khpo4. Je to tak spravne? Lebo ked do redfieldovej tabulky zadam ze mam namerane 10mg/l dusika a 1mg/l PO4, tak mi vychadza pomer 999:1. Je to v poriadku? Alebo mam pomer len 10:1?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2023 22:20 R Muž ctibum [6926] Re: lubo2302
Zkus tady, třebas najdeš, co potřebuješ...
akvarijni-hnojivo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2023 19:20 Muž lubo2302 [0] – kalkulacka na pomer hnojiv
Dobry den. Nevie niekto poradit daku kalkulacku, kde je popisany pomer vsetkych hnojiv? Napr. CA:MG, N:P:K . Na jednom webe som jednu kedysi nasiel, kde som zapisal moje hodnoty s merania a v tabulke mi ukazalo aky mam pomer. Len uz ju nemozem najst.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2023 22:13 Muž KarásekLut [94] Re: Rovano
Fotku vlozim jak budu doma. Hnojeni zkusim upravit jak si psal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2023 19:33 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: KarásekLut
Složení hnojiva mi není známo. Můžeš si zavolat do eshopu. Anebo prostě dávkuj 2,5ml každý druhý třetí den.
Profito bych dával také jen 1/2 tvé dávky.
A to foto jak ti to roste je docela podstatné.
Edit: Právě jsem omylem vylil nevím kolik hnojiva Seachem Flourish Nitrogen do akva, tak jdu měnit vodu. :-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2023 18:33 Muž KarásekLut [94] Re: Rovano
Hnojeni jsem doplnil ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2023 18:05 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: KarásekLut
Vyměň vodu a uzpůsob se dle toho měření.
Zbytek informací máš tajný, nedoplněný do prezentace. Čím hnojíš třeba.
I aktuální foto by se hodilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2023 16:39 Muž KarásekLut [94] – Vysledky vody od firmy Profiplants
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim, nechal jsem si u firmy Profiplants udelat rozbor akvarijni vody a vysledky me "sokovali". Nevim co si o nich mam myslet. Mam ve dne cca 3-4 NPK kapsle a davkuju dusicnany kazdy druhy den 5 ml. Muze mi nekdo zkuseny prosim poradit jak dal mam postupovat a co udelat aby rostlinky krasne rostli? Moc dekuji vsem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2023 14:34 Muž skypi [248] Re: vaclav
Pravdu asi máš :-), podle údajů na webu je CO2 Vital Glutaraldehyd (příslušně ředený)+ výtažek z ječné slámy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2023 14:55 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: skypi
Podle mě to všichni jako já zředí na 1 - 1,5 % ještě mám 30 % 1/2 litr ve skříni. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2023 12:56 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Anet369
Všechny tři(jak píšeš v jiném vlákně) bych je vyhodil(stagnují a neprospívají vodě jak se rozpadají) a pořídil 1-2 druhy nové a vhodné do akvária ve velkém množství. Rybky i ty budete spokojenější. Něco středně až rychle rostoucího.
Další Echinodorusy třeba a něco klidně rychlého ještě k tomu.
Takové velké akva je hřích nevyužít lépe.
Eshopy mívají i filtry na rychlost růstu a náročnost.
Nebo tady pán (Surpan shop) má katalog.
akvarijni-rostlinky.cz

No ale stejně pokud se rozhodneš do toho rýpat, tak za mě bych to znovuzaložil s novým jemným křemičitým! pískem frakce třeba 0,5-1mm(momentálně je mají jen málo na eshopech-je třeba hledat). Takový písek se prodává i jako bazénová filtrace. Je to levné a krásné řešení. A možná i podpoří růst rostlinek, protože nevypouští do vody vápenec(jako se to možná děje tobě).
Můžeš si část vody odložit bokem a pak to do nově založené zase nalít pro urychlení záběhu. A filtr nechat běžet s tou vodou v kýblu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2023 12:32 R Muž Anthrax [4787] Re: Anet369
Ahoj, podle fotky tam máš dost málo rostlin, takže nijak extra hnojit nejspíš nepotřebuješ. To by měly hravě obstarat tvé živorodky a ancistrus.
Jestli ti rostliny nerostou, tak bych si spíš tipl na dosti hrubé dno a rostliny které pod vodou sice nějaký čas vydrží ale úplně akvarijní nejsou (puškvorec). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2023 12:09 Muž skypi [248] Re: vaclav
Václave, ty máš k dispozici bezpečnostní list CO2 Vitalu ?

cs.m.wikipedia.org/…
Citace: Glutaraldehyd (systematický název pentandial, sumární vzorec C5H8O2) je bezbarvá kapalina štiplavého zápachu používaná k dezinfekci předmětů a povrchů. Používá se také při průmyslové úpravě vody a jako konzervant. Je však toxický a způsobuje vážné podráždění očí, nosu, krku a plic, bolesti hlavy, ospalost a závratě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2023 12:00 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Anet369
Cituji: cs.wikipedia.org/…
Polymer izomeru glutaraldehydu, známý jako polycykloglutaracetal je využitelný jako hnojivo pro vodní rostliny. Nicméně vzhledem k množství uhlíku v doporučených dávkách je jeho užitečnost sporná. Udává se, že je biologicky využitelným zdrojem uhlíku pro vyšší rostliny, nikoli však pro řasy. Není však dostupný na trhu USA (používání je zakázáno). Biocidní účinek glutaraldehydu ničí většinu řas již při koncentraci 0,5 - 5 ppm. Tyto úrovně nejsou škodlivé většině vodní fauny a flóry. Někteří akvaristé pozorovali nežádoucí účinky těchto koncentrací na některé vodní mechy, játrovky a vodní mor. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.04.2023 11:43 Muž skypi [248] Re: Anet369
CO2 Vital resp. podobné přípravky ala tekutý CO2 atd. není žádné hnojení, ale je to silná desinfekce, navíc s kumulativním účinkem. Likviduje řasy, to ano - takže použití max. krátkodobé, lokální.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 62

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 74970x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10843-hnojeni?od=1