Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hnojení

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 61 Přejít na další stránku   1  
Hnojení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 19:18 Žena Melisa [2] – PROFLOR
Ahoj, máte někdo zkušenost s hnojivem proflor?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 18:26 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Tudy
...Nové submerzní listy mají červenou barvu a jsou lehce průsvitné (ty nejnovější více)... Zkusím tedy opatrně (menší dávku) přidat mikroprvky...
Taky bych takto nějak postupoval - testnul bych v první řadě Fe... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 14:46 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Acinonyx
Mám jí na hladině, plovoucí ;-) Ale v rohu smíchanou s Růžkatcem, to je vyloženě plevel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 14:43 Acinonyx – Re: Tudy
Je to trochu menej, ale nie extremne tragicke. Riccia je celkom narocna, pri dne ti urctie rast nebude. Ale mozes to ojekabatit a priviazat ju na koren blizsie k hladine. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 14:38 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Acinonyx
Echinodorus byl zasazen při založení akvária před 6 týdny (jako emerzní). Nové submerzní listy mají červenou barvu a jsou lehce průsvitné (ty nejnovější více). Reflektory mám nainstalované 1 týden, vím, že 2x18 W je poměrně málo. Ještě mám Trhnutku, ta stagnuje (nejspíš málo světla, je v rohu - tlačí ji tam proud z filtru)), Jávský mech roste celkem dobře.

Zkusím tedy opatrně (menší dávku) přidat mikroprvky. Díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 14:14 Acinonyx – Re: Tudy
Tie priesvitnejsie listy mozu byt sposobene i nizsou intenzitou osvetlenia na aku bol Echinodorus zvyknuty (teda neviem ako davno si ho do akva dal), ak to zacalo nedavno, asi to bude mat docinenia s nedostatkom niecoho. Ak si nemozes/nechces zohnat koktejl mikroprvkov co sa dava do PMDD, tak by som skusil co si sem hodil a pozoroval ci sa farba novych listov zlepsi.

Ryb mas tak akurat, takze KNO3 a pod by som zatial neriesil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 13:53 Muž Tudy [330] - Krevetky
Foto na prezentaci je měsíc staré, ale ostatní je aktuální.
Rostlinky mi většinou pěkně rostou (Anubias, Růžkatec, Vallisnerie), jen Sagitaria stagnuje a jedna rostlina (na foto uprostřed, dlouhé kopinaté listy) shodila emerzní listy a ty nové jsou slabé a neduživé. Echinodorus rostě pěkně cca 2 listy týdně), ale nové listy jsou také průsvitnější, než ty staré. Anubias bez prosblémů, 1 list týdně, Vallisneria gigantea roste jako divá (spousta odnoží, budu muset začít redukovat), Růžkatec povyroste o 10 cm za týden...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 13:46 Acinonyx – Re: Tudy
No to zalezi, samozrejme ma to zmysel, pokial tvoje rastliny maju nedostatok mikroprvkov a s nedostatkom dusiku nemas problem. (napr. viac ryb a menej rastlin) Za tu cenu by som vsak asi siel radsej s PMDD.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 13:17 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Tudy
ale jak koukám na tvoje akvárko, tak by ani nemuselo být potřeba přihnojovat.
To poznáš podle toho jak se bude dařit rostlinám. Jestli budou přirůstat pěkné listy. Hnojivo se doma hodí, kdyby náhodou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 13:14 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Tudy
nemusí to být jen hnojení rybami, ale i pravidelnou výměnou vody ;-) v ní je taky plno prvků. Ale jestli to stačí to záleží na konkrétní nádrži
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 13:07 Muž Tudy [330] - Krevetky – Ano či ne
Jedno nejmenované hnojivo za 115 Kč,-

Hnojivo neobsahuje fosfor ani dusík.
Hnojivo obsahuje K, Mg a mikroprvky Fe, Mn, Cu, Zn, Mo. Všechny výživné látky jsou ve vyváženém poměru. Hlavní předností je vazba mikroprvků na přírodní cheláty, které jsou vyluhované ze 12 druhů bylin a stromů. Tato vazba zabraňuje jakémukoli hromadění škodlivých látek a proto toto hnojivo nemá žádný negativní vliv na biologickou rovnováhu v akváriu.

Jde mi jen o to, aby rostliny nestrádaly, nepotřebuji žádný maxi růst.
Má to smyl nebo je to jen vyhazování peněz? Nestačí jen běžné "hnojení" rybami? Nemám s tím zkušenosti. Zdrojovou vodu mám měkkou a zásaditou (pH 7,5-8).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 22:11 Muž kortezhugo [983]
...ja len dodam ze aj v akvariach kde sa "hnoji" - teda pridava to ci ono sa meni cca 1/3 vody za tyzden...
...teda ak to bude fungovat - netreba tam "pridavat" nic :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2010 21:30 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Kulič
...Castejsi vymena vody v takovym mnozstvi je stejne asi jen docasny stav, nevim jestli nekdo vymenuje mesicne 2,5x objem akvaria...
Ano - jde o dočasné opatření. Jeho smyslem je zjistit, jestli by mohla "pouhá" výměna části vody (ve spolupráci s metabolismem rybek a bakteriální činností) udržet vaše kytky v kondici.
Ale to už jsem tu dnes psal...
(Standardně bych vám doporučil měnit alespoň 1/4 objemu vaší nádrže týdně.)

...V pripade, ze by rostliny zacly rust, jaky by byl dalsi krok?...
Když něco funguje, tak se do toho nešťourá. :)
Jen, prosím, nečekejte změnu v horizontu dní - dejte tomu čas.
EDIT: Můj příspěvek je určen, samozřejmě, kolegovi Omu. Omylem jsem ho "kliknul" Kuličovi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 21:29 omu – Re: Kulič
Zkusim, uvidim. Diky za nasmerovani a ja se zase s necim ozvu :)


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 21:03 Muž Kulič [0] - Rostliny – Re: omu
Je velmi těžké odahdnout přesnou dávku přidávaného fosforu a pokud se to přežene, dokáže napáchat velké škody (řasy). Proto rada výmennou vody. Když se k tomu přidá P krmivem, mohlo by to rostliny popohnat. Ale uvidíte, co je limituje. Je třeba zkoušet. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 21:00 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: omu
Je doporučováno měnit vodu jednou týdně 1/3 nádrže (minimálně..). ;-) Takže to není zas tak daleko.. Já v malé nádrži měním nim. 2x týdně 90% vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 20:58 omu – Re: Kulič
Diky za rady, zni logicky.

Castejsi vymena vody v takovym mnozstvi je stejne asi jen docasny stav, nevim jestli nekdo vymenuje mesicne 2,5x objem akvaria...

V pripade, ze by rostliny zacly rust, jaky by byl dalsi krok? Zacit knojit Fe a P? Resp. pokud by se nic nedelo, tak se tim vyvrati moznost ze by rostliny nerostly kvuli nedostatku techto prvku a pes je zakopany nekde jinde, tzn bezpecnejsi varianta nez hned zacit hnojit umele temito prvky a cekat co se stane?





 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 19:48 Muž Kulič [0] - Rostliny – Re: omu
Souhlasím se Sidem, že častější výměna voda by mohla pomoci. Z vámi uváděných parametrů vstupní vody a vody v akva se nabízí limitace zejména fosforem, případně jiných prvků (otázkou je přesnost měření dostupných testů). Fosforu ve vstupní vodě dostatek, vy měříte nulové hodnoty v akva.
CO2 by jistě pomohlo, ale hlavní limitace bude jinde. Soudím tak , z toho, že Limnophyla neroste. Ta roste bez problémů i bez CO2. Zkusil bych častější výměnu vody a tím přidání fosforu a dalších živin (dostatek ve vstupní vodě). Až po té bych začal zkoušet přidávat P popř. Fe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 11:56 Muž kortezhugo [983] – Re: omu
...tak ako pise Sid...
...mne ide CO2 v jednom akva non-stop uz viac ako rok a nezaznamenal som ziadny problem...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 11:32 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: omu
Do CO2 se pouštět nechcete... Vaše obavy, že jezdíte často na služební cesty a začít experimentovat, nechat v tom rybky plavat a na několik dnu odletět nejde, jsou sice při použití zdravého rozumu zbytečné, ale přesvědčovat vás nebudu.
Tak co kdybyste pro začátek zkusil řešit situaci zvýšením intenzity výměny části vody? Pokud zrovna nebudete mimo domov, mohl byste zkusit měnit zhruba 1/3 vody 2x týdně. To by mohlo ukázat, nakolik je vaše vstupní voda schopna ve "spolupráci" zejména s rybkami poskytnout rostlinám živiny...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 11:31 Muž kortezhugo [983] – Re: omu
...fakt a daake hnojiva mas doma???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 11:16 omu – Re: omu
Fotka k příspěvku Tak jsem precejen nasel fotku - trosku postarsi, v dobe kdy byla focena tak akvarium vypadalo nejhur - experimentoval jsem se svetlem a objevily se sinice, rostliny nerostly vubec a od neustaleho cisteni od sinice vypadaly hdne zbedovane. Ted je to precejen trochu zivejsi, ale do peknyho akvaria to ma stale daleko
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 11:01 omu – Re: Sid
ja jsem v minulem tematu mel fotku, bohuzel jsem prave ted na sluzebni ceste a mam ji doma. Kdyz zalovite v hlave mozna si vzpomenete, spolecne s Effem jste mi odpovidali (radili co2 :-) ), i kdyz co tech nadrzi tady tydne projde to je taky pravda....

je tam (razeno podle toho jak se jim dari)

Riccia - te se dari aasi vsude, udrzuji ji na cca 1/4 hladiny

Ceratopteris thalicroides - vcelku rostou nove listky i kdyz mensi a ne tak syte zelene

Hydrocotyle leucocephala - taky jakztakz ujde, ale listky jsou mensi

Ludwigia repens - slahouny vyrostly asi tak 2 cm za posledni mesic, jinak vypada pekne

Sagittaria subulata- za posledni mesic nevyrostla ani o cm

Rotala rotundifolia - cely kericek se zastavil v rustu par cm pod hladinou a za posledni tydny vidim jen sem tam cerstvy vyhonek spis odspodu, jinak taky stagnace

Vallisneria asiatica - ta se dari silou vule, stary listy odumiraji, sice vyrazi nove slahouny ale dorustaji max. do 1/2 puvodnich

Limnophila sesiliflora - ta postupne zacala chradnout az jsem ji musel vyhodit.

Jinak obecny znak vsech rostlin je ze se moc nezenou navrch, maji tendenci rust spis do boku me prijde, jak kdyby stale uhybaly pred tim aby nemusely rust rovne :-) ze zacatku jsme tam mel treba Heterantheru zosterifolii a rostla do boku a neodlepila se od zeme, plazila se po dne.





 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 10:41 Muž Sid [6637] - Rostliny
Aha - 40 cm, ne 40 ks...
Kolik a jakých rostlin?
(Nechcete si založit prezentaci? Nebo alespoň udělat pár fotek?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 10:37 omu – Re: Sid
momentalne tam plave 10x rasbora hengeli, 4x parmicka a prechodne 2 mlade skalary nez povyrostou.

vodu menim cca 15-20% jednou tydne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 10:27 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: omu
Kolik vody a jak často měníte?
Těch 40 rybek - to jsou co zač?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 10:24 omu – Jakym zpusobem hnojit?
Pred 14ti dny jsem zde zalozil tema ohledne stagnace rostlin v mem akvariu. Nemuzu ho najit, nevim jestli se neaktivni temata po case automaticky mazou, tak bohuzel musim zalozit nove o tom stejnem, pokud se nekde presto nachazi, omlouvam se ze duplikuji.

Takze zkracene - akvatium 112 litru, sviceni 3x18W 5h, 2h pauza, 7h, celkem 12h. Filtrace atman + molitan. Ryb cca 40 cm, vcechny patri k tem cistotnejsim. Prvni 3 mesice vse rostlo bez problemu, po vycerpani zivin nastala stagnace, za posledni mesic vyroslo par listku v celem akvariu. Po jakychkoliv rasach nebo sinicich ani pamatky.

testy vody co jsem udelal vysly:

voda v akvariu:

Fe 0,0 mg/l
Ph 7,6
P 0 mg/l
NO3 50 mg/l
KH 9 dKH
GH 10 dKH


voda z vodovodu:

Fe 0,0-0,3 mg/l
Ph 7,2
P 0,5-2,5 mg/l
NO3 40 mg/l
KH 14 dKH
GH 11 dKH

a co pisou o vode vodarny:

Fe 0,02 mg/l
Ph 7,17
NO3 40 mg/l
GH 16,7 dkH

Takze otazka zni, co s tim. Vami nabizene reseni zact pridavat CO2 nemuzu provozovat, jezdim casto na sluzebni cesty a zacit experimentovat, nechat v tom rybky plavat a na nekolik dnu odletet nejde.

Myslite, ze zacit postupne pridavat P a Fe by mohlo stacit?

Dekuji za postrehy a napady








Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 19:01 Muž Rexistens [16]
tak sjem zrovna objednal ricni pisek a ten substrat, celkove za 350 KC, takze to nakonec ani nebyla takova pálka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 18:07 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: kortezhugo
Co já na něj? Nevím... Sice jsem ho už použil, ale ještě to nejsou tři roky, tak skutečně nevím... :)
Ale kdybych nebyl přesvědčen o jeho přínosu, určitě bych ho nepoužíval. :-)
A co se týče těch "min. 3 let", o tom by se asi dalo dikutovat...
Řekl bych, že bude záležet na konkrétních podmínkách, jak dlouho živiny vystačí; nejspíš v nádržích s intenzívní stimulací rostlin dojdou živiny dřív, než v nádržích "extenzívních". Za jak dlouho potom v různých podmínkách živiny dojdou, toť otázka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 17:19 Muž kortezhugo [983] – Re: Sid
Sid a co poviete na ten JBL Florapol?
...pise sa "Účinok trvá min. 3 roky."
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2010 17:13 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Rexistens
Když si v přírodě nakopete jíl, pak - pokud mě paměť neklame - je v něm "jenom" jíl. (Nesmíte brát i svrchní vrstvu např. s drny trávy! :-))
Není výživný substrát jako výživný substrát, přesto se přimlouvám za jeho použití v rostlinných nádržích. Narozdíl od "čistě praného" křemičitého písku skutečně obsahuje zásobu živin, které mohou rostliny využít v první fázi své vegetace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 17:03 Muž Rexistens [16] – Re: Sid
tak kdyz vezmu jil nekde z prirody, tak v nem bude i neco jineho nez jil :)

jinak dekuji za rady, koupim tedy ten granulat co se pridava do dna:) ja s tim vubec zkusenosti nemam, zatim jsem hnojim max aquaflorem :) ale nove akvario chci co nejlepsi takze dam na doporuceni zkuseneho;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 16:48 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Rexistens
...proste k rostlinkam pridat trochu jilu(ale nejak by se musel ani upravit - stacilo by ho upect - ale to zase znici ty ziviny, ne?...
Z tohohle jsem usoudil, že je řeč o jílu, nikoli třeba o listovce nebo řašelině... :)
...no kazdopadne zkusim prvne bez hnojiva (ale stejen ho do zasoby koupim a pouziju v jinam akvariu na zkousku)
edit: zkusimm ty tycinky prijd emi to praktictejsi nez sypet vrstvu mezi pisky...

No a to mi přijde jako škoda... Když nádrž zakládáte, máte nejlepší příležitost připravit kytkám vhodné podmínky, co se výživy týče.
Osobně dávám přednost výživným substrátům před tyčinkami, ale je to jen "zvyk"... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 16:38 Muž Rexistens [16] – Re: Sid
no tak ja nevim, prece jen organicke veci se extremnim teplem jako je peceni znici, ty mineralni ne, to je pravda, ale tak kvalitni substraty (aspon pro venkoni rostliny) obsahuji hlavne organicke zbytky, takze pro ty vodni to musi byt podobne ne? :)
no kazdopadne zkusim prvne bez hnojiva (ale stejen ho do zasoby koupim a pouziju v jinam akvariu na zkousku) :)
edit: zkusimm ty tycinky prijd emi to praktictejsi nez sypet vrstvu mezi pisky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 16:34 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Zénais
Ale to je běžná praxe! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 16:30 Žena Zénais [4] - Labyrintky – Re: Sid
ježkovy oči, upéct jíl? To radši zkoušet nebudu, bylo by to moc tvrdé hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 16:28 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Rexistens
Jíl už v substrátu má.
Myslíte si, že "upečením" se zničí živiny? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 16:27 Žena Zénais [4] - Labyrintky – Re: Sid
neboj, už je v květináči s kvalitním kompostem :-) ;-) stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 16:23 Muž Rexistens [16]
a co tak nejake prirodni "hnojivo" proste k rostlinkam pridat trochu jilu (ale nejak by se musel ani upravit - stacilo by ho upect - ale to zase znici ty ziviny, ne? :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.04.2010 16:09 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Zénais
Raději zapomeňte na něco takového, jako je hnojení...
A udělejte radost té dracéně - vyndejte ji z vody a dejte ji někam na okenní parapet. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 15:55 Majda
Já bych hnojivo nedávala.Až bude akva zajeté,tak pak možná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 15:51 Žena Zénais [4] - Labyrintky
Ahoj.
Hnojení je pro mě jedna velká neznámá.
Myslíte, že je třeba hnojit? A jak poznám, že rostliny potřebujou hnojivo a že např. nehnědnou z nějaké jiné příčiny než z nedostatku živin? coze
Nebo se potřeba hnojení projevuje jen pomalým nebo zastaveným růstem?

Jestli na to máte někdo náladu, můžete se i kouknout na mojí nádrž a posoudit, jestli bych měla hnojit a popřípadě čím.

Děkuju za odpovědi X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 13:46 Muž kortezhugo [983] – Re: Rexistens
...co je lepsie sa neda jednoznacne povedat podobnych vyrobkov je XY...
www.akvashop.sk/…
...to je to ze aj ten co to uz skusal moze mat dobre aj zle skusenosti...kazdy ma inu vodu,svetlo,rastliny,...proste vsetko ine...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 12:11 Muž Rexistens [16]
Zdravim,
Co bude lepsi hnojeni?
Zamíchat do dna noveho akvaria pro lepsi rust rostlin plosne tohle?
www.nakupunas.cz/…
nebo raci pak primo k vysazeným rostlinkam "zapichat" tyhle tycinky? www.nakupunas.cz/… ?
Pisek mam objednany ricni c.2 - 3-4 mm
diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 19:18 Muž Lada2 [11] – Re: NASREDDIN
cetl jsem take 2-3tydne.take jsem se divil:-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 16:02 Muž NASREDDIN [1383]
JuraS napsal: šmarjáááá 2-3x týdně...!!!!!! 1x měsíčně je hodně...

Ono by nebylo na škodu šetřit s vykřičníky a radši si nejdříve přečíst co opravdu napsala.
geminika napsala:Periem ich tak raz za 2 - 3 týždne a odkalujem tak po 3 týždňoch.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 14:48 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: Haimdol
Skúsiť to môžem. Doma mám taký istý a nie je žiadny problém. Tam dokonca nedávam vôbec odstátu vodu, ale rovno z vodovodu. Dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 14:46 R Muž Silent [5949] – Re: geminika
Lepší bude čistit molitany nastřídačku. Vždy jen jeden. Tak zůstane alespoň část biomasy zachována a nebude docházet k takovým výkyvům v biologické rovnováze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 14:43 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: JuraS
Odporúča sa 1 za mesiac. Nakoľko je tam veľa rýb, robím to trošku častejšie. Zvlášť pri živorodkách je to nutné.Cez vianoce som nebola v robote a skoro 4 týždne nebolo čistené a ryby už mali stiahnuté plutvy. Bolo to tu na fóre aj riešené a skoro všetci mi povedali, že nedostatočná údržba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 14:38 JuraS – Re: geminika
proč čistíš filtrační hmotu , je to součást úklidu, jako utření prachu, naleštění nábytku, utření podlahy a nebo proto, že je to nutnost ? v akvárku se činnosti dělají že je to nutné, ne že si myslím, že to pomůže...zvlášť ty které mění rovnováhu...dyď ty z toho filtru vypereš nitrifikační bakterie..je to jako by popeláři a čističi ulic najednou si dali stávku a prostě měsíc neuklízeli...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [61] 62

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 74970x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10843-hnojeni?od=3001