Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Dno a vápenec

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Dno a vápenec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2022 12:58 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Uwe.T
Tak ocet má většinou barvu do žluta tohle je nějak moc průhledné. Nech to v tom několik hodin dokonce ho někteří pro uspíšení reakce i zahřívají. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2022 09:26 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Uwe.T
Podle barvy vypadá spíše na lihovinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2022 23:22 Muž Uwe.T [34] Re: vaclav
to bude ono, jsou to dinosauři
ale vážně nechápu co se to je, rozhodil jsem sítě v okruhu známých s přírodovědeckým vzděláním.
EDIT- ocet je osmiprocentí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2022 22:54 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Uwe.T
Takže tvoje ulity nejsou z vápence a asi ti zkameněli. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2022 21:50 Muž Uwe.T [34] Re: václav
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak opakování testu s octem přineslo stejné výsledky - reakce na dně plném ulit piskořek nebyla vůbec žádná.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2022 16:45 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Uwe.T
Tak mohl bys použít jakoukoliv kyselinu, ale ocet má každý doma. (většinou) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2022 16:09 Muž Uwe.T [34] Re: vaclav
Aha, tak to jsem nevěděl, proto je dno pokryté ulitama piskořek ale nikde nejsou vidět ulity okružáků, které by tam měly být také. To by vysvětlovalo i nijakou reakci s octem.
Nejsem chemik, takže i když jsem se ponořil do toho jak funguje kyselina octová moc moudrý z toho nejsem. (zlatá strojařina)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2022 15:34 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Uwe.T
Tak piskořky jsou se svými ulitami podstatně odolnější než ostatní vodní plži. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2022 15:21 Muž Uwe.T [34] Re: vaclav
Fotka k příspěvku No já viděl jak je mřenky požírají úplně po tuctech, ale mohla to být i nějaká katastrofa v jejich populaci. Jj ocet může být samo i slabý, jen mne to v ten okamžik skvěle pobavilo.
Udělám další test a proměřím i ten ocet ať jsou alespoń trochu relevantní výsledky.
Tady je kelímek plný octa až nahoru a nic, takže i zvětším hromádku substrátu a asi ho i zvážím a odměřím množství octat jsou nějaká vztupní data.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2022 14:57 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Uwe.T
Tak piskořky se ti přemnožily a nebi i nastal nějaký kolaps a ve větším množství uhynuly. Taky se mě to párkrát stalo ale přidávám CO2 tak se časem pomalu rozpustily. :-) Pokud jde o ten ocet tak je většinou 8% ale je i 5% nebo i slabší a v těch to začíná reagovat za nějakou dobu. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2022 14:14 Muž Uwe.T [34] Re: vaclav
Fotka k příspěvku Jak se manželka někam uklidí tak to zkusím znova, to mi prostě hlava nebere.
smich SLABEJ VOCET
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2022 14:11 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Uwe.T
Tak ty ulity by reagovat určitě měly to máš asi slabý ocet. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2022 12:19 Muž Uwe.T [34] Re: vaclav
no voda se trvale tváří že má 6,8 i když je to jen papírovým testem, ale tahle hodnota je tam trvale. Každopádně všude se až extremně varuje před vápencem ve dně. takže jsem z toho trochu zmatený. Avarka mám už pár let, první někdy okolo roku 1978, s úspěchem jsem tehdy používal půdní filtry hnané bublifukem a dno jsem tehdy měl z písku akvárií z ústecké zoo.
Složení dna jsem nikdy nijak moc neřešil, kytky mám i ted obyčejné, hlavně kryprokoryny a do volného místa jsem píchnul echináč ocelot red. Prostě mne překvapilo že dno plné ulit s octem nijak nereaguje, čekal jsem sklenici šumáku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2022 11:30 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Uwe.T
Pokud nemáš v akváriu vodu o pH pod 7 tak se nic moc rozpouštět nebude. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2022 08:44 Muž Uwe.T [34] Re: vaclav
To jo, o vzhled mi vůbec nejde, očekával jsem že ulity budou reagovat s octem stejně jako dno plné vápence a ono nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2022 17:49 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Uwe.T
Živí nebo mrtví je to jedno je to jen estetická záležitost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2022 12:29 Muž Uwe.T [34] – ulity ve dně
Ahoj vespolek, použil jsem na snížení populace okružáků a piskořek párek mřenek nádherných
a párek (možná) mřenek pákistánských. Mřenky byly účinné až moc, okružáci jsou pryč a piskořky se z písku vynoří jen v noci. Ale prázdné ulity piskořek pokrývají dno v neuvěřitelném množství. Popadla mne histerie z vápníku, ale kytky rostou jako by nic, voda je jak z praku a až po delší době (půl roku sbírání odvahy) jsem se odhodlal provést test pomocí octa.
Jak je možné že ocet v nabraném písku plném ulit neudělal vůbec žádnnou reakci?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.02.2020 20:08 R Muž afc1886 [14695] Re: Motas
Ostré hrany ,pryč s tím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2020 20:07 Muž Motas [38] Re: vaclav
Fotka k příspěvku Ahoj díky za odpověď, tady je detailnější foto, jaký na to máš názor?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2020 19:46 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Motas
Tak nemáš tam nějaké měřítko a takhle to vypadá jako čedičová drť a tu bych do akvária nedával. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2020 19:30 Muž Motas [38] – Můžu použít tohle jako dno nebo to obsahuje moc vápence?
Ahoj, tady začínající akvarista, potřebuju radu zkušenějších, udělal jsem zkoušku octem, trochu to bublá, ale jen trochu a jen některé kousky, můžu tohle použít jako dno? Viz video, fotky to nezachytí věrně.
youtu.be/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2017 19:19 Maq Re: RBeil
RBeil napsal: ak jsem dal lijapor tak šla do kopru. Proč tomu tak asi bylo že ?
Já mám Ratajův Aquasoil, vodu s nulovou tvrdostí a nulovou alkalitou a pH mi, pravda, párkrát poskočilo nahoru dolů, protože se s tím teprve učím zacházet (a kryptokoryny na ty náhlé změny reagovaly opravdu nepříznivě), ale teď už to celkem držím mezi 6.4 a 6.9.
Rostou v tom velmi dobře echinodory, egerie, vallisneria rubra, sagittaria subulata, i ty kryptokoryny mě neopouštějí, zase rostou (teď se mi probrala aponogetifolia, taky jedna z těch "vápencových").
Vaaclav má pravdu, že mně to zdaleka neroste do maximální velikosti a nádhery, to je fakt. Ale já nemám CO2 a schválně hnojím co nejmíň, protože je to taková moje metoda a mám apistogrammy.
Na žádné ze jmenovaných rostlin nenacházím nic, že by jim něco na té vodě vadilo, růstové defekty, odumírání, stagnace, a tak. Pokud nerostou na maximum, myslím že je to spíš nedostatkem živin a světla, než že by jim ta voda vadila.
Překvapilo mě to. Když jsem šel s vodou tímhle směrem, myslel jsem, že některé z těch jmenovaných kytek půjdou do kopru. Nic takového se nestalo, a tak si - a vám - kladu otázku, jestli jsou nějaké rostliny, které by to fakt nesnesly. Já zatím o žádné nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2017 18:33 Muž RBeil [174] Re: Maq
Když jsem měl obyčejné bíle dno tkz. říční štěrk 1-3mm který šuměl v octu jak šílený tak vallisnerie mi šla pěkně, ale ak jsem dal lijapor tak šla do kopru. Proč tomu tak asi bylo že ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2017 18:06 Muž Jifi [675] Re: romant
Mně zase udivilo, že tam, kde ty valisnerky byly původně a krásně rostly, mně začaly po čase chcípat, ale na nových místech v akvárku rostly jako plevel. Asi se jim nelíbilo dlouho na stejném místě. Teď to řeším tak, že čas od času je zredukuju a někde je nechám a ony se pořád v akvárku stěhují z místa na místo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2017 18:00 R Muž romant [27987] Re: Jifi
Hele, to bych lhal, testy nemám a cca před rokem to kamarád "chemik" měřil a bylo to tuším obdobně jako u tebe a vzhledem že to nerostlo ani tehdy, ani teď, usuzuji že se to moc nezměnilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2017 17:41 Muž Jifi [675] Re: romant
A jak moc měkkou vodu máš? My máme necelých 6 °dH a Valisnerky mně rostou jak plevel :-)
U mně je to otázka hnojení. Rostou mně přes celé akvárko, odnožují fofrem a pořád je vytrhávám ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2017 17:39 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Co je to rostou, já měl affinis 50cm vysoké. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2017 17:37 R Muž romant [27987] Re: Maq
No, mě třeba ty valisnerky. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2017 17:33 Maq Re: vaaclav, RBeil
Vallisnerie i Cryptocoryne affinis mi vesele rostou a odnožují ve vodě kyselé a bez alkality. Vallisnerii rubra serpanta musím redukovat.
Ptám se vážně, zajímalo by mě, jestli některé rostliny v měkké a lehce kyselé (cca 6,5) vodě opravdu nejdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2017 17:24 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Určitě jsou to některé kryptokoryny např. affinis. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2017 17:22 Muž RBeil [174] Re: Maq
vallisneria obecně ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2017 17:09 Maq Re: RBeil
Znáš nějaké rostliny, které potřebují tvrdou a zásaditou vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.09.2017 09:50 Muž RBeil [174] Re: Lenisek
To že máš štěrk s vápencem neznamená že je na prd. Když budeš chtít pěstovat rostliny které potřebují tvrdou vodu, zasaditou a dost vániku jako je Valisnerie tak se ji v tom bude krásně dařit (mam to odzkoušené). Kdyby to dno bylo bez vápence tak tam musíš lít hromadu chemikálijí aby si tu vodu udržela na požadovaných hodnotách jinak ti pujde do kopru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2017 19:37 Žena Danila [4489] - SumciRe: Lenisek
Flexiobklady - viz inzerát na této stránce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2017 13:23 Žena Lenisek [17] – vápník?
Fotka k příspěvku Řeknu vám to takhle: právě se o mě pokouší infarkt! Udělala jsem si tady prezentaci svého akvária. Hned první komentář a hned první problém. Mám bíločerný štěrk zakoupený v akvaristice! Bylo mi doporučeno zkusit jej dát do octa zda šumí. No a výsledek máte na foto :-( můžu vědět co ta přítomnost vápníku způsobuje rostlinám a rybám? Jak se může něco takového prodávat?!
Edit: částečně šumí i černý šutr v akvariu :( takže celý štěrk je naprd :-( prosím rady co a jak popřípadě doporučit kvalitní černý štěrk
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2014 14:28 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Algor
Pokud budeš tenhle písek někdy používat v rostlinném akváriu spolu s CO2 nebude to dělat dobrotu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2014 14:13 R Muž romant [27987] Re: Algor
Napíšu to ještě jednou, použil bych jenom ten co nešumí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2014 14:05 Algor Re: romant
Mam 2 pytle jeden sumi a druhy ne takze kdybych je dal dohromady bylo by to lepsi????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2014 14:00 R Muž romant [27987] Re: Algor
Co my víme co moš za lubem, jak tvoje akvo bude vypadat. Je možný že se nestane nic a tvoje akvo i s tím šumícím dnem bude dobře prosperovat a je taky klidně možný že budeš mít nízkou alkalitu, začneš přidávat uměle CO2 a máš vo průser postaráno. Takže shrnuto, podtrženo, musíš-li pokládat tyto otázky, tak vyměnit za dno, kde bude přítomnost vápence minimální. Takovej křemičitej písek udělá dobrou službu, třeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2014 13:51 Algor Re: Turbínka
co se presne stane kdyz tam dam ten sumici sterk???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2014 13:48 Žena Turbínka [2558] Re: Algor
Většinou nekupuj ty kde je v ozačení produktu psáno "drť" nebo "mramorová". Hledej spíše pod pojmen "říční písek" nebo "křemičitý" nebo v Hornbachu mají i flexi (viz reklama výše v tomto vlákně) ale připlatíš si za ně slušnou pálku.
O té reklamaci nevím, spíš bych řekla, že ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2014 13:38 Algor Re: Turbínka
A jak vyberu ten ktery nesumi???
A muzu ho reklamovat ??? ( kupoval jsem ho v hornbachu) :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2014 13:33 Žena Turbínka [2558] Re: Algor
Je to už ve vlastním složení toho štěrku, těžko z něj odstraníš vybrané sloučeiny co akvaristovi (následně rostlinám potažmo rybám) vadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2014 13:32 Algor Re: Turbinka
A neda se to nejak napravit nebo tak neco????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2014 13:28 Žena Turbínka [2558] Re: Algor
Koupit si jiný :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2014 13:20 Algor
ahoj co mam delat kdyz mi sterk neprosel octovym testem???? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2014 11:38 Žena aa [2]
Ahoj, právě jsem koupila říční písek a zkoušela jsem, jestli je v něm vápenec. Písek sám o sobě nešumí, ale je tam ještě pár takových malých rour a jiných tvarů, ze kterých v octě odchází pár bublinek. Myslíte, že v takovém malém množství to bude vadit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 13:20 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Janča
Mrkni se na tyhle odkazy, pomůžou ti v rozhodování:
www.horacovoakvarium.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 13:18 Žena Janča [1] Re: Legionix
Nene,ještě jsem nic neobjednávala.zatím čerpám z internetu informace.kdybych měla doma 25 kg štěrku který je na prd tak mě muž ai nejspíš zabije tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 13:16 Žena Janča [1] Re: Prasan
Tak to jsem z toho docela hotová coze ten černobýlí se mi líbil nejvíc ale nechci kuli tomu přizpusobovat skladbu ryb a kytek,proč se to teda prodává tone když to není vhodný.jinak děkuji za odpověd ano

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 2507x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13628-pisek-a-vapenec