Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hnojení

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Hnojení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2019 18:10 Muž Roger [1873] Re: brukiz
Jen pro zajímavost, vodárny mi tvrdí že mám 10mg/l no3, jelikož mi to nechtělo růst změřil jsem vstupní vodu a téměř 0, v akva podobné, takže Sanytr a šup od té doby roste vše :) na oficiální info vodáren bych se nespoléhal v ničem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2019 18:01 Muž vlka [3453] Re: brukiz
No a já bych nasadil rybičky, Okružáky a na všechno hnojivo bych se vykašlal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2019 17:39 Muž Tommo [828] Re: brukiz
Já bych na těch 15 mg/l NO3 nespoléhal, jestli je to voda z řadu. Pokud to tedy nemáš laboratorně změřené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2019 17:30 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: brukiz
Já bych se být tebou na nějakých vyšších číslech moc nedržel zvláště u Fe. Stačí vědět že ve vodě něco je a také bůh ví co ty testy vlastně měří. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2019 16:46 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: vaclav
Železo držím na vyšších číslech. A nic dusíkatýho nepřidávám. Vstupní voda má 15 mg/l. Výměnou hnojím NO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2019 16:44 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: Jarden Sk
Nejspíš to bude Fe. Příště si odsleduju při vyšších dávkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2019 16:07 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: brukiz
Vylij z hnojiva trochu do skleničky a uvidíš co je kalné. Ty první dvě to asi nebudou ale železo ti může plesnivět. Já mám Fe+ také a určitě delší dobu ale je pravda že ho nedávkuji stále. :-)
Používáš PROFIPLANTS COMPLETE ADVANCE což jsou vlastně stopové prvky s železem a fitohormony a k tomu ještě Fe+ což ten zákal způsobovat už může. Trochu mě tam schází NO3 to nepřidáváš? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.12.2019 15:47 Jarden Sk Re: brukiz
Je to možné, pridávaním Seachem fl. Iron sa mi vytváral jemný biely zákal-do druhého dňa zmizol.Treba menšie dávky, na viac krát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.12.2019 14:42 Olin Re: brukiz
Osobne bych to řešil tak, že bych příští hnojení udělal každou složku zvlášť s odstupem cca 2h a zjistil bych které hnojivo mi to dělá. A to bych nahradil novým.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2019 14:36 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: Olin
Kupovat nové se mi ještě nechce. Proto se ptám, zda jsou tyhle následky možný, pokud je hnojivo po spotřebě. Mlhovina trochu už odpadla za těch několik hodin, tak je možné, že to prostě chce nechat pracovat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2019 14:34 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: vaclav
Hnojivo od Profiplants, K Plus, P Plus a Fe Plus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.12.2019 14:23 Olin Re: brukiz
Ono je to pak těžké radit, když člověk hnojí něčím a ani sám neví čím.
Když ti to do teď fungovalo, tak kup nové a uvidíš. Nejjednodušší řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2019 14:20 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: brukiz
Jsi tajemný jak hrad v Karpatech, co je to za hnojivo? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2019 13:40 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: vaclav
Vím, co tam liju. hmm Spíš mě zajímalo, jestli je možné, aby z těchto prvků mohlo bý akva mlžné a nebo je to hnojivo již po spotřebě. Otevřená lahev je už lehce přes rok. Hodnoty prvků sice reagují, ale netuším, zda akvu neubližuju, když tam liju něco nebezpečného vůči datu spotřebě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2019 13:03 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: brukiz
Tak ty něco liješ do akvária a netušíš co to je? Jestli to nejsou čisté chemikálie ale nějaká potravinářská kvalita tak tam můžou být různé příměsi. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2019 10:32 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: ctibum
Ano. Bohužel netuším o jaké přesně hnojivo se jedná. Momentálně teď množství navyšuju na vyšší hodnoty, tak je to třeba tím než se to ustálí. Ale dříve mi tohle hnojivo vůbec neudělalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2019 10:29 R Muž ctibum [6926] Re: brukiz
Jde o Sweet Dreams?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2019 10:14 Muž brukiz [85] - Rostliny – Mlhovina
Ahoj, je možný, aby z hnojiv (K, P, Fe) v akva nastala mlhovina? Není to třeba známka toho, že je hnojivo již "po smrti"?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2019 05:00 R Muž afc1886 [14697] Re: Dinecek
Pod echinodory se mi osvědčily jílové kuličky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2019 22:15 Muž ZDRI [1415] Re: Dinecek
Ano, mám osobně vyzkoušeno. V doporučeném dávkovaní nevadí ani citlivých rybám (Ramirezy), dokonce ani hodně citlivým Sulawesi krevetkách.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2019 21:52 Žena Dinecek [205] – Seachem Flourish
Prosím, poradili byste mi ohledně Seachem Flourish? Je to bezpečné pro rybky? Ne podle návodu, ale podle osobních zkušeností. Jde mi hlavně o otíky a časem chci pořídit sekavce, kteří prý chemii nesnáší. Nějak se nedaří mým Echinodorům. Jsou pořád malé a zdá se mi, že se jim rozpadají listy. Mám ještě kapsle NPK, ale u těch váhám kvůli mřence - aby ji to neotrávilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2019 20:12 Muž mirekJI [51] Re: vlka
Díky za tip, už jsem sehnal jinde, ale kouknu na to jesti se to v budoucnu může hodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2019 19:12 Muž vlka [3453] Re: mirekJI
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2019 18:45 Muž mirekJI [51] Re: jarda62
jarda62 napsal: fichema.cz
Nemají v nabídce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2019 22:04 Jarda62 Re: mirekJI
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2019 21:15 Muž mirekJI [51] Re: Kawa
Kawa napsal: Pormanovo akvarijní hnojivo.
Ten ale z kapacitních důvodů nepřijímá další objednávky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2019 20:50 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: mirekJI
Pormanovo akvarijní hnojivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2019 19:44 Muž mirekJI [51] – Dusičnan hořečnatý
Má tu někdo tip, kde by se dal koupit dusičnan hořečnatý (Mg(NO3)2*6H2O)? Na www.akvarijni-hnojivo.cz už zase nepřijímají objednávky a jiné obchody, které jsem našel, ho zase neprodávají soukromým osobám sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2019 08:01 Muž Tref [20] Re: slavko
Díky udělal jsem to na denní dávky. Jak říkáš, nebyl jsem si jistej kdy dát, při denním hnojení není co řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.10.2019 23:44 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Tref
Hmm, načapovať nádrž doplna naraz alebo po kvapkách? Vlastne to je jedno, nakoniec bude i tak plná ;-)

Ale vážne, PMDD odporúča denné dávky, EI myslím 3x týždenne, pri komerčných som postrehol i 1x týždenne. Myslím, že kým neprekročíte nejakú max. hodnotu naraz (čo by pri spomenutom dávkovaní nemal byť problém), tak je to jedno. Vyberte si tak, aby Vás to zbytočne neobťažovalo. Ono, čumíte do akva asi denne, tak pri tom aj kvapnite...

Ja napríklad, musím denne, lebo potom nikdy neviem, či dnes je alebo nie je deň hnojenia X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2019 17:10 Muž Tref [20] Re: michalt
Ok, díky za info, chtěl jsem 0,8mg/l, ty dáváš 1,2mg/l, asi zkusím těch 1,2mg/l možná raději jen 1mg/l, nejsem si jistej hustotou toho osázení. Otázka je, rozdělit to na 7 dávek a dávat s pmdd každý den, a nebo třeba jen 2x týdně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2019 00:54 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Tref
Aha, promiň. Já ten původní dotaz četl, ale zcela mi unikla jeho podstata.

Když já začínám hnojit neznámou nádrž, o které tuším, že by mohla potřebovat fosfor, začínám na 1.2 mg KH2PO4 / l / týden. Jde vždycky o hustě osázené akvárium s minimem ryb a minimem krmení, bez CO2 a s dostatkem osvětlení. Zatím se mi nestalo, že by takováhle dávka při pravidelné výměně vody způsobila nějaký problém. Jednou jsem ji musel zvýšit kvůli nějakému projevu nedostatku fosforu, ale jinak tuhle dávku dodržuji (nebo nedodávám fosfor vůbec, když mám pocit, že není potřeba).

Můžeš třeba začít takhle a když uvidíš, že řasy a rostliny nereagují adekvátně, může tu dávku zvýšit na takovou, která bude bližší tomu EI receptu, jak tady zaznělo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2019 00:17 Muž Tref [20] Re: michalt
To je přesně to, o co mi jde. Možná to z původního dotazu není patrné, ale přesně to chci. Jen jsem se potřeboval odrazit, jakou cca koncentraci udělat, protože p plus jsem měl původně. Mrkni na původní dotaz. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2019 00:13 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Tref
Tref napsal: To je super infomace od které se dá trochu odrazit. Děkuji

Jen taková otázka a námět na diskusi: Proč se neodrazit rovnou od toho výrobku samotného - ve smyslu, že bys jej nepoužíval? Nebylo by lepší místo toho si ve vodě rozmíchat KH2PO4 ve známé koncentraci a pak bys měl dobrou kontrolu nad tím, kolik tam toho přidáváš? Možná máš dobrý důvod, proč používáš P Plus, ale když chce člověk vědět, kolik čeho kam lije, nejjistější je namíchat si to svépomocně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2019 23:19 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tref
Tak některé hnojivo od profiplats mám a používám ale pochybuji že to má něco společného z EI. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2019 22:45 Muž Tref [20] Re: Smetany
To je super infomace od které se dá trochu odrazit. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.10.2019 22:39 Muž Smetany [1226] Re: Shimi
Znám víc lidí kteří se to pokoušeli zjistit a "nejpřesnější" odpověď kterou jsem slyšel byla že doporučené dávkování pro zarostlá akvária odpovídá přibližně metodě EI.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2019 22:34 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Shimi
Shimi napsal: Jejich přístup dost dobře nechápu. Přece jim musí být jasné, že je tato informace pro akvaristu alfou a omegou všeho a přesto ji neuvádí.
Dám ruku do ohňa, že pre väčšinu ich zákazníkov je dôležitejšie hnojiť (čímkoľvek, hlavne aby to malo značku), ako vedieť koľko hnoja. A tých niekoľko otravných zvedavcov jednoducho prežijú... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2019 22:32 Muž Tref [20] Re: zervajs
To nevím ale neveřím že ne víc jak 0,2mg/l na den. :-) A narovinu, jsem totální amatér, zkouším podle toho, jak se chovají rostliny. :-)

Shimi: To je přesně důvod, proč si to zkouším namíchat sám... "Dejte 5ml za týden a budete mít správnou koncentraci" mě prostě neuspokojí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2019 22:28 Muž Shimi [683] Re: Tref
Je to cca půl roku co jsem psal do Profiplants ohledně složení jejich hnojiv, respektive jsem chtěl vědět koncentrace jednotlivých složek například na 1 ml hnojiva, jelikož to z neznámého důvodu u výrobků neuvádí a bylo mi řečeno, že je to výrobní tajemství :) Tak jsem se pousmál a odepsal jsem, že jsme se asi špatně pochopili, že nechci vědět z čeho a jak je ten jejich výrobek konkrétně vyroben/namíchán, ale že mě zajímá o kolik se zvýší koncentrace dané složky po nalití x ml do y litrů akvarijní vody. Pán to už sice pochopil, ale stejně konkrétně neodpověděl. Jejich přístup dost dobře nechápu. Přece jim musí být jasné, že je tato informace pro akvaristu alfou a omegou všeho a přesto ji neuvádí. Nejlepší je si jednotlivé složky koupit samostatně a namíchat si to sám přesně podle potřeb akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2019 22:27 Muž Smetany [1226] Re: Tref
Jakou má profiplants koncentraci netuší nikdo. Ale spousta lidí se to pokoušela v minulosti zjistit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2019 22:10 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Tref
To neví 'nikdo' :)
Jestli krmíš ryby, tak dodáš fosforu kolik?
Počítáš i proměnné ? ( filtr,světlo, CO2, krmení , adsorpci...)

ps: to se skutečně ptám, a ne že "buzeruju"
pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2019 22:02 Muž Tref [20] Re: zervajs
Neměřím, jedu od oka, spíš je to tom, že by mě zajímalo, jaká je třeba koncentrace P plus od Profiplants a pak by bylo hned jednodušší odhadnou, kolik dávat podle toho co jsem dával. Asi budu dávat těch 0,8mg/l fosforu za týden a uvidím... Jen jsem chtěl vědět jestli někoho něco napadne a nebo má tušení jakou má Profiplants koncentraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2019 21:28 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Tref
neradím ( úvodem pro čistou hlavu)
Jen Ty sám bys mohl vědět kolik čeho, to za Tebe nikdo neumí spočítat ;-)
Dám tolik ,kolik mé rostliny spotřebují...a započítám "proměnné"...
Měříš úbytek nebo spotřebu, a nebo nic ?
Instantní rady "hnojení" nejsou...pokud jedeš "bajoko"...vysleduješ sám co a kolik.

Když jsi hnojil a nevěděl kolik hnojíš, v čem je to teď jiné pro rostliny ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2019 16:10 Muž Tref [20] – Kolik přidat fosforu?
Ahoj, protože při stávájícím hnojení jsem neměl žádný přehled co do akva leju, rozhodl jsem se přejít na pmdd. Zvolil jsem na doporučení verzi s tenso coctailem. Hnojivo jsem udělal bez KNO3, a rovnou zvedl dávku magnesia na 0,7mg/l při dávce 5ml, začal jsem ale pro jistotu s dávkou 3ml micro a macro denně. Potřeboval bych poradit s dávkou fosforu a jak často dávat. Na skle se mi dělá v rozích GSA a tak bych fosfor rád přidal. Při používání P plus od profiplants jsem dával cca 3ml týdně rozdělených na dvě dávky, ale bez tušení, kolik mg/l jsem vlastně přidal. Nyní mám v plánu zkusit dodat 0,8mg/l týdně s tím, že to rozdělím na dvě dávky po 0,4mg/l. Mám dávat dvakrát týdně či to nějak upravit, přidat nebo ubrat? Díky moc za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   17.10.2019 13:25 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Cancita
Osobne si nemyslím, že čerstvo založené akvárium treba hnojiť. Samozrejme, sú ľudia ktorí to robia, ale väčšinou vedia prečo to robia a to Váš prípad zrejme nebude (keďže sa potrebujete spýtať).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2019 12:27 Žena Cancita [4] – Hnojení při založení ano/ ne
Ahoj, o víkendu jsem založila akvárium jen s pískem a pár kuličkami od Rataje. Zároveň jsem ovšem k nakoupeným rostlinám dostala jako dárek hnojivo Bioflor Master. Zde jsem se dočetla, že není vhodné tímto hnojivem hnojit, když už má člověk ryby, kvůli obsahu dusíku. Ryby budu mít až za měsíc, myslíte, že toto hnojivo mám použít, nebo nechat vše bez hnojení, jen s těmi kuličkami a případně použít později? (Nebo nepoužít vůbec?) CO2 bublat neplánuji, kytky mám nenáročné a zatím se uchytily a rostou. Moc díky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2019 17:28 Muž Magic [879] - RostlinyRe: silviebaris
Kto fest hnojí, musí meniť pravidelne vodu, inak si koleduje o neobmedzené hromadenie hnojiva. Tu je na to super kalkulačka i s grafom:
www.akvarijni-hnojivo.cz/…

Takže aby som odpovedal na otázku - keď meniť nebude, skôr či neskôr si to niekto odskáče. Podľa prvku rastliny alebo ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2019 13:34 Silviebaris
Dobrý den,chci se zeptat...Když někdo fest hnojí a vodu nemění,neodkaluje,co se stane časem s vodou a rybama při takovém množství hnojiva,kdo ho spotřebuje,odčerpá... hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2019 21:37 Muž Tref [20] Re: zervajs
Myslíš že to bude i hořčík kvůli velkému obsahu vápníku? NO3 je dost. Nevím jestli začít hnojit jinak, otázkou je, jestli si nějak pomůžu. Po přidání draslíku mi ale přijde že to nějaký efekt má.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 62

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 74970x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10843-hnojeni?od=601