Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hnojení

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 40 Přejít na další stránku   1  
Hnojení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2016 15:18 Maq – Obecný dotaz
Vícekrát jsem na různých místech četl, že nedostatek CO2 je pro rostliny pod vodou limitním faktorem růstu.
Pokud to tak je, vede mne to k otázce: Má nějaký smysl hnojit pokud nepřidávám CO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2016 12:21 Muž ludvik [1082] Re: varyska
Ani bych se nedivil, kdyby byl dokonce čistší, než sanytr z drogerie ... Ale pro chemikálie se podívej spíš na fichema.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2016 09:45 Žena varyska [22] – kno3
Ahoj, mám dotaz, kupuji si potravinářský sanytr E252 na zvýšení hladiny no3, už mě nebaví kupovat pouze 70g balíčky, máte někdo zkušenosti s 1kg množstvím?? Třeba odtud??
www.pyrotechnika-online.cz/…
děkuji za rady, bude to čisté kno3 jako sanytr??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.10.2016 16:27 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: kocmim
Najít aspoň přibližný poměr mezi světlem, výrobci, konzumenty a filtrací (to není jen o filtru). Cokoliv z toho přeženeš má za následek problémy. Nezní to moc dobře, ale je to tak. Vždycky je lepší začít opatrněji hlavně pokud jde o světlo je to pak jednodušší. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2016 16:06 Acinonyx Re: kocmim
To sa asi neda nejako vseobecne povedat a kvantifikovat, zalezi to aj od inych veci, napr. parametre vstupnej vody. Jednoducho casom uvidis ci rastlinam bude nieco chybat a podla toho sa zariadis. Neboj, zas az tak strasne to nie je. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2016 15:54 kocmim – Kdy zacit hnojit
Ahoj, predne se omlouvam pokud uz to tu bylo receno, ale nenasel jsem.

Od jakeho poctu rostlin ma smysl zacit hnojit? Osobne se mi moc hnojit nechce, a ani neplanuju zadne extra narocne rostliny... a na foru jsem se docetl, cim vic kytek tim lepe. Ale nevim kde je presne ta hranice, kdy kytky si vystaci bez hnojeni...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2016 13:38 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: erikva
Snížit nebo zvýšit denní dávku hnojiva lze ihned. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2016 12:52 Muž erik [10] Re: vaaclav
To znamená že ak chcem znížiť alebo zvýšiť dávku hnojiva, mám to radšj urobiť za 2-3 týždne ako nárazovo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.09.2016 21:57 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: erikva
K hnojivu akvarijních rostlin nelze přistupovat jako k pokojovkám. Samozřejmě je lepší používat hnojivo denně než nárazově. Lze vypustit některé prvky podle kvality vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2016 21:20 Muž erik [10] – Ako meniť dávkovanie hnojenia
Ahoj, mám tu dotaz na to ako meniť, dávkovanie hnojenie, či ej možné nárazovo, alebo postupne, prípadne či môžem niektoré prvky vynechať? Díky za radu. potlesk
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2016 22:59 Muž erik [10] Re: Marcel G
Dík za obsiahlu radu, som oveľa múdrejší a budem vedieť aspoň základ, idem teda počítať. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   18.07.2016 12:32 Marcel G Re: erikva
erikva napsal: chcem sa opýtať či je možné predávkovať akvárium hnojivom a koľko sú nejaké hraničné hodnoty, nechcem uškodiť ani rastlinkám ani rybkám.Dá se dohledat několik odborných studií, které zkoumaly vliv různých látek (živin) na vodní živočichy nebo rostliny. Jako obvykle platí, že různí živočichové a rostliny mají různý práh tolerance na různé látky (živiny), a tento práh navíc ovlivňují i další faktory jako teplota, pH, obsah jiných látek apod. To znamená, že určitá koncentrace živin v jednom akváriu může být pro některé živočichy či rostliny škodlivá, zatímco stejná koncentrace živin v jiném akváriu může být prakticky neškodná.

CO2:
Pokud bych ale měl být konkrétní, tak za určitých podmínek může být pro některé vodní rostliny toxických už kolem 40 mg/l CO2. Pro chov tropických ryb se doporučuje nepřekračovat dlouhodobě koncentraci 20-30 mg/l CO2.

NO3:
Pokud jde o koncentrace dusičnanů, tak zvýšené riziko pro vývojová stádia některých citlivých živočichů mohou představovat už hodnoty kolem 1-5 mg/l NO3. Na druhou stranu ale některé ryby snesou podle všeho bez problémů i koncentrace přesahující stovky až tisíce mg/l.

PO4 a K:
Nevím o žádných studiích, které by zkoumaly a prokázaly škodlivý vliv anorganických fosforečnanů či draslíku na zdraví či kondici ryb nebo rostlin. Běžné koncentrace, které v akváriích míváme, jsou pravděpodobně neškodné.

Mikroprvky:
Nejčastěji se zkoumá vliv těžkých kovů. V akvaristice jsou pro nás nejužitečnější studie ohledně toxicity železa (Fe). Ostatní těžké kovy zřídka kdy překročí toxickou úroveň. Fe2+ je obecně toxičtější než Fe3+. Pro nejcitlivější druhy bezobratlých řasožravců mohou být dlouhodobě škodlivé už koncentrace kolem 0.20-0.25 mg/l Fe. Pokud se do akvária přidávají vyšší koncentrace železa, obvykle se vysráží (rybám se může železo vysrážet na žábrách).

V této souvislosti bych rád zmínil metodu hnojení Estimative Index (EI), která doporučuje přidávat do akvária extrémně vysoké dávky živin. Při této metodě už mohou za určitých okolností někteří živočichové nebo i rostliny trpět. Někteří akvaristé (např. Thomas Barr) mívají ve svých akváriích i kolem 70 mg/l CO2, 90 mg/l NO3, nebo 5 mg/l Fe. Snad všechny ryby ocení čistou vodu s minimálním obsahem živin. Rostliny na druhou stranu snesou i vyšší obsah živin, ale v přírodě dostávají tyto živiny buď v tekoucí vodě nebo sedimentu. Naproti tomu akvária jsou mnohem častěji spíše nutriční žumpy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.07.2016 10:30 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: erikva
důležité je jakou máš vstupní vodu. Podle celkové tvrdosti poznáš jestli je např. nutné přidávat další hořčík, podle vstupních mikroprvků si odvodíš další dávkování. Nadbytek některých prvků ti může blokovat příjem jiných. Ovšem limitní je hlavně dusík, aby jsi zbytečně nepřidával KNO3, to může rybám vadit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.07.2016 21:46 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: erikva
Předávkovat možné je. Rybám by to škodit nemělo, ale některým bezobratlým větší množství hnojiva neprospívá a i pak jsou problémy s růstem rostlin (deformace listů a podobně) a nadměrným růstem řas. Proto je důležitá pravidelná výměna vody. Co se týče množství živin, doporučuju si přečíst tento článek: rybicky.net/clanky/1571-rychlost-rustu-rostlin-v-zavislosti-na-mnozstvi-zivin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2016 21:42 Muž erik [10] – Koľko hnojiva do akvária
Mám cca 200 litrové akvárium, priemerne zarybnené a hnojím s hnojivami od Profiplants, používam, želežo, vápník, horčík, draslík, teraz pridávam 15 ml, chcem sa opýtať či je možné predávkovať akvárium hnojivom a koľko sú nejaké hraničné hodnoty, nechcem uškodiť ani rastlinkám ani rybkám. Našiel som rôzn informácie a niekedy sa rôznia aj na niekoľko desiatok mg, má niekto reálne skúsenosti kedy už uškodil niečomu. Ďakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2016 23:05 Dominik Re: Maaara
Takze kdyz pridavam 5ml Seachemu na 250l vody a obsah zeleza v hnojivu je podle vyrobce 0,32% , tak teda v tech 5 ml pridam asi 0,064mg/l zeleza pocitamli spravne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2016 22:14 Muž Maaara [95] Re: Dominik
Akorat ten vysledek je v ppm tak si to podel 100 aby to bylo v mg/l :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2016 21:59 Dominik Re: Maaara
Dekuji, presne takhle jsem to potreboval vysvetlit :-) potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2016 21:55 Muž Maaara [95] Re: Dominik
1000*v*P÷V = C

v je pocet ml, ktere tam das
P je procento prvku na obalu
V objem vody v akvarku
C je mnozstvi ktere tam das v mg/l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2016 21:14 Dominik – Seachem Flourish
Ahoj pouziva nekdo Seachem Flourish? Potreboval bych vedet kolik mg/l železa a Draslíku, obsahuje 5ml dávka Seachem Flourish. U vyrobce jsem nasel jen nejake desetiny procent a z toho to nejsem sholen urcit :-D
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2016 18:31 Muž Tomson [1]
Mel byh dotaz mel jsem nevyzivne dno tak mi bylo doporuceno kapsle NPK +MIKROPRVKY do dna kdy by se mel dostavit ucinek?Mam i nadale pridavat PMDD?Dekuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2016 20:51 Muž MarekP [812] - MalawiRe: KarlosS
Neměřil jsem, ale bude tvrdší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2016 20:40 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: MarekP
jak máš tvrdou vodu? Blyxa ti v tvrdé dobře neporoste ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2016 20:44 Muž MarekP [812] - Malawi – Odkdy hnojit
Ahoj,
nedávno jsem zakládal akvárium (viz prezentace). Mám tam několik druhů rostlin, ale kromě Hygrophily polysperma a Glossostigma elatinoides se ostatním nedaří. Nejvíce je to vidět na Blyxe japonica a Sagittarii subulata. Listy žloutnou, rozpadají se. Radost z toho mají asi jen Okružáci. Koupil jsem si dnes CO2 Vital a Bioflor od Rataje. Moje otázka z ní, odkdy bych mohl těmito prostředky podporovat růst rostlin?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2016 16:26 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Darek1
Zaregistruj se a máš potom možnost si vytvořit prezentaci svého akvária. stačí kliknou na mé jméno aby jsi měl představu jak to vypadá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2016 15:51 Darek1 Re: vaaclav
Díky za radu, vodu hned vyměním. Co přesně myslíš tou prezentací??Jsem amatér tak proto tyhle otázky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2016 15:46 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Darek1
Voda se mění pravidelně týdně 1/3 akvária. Proč ti chcípají ryby ale nezjistím je spousta možností. Udělej si prezentaci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2016 15:36 Darek1 Re: vaaclav
Vodu už jsem měnil a pár týdnech to stejné
Mimo jiné ať koupím jakoukoliv novou rostlinku, rybičky se hned na ni vrhnou okusují ji, fakt už nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2016 15:32 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Darek1
Určitě vyměň aspoň 1/2 vody a udělej si prezentaci s co nejvíce informacemi aby jsme aspoň měli trochu přehled co se děje a poradit. Podle pár fotek to není moc možné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2016 15:20 Darek1 – Poraďte
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, poradí někdo? Přidávám pár fotek a vůbec nevím co se děje. Hnojím, upravuji vodu vzduchuji, filtruji a tohle se děje. Nějaká zelená a šedá řasa i na skle a rybičky umírají jak na běžícím pásu. Předem děkuji moc za radu.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2016 15:12 Muž Zip [277] Re: Vodnar
Při hnojení do vodního sloupce tomu rozumím, že přehnojím a způsobím si kalamitu v AQ.
Tak to osmocote dám přiměřeně přiměřeně a budu si myslet, že to bude v pohodě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2016 14:50 Muž Vodnar [10] Re: Zip
Ahoj, s každým hnojivom to môžeš prehnať, hlavne sa ho nesmie veľa naraz uvoľniť do vody... V dne je "v bezpečí"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2016 08:05 Muž Zip [277] – Hnojení do dna Osmocote
Zdravím a prosím o konzultaci. Dal jsem do dna zatím pár kapslí s Osmocote na zkoušku. Je možné tímto hnojivem také "předávkovat"? Nebo si prostě rostlinky vezmou jen to co jsou schopné spotřebovat v souvislosti se světlem a CO2. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2016 17:40 - Re: Tibi86
Všetkého veľa škodí.Aj pri takto špičkových hnojivách to človek raz dva môže prehnať.Osobne by som používal jedno alebo druhé a nekombinoval to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2016 15:54 Muž Tibi86 [0] – easylife profito+jbl ferropol
Dobrý deň , chem sa opýtať na kombináciu hnojiva Easy life profito z jbl ferropol.
Aký máte na to názor?
Ďakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.02.2016 18:12 R Muž romant [27982] Re: ŠtefanT
Tak, tak, uvolňující se stlačený plyny udělají hezkej efekt. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2016 18:12 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: teakmon55
Fotka k příspěvku se živinama to má málo společného, pročti si toto vlákno, najdeš zde co hledáš ;-) rybicky.net/forum/13415
Pro ilustraci, dnešní výměna 50% vody, stejné osvětlení, stejné množství CO2 i hnojení
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 17:44 Muž teakmon55 [6] Re: ŠtefanT
Aha,takze nechat tak.Ja som si myslel,ze to je vycerpanim nejakých zivín.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.02.2016 17:37 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: teakmon55
Myslím si, že to bublání nezpůsobilo nic jiného, než výměna 40% čerstvé vody. Pokud by jsi to dělal i dnes, bublalo by ti to znovu i bez hnojení a přidání světel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 17:27 Muž teakmon55 [6]
Zdravim.Mam 160L akva CO2.Mam osvetlenie SERA 1500Lm a vcera som pridal led pasy a teraz mam cca 3500Lm.Vcera som vymenil 40% vody a pridal profito NO3 som mal cca 7mg/l a PO4 0,1.Rastlynky bublotaly ako nikdy predtim,až som bol z toho prekvapeny.Myslel som,že to bolo tým,ze som pridal aj svetlo.Dnes rano som zdvihol NO3 na 10-15mg/l ale PO4 zatial mam na 0,1-0,2mg/l.Preco my dnes rastlinky tak nebublocu ako pred tym?
Pridal som este kalium od easy life 5ml a FE.Co sa stalo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 16:18 Muž Tomson [1] Re: romant
Takze ty npk.dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 16:03 R Muž romant [27982] Re: Tomson
Ten co ti dával kolega je v pohodě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 16:02 Muž Tomson [1] Re: romant
Mel by jsi nejaky prosim odkaz co je dobre a zabira?Co tam dat.Dekuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 15:21 R Muž romant [27982] Re: Tomson
Třeba nějakou formu jílových kuliček a nebo hnojivo typu Osmocote.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 15:20 Muž Tomson [1] – Dno.
Muzete mi poradit jake hnojivo dat do sterku kytky mi nerostou.Diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 11:00 Muž tonof [53] - RostlinyRe: orvei
NPK tablety sú výborná voľba, peanom ich zatlač čo najhlbšie na každých 10x10cm dna jednu 1g tabletu, každý polrok to zopakuj. Do vody potom úplne stačí hnojiť s PMDD. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 19:08 orvei – Tablety NPK + mikroprvky
Ahoj, chtěla bych se poradit, zda-li má někdo tady zkušenosti s těmito tabletami, jestli jsou skutečně účinné a jestli je vhodné je kombinovat i s tekutým hnojivem.
V akváriu mám pouze přírodní křemičitý písek. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2016 11:13 Kulisek Re: Hofy
Pozor s tablatama od DAJANY, rádi a hodně kalí vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2016 11:01 Hofy – Zalozeni akvaria a co hnojeni?
Ahoj, pred 14 dny jsem zalozil akvarium rybicky.net/nadrze/24440, rostlinkam se dari, tu malo ras, co tam vznilo odtranili cumecci. Pod sterk jsem dal cca 1 cm vrstvu akvarijniho substratu s hnojivem viz zooshop-eu.cz/….
Mam tam i topny kabel a rostliny po tydnu zacali silet a lezou nahoru jak zjednane.

Tudiz podle popisu toho substratu mam hnojivo na 4-6 tydnu, ale co pak?
Existuji tablety, ktere s emaj umistovat 1x za 1-2 tydny atd. Ted jsem tu cetl, ze hnojite kazdy den, asi nejakym tekutym hnojivem. Me to prijde z laickeho pohledu hrozne casto, neb bezne rostliny take hnojime jednou za cas. Samozrejme tomu nerozumim a rad si necham poradit a vysvetlit, proc a co je nejlepsi, abych mel vse v rovnovaze, zda hnojit tabletami DAJANA PLANT ROOT a DAJANA PLANT TABS, ktere jsem jiz zakoupil. Mam take dekute CO2 PLUS od Tetry. V tom CO2 take "plavu". Je to hnojivo, nebo k cemu to je a musim to davat, kdyz se rostlinam dari i bez toho? A tekute CO2, to je zalozene na nejakem rokladu a kvaseni primo v akvariu ze? Je to mene dokonala varianta, nez je posuteni CO2 primo z bombicek, nebo jsem videl nejake tablety a "krmitka" na tyto tablety.
Moc vsem dekuji za odpovedi na me otazky.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [40] ...... 62

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 74958x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10843-hnojeni?od=1951