Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výkonné LED čipy, CREE, COB, apod.

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 68 Přejít na další stránku   1  
Výkonné LED čipy, CREE, COB, apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 08:27 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: funtcz
ti co maj diversu (odpovídajícího výkonu k litráži) a znám je, tak si to nemůžou vynachválit, naopak, růst se zlepšil:
rybicky.net/nadrze/18327
uživatelka danio to má na dvou nádržích
rybicky.net/profil/25590
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 06:02 Muž funtcz [22] Re: amrtin
Ja to mám v planu nalepit do stavajiciho osvětlení misto tech zářivek. ..ale mam stracb jestli se to nepodepíše na rostlinách. ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 22:55 amrtin Re: jarca
Je to docela drahý.Jako samostatný světla asi nee,jako doplněk do krytu je to docela dobře použitelné.Ovšem to samý si dokážeš vyrobit za třetinovou cenu(stačí vhodný led pásek,chladící al profil a nějak to přidělat pod kryt).Já měl takhle nalepený led pásek i bez chlazení a svítí v kuchyni dodnes(už skoro rok).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 22:02 Žena jarca [1]
Prosím, nemáte náhodou někdo vyzkoušená tahle LED svítidla do akvária?

www.vyprodeje24.cz/…

www.vyprodeje24.cz/…

Předem díky za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2013 13:27 Žena Kytka [2146] Re: romant
Na případné další zkušenosti s celnicí tu máte poštovní vlákno: rybicky.net/forum/11753
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.09.2013 13:06 Muž sasula [274] Re: RadekCX
davno... asi 4 mesice zpatky mi otvevrely zasilku s cerpadlem. ano vim ze se rendgenuje,ale pokud se jim neco na rendgenu neco nelibi, tak to otevrou. a myslim ze to muzeme ukoncit.

Dolozeni papiru od prodejce na danou castku vetsinou neni problem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.09.2013 10:20 Muž RadekCX [219] Re: sasula
celnici uz davno NIC neotviraji - vsechno se uz rentgenuje - celni deklarace a castka na ni je jen car papiru - pokud nedolozite skutecnou platbu (vypis z uctu, paypalu atd), celnici maji pravo vymerit DPH a clo z ceny obvykle na mistnim trhu ;-)

sasula napsal: taky mi to už otvírali. ale důležité je vyplnění Customs declaration v ceně pod 28,5 dolaru. a případně potom čestné prohlášení že to je jen pro tvoje užití a ne k prodeji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.09.2013 07:57 Muž maxwell [19] - RostlinyRe: ViktorX
jakej je prosímtě rozdíl, jestli zaplatíš clo a DPH DHL, nebo vyclívací poště??? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 22:08 Muž ViktorX [474] Re: KarlosS
Je na to jedno řešení, aby to těm krkounům nepadlo do ruky - poslat to přes DHL, ti to deklarují sami, celníkům v Ruzyni to vůbec neprojde rukama. Běžně se tak posílají třeba telefony, ale má to smysl až od nějaké částky, doprava něco stojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 22:07 JosefVavra – celní poplatky
Pokud je pro někoho problém zaplatit 4,6% clo a DPH 21% z pár korun tak to je pak těžký ,myslím si že podvádět u balíčků za pár stokorun nebo pár tisíc korun se nevyplatí ani náhodou
běžně mám balíčky z Číny za 990 USD to je pro mě hranice obchodu
protože jak je to nad 1000usd pak je to více papírování , to je jediný rozdíl
navíc celní deklaraci jsem si jednou v životě vyřizoval sám a už to raději nechám na DHL
nevím jak je to u telefonů a podobného zboží , já objednávám pouze věci okolo led a topítka do akvárií , na všechno jak jsem psal je clo do 5%
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 21:20 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: amrtin
celníci nejsou blbý, dávno to prokoukli. Většinou jde o velikost balíčku a pokud je dostatečně velký, zdaní ho. A žádná cena na obalu je nezajímá. Chtějí stejně fakturu z PayPalu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 08:42 Muž sasula [274] Re: amrtin
taky mi to už otvírali. ale důležité je vyplnění Customs declaration v ceně pod 28,5 dolaru. a případně potom čestné prohlášení že to je jen pro tvoje užití a ne k prodeji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 07:31 amrtin Re: sasula
Jo,to je sice dobrá rada,ale celníci to můžou náhodou zkontrolovat,a je po zboží hmm ,mě už kolikrát přišlel balíček z číny,kterej byl evidentně od celníků otevřenej a prolustrovanej,takže na to bacha!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 07:17 Muž kofejn [963] Re: JackDaniel
Odpověď máš ve vzkazech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 07:06 Muž sasula [274] Re: amrtin
Pokud je prodejce z ciny, staci mu do vzkazu apsat qby na celni prohlaseni napsal cenu pod 28 dolaru a clo neni. Cinan s tim problem nema, american to neudela
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 21:00 amrtin Re: JackDaniel
ebay:1.krok je udělat si účet na ebay: scgi.ebay.co.uk/…
Pak na paypal: www.paypal.com/… (to už neni česky).
Ještě si upravit (povolit) platby ve svojí bance a pak už můžeš nakupovat.
Nezapomeň při dražších nákupech mimo zónu EU,že se platí clo( www.ceskaposta.cz/… ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 20:36 JackDaniel Re: kofejn
ahoj.moc se mi líbí tvé řešení osvětlení pomocí led.Chtěl bych se zeptat co všechno je k tomu potřeba.kolik diod na cca 120L,jaký zdroj,jestli je třeba k tomu nějaké řízení,či snad regulace.jak to vypadá se spektrem světla led co jsi použil.já myslím že bych chtěl něco mezi 3500 - 4500K.Nevím možná je to blbost,rád si nechám poradit.A jak se to vlastně dá sehnat.Nikdy jsem nic z ciziny neobjednával a ani netuším jak funguje paypal či něco podobného.
Díky za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2013 13:17 amrtin Re: Designer
Fotka k příspěvku Já mám na akva pod sklem už skoro rok pásek s al lištou 20x22mm(do L ) a svítí pořád.Pravda pár diod už odešlo,ale za ty prachy to neřešim...až jich odejde moc,prostě koupim za stovku novej.
Na skle mám 2x toto:
www.ebay.ie/…
a uprostřed tuto led s chladičem a větráček je z počítače:
www.ebay.ie/…
Vypadá to-viz fotka.
X-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2013 13:01 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: amrtin
V kazdem pripade je slusne uchladit LED pasek okolo 14W/m problem, o to vetsi v krytu. A kdyz se dobre neuchladi, odejde, treba za mesic, treba za dva, ale odejde.

Klasicky LED pasek s takovym prikonem bez chlazeni (byt i poradneho pasivniho, a je jedno cim je osazen, jde o celkovou vykonovou ztratu) provozovat nelze, nebo lze, ale pak ne dlouhodobe, coz se sice snese u nataceni reklamy, ale ne u akvaria...

Ted jsem si na zkousku koupil tyhle LED:
cz.farnell.com/…
Nerikam, ze neexistuji lepsi, ale tyhle jsem mohl mit do druheho dne, tak proc si za ty prachy nepohrat. Chladit potrebuji poradne, o tom zadna, ale prece jen neco poradne pripevnit na poradny chladic je o necem jinem, nez se spolehat na lepeni a prenos tepla pres lepidlo u LED pasku, navic mnohdy bez znalosti jeho katalogovych udaju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 22:08 amrtin Re: JosefVavra
Dobrá,ale i ty 12w musejí mít chlazení,ne?Z toho jsem vycházel.Já měl k dispozici zatím vždycky jen levnou"čínu",vždy se musely chladit a spokojenost tak 80-90%.Mluvím stále o 5050.

Zajímavá info je o těch rezistorech palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 21:10 JosefVavra Re: amrtin
já kupuji 60 čipů 5050 13w a v Číně od Samsungu se dá koupit i 12w
mimo to ty 13w mají 135 lumenů na 1w ! cena je trošku vyšší ale zato kvalita nesrovnatelná !
nyní testuji tvrdé led pásy s čipem 5630 72 led 17w a dle samsungu je svítivost 140lum na 1w
díval jsem se trošku blíže na ty čínské led pásky a ty " čínské značkové " a přišel jsem na to že všechny ty obyčejné co jsou levné , mají jiné odpory a menší svítivost
podle toho se domnívám že ona udávaná dlouhá životnost bude na ukor napětí ale i menší svítivosti
suma sumárum čip který je naprostá "sra..." s životností 10000h bude takto svítit i klidně 30000h ale jeho cena je několika násobně menší a tím pádem je i cena celého led pásku tak nízká a to i včetně toho pcb které je mnohdy také podezřelé svojí kvalitou

kdo měl možnost mít v rukách značkové pásky a pak ty levné ,tak ten mě dá za pravdu že je to nesrovnatelné

ne nadarmo se říká : nemám tolik peněz aby jsem si kupoval levné věci , a v tomto případě to platí dvojnásob

navíc cena značkového led pásku od firmy samsung je od 200kč do 500kč včetně certifikátu a cena těch levných je podle toho na koho narazíte od 100 do 800kč a výrobce neznámí stejně jako pouliční směska
:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 20:47 amrtin Re: rybaherb
Obávám se,že úpravě krytu se nevyhneš v žádném případě.Ještě by se daly použít led trubice,ale to je drahá záležitost.Já na tvém místě bych pořídil pásek 3528 120led/m,IP65 a zkusil nejdřív bez chlazení-prostě ho tam nalepit.Po pár měsících se buď nic špatného nestane a nebo ho vyměníš,ale to už budeš muset vyřešit to chlazení.I když si myslim,že nalepit do krytu al profil hned by nebyl zas takový problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 20:43 amrtin Re: JosefVavra
Já netvrdím,že má vždy 14,4w/m.Ale když by měly míň,nemohly by to být 5050(při 60led/m).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 20:26 JosefVavra Re: amrtin
kde jsi vzal info že má vždy 14,4w???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 20:25 Muž rybaherb [0] Re: amrtin
to bastlení jsem myslel na vrub krytu, akvárko mám 60 cm, v krytu 55cm místa a ta nejmenší zářivka má pro ten přisvětlovač 55cm + patice, takže bych to tam musel nějak zapustit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 19:36 amrtin Re: Designer
Led 5050 se musí chladit v jakékoli verzi(protože má vždy 14,4W/m a víc),ale led 3528 může být i bez chlazení.Mám v kuchyni 3528,denní bílá v silikonu,14,4w/m už skoro rok a to bez jakéhokoli chlazení.Čipy jsou na dotek lehce vlažné a na svítivosti neztratil nic.Něco jiného je ovšem pásek pod krytem+teplo od zářivky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 19:26 amrtin Re: rybaherb
Těch 7,2W/m je hodně málo a ani by to nedosvítilo na dno.Takže tudy cesta taky nevede.To přídavné osv.z odkazu zas tak moc bastlení nevyžaduje,akorát připojení k elektrice.A nebo tenhle led pásek: www.ebay.co.uk/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 18:53 Muž rybaherb [0]
Díky za odpovědi, už jsem objevil i vlákno LED pásky, kde je ledacos vysvětleno.

No trochu dražší varianta přisvětlení je toto
www.rostlinna-akvaria.cz/…

nicméně to je tak na hranici velikosti krytu, bastlení bude snad ještě víc a cena (je to bez zářivky) 2,5x vyšší. navíc bych měl 39W na 50l vody, to by byl nářez.
Zde už je potom otázka, jestli nevyřadit tu 15w a ponechat tu 24w z toho přisvětlovače, jenže do toho se mi nechce, v 220V se hrabat nechci.

Když snížím příkon pásku na 7,2W/m? 30 LED/m to zn. teoreticky + 225 lumenů do akvária? Cena bastlu bude tak o cca 30 Kč nižší, světelného toku polovina než u 14,8w/m. To chlazení profil+větrák by to mohlo utáhnout?

Jde o to, že jen do kytek jsem vrazil už cca 1000Kč a tak 1/3 to nízké osvětlení nedala a další 1/3 vypadá, že nedá stydim začátečník no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 17:53 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: amrtin
To neni o 5050, co ma 7.2W na pul metru se proste chladit musi, at uz to ma velikost pouzdra jakoukoli :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 17:10 amrtin Re: rybaherb
Led 5050 potřebují v každém případě chladit!Z toho důvodu se so krytu absolutně nehodí.Chlazení nepotřebují akorát ty nejlevnější a ty zase málo svítí. Můžeš zkusit tento pásek www.ebay.co.uk/… ,ty můžou jet taky bez chlazení,ale stejně se jim zkracuje životnost.Zato svítí parádně.Na akva stačí IP65,ale doporučuji stejně přejet po všech hranách akv.transp.slikonem.
p.s.:odpovídám v rychlosti,večer budu on-line ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 17:02 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: rybaherb
Das tam pulmetr, 7.2W, to uz je nejakeho chlazeni, aby to nezhavilo. Bohuzel spousta LED pasku pri vyssich teplotach neuveritelne rychle degraduje. Mel jsem pod tim hlinikove profily, byly teple jako clovek se silnou horeckou a po neco pres mesic sly LED do haje, svit polovicni, bylo jasne videt, jak kazda LED sviti jinak silne. Lepidlo bylo original 3M, profil odmasteny, lepeni perfektni, konce mnou zalite epoxydem, pasky zalite od vyroby...

rybicky.net/fotogalerie.php…

Nedej se mast tim, ze jsou na fotce pasy 3. Svitily zaroven maximalne 2, ten treti je RGB a byl jen pro doladeni barevne teploty, zkusil jsem, a vlastne nebyl potreba, tak proc zbytecne jeste vic topit.

Rikam, LED pasek klidne ano, ale tak do reklamy a jen ty mene svitive, treba na dvere baru, kde jeste vypada retro, kdyz nektere kusy LED v pasu po case sviti mene. Nad akvariem mozna najdes par lidi, kteri jsou s tim spokojeni, ale ja uz bych do toho nesel. Nejsem tady zdaleka sam, kdo vyhazoval (at drive ci pozdeji) "vysvicene" LED pasy a pak resis znovu to, co uz jsi mel za vyresene.

Jestli nekdo napise, ze jsem to udelal blbe, a proto to odeslo, klidne, je to beru, ale jaka je sance, ze kdyz jsem to udelal blbe ja a mnoho dalsich, ze to neudela blbe nekdo, kdo se na to tady takto pta?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 16:39 Muž rybaherb [0] – Dimenzace přisvětlení
Zdravím pánové a dámy,
mám malý problém. V setovém akváriu 63l mám klasickou zářivku 15W. Nyní jsem už pochopil, že problém je málo světla, rostliny nerosou, chtěl bych přisvítit.
Kryt akvária je blbě řešen. Zbyla mi v podstatě jedna finančně přiajtelná možnost (výměnu krytu neplánuju), narvat tam led pásek.

Po delším vybírání jsem zvolil 5050 14,4W/m, studená bílá, IP68, 60led/m, 1 led = 15 lumen
zvažuji tam dát půl metru
takže - zářivka 15w dává 860 lumen
přidám 30x15=450 lumen, tedy zvýším svět. tok o 50% na cca 1300 lumen a zbastlím to za cca 350Kč

Má to význam? nebo přitlačit? neplánuju žadné fytárium, ale růst by to mohlo :-)

další dotaz, IP68 - nenašel jsem na to profily, je to zalité v silikonu a to řádně, potřebuje to hlinikový profil k chlazení? potřebuje to vůbec chlazení? nikde sem na to nenašel hliníkový profil
ventilaci do krytu pomocí PC chladiče není problém zřídit, používal jsem v léte při vedrech, pokud by to stačilo, ono s 15w zářivkou to hřát bude - pásek bude poblíž zářivky
díky za případné odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 15:07 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: ViktorX
Neboj, mám je dobře upevněný a na akvárkách krycí skla :-) Opatrnost je ale na místě, to jo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 14:30 Muž ViktorX [474] Re: ivaha
To je právě ta potíž s 230V, lampička, předpokládám krytí IP 20, držím palce, aby nekopala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 14:17 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: KarlosS
Viděla jsem, ale na to zase nemám lampičku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 11:19 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: ivaha
dělaj se i kukuřice (velice trefné označení potlesk ) na jeden směr, např:
www.tmart.com/…
s různými paticemi a různých výkonů a provedení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 00:32 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: ViktorX
Ty "kukuřice" jsou na prd, zbytečně by to svítilo, kam nemá. Mám tyhle placatý www.mautel.cz/… a www.i4wifi.cz/… a můžu konstatovat, že jsem s nima na malý (tj. i nízký) akvária spokojená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 22:01 Muž ViktorX [474] Re: Onix
Pásek "Krytí: IP65", takže za mně nebrat, ale LED žárovku typu "kukuřice" samo taky ne, protože přichází o výhodu směrovosti.
to: HaninaK Možná bys mohla hodit odkaz, ať "nevaříme z vody".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 21:57 amrtin Re: HaninaK
Koukni se na moje akva a kdyžtak mi piš s.z. rybicky.net/nadrze/18191 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 21:52 Onix
No každopádně 400lm je na to akva málo. A ta žárovka ( pokud to neni taková ta kukuřice) :-) by svítila bodově. Radši ten pásek já mám tyhle a rostliny rostou až moc www.iwd.cz/… 1500lm- na metr pásku.. Takže střihnout na dva 50cm a světla bude dost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 21:40 Muž ViktorX [474] Re: HaninaK
Na koukání je to na můj vkus moc žluté, chce to minimálně 4000K (bílá) nebo víc, tak 6000K (lehce do modra). Ale jak říkám, LED žárovka je podle mně nejhorší varianta, i kvůli rovnoměrnosti osvícení, taky je otázka, zda dá opravdu 400lm (i tak bídná účinnost), ale 3 kusy jako startovací varianta na zkoušku s alternativou dokoupení čtvrtého...
Ale já jsem spíš technik než akvarista :-), takže raději počkej na další reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 21:26 Žena HaninaK [0] Re: ViktorX
A LED žárovka s parametry Světelný tok: 400 lm, Výkon: 7.5 W, bílá hřejivá (2700 kelvinů)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 21:22 Muž ViktorX [474]
Pokud budeš dělat LED, mohl by ti stačit světelný tok kolem 1200 lumenů, já bych tam vrazil čipy (např foto viz kofejn níže), laicky jednodušší je LED pásek (vlákno zde rybicky.net/forum/18505 ), krytí raději IP68, v obou případech pořádně chladit. Pokud LED "bodovky", tak na 12V, ale ty jsou z principu obvykle mizerně chlazené, což má vliv na životnost. Nejlépe nebát se eBay :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 20:31 Žena HaninaK [0] – rady a porady LED
Zdravým,
chystám se nově založit 98litrovku (70x35x40 výška)a přemýšlím o výrobě krytu s osvětlením. samozřejmě že vzhledem k životnosti a spotřebě připadají v úvahu i LED diody. vzhledem k tomu že jsem žena ;-) ráda bych Vás poprosila o radu zdali je vhodné osvětlení LED jako denní, dají se použít LED žárovky nebo je nutný pásek? a jak je to s potřebou intenzity světla, (když je psáno že u zářivky je ideál 0,3-0,5W/l)...
něco jsem tu samo četla ale je toho tu tolik že se radši asi určitě znova zeptám na ty samé věci co jsou tu již zmíněné a případně s epředem omlouvam. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 14:40 Muž Burik [727] - AquascapingRe: KarlosS
piplačka?Tohle musí být do půl hodiny hotové..pokud máš odpovídající nástroje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 13:13 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: souky
a ani jednoduchý to nebude. Docela piplačka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 11:54 Muž souky [592] - RostlinyRe: Burik
jo, jen by mě zajímalo, jak je to s teplotou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 09:19 Muž Burik [727] - AquascapingRe: jitkaS
zajímavej a jednoduchej nápad palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.08.2013 07:49 jitkaS
www.youtube.com/… Dobrej novodur co :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2013 08:19 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kofejn
Zasyp to ted plevelem, klidne nekorenicim, ale hlavne poradne, a prihnoj. Jak se objevi rasa, zkrat dobu sviceni a CO2 nepotrebujes. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [68] ...... 160 161

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 256426x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4030-led-osvetleni-do-akvaria?od=3351