Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výkonné LED čipy, CREE, COB, apod.

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 45 Přejít na další stránku   1  
Výkonné LED čipy, CREE, COB, apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2014 17:58 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: JosefVavra
Vis, to je presne co pisu, ze z urcite energie muzes vyrobit jen urcite svetlo, vic nejde ani kdyby ses pretrhl. A jestlize ti obycejna zarovka da okolo 15lm/W, tedy 50W zarovka muze dat 750lm, z 1W tolik svetla nevyrobis a muzes se stavet treba na hlavu, to proste neni fyzikalne mozne.

Vim ze pises, ze "co se dnes zdá nemožné", ale tohle bude nemozne stale. Jinak by prestal platit cs.wikipedia.org/… a to by byl poradny maler :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2014 15:55 JosefVavra Re: Xavi
tak to by byla paráda , možná se dočkáme za 100 let , přeci jenom před 20 lety nikdo nevěděl že bude něaké led světlo pro domácnost a nikdo netuší co příjde dalšího a převratného , před 20 lety vážil mobilní telefon několik kg a měla ho jen hrstka vyvolených a dnes jej má každé dítě a váží pár deka + je barevný s foťákem a kde čím
třeba příjde světlo které bude na 1w svítit jako dnešní 50w a x dalšího a převratného co se dnes zdá nemožné :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2014 15:19 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: JosefVavra
Omlouvam se, ale na to fakt dnes nemam trpelivost ne .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.10.2014 15:17 Muž Xavi [12] - RostlinyRe: JosefVavra
Ze vsetka energia je premenena na svetlo a nie na teplo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2014 14:59 JosefVavra Re: Designer
co tím konkrétně myslíš ? Žádné odpory a pd ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2014 14:48 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: lhajek
Idealni je mysleno, ze veskerou dodanou energii premenim na svetlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2014 15:16 JosefVavra Re: amrtin
samsung začal dělat pásky druhé generace a svítivost je 160lm/w pro pásek 24v
už jsem si i začal předělávat světla na celé dílně ( 65m2 ) první dvě světla už svítí a zářivky budu všechny vyhazovat , světlo je neporovnatelné akorád si nechávám korpusy od těch zářivkovejch světel a do nich dávám tyto pásky s chladičema , vše od firmy TRON , od které jsem si nechal udělat i simulaci pro dílnu

zářivky = 8 x 18w a 2 x 36w
led = 6 x 24w
pořizovací náklady takřka stejné jako když jsem kupoval nová zářivková svítidla (1500kč)1 světlo pásek 120cm
k tomu ještě trafo za 400kč + lak a silikon pro fotovoltaiku aby jsem měl klid :-) 1L za 500kč , vyjde to na jedno světlo asi na 30kč při vrstvě 5mm

zkoušel jsem nejprve 50w led čipy ale svítivost je menší nebo spíš to svítí bodově ne do celého prostoru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2014 11:29 Muž lhajek [1870] - Rostliny
Pozor já se neptal na maximální možnosti, ale na zmíněné IDEÁLNÍ. A to aspoň pro mě ani zdaleka není to samé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2014 11:25 amrtin Re: JosefVavra
Jo,jasně,ale to je až druhotné,základ musí být to,co ten materiál čipu dokáže... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2014 10:55 Marcel G Re: Designer
Hele, když už tady machrujete s maximální světelnou účinností, tak si o tom nejdřív něco nastudujte: ;-) => např. arxiv.org/… (2013).
Zjistili byste, že pomocí osekání viditelných světelných délek takovým způsobem, aby to lidské oko nepostřehlo (viz fotopická citlivost oka) a s použitím více čipů, lze dosáhnout světelné účinnosti 250 až 370 lm/W.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2014 10:50 JosefVavra Re: amrtin
tak je tam přece x měření v laboratořích ale měření samotného čipu a výrobek osazený tímto čipem se bude lišit , přeci jenom v té zářivce bude něaký driver a 100% bude svítivost menší a nepojede to na plný koule , data sheet čipu a data sheet svítidla se bude lišit o třeba 30%

jednoduchým příkladem jsou led zářivky a led reflektory
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2014 10:24 amrtin Re: lhajek
Já bych řekl,že z fyzikálně-mechanických vlastností čipů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2014 10:22 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Designer
Z čeho vycházejí ty IDEÁLNÍ hodnoty účinnosti ve vztahu k vlnové délce vyzařovaného světla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2014 17:12 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Marcel G
Cimz se (pokud jde o bile svetlo) dopustili prvniho outu v dejinach fyziky, pac idealni bily zdroj (400-700nm) 5800K ma 251lm/W :) . Ono 300lm/W lze, ale bude to z pohledu opravdu bileho svetla trosku "vojeb", pac s monochromatickym svetlem je idealnich 683lm/W.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2014 22:30 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Marcel G
tak beru zpět stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2014 22:14 Marcel G Re: MonterMonty
MonterMonty napsal: 210 lm na wat neumí žádnej čipAle umí: www.cree.com/… (Cree jako první překonává hranici 300 lm/W) ... i když je více než jasné, že v tom Jardovo světle takto výkonné čipy osazeny nebudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   23.10.2014 20:50 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Jar-oslaw
Jardo , 210 lm na wat neumí žádnej čip ani led pásek (aspon jsem ještě žádnej takovej neviděl) to je určitě na těch 5 watů , a to je sakra dost bída
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2014 20:21 radim Re: Marcel G
Prostě jsme se špatně pochopili...spíš mi to blbě vyznělo. Jsem rád za tvůj příspěvek!
zase se omlouváš...
Z nuly to nebude nikdy, když svítím až odpoledne a v místnosti je okno. Proto je to dostačující... "perfektní" nebylo nejvhodnější spojení uznávám. Stmívání na 10% je taky dobré...při zhasnutí jsem žádné rodeo v nádrži ješte neregistroval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2014 20:00 Marcel G Re: radim
radim napsal: O žádném stmívání a naopak do nuly jsem ani nepípl! To s těma 10% je perfektní.
Já jsem z tvého příspěvku níže:radim napsal: nějaké ztmívání a naopak by se mi hodilopochopil to, že by se ti hodilo nějaké stmívání, a tak jsem se ti jen snažil popsat, jaké jsou možnosti a co od toho očekávat. Snad všichni prodejci, které znám, vychvaluje pouze vlastní zboží, aniž by zákazníka informovali o tom, jaké jsou na trhu možnosti, a co přesně jejich stmívač umí, a co naopak neumí. Omlouvám se tedy, že jsem se pokusil o stručné nastínění dostupných možností na poli stmívačů. Pokud je podle tebe perfektní skok z nuly na 10%, tak není co řešit. V tom případě si kup (nebo udělej) to, co ti nabízí KarlosS. Jen doufám, že tvé ryby budou mít o perfektním stmívání stejné představy jako ty. Podle mě je skok z nuly na 10% docela výrazný (lidské oko zaregistruje i 1% skoky). Ale jistě je lepší skok z nuly na 10%, než z nuly na 100%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2014 19:46 Muž Jar-oslaw [674] – 210 lumenu
ahoj,dneska jsem koupil na zkousku led trubici 5 wattu a pisou 210 lumenu,jestli to mam brat ze to je na watt.a cena i se zdrojem za hubicku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2014 18:50 Muž JozefM [34] - Kryptokoryny...
Ahojte priatelia.

Skôr než začnem čítať tuto rozsiahlu temu by som vás chcel poprosíť o drobnu pomoc ohladne použitia led osvetlenia pri emerznom pestovani rastlín. pokiaľ mi budete vedieť dať dáke zakladne info od čoho sa odpichnuť alebo odporučiť nejake članky či komenty budem vďačny.
mám 5 policovy regal kde chcem pestovať rôzne vodne (a nie len vodne) rastlinstvo. Regal je situovany tak, že od obeda do večera naň svieti do veľkej miery aj slnko, takže v tomto čase by šlo hlavne o doplnkove osvetlenie. Do obeda to osvetlenie bude musieť byť intenzivnejšie. pozeral som nejake Led trubice, aj reflektory a pasky s použitím okrem studenej bielej aj modre a červene pasky. tak ak bude niekto mať čas a chuť poradiť či nasmerovať budem vďačny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2014 18:46 radim Re: MonterMonty
Jak říkám už jsem se z toho poučil, ale do tohoto se vrtat nechci. Opět se to otočí proti mně... O manuál si napíšu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2014 18:34 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: radim
informace k osvětlení ti měl dodat prodejce , včetně Českého návodu k používání , pokud se popis výrobku při objednání liší od popisu na faktuře a dodaném zboží , hned bych to vracel , tuším že obojí je porušením obchodního zákona
(kup si u mě mercedes , dodám ti trabanta)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2014 18:24 radim Re: KarlosS
to by bylo super! předem díky:-) s těma rybama jsi to vystihl přesně:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2014 18:21 radim Re: Marcel G
Jak komu není rady...?
Netřeba tady dělat drámo...
Sorry?;-)
nic tady nehoním a s osvětlením jsem docela spokojený. Jen jsem se zeptal, jestli mi k tomu osvětlení umí dát někdo informace, protože jsem tomto směru naprostý laik... Předchozí odpovědi jsou mi právě víc než dostačující. O žádném stmívání a naopak do nuly jsem ani nepípl! To s těma 10% je perfektní. Mám docela lekavé ryby a když se mi ve 2 odpoledne zapne světlo na plné gule, tak se občas leknou ne zrovna pěkným způsobem! Svítí to zbytečně moc, ještě když ani nevedu rostliny... Ubrat nějaká procenta by se mi hodilo.
Tou objednávkou jsem se už poučil dost, neboj.
Jinak půlce věcí nerozumím o kterých si psal. Elektro blbinky není zrovna můj svět;-)
Každopádně díky za odpověď. Jen mi bude chvíli trvat, než si některé pojmy dohledám a pochopím.
Hlavně klid:-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2014 18:02 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Marcel G
e) Na cely trh s ruznymi paskvily se vyflaknes a udelas si to cele sam ze soucastek :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.10.2014 17:57 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: radim
pokud ti jde o to aby ryby neměly šok (a o to jde primárně) a stačí ti roz/stmívaní z 10-100%, pošlu ti schéma na 2tranzistorový klopný obvod, kterej ti bude cca 5 minut rozstmívat a 1 minutu zhasínat (záleží na kvalitě kondenzátoru). Jde tam i nastavit aby ti to nesvítilo na 100%, pokud je to světlo silné. Sletuješ si to na univerzální destičce za pár minut a náklady nepřesáhnou 100,- Kč.
Pokud chceš stmívat od nuly mám proudové zdroje se vstupem PWM přímo na 220V a s výstupem 20-36V/1,5A (což bude zřejmě pro tebe vhodné) za cca 600,- Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2014 17:29 Marcel G Re: radim
Sorry, že to musím říct, ale:
1) Komu není rady, tomu není pomoci.
2) Pozdě bycha honiti.
Pokud si kupuješ zajíce v pytli, tak prostě musíš počítat s tím, že se někdy spálíš.
Pokud jde o ten zdroj Meanwell LPF-60D-24, tak to je síťový zdroj konstantního proudu, který se používá k jednoduchému (nedokonalému) stmívání, které se hodí spíše ke stmívání světel v obýváku, než k plynulému rozednívání a stmívání světel u akvária. [Každopádně ke stmívání není potřeba jen zdroj, ale také nějaký stmívač.] Tento zdroj (a jemu podobné) neumí stmívat od nuly, ale zpravidla až od 10% plné intenzity světla. To znamená, že když na tento zdroj připojíš nějaký PWM stmívač, tak ten ti světlo rozsvítí skokově z nuly na 10%, a teprve pak bude světlo plynule rozednívat (od 10% do 100%). Stejně tak při zhášení: PWM stmívač bude světlo plynule stmívat, ale jakmile intenzita světla dosáhne 10%, světlo se najednou zhasne. Od 0% do 10% se u tohoto zdroje žádné stmívání nekoná!
Stmívání LED světla je možné dělat (nejčastěji) dvěma způsoby:
1) manuálně pomocí potenciometru
2) automaticky pomocí stmívače (stmívače jsou opět dvojího druhu: "analogové" a "digitální" → laicky řečeno)
Dokonalé stmívání od nuly do 100% je možné pouze při splnění několika podmínek:
a) použiješ vhodné LED čipy (jaké čipy jsou ve tvém světle, to bohužel netuším, a jak tuším, netušíš to ani ty, což je první problém)
b) jako proudový zdroj použiješ Meanwell LDD (např. Meanwell LDD-700HW)
c) protože LDD potřebuje napájení, musíš použít ještě nějaký vhodný "napěťový zdroj" (neboli zdroj konstantního napětí)
d) použiješ stmívač, který k ovládání proudu používá pulzní šířkovou modulaci (angl. PWM) ... použiješ-li jakýkoli jiný stmívač, rozluč se opět s dokonalým stmíváním. [Existují i jiné stmívače: např. potenciometr, což je obyčejný knoflík, kterým manuálně otáčíš a tím reguluješ napětí, potažmo intenzitu světla. Na stmívání v akváriu je to nepraktické řešení - musel bys každé ráno a každý večer pomalilinku otáčet knoflíkem. Pak existují i automatické stmívače, u kterých jde sice nastavit automatické rozednívání a stmívání, ale neumí stmívat od nuly. Jediné dokonalé stmívače jsou automatické PWM stmívače. Pozor, existují i jakési hybridy => manuální PWM stmívače, které se sice tváří dokonale (tj. umí "teoreticky" stmívat od nuly), ale to stmívání musíš dělat manuálním otáčením knoflíku, což je opět k ničemu → na ten tady dával odkaz KarlosS (nebo si aspoň myslím, že ten jeho stmívač takhle funguje ... nejsou tam k tomu žádné slušné informace).]
Podrobnější informace ke stmívání a problematice LED osvětlení najdeš zde:
www.prirodni-akvarium.cz/…
www.prirodni-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2014 17:07 radim Re: RoFr
Pokud to pomůže můžu sundat zítra kryt z nádrže (musím si na to někoho pozvat sám to nesundám), ale jsou tam jen ty světla a kábly. Štítek ne. Žádné jiné papíry k tomu nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2014 16:57 radim Re: radim
tajnosti tu nikdo nedělá. Vyrobyl to "JosefVávra" s kterým nemám chuť komunikovat, proto se ptám tady.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2014 16:56 radim Re: RoFr
jako kde štítek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2014 15:19 R Muž Mrakoplash [1776] Re: radim
šlo by to určitě přes arduino :-) jen je to asi zbytečný, určitě budou nějaké hotové řešení levněji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2014 15:12 radim Re: KarlosS
Díky za objasněni :)
nějaké ztmívání a naopak by se mi hodilo ano když se to rozsvítí, tak je to síla. Postupně by to bylo pro ryby určitě příjemnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2014 14:34 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: radim
... a to světlo bude nejspíš z čipů Cree, což je také kvalitní o příkonu nejspíš 24W.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2014 14:32 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: radim
no tak ten zdroj je dobrý a značkový MW a tam kde má vývody DIM+- můžeš připojit ovládání jasu. Ať už potenciometr 100kQ, nebo programátor s výstupem PWM či 1-10V (ten vyrábí Designer:-)
nebo např.:
www.aquario.cz/…
Rozhodně však nemá 150w ale jen 60W
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2014 13:45 radim Re: radim
Fotka k příspěvku přímo světlo...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2014 13:37 radim Re: KarlosS
Fotka k příspěvku Mrakoplash: Díky X-)

v souvislosti pro mě...nevim hmm Ovládat tam rozhodně nic nejde (není ani vypinač)
na zálohovací faktuře bylo napsané
"Led osvětlení Samsung 2x 200cm 120w 9000lum, trafo MW 150w ip 67"
no a při předání už bylo na faktuře
"Led osvětlení curent cree 24w PWM 360cm TBSB"
Nic víc jsem k tomu nedostal... Svítí to docela dost. Hlavně jsem chtěl zjistit co to tam vlastně mám.
Na fotce je to trafo jestli to nějak pomůže
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2014 09:23 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: radim
v jaké souvislosti to je? PWM znamená že úroveň svitu lze ovládat pulzní modulací a to TBSB není standartní zkratka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2014 06:40 R Muž Mrakoplash [1776] Re: radim

PWM
www.google.cz/…

Tu druhou "TBSB" jsem nenašel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2014 09:20 radim
Ahoj umí mi někdo rozepsat co znamená toto? Hlavně to PWM, TBSB. Těmto věcem vůbec nerozumím :-O

"curent cree 24w PWM 360cm TBSB"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.10.2014 09:13 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: KarlosS
Absolute Maximum Ratings:
Green/Cyan/Blue/Royal Blue DC Forward Current 1000mA

Navic vydrzi slusny rozsah teplot:
Operating Case Temperature: -40°C - 135°C

www.farnell.com/…

Tohle neni jen tak obycejna LEDka. Ale jiste ze ruku do ohne za ne nedam, papir snese vsechno, to musis jedine vyzkouset ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2014 21:22 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Designer
bohužel je jen 1W, v aspoň 3W verzi není? Bude ve větvi s XPG2 a mám strach, že by se mohla odpálit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2014 18:56 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: KarlosS
Tu rudou asi budes chtit deep red, vid? Je to kvuli fotosynteze? Samotnou ve stejnem provedeni (jako ta z linku) ji dokonce mam, ale buhvi proc, osazene k mani nejak nejsou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.10.2014 18:43 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: KarlosS
cz.farnell.com/…
Dodani do druheho dne az na stul, ovsem dnes uz to nestihnes, takze bys je mel pozitri...

EDIT: A jeste dodam, na ten udaj o svetelnem toku nekoukej, dostal se jim tam nejaky sotek a je to pitomost, u royal blue se svetelny tok neudava, tam uz se udava ucinnost, pac oko tam vidi malo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2014 18:22 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Designer
jo, tak to dělám. Oni ty placky jsou každá jiná a já mám na XML a na XPG2, ale na XPE nemám a čipy xpe v čechách, koukám, jsou jen bez placky :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.10.2014 18:14 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: KarlosS
Tak to nepajej zehlickou, ale na zehlicce :) . Chytnes ji do sveraku za drzadlo, poloz placku na ni, mas tak spodni predehrev, a pak uz je to jine pajeni, rozdil teplot uz neni tak obrovsky. Klasicka olovnata pajka 63/37 taje pri 182°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2014 17:06 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Designer
já dokonce mám ty placky doma, zkoušel jsem tam čipy pájet žehličkou, ale je to pro zákazníka, tak si to netroufnu. Potřeboval bych ty čipy už na placce. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2014 16:28 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: KarlosS
No jestli Ti na to sednou:
www.gme.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2014 13:10 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostliny – royal blue, red CREE
Ahoj vespolek. Nevíte někdo kde bych sehnal tady v čechách 4x royal blue a 1x red CREE XPE?
Nemůžu čekat 3 neděle abych to objednal v zahraničí. Co jsem našel, tak je maj jen samostatně, já bych je potřeboval na placce (je jedno jestli hvězda či kolečko).
Díky moc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 09:58 Muž Malawi [0] - Afrika – hledám člověka
Hledám někoho, kdo by mi nakreslil a zaslal, co nakoupit a jak zapojit LED chipy(jak silné), mám na mysli, co by se mi hodilo do akva o rozměru 100x40x50 na svícení ve dne a na noční osvětlení ryb Saulosi coral red,chtěl bych tam dát chipy studené bílé+nějaké fialové, protože jak zhasne studená bílá, tak pod fialovou svítí saulosky božsky lávově oranžově.Samozřejmě s funkcí stmívání apod.Kdo by byl i popřípadě mi to vyrobit za nějakou rozumnou cenu.Prosím pište sem do vlákna nebo do vzkazů.
Díky moc Tomáš. ahoj
P.s.teď používám led pásky 1m 5630 st.bílá a RGB 1m s funkcí dálkového ovládání ale jsou vysvícené a mohl bych z nich použít trafa 2ks+alu profily. ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [45] ...... 160 161

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 256423x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4030-led-osvetleni-do-akvaria?od=2201