Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výkonné LED čipy, CREE, COB, apod.

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 102 Přejít na další stránku   1  
Výkonné LED čipy, CREE, COB, apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 16:25 Muž ViktorX [474] Re: mamla
Doporučit neumím, ale raději vodotěsného souseda ww.iwdgroup.cz/… , oba mají u pásků překvapivých 104 lm/W, pokud je to pravda... Celý pásek vychází 72W, řekněme velice zhruba jako 150W zářivek. A nezapomeňte co píšou ke konci "Pro dlouhou životnost je vhodné instalovat do hliníkových lišt, z důvodu chlazení pásky. Vhodné pro hlavní osvětlení."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 11:29 mamla – Dotaz
ww.iwdgroup.cz/…

Ahoj, je LED pásek z odkazu vhodný na osvětlení akvária ? Je to s ním energeticky výhodnější než zářivky ? (a o kolik, má to cenu dělat?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 23:11 Muž ViktorX [474]
Ale ne, obvykle to znamená, že mají provedení teplé i studené, ale ani se to neobtěžují napsat, nebo nevědí co v zásilce přijde, každou chvíli narazím na udanou svítivost, která ale platí pro čiré sklo a s nabízeným mléčným sklem je nižší o ca 15%, s čímž se zapomenou pochlubit, bezva jsou taky hlášky "se super svítivostí 6500K", jako by to prodávali zelináři...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 22:55 maleaqua – Re: jitkaS
souhlasím s Vaškem to je skutečně veliký rozdíl.. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 22:31 Muž Vašek [56]
Barevná teplota 2700K – 6000K

To jako loterie co přijde? Takovejto rosptyl nemají ani vietnamci na tržicích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 21:33 Muž ViktorX [474] Re: jitkaS
smich už se nebudu angažovat, ale u téhle byste musela překopat zapojení, vytáhnout startér by nestačilo ;-) . Sbohem, a hodně úspěchů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 20:58 jitkaS
Děkuji všem za rady a názory. Momentálně z toho mám trochu guláš v hlavě, a musím to všechno vstřebat. Ale o tématiku se budu dále zajímat a uvidím, zda uvidím smich . Ještě jedna otázka a už otravovat nebudu. Má někdo zkušenost s touto led zářivkou? www.eled.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 20:48 Muž Tudy [330] - Krevetky
Já použil tyto pásky: LED pásek TW300SMD5 v PE rukávu.
Vstupní napětí: 12V DC
Příkon: 14,4W/1m
Počet LED: 60/1m
Úhel svitu: 120°
LED čip: 5060SMD
Rozměry: 5000x15x3mm (délka/šířka/výška)
Popis: pro venkovní použití voděodolný IP68, možnost dělit každé 3 LED čipy po 5 cm

Svítivost 990 lm/metr. Bylo mi řečeno, že s chlazením nebude problém, tak nevím...(namontováno na spodku víka krytu, chlazení zajišťuje jen pohyb vodní hladiny, která je 2 cm pod víkem krytu)

PS: i po 12.-ti hod. svícení bez problému udržím ruku přímo na rozsvícené pásce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 19:35 Muž ViktorX [474] Re: jitkaS
Máte - li zářivky se startérem, nemusíte vyndavat tlumivku, ale pokud byste na LED trubice trvale přešla, je to nanejvýš vhodné, protože vám bude zbytečně "užírat" část energie, odpojit tlumivku a přívod propojit "čokoládu" je práce na 60 vteřin, větší pakárna je odstranit dekl a k tlumivce se dostat. Nahlédněte prosím do tohoto dokumentu, orientační schemata (s drobnou chybou připojení tradičního předřadníku - třetí vstup vlevo dole nemá být) jsou na konci souboru www.ledglow.cz/… . "led jsou pouze levnější na provoz ale nedají více světla" - když jsou levnější na provoz, dají vám stejně světla s menší spotřebou energie. Nebo to můžete otočit, při stejné spotřebě energie vám dají světla víc. Konkrétně nahradí - li jedna 9W LED trubice 18W zářivku, můžete nainstalovat trubice dvě a při stejné spotřebě dostanete více světla. Spočítat rozdíl ve spotřebě a návratnost investice už je na vás.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 15:17 jitkaS Re: ViktorX
Právě, že vůbec rozhodnutá nejsem, protože nevím zda to bude fungovat tak jak se domnívám.Jen jsem se snažila popsat svou představu a jak se domnívám, že to bude fungovat a co mě k této teorii vedlo. Zatím nemám nic koupeno a informace co po různu sbírám jsou dosti protichůdné. Tou úpravou, co jsem zatím četla o led zářivkách tak musejí být napojeni naostro. Takže se musí vyndat startér a ještě nějak propojit dráty- ale v tomhle se opravdu nevyznát a ani el. nerozumím.jeden známí elektrikář mi říkal, že led jsou pouze levnější na provoz ale nedají více světla a jejich cena je tak vysoká, že se snad ani nevyplatí. Namísto toho někteří akvaristé si je nemohou vynachválit a jiní na to nadávají. Ve skleníku je používají a nemůžou si je vynachválit. Tak jaký rozdíl je v použití v akva. To fakt nechápu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 14:44 Franta Re: exit
Podle mé zkušenosti bych použil raději pásky s poloviční svítivostí a větší množství. LED pásky stejně jako samostatné LED musíš chladit. A pásky s menší svítivostí uchladíš pohodlněji. Zde je www.tron.cz/… spousta informací jak o typech tak cenách. Já osobně doporučuji projít ten první odkaz - komponenty pro osvětlovací techniku. Najdeš tam nejen ceny, ale i popisy a doporučení jaký profil k jakému pásku. Pokud se budeš dívat i na jejich eshop, tak tam mají nabídku oproti dokumnetu omezenou. Ale dá se s nimi domluvit a oni ti ze sortimentu prodají co budou mít na skladě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 11:58 Muž Tony2013 [228] Re: jitkaS
Ty zarovky jsem zkousel a nic moc.http://www.ebay.com/itm/Energy-saving-AC110V-220V-E14-Screw-Base-4-1W-LED-high-power-lamp-4W-Cool-White-/330782686249?pt=US_Light_Bulbs&hash=item4d042f3c29
je to spis jen bodovka a a misto stavajicich dvou lamp bych musel pozit 6-7 techto zarovek abych pokryl vetsinu akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 11:21 Muž ViktorX [474] Re: jitkaS
Nechápu tu nutnost úpravy, vyndájí startéru z objímky je identicky náročné jako vyndání žárovky ze svítidla, tuším že GU10 mají stejnou objímku. Dělají se i natáčecí trubice. Cenou jsem měl na mysli různé druhy LED, ne ve srovnání s haloheny. Pokud jste již rozhodnutá dát bodovky (prosím 12V, ovšem pak je nutné dokoupit zdroj) 20cm nad akvárium, pak nevím, jakou radu hledáte, stačí upevnit svítidlo (o krytí jsem se již zmiňoval) s příslušnou objímkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 10:31 jitkaS Re: ViktorX
Led trubici použít nechci, protože nemám potřebné těleso a nechce se mi stávající upravovat- zásah do startéru.Zpíše jsem měla na mysly led žárovku podobající se vzhledem i zapojením klasické odkaz www.t-led.cz/… s úhlem 60 .Barvu mají dvojí kolem 3000 a 5000 což při kombinaci dá celkem hezké světlo vhodné pro rostliny i pro oko. A jelikož budou viset ne těsně nad nádrží, ale cca počítám tak 20čísel nad. Tak myslím, že to pokrytí bude celkem rovnoměrné, navíc se domnívám, že vzhledem k možnosti natočení, bude světlo možno lépe nasměrovat. A vytvořit tak i stinná místa např. pro neonky a jiné stínomilné osazenstvo a naproti tomu světlo namířit tam ,kde budou náročnější květiny a jakoby prosvětlená mělčina. To s trubicí podle mě nejde udělat. Ale v tomto jsem pouze teoretik, takže se mohu mýlit a ráda uslyším zkušenosti a názory jiných. Pokud se jedná o vyšší cenu žárovek, myslím že se my vrátí jak v energii tak v životnosti. Přece jenom je rozdíl 5x3-4w nebo 3x54-80W.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 09:54 Muž ViktorX [474] Re: jitkaS
Pokud chceš LED odzkoušet na stávající nádrži, nejjednoduší a celkem laciné řešení je LED trubice, www.dstechnik.cz/… , vzít jednu na zkoušku a porovnat, jen je třeba dát pozor na 2 věci - zda se vejde do objímky a zda po nasazení bude svítit pod vhodným úhlem, hlavně nebrat matné provedení. Pro kutily s pilou a kladivem, viz exit :), je vhodný i LED reflektor www.svicenilevne.cz/… , ovšem ty mají nevýhodu ve vysokém výkonu v relativně malém úhlu, takže se hodí spíš ve více kusech do velkých akva. Odkazy čistě pro inspiraci, ale jistě stojí za úvahu, zda kvůli např. o 10% vyšší účinnosti utrácen násobné částky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 06:58 jitkaS – žárovky
Jak jsem se dívala tak mezi led žárovky jsou velké rozdíly jak v objímkách, úhlu svícení 180, 60,30 , tak svítivosti. Samozřejmě, že ty nejsilnější, jsou i nejdražší, ale dá se sehnat kolem 200-300 kč. Nyní přemýšlím, že by bylo nejlepší to vyzkoušet s jednou žárovkou, na stávající nádrži, ale jak?Nechci si nabourat rovnováhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 22:20 Muž exit [116] - Rostliny
Já třeba sháním pásky s přibližnou svítivosti okolo 2000lm/m. Pár druhů jsem už našel.Chci se dostat na hodnotu 4000lm na celé akva což by mělo stačit.Ale pořád zvažuju do čeho jít.Na výběr mám bud pásky, reflektor nebo samotné čipy.Ale jelikož jsem na elektřinu levej tak sháním někoho kdo by buď poradil nebo mi to zbastlil.Nejjednodušší je reflektor.Ten jen zapojím do zásuvky a je hotovo.(něco pro mně) led pásky už potřebují chladič a zdroj(složité pro mně) anebo samotné čipy poskládat -to už je pro mně vyšší dívčí.Takže zatím mám jen plno papíru popsaných s hodnotami a vybírám co je nejefektivnější.Kdyby měl někdo univerzální řešení nebo návod jak na to tak sem s tím. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 20:25 rostasl66 – Led žárovky
Češi asi uvádějí výkon dobře.http://www.eshop-rychle.cz/led-pasky/eshop/2-1-LED-zarovky/0/5/139-LED-COB-3W-MR16-Studena-bila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 19:56 rostasl66
Ještě dodám, že u led se liší výkon s W led a 3W mi přijdou nejefektivnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 19:52 rostasl66 – RE - Vašek
Ano čína to napíše, ovšm na žárovku, kde stlačí úhel na 1/2 oproti led.Samotná led cob 3w má pírodně čínských 90LM/1w.a 120st.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 18:21 Muž Vašek [56]
Žádná LED co má při 3w 600lm neexistuje. To ani nepíšou číňani ve svých eshopech :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 17:52 Muž ViktorX [474] Re: rostasl66
3W / 600 lumenů.. to už jste na 200 lm/W, jestli to myslíte vážně, za všechny prosím o odkaz. S těmi GU10 - 230V bych nedoporučoval, mělo by mít krytí IP 65, ale už to zmiňovat nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 17:48 rostasl66 – Led výkon rovnátko
Já zastávám dle vlastních zkušeností názor,že výkon (LM/w) led svítidla by měl mít cca 1/2 výkonu (LM/w) běžně používaných zářivek pro konkrétní nádrž. Podle druhů rostlin 1/2 + -, ale nijak zásadně jinak.
Možná jsem to nenapsal nejlépe, ale tam, kde se dodavatel ani nepochlubí světelným tokem svého zboží,tam se asi ani není čím chlubit. Všeobecně co se pásků týče, 5050 je 14,4W/1m a jeho svítivost na 1w je nižší než u High Power,Cree nebo Cob led. Pásek 5028 má cca poloviční výkon oproti páskům 5050. Pokud se prodejce ani nepochlubí že se jedná o 5050, jde vve většině případech o 5028. Dále jsou tu ještě nalíčeny ještě super levné pásky tzv.eco ty mají místo 60led/1m polovinu a vzrábí se jak 5050, tak 5028.
To je jen takové jednoduché shrnutí pro ty, kdo uvažují o led svícení a nemají srovnání.
coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 17:34 Muž kortezhugo [983] Re: Vašek
A nemaju niekde samostatne tie Cu podlozky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 17:10 rostasl66 – RE - drlift
Ano je to málo. 7,5w je málo i v těh nej. led -leda že bys stím chtěl prosvítit 10cm a dal to co nejblíž k hladině. Ta kombinase hodně muziky za málo peněz je dost složitá a většinou málo funkční. Já pokud stavím led světlo, tak mne vyjde materiál na podobné prachy, ale svítí to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 16:56 rostasl66 – jitkaS
K těm Led žárovkám.
Stačit určitě budou. Nejlepší účinnost má žárovka s Cob diodou. Pozor na úhel je 60st. jinak 3w-600LM. Nejspíš se dá sehnat s paticí GU 10 na 220v nebo MR 16 na 12V. Jinak samotné ledky mají pro akvaristu který je chce nainstalovat třeba do krytu výhodu 120 st.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 14:16 Muž Vašek [56] Re: kortezhugo
Ano, jelikož se čipy na hliník se blbě pájí, tak se mizi hmilníkovou star a čip dápá termální podložka. Ta má drobný tepelný odpor a jelikož LEDkám s narůstající teplotou klesá účinnost, tak je cílem mít LED co nejlépe chlazenou. Na měděné star je čip totiž napájen rovnou. Sice je zlepšení měřitelné už na nějakých 3W v případě XML, ale opravdu význam to má až při proudech nad 2A a pro XML na hliníkové star nemá význam proud nad 3A, protože už díky vysoké teplotě svítivost neroste, zatímco na měděné se dá napájet i 5A.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 13:14 Muž kortezhugo [983] Re: Vašek
Pozeram ze na tie lepsie LED pouzivaju medene "star" pre lepsi odvod tepla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 12:22 Muž Vašek [56]
Dávám odkazy na dva spolehlivé a kvalitní eshopy. Tam je jistota, že co si objednáte, tak dostanete. Dá se objednávat také z číny, ale většinou je to loterie ohledně barvy světla. Ikdyž i tam jsou spolehlivé obchody.

Naše obchody nemají většinou nejnovější biny a pokud ano, tak nejsou napájené na staru, ale dodávají samotné čipy, které je potřeba napájet buď rovnou na chladič , což je u hliníku problém a tak se pájí na star, která se pak lehce namázne pastou a šroubuje k chladiči, nebo lepí teplovodivým lepidlem.

www.cutter.com.au/… (tady je přímo od nih něco pro akvaristy, samotné LEDky mají normálně v shopu) mimo jiné také prodávají pásky s LED www.cutter.com.au/…

A druhý obchod od sousedů.
www.led-tech.de
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 12:07 Muž exit [116] - RostlinyRe: kortezhugo
Díky teď už jen někoho sehnat kdo mi to vysvětlí anebo zbastlí do kupy :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 11:59 Muž kortezhugo [983] Re: exit
Nebude jednoduchsie toto?
cz.farnell.com/…

cz.farnell.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 11:50 Muž exit [116] - RostlinyRe: Vašek
Měl byste kontakt na toho německého nebo rakouského prodejce čipů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 09:45 Muž Vašek [56] Re: mita
XM-L má těch 300-340 lm na 700mA tedy 2W na maximálně povolených cca 10W je to opravdu kolem 100. Spíše než o XM-l bych uvažoval o XP-G2, protože stojí polovinu co XML a provozoval bych ji na 2 W kde má 300lm. Možná by se dalo ještě na 3W ale tam už účinnost klesá a bylo by to kolem 400lm (vyšlo by levněji pořízení a dráž provoz). Každopádně 10X XP-G2 by dalo cca 4000lm a odběr na LED by byl 30W.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 09:26 David Re: drlift
Budeš tam mít tmu. Já bych na osvětlení nešetřil,je to věc která bude v provozu skoro pořád a když se budeš koukat jen na cenu,tak si pořídíš nějakou čínskou napodobeninu a za půl roku můžeš kupovat další a pořád dokola.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 09:15 Muž mita [58] Re: Vašek
Xm-l ma ty lumeny pri 350mA coz je zhruba 1W a na tak maly vykon ji nikdo neprovozuje. Se zvysujicim proudem lumeny na wat klesaji az nekde ke 100 ( presne si to nepamatuji ale da se to dohledat).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 08:40 Muž Vašek [56] Re: David
Proč jen na papíře. Relativně nová a zatím hůře dostupná XP-G2 bin R5 dává na 1 W 157-170 lm. Dražší a větší XM-L bin U2 a U3 dávají na 2 W 300-340 lm. Všechny LEDky jsou dostupné v německém, nebo rakouském obchodě.

Pokud bych se pouštěl do LED osvětlení, tak si koupím v Hornbachu hliníkový pásek a ty LEDky na něj přišroubuji na nalepím teplovodivým lepidlem. Pokud do nih nejdou 3A a více (XM-L) tak ani netopí a nehrozí tedy na pořádné základně v odvětrávaném prostoru v krytu, že budou díky přehřátí svítit na 3/4 maximálního výkonu. A pořád budu svítit za skoro polovinu peněz, než s páskem co má 82lm/W ikdyž bude cena pořádných LEDek o něco vyšší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 07:34 Muž drlift [38] – LED
Porad si lamu hlavu s tim jak sehnat levne a pritom slusne svetlo na akvarko. Co rikate na toto svetlo? www.dealextreme.com/…? Zarazi mne na tom, ze uvadi, ze to svidi 100 lm. To mi prijde na tak velky svetlo silene malo. To by to svidilo jak cca 10W zarovka ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 01:15 Muž exit [116] - RostlinyRe: ViktorX
Tak na to co máte momentálně v akva Vám ten pásek stačit bude.Možná i svíčka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2012 23:13 David – LED panel
Přesně tak, zářivka má sice 3600lm ale kolik toho svítí opravdu ven a o to jde. Jinak 150lm/W jde docílit leda na papíře. LED lišta kterou jsem zmiňoval vychází na 890kč + 350kč zdroj. Nehřeje skoro vůbec,ale hlavně to akvárko vypadá ůplně jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2012 23:05 Muž ViktorX [474] Re: exit
Ještě dodatek, lumeny na metr - nemám srovnání, ale je - li světelný tok LEDek soustředěn do úhlu 120° kýženým směrem, zatímco u zářivky při úhlu 360° ho polovina skončí v deklu (případné reflektory nejsou žádný zázrak), nebude snad rozdíl až tak tragický.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2012 22:34 Muž ViktorX [474] Re: Vašek
Fajn, už se těším na odkaz na LED PÁSEK s účinností 150 lm/W, sem s ním. Samotná ledka mne příliš nebere, jsem sice původem slaboproudař ale do bastlení se mi moc nechce.
Re: exit - jasně, ale snad není problém natáhnout 2 pásky a jste na zářivce, stejně by se jich natáhlo několik, opravdu jde jen o lumeny / Watt. Problém zářivek je mj v tom, že s klesající délkou klesá účinnost, na 60 cm už je o něčem jiném než na 150 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2012 21:55 Muž Vašek [56]
82 lm/W je slušnej pravěk. Mám jako další hoby baterky a jejich bastlení. Pod 150 lm/W bych nic nekoupil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2012 21:39 Muž exit [116] - RostlinyRe: ViktorX
Řekl bych,že to bude dost málo.Píšou,že to má 370lm/m. Zkuste si to přirovnat k zářivce a uvidíte ten propastný rozdíl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2012 20:07 Muž ViktorX [474] – LED pásek
Zajímal by mně názor LED praktiků na tohle www.zapakatel.cz/… , vychází mi slušných 82 lm/W.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2012 19:46 Muž ViktorX [474] Re: jitkaS
Tak pozor - do vlhkého prostředí by mnělo přijít u takových lampiček pouze bezpečné napětí (zářivky 230V jsou vlhkotěsně uložené), u LED obvykle 12V, ale tyhle lampičky mají patici G9, takové LED jsem viděl pouze na 230V. Ledaže by manžel předělal patice na MR16 ,viz např. eshop.neosolar.cz/… . Navíc celé akvárko raději napájet přes proudový chránič.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2012 19:38 jitkaS Re: EiFFeL
Původně jsem chtěla použít něco podobného s t5. Ale kdyby to šlo se směrovýma led žárovkama, nebyla by tam jak úspora ve watech tak větší svítivost?Mě to zatím vychází v prospěch led žárovek, ale moc se v tom nevyznám a proto hledám radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2012 19:34 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: jitkaS
s tímhle typem světel bude docela problém nasvítit nádrž rovnoměrně, navíc pokud se nepletu, tak jsou tam žárovky se speciální paticí: wifi.aspa.cz/… a ty nejsou úplně vhodné na bodové svícení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2012 19:16 Muž EiFFeL [39]
mě osobně se líbí osvětlení použité tady v této prezentaci rybicky.net/nadrze/10638
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2012 18:51 jitkaS Re: grunda
Fotka k příspěvku Na přesném typu ještě nemáme jasno, snad něco jako je číslo pět, nebo s více žárovkami.Ale lepší jsem momentálně nenašla. Zatím chci zjistit zda by to šlo s led žárovkama a nebo radši zářivkové těleso s t5. Co by bylo lepší pro prosvícení a levnější na provoz. Protože délka akva bude mezi 100-150cm. Hloubka max50cm a šířka mezi 40-60cm.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2012 18:15 Muž grunda [1781] - Cichlidy
Jsou to trubice? Žárovky? Nemám tušení, co je to za světlo. Fotka by taky pomohla.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [102] ...... 160 161

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 256424x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4030-led-osvetleni-do-akvaria?od=5051