Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výkonné LED čipy, CREE, COB, apod.

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 36 Přejít na další stránku   1  
Výkonné LED čipy, CREE, COB, apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2015 10:48 martin1234 Re: KarlosS
Díky za prvotní nástřel, ale osádka se měnit nebude, je to už pár let zajetý akvárko :-) Teď mám uprostřed jeden pásek Rgb, ten jede celý den a když jsem doma zapínám k tomu ještě další tři řady pásku 14,4W/m. Jen ty pásky jsou vždycky tak na rok a výměna. Ještě zvažuju variantu dát doprostřed ty Cree na 2W místo Rgb pásku, tím svítit pořád (12hodin) a páskama si to dosvětlovat po krajích (mám těch pásků z různých pokusů kilometr, tak bych je postupně vyflákal. Otázka teda zní, jak daleko od sebe ty čipy dát, aby to trochu vypadalo ?
Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2015 10:34 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Malapa
jo máš pravdu, přehnal jsem to. Ale výhoda těhle konstrukcí je, že ubrat můžeš vždycky a do budoucna se třeba může osazení akvária změnit. Ber v potaz, že to akvárko má 500 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2015 10:15 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: KarlosS
Teda ty se s tím nemažeš, prát do akvárka bez rostli 120W jen do světla. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 22:30 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: martin1234
tak 50ks. Ale jel bych á 4W a stačilo bych jich třeba 30.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 21:05 martin1234 Re: martin1234
Zapoměl jsem rozměry akva délka 165 šířka 60, hloubka 50.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 21:03 martin1234
Ahoj, prosím o radu kolik čipů CREE XP G2, které budou provozovány na 2waty a a budou pár cm nad hladinou použít pro afriku bez kytek. Jde mi o rozumnou intenzitu a rovnoměrný nasvícení. Díky moc za pomoc.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 19:07 Muž TomTom [2] Re: KarlosS
Také jsem to tak chtěl udělat a nakombinovat to,ale jak píšeš asi to nemá význam.A co UV led v některých světlech jsou,ale asi se spíš jednalo o osvětlení pro mořská akvária,protože to bylo v kombinaci i s modrýma a fialovýma led.
Poslal by jsi mi na mail nějaké to schéma a návod....navarat@seznam.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 18:53 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: TomTom
jo 6500°K, dřív jsem taky kombinoval s teplýma a postupem času od toho upouštěl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 09:54 Muž TomTom [2] Re: KarlosS
Ok zkusím se ho poptat.
Nějaké schéma a návod by určitě pomohl.
Ještě se chci zeptat jestli použít je čipy studeně bílé nebo nakombinovat i steplou bílou.
Co jsem se díval,tak nejčastěji se používá první možnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 09:20 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: TomTom
ty kostky LDD jsou perfektní. Umí regulovat od 0%. Ale Designer vyrábí lepší prouďáky.
Stmívač musí generovat signál pwm 5V.
Mám nakreslený blokový schémata i návody na mechanickou stavbu. Všechny moduly a součástky mám taky k dispozici.
Návod je i u mě na profilu. Kdyžtak mi napiš na karlossou@seznam.cz
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 08:46 Muž TomTom [2] Re: kroupapp
Mohl by jsi sem hodit nějaký nákres,foto,abych měl trochu představu a inspiraci případně na mail....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2015 22:45 kroupapp Re: TomTom
Zapojit na stmívač to jde...sám to tak mám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2015 21:21 Muž TomTom [2] Re: kroupapp
pravda :-) jen si teď nejsem jistý zapojením,když budu mít dva napěťové zdroje,každá řada samostatně a chci to zapojit přes stmívač.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2015 21:15 Muž TomTom [2] Re: KarlosS
Neplanuji zvlášť náročné druhy spíš naopak,protože osádka nádrže se do rostlinek občas pustí,obzvláště ancitrus a Lka.
Při použití XML bych dal asi 10 až 12 ve dvou řadách a dva napěťové a proudové zdroje.Něco takového jsem myslel alu plech do U.Bude to stačit k uchlazení bez použití větráčků?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2015 20:55 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: TomTom
co plánuješ za rostlinnou "osádku"?
Myslím, že na tvou výšku akva budou, v případě náročnějších rostlin, třeba čipy XML.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2015 20:43 kroupapp Re: TomTom
Ten jeden zdroj LPV 100-48 by nebyl "na hraně", ale nezvládl by to. Můžeš na něj napojit cca 16 čipů, ale raději jenom 15, aby byla nějaká rezerva. Takže pokud chceš 30 čipů, použití dvou zdrojů je nutnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2015 19:26 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: KarlosS
KarlosS napsal: XML maj 5W při proudu 1,5A ne 1A.
Když je to nízko nad hladinou ani čočky nedávám, jen na kraje aby to nesvítilo mimo akva.
Profily používám tyhle,
ale když to někdo chce do krytu či vestavby, dělám to na Alu plech 3mm ohnutej do U a na to plexi.


To vypada uplne jako moje svetla ;) Hlavne to posledni. Jen mam trochu uzsi profil. A funguje to skvele.
Taky jsem pouzival cocky, ale od te doby jsem je sundal. Pokud svetlo lezi na akva, nejsou potreba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2015 18:41 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: TomTom
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku XML maj 5W při proudu 1,5A ne 1A.
Když je to nízko nad hladinou ani čočky nedávám, jen na kraje aby to nesvítilo mimo akva.
Profily používám tyhle,
ale když to někdo chce do krytu či vestavby, dělám to na Alu plech 3mm ohnutej do U a na to plexi.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2015 16:44 Muž TomTom [2]
Osvětlení bude cca 10 cm nad hladinou.Také mi to připadalo nějak moc,ale když jsem si to tak nějak počítal,tak mi to vyšlo zhruba na 30,aby mezi jednotlivými čipy nebyly moc velké rozestupy,nějakých 5 - 6 cm,stejně tak mezi řadami.To jsem také přemýšlel,že bych to dal na dva zdroje,že s tím jedním by to bylo na hraně.
O XML jsem také přemýšlel při 1000mA by měly mít nějakých 5W,pak by to vycházelo asi méně.Možná o tom ještě popřemýšlím.
Jaký by jste volily chladič jen hliníkový plech nebo nějaký žebrovaný ?Chci se pokud možno vyhnout chlazení větráčkama,takže žebrovaný by byl asi lepší volba.Na něho čipy přilepit.Nevím jestli ze spodu dát ještě nějaké plexi,když to bude nízko nad hladinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2015 08:37 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: TomTom
máš to dobře vymyšlený. Jen si myslím, že těch čipů je až moc. Jak vysoko bude osvětlení nad hladinou? Kvůli čočkám ...
Neuvažovals o XML a větším příkonu? Nevím jestli na 2W ti to prosvítí až na dno (v případě koberečků).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2015 07:14 kroupapp Re: TomTom
Zdroje budeš potřebovat dva, ale stačí např. LPV 60-48. Jsou levnější, takže tě to vyjde jenom o málo víc, než za jeden 100-48. Také proudové zdroje LDD budou potřeba 2. Mám to podobně, 26 čipů rozdělených po 13 do dvou řad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 21:18 Muž TomTom [2] – Návrh LED osvětlení
Zdravím všechny potřeboval bych poradit s led osvětlením do svého akvárka 120 cm x 55 cm x 50 cm .Momentálně mám zářivky 4x54W .Přemýšlel jsem o 30-ti čipech CREE XP G2 + 60° čočky provozovaných na 700mA,2,9V cca 2W , napěťový zdroj meanwell LPV 100 48 a proudový zdroj meanwell LDD 700HW a stmívatelný časovač např.TM 2026.
Nejsem si jistý,jestli jsem zvolil správně,jestli bude stačit jeden napě.zdroj a dva proudové,jestli zapojit vše sériově nebo sérioparalelně chtěl bych udělat dvě řady po patnácti.Neuvažuji o žádných barvách nejspíš jen studená bíla,případně pár teplých bílých.
A co si myslíte o UV led,jestli má nějaký smysl je do osvětlení dávat.
Budu rád za každou radu a připomínku ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 16:44 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Tomason
já doporučím Cree XML, protože s nimi mám zkušenost. O COB čipech vím jen to, že mi svítí v reflektorech na zahradě několik let bez problémů, ale svítí relativně dost málo.
Pokud to chceš na malou nádrž je to jedno. Pokud na velkou rostlinnou nebo mořskou, tam se ta úspora už vyplatí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 11:17 Muž Tomason [37]
Mám jeden dotázek. Co třeba tímto osvítit nádrž? Akvárium 100x38x60cm. Řešil jsem tu před 2 měsíci, ale narazil jsem na toto. Mám na výběr buď www.banggood.com/… a nebo Cree XM-L T6, Výstupní výkon: 10W, Světelný tok: až 140lm/W. Ta cena je trochu jinde, proto se ptám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2015 10:40 Kulisek Re: Kastli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 10:34 Kastli – lepidlo
Čím přilepit ledky na chladič? Vím, že tu někdo říkal, že to lepí i obyč silikonem ale to nevim jestli je nejlepší. Nějakej nápad na levný lepidlo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 11:34 jamajcan Re: Designer
Mořské akvárium má daleko větší nároky na světlo, než běžná sladkovodní rostlinná akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 11:20 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: KarlosS
A neni to trosku moc svetla? Vazne se ptam, mori nerozumim, prislo mi to jako silene moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 11:18 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Kastli
jo, já myslím, že to máš barevně dobře navržené. I když, já když dělám světlo na moře, tak početně převažují studené bílé nad modrými.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 11:05 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kastli
Delam si tak nejak kvalifikovanou predstavu (hruby odhad), co se cim ma uchladit. Studene to nebude, ruku na tom udrzis.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 10:44 Kastli Re: Designer
Ano jde o nano reef.. Výkon je myslim tak akorát aby prosperovaly všechny korály. Světlo to bude celkem dost modré, ale né zas až tak( vyniknou krásně korály, teda snad, kdyžtak nahradím jinýma ledkama časem) jde mi spíše o tech chladič, jestli ho můžu použít případně jinej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 10:34 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kastli
Z oznaceni vidim, ze jde o CREE XT-E. Chapu dobre, ze chces nad akvarecko 42l hrubeho objemu nacpat (velice zhruba, to uz nema cenu ani resit presneji, podle zdroje a tech LED) 24W svetla v LEDkach? To je tedy opravdu sila.

K tem LED, chapu ze se chces temi royal blue trefit do fotosyntezy, no proc ne, zaroven Ti svetlo posunou do studeneji bile, ale proc proboha jeste ty modre?

Jen se chci ujistit, vis co delas (nemyslim technicky, myslim z pohledu akvaristy)?

EDIT: I kdyz ted koukam, melo by jit o "nano reef", cemuz nerozumim, rostliny asi nebudou (fakt netusim), ale i tak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 09:11 Kastli – Led pro reef
Fotka k příspěvku zanedlouho budu skládat světlo pro nano reef d40xš30xv35 cm
mám už 12ks led 4x od každé barvy
royal blue - xteary d36 330 L04
blue - xpebbl l1 B40 M2
white - xteawt 3a0 r4

zdroj MW LPC 35-700

a potřebuju chladič..koukám po tomhle (rychlé dodání cena +- vpohodě) www.vpcentrum.eu/…
rozmístění ledek na fotce

Chtěl bych souhlas případně nějaké rady navíc Děkuji :-P
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 18:38 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: lhajek
Mal som nejaký čas pripojené dva 12V pásky do série na 24V zdroj, Dá sa to, len treba dať pozor na to, aby boli oba pásky (časti) rovnakou záťažau. Ak je to rovnaký typ, musia (mali by) byť rovnako dlhé. Lenže, 18/2 je 9, a to nemusí byť to pravé... Osobne by som sa poobzeral po 12V zdroji - pre deti do izby som objavil 12V/15W v počítačovom obchode ;-) Nebol to adaptér, teda nebol na zastrčenie do zásuvky, ale tvarom mi pripomínal staré zvonkové trafo, ale slúži výborne, hoci nie na akvárko a na oveľa slabší odber.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 17:54 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Losky
Lze použít i zdroj s vyšším napětím. Já třeba LED pásek živím z nějakého zdroje od staré tiskárny co dává asi 32V.
Ale zapojil jsem na něj 3 části pásků propojené do série, takže na každý pásek zbývá cca 10,67V. Je to méně než 12V takže svítí o trochu méně ale nezničí se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 15:10 Muž Vstrom [82] - Malawi
Více voltový zdroj použít nemohu třeba 18V. Mám doma několik takových zdrojů, tak zkoumám co jde na něco použít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.02.2015 14:34 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Losky
14.4W/m / 12V = 1.2A/m
0.65A / 1.2A/m = 0.54m
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 14:20 Muž Vstrom [82] - Malawi
Jak jste to počítali? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.02.2015 14:09 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Losky
Je to proudovy zdroj, dava 650mA pri vystupnim napeti mezi 9 a 18V, ale Ty tim chces zivit LED pasek, ktery se napaji zdrojem napeti 12V. Takze tim muzes zivit presne tak dlouhy kus, aby odebiral 650mA pri 12V na vystupu.

Vychazi to u Tveho pasku na 54cm. Po pripojeni musis namerit na svorkach 12V. Nesmis pouzit pasek kratsi, vystupni napeti by bylo vysoke, pasek bys znicil. Muzes pouzit pasek o neco delsi, ale se zvetsujici se delkou bude klesat napeti na zdroji a jednotlive LED budou svitit mene.

Takze s troskou opatrnosti to nejak lze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.02.2015 13:57 Muž kofejn [963] Re: Losky
Je to proudový zdroj, takže s omezením. Asi 55cm rozsvítí na jmenovitý příkon, při 1m už bude svítit na půl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 13:45 Muž Vstrom [82] - Malawi
Fotka k příspěvku Dá se použít tento zdroj na led pásek 12V, 14,4W/m?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 20:24 Muž pros [36] Re: Designer
Jen jsem se připomněl, :-) furt na to nijak nespěchám, ještě nemám nakoupený ani ledky. Jasno mám už v typu čipů chci koupit XML a honit je na 750 mA možná na 1 A ale víc ne. Na chlazení použiji chladiče z vlastních zásob sám jsem se divil co jsem jich už za ty roky nashromáždil. Jen nemám jasno jak dát hustě ledky a kolik zvolit LED studených a kolik Led teplých mám rád akvárko osvětlené do studena po osvětlení dceři malého akvária 35l pásky co mi zbyli s kuchyně tak mi přijde světlo proti zářivkám hodně studené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 19:59 Muž pros [36] Re: Designer
Dík.
Jo a nezapomněl si na mě s PWM stmíváním mohl bys mi k tomu přihodit i návrh ZLED7020
To mi nějak uniklo že karlos je provozovatel toho e-shopu www.aquario.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 19:33 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: pros
Samozrejme ze je lepsi to koupit od Karlose, specialne kdyz vis co kupujes a hned tady Ti muze poradit, protoze je prodejce, ktery nejen prodava, ale sam s tim dela ;-) .
EDIT: Verim, ze i k tomu rozdilu se vyjadri lepe nez ja, kdybych jen srovnaval katalogove listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 19:27 Muž pros [36] Re: Designer
Chci se zeptat jak velký je rozdíl mezi čipy Cree XM-L a XM-L2 a dá se vůbec poznat který typ kupuji. Na aukru nabízí XM-L2 aukro.cz/… , ale data sheet má na XM-L tak mě trochu mate. Nevim jestli neni pak lepší koupit zde: www.aquario.cz/…
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2015 19:09 Muž kofejn [963] Re: lhajek
Fotka k příspěvku lhajek napsal: kofejn napsal: Lepím silikonem v takřka neznatelné vrstvě a z boku zakápnu dvěma kapkami vteřiňáku. Drží a svítí už dva roky.
rybicky.net/fotogalerie.php…

Obyčejným silikonem? To se mě teda úplně nezdá .... Nebo to je nějaký, který trochu lépe teplo převádí?

Tak kolega našel termočlánek k měřáku (UNI-T UT60G) a udělal jsem nějaká měření. Z hodnot přímo na čočce LED ale moudrý nejsem. Lezlo to klidně až ke 100°C, ale na dotek to tak teplé rozhodně nebylo. Měřák si u měření teploty nehraje na desetiny, takže měření jen orientační.
Pokud to nebude poznat z fotky, tak hliníková "STAR" problikává 29-30°C,,chladičokryt má 29°C a na čočce je klidně 66°C na jedné LED a 100°C na druhé. Když měřím mimo čočku, ale na pouzdru, je tam 54°C.
Měřil jsem po hodině svícení, na prostřední řadě diod a třetí na diodě zkraje. Teplota vzduchu 20-21°C.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2015 14:40 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: lhajek
Arduino je prima vec z pohledu cloveka, ktery si potrebuje svepomoci neco udelat a nema moznosti (asi predevsim casove) se neco poradne naucit. Podpora je silena, aplikaci je na to mraky. Z pohledu profesionala je to chuze o berlich. Odplivnout si nad Arduinem neni jiste na miste, ale mnoho z nas to v nestrezeny okamzik stejne udela, at uz se snazime byt jakkoli korektni :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2015 13:41 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Designer
Jo máš pravdu že jakmile je tam nějaký OS může to vést k větší nestabilitě což není žádoucí. Na druhou stranu to dává variabilitu, kterou železo šité na míru nedá. Nemusím to mít nutně připojené k monitoru a s klávesnicí a tak .... Pro mě by tam klidně mohl jet web server s napsanou aplikací pro zobrazování nasbíraných údajů a nějakými konfiguračními možnostmi a mě osobně by nevadilo ani ovládaní z shellu :-) Já si prostě raději hraji na úrovni "programování" v OS, ty zase raději navrhneš a uděláš železo na míru :-)

KarlosS napsal: ale nemluvíme o ovladači PWM, ale o proudovém zdroji od Designera.
Však já vím, to bylo prostě vnesení nového tématu do diskuze :-) Nereagoval jsem na žádný předchozí příspěvek. A o Arduinu jsem také uvažoval ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2015 11:39 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: KarlosS
ještě chci říct, že ten driver ZLED7020 přizpůsobil právě pro PWM výstup z těhle "krabiček" (Arduino (ATMega), Rapsberry, atd)
Navíc chodí od 0% (což jich moc nedokáže) a momentálně není na trhu nic silnějšího (1,2A až 40V). (Teď možná novinka od Meanwell 1,5A, ale zase jen max. 30V čili max. 9ks čipů).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2015 11:17 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: lhajek
Fotka k příspěvku ale nemluvíme o ovladači PWM, ale o proudovém zdroji od Designera.
Ovladač PWM mám na bázi Arduina.
Tohle světlo je napájeno driverem od Designera a ovládáno kontrolérem PWM Arduino, na jehož vstup se dají připojit různé periferie (pH sonda, teplotní čidlo, ...) Pak už je to jen otázka softwaru ...
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [36] ...... 160 161

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 256423x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4030-led-osvetleni-do-akvaria?od=1751