Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výkonné LED čipy, CREE, COB, apod.

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Výkonné LED čipy, CREE, COB, apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2017 09:26 Těhňajs
Fotka k příspěvku Porďte mi kde koupit cree diody viz seznam na fotce.

Děkuji.

Tron jsem zkoušel, ale min množství je 1000ks
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.07.2017 15:03 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Těhňajs
www.cree.com/…

Můj kolega říkaval, "Sakra, chlape, to neumíte, nebo nechcete?!?"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.07.2017 13:55 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Těhňajs
Pohodlnejšie je pýtať sa ako naťukať do vyhľadávača? Napr. takto duckduckgo.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2017 13:33 Těhňajs
Dobrý den, mohl by mi prosím někdo poradit kde najdu na internetu datasheet pro Cree? Zajima me cree xt-e white, cree xt-e royal blue a cree xpe?. Jde mi hlavně o svitivost při určitém napětí a optimální napětí.

Dekuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2017 18:44 Těhňajs Osvetleni na míru
Máte někdo zkušenosti s www.miroslavhavlicek.cz ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2017 19:17 Muž JaV [22]
Také jsem přemýšlel o tom využít teplo LEDek na přitápění vody v akva a měl jsem to vymyšlené tak, že mezi dva 1mm Al plechy jsem chtěl scvaknout do 5-ti mm mezery 17mm PVC hadici přes kterou by protikala voda. Hadice se celkem pěkně "rozplácla" takže by byla celkem velká plocha přenosu tepla.
Nakonec jsem od toho upustil kvůli tomu že pokud bych chtěl sundat kryt, muselo by si to celé rozpojovat atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2017 08:26 Muž Zip [277] Re: honcka
Ještě mě napadá pár věcí. Pokud voda do jeklů bude přímo z AQ a na výstupu z filtru, tak pozor aby to ještě utáhnul, zvětší se odpor výstupní vody a myslím, že dost výrazně. Pokud bude víc jeklů, tak ještě vyřešit rozbočení, v zapojení v serii to bude podle mně vůbec špatné. A jak budeš ty jekly čistit, když na tom budou navařené fitinky nebo nějaké koncovky, určitě se budou zanášet, ikdyž jsou za filtrem.
Nechci tě od toho úplně zrazovat, spíš si uvědomit případné problémy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2017 23:33 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: honcka
honcka napsal: Jediny kurvitko navic je ten ventil a termostat
A voda, a spoje, a tesnenia...

Mimochodom, ventil a termostat sú kurvítka dve...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2017 20:29 Muž honcka [39] Re: Likirada
Ja jsem o tom premejslel, ledky dat na hlinikovy jekly, ktery by byly eloxovany, napojit to na vystup z cerpadla, pred to dat em ventil, ktery by prepinal vodu mezi primo do rampy/ pres ledky. Slo mi spis o to, vyuzit teplo z led na vytapeni, nez resit chlazeni led, tj mit system postaveny tak, aby to fungovalo i pasivne, pak to staci mit akorat poveseny na termostat a zapinat to, kdyz je potreba, nezapomenout u topitka nastavit teplotu o trosku min, aby se zmaximalizoval efekt. Jediny kurvitko navic je ten ventil a termostat, ale to jsou obecne celkem spolehlivy veci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2017 08:23 Muž Zip [277] Re: Likirada
Sklo ,má asi 170x menší tepelnou vodivost než hliník cs.wikipedia.org/… .
Možná blbá otázka, proč to vlastně řešíš? Budeš mít skutečně problém ty čipy uchladit nebo tě baví "bastlení"? ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2017 20:59 Likirada
A nebo plan C mam duty hlinikovy profil ze bych preznej hnal vzduch ze vzduchovani ale ta voda se mi zda nejlepsi nebo mam prepazkovou filtraci nad akvariem zr bych to se pokusil na dno nalepit chladilo by to dobre jaka je vodivost skla kdyz z jedne strany cirkuluje voda a zdruhe topi ledky ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2017 15:12 laKatos Re: Likirada, zip
Vsechno jde kdyz se chce......
Zkus to vzít obrazene.
Klidně měj hlinikovy/medeny chladič na osvetleni ale cirkulovanou chladici/ohrivaci vodu měj v uzavřeném okruhu.Tzn nepoustej onu vodu do akvaria ale jen do vymeniku co bude třeba v externím filtru.
Sežeň si stare nefunkční chlazení na pivo a demontuj nerezovy vymenik (trubky) a máš to. Pak stačí nějaký termostat s cirkulacnim cerpadlem......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.03.2017 15:08 Muž Zip [277] Re: Likirada
Již se to tu několikrát řešilo, buď tady nebo u LED pásků. Většinou byl závěr, že to není tak super nápad jak to vypadá a nevyplatí se to. Kromě spousty "kazítek" navíc, problém i např. s přehříváním vody v AQ ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2017 14:13 Likirada – Chlazeni led
Ahojte kapku odbocim od soucasneho tematu a prejdu ke mozna zveceni zivotnosti led cree a podobnych ledkam
Vytvorit chlazeni led chipu z vody akvaria pres cerpadlo a nemusime pouzivat topitko dalsi uspora
Jen nevim z jakeho materialu vytvorit potrubi na chlazeni med je toxicka hlinik psali ze je taky nevhodny tak ma uvaha ma chybu nebo jen potrebuju poradit a nakopnout spravnym smerem dekuji za navrhy predem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2017 05:56 Muž RST [16] – Zajímavý odkaz
Ahoj při flákání na internetu jsem našel velmi zajímavý odkaz týkající se LED osvětlení akvária, možná se bude někomu hodit:
www.miroslavhavlicek.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2017 21:14 Muž 1965 [35] – Led světlo
Nějaká zkušenost s tímto světlem ?

www.vidaxl.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2017 16:21 Marcel G Re: Těhňajs
Těhňajs napsal: Mohl by mi prosím nekdo dat odkaz na led cip, ktery prosviti 70 cm vody?To je trochu špatně položená otázka. Sloupec 70 cm vody ti prosvítí prakticky jakákoli bludička. Tobě ale asi půjde spíše o to, aby ti to dalo dole u dna dostatečnou intenzitu na pěstování rostlin. I tak se na to ale nedá takhle jednoduše odpověděť, protože hodně bude záležet na tom, kolik čipů a v jakých rozestupech použiješ. Pokud máš napříkladd akvárko s půdorysem 90x50 cm a nad něj bys zavěsil desku o stejném rozměru posetou LED pásky, tak ti to podle mě dá více než dostatečnou intenzitu. Použiješ-li výkonnější čipy, tak jich samozřejmě k dosažení stejné intenzity nebudeš potřebovat tolik, nebo je můžeš osadit na desku ve větších rozestupech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 14:51 laKatos Re: Těhňajs
a jestli mam byt konkretni za mne www.cree.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 12:22 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Těhňajs
Tak třeba tento:
www.cree.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 11:05 laKatos Re: Těhňajs

bude ti stacit odpoved XM-l, XP-g, XT-e.... ty to za urcitych podminek prosviti.........
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 10:40 Těhňajs
Mohl by mi prosím nekdo dat odkaz na led cip, ktery prosviti 70 cm vody?

Diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2017 14:16 Marcel G Re: Těhňajs
Těhňajs napsal: Prosviti nejaky led cipy nadrz s 70 cm vodniho sloupce?
Mám teď LED osvětlení (165W LG-LED Mars Aquarium Light = 55x3W Epistar LED čipy, ~4159 lm), které je asi 40 cm nad hladinou vody u 40 cm vysokého akvárka (tzn. v 80 cm výšce), a při zhruba 30% výkonu mám dole u dna asi 150 µmol PAR, což je už dost silné osvětlení. Na plný výkon jsem ho ještě nezkoušel, ale schválně to zkusím večer změřit při 100% výkonu. Předpokládám, že v čisté vodě to u tak malé vzdálenosti (<1 metr) zas tak moc neklesne. Záleží tedy spíš na tom, kolik LED čipů tam budeš mít a jak výkonné budou. 55ks LED čipů ti může v 60-90cm akvárku pěkně zavařit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2017 18:06 laKatos Re: Těhňajs
si pis ze prosviti...... chce to jen rozumne zvolit typ, pocet, optiku, vysku atd...

pro nekolika-kubikove akvaria s daleko vetsi vyskou bych asi volil toto.......

hop eshop.dencop.cz/… hop

nebo treba


hop www.tesla-lighting.cz/… hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2017 14:19 Muž Kapr [9] Re: Těhňajs
Ja pouzivam Chihiros A501 a je to opravdu silne svetlo. 70 cm sice na vysku nemam, mam 50cm ale myslim ze i s temi 70cm to led nebude mit problem. Je to extremne silne světlo určené především pro pěstování rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2017 14:06 Těhňajs
Prosviti nejaky led cipy nadrz s 70 cm vodniho sloupce?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2016 01:49 Muž Surdo [35] Re: pros
To viem ale mne ide o to aby som si vedel nastaviť manualne intenzitu
Nepotrebujem simulovať svitanie.
Len keď sa objavia riasi tak si uberiem
Poprípade keď dokupim CO2 tak zase pridam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2016 01:14 Muž pros [36] Re: Surdo
Přesně tak jen tu regulaci co chcete koupit tak umí jen manuálně regulovat jas osvětlení.
Dá se udělat i automatické rozsvěcování a stmívaní ne mám namysli to z akvario.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2016 20:35 Muž Surdo [35] Re: pros
Fotka k příspěvku a zapája sa to asi takto?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2016 20:11 Muž pros [36] Re: Surdo
Ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2016 19:59 Muž Surdo [35] Re: pros
čiže na napájanie toho regulátora potrebujem akýkoľvek adaptér do zásuvky s výstupom 12V(500mA)?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2016 19:41 Muž pros [36] Re: Surdo
podle parametrů by měl zdroj utáhnout ledky jen pro napájení toho regulátoru budeš muset použít jiný zdroj nebo stabilizátor napětí, protože regulátor je napájen max 24V a ty máš zdroj 48V
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2016 12:38 Muž Surdo [35]
tak ešte raz išlo by napojiť 12 CREE XP-G2
na www.meanwell.co/… + www.meanwell.co/… + www.aquario.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2016 15:49 Muž Surdo [35]
išlo by použiť toto? www.meanwell.co/…
ak áno aký stmievač k tomu. Nepotrebujem niečo programovateľne úplne by mi postačil nejaký potenciometer alebo niečo také
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2016 15:34 Muž amrtin [190] Re: Surdo
Můžeš použít něco takového: cz.mouser.com/… a k tomu už jen napěťový zdroj,třeba od notebooku.Atmívat potom třeba: www.aquario.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2016 13:09 Muž Surdo [35]
zdravím povaľuje sa mi doma 10ks CREE XP-G2
tak by som ich rad použil.
ale akosi neviem najst použiteľný stmievatelný zdroj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 08:31 Muž honcka [39] Re: slavko
Mam tyhle diody www.aliexpress.com/…
Chlazeny to mam intel box chladicema - na kazdy cip jeden, mam to pres ldd mw700 pres pwm zregulovany na 4/5 vykonu, meril jsem to ir teplomerem a teploty vsech jsou v rozsahu 2 stupnu okolo 39 stupnu, mam to prilepeny modrou teplovodivou zvejkackou, kdybych to mel teplovodivym lepidlem, tak bych se s tim rozdilem dostal urcite niz. Btw kdyz uz to chces pocitat presne a nechces utratit majlant, tak se vyplati koupit jeden originalni modul a pak to porovnat merenim s cinskym, Ja osobne bych to vubec neresil, staci chlazeni mit predimenzovany a uchladi i cinsky noname.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 00:01 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: honcka
Nie možno, ale určite (hoc si ich aj sám nevyrába) dodáva LED aj s tými "modulmi". Od tých lacných sa líšia najmä známymi (teda zdokumentovanými a garantovanými) teplovodivými vlastnosťami, čo posúva návrh chladenia od "presných výpočtov s nepresnými číslami" (tzn. dohadov) k niečomu oveľa reálnejšiemu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2016 21:53 Muž honcka [39] Re: Sputnik
Cree je vyrobce toho samotnyho cipu, ten modul muze vyrobit kdekdo, je to akorat hlinikova desticka a na ni pcb s pajecima kontaktama, mozna dela i cely moduly, ale kupuju ty levny a zatim vsechny byly ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2016 20:54 Muž Sputnik [12] - RostlinyRe: honcka
hmm,a výrobce modulu je kdo?Já myslel že už to tak chodi z fabriky CREE,resp.že výrobce modulu je CREE.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.12.2016 14:25 Muž honcka [39]
Xml2 je samostatná dioda, to na čem je záleží na výrobci modulu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2016 14:03 Muž Sputnik [12] - Rostliny – XM-L2
Nějak v tom mám chaos.Přemýšlím nad světly které by přisvítily přední partie a tak nějak jsem si vytipoval XM-L2.Klidně bych nakoupil i z číny,ale bojim se kopií.
Jak vlastně tyto čipy vypadají?myslím konkrétně 10W XM-L2.Někde jsou černé,někde bílé,někde kolečko,jinde hvězdička,někde bez plošňáku.
Máte někdo foto tohoto konkrétního typu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2016 13:58 Muž Sputnik [12] - RostlinyRe: jarda62
Ahoj,kde jsi kupoval ty XM-L2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2016 12:37 Muž Gogi [25] - CichlidyRe: Sputnik
ja som kupoval tu www.tron.cz/…, ale uz cipy nemaju v ponuke v eshope, treba poslat dopyt emailom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2016 12:13 Muž amrtin [190] Re: Sputnik
intl-outdoor.com/… není to sice u nás,ale já tam kupoval čipy a v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2016 11:19 Muž honcka [39] Re: Sputnik
treba tady
www.ledshop.cz/…
akorat za to zaplatis 3x tolik co v cine
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2016 09:49 Muž Sputnik [12] - RostlinyRe: jarda62
Ahoj,můžu se zeptat kde jdou čpy cree XM-L T6 pořídit? Teda kromě AliExpresu,Ebay a pod..Nějak nemůžu natrefit na prodejce u nás v ČR.Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2016 09:16 Jarda62
Ahoj budu vyrábět led osvětlení celkem s 20ks led cree X-ML T6 cool white a k tomu bych chtěl akvárium trochu oživit barevnými čtyřčipovými led cree xpe 12W, chtěl bych použít 2 zelené a 7 červených a chtěl bych se zeptat, kolik jakých zdrojů použít, budou celkem 3 větve 2x10 bílých a 9 barevných..chtěl bych použít tento kontroler led.. www.aquario.cz/…

Předem díky za pomoc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2016 18:08 Muž dravec [72] - Rostliny – ADA Aquasky stmievač
Zdravím, ma niekto na ADA Aquasky stmievanie? Pytam sa ako cerstvy majitel tohoto svetla, zial stmievac k tomuto nedodavaju tak ako cinania na lacnejsiu kopiu...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2016 17:24 Jarda62
Ahoj chtěl bych se zeptat, zdejších zkušenějších akvaristů a hlavně stavitelů světel. Chtěl bych nahradit moje stávající osvětlení 4x54W t5 led čipy, ale chtěl bych, aby led osvětlení bylo co nejblíže k tomu stávajícímu, světelným tokem, otázka zní na kolik by takové osvětlení vyšlo s pwm controlerem na 5 větví u zdroji, uvažuju totiž i nad komerčním osvětlením...chtěl bych si to složit sám, ale je to zpousta učení a kdyby to vycházelo levněji, koupit si komerční led osvětlení šel bych touto cestou a nic bych se nemusel učit. Proto se ptám nevím co k tomu všechno potřebuju, předem díky za odpověd.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2016 09:18 Muž milhauscz [4]
Všem vám děkuji za rady. I když to tak na první pohled nemusí vypadat :-) , všichni jste se vlastně shodli na umístění světla výše nad hladinou (např. těch min. 10 cm).

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 160 161

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 256426x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4030-led-osvetleni-do-akvaria?od=501