Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výkonné LED čipy, CREE, COB, apod.

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 104 Přejít na další stránku   1  
Výkonné LED čipy, CREE, COB, apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 11:56 Muž rajan [0] – Nové LED osvětlení
Mám akva 155/60/50 cm osvětleno zářivkami T8 4 x 18W s předřadníky, které často odcházejí a musím je měnit. Uvažuji o výměně za tyto LED (4 ks – 2x teplá bílá a 2 x studená bílá – 4 x 3,3W = 4 x 26W)
www.kanlux.cz/…
Mám je doma v interiéru a svítí docela dobře. Samozřejmě, že před koupí jednu vyzkouším jak v akva svítí. Myslím si, že u tohoto řešení se nemusí až tak řešit chlazení a úhel záření 120 st. se mi zdá taky dobrý, spotřeba 4 x 3,3W je nesrovnatelná, chodí na 220 V, takže žádné trafo a celkem jednoduchá výměna do krytu, pořizovací náklady cca 1600 Kč vysoké, ale na dlouhou dobu klid a úspora ve spotřebě.
Máte s tím někdo zkušenosti.
:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 16:23 Muž kofejn [963] Re: chlebe
Má 3m metry pásku 14.4W/m teplé bíle ve cca 200l akvárku a že by to bylo přesvícené, to říct nemůžu. 7W bude žalostně málo, možná tak na noční osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 15:40 chlebe
smich To je fajn, za týfkou to vypadá good, ale já to nechcu za týfku :-D ... Co je to je a bude to muset postačit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 14:29 Muž Spiike [63] Re: kofejn
Jop kofejn má recht, telka to jistí. na večer to je fajn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.08.2012 11:10 Muž kofejn [963] Re: chlebe
Ale tak za tu televizi to špatný nebude ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 10:59 chlebe
Už jsou objednané, tak to bude muset asi stačit :)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 10:33 Rakvista Re: mulisk007
Složení barvy do fialova je naopak lepší než čistě bílá,stačí se jen podívat na speciálky pro rostliny,pokud je v akva rozsvítíš je celkový dojem do fialové. ;-) jde spíš o výkon takového pásku který je na takový objem velmi slabý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 10:25 mulisk007 – CHLEBE
Ahoj CHLEBE, musím souhlasit s klukama, že RGB pásek je nevhodný k osvětlení akva.

V RGB pásku se bílá barva skládá z barev červená, modrá a zelená - není zde samostatná žárovička na bílou. A ta bílá barva složená z barev není ve skutečnosti bílá, ale má lehce nádech do fialova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 10:05 Muž xOB [83] - CichlidyRe: chlebe
Ty pasky maji strasne maly vykon 120 lm/1m,
Na svoje akva bys potrebovala aspon tolik, co 80W zarivek tj. cca 5700lm,
5700/120=47,5
takze 47,5 metru pasku abys mela totez co z 80W zarivky. A kdyz ten pasek zere 7,2W/1m, tak budes do toho muset cpat 342W, tj. vic nez 4x tolik energie abys mela stejny svetlo jako z 80W zarivky.

Takze jak jiz psal Spiike, tyto pasky jsou na akva nepouzitelny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 09:55 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: chlebe
doufám, že si za to nedala ranec. Na Ebayi je toho mraky za hodně dobré ceny
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 09:27 Rakvista – Re: chlebe
Pokud chceš dělat rybkám piškotéku tak použitelný to je smich jinak můžeš nastavit barvu světla a ten ovladač zahodit ;-) ...jo chce se to nejdřív pořádně seznámit s problémem který řeším a pak něco kupovat ;-) ....sice to zní samolibě,ale věř že asi každý kdo tomu až tak nerozumí si tím prošel a nejen u LED.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 00:02 chlebe
Nevím, zda jsme se pochopili... Je jich tam 30, ne 10... Nepoužitelný, to mi ani neříkej!!!! Už jsem to objednala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 23:21 Muž Spiike [63] Re: chlebe
pokud je tam metr pásky a modul má 10cm tak jich tam je pouze 10 což mi přijde na 190 l AQ docela málo. ;) nehledě na to že je RGB což je na AQ celkem zbytečný a možná i nepoužitelný dle mého názoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 22:57 chlebe
Mno asi se nezobrazí stránka na aukru, tak to zkusím znovu :) + zasílám popisky, co u toho byly:

30 ks 5050 SMD LED RGB
možno měnit intenzitu barvy, možnost blikání, přechod na jiné barvy atd.
Pásek lze zkrátit dle potřeby, každých 10cm.
Osvětlení vhodné třeba za LCD TV
Balení obsahuje:
1x 1 meter 5050 RGB Flash SMD LED
1x IR Control Box
1x dálkový ovladač.
1x 12V napájecí zdroj
Možno i jiné délky!
Komplet... není potřeba nic dokupovat!

kerimk1.rajce.idnes.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 22:36 chlebe – Už mám objednané let světla
ahojky, včera jsem už jednou psala... Tak jsem objednala na aukru za hodně dobrý peníz let světla i s dálkovým ovládáním atd:

aukro.cz/…

Myslíte, že tyto budou dobré? Sice už je pozdě to měnit, když je to zaplacené ale budu moc ráda za názor :) . Jo a je silné 12V, tak kolik jich mám dát na akvárko, když má 197litrů?? :) Prosím celé číslo, nějak na matiku nejsem :-D :-D :-D

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 22:11 Kyselka Re: yenya
koukni na moje fotky již jedu cca 2-3 měsíce na led 16*1w v 54L akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 21:08 Muž Spiike [63] Re: kyo
Ahoj pokud to chceš lepit na sklo tak jak říkal Largon bacha na teplo.
A pokud to vážně chceš mít jen na skle, tak to přilep chemoprenem nějakou univerzálkou ( za předpokladu že to není pod vodou. Pokud to bude pod vodou tak silikon.

A na vteřiňák rychle zapomeň, za prví na skle moc nedrží obvzlášť ve vlhku a za druhý výpary z něj ti zašpiní sklo ( smutný je že ty drží zase až moc dobře )

Znám z vlastní zkušenosti, a čištění pak bolí ( žiletka ).

Zatím se měj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 19:44 Muž kortezhugo [983]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 19:37 Lagron Re: kyo
právě z důvodu zahřívání bych je dal do hliníkové krycí lišty dle rozměru pásku, do ní se v podstatě jen zasunou a s přiděláním té bych se nebál buď malých vrutů nebo silikonu, ta lišta nestojí svět a zvýší životnost :-) ;-)

jen dodám prodávají se různé nejlepší by byla ta která má drážku přímo na ten led pásek aby se nemusela používat krytka nebo to lepit do toho ALU
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 18:57 Žena kyo [271] - Labyrintky – LED
cim uchytit pas diod prilepene oboustrankou na skle? po chvili, jak se zahrivaji, tak se zacinaji odlepovat :( vterinac nebo silikon? poradte, dekuju ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 18:11 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: kortezhugo
Já bych to doporučil jen tomu, kdo počítá s tím, že se u toho bude třeba vztekat a ve finále počítat s tím, že to nevyjde moc levně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 18:08 Rakvista Re: Spiike
IP určená do vlhkého prostředí je od IP66-IP68 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 15:07 Muž Spiike [63] Re: kortezhugo, kofejn
Připojovat led pásky je jednoduché stačí umět počítat a dávat plus na plus a mínus na mínus :-D i když je fakt že znám taky lidi kteří to nezvládají. Každopádně co se týče led pásků v silikonu "neboli do vlhka (označení v IP si nepamatuji)", bývají většinou aušusy protože buď na nich ten silikon nedrží po celé délce a voda pod něj zateče ( týká se to hlavně pásků který nemají silikon kolem dokola, což je většina ) a nebo ten silikon není dělaný do stálého vlhka, takže se může stát že zašedne nebo zbělá stejně jako vzduchovací hadičky (nekvalitní). Líbilo se mi řešení kamaráda. Ten koupil klasické pásky bez silikonu nalepil je na profily kvůli chlazení a celé to několikrát přetřel průhledným lakem na loďě a nemá s vlhkostí žádný problém. Jen nevím jak to má řešený s teplotou ale asi se mu to moc nehřeje, pač pak je možný že by lak smrděl :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 14:42 Muž kortezhugo [983] Re: Losky
Tiez by som to riesil podobne.Ale netreba zabudat ze nie kazdy si to vie vyrobit a pozapajat a hotove LED osvetlenia su zatial drahe.Aj preto ostava kopec ludi pri klasike -teda trubiciach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 11:15 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: kortezhugo
Já mám asi 300L vody a mám tam 60w (20ks á 3W) v ledkách a myslím, že to je málo. Mám tam nenáročné kytky, ale prostě by to pár W sneslo určitě navíc. Ještě mám doma nevyužitých 5kusů po 3W. Osobně bych šel asi tak do 12ks 3W diod - 36W u té 124L nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 11:10 Muž kortezhugo [983] Re: kofejn
No ja nemam kr.skla tak sa ani necudujem.A este k tomu pouzivam lacny pas.Ako sa spravaju drahsie a znackove - neviem.
Ked sa to tak zobere? -tak zato je to v tom silikone ze je to chranene aj proti vlhkosti -ale asi to nebude celkom tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 10:40 Muž kofejn [963] Re: kortezhugo
A sakra tone . Zámázl jsem i hrany transparentním silikonem, ale už je asi pozdě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 10:33 Muž kortezhugo [983] Re: kofejn
No ja mam skusenost podobnu.Tiez na miestach je to zakalene.A zopar 3-ojic LED uz ani nesvieti.A to mam pas 4.8W/m a svieti to ani nie 8 miesiacov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 10:03 Muž kofejn [963]
Přidám zkušenost s LED pásky. Koupil jsem zalité v silikonu cca 14W/m, bohužel asi nejsou zalité dobře. Pásky se skoro dotýkají krycích skel a na několika místech silikon zakalil, asi se do něj dostala vlhkost. Na funkcí to zatím vliv nemá, uvidím, co to bude dělat v budoucnu.
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2012 08:21 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Yety
hádám že je to tvůj článek. Co tak přidat někajou fotku tvého akvária aby bylo vidět jak se daří rostlinám?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 08:04 Muž kortezhugo [983] Re: baletka
13W LED na 124L je malo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 00:05 Žena baletka [624]
Ahoj, všichni, dnes mi bylo doporučeno pro akva o rozměrech 55x50x45 (d-h-v) toto osvětlení zarovky-akvaria.heureka.cz/… Není 13W málo?? Akva bude mít kolem 124L a mně 13W přijde málo. Ale nevím, jak je to se svítivostí ledek.. Poradí mi někdo? Díky! Případně: nějaké jiné svítidlo s úchyty vhodné pro tento typ akvária? Zn. Levně! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2012 21:27 Yety Re: Spiike
Jen co zprovozním návštěvní knihu dotazy tam :) rad poradim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2012 21:21 Muž Spiike [63] – Led osvětlení
Mam v plánu dělat LED osvětlení na moje nové AQ a napsat o tom článek i s fotkami. ale asi to nebude hned :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2012 21:01 haka Re: Yety
konečně něco polopaticky,díky potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2012 20:01 Yety Re: chlebe
Koukněte sem.

yety-tech.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2012 19:16 chlebe – prosím o radu
Chtěla bych se optat, jak silné led diody a kolik jich budu potřebovat do akvária o velikosti 250 litrů?? Teprve ho začínám dělat :)) . Předem moc děkuji za radu, prosím odepište do zpráv, nějak se tu ještě neorientuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2012 16:30 Muž Gogi [25] - CichlidyRe: psék
psék napsal...rad bych sehnal nekoho, kdo se tim zabyva, nejlepe kdo s tim i sviti a kdo by mi to vyrobil na zakázku...ak sa tohto dopytu nikto nechytil, tak to mozem skusit sam, ale aby som mal aspon predstavu treba mi napisat nieco o akvariu - rozmery, kryt... alebo ake su Vase plany, vizie...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 06:21 Muž mita [58] Re: Gogi
Xml do 1,5A a modre do 700mA chladic ma v techto vedrech kolem 45*C . Je to na hrane. Pro more kde bude zhruba 200W uz bude pouzit zebrovany chladic.
Kvuli zivotnosti a ucinnosti nepouzivam led na plny vykon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 01:32 Muž Gogi [25] - CichlidyRe: mita
mita, akym prudom zivis tie ledky? lebo ten chladic je extra maly, mam doma jak XRE tak XML a mam pocit ze na tak tenkom kuse hlinika by mi led zhoreli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 13:42 yenya Re: psék
Tak jestli by ti tohle vyšlo, přidal bych se asi také ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 13:32 psék
Mita,Gogi a spol. - tak jak uz nekdo uvedl, kdyz uz budu delat osvetleni, tak poradne....no a protoze ledkam respektive komplet elektrine rozumim jak koza petrzeli, rad bych sehnal nekoho, kdo se tim zabyva, nejlepe kdo s tim i sviti a kdo by mi to vyrobil na zakázku, penize nejsou az tak dulezitý, podstatny je kvalita. popr doporučte uz hotovy vyrobek v délce cca 180cm, on už mi to tam někdo nainstaluje :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 21:27 Muž mita [58] Re: psék
Urcite bych se toho nebal, mrkni sem rybicky.net/nadrze/13593 momentalne svitim na 390l (60cm vyska) 62W prikonu a rostlinky rostou velmi dobre. O vikendu po vymene vody akva nafotim. Jen zapomen na led pasky, chce to pouzit kvalitni led a drivery. Pracuju ted na led osvetleni pro 500l more a tam je treba svetla mnohem vic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 18:36 yenya Re: romant
Tam už jsem i psal za kolik je nabízí, ale reakce nulová hmm . Jak říkám, čas mě netlačí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.08.2012 17:39 R Muž romant [27982] Re: yenya
V Braníku prodávají led světla už komplet, tak by to určitě bylo možný skouknout tam, tedy myslel bych. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 17:36 yenya Re: Moucha
To je přesně to, co za tím hledám, nějaké "tlaky". Už jsem se tady ptal asi v červnu a počítal jsem s realizací někdy říjen, listopad. Prodejce u nás říká, že ledky špatný, nevydrží a nesvítí, tak maximálně pod linku. A zadruhé já jsem se snažil číst několikrát ty články o ledkách, něco jsem "pobral", ale já bych tak potřeboval u někoho "naživo" vidět to světlo. Když bych s tím začal, tak ať už to k něčemu je, nějaký pokus omyl, to je ztráta času a peněz. Svítit čím mám, tak mě čas netlačí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 17:21 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: yenya
vono jde dost o to jak je napajis a jak dobre je chladis.... to dost ovlivnuje zivotnost... huz se to tu probiralo.... navic zacinam pozorovat vzrustajici tlak od vyrobcu zarivek proti LED.... (antikampan) kde porovnavaji ruzne defakto "noname" led zarovky se svymi kvalitnimi zarivkami...

to je jako bych porovnaval zarivky Hailea (zivotnost 0,5-1rok) s osramem ci philipsem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 16:56 yenya Re: Deathbull
To bych se přidal, také bych chtěl svítit s ledkama, ale zase elektrikář mi to rozmlouvá, tak vůbec nevím. Tvrdil, že není taková výdrž těch ledek, co píšou hmm . Tak doufám, že to tady pořešíme ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 16:40 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Jó to by mě taky zajímalo, konkrétně pro nádrž 200x60x70 výška, zvládat běžné kytky. (Ne koberce).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 16:29 Muž Gogi [25] - Cichlidy
mam 600+ litrov, osvetlenie mam prave rozpracovane, co ti mam napisat? V skratke: CREE XM-L 10ks(v prvej faze), MeanWell 1.8A, FischerElektronik SK570 37.5, bez krytu akvaria

prave som na jednom chladici dolamal 3 vrtaky, na zbylych 9 ziadny no

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [104] ...... 160 161

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 256423x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4030-led-osvetleni-do-akvaria?od=5151