Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výkonné LED čipy, CREE, COB, apod.

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 78 Přejít na další stránku   1  
Výkonné LED čipy, CREE, COB, apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 20:41 JosefVavra Re: ViktorX
já jsem počítal že jeden čip má 150mA
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 20:33 Muž ViktorX [474]
Nechápu, ale pokud budeš mít libovolné množství čipů, které ti nějak zapojené pojedou na 14V/150mA, a ty před ně vrazíš odpor, který napětí srazí na 12V, samozřejmě ti taky klesne proud :-).
Tys to zeditoval, takže doplňující dotaz - co to je 20 řad po 3 kusech. Jako 20 paralelně zapojených řad, každá o 3 kusech zapojených v sérii? Všichni se ti tu snaží vysvětlit, že každou tou řadou o 3 kusech poteče 150 mA, a pokud těch řad je 20 paralelně, 20 x 0,15 je odjakživa 3, tedy 3 Ampéry, to je matematika základní školy. Zeptej se prosím nejdřív svého otce elektrikáře, než budeš v debatě pokračovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 20:24 JosefVavra Re: ViktorX
ok koupím si 3 led čipy a dám je do řady, čip bude mít 150ma 14v já ho odporem srazím na 12v a chcete mě říct že sundám dolu mA?
a pokud jich dám do řady 20řad po 3ks pořád mě musí vycházet 9A (60x150)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 20:16 Muž ViktorX [474] Re: Josef Vávra
Josef Vávra napsal: někdo psal o tom že má takové pásy 12v 150mA jedna ledka x 60 to je u mě 9A nebo ne snad
Tak si to po sobě přečti ještě jednou, jestli jsi psal o čipu nebo o LED pásku. Vztah odporu a mA jsem ti popsal v Editu předchozího příspěvku.
To slavko vím, vím ano, ale nechtěl jsem ho zblbnout, a ten Kirchhoff mně taky svědil na jazyku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 20:14 JosefVavra Re: slavko
bože jedná se o klasické led pásky? nebo chceš pásek vyrábět a i pokud ho budeš dělat sám pak ti bohatě postačuje vědět kolik má led mA a jaké napětí Volt a případně dát ten či onen odpor , nebo snad ne :-)

co potřebuješ ještě za znalost ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 20:08 JosefVavra Re: ViktorX
psal jsem o čipu 150mA ne o třech čipech v řadě 150mA běžně m čip 5050 od 30mA až 150mA záleží na watáži čipu ;-) 5050,5630,5730,2835,3528,2014,3020 a pd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.04.2013 20:05 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Josef Vávra
Josef Vávra napsal: pracuji s tím deně ale vysvětli mě co to má společné s mA, nebo snad nesčítáš mA
Najhoršie na tom je, že takýchto odborníkov je dnes plný svet :-|

Josef Vávra napsal: a ještě by mě zajímalo co má s mA splečný ten odpor ;-)
Nedávno ste písali, že máte okolo seba dvoch elektrikárov. Mali by ste si zavolať ešte dvoch: p. Kirchoffa a p. Ohma ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 20:05 Muž geralt [11] Re: slavko
ty chceš, aby josefovi vybuchla hlava? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 20:02 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: ViktorX
ViktorX napsal: Viděl jsi už vůbec nějaký led pásek? Zjistil bys, že tam jsou 3 diody zapojené v sérii s jedním odporem.
Len ako doplnenie: existujú aj pásiky s miniatúrnymi prúdovými zdrojmi, pre každú skupinu LEDiek, ale to je pre tento prípad vlastne úplne jedno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 20:02 Muž ViktorX [474] Re: Josef Vávra
Je to marné ano, takže naposled.
Josef Vávra napsal: někdo psal o tom že má takové pásy 12v 150mA jedna ledka x 60 to je u mě 9A nebo ne snad
60 LEDek = 20 větví po 3 diodách, ergo 20 x 150mA = 3A , nikoliv 9A.
Edit
nemá to smysl, ale k odporu. S mA má společné to, že určují jeho pořebnou velikost.
Mají - li LED při 150mA 3,3V, je na 3 diodách 9,9V. Pokud pásek napájím 12V, velikost potřebného odporu bude : 12V-9,9V) = 2,1V, tedy 2,1/0,15 = 14 Ohmů.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 19:54 JosefVavra Re: ViktorX
pracuji s tím deně ale vysvětli mě co to má společné s mA, nebo snad nesčítáš mA :-) a co mA má společné s Volty třeba u toho led pásku :-)
nerozumím tvé reakci
a ještě by mě zajímalo co má s mA splečný ten odpor ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   08.04.2013 18:34 Muž ViktorX [474] Re: Josef Vávra
Viděl jsi už vůbec nějaký led pásek? Zjistil bys, že tam jsou 3 diody zapojené v sérii s jedním odporem. Je fuk, jestli tam teče 50 nebo 150mA, jsou v takovém napěťovém pásmu, že jich na 12V nedáš víc ani míň než právě 3 kusy, a rozdíl napětí oproti 12V při daném proudu dorovnáš tím odporem. Měl by sis přečíst Led osvětlení akvárií I-IV, než sem budeš přispívat svými poznatky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 17:20 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Josef Vávra
Josef Vávra napsal: někdo psal o tom že má takové pásy 12v 150mA jedna ledka x 60 to je u mě 9A nebo ne snad
To akože sú tie LED v tom pásiku zapojené paralelne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 16:31 JosefVavra Re: slavko
někdo psal o tom že má takové pásy 12v 150mA jedna ledka x 60 to je u mě 9A nebo ne snad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 16:15 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: laKatos
O tom jak si rostliny musi zvykat nebo ne, o tom nic moc nevim, ale kdyz jsem nesvitil do akvaria 14 dni vubec, a pak jsem zapnul 140W usporek na 0.4m2 (akvarko 100x40x40cm), nestalo se nic jineho, nez ze rostliny zacaly slusne rust. Jiste, usporky sviti mene a vsude mozne, tak to neni totez, co by bylo 140W LEDek, ale i tak...

Nemyslim si, ze tech 320W na 0.78m2 muze necemu ublizit ve smyslu "spaleni rostlin", ale pac to nevim, tvrdit to nemuzu, muzu mit jen zkusenost a nazor, a klidne i spatny ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 15:34 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: geralt
Zatím je mám nalepené na 2mm plexi bez hliníkového chladiče. Ten zatím odpočívá ve sklepě, protože nejsou lidi, kteři by to nahodili. Ale i tak na plexi můžu šahat i nad nima a pokud šáhnu na pásek přímo, tak má tak 30-40°C. Ten čaj, co teď piju je teplejší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 15:33 laKatos Re: Designer
B-)
Nebudou-li zvykle je riziko spálení.
Bereš nejextremnejsi pripad.
Vem to i obrácene.
Koupím rostlinu která rostla enerzne. V akvaristice ji měli měsíc v akváriu kde svítila nějaká bloudicka a pak ji dám do akvária s plochou hladiny 0,78metrů čtverečních a pustím 320w z ledek xt-e.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 15:23 Muž geralt [11] Re: MichoCZ
a ako je to s chladením? neprehrievajú sa tie pásky? najmä ak sú vo vodoodolnom prevedení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 15:12 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: laKatos
Spalit kytky? Slunecny den muze poskytovat osvetleni az 100tisic Lux (dobre, v CZ tak maximalne 70tisic, kdyby se tady nekomu zdalo, ze my zijeme ve tme). Rostliny pri nadmernem osvetleni zastavuji fotosyntezu, tu hranici neznam ani orientacne, ale pochybuji, ze to bude pri nejak malo svetle.

Slusna 54W zarivka bude produkovat tak 5000lm, takze to abys jich narval na metr ctverecni 20ks, a k jejich sviceni budes potrebovat vic nez kiloWatt. Slusne LED sviti zhruba jako zarivky, velmi slusne mohou byt lepsi, nicmene paleni rostlin ? Az budes rvat kilowatt do osvetleni, sviticiho na jeden ctverecni metr, muzeme se bavit o nejslunecnejsim dnu a mozna ze tam...

Podle mne vetsi nebezpeci hrozi, ze voda totalne zezelena rasou, takze se rychle pozna, ze takhle ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 14:44 laKatos Re: geralt
Tak do čtvrt roku bych ho chtěl mít rozjeté. Dodelavam rekonstrukci bytu tak je toho hodne a času je málo. U mého osvětlení se nebojím že nic růst nebude. Ba naopak. Pokud nebudou rostliny zvyklé na větší intenzitu je velké riziko (pokud pojedu na plno) že je spalim.
A na mé oko pohledově vynikající. Hrál jsem si stím a co to dokáže vykouzlit za efekty no bomba. Nejvic se mi libi pozvolny přechod z denního osvětlení (bílé) na večerní (teplé bílé) poté noční (royal blue ) a vypnout. Oko tento přechod během nastavené doby 4 hodin ani nepostrehne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 14:14 Muž geralt [11] Re: laKatos
kedy plánuješ uvedenie do prevádzky? naozaj by ma zaujímali nejaké závery z praxe... ako rastie burina a ako sa na to pozerá z kresla :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 14:13 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Josef Vávra
Josef Vávra napsal: 150mA ledka x 60 = 9A to je hruza pořizovat 10A trafo kvuli 30w
A na túto múdrosť ste prišli kde? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 13:41 Muž ViktorX [474] Re: laKatos
A doplněním červené to nějak zbělá, takže můžeš začít nanovo :-D. Řekl bych, že graf zelené bude sakumprdum stejná špička jako u modré, ale místo 450nm bude někde kolem 540nm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 12:41 laKatos Re: ViktorX
Zelenou ne. Přijde mi zbytecne dělat zeleninu zelenejsi. Nadsazene-Pak vznikne situace že rostliny zcervenaji a budu muset ledky vyměnit za červené svítící abych měl červenou opravdu červenou. :-D
Edit- v té zeleně svítící by mě zajímal graf se spektrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 12:34 Muž ViktorX [474] Re: laKatos
O modré vím, ale nevykládej, že tam máš i zelenou ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 12:33 laKatos Re: Designer
Diskotéku jakou myslíš nám. Ale není zatím nad akváriem a chybí info z provozu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 10:53 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Zelena a modra...
Pratele, mam nad akvariem teple bile LED. Funguje to dobre, svetla dost, rostliny rostou, ale prece jen ta teple bila neni pro pohled do akvarka tak uplne ta prava (asi vec vkusu). Nerad bych se teple bilych LED zbavoval, ani ne tak kvuli cene novych, ale spis ze maji pro rostliny lepsi spektrum svetla nez studene.

A tak mne napadlo, pridat nad akvarko dva pasy LED, jeden modry a druhy zeleny. Od modreho si slibuji, ze na Ramirezkach zvyraznim jejich leskle modrou kresbu a od zelenych, ze rostliny budou vypadat jeste krasneji, zeleneji, a celkove se dostanu s bilou vice do studene. Rostlinam to prisviceni bude fuk, je to fakt jen otazka libivosti.

Nemate s tim nekdo zkusenost, ze byste to uz taky provedl a pak to dal pryc, ze je to spis jako na diskotece, nez v akvarku? Mam to zkouset a nebo se najde nekdo, kdo uz to zkusil a napise mi, at na to hodim bobek?

Predem diky za jakoukoli reakci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   08.04.2013 10:42 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: boban3
Ludwigia repens mi dokazala rust i pod halogenovyma bodovkama, a kdyz rostla pod usporkama, vyhazoval jsem ji kyble. Zkus nejaky hodne narocny koberecek na dno, to bych bral vic jako meritko.

Ale jinak verim, 30W LEDek na 100l akvarko stacit muze, uz jen proto, ze na rozdil od zarivek sviti mnohem vic tam kam maji ;-) . Mam nejakych 17W LED na 54l, take to dobre staci, to je dost podobne. Je fajn, ze i dnes existuji sikovni lide, jako jsi Ty.

Zlatokopy neres, ono je neco jineho udelat doma bastl a nebo vyrabet a prodavat seriove, a jeste k tomu treba krasny designovy kus. Ono vsechno neco stoji, a hlavne kolem toho beha spousta lidi, od vyvoje, pres vyrobu, az po prodej, nejak se o tom musi zakaznici dozvedet, a vsichni kolem toho kupodivu chteji bydlet a jist, takze pak je ta cena urcite jinde, nez kdyz Ty si to udelas za nejaky cas a nepocitas si mzdu (nepocitas si treba ani cas za to, ze ses naucil jak na to, zjistil kde koupit material, atd. atp.). A ze stat mlaska a ani se nestydi, jak nas obira... vis co stoji zamestnanec zamestnavatele? A to se musi taky zaplatit. Takze asi tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.04.2013 09:20 boban3
Fotka k příspěvku Zdravím všechny, já osobně jsem si udělal domácí bastl z led diod 3x 10W čip a nemužu si ztěžovat. Kytky rostou jako blázen což jsme za celou dobu u zářivek nezažil. Když to vemu kolem a kolem tak vlastní bastl mě vyšel na cca 500kč což je cena jedné zářivky ale s nesrovnatelným světlem a spotřebou. Za hotové led osvětlení které nabízejí cc 2000 a více kč si myslím, že to jsou zlatokopové a blázni. Pokud je někdo trochu zručnej tak si to osvětlení může vyrobit za desetinu cenu za co to nabízejí a to i s tím, že si tam dá silnější i vlastní teploty barev dle potřeby. Připojil jsme fotku kytky která mi během led svícení(týden )vyrostla cca 10cm a hezky zčervenala.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 09:11 Muž ViktorX [474] Re: Josef Vávra
Světlo se cestou dolů rozptýlí, ale o to méně ho dopadne na dno, není to perpetuum mobile.
Taky se ho spousta odrazí od bílého dna, které ale rybky pokud vím moc nemusí.
Fotka s tmavým dnem a množstvím rostlin by nebyla?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 00:35 JosefVavra Re: geralt
voda sama funguje jako velký diffuzor a světlo se rozptýlí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 00:32 JosefVavra – stmívač
používám pro naše světla jen počítačů Asta které plynule stmívají a jsou až čtyřkanálové + mají teplotní čidlo a jedná se o český výrobek :-) cena je 2500kč doba stmívání a rozednívání je 60min ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 00:20 Muž geralt [11] Re: amrtin
a tú jednu diódu som zaregistroval (uvažoval som aj o LED reflektoroch)... ale zatiaľ si neviem predstaviť ako by to vyzeralo napr 3-4 ks na ploche 150x55.... nechcem mať svetlo vysoko nad hladinou.. a pri malom počte zdrojov sa asi ťažšie namieša správne svetlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 00:15 Muž geralt [11] Re: amrtin
zatiaľ som bral do úvahy domáce ceny... keď vyberiem riešenie, potom začnem uvažovať o optimalizácii nákladov :-)

tvoje akváriá som už párkrát obzeral a ak ma farbocit neklame, niečo svetelne veľmi podobné by som chcel dosiahnuť

PS: kam sa podel svietiaci teplomer? :-) a čo to bola za značka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.04.2013 00:07 Muž geralt [11] Re: Josef Vávra
to zúženie "paprsku", ktoré spomínaš (tuším vo vlákne LED páasky) mi pripadá minimálne mierne problematické
viac svetla nezískaš a podľa môjho názoru to v dolnej časti môže a bude vyzerať dobre, v hornej časti akvária by som čakal problémy (striedanie viac a menej osvetlených oblastí)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 00:05 amrtin Re: geralt
200,- € ?To je opravdu zbytečně moc,věřím,že já bych to samé nakoupil na ebay za třetinovou cenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 00:03 amrtin
Fotka k příspěvku Druhá fotka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 00:02 amrtin – opakování je matka moudrosti ;)
Fotka k příspěvku Koukněte se na můj příspěvek ze dne 26.03.2013 00:33 ;-) A na fotkách je tento můj výtvor dělaný na koleně.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.04.2013 23:51 amrtin Re: laKatos
Tady je odpověď na můj dotaz na cenu stmívače a roztmívače led pásků:
Dobrý den,
základní cena 395 Kč bez DPH
+100Kč bez DPH (v případě úpravy času náběhu a doběhu )
+ poštovné PPL cca 150Kč bez DPH

S pozdravem
LEDISCON s.r.o.
www.lediscon.cz
Tady je datasheet: uloz.to/… ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 23:50 Muž geralt [11] Re: laKatos
1. nútenie bolo myslené ironicky ;-) ... po prečítaní polovice vlákna o LED osvietení vo mne začala klíčiť tichá hrôza z toho, že sa nevyhnem stavbe osvetlenia "od základov", čiže z jednotlivých chipov.. čo je najpracnejšie a vzhľadom na moju lenivosť aj odstrašujúce

2. preto som si vybral ako prvú alternatívu LED žiarovky... konštrukcia by bola jednoduchá a navyše výmenami žiaroviek sa dá namiešať naozaj svetlo aké len človek chce (ale ViktorX má z tejto cesty rýchle zahnal) :-)

3. čakám od toho estetické (niekto tu použil výraz čučavé) osvetlenie akvária, v ktorom by sa darilo rybám aj rastlinkám

3. pri hrubom odhade menej ako 200,- € len na materiál (a to bez nejakých výstredností) mi to nevychádza
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 23:48 JosefVavra Re: geralt
chceš aby jsem ti napsal složení led světla hmm to je na delší debatu,jinak vyška hladiny je 46cm a rostliny do afriky se moc nehodí , hlavně jak jsem již psal chce to protáhnout dopad světla (zužit paprsek)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 23:48 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: amrtin a geralt
Já je pájím. Už jsem jich pájel desítky, takže vím jak to jde a nejde.

No do akva 80x35x40 (dxšxv) mi jde 25W z těchto pásků a odpovídá to lajckým okem asi tak jako 36W v 60cm T8 zářivkách. Nemám žádné měřidlo, takže odhaduju podle "Začátečnického" akva u mě v prezentacích. Kde pařím 60W do 90L hrubého objemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 23:43 amrtin Re: MichoCZ
Pásky se pájet vůbec nemusí,existují spojky,které se jen zacvaknou.Ale pájet jdou docela dobře(při troše šikovnosti),hlavně se musí očistit pájecí plošky,ideální je,když už jsou pocínované X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 23:42 Muž kofejn [963] Re: Josef Vávra
Fotka k příspěvku Tak teda tam moc kytek není. Na fotce je cca 40W 110x45x50cm(výška) 15lm/l čistého objemu X-).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 23:41 Muž geralt [11] Re: MichoCZ
a "svítí to jak prase" ? :-D ak áno, veľmi by si ma potešil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 23:39 Muž geralt [11] Re: Josef Vávra
takmer žiadne rastliny, neznáma výška vodného stĺpca (alebo čistý objem akvária).. post má pre mňa nízku výpovednú hodnotu, aj keď obrázok vypadá naozaj pekne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 23:38 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Josef Vávra
Pásky? Jaká velikost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 23:37 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: geralt
Ty pásky co tu uvádíš, mám myslím ve vodotěsném provedení a ta deklarovaná hodnota 11W na metr naprosto souhlasí. Dělal jsem toho 105cm a dělalo to 11,6W tuším. Musí se brát v potaz chyba měření, ale +- to sedí. Napájení bylo 3S Lipol baterkou (11,9V) a možným zatížením 40A. Svítivost nemám jak změřit. Měřící komora je pořád jen ve fázi projektu do šuplíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 23:35 JosefVavra – ukazka
Fotka k příspěvku takto vypadá nasvícené akva ode mě 36w velikost akva 120x60x50cm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 23:30 laKatos Re: geralt
Dobře nebudu brát do úvahy max hodnoty a budu počítat přesněji. Zase jeden metr pásku.
Max na Pasek dle datasheetu je 27w a svitivost u 2800K je 2160 lm. Poměrem se dostanu na příkon 11w se svitivosti max 1016lm a to je při 25stupnich. Tzn dostali jsme se na hodnotu 80lm na 1w.
Někdo muze byt spokojeny já bych nebyl.
Nikomu nic nevnucuji. Dulezite je co od toho cekas a kolik jsi ochotny investovat.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [78] ...... 160 161

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 256424x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4030-led-osvetleni-do-akvaria?od=3851