Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Copak je to za rybičku?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Copak je to za rybičku? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 41 Přejít na další stránku   1  
Copak je to za rybičku?
https://rybicky.net/atlasryb/fotogalerie/
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb. Je-li ryba správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování ryb přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2012 05:37 Muž LiborSprysl [9015] Re: fiona901
smich S ohledem na "čitelnost" fotky, to bude nejspíš kříženec tlamovce s tlamovcem. Pokud ta tlamka není deformovaná třeba úrazem, hledal bych někde kolem Labeotropheus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 23:35 fiona901 – pomoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku lidičky poradí mi někdo co je to za tlamovce,určitě to je kříženec ale čeho?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 00:14 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Danila
Ta mě také napadla, přežraná by tak mohla vypadat a nic dalšího už to snad nemůže být...ještě mě napadl nějaký sladkovodní hlaváč ale spíš to bude ta Hara. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 00:05 Žena Danila [4489] - SumciRe: wiku
Nejaký druh hary? Hara jerdoni? Pokud se to tedy podobalo tomu trnovci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2012 17:52 wiku Re: Danila
Vypadá to dost podobně, ale také to není ono. Tohle je moc dlouhé. Našel jsem si na webu i fotky mláďat druhů, které navrhujete a ani jedno se tomu nepodobalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2012 11:01 Žena Danila [4489] - SumciRe: Wiku
Neni to náhodou agamyxis pectinifroms?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2012 10:57 wiku Re: Yirka
Péřovec ne. Balitora také ne, ta je víc placatá než kulovitá. Vypadalo to opravdu jako přežraný pancéřníček, sedělo to na dně a na bříšku se houpalo dopředu dozadu. Měl jich tam víc a všechni se chovali stejně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 20:35 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: wiku
Balitora? Takto, ale na nic nepřijdeme ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 19:00 Muž Yirka [9126] Re: wiku
Tak ji vyfoť. Jinak je ten dotaz k ničemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 18:49 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: wiku
nebyl to nějaký peřovec?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 17:59 wiku Re: romant
Čtverzubec to není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 17:55 R Muž romant [27987] Re: wiku
Čtverzubec?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 17:37 wiku – Název ryby podle popisu
Zdravím. Dnes jsem na akva-burze viděl zajímavou rybu, ale zapoměl jsem její jméno a bez toho se na webu špatně vyhledává. Sedí u dna, vypadá jako nafouknutý a přežraný pancéřníček, je tmavá se světlými skvrnami (něco jako pancéřníček sterbuv). Na první pohled vypadá oprvdu jako koule s malými ploutvičkami. Velikost okolo 3-4cm, ale těžko říct, mohla to být ještě mládata.
Nějaké nápady?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.09.2012 11:55 Muž rudolf [4681] Re: AndreaC
Albinotická forma tetry kosočtverečné (Hyphessobrycon anisitsi, dříve H. caudovittatus).
Edit: o vteřiny později ;-) Ale je to ona.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   11.09.2012 11:55 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: AndreaC
No vypadá to divně...že by albín Tetry kosočtverečné? Hádám podle schodu na hřbetě a ocasního násadce, ale jistý si nejsem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2012 11:42 AndreaC – Co je to za rybu?
Fotka k příspěvku Ahoj, pomůžete mi, prosím, identifikovat tuhle rybku? Je o pár mm větší než sameček Parmičky nádherné.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 20:56 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: . : Hunter : .
Mrkněte na vranku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 20:52 Muž . : Hunter : . [17]
Fotka k příspěvku Ahoj, chcem sa spytat co je toto za rybku, s kamaratom sme ich nachytali asi 30 v rieke, samozrejme sme ich aj pustili, mam svoj tip, ale chcem pocut vas nazor. Rybka ma este dve brusne plutvy a dve chrbtove, najvacsi kusok mal asi 12 cm. Chytil som aj malinke.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 16:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: lukas05
To je prostě barevná varianta X.heleri red WG, podobná je ADA, ale ta musí mít i úplně všechny ploutve černé. Tedy i ty spodní, což tyto nemají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 16:30 lukas05 Re: LiborSprysl
Omlouvám se, ale jsem úplný lajk. Takze se jedná o mecovku mexickou cervenou a WG je druh tohoto zbarveni ??
Nebo jde o zkrizeni mecovky mexicke cervene a mecovky mexicke WG. Protoze mi prijde ze tato ryba nema ten specificky tvar zadni ploutve, jako ma WG???
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.08.2012 16:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: lukas05
červená WG
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 16:23 lukas05
Fotka k příspěvku Mam jeste jeden dotaz, co presne je to za druh mecovky?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.08.2012 16:08 R Muž romant [27987] Re: lukas05
Vlevo čichavec mordý a vpravo čichavec perleťový. O ty narozený od živorodek se obáváš oprávněně, slupnou je jako malinu. Jinak chce to na ně mít alespoň 100 litrový akvárko. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 16:07 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: lukas05
Čichavec, ten vpravo by měl být perleťový. Měly by to být mírumilovný rybky, ale nechovám je, tak nepovím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 16:03 lukas05
Fotka k příspěvku Potreboval bych od vas poradit, co je to za ryby. Rodice je dali do akva a ja mam ted dost strach o svoke zivorody. Ikdyz kupodivu spolu zatim velice dobre vychazeji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 17:33 Muž LiborSprysl [9015] Re: Silent
Bingo, Jeníku zvítězil jsi potlesk potlesk Já se také nechci motat do práce odpovědným...ale když to nejde po dobrém, třeba si udělá pořádek Lukáš smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 12:44 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
pokud né rybicky.net/atlasryb/zivorodka_okata , tak už mě nic jiného nenapadá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.08.2012 12:42 R Muž Silent [5949] Re: LiborSprysl
Že by to byla stříbrná Molly? Já se kolegům v atlasu ryb ovšem raději hrabat nebudu :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 12:32 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ad@m
Ani ta to není...Mnou zmíněné formulace jsou skutečně v textu u ryby, o níž je řeč, abych vám ulehčil hledání...Takže nenajdete-li je, nejedná se o tu správnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 12:29 Muž Ad@m [1051] Re: LiborSprysl
Živorodka kostarická: rybicky.net/atlasryb/zivorodka_kostaricka . A tá fotka odstránená bola.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 12:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: D@n!€L
Samečci těchto rybek jsou poněkud štíhlí, ale je to s nimi jako s tím malým kašpárkem a divadlem. I s takovou figurou dovedou létat po nádrži jako kulový blesk. Pokud je nějaká samice na dostřel... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 12:20 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
ty údáje mně trochu neseděly, ale když jsem se podíval na tu 2. rybku na obrázku, tak ta mně nepřipomínala rybu v perfektní kondici
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 12:18 Muž LiborSprysl [9015] Re: D@n!€L
U ní je pH v pořádku a barva zmíněná v konci je při troše fantazie také dobrá....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 12:11 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.08.2012 11:55 Muž LiborSprysl [9015]
Schválně, copak je to za rybičku? ;-)
Mírumilovná, hejnovitá, vytrvalá, stříbrně černá ryba. Na kvalitu vody nejsou kladeny téměř žádné požadavky. Doporučené pH 6-8,5. Jako každá živorodka produkuje větší množství odpadních látek, takže pravidelná údržba akvária je nutností.
Pokud to někomu připadá jako blábol, o změnu v atlasu jsem požádal a Infoservisem mi bylo sděleno, že chyby byly odstraněny. Nebyly. Je to tam furt a ještě ke všemu s první fotkou, kde ryba připomíná absolventa koncentráku, chorobami prolezlá. Což jsem také doporučil odstranit...
Tak zkuste hádat... ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.08.2012 19:20 Muž radecek [4] Re: Filip980
Ahoj já si taky myslím,že je to Halančík Gardnerův. Uvidíme co řeknou zkušenější ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 19:13 Muž Filip980 [398] - Rostliny – Je to halančík pestrý?
Fotka k příspěvku Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli je to halančík pestrý? Teď jsem si prohlížel ostatní druhy a připomíná mi spíš halančíka gardnerového než pestrého. Omlouvám se za kvalitu fotky, ale lepší jsem zatím nepořídil.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 13:17 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: rudolf
Souhlasím, ta první fotka by mohla být správná, u té jediné jsem také váhal ;-)
Nezdála se mi ale ta ocasní ploutev. Se sázkou bych ale nešel víc než na jedno pivo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.08.2012 08:42 Muž rudolf [4681] Re: LiborSprysl
To by se samozřejmě dalo, kdyby se použily veškeré potřebné metody a výsledky zkoumání se srovnaly s originálními popisy, což by tedy mj. znamenalo, že by ona ryba své určení nepřežila ;-) Jinak podle vzhledu, zvláště je-li k dispozici jenom fotka a člověk nevidí rybu naživo, to u peřovců ani při znalosti lokality odchytu ne vždy jednoznačně jde. Jako příklad stačí třeba jen potíž při rozlišování Synodontis multipunctata a Synodontis grandiops, rozdíl jednoho paprsku v prsní ploutvi se na živé rybě čile plavající v nádrži určuje blbě a na fotce vidět není...
Jinak tohle teď není pro tebe, ty to máš určitě dávno nastudované smich , ale možná to zase bude pro někoho z účastníků fóra užitečné, i když je to článek už přes tři roky starý a kdysi kdesi, v jakémsi jiném vlákně, jsem tady už na něj, myslím, jednou odkazoval. Článek o peřovcích, kde o podobných věcech píšu a je v něm mj. taky fotka skutečných Synodontis multipunctata, je tady:
www.aquatab.net/…
(A vyšel ve 2. čísle Akvária terária v roce 2009...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 08:33 Muž rudolf [4681] Re: PaDa
S tím názvem je to trochu pikantní ;-) Ano, podle všech pravidel zoologické nomenklatury platí Ferrarisova změna na ženský rod a koncovku -a, jenže Eschmeyer se v Katalogu ryb z jakéhosi důvodu rozhodl, že ji nebude akceptovat, takže on ponechává u všech dotčených druhů původní koncovku -us. Čímž vzniká tak trochu ... chaos :)
Co se týká fotek ve zdejším atlase, tak bych se docela nerad sázel, je to trochu věštění. Podle mne není skutečný S. multipunctata na fotkách autora "gringo" a "cap", ale tou první fotkou autora "leonardo" si jist nejsem, tam na první pohled není nic mimořádně nápadného, co by toto určení vylučovalo. Je pravda, že na multipunctata má ta ryba dost vysoké tělo, resp. poměr délky a výšky jejího těla se zdá být trochu menší, než by mohl být, multipunctaty bývají protáhlejší. Ale ryba leží šikmo k objektivu, je mladá... jak říkám, nerad bych se v jejím případě vsázel ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 05:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: rudolf
Předpokládám, že pokud by byl jasný zdroj - tedy odchytová stanice, pokud by šlo odchytovou rybu - pak by se to určit dalo v dospělejším věku. Ovšem dle mých informací pochází již také mnoho u nás prodávaných peřovců z farem v přední i zadní Asiii a jak známo asijští chovatelé si hlavu moc nelámou s tím, jak se ryba jmenuje.
A je nutné připomenout známou praxi, že český importér objedná zrovna kukačky a ty nejsou na skladě...Všichni známe parodie na přizpůsobivost asijských prodejců u nás na stáncích. Je to stejné i v jejich domovině smich I "silonky mohou 100% bavlněné ponožky" smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 02:53 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: hasič
Synodontis multipunctata to nebude. Podle mne synodontis sp. prodaný jako peřovec kukaččí ;-) Těhle flekatejch hybridů jsou mraky a "kukačka" táhne ano
Tady v atlase by se měl opravit latinský název na platný multipunctata a z těch fotek myslím není ani jedna správná...
Odpovídající fotka je třeba:
www.aquariumfish.net/…
www.aquariumfish.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.08.2012 02:03 Muž rudolf [4681] Re: hasič
Je to blíže neurčitelný peřovec rodu Synodontis. Bližší neurčitelnost je dána kombinací hned několika faktorů - jednak je to mizerná fotka, na které třeba není vidět kresba v ocasní ploutvi, jednak je to vzhledem k velikostnímu poměru s těmi listy vzadu ještě zřejmě dost mladá ryba, u které se může kresba ještě změnit, jednak se u peřovců pouze podle vzhledu mnoho druhů určit nedá a konečně taky proto, že akvaristický trh je u peřovců zamořen mezidruhovými kříženci. Ale při všech těchto výhradách to zrovna na peřovce kukaččího nebo jiný druh z jezera Tanganika moc nevypadá.
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 21:47 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: hasič
Tipnul bych že by to mohl být Peřovec kukaččí ;-) rybicky.net/atlasryb/perovec_kukacci X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 21:41 hasič – Poraďte co je přesné určení této rybky.
Fotka k příspěvku Poraďte co je to zač. Stále je ukrytá v dutinách, ven jde pouze za potravou.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 21:09 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Filip980
skoro určitě to je Mustelus punctulatus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 19:28 Muž Filip980 [398] - Rostliny – ?
Fotka k příspěvku Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jestli by někdo nevěděl, co je tohle za druh žraloka? Viděl jsem ho v restauraci v Chorvatsku ve velkém akváriu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 15:03 host Re: ivaha
Tak, tak, kolumbiany palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2012 14:45 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: borisTIGER
Já bych řekla, že tahle rybicky.net/atlasryb/tetra_darienska by to mohla bejt spíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.07.2012 13:01 Muž peter1459 [79] - AmerikaRe: borisTIGER
myslím že to sú tetry červené rybicky.net/atlasryb/tetra_cervena
kamarát ich má v akva tiež: rybicky.net/nadrze/14059
len má horšie fotky
https://rybicky.net/atlasryb/fotogalerie/
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb. Je-li ryba správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování ryb přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [41] ...... 71

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 226286x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/147?od=2001