Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Copak je to za rybičku?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Copak je to za rybičku? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 45 Přejít na další stránku   1  
Copak je to za rybičku?
https://rybicky.net/atlasryb/fotogalerie/
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb. Je-li ryba správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování ryb přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 07:43 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: tomikaaa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 07:33 tomikaaa – rybka
Fotka k příspěvku Caute,

viete niekto prosim Vas co to je za rybku ? Pripadne aj pohlavie ? vopred dik,

Tomas
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.02.2012 19:33 Muž MrHu [300] Re: Rubby222
Fotka mizerná, ale tipuju rybicky.net/atlasryb/parmicka_duhova ...;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2012 19:30 Muž Rubby222 [3] - Labyrintky – Tetra ??
Fotka k příspěvku Prosim vás nevíte nekdo co je to za rybku ? dovezl mi to kamarád ale ani on neví co to je..dekuji za odpoveď
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 11:49 papaja2 – Koupila jsem si rybu a nevim název
Mám menší problém, koupila jsem si rybu na burze a zapomela jsem nazev.Je to ještě mládě má šest cm a vypadá jak malé haďátko je tmavý se světlými flíčky a malinkatými fousky.Prosim napište jestli náhodou nevíte co by to mohlo být děkuju...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.02.2012 23:41 Muž DavidDizzer [26] Re: katterinecka
Já jsem si to tak trochu myslel, že to bude Parmička nádherná, ale tak raději se zeptám. A přesto to nemá nic společného s tím, zda jsem správce nebo ne. V tomto případě jsem neuměl identifikovat rybku, což se stává a obrátil jsem se na pomoc :-). Vy jste mi potvrdili Parmičku nádhernou a děkuji Vám ...

Přeji pěkný zbytek dne,
DavidDizzer :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.02.2012 23:38 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: DavidDizzer
určitě nějaká parmička. Já myslela že se správce na akvaristickým webu trochu vyzná v rybách.

Koukni do atlasu na parmičku nádhernou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.02.2012 23:37 R Muž Silent [5949] Re: DavidDizzer
Myslím že to je Puntius conchonius.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 23:32 Muž DavidDizzer [26]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Velice se omlouvám za kvalitu fotek - není bohužel čas a trpělivost rybičku vyfotit...

Chtěl bych se zeptat, co je to za rybičku? Typoval bych nějakou tetru, ale nevím jakou - na měděnou to nevypadá tvarem těla...
Typický znak: U ocasu je černý flek... Zbarvení ryby do zlato-oranžové...
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 21:58 R Muž Silent [5949] Re: petulinakk
Já bych to viděl nejspíše na Rasboru einthovenii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 21:55 Žena petulinakk [2016] Re: xx
I tato má podle fotek ještě světlý pruh nad tím černým :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 21:52 xx Re: petulinakk
Nannostomus marilynae?

fishbase.org/…


Další tady:
fishbase.org/…=
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.02.2012 21:50 Žena petulinakk [2016] Re: petulinakk
Podle fotek na které jsem narazila úplně náhodou právě ted, by věrně odpovídala jakási Rasbora einthovenii neboli Brilliant rasbora, třeba tady toto

www.aquariaveldhuis.nl/…

je ve všech detailech přesně to co mi tu plave!

víc foto

www.google.cz/…

Ale kde by se to tady proboha vzalo??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 21:44 Žena petulinakk [2016] Re: Pepan
Podle fotek co jsem našla má n. harrisoni stejně zakřivený černý pruh, ale i trochu zabarvené konce ploutviček, a u kořene ocasu také skvrnu, navíc nad černým pruhem se mi zdá že má ještě jeden světlejší. Moje neznámá má ploutve celé bezbarvé (pokud se věkem ještě nevybarví?) a dolní i horní polovinu těla stejně barevnou, bez dalšího pruhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 21:31 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: petulinakk
V každém případě je to drobnoústka. Připadá mi to jako N. harrisoni. N. beckfordi má ten pruh širší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.02.2012 21:31 Muž SanelOne [5] - TetryRe: petulinakk
parmička podélnopruhá...toť můj laický názor :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 21:23 Žena petulinakk [2016] Re: xx
To vypadá dost podobně, chvíli jsem hledala více info u pana Googla, ale myslím že ani ta to není, podle foto dostupných na netu to vypadá že moje rybka má černý pruh o dost výraznější, navíc nejde po celé délce středem těla, ale v zadní polovině jde celkem výrazně dolů, tak jak je to na fotkách (není to nakloněním rybky nebo fotáku).

Leda že by ještě neukončila růst a ještě se časem vzhledově trochu změnila?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 21:14 Žena petulinakk [2016] Re: Lila1
Nene, jak píše Tomas Enderson, a rybka je štíhlá, štíhlejší než drobnoústky, navíc nemá nad ani pod černým pruhem žádný jiný ani světlejší ani tmavší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 21:10 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: Lila1
Tak to by být nemohla ta rybka na fotkách nemá tukovou ploutvičku. Já bych fakt zůstal u kaprovitých ryb.

Martin Honzejk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 21:10 xx Re: petulinakk
fishbase.org/…


co podélnopruhá - Barbus ablabes ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -7   08.02.2012 21:07 Žena Lila1 [31] Re: petulinakk
Nemůže to být Neonka černá?
cs.wikipedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 21:03 Žena petulinakk [2016] Re: SanelOne
Ano, rasbora černopruhá ani nemá černý pruh protažený až k oku vepředu, ani až do ocasní ploutve včetně, aspon podle fotek ve zdejším atlase :-)
K některým rasborám bohužel fotka chybí, taky to možná ani není rasbora/rasborka...
Snad ji někdo pozná :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 20:59 Muž SanelOne [5] - TetryRe: petulinakk
U té Tvé rybky mi chybí červená skvrna na konci ocásku, kterou tam právě rozbora černopruhá má. Takže bych řekl, že to bude něco jiného...ale co, toť otázka pro Mr. gold star ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 20:41 Žena petulinakk [2016]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Koupila jsem před časem 7 boraras maculatus, doma jsem pak zjistila že se mezi ně připletla jedna rybka s pruhem, tvarem těla i velikostí byla přibližně stejná, proto jsem si jí zařadila jako "tu další malou boraras s pruhem" - b. urophtalmoides.
Rybka nakonec ale maculatky o dost přerostla, je zhruba stejně dlouhá jako moje drobnoústky trpasličí, jen štíhlejší.
Také na rozdíl od urophtalmoides má černý pruh protažený až k oku, a vzadu až do ocasní ploutve která je jinak bezbarvá. Neměla by to být tedy ani tato rybicky.net/atlasryb/razbora_cernopruha….
Poradíte?

Za kvalitu fotek se omlouvám, je mi jasné že to možná nebude stačit, strávila jsem focením docela dost času, ale rybka je prostě strašně rychlá :-(
Pokud by bylo nutné přiložit kvalitnější fotky, můžu se pokusit rybku odlovit a vyfotit lépe.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 15:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: hawok
....a nevědomost hříchu nečiní. Nutno dodat bez křišťálové koule...V případě peřovců k nám dovážených je to skutečně lotynka. Protože obchodníci v Africe jsou je schopni prodat jako cokoliv a stejné je to občas i u nás. Ale on ten název asi pro běžného akvaristu moc podstatný není. Jistější je to s veliferama a nigritama například "z dílny" pana Ešpandra. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   05.02.2012 13:10 Muž hawok [64] - ČtverzubciRe: exit
taky je treba zduraznit, ze co se tyka perovcu a zvlast flekatych, ze se na nasem trhu objevuje spousta hybridu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 12:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: exit
S ohledem na ten rozmazaný flek bych jistotou nehýřil že to je peřovec kukaččí. Těch flekatých peřovců je více...Navíc to mázlé má fleky podstatně větší než multipuncatus, to je i vidět smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.02.2012 10:09 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: exit
To ti řeknu úplně přesně, to je rozmazanej flek:) Ale když jsem vytáhl po čase ze skříně křištálovou kouli, tak ta mi poradila že by to mohlo být tohle :

rybicky.net/atlasryb/perovec_kukacci :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 10:05 Muž exit [116] - Rostliny
Fotka k příspěvku Poradí někdo co je to zač? Přitáhnul jsem to s rostlinami.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 09:17 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: chmelik
Pancéřníček kropenatý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 20:01 Muž chmelik [0] – Co je to za rybu
Fotka k příspěvku Byl jsem na jídle a zaujala mi tam tato ryba ale nevím jak se jmenuje. Díky :-) za pomoc
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.02.2012 18:16 Muž Pepino78 [49] Re: Filip980
Xantorická forma, albín by měl asi "trošku" červenější oči ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 18:05 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: 93petr19
Tetra černá - albín.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 18:03 Muž 93petr19 [5] - Rostliny – Co je to za rybu?
Nevíte někdo co je to za rybu?
rybicky.net/nadrz/14223/0.jpg

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 12:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kyd
Balonmolly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 12:51 Muž Kyd [43] – copak je to za rybičku?
Fotka k příspěvku Prosím... nepoznáte někdo co je tohle za rybku?
vým jen že je to živorodka a že snad druh nějké Platy ..
foto je samec.. samička je malonko menší a méně barevně výrazná a nemá patrný výrůstek nahoře před hřbetní ploutví..
omlouvám se za kvalitu foto ale ty mršky nepostojí..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 18:50 Žena Beastie [314] Re: Voloduson
www.seriouslyfish.com/… toto jsou úžasné stránky ( které žádným způsobem nekonkurují těmto, tyto jsou 100x lepší). Dole v sekci notes jsou psané hlavní vzhledové a poznávací rozdíly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 18:35 R Muž Silent [5949] Re: Voloduson
Myslím, že kalimantanská to nebude, protože ta má odlišnou kresbu. Skvrna na boku je u kalimantanské výrazněji oválná na rozdíl od kulaté kterou má maculata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 18:29 Voloduson Re: Silent
Diky, jen pro uplnost, proc to nemuze byt jedna z techto? rybicky.net/atlasryb/razborka_kalimantanska ci rybicky.net/atlasryb/razborka_thajska

I kdyz asi si z casti odpovim sam, ze ty moje jsou uz vetsi nez 1,5cm... Takze Thajska asi neprichazi v uvahu... Prijdou mi na prvni pohled stejny... Tak bych jen rad znal nejaky znak podle ceho se da poznat co je co... Jeste jednou diky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 18:19 R Muž Silent [5949] Re: romant
Tak máme asi pravdu. Já jen napsal staré a patrně už neplatné latinské jméno :-D . Musím se polepšit a občas kouknout do atlasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 18:17 R Muž romant [27982] Re: Voloduson
Řekl bych že je to tato rybicky.net/atlasryb/razborka_trpaslici
Edit: Honza si myslí to samý, tak ještě aby to bylo správně. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 18:15 R Muž Silent [5949] Re: Voloduson
Nebude to Rasbora maculata?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 18:10 Voloduson – Prosim o identifikaci razborky...
Fotka k příspěvku Dostali se mi do pece tyhle minikousci... Samozrejme vim, ze jde o razborku, ale nedokazu urcit o kterou konkretne, dokaze nekdo poradit?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 18:51 R Muž romant [27982] Re: purkytka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 18:39 purkytka – Jméno ryby???
Fotka k příspěvku Nezná prosím někdo jméno této rybičky. Je velká asi 20 cm. Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 13:30 Muž LiborSprysl [9015] Re: pavel007
Obyčejné mečovky... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 13:26 pavel007
Fotka k příspěvku co je to za rybku ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 00:37 - Re: rudolf
Práve pre tú druhovú odlišnosť som ju z netu pridal na porovnanie. ;-) Bohu žiaľ nechovám,tak nemôžem pridať vlastné fotky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2012 00:26 Muž rudolf [4681] Re: prasan
Já jsem předesílal, že jsem nechtěl do téhle diskuse vůbec vstupovat, protože už není nic nového, co by se k ní dalo dodat ;-) Nicméně když sem vkládáte tuhle fotku, tak by bylo dobré případným zájemcům o tyhle ryby připomenout, že pochází z internetu a zachycuje pouze jednu z několika vzhledově odlišných podob, které se na internetu na fotkách pojmenovaných Puntius binotatus objevují. Jinak tuhle fotku pořídil polský akvarista z Gdaňsku Bogdan Janiczak :-)
https://rybicky.net/atlasryb/fotogalerie/
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb. Je-li ryba správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování ryb přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [45] ...... 71

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 226273x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/147?od=2201