Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Copak je to za rybičku?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Copak je to za rybičku? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 22 Přejít na další stránku   1  
Copak je to za rybičku?
https://rybicky.net/atlasryb/fotogalerie/
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb. Je-li ryba správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování ryb přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2015 16:18 Nytekk23
Fotka k příspěvku mám dotaz má tam takové velké placky,asi nějací kančíci,jsou pruhovaný a spodní ploutve do červena,jaký druh to je ? přikládám foto
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.05.2015 20:30 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: mko
smich No pěkná tichá pošta a komolení, ale s největší pravděpodobností to bude kančík červenohrdlý/ meeki ... Thorichthys meeki

rybicky.net/atlasryb/kancik_cervenohrdly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2015 20:21 Muž mko [1]
Ahojte, otcov kamarat odchoval jeden druh ryby a chce mi ho darovat, ale neviem, co je ta ryba zac. Povedal mi len, ze Kančík mäkký, ale to je asi len slangový názov. Viete o ktorý druh by mohlo ísť?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2015 13:09 radim Re: Adam
Malý Karas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2015 12:14 Adam – Dotaz
Fotka k příspěvku Zdravím,může mi někdo poradit,co je to za rybku?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2015 22:57 radim Re: Pavla
hádám L104 vzhledem k jejich dostupnosti X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2015 19:30 Pavla – co to je za krunyrovce?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosim, poradi nekdo...co to je za krunyrovce?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.05.2015 21:35 cartimandua Re: fanda007
Mělo by se jednat o Razborku galaxy nebo taky jinak Dánio perlové. rybicky.net/atlasryb/danio_perlove
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2015 21:32 Muž tojehnus [1] – Copak je to za rybku?
Fotka k příspěvku Ahoj,prosím o radu. Já zapomněl název. Díky moc stydim
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 19:09 RAP Re: mamlon123
Ještě by to mohla být "z Oděsy". Ty fotky jsou dost mázlé.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 13:34 Muž Strojek [141] Re: mamlon123
podle me je to parmicka nadherna "Puntius conchonius"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 10:13 Muž mamlon123 [8]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Můžu se zeptat co to je za ryby? Myslím ty oranžový a na druhé fotce tu světlou s tečkou u ocasu. Nejsou to Parmičky nádherný(samci a samice)?
A komenty k akváriu si nechte, není moje a s majiteli je to trochu složitější :-D Bohužel mi poslali jen tyhle mázlý fotky, prej jsou docela dost aktivní.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.05.2015 17:44 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Reedee
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2015 17:36 Muž Reedee [0]
Fotka k příspěvku Nevíte někdo co je tohle za rybu? Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2015 11:38 PR0V0CATEUR Re: Filip
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2015 11:32 Filip – pomoc o rozloznanie rybičky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pomôžete mi niekto s týmto druhom rybky? som začínajúci akvarista a zabudol som sa v obchode spýtať čo to je za rybku...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2015 18:14 radim Re: Toncek12
Puntius ticto
mladá ryba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.04.2015 17:28 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Toncek12
Není divu, v takových podmínkách... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2015 17:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: Toncek12
No nemá... ale nějaký barbus (puntius) to sichr jest....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2015 17:23 Muž Toncek12 [0] Re: LiborSprysl
to asi ne nemá pruhy
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2015 17:17 Muž LiborSprysl [9015] Re: Toncek12
Nějaká barbuska... pentazona?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2015 17:12 Muž Toncek12 [0] – Co je to za rybku ??
Fotka k příspěvku Zdravým dneska jsem si koupil novou rostlinu a k tomu nevědomky i novou rybku ale nevim co to je za druh ryby.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2015 16:44 radim Re: KopyOne
Pseudorasbora parva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2015 16:38 KopyOne – Co je to za rybičku?
Fotka k příspěvku Prosím vás můžete mi poradit co je to za rybičku? ne
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2015 19:07 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: rudolf
Fotka k příspěvku Neskutečně děkuji za sáhodlouhou odpověď, fotky z boku rád dodám, ale bohužel časem, teď rybu rušit nechci.
Ohledně délky, vím, napsal jsem to dost "neschopně" ale ono to vycházelo z toho, že ryba neměla moc náladu na manipulaci, ještě k tomu stres z transportu a měřit jednoduše nebylo moc jednoduché, nechtěl jsem jedince moc trápit (u tohoto anténovce jsem se poměrně dost bál abych mu nepoškodil vousy) a jen pro můj přehled orientačně změřit, paměť je ošidná a rád mám aspoň zdánlivý přehled, minimálně kvůli přírůstkům.
Další věc (a tady mám nedostatek který popisujete), u tak protaženého ocasu jsem si vlastně nebyl jistý zda jí měřit v celé délce ocasu. Nakonec ryba byla tak bojovná a neposlušná že se dalo změřit jen přibližně a já se z nějakého důvodu zaměřil na bod někde mezi polovinou a 2/3 délky ocasu směrem od kořene ocasní ploutve. Ve výsledku mohu konstatovat že pokud bych bral rybu od rypce až po úplný konec ocasu, přesahuje jedinec délku 15cm.

Ryba pochází z Dříteče, tedy PROFI-AQUARIUM .... orientuji se podle názvu napsaného na "štítku u nádrže který jsem si vyfotil, snad sem mohu tu fotku přiložit.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 17   18.04.2015 17:39 Muž rudolf [4681] Re: Hansel
Škoda, že jste se nezeptal o týden dříve, tenhle dotaz je krásný ilustrační materiál do přednášky, kterou jsem měl před týdnem na Akvakongresu ve Žďáru nad Sázavou. ;-)
Nejprve k jménům. V současnosti jsou platné dva druhy v rodu Duopalatinus a tři druhy v rodu Platysilurus, konkrétně:
Duopalatinus emarginatus (anténovec brazilský)
Duopalatinus peruanus (anténovec peruánský)
Platysilurus malarmo (anténovec malarmo)
Platysilurus mucosus (anténovec sliznatý)
Platysilurus olallae
Druh Platysilurus olallae nemá vytvořeno české jméno, protože české názvosloví sumců vyšlo v roce 2004 a tento druh, byť byl vědecky popsán už v roce 1977, byl až zhruba právě do roku 2004 trošku záhadně zapomenut, přehlížen, neuváděl se v žádných referenčních databázích rybích druhů.
Jinak tedy výše uvedených pět jmen druhů je platných, nejsou to žádná synonyma, bez ohledu na to, co někdo napíše na nějakou webovou stránku. Je ale pravda, že v minulosti např. Platysilurus malarmo vystupoval v některé literatuře pod jménem Duopalatinus malarmo, což v kombinaci s lidovou tvořivostí tvůrců nejrůznějších webových stránek pak může vyvolávat zmatky.
A teď k vaší rybě. Nejsem si jist, zda někde existuje ještě jiný, novější nebo podrobnější popis rozdílů mezi rody Duopalatinus a Platysilurus než v práci amerického ichtyologa L. P. Schultze „Sumci Venezuely“, která vyšla v roce 1944 v časopise Proceedings of the United States National Museum a v níž Schultz mj. popisuje 38 nových forem sumců, které nasbíral během své cesty do Venezuely o dva roky dříve. Rozdíly podle Schultze spočívají v uspořádání zubů na kosti radličné a na premaxile, v počtu žaberních tyčinek, ve tvaru hlavy (u rodu Duopalatinus je hlava trochu kratší a širší, u rodu Platysilurus delší a užší – rozdíly nejsou ale příliš velké a hlavně je nestanovíte, když máte jenom jednu rybu, nikoli dvě různé) – to jsou rozdíly pro akvaristu nepoužitelné. Ale pak tam udává ještě jeden zajímavý rozdíl u maxilárních vousů. U rodu Platysilurus jsou „delší než celková délka, až po úroveň hřbetní ploutve osifikované, dále pak ohebné a páskovité, končící dlouhým vlasovitým vláknem“. Rod Duopalatinus má maxilární vousy „dosahující mírně za ocasní ploutev, ale nikoliv osifikované nebo pásovité“.
Tolik teorie. Co se týká praxe: Obecně řečeno, k určení jakékoli ryby by to chtělo taky slušnou fotku celé ryby z boku, pohled shora není úplně ideální. I když v tomto případě zrovna ten horní pohled odhaluje výborně délku vousů – budeme-li věřit Schultzem stanoveným rozdílům, pak už jen z tohoto znaku se zdá být zjevné, že jde o zástupce rodu Platysilurus. Dále, když už jsme u vaší konkrétní ryby: Z toho vašeho povídání není úplně zřejmé, odkud pochází název Duopalatinus cf. peruanus, pod nímž „bylo zvířátko koupeno“ – to vymyslel personál, když se šel podívat do atlasu, nebo už tak byla ryba popsána na nádrži (tj. zřejmě toto jméno bylo na dodacím listu) a personál se šel dívat jenom na délku? (Pak se ale díval špatně, protože ryby rodu Duopalatinus jsou menší, mají jen kolem těch 15 cm.) Snad je to opravdu ještě mládě, ale k tomu by byla na posouzení třeba ta fotka z boku. Pokud ano a pokud měří 14–15 cm (což je víceméně standardní délka dospělého duopalatinuse), tak je to druhá směrovka k rodu Platysilurus. (Mimochodem, „od čumáku“ si ještě dokážu představit, že je to od špičky rypce, ale co si mám představit pod pojmem „do půlky až 2/3 ocasu“, to opravdu nevím. Různý způsob měření délky těla ryby je tady schován ve vlákně Jak krmit? rybicky.net/forum/11182 – je to ještě na 1. stránce s datem 14.4.2014, doporučuji přečíst.)
Takže shrnuto: dva znaky zdají se směřovat poměrně jasně k rodu Platysilurus, nikoli Duopalatinus. Druhy rodu Platysilurus dorůstají různě – o Platysilurus malarmo se tvrdí, že až 70 cm, u Platysilurus mucosus se uvádí šalomounsky „nejméně 20 cm“, druhy rodu Duopalatinus jenom 14–15 cm. Co se týká druhu, neznám hodnověrný pramen, který by vymezoval charakteristické znaky tří druhů rodu Platysilurus. Druh Platysilurus olallae sice už nikdo nepřehlíží, ale pořád v podstatě nikdo neví, jak hodnověrně vypadá. Měl by se vyskytovat pouze v ekvádorské Amazonii, což není oblast, odkud by se komerčně ryby nějak moc vozily. Originální popis druhu Platysilurus mucosus k dispozici nemám, popsal ho Vaillant v roce 1880 v časopise vydávaném v Paříži. Vzhledem k tomu, že Platysilurus malarmo se vyskytuje pouze ve Venezuele a Kolumbii v oblasti kolem Lago Maracaibo (a nebudu vás už znejišťovat konstatováním, že jedna ryba z typové série byla chycena v „Río Negro, pod ústím Río Yasa“ ;-) ), zatímco Platysilurus mucosus má areál rozšíření daleko větší (Brazílie, Peru, Kolumbie, Venezuela, Bolívie), řekl bych, že pravděpodobnější variantou je, že jde o anténovce sliznatého – Platysilurus mucosus. Ale musím upozornit, že si to myslím na základě všeho toho, co jsem teď popsal, nikoli na základě podobnosti vaší ryby s nějakou fotkou na internetu, pod kterou je zrovna shodou okolností napsáno Platysilurus mucosus. Přesně tímhle jsme ve Žďáru tu přednášku začínali. Jak je ošidné, když akvarista najde nějakým způsobem nějakou fotku, dospěje k názoru, že je na ní přesně ta „jeho“ ryba, přečte si písmenka pod fotkou a tam uvedené jméno začne považovat za svaté... (Mimochodem, ať koukám, jak koukám, tak přesto, že pohled shora je k tomu ne úplně ideální, tak na té vaší rybě vidím kresbu poněkud jinou, než má ryba na fotce na scotcat.com, na kterou odkazujete. Ale kresba není rozhodujícím znakem k určení těchto anténovců, navíc se u nich s věkem mění.)
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2015 16:42 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: radim
Fotka v nádrži, nebude to jednoduchý, ale máš pravdu radime, tohle je prostě přesně oje ryba..... a právě pod označením Platysilurus mucosus .... tomu připisujou 30-40 cm
Jinak tady další fotky ... až mám pocit že je zbytečný abych ho lovil foťákem, tohle je prostě on smich www.scotcat.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2015 16:23 radim Platysilurus malarmo
jakoby mu z oka vypadl i26.photobucket.com/…
přál bych ti spíš tohoto, než nějakého prcka!
Je dost vidět jen pod Platysilurus sp. Ono asi víc lidí neví.
Jen tipuju, aby bylo jasno... :-P Protože jsi mi nasadil hned z rána brouka do hlavy :-D
Fotka v nádrži, až ryba nahodí nějakou barvu, bude určitě lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2015 12:56 Muž Horác [3942] Re: Hansel
cat_fish@volny.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2015 11:54 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Hansel
Vím jenom o jednom odbornici na sumce u nás a ta už tady myslím nechodí - Catfish. Zkus jí napsat, třeba odpoví. www.catfish.cz
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2015 10:05 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrý
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Drazí kolegové a kamarádi, potřebuji pomoc. Nebude to jednoduché, ale věřím že se nějaký znalec najde a vyvede mě ze tmy.
Nechal jsem se unést a doma se mi ocitnul tenhle krasavec za nekřesťanský peníze smich Jelikož antenovců je neskutečný množství, tak jsem si nedokázal vybavit velikost, ačkoli latinský název mi neznámý nebyl. Následovala porada s personálem, který byl tak hodný a šel vyhledat v atlase. Výsledný verdikt byl kolem 50 cm. Což mě potěšilo.
Doma jsem při hledání informací už ale propadl v totální chaos. Někde jsou synonyma tak, podruhé tak, velikosti v některých zdrojích max 15 cm, v několika zdrojích 40cm. Několik druhů dokonce vypadá stejně krom drobných odchylek.
Zviřátko bylo koupeno pod názvem Duopalatinus cf. peruanus který je obecně popsán spíš pod těmi 15cm. Jako třeba zde
www.planetcatfish.com/…

Pak je zde problém v názvu a z mého pohledu celkem redundantní synonyma příklady:
amazonpredators.wordpress.com/…
(čím dál častěji narážím na to že muscosa/muscosum bude aktualním názvem a platysilurus spráným zařazením takže je o asi nejpravděpodobnější)
Našel jsem jich víc ale nešlo se v těch všech záložkách časem orientovat tak sem nedám vše.

A další problém je v rozptylu velikostí, jako třeba na planetcatfish, ale pak jsou k nalezení informace jako tyto kterým bych hrozně rád věřil (Bohužel nešprechtím takže překladače mi můžou udělat pěkný binec, tudíž to beru taky s rezervou)
my-fish.org/…

www.aqua-terra-net.de/… (tady je řeč o druhém odstavci)


A nakonec fotky mého vlastního svěřence.... trochu mě překvapuje že sám má ještě juvenilní stavbu těla a přitom má od čumáku do půlky až 2/3 ocasu přibližně 14-15 cm.... jak jsou dlouhé ty vousy vidíte sami :-D

Snad se v tom slohu dá trochu vyznat a někdo bude něco vědět blíž, případně kam se obrátit.
Předem všem díky moc pivo
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.04.2015 11:55 Danarny Re: HaninaK
Řekla bych že je to Parmička Schuberti, v akvaristikách občas i pod názvem Parmička zlatá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2015 09:52 radim Re: HaninaK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.04.2015 09:17 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: HaninaK
Zkus porovnat tady: rybicky.net/atlasryb/parmicka_olivova
S rezervou prosim, osobni zkusenost s tou rybou nemam, takze ji nemam ani v oku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2015 09:14 Žena HaninaK [0] – prosím o identifikaci
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku zdravým akvaristy,a prosím o pomoc, kamarádka mi poslala foto rybiček které ji zanechal bývalý přítel a ona bohužel neví co je to za druh. foto nejsou moc kvalitní ale snad to nekdo pozná. díky moc
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 22:20 Žena Raviolka [2154] Re: Deepinpeat
Tak pro mě byla zrovna tahle hádanka o dost zjednodušená tím, že stejné ryby mám na svých fotkách a videích a byla by ostuda nevědět, co to tam plavalo ;-) A Fluviphylax je nezaměnitelný, pokud se pohybujeme v černých vodách Jižní Ameriky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 18:54 Deepinpeat Re: Raviolka
Markéto, jsi dobrá prostě :) Já jsem byl radši zticha, přišlo mi to moc velké vzhledem k těm ostatním rybám, ale možná sem si měl uvědomit, že velikost těch ostatních nebude velikost těch vyžraných akvarijních populací co nám plavou doma. Tady je od stejného uživatele další video www.youtube.com/… , kde jsou asi ve 4.50 a pak asi víckrát vidět znovu a je jasné, že máš pravdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.04.2015 13:52 Žena Raviolka [2154] Re: radim
To je nějaký Fluviphylax - bližší určení je z toho videa nemožné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2015 22:17 RAP Re: Mitch55
To určitě ne, kde by se tam vzalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2015 21:48 Mitch55 Re: radim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2015 21:04 radim
www.youtube.com/…
ahoj ví někdo? cca 1:43 ty rybky pod hladinou, co jim tak svítí oči. Už jsem je někde viděl, ale vůbec si to neumím vybavit a najít je :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2015 10:35 radim Re: petastastna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2015 10:27 Žena petastastna [0]
Fotka k příspěvku Ahojte, vim že kvalita nic moc, ale je to kamaráda. Ta velká ryba v pravo dole, vypada jak žralok, a je stará sedm let, nevíte co by to mohlo být za rybu? :-) jen napady :-) vim že foto neni kvalitní
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2015 11:59 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: tequila401
Videl bych to na samici Apistogramma agassizii, ale ruku do ohne za to nedam ani nahodou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2015 11:54 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Legioix
Ten pruh az hluboko do ocasni ploutve, vyrazne cervene vsechny ploutve, to Tve urceni se mi nezda.
ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2015 11:40 Muž Legioix [574] Re: tequila401
Kakadu to není. Viděl bych to na rybicky.net/atlasryb/cichlidka_macmasteri
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2015 11:18 tequila401 Re: Amatértom
to nebude kakadu, mám v akva aj tú ale tá vyzerá inak, hlavne farba tela a tvar chvostovej plutvy je iná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2015 20:45 Muž P [125] - Betta splendensRe: tequila401
Může :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 20:20 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: tequila401
velmi podobně vypadá moje samička cichlidky kakadu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 19:06 tequila401 – Cichlidka agassizi?
Fotka k příspěvku Môže to byť na fotke samica agassizi? Sory za kvalitu foto, fotené mobilom
 
https://rybicky.net/atlasryb/fotogalerie/
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb. Je-li ryba správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování ryb přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [22] ...... 71

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 226286x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/147?od=1051