Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Copak je to za rybičku?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Copak je to za rybičku? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 55 Přejít na další stránku   1  
Copak je to za rybičku?
https://rybicky.net/atlasryb/fotogalerie/
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb. Je-li ryba správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování ryb přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 22:16 safki – jaka rybka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jaky je prosim tohle presne druh?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 19:12 Stingray Re: Bak
Vypadá to na Zoogoneticus tequila ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 19:01 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – a ještě jeden hezký :)
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 18:04 Muž Yirka [9118] Re: Jarik
Česky laicky řečeno mečovka lyra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 17:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jarik
x.h. lyra samec:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 17:55 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek
Fotka k příspěvku Co je to za rybu? Diky za odpoved
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2010 22:11 Muž Oskar. [23] - AmerikaRe: maalamut
Je to Kančík perleťový rybicky.net/atlasryb/kancik_perletovy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2010 22:07 Muž maalamut [3] - Raci, krabi, krevetky – co je zač?
Fotka k příspěvku poraďte co pak to mam za hodnou rybičku?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2010 21:06 snailman Re: Linduš
Jedná se o Parmičku nádhernou varianta Diamant, prodává jí pan Darda na každé aquaburze v Ostravě (VŠB).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2010 14:30 Žena Linduš [166]
Fotka k příspěvku narazila jsem na tuto fotku (možná tu bude i dotyčný fotograf)
nevíte někdo, co je zač ta růžová a oranžová rybka?
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 21:53 RAP Re: Johan
Tropheus, ale přesněji to musí určit odborníci( rybicky.net/profil/11818 , rybicky.net/profil/203)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 21:47 Muž Johan [4945] - Rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Na výstavě v RK sem v "nevýstavních nádržích fotil jednu rybu, ale nikdo jí neznal. A tak hledám jméno. Nezná ji někdo?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2010 11:53 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Kadel
Fotky jsou hodně rozmazané, navíc většinu z nich s mi nepodařilo otevřít (zkus si to opravit), ale tipnul bych to na nějakého tlamovce, dole máš link a když na dané stránce klikneš na » Zobrazit další ryby druhu Tlamovec « tak by jsi tam ty svoje ryby mohl najít.
rybicky.net/atlasryb/tlamovec_melanochromis_auratus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2010 11:38 Kadel
Zdravim, jsem uplnej zacatecnik co se akvaristiky tyce, ve stredu jsem koupil akvarium z druhe ruky i s 6 rybkama. Tri z toho jsou jak sem urcil podle tohoto webu pancernicci (ja jim rikam prisavky) ale zbyle tri nemuzu dohledat. Podle krmiva co jsem k nim dostal by to mohly byt cichlidy? Pozna nekdo z fotek a poradi?

img59.imageshack.us/…
img59.imageshack.us/…
img820.imageshack.us/…
img820.imageshack.us/…

Rybky se furt schovávali takže lepší obrázky sem na rychlo poridit nestacil.

Diky vsem
Kadel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.09.2010 11:06 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Jetta
Vypadá to na nějaký druh Pancéřníčka, ale u tak malých ryb se to velmi těžko určuje. Možná rybicky.net/atlasryb/pancernicek_drobny nebo rybicky.net/atlasryb/pancernicek_skvrnity
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.09.2010 11:03 Muž Oskar. [23] - AmerikaRe: Jetta
Jsou to pancéřníčci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 10:55 Muž Jetta [11] - Živorodky – živorodky
Fotka k příspěvku Prosím pomužete mi identifikovat alespon příbližně co jsem
dostal z jávským mechem za rybičky.
z rostlinkama jsem dostal i šneky a při likvidaci jsem si všimnul že tam je i něco
jiného před čtrnácti dny to vypadalo na nějákou havěť ale ted už je jasný že to jsou
rybičky.
moc to neplave,pohibuje se to spíš po dně ,těd to mněří 0,8-1cm
a má to fousky.
nedávám jim žádné jídlo a oni si něco evidentně našli.protože rostou jak ....
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 21:40 Muž mahy [0] - CichlidyRe: DaNiEl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 20:35 Muž D@n!€L [74] - Labyrintky
Fotka k příspěvku jeste se chcu zeptat jestli je tohle: Tlamovec pseudotropheus elongatus... a jestli tak samec nebo samice??
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 18:54 Žena Danila [4489] - SumciRe: Dwt
Nejspíš se jedná o Puntius tetrazona Hong Kong (Parmička čtyřpruhá Hong Kong) X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 18:36 Dwt
Nevíte prosím Vás někdo, co je to za rybu "tetra hong kong" ? V akvateře je tak měli pojmenované a nemůžu je pod tímto názvem nikde najít. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 17:20 Muž D@n!€L [74] - Labyrintky
Fotka k příspěvku ahoj
nevite co je to za rybku?? vim ze je to tlamovec, ale nevim jakej :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 15:52 RAP Re: Kamča13
Taky může jít o xantorickou formu rybicky.net/atlasryb/kancik_pricnopruhy
Do tak malého akva bych volil pár malých druhů cichlid - cichlidky, akarky atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 15:19 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Kamča13
Bez fotky těžko někdo poradí. Můj tip je, že jde o nějakou mnohem větší rybu, která zakrsla kvůli nevhodně malého akvária. Do 55l bych stejně žádnou deseticentimetrovou rybu nedával.

Nemohla by to být tato? rybicky.net/atlasryb/cichlida_papousci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 15:03 Kamča13
Ahoj všichni, chtěla bych se zeptat v Afi paláci(Pardubice) maj takové rybky úplná kopie Kančíka oranžového, ale měří jen něco okolo 10 cm... Jestli někdo víte mají to hned ve výloze asi 3 páry jen s ancíkem akvo cca 30-40l... chtěla bych si třeba jen jeden pár dát do mého akvárka(55l) ale nejradši bych nejdřív zjistila co to je a podle toho si ty rybky buď koupit nebo vybrat jiný hezký druh.... taky tu byla řek o skvrnivci žlutém, ale to mi nepříjde protože maj jakoby takové to vystouplé čelo.... Nevíte prosím někdo o co se jedná??? Díky předem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 21:54 Simi Re: kaasha
ano, je to gavunek gertrudin, v popredi samicka, to zadni tipuju na samecka. Mam je taky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 21:27 kaasha Re: kyknos
Mně to spíš připadá jako mladý rybky Pseudomugil gertrudae (gavůnek Gertrudin)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 18:26 kyknos Re: stetinka
To určitě ne, má to dvě hřbetní ploutve. Fotka je mizerná, ale viděl bych to na nějakého gavúnka.

rybicky.net/atlasryb/gavunek_vidloocasy
nebo nějaký podobný druh, fotka je rozmazaná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 18:01 Žena stetinka [270] Re: salvador
no, nejsem odborník a na fotce toho moc nevidím,a le nemohla by to být Microdevario kubotai
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 17:39 salvador – Pomozte mi definovat tuto rybku
Fotka k příspěvku neiete co je to za rybka? :P
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 15:13 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Katonova
Jedná se o falešnou Parmičku siamskou, pravděpodobně Parmičku jednopruhou. rybicky.net/atlasryb/parmicka_jednopruha

S nemocí neporadím, ale kdysi jsem jednu měl, a po nafouknutí břicha velmi rychle umřela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 15:10 Katonova – Ako sa vola tato rybka?
Fotka k příspěvku vedeli by ste mi s nou pomoct.ako videiet na fotke mi troska napuchla :)a pretoze neviem jej meno neviem ani patricne reagovat n anovu situaciu,. som zaciatocnik, tak som trocha vystraseny. vopred dakujem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 11:36 Muž Chem [837] Re: Krkovička
Na fotkach jsou opravdu stejne rybky. Jista variabilita uvnitr druhu se da taxonomicky popisovat varietami. Variabilita uvnitr variet, to uz se tezko vyjadruje (i kdyz nerikam, ze to nejde ruznymi klasifikacemi). Zkratka krom toho, ze zalezi na svetle, uhlu a barvach fotografie, tak se i ryby uvnitr druhu (i variety) mohou trochu lisit. Tvoje rybka je s nejvetsi pravdepodobnosti Trichogaster trichopterus sumatranus var. Cosby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 11:33 R Muž romant [27982] Re: Krkovička
Pokud ta ryby má tu tmavě modrou skvrnu(tečku) uprostřed těla a u ocasní ploutve, tak by to opravdu mohl být ten čichavec modrý. Ale já si i z té nekvalitní fotky dovoluji tvrdit, že jde o čichavce mramorovaného. Je to vyšlechtěná forma a těch odchylek tam může být víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 11:09 Muž Krkovička [0] Re: romant
Na některcýh fotkách, které jsem našel na webu vypadá opravdu jako mramorovaný na druhou stranu na jiných stránkách ta ryba vypadá úplně jinak :-O Pokusím se o lepší fotku ale není to snadné.
Takhle skoro přesně vypadá:
rybicky.net/atlasryb/cichavec_mramorovany

takhle vůbec:
www.akvarko.cz/…

přitom stejný název a na odkazech je najdu tak půl na půl ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 11:01 R Muž romant [27982] Re: Sewer
No prostě varianta Cosby. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 10:59 Muž Sewer [99] Re: Krkovička
To Romant: Píše se mramorovaný ;-)

Ale mě spíš přijde jako modrý... Pokus se o kvalitnější fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 10:35 R Muž romant [27982] Re: Krkovička
Je to čichavec mramorový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 10:31 Muž Krkovička [0] – čichavec
Fotka k příspěvku Ahoj,
prosím o radu. Tohoto čichavce jsem dostal jako čichavce zeleného, což se mi moc nezdá. Spíš mi to přijde jako čichavec modrý ale ani to se mi nezdá :)
Prosím zkušené o radu co je to skutečně za rybu viz. foto

Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.08.2010 18:37 Muž turbotukan [1] - Cichlidy – Kančík, ale jaký???
Fotka k příspěvku Severus, efasciatus, notatus či něco jiného??? mění zbarvení-použky mu mizí...zůstává jen poslední u ocasní ploutve...ryba má 16 cm...dokáže někdo určit i pohlaví? Rybu jsem dostal z malého akva,původní majitelce zbytek ryb sežral,takže zůstal sám a také jsem ho vyléčil z děravé nemoci...děkuji za rady :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 10:54 Muž xOB [83] - CichlidyRe: wladys
Podle te ocasni ploutve by to malej gibbik bejt mohl, uvidis tak za rok. Pokud mas pro nej poradny akva, tak za rok to bude peknej macek. Doufam, ze ho nemas v te 180, to je na nej fakt malo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2010 23:35 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Bubi200
Ne..je to Pterygoplichthys pardalis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2010 21:47 Muž Bubi200 [19] – co myslite?
Fotka k příspěvku Ahoj, co myslite? je to prisavnik sietovany? (gibbiceps)?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 14:38 Muž Oskar. [23] - AmerikaRe: j0hny
Jo, je to on. Fousky mu dorostou až bude starší, teda jestli je to samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2010 02:42 Muž j0hny [86]
Fotka k příspěvku Je to ono ? rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny
Ma asi 5cm, ja len ze nema fuziky a rad by som dal dokopy 1 samca a 3 samicky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.08.2010 22:28 Muž Oskar. [23] - AmerikaRe: kortezhugo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2010 22:23 Muž kortezhugo [983]
Fotka k příspěvku ...viem ze je to tetra-ale neviem presne druh???
Ide totiz trochu o "zvlastnost" mam iba 3ks a maju cca 5 mozno 6 rokov a dnes som nasiel malicku :-) cca 1cm...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 11:38 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Bak
Spíš je to albinotická forma nějakého Labidochromise(dle tvaru hlavy a tlamky).Nejspíš L.caeruleus. Jinak tak sprásené akvárko jsem už dlouho neviděl. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 10:11 Lubomír Re: Bak
Vyzerá to na Pseudotropheus zebra - nejaká albino forma (vidím prvý krát)
https://rybicky.net/atlasryb/fotogalerie/
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb. Je-li ryba správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování ryb přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [55] ...... 71

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 226273x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/147?od=2701