Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Copak je to za rybičku?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Copak je to za rybičku? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 70 Přejít na další stránku   1  
Copak je to za rybičku?
https://rybicky.net/atlasryb/fotogalerie/
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb. Je-li ryba správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování ryb přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2007 19:19 Verunka
Ahoj, potřebuji zjistit jak se jmenuje ryba, která má ploutve co vypadají jako motýlí křídla...děkuji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2007 20:34 Anonym Re: Vrubouš
čauky, je to na 100% parmička z oděsy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2007 14:28 oldkiwinka Re: Vrubouš
vrube, nádherná parmička vypadá jinak
mimochodem samičky, jsou šedé, samečci jsou ti barevní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2007 13:54 Vrubouš Re: Lukáš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2007 13:51 Lukáš Re: oldkiwinka
Fotka k příspěvku Jako takové jsem je koupil, ale také jsem někde našel název Parmička indická. Ty světlé jsou prý samičky, ale spí訚e mi to připomíná parmičku velkoskvrnnou.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2007 12:54 oldkiwinka Re: Lukáš
já si myslím že parmička z oděsy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2007 12:34 Lukáš – Pozná někdo rybičky?
Fotka k příspěvku Čauky, koupil jsem si rybičky, přinesl domů a v atlasech hledám jejich název. Všude je uváděn jiný. Prosím, kdo je pozná ať mi napíše jejich latinské a české jméno, případně jak se u nich pozná pohlaví. Myslím, že se jedná o dva různé druhy ryb a ne o jeden. Jestli má někdo z vás pěkný odkaz na stránky o parmičkách napište mi. Děkuji.
1lb@seznam.cz
PS: Jedná se pouze o karanténní akva.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2007 20:03 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: Dandy
:-D Co jsem říkal L. tanganicanus.
images.google.com/…
Asi tě někdo nátáhl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2007 20:00 Muž Dandy [4] Re: GAGAL
sokoliku :-) Dekuji to bude ono .-)
gagal - mozna to bude neco jineho, mela by to byt rybka zijici predevsim u hladiny. Mam jeden parek a na jikry zatim moc nemyslim, jinak jsem to koupil v melniku. Zadna rybka nestala vice jak 100.-. Nejdrazsi byli tusim ty co me radil sokolik za 90.-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2007 19:49 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: Dandy
Druhá fotka kde jsi to prosím tě koupil a za kolik. Je to podle mne Lamprichthys tanganicanus moc se nechová. Rád bych odkoulil jikry?? Je to možné?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2007 19:48 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: Dandy
www.thetropicaltank.co.uk/… pestřenec válcovitý 1 fotka. A třeti Apistogramma borellii cichlidka boreliho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2007 19:42 Muž Dandy [4] – poprosil bych i identifkaci - koupil jsem a zapomel na jmeno :-)))
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tskze zde je prvni rybka k identifikaci
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2007 18:40 Muž Onďa [32] Re: Anonym
Dival jsem se do Atlasu akvarijních ryb a myslím, že je to bichir zdobený(Polypterus ornatipinnis)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2007 11:50 Athaya Re: Anonym
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2007 09:18 Anonym – Co je to za rybu?
Fotka k příspěvku Nevíte někdo co je to za rybu? Fotka byla v časopise Akvarium č. 2 ( akva.klub.sk ), autor Patrik Bíro. Myslím, že jsem tuhle rybu ješte nikdy neviděl.
Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2007 21:58 Muž Norton [109] Re: Michal J.
je to parmička (mrenka) čtyřpruhá var. mechová.
rybicky.net/nadrz/ryby/3600.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2007 21:51 Muž Michal J. [37] - Rostliny – Aky to je druh?
Fotka k příspěvku V Baumaxe ma zaujal tento druh. kupil som zatial 4, ziju si v pohodke, len stale neveim co to je zac. Tvar tela je zhodny s Mrenkou Štvorpruhovou..
Viete poradit?

Tuna obrazcek

i16.tinypic.com/…

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2007 19:05 Žena petrys [107] Re: matrinka
jo je to závojnatka, navíc teleskopka, jsou citlivější na kvalitu vody a v kouli ti dlouho nevydrží, akorát ji tam utrápíš, vrať ji do akvaristiky nebo ji někomu dej, nebo si kup minimálně 30lakva(to je tak pro jednu, možná i to je málo) no tone :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2007 19:02 Muž isamik [180] Re: matrinka
Zavojnatku v naprosto katastrofálním objemu :-(, chudak rybka ne
Prosim te matrinko precti si neco o chovu rybek, ci lepe zavojnatek!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2007 18:15 matrinka – aky je to druh?
Fotka k příspěvku prosim, pomoze mi niekto odhalit zahadu, co to mam za rybku? dakujem.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2007 20:35 Ladis Re: catfish
JJ. To je ono www.aqa.ru/…. Díky moc za info.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2007 19:20 catfish Re: Ladis
Když nebudeš trvat na tom, že je to peřovec a že má ze spodu 3 krátké vousky a spokojíš se se sumíčkem se 4-mi kratšími vousky, pak bych jeden tip měla. ;-)

www.aqa.ru/…

Mystus leucophasis

detail nespeřených vousků:
planetcatfish.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2007 18:59 Athaya Re: Ladis
Peřovec - andělský, Brichardův, černobřichý, dlouhoploutvý, Schoutedenův, skvrnity
to mozu byt tyto. pozri si ich v atlase ryb.
a pozri si to aj tu: rybicky.net/atlasryb/fotogalerie/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2007 11:55 Ladis – Co je to za rybu.
Potřeboval bych poradit, co to může být za druh péřovce. Je celý černý, dva dlouhé fousy postranách tlamy a tři kratší zespod. Ocasní plotev je na vrchní straně hodně protažená oproti spodní části. Součsná velikost cca 14cm. Nikde na internetu jsou to nenašel.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2007 17:15 Tortojs Re: matlala
je hodně podobná tetře žhavé, ale zaráží mě na nich ty sytě červené oči. bohužel foto zatím nemám...můj foťák nemá makro, takže rybky jsou nepoznatelné...foto dodám v úterý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2007 17:14 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Tortojs
bez fotky nevím ale zkus to tu, možná poznáš rybicky.net/atlasryb/fotogalerie/ a podle popisu je nejbližší tato: rybicky.net/atlasryb/sumecek_sklovity
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2007 10:56 tonik666 Re: Torjos
He? Tetra žhavá? Ty ale mrtvě nevypadají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2007 10:40 Tortojs – Copak je to za rybku?
Prosím kdo poradí? Mám v akváriu asi šest rybek které vypadají trochu jako mrtvé :-) Jsou až na přední část skoro průhledné, mají červený proužek podél těla a sytě červené oči. na internetu jsem je nikde nenašla a moc by mě to zajímalo. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2007 21:44 marius Re: anonymouse
Je to určite loricaria, červená forma. Nemusíš pochybovať!!! Potešil by si ich najviac keby si niekde zohnal kus bambusu, dlhý tak 20 cm. A ak by si ich často kŕmil živou nitenkou snáď by si sa dožil aj toho žeby sa Ti v tej bambusovej rúrke vytreli...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2007 08:40 langosh Re: anonymouse
Podle mne je to Rineloricaria (Hemiloricaria) sp. Red (L010a)
Roman X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2007 22:07 Lucky Re: anonymouse
Mohla by to být Loricaria filamentosa "red"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2007 21:59 anonymouse – Jak se jmenuje
Fotka k příspěvku Dostal jsem nové rybičky, bohužel nevím jak se jmunují. Vyfotit se mi ji bohužel zatím nepodařilo ale našel jsem její obrázek na krmivu.Neporadil by mi někdo s názvem.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2007 07:48 Muž Norton [109] Re: max
Vzhledem ke kvalitě fotografií jen tipuji: Puntius semifasciolatus "schuberti" - Parmička zlatá sin. Parmička Schubertova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2007 22:34 max Re: Norton, matlala
Fotka k příspěvku Jo to sou ony díky moc a nevíte ještě tu zlatou mám tu ještě když tak tuhle fotku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2007 18:40 Muž matlala [798] - RostlinyRe: max
jj ta stříbrná a nějaké barvy k tomu je tetra paraguay a ty druhé jsou neonky černé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2007 18:20 Muž Norton [109] Re: max
Tipoval bych to na Moenkhausia sanctaefilomenae - Tetra paraguayská.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2007 18:04 max – Co je to za ryby???
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nevíte pls co je to za ryby ta fotka je nic moc tak to snad nekdo pozná :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2007 00:13 Vip Re: Anonym
Parmička z Oděsy.... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2007 23:30 Zdenek.a Re: Anonym
Já bych také řekl, že je to parmička z Oděsy, ale není to tak jednoduché, pod stejnou fotkou bývá často uváděna i parmička indická (předpokládá se u ní příbuznost s p. z Oděsy nebo se p. z Oděsy uvádí i jako poddruh p. indické). Bohužel v akvaristikách je záměna těchto ryb velmi častá a tak ani spousta akvaristů neví, jakou parmičku vlastně má
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2007 17:00 Sidonius Re: Anonym
Parmička z Oděsy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2007 16:27 Muž [] – neznáte někdo název téhle ryby ?
Fotka k příspěvku díky za odpověď
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2007 13:18 Sidonius Re: poradí mi někdo?
Vrubozobec paví (Astronotus ocelllatus). Já bych ti vám doporučil oceláta i s tlamovcem někomu darovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2007 13:10 poradí někdo? Moc děkuji – Co je to za rybu?
Fotka k příspěvku Zdravým všechny. Moc bych potřeboval pomoct. Rybičky mám cca. 10 let a teď chci rozšířit akvárium z 70 l na 110 l, už mám objednaný v rozměru 80 x 38 x 40. Ve stávajícím akvárku mám Tlamovce Caeruleus – krásně žlutá ryba a k tomu ještě nějakou a nevím jaká to je- viz foto. Je asi 12 cm dlouhá a žere červy, atd. Poradil by mi někdo jaké ryby tam můžu ještě mít, nebo jaké ryby mi doporučíte? Moc děkuji za odpověď.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2007 10:37 Muž [] Re: DanMan
Oreochromis mosambicus.tlamoun mosambický
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2007 10:32 DanMan – co je tohle za rybku II.díl
Fotka k příspěvku a tohle nevíte někdo co je to zač?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2007 23:46 Muž wladys [291] - CichlidyRe: DanMan
Neolamprologus leleupi(Tanganyika)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2007 21:48 DanMan – co je to za rybku
Fotka k příspěvku Nevíte někdo co je to zač ???
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2007 21:57 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Jammes
Fotka k příspěvku Ahoj, já si myslím, že je to Pimelodella angelicus. Pimelodus pictus má daleko jasnější ohraničení skvrn na těle. Koukni na třetí fotku na mé stránce www.akvarko.cz/…. Koukal jsem i do atlasu, kde to taky sedí na ty angelicus.
Koukám, že to jde vložit, tak jí přikládám... ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2007 20:04 Muž Jammes [72] - Afrika – Neznámá
Fotka k příspěvku Pozná někdo tento druh? Dostal jsem je od kamaráda který rušil akva a nevěděl co s nima. Jsou to buď Pimelodus pictus nebo Pimelodella angelicus - oba dorůstají stejných rozměrů a kresba je hodně podobná.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2007 12:16 Sidonius Re: Katkus
Wernerův - Iriatherina werneri
https://rybicky.net/atlasryb/fotogalerie/
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb. Je-li ryba správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování ryb přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [70] 71

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 226286x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/147?od=3451