Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Copak je to za rybičku?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Copak je to za rybičku? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Copak je to za rybičku?
https://rybicky.net/atlasryb/fotogalerie/
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb. Je-li ryba správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování ryb přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.03.2019 18:19 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: DenisLin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2019 17:59 Muž DenisLin [7] Re: Angus68
Fotka k příspěvku Tak snad tato fotka napoví více.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2019 22:57 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Anthrax
Fotka k příspěvku Mám doma z lednové Aquatery Olomouc stejné jedince. Je to vyloženě noční tvor, není nijak opancéřovaný. Rád se schovávají do lecjakých skulinek a často se třepotají i břichem vzhůru. Trochu jako péřovci. Najít se mi ho rovněž nepodařilo, ale větší než 4-5cm není. Šedočerné tělíčko s dvěma světlými pruhy za hlavou a před ocasem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2019 21:49 R Muž Anthrax [4739] Re: DenisLin
Trnovec pancířnatý? www.aquatab.net/…
Ale je to fakt hádání... Z té fotky je prd poznat. Napadlo mě to podle toho kalatého břicha...
Jestli nemáš jak vyfotit, tak ho vyzkoušej popsat slovně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2019 21:33 Muž Planorbella [643] Re: DenisLin
Já tam vidím ještě něco jak černého pancéřníčka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2019 21:30 Angus68 Re: DenisLin
Ta fotka za moc nestojí hmm Něco jako rypec tam vidím, ale..... Vyfoť líp ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2019 21:29 Muž DenisLin [7] Re: Angus68
Ta určitě ne :-D Podle obrázku jsem jí v atlasu nenašel. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2019 21:14 Angus68 Re: DenisLin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2019 21:10 Muž DenisLin [7]
Fotka k příspěvku Ahoj, tuto rybku mám už od začátku, ale nevím její název. Je těžké jí vyfotit, jelikož je dost bojácná a furt se schovává. Poradíte mi prosím?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2019 18:06 RAP Re: ter
Je to jen název.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2019 17:59 Žena ter [49] – tetra královská
Ahoj,nějak nemůžu dohledat,jestli je tetra královská-kerri blue stejná rybka,jako kerri super blue.Neví někdo?
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.03.2019 10:09 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Allassa
Ano, jsou to mečovky. A je u nich běžné, že se starší samice změní v samce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2019 10:07 Allassa – Mečovka samec ?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, koupila jsem na začátku roku 2 samce mečovky, štíhlé, s jasným černým mečíkem. K tomu několik samic, přežili teda dosud dvě, ze kterých se asi vyklubali samci? Viz foto. Přitom ten jeden sameček se s nimi snažil pářit a pořád je obletuje, ale obě (oba?) mají poměrně výrazný mečík. Přitom jsou krásně veliké. Je možné, že jsou to třeba dva odlišné druhy? Popřípadě se prý dají zaměnit s platama, ale to fakt nepoznám, jsem totální lama.
Na posledním fotu štíhlý samec, co je od začátku samec. Děkuji za pomoc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   19.03.2019 08:53 Muž rudolf [4681] Re: Adam
Na té fotce je přesně to, co píše NHKG. Závojová forma dánia, které se tradičně uvádělo dlouhá léta jako druh Danio frankei, česky správně dánio zlaté, případně dánio leopardí, a které se v současnosti (ale taky už je to skoro dvacet let) považuje pouze za tečkovanou formu (mutaci) dánia pruhovaného (Danio rerio). To už je zase jiná pohádka, kterou si zájemci mohou přečíst na dobrou noc tady: www.aquatab.net/…
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2019 23:46 Adam Re: NHKG
Nene, to není ona. Na tuhle jsem taky narazil, ale vypadá jinak. A ty ploutve má takový vláčný pořád s nima hejbe. Fakt jí nemůžu nikde najít. Dělal jsem do akvaristik i video a nikde nikdo nevěděl, co to je a u nich jsem stejnou rybu neviděl... Ale díky za tip, cením si toho. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.03.2019 23:38 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Adam
Dánio, dlouploutvá forma. Druh podle fotky jen tipuji: rybicky.net/atlasryb/danio_leopardi
O těch 10 letech pochybuji, tak dlouho tyto ryby obvykle nežijí. Ale možné to je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2019 23:34 Adam – Ví někdo co to je za rybu?
Mám jí už přes deset let od prvního akvária a rád bych si jí pořídil znovu až tato jednou umře. Bohužel ptal jsem se v několika akvaristikách a nikde nevědí. Dokonce nevědí ani tam, kde jsem jí v roce 2008 kupoval, takže ani nevím, jak dlouho se dožívají. Poradí někdo zkušený nebo někdo kdo jí má? Hledal jsem i v atlasech ryb, ale nenašel. Díky moc!

photos.google.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2019 21:15 Muž Smetany [1226] Re: Diversa
pseudotropheus williamsi pokud jde o toho samce na druhé fotce. Tim prvním si vůbec nejsem jistý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2019 21:09 RAP Re: Diversa
A kterou máš na mysli? Že by tlamovci? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 17:08 Diversa – Video
?? Copak je to za rybičku? smich :)
m.youtube.com/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2019 13:36 Muž Smetany [1226] Re: Diversa
To na té předchozí fotce bude samec, samice nemívají imitace jiker na řitní ploutvi. A na té druhé fotce si nejsem jistý že se jedná o stejný druh chtělo by to se pokusit o co nejvěrnější barvy. Samice k tomu samci z první fotky bude ta hnědá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2019 13:32 Diversa Re: Smetany
Fotka k příspěvku Děkuji za názor ale chci si být jistý možná pomůže lepší foto i se samcem (moje domněnka je větší a barevnejsi) děkuji hmm ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2019 13:05 Muž Smetany [1226] Re: Diversa
Myslím že je to obyčejný Pseudotropheus elongatus ale může být i jiný není moc vybarvený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2019 11:42 Diversa – Cichlida
Fotka k příspěvku Dobrý den, prosím o radu ví někdo přesný název rybičky?
Díky ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.02.2019 11:56 Muž rudolf [4681] Re: půlpy
Tak to je vidět na první pohled, že to jsou úplně jiné ryby, ne? ;-) Pyskoun ryšavý (Bodianus rufus)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2019 09:55 Muž půlpy [2131]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,
jsem tu zas pro radu s jednou rybičkou, původně jsem si myslel, že to je "sapínek žlutomodrý" nebo "sapínek zlatoocasý" , ale čí více se dívám na ty snímky, tím víc pochybuji jestli to vůbec "sapínek" je, pro porovnání přidávám jednu fotku (taky naježeného) "sapínka žlutomodrého"
Díky moc
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2019 11:46 Muž Provpe [8] - RostlinyRe: Avatop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2019 11:38 Žena tramtra [3202] Re: Avatop
Vypadá to, že máš v akváriu Piraňe nebo něco takového. Druh ale netipnu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2019 11:18 Avatop – prosím o radu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tahle rybička - nevím co je to zač, vyžírá všechny rostliny v akvárku. Nějaké rady kromě hodit ji na pánev? :) Dík
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.01.2019 15:49 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Cados
Panceřníček kropenatý ;-) rybicky.net/atlasryb/pancernicek_kropenaty
samička
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2019 15:49 Cados – Rada
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Poradíte prosím?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.01.2019 20:31 Silviebaris Re: Provpe
Že by Razborka bornejská ;-)
Edit: Když už odněkud stáhneš cizí fotku, tak bys mohl alespoň přečíst její popisek. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2019 20:30 Muž Provpe [8] - Rostliny – Pozna nekdo
Pozna nekto tuhle rybku?
pets24.info/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   09.01.2019 14:48 Muž rudolf [4681] Re: půlpy
Hlavně ten bílý příčný pruh uprostřed těla přechází u A. sebae až do hřbetní ploutve, která má v zadní části bílý lem nebo je skoro celá její zadní část taková bělavá. A. clarkii bílou barvu v hřbetní ploutvi nemá. Většinou ji má celou černou, nebo v zadní části se žlutým okrajem, nebo je celá zadní část žlutá, nebo je celá hřbetní ploutev žlutá, on je zrovna A. clarkii barevně velmi variabilní druh, ale bílá barva v ní není. Jedinou výjimkou je populace, která žije u západní Austrálie - ta má přední část hřbetní ploutve ne vysloveně bílou, spíše šedavou, a někdy může tahle šedavá barva pokračovat jako tenký lem i na zadní část hřbetní ploutve. Nicméně tyhle ryby se poznají snadno právě podle té šedavé přední části hřbetní ploutve a stejně šedě, nikoli černě, zbarvené horní části boků v rozsahu šedého úseku hřbetní ploutve. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2019 12:16 Muž půlpy [2131] – Amphiprion clarkii vs. Amphiprion sebae
Ahoj,
poradíte mi, jak vzhledově rozlišit od sebe "klauna Clarkova" a "klauna zlatoploutvého"?
jediný co se mi podařilo na netu najít, tak je sklon středního pruhu, "klaun Clárkův" jej má rovný zatímco "klaun zlatopruhý" šikmý, směrem nahoru směřuje k ocasní ploutvy.
jsou i další viditelné rozdíly?
díky moc
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2019 18:49 Muž FishMan59 [-4] - SumciRe: NHKG
Jediný malí krunířovec který mě napadá je Krunýřovec jednopruhý a ten to rozhodně není. No tak to je teda pěkné že nám lžou. Dokonce jsem se paní ptal a ta: jo jo určitě krunýřovec obyčejný vám víc nenaroste. Tak jsem si říkal že třeba ancistrus není krunířovec obyčejný ale třeba krunířovec velký...... nebo tak něco. ;-) No nic tak mám teť dva mini obříky :-D Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2019 18:35 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: FishMan59
S tou délkou v dospělosti lžou. Jsou malí krunýřovci, kteří vypadají podobně jak Ancistrus, ale ti by stáli mnohem víc a neměli by je v zapadlé akvaristice.
rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2019 18:33 Muž FishMan59 [-4] - Sumci – Co to je
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdarec lidi, dnes jsem si byl v SuperZOO pro Bettu a zalíbily jse mi tam Ancistrusi už dříve jsem nějakého chtěl, tak jsem se rozhodl si ho koupit, ale ty ancistrusi mají teť asi tak 3cm a na cedulce pod názvem Krunýřovec Obyčejný byl délka v dospělosti 3-5cm což se mi zdála jako blbost ale řek jsem si že ať mi klidně vyroste na 10cm moc mě to nevadí.Tak jse ptám jestly bude opravdu tak malý, jestly existuje nějaká trpasličí verze či co a nebo jen LŽOU díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.12.2018 15:44 Žena tramtra [3202] Re: Džouzif
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2018 15:41 Muž Džouzif [25]
Fotka k příspěvku Zdravím, mohl bych poprosit někoho co je tohle za rybičku? Koupil jsem na akva trhu a název pod kterým byla prodávána pak už nenašel. Náročností chovu by to mělo být podobné neonkám s tím, že se měli i té velikosti dorůst. Jsou ale velké maximálně 2cm a už víc nerostou.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2018 14:35 Muž powery [250] Re: LukasD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2018 14:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: LukasD
Platydoras costatus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2018 14:26 LukasD – Copak je to za rybyčku v mém akváriu
Fotka k příspěvku Poradíte prosím někdo co je tohle za rybyčku? Žila asi 3 roky v akvariu 54 l a narazil jsem na ní až při stěhování rybyček do akvaria 350l, byla tam celou dobu schovaná někde v pařezu a už jsem úplně zapomněl, že jsem jí někdy kupoval.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.12.2018 17:10 Angus68 Re: Frumik
Vypadá na tuhle ;-)
rybicky.net/atlasryb/panchax_prstencovy
Možná ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2018 17:05 Frumik
Fotka k příspěvku Dobrý den. Copak je to za rybku? Děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.12.2018 11:31 R Muž Anthrax [4739] Re: Marek
Podle mě samička. Pozná se to podle hřbetní ploutve ale fotka je rozmazaná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2018 11:22 Marek Re: Anthrax
Dekuji a je to samecek nebo samicka. Mockrat dekuji.7
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2018 09:43 R Muž Anthrax [4739] Re: Marek
Akara modrá neon blue
rybicky.net/atlasryb/akara_modra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2018 09:36 Marek – Nevim co je to za ribicku?
Fotka k příspěvku Prosim co je to za ribičku? ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 18:37 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Sysalka
Malé paví očko.
https://rybicky.net/atlasryb/fotogalerie/
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb. Je-li ryba správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování ryb přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 71

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 226273x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/147?od=401