Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Copak je to za rybičku?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Copak je to za rybičku? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 48 Přejít na další stránku   1  
Copak je to za rybičku?
https://rybicky.net/atlasryb/fotogalerie/
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb. Je-li ryba správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování ryb přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2011 19:30 radim Re: Rudan
pseudotropheus zebra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2011 19:08 Rudan – Neví někdo co je to za rybu
Fotka k příspěvku Koupil jsem akvárium s rybama a nevím co je tohle za rybku. Ostatní vím, ale tuhle neznám. dík předem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 13:10 Muž MrHu [300] Re: sindynka
Fotka k příspěvku Jenom mám takovou poznámku...:-) Píšeš "údajný sameček", tak pro jistotu ti sem dám fotku, jak poznáš samečka od samičky...:-) pozná se to podle řitní ploutvičky - sameček má na fotce modré kolečko;-) Na fotce, kterou jsi sem dala ty, je sameček (pokud dobře vidím)
PS: fotka není moje, našel jsem jí na googlu...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 12:53 sindynka Re: LiborSprysl
Asi to bude ono, no...pac mam udajne samecka a samicku a vypada to jako ty na dotkach, samice je sirsi, ale jinak vypadaj ddefakto stejne ale udajnej samec ji prohani,tak je to asi samice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 11:17 Muž LiborSprysl [9015] Re: sindynka
Měli ve všem pravdu smich je to goldmolla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 11:09 sindynka – Poraďte,co je to za rybku, živorodku?
Fotka k příspěvku Dobry den,koupila jsem rybicky,viz fotka v akvaristice bylo psano, ze se jedna o živorodku ostrotlamou, na uctence bylo ze je to black molly (blek teda moc neni :o) ) a tak nevim, co vlastne mam v atlase jsem koukala na tu zivorodku ostrotlamou, ale ta je takova nijaka, tohle je site zlute, tak nevim,jestli to je preslechtena verze, nebo jestli mam jen neco jineho (udajny samecek nema mecik,takze mecovka to asi neni), ma na sobe naznak cernych tecek, ale zrovna ty moje maji jen naznaky, jine jich meli vic...poradite mi, co to vlastne je za rybku?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 20:04 Muž ales288 [1] Re: raduas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 20:03 raduas
Fotka k příspěvku mohli byste mi prosim, napsat cojeto za rybu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 16:29 R Muž Silent [5949] Re: Milhouse
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 16:26 Milhouse
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Neví někdo co je to za rybu? Cca 10cm dlouhá, velká hřbetní ploutev, dlouhé vousy, často se schovává v jeskyni.
Copak je toto za malou rybičku? je lesklá, na boku má jednu čenou skvrnu a od půlky dozadu je červená.
A poslední co nevím je tato rybička, je podélně bílo-černě pruhovaná , cca 4 cm dlouhá a má velké čiré ploutve (závoje).
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 10:07 RAP Re: Kulišak
Jukni na tohle www.aquapage.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 21:44 Muž Masoxik [12] - Cichlidy – Cichtlamka
Fotka k příspěvku Poznate co je toto za tlamovce?

Ve vivariu mi ji dali omylem misto Socolofky.

Rad bych ji sehnal par rybek stejneho druhu at neni sama.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 17:23 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: wiku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 16:50 wiku – Mečovka nebo Plata?
Fotka k příspěvku Zdravím. Podívejte se prosím na fotky v odkazu. Jsou tam dvě ryby které neznám. Červená a bílá. Tu bílou jsem koupil jako mládě, údajně mečovka. Teď, když vyrostla, se ode statních mečovek začíná odlišovat. Nemůže to být plata, nebo něco jiného?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 14:55 Kulišak – poradte co je toto za druh prosim ?
Fotka k příspěvku prosim co je toto za rybku ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 20:39 Žena Danila [4489] - SumciRe: Bak
Je to hlaváč pustinný na pěkně nevhodném substrátu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.09.2011 19:49 kaasha Re: Bak
A co takhle hlaváč pustinný (Chlamydogobius eremius)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 19:06 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Stingray
Ploutvička žluto modrá tělo takhle mramorovaný... nějak se nemůžu dostat ke kvalitním fotkám abych to mohl identifikovat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 18:52 Stingray Re: Bak
Hlavačka? druh nevim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 18:37 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – A co tahle ?
Fotka k příspěvku
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 20:52 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: Fogy
Pseudotropheus Acei black. Jen-možná je to tou fotografií,ale pokud mají takové zbarvení(jakoby do šeda)jsou ve stresu-něco není v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 20:08 Fogy – nějaký tlamovec ?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdarry lidičky dostala se mi do rukou tahle rybka ... jsou darované prý tlamovci, ale nevím nevím ať hledám jak hledám tak nemužu určit druh .. nevíte někdo co to muže být ? Díky a omlouvám se za kvalitu..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 14:19 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: dodikovec
Synodontis sp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 08:18 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: dodikovec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 07:55 dodikovec
Fotka k příspěvku ahoj neví někdo jak se jmenuje tak první flekatá rybka ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2011 17:13 JagerMaister Re: dodikovec
je to trnovec bělopruhý ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2011 17:10 dodikovec – help
Fotka k příspěvku ahoj,dnes jsem si dovezla z burzi tohohle sumečka nevím co to je jestli krunýřovek nebo co ale má hodne nafouklé bříško a taky se mu to někdy pohne není nemocný? :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.09.2011 23:05 kaasha Re: tomsk1
Hádám, že by to mohla být razborka barmská (Danio erythromicron).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.09.2011 22:41 Muž tomsk1 [10] - Cichlidy – Existuje?
Fotka k příspěvku Zdravim, pozna niekto co je to za rybku? Majitelom dennerle nano cube bude asi povedoma :) je tam na obale.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.09.2011 20:43 Muž MrHu [300] Re: astra
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2011 20:39 astra – zná někdo název této rybky?
Fotka k příspěvku je asi 6 cm velká, dostali jsme ji i s akvárkem...děkuji za odpověď :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 12:54 Žena Kamishiro [4] - MiniakváriaRe: xx
Fotka k příspěvku Děkuji za návrhy, ale ta rybka byla celá šedá, zhruba jako na obrázku(je to dělané na rychlo, tak omluvte kvalitu)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.09.2011 09:56 xx Re: Kamishiro
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 08:45 Žena Kamishiro [4] - MiniakváriaRe: Imii
tvarově to sedí, ale ona byla celá šedá a jen na těch ploutvích měla jasně modrý lem a modrý střed- jako oko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.09.2011 07:14 Žena Imii [45] Re: Kamishiro
Český název: Letucha evropská (Letucha středomořská)
Latinský název: Dactylopterus volitans
Mohla by to být ona? :-)
1.bp.blogspot.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 02:06 Žena Kamishiro [4] - Miniakvária
Zdravím byla jsem v Chorvatsku a narazila jsem na rybku co 'chodila' po dně pomocí drápků za hlavou. Když se lekla, roztáhla na bocích ploutve s modrým kruhem. neznáte ji někdo? fotku bohužel nemám, ale zítra přidám nákres. děkuji předem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 01:42 Muž hawok [64] - Čtverzubci – hadanka
Zdravim, mam pro vas hadanku a jeste tezsi tim, ze mam jen popis bez obrazku.
Takze se jedna o sumce importovaneho z nigerie, velikostne byl okolo 8-10cm, v akvariu byl s perovcema. Kresba byla podobna neco mezi rybicky.net/atlasryb/perovec_kukacci a rybicky.net/atlasryb/perovec_ockaty . Akvarko nebylo osvetlene. Tvar tlamy takovy protahly podobny tomuhle: rybicky.net/atlasryb/diadema_ocasopruha , ale ke konci zahnuty dolu. Rybu jsem nikde jinde jeste nevidel. Zajimalo by me jestli nekdo znaly sumcu neporadi. Zperene vousky nemel a perovec to nebyl. Nevim zda nekdy zjistim co to bylo jinak nez s vasi pomoci. Budu vdecny za jakkykoliv komentar. diky ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.08.2011 21:27 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Toddik1
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2011 21:18 Toddik1 – Můžete poradit co je to za ryby?
Fotka k příspěvku Zdravím,

darem jsem dostal pár rybiček od známého.Jsou mezi nima dva druhy, které nevím, jak se jmenují. Jeden vypadá jako malá žížala a druhá rybka je průhledná s červeným ocasem. Můžete mi poradit prosím? Přikládám fota.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.08.2011 06:46 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: tomsk1
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 23:32 Muž tomsk1 [10] - Cichlidy – copak je to za rybičku?
Fotka k příspěvku copak je to za rybičku?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2011 14:58 R Muž romant [27987] Re: JagerMaister
V systému chovatelských forem od Mlynáře, jsou podle mě tyto zařazeny do skupiny č.3 s názvem Duchové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2011 12:46 JagerMaister
ahojte viem že je to skalár ale neviem aká varieta neviete mi poradiť

rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2011 12:32 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: martinsafranek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2011 12:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: martinsafranek
Jestli to nebude tím, že to není tetra smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2011 12:10 Muž martinsafranek [0] - Cichlidy – Prosím o pomoc
Fotka k příspěvku Zdravím všechny, můžete mi, prosím, někdo pomoci s identifikací mojí tetry. Myslel jsem si, že to vím, ale asi jsem jí s něčím popletl. Dneska ráno se začala jako jediná "motat jako opilá", polehává na boku u dna, občas se snaží vyplavat pro vzduch na hladinu a nevím co jí je. :-( Bojím se jestli se třeba neotrávila z CO2, ale ostatní rybky jsou v pořádku. CO2 jsem pro jistotu vypnul a vzduchování jede na max. Jsme z toho smutní.
Předem díky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 01:10 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: ApacheBa
Akara to není, vypadá to na Kančíka perleťového.

rybicky.net/atlasryb/kancik_perletovy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 00:24 Muž ApacheBa [0] – co je to za rybu ???
Fotka k příspěvku youtu.be/… je video , na ktorej je ryba, a neviem , čo to je, predali to ako akaru modrú, no pochybujem, že je to tak ...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.08.2011 12:38 Muž rudolf [4681] Re: LiborSprysl
Chtěl jsem něco podobného psát už v noci, ale protože cichlidy si potřebuji nechat vždycky trochu uležet, tak jsem je...nechal uležet. :) Byl bych maličko opatrnější, řekl bych, že ne "s největší jistotou", ale s největší pravděpodobností (kterou bych odhadoval tak minimálně na 95 %) je to samice Pelvicachromis pulcher. Těch pár procent nejistoty bych si nechal na to, že samice některých forem P. pulcher a některých forem P. taeniatus si jsou opravdu dost podobné a bez samce je to padesát na padesát. Zároveň ale dodám, že si rozhodně nejsem jist tím, že na fotkách Petra Fišera, které jsou v atlase u Pelvicachromis taeniatus, je opravdu taeniatus. Takhle plošně červenou spodní polovinu boků u samce jsem ještě u taeniatů neviděl, a to ani u formy Nigeria Red, zato u "pulchrů" ano :-( A jinak je naprostá pravda, že P. pulcher a P. taeniatus jsou dva různé druhy, ty zatím nikdo dávat dohromady nechce, i když kdo ví, co za pár let přijde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.08.2011 05:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: Tomas Enderson
Martine raději nepoopravuj - na fotografii tazatele je skutečně s největší jistotou P.pulcher a tvrdit že tebou zmíněný pestřenec je barevnou modifikací pulchrů mohou tvrdit pouze akvaristé, obtěžovaní systematickým řazením akvarijních ryb, které neustále vyvíjí vědecká obec, aby nemohly vznikat bludy o barevných a jiných modifikacích pevně stanovených druhů. Ti znalí vědí, že existují lokálně se lišící formy druhů s možností barevných odchylek, ale také vědí, že Pelvicachromis taeniatus je odlišný druh od P.pulcher.
https://rybicky.net/atlasryb/fotogalerie/
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb. Je-li ryba správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování ryb přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [48] ...... 71

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 226286x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/147?od=2351