Hafici.net Kocici.net Ptacci.net Rybicky.net Skalky.net Terarka.net Tipynavylety.net
Nejste přihlášen - přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Živorodka velkoploutvá - Poecilia velifera

 

Vivarium
Ryby » CZ » Ž » Živorodka velkoploutvá
Sladkovodní
» LA » P » Poecilia velifera
» SK » M » Molinézia veľkoplutvá


Poecilia velifera  | © Leske

» další fotky

ChovVelikostTeplotapHTvrdostCena
Poměrně obtížný122571330
cm°C|°dGH
16287.52080
Čeleď: Poeciliidae (Živorodkovití)
Anglicky: Sail-fin molly, Yucatan molly
Biotop: Střední Amerika.
Věd.popsáno: Regan, 1914.
Původ: Střední Amerika: Mexiko.
Lokalizace: Horní a střední část nádrže
Délka života: Cca 3-5 let, v akváriích ale často méně.
Dop.počet ryb: Menší hejno s převahou samic.
Min.vel.n.: 100 litrů. V menších nádržích se necítí dobře a může trpět nemocemi.
Krmení: Všežravec - vločkové, živé, mražené i zelené. Zelené krmení je pro dobrou kondici ryb nutností, tento druh také potřebuje řasy, především v mládí.
Pohlaví: Pohlaví je rozeznatelné na první pohled, samci mají pohlavní orgán - gonopodium (v kopulační orgán přeměněná řitní ploutev samců ryb z čeledi živorodkovitých). Samci mají vysokou hřbetní ploutví, která se při imponování vztyčí na maximum. Ta jim do plné krásy roste až dva roky. Ryby jsou ale značně překříženy, takže je velmi těžké určit, jakého křížence si vlastně kupujeme. Základní zbarvení je zlaté s odstíny červené, na ploutvích jsou pak výrazné světlé tečky.

Samec x Samice
Samec Samice
Odchov: Je složitější než u jiných živorodek. Mladé samice rodí méně mláďat, často jen okolo 10, maximálně 30. Dospělé samice v dobré kondici jich pak mají 50-70. Dospělé ryby je vhodné po porodu přelovit. Sklony k požírání potěru mají ale jen zřídka. Mladé rybky je nutné krmit zejména krmivem obsahujícím vyšší podíl řasy Spirulina, bez ní trpí nemocemi, nerostou a většina uhyne. Je proto nutmé zakoupit kvalitní krmivo, jelikož v akváriu vhodné řasy nemusí být dostatek. Vhodnou kombinací pro první 2 týdny života je krmení Artemií a Sera Spirulina tablety eventuálně Sak Spirulina vločky. Malé rybky jsou také podstatně choulostivější na kvalitu vody, je proto vhodné je odchovávat od narození ve větších nádržích.
Snášenlivost: Relativně klidná, hejnová ryba. Pro ideální zbarvení a dobrou kondici se ale doporučuje tyto ryby chovat v jednodruhové nárži.
Charakteristika: Tento druh živorodky rozhodně nepatří do nádrží začátečníků. Jejich chov není příliš snadný a v nevhodných podmínkách rychle hynou. Z těto divoké formy byly vyšlechtěny populární Black Molly a jejich variety včetně balónové Molly. Při nákupu pozor na záměnu s podobnou Živorodkou širokoploutvou, podobným druhem je i Živorodka ostrotlamá ve varietě Gold Molly. Chovat v prostorné nádrži. Voda musí být tvrdá. Jemnolisté rostliny okusuje a ty zpravidla v nádrži dlouho nevydrží. Produkuje velké množství odpadních látek, nutností je pravidelné odkalování, výměna části vody a dobrá filtrace. Nejlepší je chov v samostatné, jednodruhové nádrži. Často uváděné přidávání soli není nutností. Při nákupu ryb si je pozorně prohlédněte, až příliš často se prodávají v nedobré kondici, nemocné a pak v akváriu rychle uhynou. V současné době dochází k masívnímu šlechtění a objevuje se celá řada variet. Např.: Poecilia velifera "assorted", Poecilia velifera "calico", Poecilia velifera "goldleopard", Poecilia velifera "green", Poecilia velifera "red gold", Poecilia velifera "silver"...
Plave v nádrži:
Zobrazit » Zobrazit vše « Vypsat pouze akvaristy z kraje:
Zakoupeno:
Zobrazit » Zobrazit ceny v akvaristických obchodech « (získáno z Výdajů v nádržích návštěvníků)
Biolib.cz: http://www.biolib.cz/cz/taxon/id43158/
Svátek slaví: 8.9. (podle akvarijního kalendáře)
Statistika: Zobrazeno 14116x • Poslední editace 10.09.2012 • Doplnit nebo opravit informace na této stránce Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele
Podobné:
Sdílet:
Přidat.eu záložku

Hledat fotografie Živorodka velkoploutvá

GooglePicSearchYahooYouTube videaPoslat vlastní fotku Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Zobrazit » Zobrazit fotky z nádrží návštěvníků «

Související témata v diskuzním fóru
Poecilia sp. Endleri co k nim?Poecilia velifera ( Živorodka velkoploutvá ) Jaká je to živorodka?

Použití textů nebo fotografií z našeho atlasu bez výslovného souhlasu majitele webu je přísně zakázáno.

© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/atlasryb/zivorodka_velkoploutva