Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Copak je to za rybičku?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Copak je to za rybičku? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 65 Přejít na další stránku   1  
Copak je to za rybičku?
https://rybicky.net/atlasryb/fotogalerie/
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb. Je-li ryba správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování ryb přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2008 17:32 xx Re: Aluška
Hoď fotku ryby z boku.

Můj tip je Synodontis eupterus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2008 16:57 Žena Aluška [2] – Co je to?
Fotka k příspěvku Ahoj můžete mi prosím poradit co je to za rybu? Je to nějaký druh peřovce? :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2008 16:43 owsa20 – prosím o pomoc
Fotka k příspěvku zdravím!som tu nová a chcela by som niekoho poprosit o pomoc.Neviete niekto presný názov tejto rybky a ako sa mam o nu starat aby jej bolo u mna co najlepsie...v obchode nic nevedia, viem iba to, že je to nejaky CORIDORAS..???a neviete aj slovensky nazov???
love vopred dakujem love love rybicky.net/obr/s/25.gif
ospravedlnujem sa za kvalitu fotky, fotila som ju s mobilom... :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 23:01 lelinka – biele rybky
Fotka k příspěvku dnes som vo velkom akvarku nasla dve male rybky :-)))a velmi som sa potesila :-)
podla velkosti maju asi dva mesiace.su biele, trosku vyssie a maju gulatu hlavicku a ine plutvicky.mam tam aj male gubky ale nepodobaju sa na nich...budem si musiet pockat kym dorastu.
mozu to byt biele zivorodky? lenze oni ani nemali velke brucha :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2008 12:41 Miška Re: hansol
myslím si že je to krunýřovec síťovaný :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2008 11:35 Hansol – Čo je to za rybu
Fotka k příspěvku Ahoj,kúpil som nedávno kompletné akvárko 365L i s výbavou.Žije v nom niekoľko rybiek.Túto však neviem rozpoznať.Pohybuje sa hlavne v noci,zožiera riasy po skle a potravu na dne akvária.Je dlhá cca 25cm.Poradí niekto?Ďakujem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 19:58 Muž Yirka [9126] Re: samis
Je to vcelku běžně dostupná rybka, takže ji určitě seženeš (a po té zkušenosti i předem zidentifikuješ). Jinak je to pohodová rybka. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 19:54 Muž samis [5] Re: Yirka
Njn, prodali mi je jako parmičy černopruhé, ale vracet je nebudu, ty rybky za to nemůžou a zase je stresovat ... místa v akva mám dost. Jen mně štve že musím dále (a jinde) shánět ty pravé siamky. Když jsem viděl v jednom vystaveném akvárku jak vztekle jela po řasách na jávském mechu, tak je prostě musím mít. Tu jedinou mi ale nechtěli prodat, další zrovna neměli a tak jsem šel jinde.
A tak mám kambodže, nebo co to je ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 19:30 Muž Yirka [9126] Re: samis
Černý pruh opravdu musí být protažen až na konec ocásku. Pokud ti je prodali jako SAE zkus reklamovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 19:18 Muž samis [5] Re: Yirka
...krásnoploutvá nebo kambodžská, u obou najdu obrázky které jsou hooodně podobné těm mým rybam,
některá z nich to bude, bohužel pro mne siamky to určitě nejsou že ? sad
Každopádně díky za pomoc.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 19:03 Muž Yirka [9126] Re: samis
Já bych to spíš tipoval na parmičku kambodžskou. Fotka kfotce není nikdy 100% porovnání, zkus skutečnost s fotkou, třeba zde: www.akvarko.cz/… , anebo někde na google.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 18:59 Muž Sadman [0] Re: samis
Neni to parmička krásnopruhá?.. má i ten malý žlutý pruh nas černým.. .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 18:51 Muž samis [5]
Fotka k příspěvku Zdrávím všechny, koupil jsem Crossocheilus siamensis, ale když tak na ně doma koukám tak se mi moc nezdají. Černý pruh není až na ocas, mají nažloutlé ploutve a především vůbec je nazajímá Jávský mech s černou řasou. ( a kvůli tomu jem je kupoval) Přísavka Thajská to není tu mám, může jít o Crossocheilus Oblongus ? Poznáte to někdo ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2008 23:39 Muž Hanacius [14] - TanganikaRe: RAP
Už jsem dostal odpověď je to: Pelmatochromis nigrofasciatus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2008 22:03 RAP Re: Hugo
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Takhle vypadají před 5minutami foceno
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2008 21:43 Muž Hugo [8] - CichlidyRe: Hanacius
Vypa da to jako Aequidens coeruleropunctatus ktere jsem videl u znameho, ohledne te perleti, zalezi na osvetleni, krmeni velikosti ryby a proste tech podminkach..
Ale je to zahada.. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2008 19:43 RAP Re: Hanacius
U mě v akva mají zbarvení více do hněda a nemají tu "perleť". Ale nemají tu černou skvrnu na hřbetě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2008 19:40 Muž Hanacius [14] - TanganikaRe: RAP
Aequidens coeruleopunctatus i Aequidens patricki jsou me rybce dost podobne ale presne ony to nejsou... oba zmíněné druhy mají jakoby perleťové zabarvení. Je možné že se může jednat o křížence ale to bych spise vyloucil.Koupil jsem je asi před 2 lety v akvaristice a byl u nich i název, bohužel jsem si ho nenapsal :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2008 19:14 RAP Re: Hanacius
Fotka k příspěvku Připomíná mi to Aequidens patricki, ale těžko říct. Může jít i o křížence.
Edit: Tak jsem si při krmení svých ryb všimnul podobnosti mých Aequidens coeruleopunctatus s fotkou v dotazu. Fotku mám od kamaráda z prodejny.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2008 15:51 Muž Hanacius [14] - Tanganika – Zná někdo latinský název této ryby...?
Fotka k příspěvku předpokládám že se bude jednat o nějakou akaru nebo podobný druh ale nemám tušení o co přesně jde...
dejte hlavy dohromady a poraďte :)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 23:26 Muž Roman [100] - Cichlidyharfa1
Je to některý z mnoha peřovců, si je najdi někde pod Synodontis, tam jich je spousta druhů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 22:39 harfa1 – co je to?
Prosím,porřebuji poradit,koupila jsem si rybku a nevím co je to.Nikde jsem ho totiž v žádné fotogalerii nenašla.Je v pozadí vpravo dole za dánií... akvapedie.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 16:50 Muž navik [908] - SumciRe: kvang1
Pod Kulíkem by se mohl schovávat sekavec Pangio kuhli kuhli či příbuzný ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 16:19 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: kvang1
Rotočovec by mohl být hrotočelec a Kulík - toho hrál Ladislav Pešek, tuším ve filmu "Cesta do hlubin študákovy duše"... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 15:55 cefallu Re: kvang1
tipuju to na lína obecného a to druhé by mohla být... hořavka duhová.. ne, to ne... to druhé je vyza velká ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 14:09 kvang1 – prosim o pomoc
zdravim koupil jsem si rybky pod nazvem Kulik a Rotočovec prosim jak se jmenuji pravim nazvem diky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 17:16 oldkiwinka Re: Viktoricz
Vypadá to na fundulopanchax nigerianus = halančík Gardnerův. Agresivní jsou snad jen vůči samcům stejného druhu a rybkám se závojnatými ploutvemi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 15:41 brabenec Re: Viktoricz
Je to samička halnčíka!!!!! X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2008 22:13 Muž Viktoricz [3]
Fotka k příspěvku Tak tady je konečná verze. Takže ani molla ani gupka. Halančíkáři měli pravdu. ještě bych se jich zeptal. Je tento druh agresivní? V poslední době mi bez zjevné příčiny chcípají ryby (neonka, tetra černá). Může to být tímto halančíkem? Děkuju. VJ
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2008 14:36 Muž Geri [29] - SkaláryRe: Jasnovidec
jo na fotce 1 jsou perleťáci, to druhý nevim, nejšpíš nějakej ten peřovec.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2008 14:33 xx Re: Jasnovidec
Toho peřovce ani nemusíš hledat, podle všeho je to hybrid (=Synodontis sp.).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2008 14:05 Muž Jasnovidec [-3] – klasik
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím s dotazem, co jsem si to vlastně dnes pořídil, protože prodejci tam měli nějaké divné názvy, tohle bych řekl, že jsou klasičtí čichavci asi perleťový.

a toto by snad měl být péřovec, nebo tak nějak, ale jaký konkrétně druh nevím. Taky nevim, proč jsem se na to rovnou nezeptal. Prostě klasik.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 23:17 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: balty
To bude modrá akara. Perleťák je krapet robustnější :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 20:35 balty Re: ghostik
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 20:29 Muž ghostik [81] Re: Yirka
Tez se priklanim k Akare Modre
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 20:28 Muž Yirka [9126] Re: Barney
Můžeš mít pravdu, jen mně mátla ta druhá skvrna na ocasu. rybicky.net/atlasryb/kancik_perletovy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 20:25 Muž Barney [61] Re: balty
Podlě mě Akara modrá rybicky.net/atlasryb/akara_modra ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 19:52 Muž Yirka [9126] Re: balty
Porovnej s kančíkem perleťovým. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 19:39 balty – neznámá
Fotka k příspěvku prosím o radu.může mi někdo pomoci s identifikací této rybky?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 17:19 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Lukysek
Jo je to "maingano",ale jestli ho máš ve společenským,tak potěš koště. :-( Už jen podle fotky máš pro tlamky nevhodné dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 15:54 Muž Lukysek [8]
Fotka k příspěvku prosim o idenfikaci teto ryby podle atlasu si myslim že to je Tlamovec Melanochromis maingano
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2008 07:50 Muž ghostik [81] Re: kvang1
Ja bych to na Trnovce belopruheho/Platydoras costatus netypoval. Mam ho doma a je dle meho nazoru jinaci.
Spis bych se priklanel na 99% k Trnovec Eigenmannův/Orinocodoras eigenmanni ktery zde v atlasu ma prirazene spatne foto.
www.planetcatfish.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2008 21:27 RAP Re: buballa
Xantorická forma Kančíka příčnopruhého. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2008 21:14 Žena buballa [0] – co je to presne
Fotka k příspěvku ahoj, rybka mi podrastla, ma cca 4 mesiace, som dostala take typy ze tilapia mozambicka, alebo poddruh kancika pricnopruheho, hm.... dalsi napad? hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2008 14:48 xx Re: kvang1
Buď je to Platydoras costatus

www.planetcatfish.com/…

nebo je to Orinocodoras eigenmanni

www.planetcatfish.com/…

V každém případě je to trnovec. Když ho líp vyfotíš, možná to půjde z fotek rozeznat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2008 09:57 kvang1
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku zdravin chtel bych se zeptat na urceni presneho druhu dik...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 23:02 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: Povalec
To není albín (ten by měl mj. červené oči), ale xantorická forma ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 20:29 Muž Povalec [7] - CichlidyRe: Ajfelov
Kancik pricnopruhej - albin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 20:16 Ajfelov – Hledam nazev teto ryby
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku zdravim,hledam nazev terto ryby,v obrazcich sem ji nenasel,plave nam v akvarku nejaka drobotina a nevime jestli se jedna o rybky pulce :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2008 19:16 Muž ezechiel [70] - RostlinyRe: Award
Pangasius je výborný jídlo - doporučuju, protože jako akvarijní to vzhledem k velikosti fakt nemá smysl :)
https://rybicky.net/atlasryb/fotogalerie/
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb. Je-li ryba správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování ryb přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [65] ...... 71

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 226286x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/147?od=3201