Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Copak je to za rybičku?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Copak je to za rybičku? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 66 Přejít na další stránku   1  
Copak je to za rybičku?
https://rybicky.net/atlasryb/fotogalerie/
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb. Je-li ryba správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování ryb přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2008 16:46 xx Re: Award
3 je Pangasius sanitwongsei.
Neboj, v akaváriu ti vyroste jen 60 cm, pokud se dřív nezabije o sklo a jména ostatních rybiček tě trápit nemusí, za chvilku je stejně všechny sežere. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2008 16:32 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Award
To druhé hlavačka pastelová.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2008 16:30 Muž DrSova [28] - RostlinyRe: Award
to prvni Hrotočelec červenopruhý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2008 16:22 Award – Jaký mají název?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte!
Prosím vás o pomoc při identifikaci těchto rybek:


Český a/nebo latinský název..

Děkujííí!

Tady tyhle jsem pořídil s AQ..
Byly mi představeny jako sladkovodní žraločci, ale nikde jsem nic podobného nenašel. Parmičky i sumečci žraločí jsou jiní.. :-(
Děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2008 15:55 Ziggy Re: KubaVáca
Našla jsem ho tu a je to on, moc děkuju ;-) přesněji je to čtverzubec zelený. Tetraodon, já měla pořád za to, že to začínalo na H, proto jsem to nenašla :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2008 15:42 KubaVáca Re: Ziggy
Podle me to bude naký druh čtverzubce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2008 15:39 Ziggy – Krásná rybička, co je to?
V akvaristice jsem objevila několik asi 6 cm dlouhých rybek, vypadají jako mořští Ježíci, ale nemají trny, jsou světle zeleno-žluté a mají na sobě tmavé skvrnky, mají je tam na drcení šneků u rostlinek, mají pro to malé zoubky - jsou to krásné rybičky, bohužel jsem ale zapoměla, jak se jmenují a zde je nemůžu najít. Neví prosím někdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2008 21:46 Vozďa Re: TomášB
Tetra konžská, Tetra paraguaiská a Mečovka červená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2008 16:23 Muž TomášB [12]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku copak je to všechno za rybičky, a je toto krunýřovec sítovaný (velkoploutvý)?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2008 16:27 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: TomášB
parmička - barbodes schwanenfeldi?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2008 15:20 Muž TomášB [12]
Fotka k příspěvku copak je to za rybičku
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2008 17:55 Muž wayn [79] Re: Rado
Myslím, že je to Chela dadiburjori.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2008 14:20 Muž Rado [4] – Prosba o identifikáciu drobnej rybky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte, kúpil som si cez víkend na burze tieto drobné rybky, ale zabudol som názov a neviem ich identifikovať ani podľa galérie.

Sú to drobné, striebristé a veľmi živé rybky, po dĺžke tela majú tmavý prúžok, smerom k hlave prerušovaný. Sú asi 2.5cm dlhé - ako danio margaritatus ktoré je tiež vidno na fotke. Pri plávaní majú prsné plutvy zdvihnuté nahor, takže prečnievajú cez chrbát. Poradí mi niekto? Vopred vďaka!

Fotky mám len takéto biedne, táto je s bleskom.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2008 08:39 Muž Yirka [9126] Re: ŠDK
Zajímavé, uvidíš jak se bude chovat později v zimě, když by ve svém přirozeném působišti měla vodu dlouhodobě o cca 15°studenější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2008 08:28 Žena ŠDK [3] Re: Yirka
dala jsem jí k neonkám před pár dny protože mi přišlo zbytečné jí držet samotnou v nevytápěném akva kde jsem naměřila 24,5°C když neonky mají vytápěno na 26°C... vypadá tam spokojenější (má společnost a mnohem větší prostor), snad jí to bude vyhovovat (kdyby z toho měla nějaké viditelné problémy tak jí dam zas zvlášť a ochladim jí vodu ale jinak mi fakt přijde zbytečné ji držet zvlášť.
asi se aklimatizovala protože původně jsem měla chladnější pokoj a ona měla v akva 21°C ale když začli topit tak se to oteplilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2008 08:17 Muž Yirka [9126] Re: ŠDK
Je poněkud zvláštní, že ti tato studenovodní rybka přežívá v nádrži vytápěné pravděpodobně kolem 25°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2008 00:40 Žena ŠDK [3] Re: v.
Díky, ale moc čekat s určováním nemůžu. Žije teď ve společným akva s neonkama, jsou k sobě mírumilovný, ale pokud je to velký druh tak jí budu muset dát zas do rybníka až vyroste. Dokud se nebude chovat dravě nebo nepřeroste akva tak jí budu mít. Kdyby někoho přec napadly další typy tak děkuji. Přečtu si o těch druzích v knihách a podle toho a pozorování to zkusím určit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2008 00:12 v. Re: ŠDK
Počkej s určováním , až bude rybka větší. V této velikosti těžko hádat jestli to je perlín , plotice , jesen , když je konkrétně někdo nechová a nemnoží. Z drobných rybek přichází v úvahu střevlička východní - Pseudorasbora parva , ale na jistotu sázet ještě nelze , jedině vylovit v místě odchytu dospělý kus a podle něj rozeznat druhovou příslušnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2008 21:41 Žena ŠDK [3]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj. Poznáte někdo tuto studenovodní rybku z rybníka? Jedná se o "potěr" stáří cca 4-6 měsíců který mám cca 3 měsíce. Původní velikost cca 1,5 cm a dnes cca 3,5-4 cm. Je štíhlá a stříbřitě se v určitých úhlech při určitém světle leskne. Myslela jsem že je to slunka obecná ale mám dojem že má úplnou tu příčnou čáru, tak druhá varianta je ouklej obecná, ale ani jedné rybě se nepodobá bezezbytku a já se ve studenovodních rybách nevyznám a pro laika jsou nekteré dost podobné, díky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2008 20:08 oldkiwinka Re: Lukysek
Trnovec bělopruhý - Platydoras costatus. rybicky.net/atlasryb/trnovec_belopruhy
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2008 19:58 Muž Lukysek [8] – co je to za rybičku
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosim pomozte s identifikaci rybičky dekuji Lukysek
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 15:24 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: ondra08
A k tomu "špic". :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 15:18 ondra08 Re: Tomik555
je to rozmazane ale řekl bych plata WG
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 15:01 Tomik555 – Plata??
Fotka k příspěvku Co je to prosim vas za rybicku ve zverimexu mi rekli ze je to plata viden je to pravda??
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 13:50 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: delete
Tetra žhavá? (Hemigrammus erythrozonus)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 13:27 delete – poraďte
Fotka k příspěvku tone pls poraďte co to plave v mem akvarku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 07:41 Muž SAA [9] Re: Viktoricz
Chtělo by to foto víc zblízka, pravděpodobně samice Fundulopanchax nigerianus/gardneri/Aphyosemion australe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 07:24 lipli Re: Viktoricz
Je to paví očko, podle druhý fotky je to jasný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 22:28 Martix6 Re: Viktoricz
Halančík-samička.Možna Halančik pestrý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 22:27 0 Re: delete
A je to samice zlatá závojová. Dodatek , atˇ nemáš pochyby. Je plná jiker , dej ji vytřít , by nezatvrdly - jikry.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 21:55 0 Re: Kai
Nebo si prostuduj ryby druhu - Cyprinodontidae , Rivulidae , Aplocheilidae.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 21:51 Kai Re: Viktoricz
Bych si podle tvaru těla tipnul Halančíka...zkus už zminovaného SAA nebo Ggala,ty budou kompetentnější k nějákému soudu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 21:03 karlos55 Re: delete
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 20:59 Muž delete [0] – poraďte
Fotka k příspěvku pls poraďte co je to za ribu :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 18:02 Usine Re: Viktoricz
Gold mola to není, má jinou hřbetní ploutev. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 17:59 Muž Viktoricz [3] Re: Jooky
No škoda, Lipli ještě navrhovala Gold molly. Dobrodružství tedy končí. Doufal jsem v něco exotičtějšího :) . Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 17:55 Usine Re: Kovboj
Prodavač měl pravdu. Je tolik barevných variant, že by na to musel být zvláštní atlas. Těch 15 cm ti ale asi nehrozí. To nebude mít ani samec z mečíkem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 17:51 Kovboj – Potreboval bych taky poradit.
Fotka k příspěvku V obchodě jsem si koupil ryby s označením Mečovka červená, prodavač mě ujistil že je to stejný druh jako Mečovka zelená. Jdu se podívat sem a zjistím že tato ryba v seznamu není. Jedině co se tomu podobá je Mečovka zelená vídeňská která dorustá až 15cm.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 17:41 Jooky Re: Viktoricz
ak je to tá uprostred,tak je to asi na 99% gupka ..veď dorastie ... časom bude mať žltočervenú plutvu a žltkasté telo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 17:39 Muž Viktoricz [3] Re: Usine
To mě napadlo taky, ale tato je větší. Nebyla by jiná možnost? Krom toho by musela přežít 3
dny v jávském mechu bez vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 17:32 Usine Re: Viktoricz
Podle mě je to samice gupky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 17:23 Muž Viktoricz [3] – Poradí mi někdo, co mi to plave v akváriu?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj
Nedávno se mi vytřely v nově zakoupeném jávském mechu mikrorasborky Galaxy. Zanedlouho jsem si všiml, že jedna z nich výrazně vyrostla. Nakonec byly 2. Já myslím, že mikrorasborky to určitě nejsou (elektrárnu tady nemáme :) ) tak asi byli v mechu vetřelci. Nevíte náhodou co to je?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2008 20:23 marek Re: Yirka
ini maju asi len 3-4 cm , ale bude to nieco podombne diky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2008 20:16 Muž Yirka [9126] Re: marek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2008 20:12 marek – Čo je to za rybu?
Fotka k příspěvku caw, neviem jaka ryba to je , neveim ju nikde nasť , prosim poradte
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2008 17:30 0 Re: Imii
Zadej hledat ve světě Rainbowfish photo gallery.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2008 14:38 Žena Eliška [38] Re: Imii
Je to nějaký z gavúnků, našla jsem ho pod názvem pseudomugil conniae.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2008 14:38 Muž Yirka [9126] Re: Imii
Zkus to třeba tady,je to duhounek a patří mezi gavůnky. www.aquarium.cz/…, ještě jedna úprava, našel jsem ho i pod názvem duhounek vidloocasý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2008 14:27 Žena Imii [45]
Fotka k příspěvku Chtěla bych vědet co to je. Našla jsem ji pouze pod latinským názvem Popondetta Conniae. Zde na rybičkách pod tím názvem není :(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2008 19:32 oldkiwinka Re: Pika
Acistrus sp. long fin
https://rybicky.net/atlasryb/fotogalerie/
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb. Je-li ryba správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování ryb přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [66] ...... 71

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 226286x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/147?od=3251